Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
315 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 315 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 29]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το γαιτανακι,αυτο το θυμαμαι απο το σχολειο!

Να προσθεσω οτι ποτε οι γονεις μου δεν με παροτρυνανε να μισω τους αλλοδαπους!

Αυτο αλλωστε θα φαινοταν,δεν θα μιλουσα ετσι!

Ισα ισα που οταν τυχαινει να συναναστρεφομαι με μερικους,ειτε στην δουλεια ειτε στο σχολειο,ενδιαφερομαι για τα εθιμα τους κτλ και βεβαια λυπαμαι και θυμωνω οταν τους εκμεταλευονται,οπως πλεον εκμεταλλευονται και τους ελληνες εργατες,δεν εχει να κανει αυτο με την εθνικοτητα!

Και οπως ανεφερα εγω ανησυχουσα περισσοτερο για την συγκεκριμενη εθνικοτητα,καθως εχουμε πολλους!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:
δεν θα ήθελα ποτέ να μου συμβεί αυτό το κακό και να πρέπει να ξεριζωθώ από τη χώρα μου για να πάω σε μία αλλη που θα μου συμπεριφέρονται σαν σκουπίδι. δεν πιστεύω οτι ξεκίνησε ένας Πακιστανός από τη χώρα του για να έρθει στην Ελλάδα για χάρη γούστου. στις περισσότερες περιπτώσεις ήταν θέμα ζωής και θανάτου.
όσον αφορά το αρχικό θέμα, να πω οτι δεν έχω πρόβλημα να κάνει παρέα το παιδί μου ούτε με μαύρο, ούτε με κίτρινο, ούτε με πορτοκαλί παιδάκι. απλά δεν με νοιάζει.
όταν ήμουν εγώ στο δημοτικό θυμάμαι πάρα πολύ καλά κάποια παιδιά με άσχημη συμπεριφορά, με κακές επιρροές από την οικογενειά τους που δεν θέλαμε να τα κάνουμε παρέα και δεν υπήρχε ούτε ένα παιδάκι μεταναστών στο σχολείο μας.
Φλωρεντία, για άλλη μια φορα
Respect Respect Respect Respect


Κάποια μανούλα ειχε γράψει οτι δεν εχει ακούσει για Ελληνική μαφία, αλλά εχει ακουσει για Ρωσική, Αλβανική, Ρουμανική, κτλ κτλ. Να παραθέσω σχετικό λίνκ
http://www.olathessaloniki.com/2012/01/blog-post_18.html
Αν αυτο δεν ειναι ελληνική μαφία τότε τί είναι??? Επειδη όλοι οι εμπλεκόμενοι ειναι Ελληνες και άτομα υπεράνω υποψίας??? Αλλιώς σε εκβιάζει ο Ελληνας και αλλιώς ο Ρωσος??

Δεν με ενδιαφέρει η εθνικότητα των φίλων των παιδιών μου. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν αρκετά προβλήματα λόγω των μεταναστών, αλλά ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, δεν είναι θέμα δικό τους. Ειναι θεμα κρατικής μέριμνας. Εχω ξαναπει, πως αν ο μεταναστης δεν εχει κανενα λόγο να κλέψει, δεν θα κλέψει. Σκεφτείτε το λίγο. Δεν μας πειράζουν οι πλούσιοι μετανάστες, βεβαιως βεβαιως. Δεν μας πειράζουν οι Άγγλοι, Γάλλοι, Γερμανοι? Μόνο οι Πακιστανοι, και οι Αλβανοι?

Και κλείνοντας να αναφέρω οτι το σύνολο των χρημάτων απο παράβολα που έχουν πληρώσει οι μετανάστες για την παραμονή τους ειναι σχεδον τετραπλάσιο απο τους φόρους που εχουν πληρώσει οι Έλληνες εφοπλιστές.
http://www.avgi.gr/ArticleActionshow.action?articleID=621553

Αυτα.

συμφωννώ απόλυτα, αυτό ήθελα να πω κι εγώ. ότι ο άνθρωπος που κλέβει έχει φτάσει σ' αυτό το σημείο. εμένα πάντως αν το παιδί μου πείναγε θα έκλεβα για να το ταϊσω

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Eπειδη κι γω ειμαι μιση μιση,δεν θελω να μαθω την κορη μου ναναι ρατσιστρια,αλλα οσο ναναι ο ελληνας ειναι ρατσιστης,ισως να μν το δειχνει,αλλα καποια στιγμη θα το κανει.
Εγω δν ειμαι αντιθετη στο να κανει παρεα αν τα βρισκει με καποιο κοριτσακι,αν κι εχει αρκετα παιδακια που καταγονται απο αλλου,κι εχω να πω το εξης,ναι εχουν διαφορετικο τροπο σκεψης κι ανατροφης των παιδιων τους,που επειδη μας ξενιζει,μας φαινεται περιεργο,κι γιαυτο οπως η θεματογραφος πολλοι εχουν αμφιβολια,απο την αλλη ομως,στο σχολειο αντιμετωπισα προβληματα με ελληνοπουλα παρα με αλλοδαπα.Πχ η ελληνιδα μανα πεταγ κατω το μπουφαν της κορης μου γτ δν ηθελε να βαζει την τσαντα της κορης της στο ντουλαπι με τις αλλες κι πεταγε το μπουφαν της μικρης κατω για να κρεμαει τη τσαντα της κι αναγκαστηκαμε κι της μιλησαμε αγρια για να μν το κανει.
Αλλα αυτο που εμενα με κανει λιγο εχθρικη με καποιους ανθρωπους συγκεκριμενης καταγωγης ειναι οτι οι ιδιοι μεγαλωνουν τα παιδια τους ναναι λιγο καπως απεναντι μας,δλδ εχω δει λιγο αποσταση να το πω,δεεν ξερω πως ακριβως να το πω,παντως εχω δει να μας αντιμετωπιζουν κι να μας κοιταζουν καπως,σαν να φταιμε εμεις που αναγκαστηκαν να ξενιτευτουν κι να νευριαζουν που πρεπει να δουλευουν σε μμας για να ζησουν κ ολο αυτο δν τους αρεσει,αλλα ετσι ειναι η ζωη τι να κανουμε δν πρεπει κι αυτοι να μας κοιτανε ετσι αν δν θελουν την αναλογη αντιμετωπιση.

συμφωνω!Μα και εγω δεν αγιοποιησα τους δικους μας!Παντα υπαρχουν εξαιρεσεις!Ωριστε και εσυ εισαι μιση μιση οπως λες αλλα τα λογια σου δεν με προσβαλαν καθολου!Ετσι ειναι!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tpt agapi m apla m aresei na lew tin alitheia k isia...k se opia aresei...
Eimai manoulla se 2 paidakia k se ligo kairo sto trito m...kai fwvame poli g ta mwra m...GIAUTO MENW STO XWRIO T ANTRA M TWRA...
Exoun dei ta matia m polla k fwvame pia stin poli...
K opia paei enantio m epidi pira to meros s black beauty tha exw etimo allo pragma p m sinevei na ts anaferw k na doume an exoun tpt allo na poun asximo g auto to thema...
Tha minoun me to stoma anixto...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toutounaki έγραψε:florentia, ειμαι εγγονι μεταναστων απο τις ΗΠΑ. Τα αδελφια του πατερα μου ζουν ολα στην Αυστραλια, η αδελφη της μητερας μου στο Βελγιο. Ο συζυγος μου ειναι αλλοδαπος.
Μετα τον πολεμο του 40, οι οικογενειες των γονιων μου σκορπιστηκαν στα περατα της γης. Αυτο το λεω για να μη φανει οτι κρινω με 2 μετρα και 2 σταθμα. Οι χωρες που αναφερεις, ειναι απο παραδοση χωρες υποδοχης μεταναστων. Δηλαδη, εστω και αν καποιος εισελθει σε αυτες παρανομα, υπαρχουν μηχανισμοι ελεγχου των συνορων που εμεις εδω ποτε δεν ειχαμε, οπως και διαδικασιες νομιμοποιησης, σαφως πιο οργανωμενες απ ο,τι εχουμε εμεις εδω που μεχρι προσφατα ημασταν χωρα προέλευσης μεταναστων και πιθανοτατα να ξαναγινουμε. Το Βελγιο, οι ΗΠΑ, η Γερμανια, ο Καναδας κ.λ.π ειναι χωρες με οργανωμενη ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ έχουν προγραμματα ενταξης των μεταναστων στις κοινωνιες τους, γνωριζουν τους κανονες της προσφορας και της ζητησης και τους εφαρμοζουν κατι που εμεις εδω μολις τωρα προσπαθουμε να φτιαξουμε. Αυτη η έλλειψη υποδομης ήταν εξαρχης ενας απο τους λογους που το προβλημα δυστυχως επιδεινωθηκε γρηγορα. Συμφωνω οτι ειναι πρωτιστως θεμα ανθρωπου η συμπεριφορα και οχι καταγωγης, ομως κακα τα ψεμματα όταν υπαρχει και ελλειψη υποδομης, η κατασταση, δυστυχως, γινεται ακομα χειροτερη και ο νοων νοειτω.


και εγώ εγγόνι μετανάστη είμαι, η μητέρα μου είναι μισή Βελγίδα-μισή Ελληνίδα, η αδελφή μου είναι μετανάστρια στο Βέλγιο και ο πατέρας μου έζησε πολλά χρόνια στις ΗΠΑ (και ήταν παράνομος). από εκεί ξέρω για την αντιμετώπιση που είχαν σαν μετανάστες. φαντάζομαι οτι όλες οι κοπέλες εδώ μεσα κάποιον συγγενή τους θα έχουν που έχει μεταναστεύσει. δεν νομίζω οτι έχει σημασία αυτό.

δεν διαφωνώ οτι το πρόβλημα είναι η πολιτική που ακολουθήθηκε τόσα χρόνια. όπως τόσα και τόσα πράγματα τα άφησαν οι πολιτικοί απλά να υπάρχουν και δεν έπαιρναν μέτρα γι αυτούς τους δύστυχους ανθρώπους.



TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:γιατι ρε κοριτσια εγω δηλαδη που ζω σε χωριο τι παει να πει...οτι ειμαι χαμηλοτερου επιπεδου...?το επιπεδο απο αλλου φαινεται...απο τον τροπο μου μιλασ σε ανθρωπους ας πουμε...απο το να δεχεσαι μια γνωμη διαφορετικη απο την δικη σου ας πουμε...εγω ας πουμε δεν θα μιλουσα ποτε οπως η μαγια-και δεν την αποκαλω κυρα οπως εκανε αυτη εμενα-επιδη καποιος εχει διαφορετικη γνωμη απο μενα....η μαγια θα μου απαντησει και εδεχομενως θα με βρισει αλλα εγω δεν θα απαντησω....ΑΥΤΑ

θα συμφωνησω μαζι σου.εμεις που ειμαστε απο χωρια ειμαστε κατωτερου επιπεδου απο τις αθηναιες που ποιος ξερει απο χωριο κατεβηκαν και αυτες και επειδη ετυχε να μεινουν στην αθηνα εγιναν ολες αθηναιες.που οι πιο πολλοι για να πανε στην αθηνα,κανουν ολοκληρο ταξιδι αφου μενουν πολυ πιο εξω.η παιδεια δεν εχει να κανει με το που μενεις.και γιατι τετοιος ρατσισμος maja προς τους ελληνες?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπως εχω πει και σε αλλο ποστ που μια κοπελα ειχε πει πως γλιτωσε την ληστεια,δικαιολογησα καπως αυτους τους ανθρωπους το να κλεψουν,δεν δικαιολογω ομως το να κανουν κακο,ας κλεψουν(εφοσον δεν μπορουν να βρουν αλλο τροπο να θρεψουν την οικογενεια τους)

γιατι θα πρεπει να σκοτωσουν η να κακοποιησουν τον συνανθρωπο τους?(και αυτο δεν το λεω μονο στην περιπτωση αλλοδαπων εγκληματιων αλλα και ελληνων)

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannoua3 έγραψε:Tpt agapi m apla m aresei na lew tin alitheia k isia...k se opia aresei...
Eimai manoulla se 2 paidakia k se ligo kairo sto trito m...kai fwvame poli g ta mwra m...GIAUTO MENW STO XWRIO T ANTRA M TWRA...
Exoun dei ta matia m polla k fwvame pia stin poli...
K opia paei enantio m epidi pira to meros s black beauty tha exw etimo allo pragma p m sinevei na ts anaferw k na doume an exoun tpt allo na poun asximo g auto to thema...Tha minoun me to stoma anixto...


καλημέρα! μήπως θα μπορούσες να το γράψεις στα ελληνικά ή κάπως διαφορετικά γιατί δεν καταλαβαίνω τι λές;

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπαρχουν περιοχες στην Αθηνα που δεν τολμαω να πατησω το ποδι μου ,περιοχες οπως ο Αγιος Παντελεημωνας. Δεν θα περπατησω βραδυ στην Ευρυπιδου (εκει οι ανηλικες Αφρικανες κανουν πιατσα,τις παρατανε χωρις εσωρουχο με ενα φανελακι,κοριτσακια 15,16 χρονων,μπορει και μικροτερα),στην Σοφοκλεους ,στην Πλατεια Θεατρου,στην Γερανιου (εκει ειναι τα ναρκωτικα των Ελληνων βεβαια). Εμενα αυτο με φοβιζει,με ανησυχει και οχι το γειτονοπουλο το Αλβανακι που ειναι μοδιστρα η μαμα του. Δεν μπορω να δεχτω οτι επιτρεπουμε το Trafficking ανηλικων στο κεντρο της πρωτευουσας!!!Δλδ πιο φανερα δεν γινεται!Και ο Δημαρχος Αθηναιων να ενδιαφερεται αν στα παγκακια κοιμουνται αστεγοι/αποροι ανθρωποι.Ποσο υποκριτικο ειναι ολο αυτο? Και να γνωριζουμε γιατι δεν ειναι μυστικο οτι ολοκληρες περιοχες (οπως ο Αγ.Παντελεημωνας,το Μεταξουργειο) αφηνονται στο ελεος της μαφιας για να αναγκασουν τους Ελληνες ιδιοκτητες να πουλησουν οσοσ οσο τα σπιτια τους και να φυγουν,γιατι? Για να τα αγορασουν Ελληνικες κατασκευαστικες ή μεσιτικες εταιρειες τσαμπα??!!Εκει γιατι δεν αντιδρουμε? Κλεινουν τις επιχειρησεις τους οι Ελληνες γιατι φοβουνται,αγοραστηκε απο Κινεζους εμπορους (?) ολοκληρο τετραγωνο στο κεντρο συμπτωματικα την ιδια περιοδο που ειχαμε τις επισημες επισκεψεις απο την Κινα για συμφωνιες επαγγελματικες στην χωρα μας.
Λοιπον, δεν θα ηθελα να κατηγορησω την Black beauty και την οποια black beauty εκφραζει την ανησυχια της αλλα θεωρω οτι υπαρχουν σκοπιμοτητες και αυτες καλλιεργουν τετοιες ανησυχιες. Θα επρεπε να αναρωτηθουμε μηπως εμεις οι ιδιοι με την ανοχη μας επιτρεπουμε στο διεφθαρμενο κρατος μας (ειμαστε μερος του Κρατους) να κανει τις συναλλαγες του εις βαρος μας και εις βαρος εξαθλιωμενων φτωχων μεταναστων,επιτρεποντας στο οργανωμενο εγκλημα (απο αλλες χωρες και απο την δικη μας) να δρα ανενοχλητο γιατι ετσι εξυπηρετουνται τα συμφεροντα "καποιων"?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannoua3 έγραψε:Tpt agapi m apla m aresei na lew tin alitheia k isia...k se opia aresei...
Eimai manoulla se 2 paidakia k se ligo kairo sto trito m...kai fwvame poli g ta mwra m...GIAUTO MENW STO XWRIO T ANTRA M TWRA...
Exoun dei ta matia m polla k fwvame pia stin poli...
K opia paei enantio m epidi pira to meros s black beauty tha exw etimo allo pragma p m sinevei na ts anaferw k na doume an exoun tpt allo na poun asximo g auto to thema...
Tha minoun me to stoma anixto...

με το καλο κοπελα μου!Με εναν πονο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι κυπραια η κοπελα για αυτο,δυσκολευεσαι νομιζω!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
art86 έγραψε:γιατι ρε κοριτσια εγω δηλαδη που ζω σε χωριο τι παει να πει...οτι ειμαι χαμηλοτερου επιπεδου...?το επιπεδο απο αλλου φαινεται...απο τον τροπο μου μιλασ σε ανθρωπους ας πουμε...απο το να δεχεσαι μια γνωμη διαφορετικη απο την δικη σου ας πουμε...εγω ας πουμε δεν θα μιλουσα ποτε οπως η μαγια-και δεν την αποκαλω κυρα οπως εκανε αυτη εμενα-επιδη καποιος εχει διαφορετικη γνωμη απο μενα....η μαγια θα μου απαντησει και εδεχομενως θα με βρισει αλλα εγω δεν θα απαντησω....ΑΥΤΑ

θα συμφωνησω μαζι σου.εμεις που ειμαστε απο χωρια ειμαστε κατωτερου επιπεδου απο τις αθηναιες που ποιος ξερει απο χωριο κατεβηκαν και αυτες και επειδη ετυχε να μεινουν στην αθηνα εγιναν ολες αθηναιες.που οι πιο πολλοι για να πανε στην αθηνα,κανουν ολοκληρο ταξιδι αφου μενουν πολυ πιο εξω.η παιδεια δεν εχει να κανει με το που μενεις.και γιατι τετοιος ρατσισμος maja προς τους ελληνες?


καλά αυτό είναι τουλάχιστον γελοίο κορίτσια. δεν έχει σημασία από που είναι κάποιος.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxaristw black beauty...
Florentia m ti theleis na anaferw ksana???

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
art86 έγραψε:γιατι ρε κοριτσια εγω δηλαδη που ζω σε χωριο τι παει να πει...οτι ειμαι χαμηλοτερου επιπεδου...?το επιπεδο απο αλλου φαινεται...απο τον τροπο μου μιλασ σε ανθρωπους ας πουμε...απο το να δεχεσαι μια γνωμη διαφορετικη απο την δικη σου ας πουμε...εγω ας πουμε δεν θα μιλουσα ποτε οπως η μαγια-και δεν την αποκαλω κυρα οπως εκανε αυτη εμενα-επιδη καποιος εχει διαφορετικη γνωμη απο μενα....η μαγια θα μου απαντησει και εδεχομενως θα με βρισει αλλα εγω δεν θα απαντησω....ΑΥΤΑ

θα συμφωνησω μαζι σου.εμεις που ειμαστε απο χωρια ειμαστε κατωτερου επιπεδου απο τις αθηναιες που ποιος ξερει απο χωριο κατεβηκαν και αυτες και επειδη ετυχε να μεινουν στην αθηνα εγιναν ολες αθηναιες.που οι πιο πολλοι για να πανε στην αθηνα,κανουν ολοκληρο ταξιδι αφου μενουν πολυ πιο εξω.η παιδεια δεν εχει να κανει με το που μενεις.και γιατι τετοιος ρατσισμος maja προς τους ελληνες?


καλά αυτό είναι τουλάχιστον γελοίο κορίτσια. δεν έχει σημασία από που είναι κάποιος.
αυτο λεω και εγω φλωρα.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Eπειδη κι γω ειμαι μιση μιση,δεν θελω να μαθω την κορη μου ναναι ρατσιστρια,αλλα οσο ναναι ο ελληνας ειναι ρατσιστης,ισως να μν το δειχνει,αλλα καποια στιγμη θα το κανει.
Εγω δν ειμαι αντιθετη στο να κανει παρεα αν τα βρισκει με καποιο κοριτσακι,αν κι εχει αρκετα παιδακια που καταγονται απο αλλου,κι εχω να πω το εξης,ναι εχουν διαφορετικο τροπο σκεψης κι ανατροφης των παιδιων τους,που επειδη μας ξενιζει,μας φαινεται περιεργο,κι γιαυτο οπως η θεματογραφος πολλοι εχουν αμφιβολια,απο την αλλη ομως,στο σχολειο αντιμετωπισα προβληματα με ελληνοπουλα παρα με αλλοδαπα.Πχ η ελληνιδα μανα πεταγ κατω το μπουφαν της κορης μου γτ δν ηθελε να βαζει την τσαντα της κορης της στο ντουλαπι με τις αλλες κι πεταγε το μπουφαν της μικρης κατω για να κρεμαει τη τσαντα της κι αναγκαστηκαμε κι της μιλησαμε αγρια για να μν το κανει.
Αλλα αυτο που εμενα με κανει λιγο εχθρικη με καποιους ανθρωπους συγκεκριμενης καταγωγης ειναι οτι οι ιδιοι μεγαλωνουν τα παιδια τους ναναι λιγο καπως απεναντι μας,δλδ εχω δει λιγο αποσταση να το πω,δεεν ξερω πως ακριβως να το πω,παντως εχω δει να μας αντιμετωπιζουν κι να μας κοιταζουν καπως,σαν να φταιμε εμεις που αναγκαστηκαν να ξενιτευτουν κι να νευριαζουν που πρεπει να δουλευουν σε μμας για να ζησουν κ ολο αυτο δν τους αρεσει,αλλα ετσι ειναι η ζωη τι να κανουμε δν πρεπει κι αυτοι να μας κοιτανε ετσι αν δν θελουν την αναλογη αντιμετωπιση.

συμφωνω!Μα και εγω δεν αγιοποιησα τους δικους μας!Παντα υπαρχουν εξαιρεσεις!Ωριστε και εσυ εισαι μιση μιση οπως λες αλλα τα λογια σου δεν με προσβαλαν καθολου!Ετσι ειναι!


Καμια φορα ειναι κι το θεμα οτι θες να πεις καποια πραγματα κι δν βρισκεις τις καταλληλες λεξεις κι να ακουστει ωραια αυτο που θες να πεις.
Δν διαβασα ολες τις σελιδες,αλλα γενικως σε μερικα θεματα οπως ρατσισμος,θρησκεια,κτλ ειναι θεματα που παντα στις συζητησεις υπαρχουν εντασεις.

Απλα για μενα δν φταινε μονο εμεις που τους αντιμετωπιζουμε με ας το πουμε ρατσισμο,αλλα κι οι ιδιοι που λιγο πολυ το προκαλουνε με την σταση τους.Ερχονται εδω για εναν σκοπο κι μονο!Πιστευω οτι ισως ναναι κι λιγο υπεροπτες!
Εμεις δλδ οι λατινοι,που εχουμε αλλη νοοτροπια κι αλλιως φερομαστε στους ελληνες γτ μας θελουνε περισσοτερο?Γτ ο τροπος προσεγγισης μας ειναι πιο φιλικος αποτι των βαλκανικων χωρων.Οποτε δν φταινε μονο οι Ελληνες που καταντανε ισως κ αθελα ρατσιστες γτ κι εκεινοι προκαλουν!

Οπως για τις βραζιλιανες γτ τις λενε ευκολες κτλλ?Γτ μερικες που ηρθαν στην Αθηνα κυριως δημιουργησαν αυτη την εικονα κι αυτο εμεινε!

Θελω να καταληξω στο οτι ο καθενας πρεπει να προσεχιε τις κινησεις του για να μην παρεξηγηθει κι υπαρχουν συγκρουσεις.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannoua3 έγραψε:Euxaristw black beauty...
Florentia m ti theleis na anaferw ksana???


αυτό που έκανα κόκκινο.
απλά δεν μπορώ να το διαβάσω λόγω γκρικλις μάλλον.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμα διαβασεις τι εγραψε μια συγκεκριμενη κοπελα στην σελιδα 4 θα καταλαβεις πολυ καλα τι εννοω!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:αμα διαβασεις τι εγραψε μια συγκεκριμενη κοπελα στην σελιδα 4 θα καταλαβεις πολυ καλα τι εννοω!


αν μιλάς σε μένα, τη διάβασα την κοπέλα εκείνη και δεν συμφωνώ καθόλου με το ύφος της
εγώ λέω οτι δεν μπορώ να διαβάσω καν τι λέει η joannoua3 Smile

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula_24xr έγραψε:
black beauty έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Eπειδη κι γω ειμαι μιση μιση,δεν θελω να μαθω την κορη μου ναναι ρατσιστρια,αλλα οσο ναναι ο ελληνας ειναι ρατσιστης,ισως να μν το δειχνει,αλλα καποια στιγμη θα το κανει.
Εγω δν ειμαι αντιθετη στο να κανει παρεα αν τα βρισκει με καποιο κοριτσακι,αν κι εχει αρκετα παιδακια που καταγονται απο αλλου,κι εχω να πω το εξης,ναι εχουν διαφορετικο τροπο σκεψης κι ανατροφης των παιδιων τους,που επειδη μας ξενιζει,μας φαινεται περιεργο,κι γιαυτο οπως η θεματογραφος πολλοι εχουν αμφιβολια,απο την αλλη ομως,στο σχολειο αντιμετωπισα προβληματα με ελληνοπουλα παρα με αλλοδαπα.Πχ η ελληνιδα μανα πεταγ κατω το μπουφαν της κορης μου γτ δν ηθελε να βαζει την τσαντα της κορης της στο ντουλαπι με τις αλλες κι πεταγε το μπουφαν της μικρης κατω για να κρεμαει τη τσαντα της κι αναγκαστηκαμε κι της μιλησαμε αγρια για να μν το κανει.
Αλλα αυτο που εμενα με κανει λιγο εχθρικη με καποιους ανθρωπους συγκεκριμενης καταγωγης ειναι οτι οι ιδιοι μεγαλωνουν τα παιδια τους ναναι λιγο καπως απεναντι μας,δλδ εχω δει λιγο αποσταση να το πω,δεεν ξερω πως ακριβως να το πω,παντως εχω δει να μας αντιμετωπιζουν κι να μας κοιταζουν καπως,σαν να φταιμε εμεις που αναγκαστηκαν να ξενιτευτουν κι να νευριαζουν που πρεπει να δουλευουν σε μμας για να ζησουν κ ολο αυτο δν τους αρεσει,αλλα ετσι ειναι η ζωη τι να κανουμε δν πρεπει κι αυτοι να μας κοιτανε ετσι αν δν θελουν την αναλογη αντιμετωπιση.

συμφωνω!Μα και εγω δεν αγιοποιησα τους δικους μας!Παντα υπαρχουν εξαιρεσεις!Ωριστε και εσυ εισαι μιση μιση οπως λες αλλα τα λογια σου δεν με προσβαλαν καθολου!Ετσι ειναι!


Καμια φορα ειναι κι το θεμα οτι θες να πεις καποια πραγματα κι δν βρισκεις τις καταλληλες λεξεις κι να ακουστει ωραια αυτο που θες να πεις.
Δν διαβασα ολες τις σελιδες,αλλα γενικως σε μερικα θεματα οπως ρατσισμος,θρησκεια,κτλ ειναι θεματα που παντα στις συζητησεις υπαρχουν εντασεις.

Απλα για μενα δν φταινε μονο εμεις που τους αντιμετωπιζουμε με ας το πουμε ρατσισμο,αλλα κι οι ιδιοι που λιγο πολυ το προκαλουνε με την σταση τους.Ερχονται εδω για εναν σκοπο κι μονο!Πιστευω οτι ισως ναναι κι λιγο υπεροπτες!
Εμεις δλδ οι λατινοι,που εχουμε αλλη νοοτροπια κι αλλιως φερομαστε στους ελληνες γτ μας θελουνε περισσοτερο?Γτ ο τροπος προσεγγισης μας ειναι πιο φιλικος αποτι των βαλκανικων χωρων.Οποτε δν φταινε μονο οι Ελληνες που καταντανε ισως κ αθελα ρατσιστες γτ κι εκεινοι προκαλουν!

Οπως για τις βραζιλιανες γτ τις λενε ευκολες κτλλ?Γτ μερικες που ηρθαν στην Αθηνα κυριως δημιουργησαν αυτη την εικονα κι αυτο εμεινε!

Θελω να καταληξω στο οτι ο καθενας πρεπει να προσεχιε τις κινησεις του για να μην παρεξηγηθει κι υπαρχουν συγκρουσεις.

έχετα σκεφτεί με τι συνθήκες έρχονται οι άνθρωποι που λέμε ότι δημιουργούν προβλήματα?άλλο να πάω ε΄γω μετνάστης στη γερμανία ή όπου αλλού έχοντας κάποια βάση οικονομική και τα μέσα να πάω νόμιμα κι άλλο πως έρχονται αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν στο ήλιο μοίρα. δεν μπορώ να ζητήσω από κάποιον που έχει έρθει στην ελλάδα περπατώντας 10 μέρες να προσέχει την συμπεριφορά του γιατί ήρθε στη χώρα μου.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φλωρα μου εχω γραψει οπια παει εναντιο μου επιδι εχω παρει το μεροσ τισ black beauty...
Για τον φοβω που εχουμε...
Εχω αλλο ενα πραγμα να τουσ πω στο τι μου εχει συμβει στιν ζωι...
Και εκει δεν θα εχουν να πουν κατι κακο και ασχιμο,,,απλα θα μεινουν με το στομα ανιχτο αν πω αυτο που μου συνεβει...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="manoula_24xr"][quote="black beauty"]
manoula_24xr έγραψε:

Καμια φορα ειναι κι το θεμα οτι θες να πεις καποια πραγματα κι δν βρισκεις τις καταλληλες λεξεις κι να ακουστει ωραια αυτο που θες να πεις.
Δν διαβασα ολες τις σελιδες,αλλα γενικως σε μερικα θεματα οπως ρατσισμος,θρησκεια,κτλ ειναι θεματα που παντα στις συζητησεις υπαρχουν εντασεις.

Απλα για μενα δν φταινε μονο εμεις που τους αντιμετωπιζουμε με ας το πουμε ρατσισμο,αλλα κι οι ιδιοι που λιγο πολυ το προκαλουνε με την σταση τους.Ερχονται εδω για εναν σκοπο κι μονο!Πιστευω οτι ισως ναναι κι λιγο υπεροπτες!
Εμεις δλδ οι λατινοι,που εχουμε αλλη νοοτροπια κι αλλιως φερομαστε στους ελληνες γτ μας θελουνε περισσοτερο?Γτ ο τροπος προσεγγισης μας ειναι πιο φιλικος αποτι των βαλκανικων χωρων.Οποτε δν φταινε μονο οι Ελληνες που καταντανε ισως κ αθελα ρατσιστες γτ κι εκεινοι προκαλουν!

Οπως για τις βραζιλιανες γτ τις λενε ευκολες κτλλ?Γτ μερικες που ηρθαν στην Αθηνα κυριως δημιουργησαν αυτη την εικονα κι αυτο εμεινε!

Θελω να καταληξω στο οτι ο καθενας πρεπει να προσεχιε τις κινησεις του για να μην παρεξηγηθει κι υπαρχουν συγκρουσεις.

πολυ σωστα τα λες!Αυτο ειπα και εγω,οτι δεν ξυπνησαμε μια ωραια πρωια και ειπαμε αααα ενταξει εχω αμφιβολιες για αυτους ετσι γιατι γουσταρω,ολα γινονται για καποιο λογο!Οπως δεν ανεφερα για αλλες εθνικοτητες γιατι δεν ειδα να μας φερονται ασχημα!Ειπα για την συγκεκριμενη γιατι απο εκεινη παρατηρησα την μεγαλυτερη "κακη συμπεριφορα"

αν ημουν σε αλλη πολη με αλλες εθνικοτητες που προκαλουσαν προβληματα ε τοτε θα εκανα αναφορα για αλλους!

Γιατι δεν ειπα οτι εχω ενδοιασμους για κινεζους η σκανδιναβους η και εγω δεν ξερω τι αλλο?(οι οποιοι ειναι ευγενεστατοι οι ανθρωποι)

Γιατι εχουμε και κινεζους αρκετους,αλλα δεν μας δημιουργουν προβληματα!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την black beauty στις Δευ Ιαν 23, 2012 12:43 am, 1 φορά

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αρα Φλωρεντια μου, συμφωνουμε στο οτι, δυστυχως εμεις εχουμε πιο σοβαρα προβληματα απο τις χωρες αυτες και σε αυτο συντελει κυριως η έλλειψη υποδομης. Καποιες κοπελες πιο πανω ανεφεραν -και πολυ σωστα- οτι η εξαθλιωση εχει σα συνεπεια την παρανομια. Αυτη ομως η εξαθλιωση πηγαζει απο την παντελη ελλειψη κρατικης οργανωσης. Π.χ στην Ελλαδα και αυτο ειμαι σε θεση να το ξερω λογω δουλειας, υπαρχει τεραστιο προβλημα με παρανομα κυκλωματα, βιομηχανιες εκδοσης πλαστων πιστοποιητικων κ.λ.π Στις ΗΠΑ ομως για παραδειγμα, μπορει βεβαιως να εμφανιζονται μεμονωμενα περιστατικα η και πιο εκτεταμενα, σαφως ομως δε θα εχουν προβληματα αναλογων διαστασεων, για τον απλουστατο λογο οτι εχουν πολυ καλυτερη κρατικη δομη και οργανωση. Αυτο το έγραψα σε σενα οχι για να διαφωνησω με την ουσια των οσων ειπες (αντιθετα συμφωνω με τη βαση της συλλογιστικης σου), αλλα για να υπογραμμισω πως η Ελλαδα δεν έχει σχεδον καμια σχεση με τις χωρες στις οποιες αναφερθηκαμε, γιατι εκ των πραγματων εμεις αντιμετωπιζουμε το θεμα απο αλλη βαση, δυστυχως και βρεθηκαμε πολυ πιο πελαγωμενοι και προβληματισμενοι απο τους Καναδους λ.χ. Συνεπως, ειναι λιγο αναντιστοιχο να λεμε ότι λ.χ ο Βελγος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με τον Ελληνα που αντιμετωπιζει ο Ελληνας με τον Πακιστανο. Επισης να πω και το αλλο: οσο και αν η θρησκεια δεν ειναι μετρο για την αξιολογηση του ανθρωπου, ομως συνηθως οι προερχομενοι απο μουσουλμανικες χωρες, αρνουνται σε πολυ μεγαλυτερα ποσοστα την αφομοιωση τους απο τις κοινωνιες που εντασσονται και αυτο ειναι ενα προαπαιτουμενο και για την κοινωνια που θα τους δεχθει, οπως λεει και η μανούλα 24 χρ πιο πάνω. Το θεμα ειναι πολυπλοκο και χρειαζεται προσοχη, σε καθε περιπτωση η Ελλαδα εχει αργησει αδικαιολογητα να προσαρμοστει στα δεδομενα των καιρων και να πραξει αυτο που επιβαλλεται. Αυτα απο μενα:-)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Δευ Ιαν 23, 2012 1:01 am, 1 φορά

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:...δεν μπορώ να ζητήσω από κάποιον που έχει έρθει στην ελλάδα περπατώντας 10 μέρες να προσέχει την συμπεριφορά του γιατί ήρθε στη χώρα μου.
Πόσο μα πόσο σύμφωνη με βρίσκεις!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsia {{{kapote}}} ksexwrizeis ts kakous k ts kalous pisteuw...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι φλωρα,στην Ποπη αναφεροταν το μνμ!

Ειμαι σιγουρη παντως πως υπαρχουν πολλοι αλβανοι που μας μισουνε οπως ειμαι και σιγουρη οτι υπαρχουν και καποιοι που μας σεβονται!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις