Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
47 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 47 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ ευχαριστώ πολύ άγχος πάντως αμάν.Μαμά Ματίνα περαστικά και γρήγορα. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Τώρα βρήκα τον γιατρό. Μου είπε να ξεκινήσω amoxil του 1 γρ. για 8 μέρες. Δεν θα με βλάψει λέει και σε 8 μέρες επανάληψη. Και να πίνω πολλά νερα. Τι να πω...

otan ημουν εγκυος μου ανεβηκε η crp στον θεο.
Εκανα καθε βδομαδα ,μην σου πω καθε 5 μερες επαναληψη και να μην κατεβαινει με τιποτα.νομιζω ειχα πολυ πιο πανω απο σενα. ηταν τραγικο το νουμερο.θα το ψαξω και θα σου πω .τελικα ξερεις τι ηταν?αγχος και στρεςς .σταματησα την δουλεια ,ηρεμησα και επεσε τελειως.
τα λευκα σου ποσο ειναι?

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
mamamatina έγραψε:Τώρα βρήκα τον γιατρό. Μου είπε να ξεκινήσω amoxil του 1 γρ. για 8 μέρες. Δεν θα με βλάψει λέει και σε 8 μέρες επανάληψη. Και να πίνω πολλά νερα. Τι να πω...

otan ημουν εγκυος μου ανεβηκε η crp στον θεο.
Εκανα καθε βδομαδα ,μην σου πω καθε 5 μερες επαναληψη και να μην κατεβαινει με τιποτα.νομιζω ειχα πολυ πιο πανω απο σενα. ηταν τραγικο το νουμερο.θα το ψαξω και θα σου πω .τελικα ξερεις τι ηταν?αγχος και στρεςς .σταματησα την δουλεια ,ηρεμησα και επεσε τελειως.
τα λευκα σου ποσο ειναι?

Βιβή, τάχω κάνει πάνω μου. Τα λευκα είναι φυσιολογικά 8,7. Και όλες οι εξετάσεις φυσιολογικές. Πάω φαρμακείο κι έρχομαι.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:

καλημέρα Ματίνα και θενκς
τι είναι το crp? το μωρό έχει θέμα;

Δεν ξέρω αν κινδυνεύει το μωρό. Δείχνει ότι υπάρχει φλεγμονη στον οργανισμό. Αυτή μπορεί να είναι από αμυγδαλές για παράδειγμα μέχρι κάπου αλλού πιο σοβαρά. Απλά αν ήταν μία απλή ίωση δεν θα ανέβαινε τόσο. Το όριο κανονικά είναι 5 και σε εγκυμοσύνη είναι 10. Ο γιατρός την προηγούμενη Πέμπτη μου είπε ότι από 17 και πάνω ανησυχούμε.[/quote]

περαστικά σου Ματινάκι! ευχομαι να πάνε όλα καλά  Τι σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #21 - Σελίδα 21 417472


cassiani έγραψε:Καλημέρα κορίτσια.Σήμερα θα πάμε στο γιατρό να δούμε επιτέλους το σποράκι και έχω ένα άγχος και μία αγωνία που δεν έχω κοιμηθεί καθόλου.Με έχει πιάσει ένας φόβος το τι θα δούμε άλλο πράγμα. Rolling Eyes


Κασσιανή μου μην αγχώνεσαι. όλα καλά θα είναι με το σπόρι σου!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina περαστικα!!! Θα παρεις την αντιβίωση και ολα καλά θα πάνε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:
mamavivo έγραψε:
mamamatina έγραψε:Τώρα βρήκα τον γιατρό. Μου είπε να ξεκινήσω amoxil του 1 γρ. για 8 μέρες. Δεν θα με βλάψει λέει και σε 8 μέρες επανάληψη. Και να πίνω πολλά νερα. Τι να πω...

otan ημουν εγκυος μου ανεβηκε η crp στον θεο.
Εκανα καθε βδομαδα ,μην σου πω καθε 5 μερες επαναληψη και να μην κατεβαινει με τιποτα.νομιζω ειχα πολυ πιο πανω απο σενα. ηταν τραγικο το νουμερο.θα το ψαξω και θα σου πω .τελικα ξερεις τι ηταν?αγχος και στρεςς .σταματησα την δουλεια ,ηρεμησα και επεσε τελειως.
τα λευκα σου ποσο ειναι?

Βιβή, τάχω κάνει πάνω μου. Τα λευκα είναι φυσιολογικά 8,7. Και όλες οι εξετάσεις φυσιολογικές. Πάω φαρμακείο κι έρχομαι.
μολις παρεις αντιβιωση θα συνελθεις.στο λεω στανταρ ,μην στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσε.Καλα εγω εκανα και σαν τρελη αλλα ειναι στου χαρακτηρα μου Very Happy .Και να εισαι ξεκουραστη οσο μπορεις.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Very Happy Very Happy

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια καλησπερα. να σας ρωτησω κατι. σας εχουν κανει πυρετο τα παιδακια σας απο δοντι? και αν ναι, ποσο και ποση ωρα κρατησε?
ρωταω γιατι η δικια μου ξυπνησε σημερα με 38,2. δεν εχει κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε βηχα, συναχι κτλ. εχει ομως πολυ πρησμενα ουλα σε ενα σημειο ειναι κατακοκκινο και η παιδιατρος μου ειπε να μην δωσω ντεπον ακομα σε περιπτωση που ειναι απο δοντι δεν χρειαζεται. αν επιμεινει ο ψηλος πυρετος τοτε να δωσω.
απλα προβληματιζομαι επειδη απο νωρις το πρωι ειχε ηδη πολυ πυρετο και φοβαμαι μην ανεβει κι αλλο.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Βασιλική. Εγώ θυμάμαι και οι δύο μεγάλοι στα πλαϊνά δόντια μου έκαναν πυρετό μέχρι και 38,5 και έδινα ντεπόν κάθε 6 ώρες. Κι εμένα δεν είχαν κάτι άλλο. Η παιδίατρος όταν έχουμε εμπύρετο χωρίς εστία μας βάζει να κάνουμε καλλιέργεια ούρων. Αλλά στείρα έβγαινε πάντα. Κράταγε 1μιση μέρα ο πυρετός, μετα ηρεμούσαν και σε καμια μέρα, νάτο το καινούριο δοντακι. Τώρα περιμένω πότε θα βγάλει η μικρή. Περαστικά σας!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Καλημέρα Βασιλική. Εγώ θυμάμαι και οι δύο μεγάλοι στα πλαϊνά δόντια μου έκαναν πυρετό μέχρι και 38,5 και έδινα ντεπόν κάθε 6 ώρες. Κι εμένα δεν είχαν κάτι άλλο. Η παιδίατρος όταν έχουμε εμπύρετο χωρίς εστία μας βάζει να κάνουμε καλλιέργεια ούρων. Αλλά στείρα έβγαινε πάντα. Κράταγε 1μιση μέρα ο πυρετός, μετα ηρεμούσαν και σε καμια μέρα, νάτο το καινούριο δοντακι. Τώρα περιμένω πότε θα βγάλει η μικρή. Περαστικά σας!


σε ευχαριστω ματινα! να'σαι καλα. δεν εχει ξανακανει πυρετο η μικρη και γι αυτο αγχωθηκα λιγο. θα δουμε πως θα εξελιχθει. εσυ πως εισαι την πηρες την αντιβιωση? περαστικα σου ευχομαι!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Τώρα βρήκα τον γιατρό. Μου είπε να ξεκινήσω amoxil του 1 γρ. για 8 μέρες. Δεν θα με βλάψει λέει και σε 8 μέρες επανάληψη. Και να πίνω πολλά νερα. Τι να πω...

Εχεις ουρολοιμωξη? Αυτη την αγωγη εκανα για ουρολοιμωξη συν τα πολλα υγρα.Οπως και να χει,καλα θα πας Ματινακι!Το αντιμετωπιζετε!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:κοριτσια καλησπερα. να σας ρωτησω κατι. σας εχουν κανει πυρετο τα παιδακια σας απο δοντι? και αν ναι, ποσο και ποση ωρα κρατησε?
ρωταω γιατι η δικια μου ξυπνησε σημερα με 38,2. δεν εχει κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε βηχα, συναχι κτλ. εχει ομως πολυ πρησμενα ουλα σε ενα σημειο ειναι κατακοκκινο και η παιδιατρος μου ειπε να μην δωσω ντεπον ακομα σε περιπτωση που ειναι απο δοντι δεν χρειαζεται. αν επιμεινει ο ψηλος πυρετος τοτε να δωσω.
απλα προβληματιζομαι επειδη απο νωρις το πρωι ειχε ηδη πολυ πυρετο και φοβαμαι μην ανεβει κι αλλο.

Εκανε το μικρο, μου η γιατρος οτι αν ειναι απο δοντι ο πυρετος πεφτει μολις σκασει το δοντακι,αν συνεχισει ειναι απο αλλο αιτιο.Περαστικα και σε σας!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:κοριτσια καλησπερα. να σας ρωτησω κατι. σας εχουν κανει πυρετο τα παιδακια σας απο δοντι? και αν ναι, ποσο και ποση ωρα κρατησε?
ρωταω γιατι η δικια μου ξυπνησε σημερα με 38,2. δεν εχει κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε βηχα, συναχι κτλ. εχει ομως πολυ πρησμενα ουλα σε ενα σημειο ειναι κατακοκκινο και η παιδιατρος μου ειπε να μην δωσω ντεπον ακομα σε περιπτωση που ειναι απο δοντι δεν χρειαζεται. αν επιμεινει ο ψηλος πυρετος τοτε να δωσω.
απλα προβληματιζομαι επειδη απο νωρις το πρωι ειχε ηδη πολυ πυρετο και φοβαμαι μην ανεβει κι αλλο.

Καλησπέρα και από μένα!
Τρίλυ, γενικώς οι παιδίατροι λένε να δίνεις αντιπυρετικό αν το παιδί ανεβάσει 38,5 και πάνω.
Είναι ένας κανόνας που εγώ τουλάχιστόν τον τηρώ εδώ και χρόνια και στα δύο παιδιά. Έτσι μπορείς να παρακολουθήσεις και την αρρώστια αν θα σου ανεβάσει και άλλο ή θα υποχωρήσει και αφήνεις και περιθώριο στον οργανισμό να παλέψει λίγο μόνος του που χρειάζεται να γίνει.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...ακομα προσπαθουν οι μαστορες να φτιαξουν την πορτα του γκαραζ..ακουγα διαλογο μαστορα με την κυρια που το γκρεμισε "μηπως να παρκαρετε εξω καλυτερα?Τοσα λεφτα για να φτιαξετε την γκαραζοπορτα..." Laughing Laughing Και εχει κ το δικο της πανακριβου τζιπ στο συνεργειο (το στραπατσαρισε η ερμη).

Βιβη Ηλιουπολη μενει η κολλητη και κουμπαρα μας Smile κατεβαινουμε σχετικα συχνα για να την δουμε. Καλη μετακομιση!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι Λίτσα. Δεν έχω ουρολοίμωξη. Στείρα βγήκε οι καλλιέργεια. Ούτε ιδιαίτερα πολλά υγρά. Και οι καλλιέργειες κολπικού υγρού μια χαρά. Απλά είναι λίγες οι εβδομάδες και αυτό μας φοβίζει. Την αντιβίωση τώρα θα την ξεκινήσω.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι αυτή η μικρή από το πρωί δεν ξέρει τί θέλει. Αμάν αυτά τα δόντια!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο οσο ξερω θελει ενα 24ωρο η αντιβιωση για να αρχισει να σε καλυπτει. Θετικα σκεψου Ματινα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:κοριτσια καλησπερα. να σας ρωτησω κατι. σας εχουν κανει πυρετο τα παιδακια σας απο δοντι? και αν ναι, ποσο και ποση ωρα κρατησε?
ρωταω γιατι η δικια μου ξυπνησε σημερα με 38,2. δεν εχει κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε βηχα, συναχι κτλ. εχει ομως πολυ πρησμενα ουλα σε ενα σημειο ειναι κατακοκκινο και η παιδιατρος μου ειπε να μην δωσω ντεπον ακομα σε περιπτωση που ειναι απο δοντι δεν χρειαζεται. αν επιμεινει ο ψηλος πυρετος τοτε να δωσω.
απλα προβληματιζομαι επειδη απο νωρις το πρωι ειχε ηδη πολυ πυρετο και φοβαμαι μην ανεβει κι αλλο.
Πιθανοτατα να σκασει το δοντακι σημερα ή αυριο. Ο μικρος μου εκανε 38,5 πυρετο αρκετες φορες για μια νυχτα μονο, χωρις κανενα άλλο συμπτωμα, μονο εντονη σιελορροια και γκρινια-γκρινια-γκρινια.
Καλο αναλγητικο για τους πονοδοντους στα μικρα ειναι το Algofren. Και αντιπυρετικο επισης.
Αλλά γενικα, με πολυ μετρο τα αντιπυρετικα.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα της ξαναεβαλα θερμομετρο κι εχει 38,4. να της δωσω τωρα αντιπυρετικο?

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα έλεγα να της δώσεις. Την πιάνει γρήγορα?

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω. δεν της εχω ξαναδωσει. 1η φορα αρρωσταινει.
ευχαριστω παντως και σορρυ αν κανω χαζες ερρωτησεις, ειναι η 1η φορα και δεν ξερω. Rolling Eyes

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:δεν ξερω. δεν της εχω ξαναδωσει. 1η φορα αρρωσταινει.
ευχαριστω παντως και σορρυ αν κανω χαζες ερρωτησεις, ειναι η 1η φορα και δεν ξερω. Rolling Eyes
Σε καταλαβαινουμε!
Αν εισαι σιγουρη οτι ειναι απο τα δοντια, δωστης. Τι αντιπυρετικο εχεις? Ξερεις δοσολογια??

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
trilly έγραψε:δεν ξερω. δεν της εχω ξαναδωσει. 1η φορα αρρωσταινει.
ευχαριστω παντως και σορρυ αν κανω χαζες ερρωτησεις, ειναι η 1η φορα και δεν ξερω. Rolling Eyes
Σε καταλαβαινουμε!
Αν εισαι σιγουρη οτι ειναι απο τα δοντια, δωστης. Τι αντιπυρετικο εχεις? Ξερεις δοσολογια??

η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο τα δοντια. απλα εχει πολυ φουσκωμενα ουλα στα πλαινα και δεν εχει αλλα συμπτωματα τυπου βηχα και τετοια. η παιδιατρος ειπε οτι παιζει να ειναι απο δοντι. εχω ντεπον και πονσταν. τα ειχα παρει just in case.. πονσταν μου ειπε μονο αν ανεβει πανω απο 39. μου ειπε για ντεπον 4 ml. να ρωτησω και κατι αλλο. μετα που θα το ανοιξω, πρεπει να το βαλω στο ψυγειο?

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ τώρα τον χειμώνα δεν τα βάζω ψυγείο. σε θερμοκρασία δωματίου τα έχω. Στο ντουλάπι της κουζίνας. Δοσολογία τα αντιπυρετικά είναι το μισό του βάρους. Στο ντεπόν μπορείς να δώσεις και μισο ml παραπάνω. Περαστικούλια σας.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο δω κ περα ολα θα αλλαξουν,αυτο σκεφτομαι τωρα...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Εγώ τώρα τον χειμώνα δεν τα βάζω ψυγείο. σε θερμοκρασία δωματίου τα έχω. Στο ντουλάπι της κουζίνας. Δοσολογία τα αντιπυρετικά είναι το μισό του βάρους. Στο ντεπόν μπορείς να δώσεις και μισο ml παραπάνω. Περαστικούλια σας.
Ναι ετσι ειναι, το μισο του βαρους, πχ αν το παιδι σου ειναι 10 κιλά δινεις 5ml.
Στο Algofren ειναι το μισο του μισου, δλδ σε παιδι 10 κιλων ειναι 2,5ml.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις