Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
316 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 316 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 29]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Kastallia"]Mανουλα απο τη Ροδο (παρενθεση φιλια στο αγαπημενο μου νησι ετσι;;Wink γιατι μας ενοχλει ενας ξενος να σηκωνει την ελληνικη σημαια;;;Για να το κανει,σημαινει οτι το θελει,δεν ειναι τιμη μας;;;Εχετε δει πώς μιλουν οι Ελληνες της Αμερικης για την Αμερικη;;;ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,ΤΗΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ...ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΤΗς (σιγουρα οχι ολο,γιατι υπαρχουν και αυτοι που ζουν στο περιθωριο) ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ!Εμεις γιατι απο τη μια να τους χρησιμοποιουμε σαν φτηνο εργατικο δυναμικο (καλα τωρα ειμαστε και μεις στην ιδια αν οχι χειροτερη μοιρα) και απο την αλλη μην τυχον και δουμε ξενο παιδι να εχει αριστευσει και να θελει να σηκωσει το εθνικο μας λαβαρο στην παρελαση...για να συμμετεχει στην παρελαση σημαινει οτι το νιωθει και να σας πω κατι;;;Σιγουρα το εχει συζητησει με τους γονεις του και του εχουν συνειδητα δωσει τη συγκαταθεση να το κανει...τα δικα μας ουτε που ξερουν γιατι γινεται η παρελαση.
Εγω αν με ρωτησετε διαφωνω με το συστημα γενικως να δινεται η σημαια ως επαθλο,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση,ας μην το παω τωρα αλλου.Αλλα απο τη στιγμη που συμβαινει κατι τετοιο,γιατι μας ενοχλει τοσο δεν το καταλαβαινω.[/quote


Δν μενοχλει το γεγονος οτι θα σηκωσει τη σημαια ενα παιδι ξενο,δλδ δν μενοχλει το παιδι καθεαυτου,μενοχλει το οτι θα σηκωσει τη σημαια ημερα γορτης που γιορταζουμε την απελευθερωση κι ποσοι πεθαναν στον πολεμο για να μπορουμε να σηκωνουμε με καμαρι οι Ελληνες σε καθαρο ουρανο κι τους πολεμησαν για να μπορουν να γιορταζουν κ ανημερα της γιορτης να την σηκωνει καποιος ξενος,δν μαρεσει,εμενα προσωπικα.
Αλλα θα μαρεσε πολυ λογω αριστειων να βραβευτουν τα παιδια ανεξαρτητως εθνικοτητας,καποια στιγμη πχ,αλλα οχι τη συγκεκριμενη,ελπιζω να καταλαβες.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:Πρέπει να καταλάβουμε -όσο αυτο ειναι δυνατο- ότι το πρόβλημα των μεταναστων δεν ειναι μονο της χωρα μας- αλλα ΠΑΓΚΌΣΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
Είμαστε πολίτες του κόσμου- και όχι μονο κάτοικοι μιας χώρας.
Εξάλλου εχουμε μαθει καλα τι θα πει μεταναστευση ως λαος εδω και πολλά χρόνια- εχουμε πολλες γενιες μεταναστων στις δυτικες χωρες της Ευρωπης- ακομη και σε άλλες ηπείρους- και αυτοι οι άνθρωποι εχουν ζησει στο πετσί τους τον ρατσισμο και τις διακρίσεις.


--το ξερατε οτι σε πολιτεια της Αμερικής την δεκαετια του 20 (τότε που ο ρατσισμος ήταν στα ντουζένια του)απο εκει που έπιναν νερο οι έγχρωμοι -επρεπε να πίνουν νερό οι Έλληνες και οι Ιρλανδοι?
-Γνωρίζετε οτι στο κέντρο υποδοχης παρανομων μεταναστων στην Μυτιλήνη- οι συνθήκες είναι εξωφρενικα άθλιες? Οι γιατροι χωρις συνορα που παρέχουν την βοηθεια τους κανουν έκκληση βοήθειας -οι βασανισμένοι αυτοι άνθρωποι αφηνουν κυριολεκτικα καθημερινα την τελευταια τους πνοη -γυναικες-παιδια-γεροι και νεοι στα κεντρα αυτα ?

Ποια ειναι η μεγαλύτερη εξαθλίωση απο το να πεθαινεις στον αγωνα σου για ενα καλυτερο αύριο- και να καταλήγεις σε ενα τάφο με εναν ξερό αριθμό αντι για το όνομα σου πανω απο το χώμα- και ολα αυτα εχοντας βιωσει τις χειρότερες κακουχίες...
Γνωρίζετε οτι οι συμπολίτες μας στα νησια αυτα απέναντι απο την Τουρκία- (ειναι κοινό μυστικό και εχω διαβασει σχετικο ρεπορταζ περαν του ότι με πληροφόρησε φίλος μου που έκανε 2 χρονιες σε νησι απέναντι απο την Τουρκία- ως γιατρος χωρις συνορα ) οτι 'ριχνουν' τις βάρκες που επιχειρούν να περάσουν στη χωρα μας - αφήνοντας ανθρωπινες ζωες στο έλεος της θαλασσας -μονο και μονο για να τους τις κλέψουν??

- Έχετε παρατηρήσει στις πρωινες ενημερωτικες εκπομπες -στα 'ψιλα γραμματα' που διασχίζουν την οθόνη με 'δευτερευουσας' σημασίας ειδήσεις- πόσες φορες γίνεται αναφορα σε αγνοούμενους παρανομους μεταναστες στις θάλασσες μας?? πόσοι απο αυτους επιζουν κια πόσοι πεθαίνουν -μάθαμε ποτε? μια απλή αναφορα στον αριθμο των αγνοουμενων και την ηλικία τους....και 'έξω απτην πόρτα' που λενε.


Πριν λοιπον καταλήξουμε σε ταμπέλες και κατηγοριοποιήσεις ανθρωπων- ας έρθουμε λίγο στην θέση τους- ας αναλογιστούμε τις συνθήκες που τους οδηγουν στην απόλυτη εξαθλιωση- ας καταλάβουμε οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΥΤΕΣ- ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΑΤΑ του παγκόσμιου μπάχαλου και μετα ας ξανασκεφτούμε την στάση μας απέναντι στο φαινόμενο αυτο.
Μην κλωτσάμε την ανθρωπιά μας γιατί έτσι μας είπαν.

Respect Respect Respect Respect Respect

Μπεμπινι ανέφερες οτι τον άνθρωπο τον σκότωσαν αλλοδαποί, εγώ θα έλεγα οτι τον σκότωσαν εγκληματίες. αυτή είναι η διαφορά που έχουμε στην σκέψη μας.

τους ανθρώπους τους ξεχωρίζω σε αυτούς που κάνουν καλές πράξεις και σε αυτούς που κάνουν κακές πράξεις.
δεν με ενδιαφέρει αν είναι κοντοί, ψηλοί, μαύροι, άσπροι, πολύχρωμοι, μελανζέ, γκέυ, γυναίκες, άνδρες. δεν με νοιάζει καθόλου.

δεν πρόκειται να σχολιάσω κάτι άλλο στο θέμα. σας φιλώ αλλοδαπά παιδάκια -αντιμετώπιση &αλλοδαπές οικογένειες αντιμετώπιση από τους Έλληνες και από την πολιτεία  - Σελίδα 17 417472

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παιδια,θα το πω τωρα,χωρις καμια διαθεση να μαλωσω,εξαλλου ξερετε οτι σας συμπαθω πολυ...νιωθω οτι η κουβεντα εχει γινει προσωπικη μεταξυ 3 -4 ατομων και ο,τι γραφουν οι υπολοιπες περνα στο ντουκου...και δεν αναφερομαι σε μενα μονο. Προσεξτε γιατι μεχρι να το ξανανανοιξω το απογευμα μυριζομαι να εχουν προστεθει 10 σελιδες με γερο καυγα...φιλια σε ολες σας,καλη ορεξη!!!! I love you I love you

????????


Επισκέπτης
black beauty έγραψε:συγγνωμη στελλα εχεις ενα δικιο η αληθεια ειναι,το κανω και εγω μερικες φορες επειδη βιαζομαι να απαντησω!

κι εγω το εχω κανει, αλλα σε τοσο μακροσκελη μηνυματα πωπω μου βγηκανε τα ματια....

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ,ΤΙ ΕΙΠΑ,ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕ ΞΕΧΩΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΦΤΑΣΑΤΕ?
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΑΓΕ?Ε ΛΟΙΠΟΝ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΤΗ ΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΕΝ ΨΥΧΡΟ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΕΙ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ.ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ ΕΣΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΚΟΛΛΑΤΕ,ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΡΟΙΚΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΜΑ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!
ΔΕ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ,ΕΙΤΕ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ.
ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΣΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ.ΑΚΥΡΩΝΩ ΓΕΓΟΝΟΤΑ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ,ΑΠΟ'ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΔΙΚΝΕΙΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΑΣΚΟΥΝ.ΑΡΑ ΤΙ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ,ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ Η ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΣΩΣΤΑ?

συμφωνωωωωωωωωωωωωωω

Συμφωνεις...εχεις ακουσει τι δηλωσε η οικογενεια του θυματος για τις ρατσιστικες εκδηλωσεις με αφορμη την τραγικη τους απωλεια?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το θεμα μας ειναι ο ρατσισμος διοτι οι αλλοδαποι αντιμετωπίζονται σαν πιθανοι εγκληματίες.
Η παράθεση των ελληνων εγκληματιών αποδυναμώνει/ακυρώνει την παραπάνω άποψη.
Νομιζω οτι δε χρειάζεται να το αναλύσουμε περαιτερω.

Μπλακ μπιουτυ, οταν γραφει κατι σε ενα ποστ και το αναιρει 15 ποστς πιο κάτω, εγω τι να σχολιάσω ακριβως??? Το οτι δεν τους βαζει όλους στο ιδιο τσουβαλι, να το δεχτω, αλλά οταν κρινει τους αλλοδαπους απο αυτο το περιστατικο, δεν τους βαζει όλους στο ιδιο τσουβαλι??
Επίσης γιατι να μην πω κι εγω οτι δεν διαβαζει τα ποστς μου? Ή τα όποια ποστς που προηγηθηκαν? Διοτι κανεις δεν υποστηριξε την παραπάνω εγκληματική πράξη.

Μπεμπινι, οταν γραφεις ενα ποστ, στο οποιο απαντας σε άλλη, εμεις δεν πρεπει να το σχολιάσουμε?? Δηλαδη επειδη η απαντηση σου ηταν στο αρκουδάκι, εγω δεν πρέπει να το σχολιάσω??? Δεν ειπα οτι επιτεθηκες σε μένα καλη μου, ειπα οτι διεκρινα επιθετικοτητα, για την οποια δεν μπορει να θεωρησει υπαιτια η μη εξοικείωση με το πισι. Και φυσικα δεν απαντας σε αυτο που ρωτησα. Αναμενομενο.

Η Τρόικα κολλάει στο οτι δεν δεχεσαι τον ξένο που θα ερθει να μεινει δίπλα σου, αλλά δεχεσαι τον ξένο πάνω απο το κεφάλι σου. Κολλάει στο οτι μάλλον υπάρχει επιλεκτικότητα στο "ειδος" των ξένων που ανεχόμαστε. Αλλά επειδη η ημιμάθεια δεν μας αφηνει να αποδωσουμε ευθυνες στους πραγματικά υπέυθυνους, πολλές φορές βρισκουμε αποδιοπομπαιους τραγους. Βρισκουμε ευκολα θυματα.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:
mama katerina έγραψε:

και βεβαια σου επιτρεπεται να εχεις τη γνωμη σου οπως μου επιτρεπεται κι εμενα να διαφωνησω... αυτο το περιστατικο το γνωριζω... συμβαινουν ναι δεν αντιλεγω ...ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ... εσυ απομονωσες το περαστατικο που σε βολευει... μηπως θες να σου παραθεσω τη λιστα παιδοφιλων που πιαστηκαν τον προηγουμενο χρονο??? ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!!! και ενας πατερ παρακαλω που ειχε το σκληροτερο υλικο απο ολους!!!!!!!!


ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ...!ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.ΑΝΟΙΞΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.


το ιδιο θα μπορουσα να πω και για τα δικη σου απαντηση..τα καλα και συμφεροντα... μονο που εγω δεν εχω συμφερον απο κανεναν αλλοδαπο και απο κανεναν ανθρωπο... τα παιδια μας ειναι το μελλον αυτου του τοπου λυπαμαι που βλεπω οτι θα κληρονομησουν και τις αντιληψεις καποιων που για μενα ειναι πισω απο τον ηλιο... εγω σαν Κατερινα θελω να μαθω στο παιδι μου να εχει ανοιχτη καρδια για ΟΛΟΥΣ τους ανθρωπους να παιζει να μοιραζεται να ζει με ολους... να μη βαζει ταμπελες στους ανθρωπους..


black beauty εχεις απο εχτες και κατευθυνεις τη συζητηση ... οχι δεν ειπε αυτο η μια οχι δεν ειπε το αλλο γιατι σχολιαζετε εκεινο και οχι αυτο... καθε απαντηση που ειναι αρεστη σε σενα τη δικαιολογιες... κουβεντα κανουμε και ναι ολα ξεκινανε απο το οτι θεωρουμε το λαο μας ανωτερο (γιατι καπου ειπες πως δεν ειπε καμια αυτο) εγω απο το πρωτο ποστ του θεματος αυτο καταλαβαινω και φυσικα η κουβεντα παει στο ρατσισμο... δεν σου κανω επιθεση αυτη τη στιγμη αλλα αυτο που κανεις με ενοχλει λιγακι...

κι εγω δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο στο θεμα..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:
Εγω αν με ρωτησετε διαφωνω με το συστημα γενικως να δινεται η σημαια ως επαθλο,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση,ας μην το παω τωρα αλλου.

Ειναι αλλο θεμα,εμενα με ενδιαφερει πολυ παντως.
Κ ξανασυμφωνω με αυτα που γραφεις.

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΘΥΜΗΣΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΤΕ.ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:ας κοιταξουμε να ειμαστε αγαπημενοι ,μεταξυ μας και να βοηθουμε ο καθενας οπως μπορει και ας αφησουμε τις ταμπελες και τα δηθεν πατριωτικα...




Nena έγραψε:Μπεμπινι, εχεις τη γνωμη σου, εχουμε τη δικιά μας. Ποιο ακριβώς ειναι το θέμα?

Επειδη εγινες ελαφρως επιθετική -διοτι κάποιος ειχε άλλη άποψη απο τη δική σου- αν ειδες πουθενα οποιαδήποτε μαμα να υποστηριζει εκεινον τον αλλοδαπο που σκοτωσε το παληκάρι που λες, δειξτο μου. Σε ποιο ποστ εγινε ακριβως??
Και αν το εγκλημα ειχε γινει απο Ελληνα, η αντίδρασή σου θα ηταν διαφορετική? Διοτι πολλά αντίστοιχα εγκλήματα εχουν γίνει απο ελληνες. Μπορεις κι εσυ με τη σειρά σου να πας να παρηγορησεις τη μάνα του παιδιου που σκοτωθηκε σε τροχαίο επειδη κάποιος ανεγκέφαλος ελληνας παραβίασε το στοπ. Τη γυναίκα του φιλάθλου που μαχαιρώθηκε απο οπαδό αντίπαλης ομάδας. Τη μανα του παιδιου που πέθανε επειδη κάποιοι παράγοντες κόλλησαν σε γραφειοκρατικά και δεν επέτρεψαν το σηκωμα των χρημάτων απο τράπεζα, ωστε να υποβληθει σε εγχείρηση (γνωστο το παράδειγμα).
Το έγκλημα γλυκειά μου δεν εχει εθνικότητα. Όσο μιασμα και απόβρασμα θεωρω τον αλλοδαπό που θα σκοτώσει, τόσο θεωρω και τον Ελληνα. Ουδεποτε υποστηριξα την εγκληματικότητα των αλλοδαπών - αλλά δεν θα συνδέσω την εθνικότητά τους με την τάση να εγκληματουν.
Το θέμα ειναι, μηπως επειδη ειναι έλληνας κάποιος παραβλέπουμε την ουσία? Αν ελληνας σκοτωνε αλλοδαπο, ή αλλοδαπος αλλοδαπο, θα γινόταν τόσος ντόρος?

Kastallia έγραψε:Mανουλα απο τη Ροδο (παρενθεση φιλια στο αγαπημενο μου νησι ετσι;;Wink γιατι μας ενοχλει ενας ξενος να σηκωνει την ελληνικη σημαια;;;Για να το κανει,σημαινει οτι το θελει,δεν ειναι τιμη μας;;;Εχετε δει πώς μιλουν οι Ελληνες της Αμερικης για την Αμερικη;;;ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,ΤΗΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ...ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΤΗς (σιγουρα οχι ολο,γιατι υπαρχουν και αυτοι που ζουν στο περιθωριο) ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ!Εμεις γιατι απο τη μια να τους χρησιμοποιουμε σαν φτηνο εργατικο δυναμικο (καλα τωρα ειμαστε και μεις στην ιδια αν οχι χειροτερη μοιρα) και απο την αλλη μην τυχον και δουμε ξενο παιδι να εχει αριστευσει και να θελει να σηκωσει το εθνικο μας λαβαρο στην παρελαση...για να συμμετεχει στην παρελαση σημαινει οτι το νιωθει και να σας πω κατι;;;Σιγουρα το εχει συζητησει με τους γονεις του και του εχουν συνειδητα δωσει τη συγκαταθεση να το κανει...τα δικα μας ουτε που ξερουν γιατι γινεται η παρελαση.
Εγω αν με ρωτησετε διαφωνω με το συστημα γενικως να δινεται η σημαια ως επαθλο,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση,ας μην το παω τωρα αλλου.Αλλα απο τη στιγμη που συμβαινει κατι τετοιο,γιατι μας ενοχλει τοσο δεν το καταλαβαινω.
συμφωνω με τα κορίτσια.

οσονα αφορα το θεμα της σημαιας- (ασχετα αν δεν ειμαι υπερ των παρελάσεων) προσωπικα μονο μπραβο εχω να πω σε ένα παιδι που διακρίθηκε και ξεχωρισε στο σχολείο του οταν μαλιστα κατάγεται απο μια αλλη χωρα.
πρεπει να επιβραβεύουμε και όχι να δείχνουμε με το δαχτυλο ενα παιδι που προοδεύει!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
black beauty έγραψε:εγω προσωπικα τα διαβαζω ολα!

Απο αυτα που γραφετε αυτο μου ηρθε στο μυαλο και αυτο εγραψα,ελπιζω να ειμαι λαθος!

οσον αφορα την mommy δεν νομιζω να το εννοει οπως το λες εσυ τωρα!
Το ξέρω οτι δεν το εννοει ετσι, γιαυτο το εγραψα.

Δεμ κάνω επίθεση σε καμια - αν σε καποιο σημειο διέκρινες επιθετικο τονο απο μερους μου, λυπάμαι, δεν ειχα τέτοια πρόθεση. Εκφράζουμε αντίθετες γνώμες και ειναι λογικο κάποιος να αμφισβητει τα λεγόμενα κάποιου άλλου. Μην το παίρνετε όλες σαν επίθεση. Εμένα μου αρεσει η εκβαση της συζητησης μεχρι τωρα, κι ας εχουν ειπωθει πράγματα που διαφωνω καθέτως. Αυτο δεν ειναι το νόημα?

Ξανα στο θέμα μας.
Κουκιδα, αυτο σκεφτομουν κι εγω

"Μην κλωτσάμε την ανθρωπιά μας γιατί έτσι μας είπαν"

Ο νοων νοειτω..

Το ξέρω ότι δεν κάνεις επίθεση Νένα dont worry!
Δεν θεωρώ ότι είμαστε τόσο φυτα που να κλωτσάμε την ανθρωπιά μας επειδή καποιοι μας το είπαν, όλοι έχουμε την άποψη μας! Ισα ίσα οι απόψεις που πέφτουν βροχή στην τηλεόραση και στα παράθυρα των εκπομπών είναι υπέρ των λαθρομεταναστών και λένε οι καημένοι και δε φταίνε κλπ κλπ!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
Kastallia έγραψε:ας κοιταξουμε να ειμαστε αγαπημενοι ,μεταξυ μας και να βοηθουμε ο καθενας οπως μπορει και ας αφησουμε τις ταμπελες και τα δηθεν πατριωτικα...




Nena έγραψε:Μπεμπινι, εχεις τη γνωμη σου, εχουμε τη δικιά μας. Ποιο ακριβώς ειναι το θέμα?

Επειδη εγινες ελαφρως επιθετική -διοτι κάποιος ειχε άλλη άποψη απο τη δική σου- αν ειδες πουθενα οποιαδήποτε μαμα να υποστηριζει εκεινον τον αλλοδαπο που σκοτωσε το παληκάρι που λες, δειξτο μου. Σε ποιο ποστ εγινε ακριβως??
Και αν το εγκλημα ειχε γινει απο Ελληνα, η αντίδρασή σου θα ηταν διαφορετική? Διοτι πολλά αντίστοιχα εγκλήματα εχουν γίνει απο ελληνες. Μπορεις κι εσυ με τη σειρά σου να πας να παρηγορησεις τη μάνα του παιδιου που σκοτωθηκε σε τροχαίο επειδη κάποιος ανεγκέφαλος ελληνας παραβίασε το στοπ. Τη γυναίκα του φιλάθλου που μαχαιρώθηκε απο οπαδό αντίπαλης ομάδας. Τη μανα του παιδιου που πέθανε επειδη κάποιοι παράγοντες κόλλησαν σε γραφειοκρατικά και δεν επέτρεψαν το σηκωμα των χρημάτων απο τράπεζα, ωστε να υποβληθει σε εγχείρηση (γνωστο το παράδειγμα).
Το έγκλημα γλυκειά μου δεν εχει εθνικότητα. Όσο μιασμα και απόβρασμα θεωρω τον αλλοδαπό που θα σκοτώσει, τόσο θεωρω και τον Ελληνα. Ουδεποτε υποστηριξα την εγκληματικότητα των αλλοδαπών - αλλά δεν θα συνδέσω την εθνικότητά τους με την τάση να εγκληματουν.
Το θέμα ειναι, μηπως επειδη ειναι έλληνας κάποιος παραβλέπουμε την ουσία? Αν ελληνας σκοτωνε αλλοδαπο, ή αλλοδαπος αλλοδαπο, θα γινόταν τόσος ντόρος?

Kastallia έγραψε:Mανουλα απο τη Ροδο (παρενθεση φιλια στο αγαπημενο μου νησι ετσι;;Wink γιατι μας ενοχλει ενας ξενος να σηκωνει την ελληνικη σημαια;;;Για να το κανει,σημαινει οτι το θελει,δεν ειναι τιμη μας;;;Εχετε δει πώς μιλουν οι Ελληνες της Αμερικης για την Αμερικη;;;ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,ΤΗΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ...ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΤΗς (σιγουρα οχι ολο,γιατι υπαρχουν και αυτοι που ζουν στο περιθωριο) ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ!Εμεις γιατι απο τη μια να τους χρησιμοποιουμε σαν φτηνο εργατικο δυναμικο (καλα τωρα ειμαστε και μεις στην ιδια αν οχι χειροτερη μοιρα) και απο την αλλη μην τυχον και δουμε ξενο παιδι να εχει αριστευσει και να θελει να σηκωσει το εθνικο μας λαβαρο στην παρελαση...για να συμμετεχει στην παρελαση σημαινει οτι το νιωθει και να σας πω κατι;;;Σιγουρα το εχει συζητησει με τους γονεις του και του εχουν συνειδητα δωσει τη συγκαταθεση να το κανει...τα δικα μας ουτε που ξερουν γιατι γινεται η παρελαση.
Εγω αν με ρωτησετε διαφωνω με το συστημα γενικως να δινεται η σημαια ως επαθλο,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση,ας μην το παω τωρα αλλου.Αλλα απο τη στιγμη που συμβαινει κατι τετοιο,γιατι μας ενοχλει τοσο δεν το καταλαβαινω.
συμφωνω με τα κορίτσια.

οσονα αφορα το θεμα της σημαιας- (ασχετα αν δεν ειμαι υπερ των παρελάσεων) προσωπικα μονο μπραβο εχω να πω σε ένα παιδι που διακρίθηκε και ξεχωρισε στο σχολείο του οταν μαλιστα κατάγεται απο μια αλλη χωρα.
πρεπει να επιβραβεύουμε και όχι να δείχνουμε με το δαχτυλο ενα παιδι που προοδεύει!

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="manoula_24xr"]
Kastallia έγραψε:Mανουλα απο τη Ροδο (παρενθεση φιλια στο αγαπημενο μου νησι ετσι;;Wink γιατι μας ενοχλει ενας ξενος να σηκωνει την ελληνικη σημαια;;;Για να το κανει,σημαινει οτι το θελει,δεν ειναι τιμη μας;;;Εχετε δει πώς μιλουν οι Ελληνες της Αμερικης για την Αμερικη;;;ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,ΤΗΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ...ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΤΗς (σιγουρα οχι ολο,γιατι υπαρχουν και αυτοι που ζουν στο περιθωριο) ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ!Εμεις γιατι απο τη μια να τους χρησιμοποιουμε σαν φτηνο εργατικο δυναμικο (καλα τωρα ειμαστε και μεις στην ιδια αν οχι χειροτερη μοιρα) και απο την αλλη μην τυχον και δουμε ξενο παιδι να εχει αριστευσει και να θελει να σηκωσει το εθνικο μας λαβαρο στην παρελαση...για να συμμετεχει στην παρελαση σημαινει οτι το νιωθει και να σας πω κατι;;;Σιγουρα το εχει συζητησει με τους γονεις του και του εχουν συνειδητα δωσει τη συγκαταθεση να το κανει...τα δικα μας ουτε που ξερουν γιατι γινεται η παρελαση.
Εγω αν με ρωτησετε διαφωνω με το συστημα γενικως να δινεται η σημαια ως επαθλο,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση,ας μην το παω τωρα αλλου.Αλλα απο τη στιγμη που συμβαινει κατι τετοιο,γιατι μας ενοχλει τοσο δεν το καταλαβαινω.[/quote


Δν μενοχλει το γεγονος οτι θα σηκωσει τη σημαια ενα παιδι ξενο,δλδ δν μενοχλει το παιδι καθεαυτου,μενοχλει το οτι θα σηκωσει τη σημαια ημερα γορτης που γιορταζουμε την απελευθερωση κι ποσοι πεθαναν στον πολεμο για να μπορουμε να σηκωνουμε με καμαρι οι Ελληνες σε καθαρο ουρανο κι τους πολεμησαν για να μπορουν να γιορταζουν κ ανημερα της γιορτης να την σηκωνει καποιος ξενος,δν μαρεσει,εμενα προσωπικα.
Αλλα θα μαρεσε πολυ λογω αριστειων να βραβευτουν τα παιδια ανεξαρτητως εθνικοτητας,καποια στιγμη πχ,αλλα οχι τη συγκεκριμενη,ελπιζω να καταλαβες.

manoula_24xr εσυ εισαι Βραζιλιανα σωστα?Το παιδι σου πιστευεις οτι θα το αντιμετωπισουν ως Ελληνακι στην ζωη του ή ως "ξενο"? Δεν με απασχολει τοσο αν θα συμμετεχει στις εθνικες εκδηλωσεις,οκ αν εισαι απο αλλη χωρα δεμ ξερω σε τι εξυπηρετει το σηκωμα της σημαιας απο αλλοδαπο.Αλλα ειναι αλλοδαπος οποιος γεννηθηκε στην Ελλαδα/?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:
mama katerina έγραψε:

και βεβαια σου επιτρεπεται να εχεις τη γνωμη σου οπως μου επιτρεπεται κι εμενα να διαφωνησω... αυτο το περιστατικο το γνωριζω... συμβαινουν ναι δεν αντιλεγω ...ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ... εσυ απομονωσες το περαστατικο που σε βολευει... μηπως θες να σου παραθεσω τη λιστα παιδοφιλων που πιαστηκαν τον προηγουμενο χρονο??? ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!!! και ενας πατερ παρακαλω που ειχε το σκληροτερο υλικο απο ολους!!!!!!!!


ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ...!ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.ΑΝΟΙΞΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.


το ιδιο θα μπορουσα να πω και για τα δικη σου απαντηση..τα καλα και συμφεροντα... μονο που εγω δεν εχω συμφερον απο κανεναν αλλοδαπο και απο κανεναν ανθρωπο... τα παιδια μας ειναι το μελλον αυτου του τοπου λυπαμαι που βλεπω οτι θα κληρονομησουν και τις αντιληψεις καποιων που για μενα ειναι πισω απο τον ηλιο... εγω σαν Κατερινα θελω να μαθω στο παιδι μου να εχει ανοιχτη καρδια για ΟΛΟΥΣ τους ανθρωπους να παιζει να μοιραζεται να ζει με ολους... να μη βαζει ταμπελες στους ανθρωπους..


black beauty εχεις απο εχτες και κατευθυνεις τη συζητηση ... οχι δεν ειπε αυτο η μια οχι δεν ειπε το αλλο γιατι σχολιαζετε εκεινο και οχι αυτο... καθε απαντηση που ειναι αρεστη σε σενα τη δικαιολογιες... κουβεντα κανουμε και ναι ολα ξεκινανε απο το οτι θεωρουμε το λαο μας ανωτερο (γιατι καπου ειπες πως δεν ειπε καμια αυτο) εγω απο το πρωτο ποστ του θεματος αυτο καταλαβαινω και φυσικα η κουβεντα παει στο ρατσισμο... δεν σου κανω επιθεση αυτη τη στιγμη αλλα αυτο που κανεις με ενοχλει λιγακι...

κι εγω δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο στο θεμα..

κατερινα κατευθυνω την συζητηση?εγω συμφωνησα και με δικα σας ποστ και με ποστ των αλλων κοριτσιων αυτο δεν σου λεει κατι?

οταν εγω δεν απαντω σε κατι δικο σας(η αλλη κοπελα)το λετε,εγω δεν εχω το δικαιωμα να το λεω αυτο?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατερινα ειπε καμια κοπελα οτι εμεις ο ελληνικος λαος ειμαστε πιο ανωτερος απο ολους?μου διεφυγε κατι?εγω αυτο ειπα,οτι δεν ειδα πουθενα να λεει καποια κοπελα οτι θεωρω επειδη ειμαι ελληνας ειμαι ανωτερος απο ολα?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:...κουβεντα κανουμε και ναι ολα ξεκινανε απο το οτι θεωρουμε το λαο μας ανωτερο (γιατι καπου ειπες πως δεν ειπε καμια αυτο) εγω απο το πρωτο ποστ του θεματος αυτο καταλαβαινω και φυσικα η κουβεντα παει στο ρατσισμο... ...
Κατερινα, αυτο δεν ειπώθηκε κατα λέξη μεχρι που το ανεφερα εγω, αλλά πραγματικά, η όλη συζητηση εκει καταλήγει. Κάνουμε λες και η μονη αδικια που υφισταμεθα να γινεται προς οφελος των μεταναστων.
Αλλά δεν μας πειράζει να αδικουνται τα παιδια μας προς όφελος Ελληνων, ε? Γιατι δεν ανοιξαμε θέμα με αυτον τον τιτλο? Αλλά ειναι ανωτερη η φυλη μας...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια ειλικρινα ειπε καμια εδω μεσα οτι ειμαστε οι καλυτεροι?θα τρελαθω!Και αν ειπε και δεν το ειδα εγω ειναι λαθος!Οποια και αν το ειπε!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
οταν εγω δεν απαντω σε κατι δικο σας(η αλλη κοπελα)το λετε,εγω δεν εχω το δικαιωμα να το λεω αυτο?

ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι θες να κανουμε- πες μας τι θες βρε κουκλα μου- καθε 2-3 μηνυματα παρεμβαλεται μια παρατηρηση σου ως προς το ΤΙ και Αν σχολιαζουμε στα ποστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πες τι θες ξεκαθαρα- τι σε ενοχλει- μια χαρα δεν συζηταμε??

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:

Το ξέρω ότι δεν κάνεις επίθεση Νένα dont worry!
Δεν θεωρώ ότι είμαστε τόσο φυτα που να κλωτσάμε την ανθρωπιά μας επειδή καποιοι μας το είπαν, όλοι έχουμε την άποψη μας! Ισα ίσα οι απόψεις που πέφτουν βροχή στην τηλεόραση και στα παράθυρα των εκπομπών είναι υπέρ των λαθρομεταναστών και λένε οι καημένοι και δε φταίνε κλπ κλπ!

συμφωνω

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
black beauty έγραψε:
οταν εγω δεν απαντω σε κατι δικο σας(η αλλη κοπελα)το λετε,εγω δεν εχω το δικαιωμα να το λεω αυτο?

ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι θες να κανουμε- πες μας τι θες βρε κουκλα μου- καθε 2-3 μηνυματα παρεμβαλεται μια παρατηρηση σου ως προς το ΤΙ και Αν σχολιαζουμε στα ποστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πες τι θες ξεκαθαρα- τι σε ενοχλει- μια χαρα δεν συζηταμε??


και ομως κουκιδα το ειπα ξεκαθαρα γιατι απορησα!!

αυτο το σχολιο το ειπα γιατι η κατερινα μου ειπε οτι δικαιολογω οτι ειναι συμφωνο με τις δικες μου αποψεις σωστο!Κανει λαθος ομως γιατι εγω εχω συμφωνησει και με δικα σας ποστ!

Ειπα εκατο φορες οτι ηταν μια απορια μου οκ?ποσες φορες να το γραψω?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:ΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΘΥΜΗΣΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΤΕ.ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

Μαρια δεν χαλασε και ο κοσμος αν δεν ξανα απαντησει η μια στην αλλη,αφου χαλιομαστε δλδ θα ειναι μεγαλο πληγμα για το φορουμ αλλα πιστευω θα επιζησουν οι αλλες χωρις τον δικο μας διαλογο. Smile
Καλη μεσημερι και σε σενα.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
Ειπα εκατο φορες οτι ηταν μια απορια μου οκ?ποσες φορες να το γραψω?

ακριβως- 100 φορες το είπες.
οποτε σε παρακαλω μην το ξαναπεις -το εμπεδωσαμε!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα τοτε γιατι με ρωτησες παραπανω αφου το καταλαβες βρε κουκιδα και εξηγησα τους λογους που απορησα νομιζω!(σε αλλη σελιδα)


οκ παμε παρακατω αφου το βλεπετε ετσι...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα συμφωνήσω με τη φράση που έγραψε κάποια κοπελιά νομίζω η Έλενα η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες ..και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη . Οι υπόλοιποι λαοί ανεξαρτήτου χρώματος -θρησκείας είναι φιλοξενούμενοι και εμείς σαν φιλόξενος λαός πρέπει να συμπεριφερθούμε ανάλογα . Μέχρι εκεί όμως δεν μου αρέσει να έχει προνόμια να παίρνει επιδόματα και εγώ να τα χάνω . Στο ότι παίρνουν βέβαια τα επιδόματα οι άνθρωποι αυτοί δεν μου φταίνε η ίδιοι αλλά το ελληνικό κράτος που τα δίνει , θα είναι τουλάχιστον ανόητο να πω ότι αν και εγω βρεθώ σε μια ξένη χώρα και μου δίνουν κάποιο επίδομα θα το παίξω ανώτερη και δε θα το πάρω ; Από την άλλη δηλαδή τη θα πρέπει να πω :ξέρετε επειδή κάποιοι άνοιξαν τα σύνορα και ήρθατε και σας υποσχέθηκαν δουλειές και άλλα και επειδή δεν τα βλέπετε αυτό σας δίνει το δικαίωμα να κλέβετε να βιάζετε να σκοτώνετε και το λέω αυτό επειδή η πιο συχνή δικαιολογία που ακούς από το στόμα τους είναι αυτή . Αν δεν σου αρέσει σήκω φύγε πήγαινε στη χώρα σου , πολλές φορές μας λένε κάποιες Αλβανίδες :εμείς στη χώρα μας έχουμε αυτό το καλό ενώ εσείς άντε λοιπόν αφού θέλεις άντε στο καλό . Και ξαναλέω έχω φίλη απο την αλβανία και απο το Πακιστάν . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι στην περιοχή που μένω η επιλογή στα προ νήπια είχε γίνει και επιλέχτηκαν και τα αλλοδαπά . Προτεραιότητα στους Έλληνες .Είναι κρίμα να έχουν σπίτι από το ΟΕΚ οι αλλοδαποί και όχι οι Έλληνες . Όσο για τα επεισόδια που δημιουργούν αν έχετε την τύχη η ατυχία να μένετε σε οικισμούς που τους έχουν κάνει δικούς του θα καταλαβαίνατε τους προβληματισμούς . Μια βόλτα μέχρι τον Άγιο Παντελεήμων (Αχαρναί ) θα καταλάβετε πόσο εύκολα μπορεί να επηρεαστεί κάποιος , και ξαναλέω δεν είναι όλοι έτσι

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:Παιδια,θα το πω τωρα,χωρις καμια διαθεση να μαλωσω,εξαλλου ξερετε οτι σας συμπαθω πολυ...νιωθω οτι η κουβεντα εχει γινει προσωπικη μεταξυ 3 -4 ατομων και ο,τι γραφουν οι υπολοιπες περνα στο ντουκου...και δεν αναφερομαι σε μενα μονο. Προσεξτε γιατι μεχρι να το ξανανανοιξω το απογευμα μυριζομαι να εχουν προστεθει 10 σελιδες με γερο καυγα...φιλια σε ολες σας,καλη ορεξη!!!! I love you I love you

νομιζω πως εχεις δικιο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις