Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
181 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 181 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 29]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Πιστεύω πως δεν υπάρχουν καλοί και κακοί αλλοδαποί. Υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι.

Σίγουρα με τα τόσα που ακούμε έχουμε γίνει επιφυλακτικοί. Δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον που έχει κάποιους ενδοιασμούς σε σχέση με τους αλλοδαπούς. Διαφωνώ κάθετα με αυτούς που αυθαίρετα εντελώς βάζουν ταμπέλες στους ανθρώπους.


α μπραβο!Αυτο λεω και εγω!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη μου το σχολιο στην σελιδα 4 δε το σχολιαζω 1ον γιατι αν ολες το σχολιασουμε θα βρεθουμε να μην ξερουμε ποια εβρισε ποια και το θεμα σου θα κλειδωθει και αφου κυλαει τοσο ηρεμα πλεον δεν υπαρχει λογος και 2ον γιατι αν καταλαβα καλα η συγκεκριμενη κοπελα ειναι αλλοδαπη και ισως λογω και της οχι και τοσο καλης γνωσης της γλωσσας μας παρερμηνευσε και με βαση καποιες εμπειριες-αναμνησεις ενιωσε οτι θιχτηκε!κι αυτο σεβαστο!τωρα το οτι ειπε η κορη σου να παντρευτει αλλοδαπο?περασε το στο ντουκου,η κορη σου πανω απ'ολα να ειναι γερη κι αν το γραμμενο της ειναι να αγαπησει αλλοδαπο ευχομαι να αγαπηθει κιολας και να περασει μια ευτυχισμενη ζωη διπλα στον ανθρωπο που αγαπαει!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty να σου προτείνω να αλλάξεις το τίτλο :να γράψεις αλλοδαπά παιδάκια -αντιμετώπιση &αλλοδαπές οικογένειες αντιμετώπιση από τους Έλληνες και από την πολιτεία ; Επίσης ας αναλογιστούμε τη οφέλη έχει το ελληνικό κράτος από όλα τα προνόμια που δίνει στους αλλοδαπούς .Εμένα προσωπικά δεν μου φαίνονται τα κίνητρα αθώα ούτε τα κάνει για να δείξει πόσο φιλόξενη χώρα είναι!Εμένα μου φαίνεται κάπως όλο αυτό. Με τα παιδάκια των αλλοδαπών δεν έχω απολύτως τίποτα και ο Σταύρος μου έχει κάποια παιδάκια που παίζει τσακώνεται μαζί του όπως και με όλα τα άλλα δεν μπορεί να καταλάβει τη διαφορά επειδή είναι από άλλη χώρα κάποια στιγμή με ρώτησε γιατί η Αλά είναι Μαύρη ; του εξήγησα .Αν νευριάζω με τα επιδόματα που παίρνουν όλοι αυτοί ; και βέβαια νευριάζω αλλά όχι με αυτούς αλλά με το σύστημα . Είμαι νευριασμένη που εκείνοι ακόμα εργάζονται στις όποιες συνθήκες αυτοί τις επέλεξαν τις δέχτηκαν , αντίθετα ο Έλληνας δεν εργάζεται όχι γιατί δεν θέλει αλλά επειδή ξέρει τι πρέπει να πάρει . Κόβουν από παντού επιδόματα αλλά απο τους αλλοδαπούς όχι.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα αυτο της απαντησα και εγω οτι δεν θα σταθω εμποδιο στον δρομο της!

Ομως προσβαλε και αλλες κοπελες και δεν ηταν ωραιο!

Αυτη εδειξε μισος προς το προσωπο μου!Εγω παντως ετσι ενιωσα!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπλακ μπιουτυ δεν σχολιασα κανενος το ποστ γιατι διαβασα απο ενα σημειο κ μετα.
την αποψη μου εκφραζω οσον αφορα το αρχικο ποστ.
το οτι συμφωνησα με το ευακι ειναι κακο? αφου συμφωνω με την αποψη της- να μην το πω? Shocked

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω αναρωτηθηκα γιατι δεν το σχολιασαν συγκεκριμενες κοπελες και οχι ολες!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν ανεφερα της ευας,και εγω συμφωνησα!Απλα με ενοχλει το οτι σχολιαζουμε μονο οσα φαινονται σε εμας αρνητικα!Τελοσπαντων οκ!Απλα αναρωτιομουν!

Απλα απο τα λεγομενα σας βγαινουν αλλα και καταλαβαινω οτι δεν εχετε διαβασει ολα τα ποστ!Ενταξει επιλογη σας!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω για την ιδεα Βανια

????????


Επισκέπτης
εγω σας καληνυχτιζω κουκλες, κι ευχομαι αυριο η συζητηση να εχει κρατησει το επιπεδο της! καλο βραδυ σε ολες.....

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω Στελλα!καλο βραδυ!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατσε τωρα βρε καλο μου,
δλδ ειμαστε υποχρεωμενοι να δαιβαζουμε ολα τα ποστ ενα προς ενα???
και θα πρεπει να σχολιαζει η καθε μια ξεχωριστα ολα τα ποστ βρε μπλακ μπιουτυ???
δεν γινεται αυτο που λες.
Very Happy

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:μα αυτο της απαντησα και εγω οτι δεν θα σταθω εμποδιο στον δρομο της!

Ομως προσβαλε και αλλες κοπελες και δεν ηταν ωραιο!

Αυτη εδειξε μισος προς το προσωπο μου!Εγω παντως ετσι ενιωσα!

κοιτα μη το παιρνεις προσωπικα,δε σε ξερει και μπορει αυριο να σε πατησει στο λεωφορειο και να ειναι η πρωτη φορα που θα ακουσεις συγγνωμη απο ανθρωπο που σε πατησε!ή μπορει αυριο να σε στηριξει σε καποιο αλλο θεμα που εγω να εχω αντιθετη γνωμη!κι επειτα δε θα αλλαξει γνωμη κανενας απο μια τετοια συζητηση,οι γνωμες μας διαμορφωνονται συμφωνα με τα βιωματα μας!και αν εμενα σημερα το βραδυ με κλεψουν 3 αλλοδαποι αυριο θα εχω πιθανως αντιθετη γνωμη και θα τους βριζω ολους που ηρθαν και με κλεψαν!μη σε απασχολει ενα μηνυμα στο συνολο των 300!δες το θετικα οτι παρολη αυτη την ασχημη επιθεση ισως για πρωτη φορα ενα θεμα κυλησε ομαλα και δεν κλειδωθηκε και ας ειναι πολυ αντιθετες οι αποψεις που εκφραζονται σε αυτο! Wink

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να αναφέρω επίσης ότι στο μόνο που θα διαφωνήσω με την Εύα είναι ότι ο συγκεκριμένος τρόπος που μίλησε η κοπέλα δεν ήταν επειδή δεν ήξερε καλά ελληνικά αλλά επειδή δεν είχε τρόπους .Από τη μια μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να νιώσει άσχημα κάποιο άτομο ακούγοντας για το λαό του ότι είναι όλα αυτά κάπου χάνει τη ψυχραιμία του αλλά της εξήγησαν .Πάντως με εξαίρεση εκείνο το περιστατικό όλα καλά πάνε .

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ απλα λεω μου εκανε εντυπωση,γιατι νομιζω οτι αν ηταν κατι αλλο,θα το σχολιαζατε τελοσπαντων το αφηνω!

πως αλλαζουμε τωρα τον τιτλο ξερει καμια?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Να αναφέρω επίσης ότι στο μόνο που θα διαφωνήσω με την Εύα είναι ότι ο συγκεκριμένος τρόπος που μίλησε η κοπέλα δεν ήταν επειδή δεν ήξερε καλά ελληνικά αλλά επειδή δεν είχε τρόπους .Από τη μια μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να νιώσει άσχημα κάποιο άτομο ακούγοντας για το λαό του ότι είναι όλα αυτά κάπου χάνει τη ψυχραιμία του αλλά της εξήγησαν .Πάντως με εξαίρεση εκείνο το περιστατικό όλα καλά πάνε .

δεν συμφωνω με τον τροπο της αλλα προσπαθω να δωσω ενα ελαφρυντικο για να μην χαλασω το κλιμα της συζητησης και να το δει και η black beauty λιγο πιο χαλαρα γιατι νομιζω τζαμπα στεναχωριεται!! Rolling Eyes
να οριστε εγω και η βανια καπου-δε θυμαμαι που-εχουμε διαφωνησει!αυτο δε σημαινει οτι χασαμε τον υπνο μας και οτι δεν προκειται να συμφωνουμε πουθενα!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα πας στο αρχικό σου μήνυμα θα πατήσεις edid και θα αλλάξεις τον τίτλο . Μαρία πιστεύω ότι η πολιτική αυτή να μην σχολιάζουμε τα κακώς κείμενα είναι προτιμότερο για την πολιτισμένη συζήτηση που έχει γίνει

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
βανια έγραψε:Να αναφέρω επίσης ότι στο μόνο που θα διαφωνήσω με την Εύα είναι ότι ο συγκεκριμένος τρόπος που μίλησε η κοπέλα δεν ήταν επειδή δεν ήξερε καλά ελληνικά αλλά επειδή δεν είχε τρόπους .Από τη μια μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να νιώσει άσχημα κάποιο άτομο ακούγοντας για το λαό του ότι είναι όλα αυτά κάπου χάνει τη ψυχραιμία του αλλά της εξήγησαν .Πάντως με εξαίρεση εκείνο το περιστατικό όλα καλά πάνε .

δεν συμφωνω με τον τροπο της αλλα προσπαθω να δωσω ενα ελαφρυντικο για να μην χαλασω το κλιμα της συζητησης και να το δει και η black beauty λιγο πιο χαλαρα γιατι νομιζω τζαμπα στεναχωριεται!! Rolling Eyes
να οριστε εγω και η βανια καπου-δε θυμαμαι που-εχουμε διαφωνησει!αυτο δε σημαινει οτι χασαμε τον υπνο μας και οτι δεν προκειται να συμφωνουμε πουθενα!!!
και καλά κάνεις Εύα , για αυτό είναι το φόρουμ να συμφωνούμε να διαφωνούμε με κόσμιο και πολιτισμένο τρόπο .

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
black beauty έγραψε:μα αυτο της απαντησα και εγω οτι δεν θα σταθω εμποδιο στον δρομο της!

Ομως προσβαλε και αλλες κοπελες και δεν ηταν ωραιο!

Αυτη εδειξε μισος προς το προσωπο μου!Εγω παντως ετσι ενιωσα!

κοιτα μη το παιρνεις προσωπικα,δε σε ξερει και μπορει αυριο να σε πατησει στο λεωφορειο και να ειναι η πρωτη φορα που θα ακουσεις συγγνωμη απο ανθρωπο που σε πατησε!ή μπορει αυριο να σε στηριξει σε καποιο αλλο θεμα που εγω να εχω αντιθετη γνωμη!κι επειτα δε θα αλλαξει γνωμη κανενας απο μια τετοια συζητηση,οι γνωμες μας διαμορφωνονται συμφωνα με τα βιωματα μας!και αν εμενα σημερα το βραδυ με κλεψουν 3 αλλοδαποι αυριο θα εχω πιθανως αντιθετη γνωμη και θα τους βριζω ολους που ηρθαν και με κλεψαν!μη σε απασχολει ενα μηνυμα στο συνολο των 300!δες το θετικα οτι παρολη αυτη την ασχημη επιθεση ισως για πρωτη φορα ενα θεμα κυλησε ομαλα και δεν κλειδωθηκε και ας ειναι πολυ αντιθετες οι αποψεις που εκφραζονται σε αυτο! Wink


καλα ναι,αν ειδατε εγω δεν της μιλησα με τον τροπο που μου μιλησε αυτη!

απλα λεω οτι μου εκανε εντυπωση,δεν ηθελα απαντηση απο εσενα και την στελλα γιατι δεν σχολιασατε!Απλα θελω να ειμαστε δικαιοι!Φοβαται να μιλησει ενας ανθρωπος και του κολλανε ταμπελες στο τσακ μπαμ!

και εγω χαιρομαι που παει ετσι το θεμα!Μαλλον ειμαι ο ειρηνοποιος του φορουμ τι να πω!Αν και πολλα σκεφτομαι απλα δεν τα λεω μονο και μονο για να μην υπαρξουν τριβες!Μου αρεσει να ακουω τις αποψεις των αλλων αλλα χωρις κοσμητικα επιθετα και ειρωνειες!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΜΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΗ ΦΤΩΧΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΧΟΝΤΡΟ,ΑΣΕ ΤΟ ΨΙΛΟ...!ΑΚΟΥΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ,ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ,ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΟΥΝ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΑΠΑΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΚΑΤΑΠΑΤΗΤΗ.ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΤΙΣ ΑΥΛΕΣ,ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ,ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ?ΠΟΣΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΚΛΕΨΙΑΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΒΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΣΑΡΑ Η ΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?ΔΕ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕΤΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.ΕΓΩ ΔΕ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΧΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΝΑ ΒΙΑΣΩ,ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ?ΠΕΙΝΑΝΕ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΙΝΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΥΣΤΕΡΗΜΑ ΜΟΥ.ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ?ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ?ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΥΛΗΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ?ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.BLACK BEAUTY ME ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
βανια έγραψε:Να αναφέρω επίσης ότι στο μόνο που θα διαφωνήσω με την Εύα είναι ότι ο συγκεκριμένος τρόπος που μίλησε η κοπέλα δεν ήταν επειδή δεν ήξερε καλά ελληνικά αλλά επειδή δεν είχε τρόπους .Από τη μια μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να νιώσει άσχημα κάποιο άτομο ακούγοντας για το λαό του ότι είναι όλα αυτά κάπου χάνει τη ψυχραιμία του αλλά της εξήγησαν .Πάντως με εξαίρεση εκείνο το περιστατικό όλα καλά πάνε .

δεν συμφωνω με τον τροπο της αλλα προσπαθω να δωσω ενα ελαφρυντικο για να μην χαλασω το κλιμα της συζητησης και να το δει και η black beauty λιγο πιο χαλαρα γιατι νομιζω τζαμπα στεναχωριεται!! Rolling Eyes
να οριστε εγω και η βανια καπου-δε θυμαμαι που-εχουμε διαφωνησει!αυτο δε σημαινει οτι χασαμε τον υπνο μας και οτι δεν προκειται να συμφωνουμε πουθενα!!!

ναι το ξερω καλη μου οτι για αυτο το εκανες αν και αλλα σκεφτοσουνα,εγω απλα εξεφρασα μια απορια μου σε καποιες κοπελες,κατι που μου εκανε εντυπωση αλλα εννοειται ειναι επιλογη μας να απανταμε οπου θελουμε!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:
και καλά κάνεις Εύα , για αυτό είναι το φόρουμ να συμφωνούμε να διαφωνούμε με κόσμιο και πολιτισμένο τρόπο .

ακριβως

Τελοσπαντων καντε οτι δεν ειπα τιποτα,συνεχιστε...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ Μαρια!

Απλα δεν θελω να ακουγονται μονοπλευρες αποψεις!Στεναχωριεμαι να ακουω τοσες κατηγοριες για τους Ελληνες με ποναει!Ξερω οτι δεν ειμαστε τελειοι σαν λαος αλλα....


Τελοσπαντων οπως ειπα ολες οι αποψεις σεβαστες!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΜΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΗ ΦΤΩΧΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΧΟΝΤΡΟ,ΑΣΕ ΤΟ ΨΙΛΟ...!ΑΚΟΥΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ,ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ,ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΟΥΝ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΑΠΑΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΚΑΤΑΠΑΤΗΤΗ.ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΤΙΣ ΑΥΛΕΣ,ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ,ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ?ΠΟΣΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΚΛΕΨΙΑΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΒΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΣΑΡΑ Η ΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?ΔΕ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕΤΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.ΕΓΩ ΔΕ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΧΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΝΑ ΒΙΑΣΩ,ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ?ΠΕΙΝΑΝΕ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΙΝΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΥΣΤΕΡΗΜΑ ΜΟΥ.ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ?ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ?ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΥΛΗΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ?ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.BLACK BEAUTY ME ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ.
Μαρία κάπως έτσι αισθάνομαι και εγώ κάποιες φορές ακόμα χειρότερα νευριάζω τσαντίζομαι επειδή όλοι οι αλλοδαποί είναι σε καλύτερη θέση από εμάς . Κάποια στιγμή που νοσηλεύτηκα στο απέναντι θάλαμο ήταν μια γνωστή η οποία συζεί με Πακιστανό είχε κάνει μαζί του 7 παιδιά και για κάθε παιδί παίρνει επίδομα ο τύπος που το στέλνει στην χώρα του !Δεν είναι άδικο ; όταν σε εμάς αρχίζουν και το κόβουν ;

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γινονται μεγαλες αδικιες να τα λεμε αυτα!!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:ΑΜΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΗ ΦΤΩΧΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΧΟΝΤΡΟ,ΑΣΕ ΤΟ ΨΙΛΟ...!ΑΚΟΥΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ,ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ,ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΟΥΝ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΑΠΑΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΚΑΤΑΠΑΤΗΤΗ.ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΤΙΣ ΑΥΛΕΣ,ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ,ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ?ΠΟΣΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΚΛΕΨΙΑΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΒΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΣΑΡΑ Η ΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?ΔΕ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕΤΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.ΕΓΩ ΔΕ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΧΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΝΑ ΒΙΑΣΩ,ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ?ΠΕΙΝΑΝΕ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΙΝΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΥΣΤΕΡΗΜΑ ΜΟΥ.ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ?ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ?ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΥΛΗΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ?ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.BLACK BEAUTY ME ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ.
Μαρία κάπως έτσι αισθάνομαι και εγώ κάποιες φορές ακόμα χειρότερα νευριάζω τσαντίζομαι επειδή όλοι οι αλλοδαποί είναι σε καλύτερη θέση από εμάς . Κάποια στιγμή που νοσηλεύτηκα στο απέναντι θάλαμο ήταν μια γνωστή η οποία συζεί με Πακιστανό είχε κάνει μαζί του 7 παιδιά και για κάθε παιδί παίρνει επίδομα ο τύπος που το στέλνει στην χώρα του !Δεν είναι άδικο ; όταν σε εμάς αρχίζουν και το κόβουν ;
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Δεν έχω τίποτε άλλο να σου πώ.Με εκφράζεις απόλυτα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις