Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
211 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 211 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 29]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo ο καλύτερος επίλογος του θέματος για μένα .....

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:
florentiab έγραψε:
βανια έγραψε:θα συμφωνήσω με τη φράση που έγραψε κάποια κοπελιά νομίζω η Έλενα η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες ..και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη . Οι υπόλοιποι λαοί ανεξαρτήτου χρώματος -θρησκείας είναι φιλοξενούμενοι και εμείς σαν φιλόξενος λαός πρέπει να συμπεριφερθούμε ανάλογα . Μέχρι εκεί όμως δεν μου αρέσει να έχει προνόμια να παίρνει επιδόματα και εγώ να τα χάνω . Στο ότι παίρνουν βέβαια τα επιδόματα οι άνθρωποι αυτοί δεν μου φταίνε η ίδιοι αλλά το ελληνικό κράτος που τα δίνει , θα είναι τουλάχιστον ανόητο να πω ότι αν και εγω βρεθώ σε μια ξένη χώρα και μου δίνουν κάποιο επίδομα θα το παίξω ανώτερη και δε θα το πάρω ; Από την άλλη δηλαδή τη θα πρέπει να πω :ξέρετε επειδή κάποιοι άνοιξαν τα σύνορα και ήρθατε και σας υποσχέθηκαν δουλειές και άλλα και επειδή δεν τα βλέπετε αυτό σας δίνει το δικαίωμα να κλέβετε να βιάζετε να σκοτώνετε και το λέω αυτό επειδή η πιο συχνή δικαιολογία που ακούς από το στόμα τους είναι αυτή . Αν δεν σου αρέσει σήκω φύγε πήγαινε στη χώρα σου , πολλές φορές μας λένε κάποιες Αλβανίδες :εμείς στη χώρα μας έχουμε αυτό το καλό ενώ εσείς άντε λοιπόν αφού θέλεις άντε στο καλό . Και ξαναλέω έχω φίλη απο την αλβανία και απο το Πακιστάν . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι στην περιοχή που μένω η επιλογή στα προ νήπια είχε γίνει και επιλέχτηκαν και τα αλλοδαπά . Προτεραιότητα στους Έλληνες .Είναι κρίμα να έχουν σπίτι από το ΟΕΚ οι αλλοδαποί και όχι οι Έλληνες . Όσο για τα επεισόδια που δημιουργούν αν έχετε την τύχη η ατυχία να μένετε σε οικισμούς που τους έχουν κάνει δικούς του θα καταλαβαίνατε τους προβληματισμούς . Μια βόλτα μέχρι τον Άγιο Παντελεήμων (Αχαρναί ) θα καταλάβετε πόσο εύκολα μπορεί να επηρεαστεί κάποιος , και ξαναλέω δεν είναι όλοι έτσι


αν και είπα να μην γράψω άλλο.....
ποιος σας είπε οτι προηγούνται οι αλλοδαποί και που;
όσον αφορά τα σπίτια που δίνει η εργατική κατοικία, για να έχεις δικαίωμα συμμετοχής στην κλήρωση πρέπει να πληρείς κάποιες προϋποθέσεις. λέει κάπου οτι προηγούνται όσοι δεν έιναι Ελληνες;;;;;; θα με τρελάνετε;
όσον αφορά τους παιδικούς σταθμούς, λέει κάπου οτι προηγούνται τα παιδιά αλλοδαπών;;;;; θα με τρελάνετε;

δεν ανάφερα ότι προηγούνται αλλά ότι είναι ταυτόχρονα μαζί με μας . Μένω στο Ολυμπιακό χωριό το σπίτι το πήραμε μέσω ΟΕΚ έγινε κλήρωση και έπρεπε να έχεις εισφορές στον ΟΕΚ μόνο έτσι μπορούσες να μπεις στην κλήρωση . Κάποιοι αλλοδαποί επειδή έχουν χρόνια στην Ελλάδα και τους κάνουν κρατήσεις κανονικά μπήκαν στη κλήρωση . Ξέρεις τι έγινε; πήραν κάποιοι αλλοδαποί και Έλληνες με χρόνια υπηρεσίας και εισφοράς έμειναν απ έξω ,πόσο δίκιο το βλέπεις Φλώρα αυτό; εγώ καθόλου ξέρεις πόσο άσχημο είναι να βλέπεις στην κλήρωση να είναι μέσα στις 2200 κατοικίες να έχουν πάρει σπίτια 400 αλλοδαπές οικογένειες και να είναι απ έξω Ελληνικές οικογένειες ; ας έπαιρναν οι Έλληνες και μετά ας κοίταζαν τους αλλοδαπούς . Και στα νήπια και στους παιδικούς σταθμούς και μάλιστα αυτούς που είναι μέ το πρόγραμμα (κόλλησα δεν θυμάμαι ) γιατί να έχουν βάλει μέσα αλλοδαπούς ; θα ήθελες το παιδάκι σου να είναι εκτός ενω σου λέω πάλι είχες όλες τις προϋποθέσεις και να είναι μέσα ένα αλλοδαπό το οποίο και εκείνο έχει όλες τις προϋποθέσεις εκτός απο μια βασική :δεν είναι Έλληνας

Δεν βλεπω γιατι να μην παρουν κ αυτοι σπιτι απο τη στιγμη που ειχαν το δικαιωμα,τα ιδια κριτιρια για ολους δεν ισχυσαν?οι αλλοδαπες οικογενειες πηραν περιπου το 18% του συνολου,δεν πηραν ουτε τα μισα ουτε περισσοτερα απο τα μισα,απλα εννοεις οτι επρεπε να τα παρουν ολα Ελληνες?χωρις να δωσουν καθολου σε αλλοδαπους?γιατι?δεν βρισκω καποιο λογικο λογο.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:ναι αληθεια ειναι αυτο αρκουδακι,δεν τους δεχτηκαν με ανοιχτες αγκαλες και τους θεωρουσαν ξενους!Ομως υπαρχει μια τεραστια διαφορα αυτοι οι μικρασιατες που λες,παλεψαν,δουλεψαν και τα καταφεραν να χτισουν μια καινουργια ζωη και δεν νομιζω να εκαναν τοσα κακα οσα κανουν τοσοι αλλοδαποι,γιατι κακα τα ψεμματα απο τοτε που αρχισε η μεταναστευση αλλοδαπων αυξηθηκε κατα πολυ η εγκληματικοτητα!Και ξερετε νομιζω οτι πολλοι αλλοδαποι που εχουν ερθει εδω ειναι πρωην φυλακισμενοι η εγκληματιες απο αλλες χωρες που εχουν βρει "καταφυγιο" εδω!

Εννοειται πως φταιει και το κρατος που δεν ελεγχει!
ο παπους μου ειχε ερθει απο τον ποντο και ο αλλος απο την αδριανουπολη.δουλεψαν για να κανουν ενα σπιτι να μεινουν και δεν τους τα εδωσαν ετοιμα,πληρως επιπλωμενα και με ολα τα ηλεκτρικα μεσα οπως κανανε τωρα στους ρωσους προσφυγες.και για αυτο τα τελευταιο που λες εχεις δικιο.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ετσι ειναι τουρτιτσα!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω εχετε γραψει τοσα πολλα και δε προλαβαινω να διαβασω!σχετικα με τους παππουδες μας που πολεμησαν να ρωτησω εγω κατι:που ηταν τα αγαπητα γεροντακια οταν επρεπε να μαθουν σε παιδια και εγγονια να μην ψηφιζουμε τους αχρηστους που θυσιασαν ξενους κωλους-των παππουδων μας δλδ-και πηραν τον δικο τους κωλο και τον καλοταισαν στα εξωτερικα αυτοεξοριστοι?οι μπαμπαδες μας που ηταν στο πολυτεχνειο που ηταν οταν επρεπε να μαθουν στα παιδια τους να μην ψηφιζουν αυτους που με το που μπηκε η χουντα εφυγαν νυχτα για να σωσουν τα τομαρια τους???θα σας πω εγω που ηταν!τους περιμεναν με σημαιακια να τους υποδεχτουν στα αεροδρομια!
ΤΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΑΘΗΚΕ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ!!!ΟΧΙ ΤΩΡΑ!
τα υπολοιπα ηταν η φυσικη εξελιξη τωνπραγματων!πρωτα πηραν οι παππουδες συνταξη εθνικης αντιστασης και γλυκαθηκαν κι ας φοραγαν πανες οι μισοι και παραπανω το 1940 και δεν εννοω βρεφικες πανες,εννοω οτι ειχαν χεστει πανω τους!αλλα ολοι απλωσαν το χερι και την καρπωθηκαν τη συνταξουλα!μετα ψηφισαν για να βαλουν τα παιδια τους στο δημοσιο αλλα ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι τεμπεληδες και δε δουλευουν εκτος φυσικα απο τον κολλητο/αδερφο/γαμπρο κτλ που ξεπατωνεται και προπαντως μπηκε αξιοκρατικα...μετα δε μας εφταναν οσα ειχαμε αρχισαμε να θελουμε κι αλλα κι αφου δε τα ειχαμε δανειστηκαμε καναμε μαγκες τους τραπεζικους,μας γδαραν και μας βγαλαν στο σφυρι οσα αγορασαμε με δανεικα και μετα φυσικα δε θα μπορουσαμε να φταιμε εμεις!φταινε ολοι οσοι ηρθαν στη χωρα μας να φανε μια μπουκια ψωμι!δεν ειναι η δικια μας μπουκια ρε παιδια!εμεις τις δικες μας τις χαρισαμε τοσα χρονια,βαλαμε κερβερους πανω απο το κεφαλι μας να μας τις μετρανε!
δε μου φταιει λοιπον ο πακιστανος αμα παιρνει επιδομα αλλα ο αλητης που εφηυρε το επιδομα για να παρει την ψηφο του πακιστανου!δε μου φταιει ο αφγανος αμα δε αποδιδει στο ικα τα οφειλομενα του,μου φταιει ο εργοδοτης του ο ελληνας που δε του τα κολλαει.δε μου φταιει η αλβανιδα που καθαριζει σπιτια μου φταιει η ελληνιδα που θεωρει οτι αυτη δε μπορει να παει να καθαρισει γιατι αυτο ειναι δουλεια για αλβανιδες!!!!!!!αλλα ολα αυτα ειναι πολυ θεωρητικα γιατι πανω απ'ολα ειμαστε ελληνες και παντα οι γνωστοι μας ειναι ολοι τιμιοι. αληθεια ποσα μελη εχει το φορουμ???5000-10000???αν ολοι εμεις εχουμε απο 500 γνωστους και ειναι τιμιοι προφανως φτανουμε αισιως τα 2,5-5 εκατομμυρια.η μιση ελλαδα λοιπον ειναι τιμια???πολυ αμφιβαλω..........συγχωρεστε με αν ειμαι απολυτη αλλα ας ψαξουμε λιγο πιο βαθια την αιτια της καταντιας μας και ας μη βρισκουμε ευκολα θυματα...ναι υπαρχει εγκληματικοτητα αλλα θυμιστε μου ελληνες δε σκοτωσαν τον 11 ρωσο αλεξ στη βεροια?και ναι ξερω ρουμανος ηταν ο σοριν ματει που σκοτωσε την ατυχη ελληνιδα.εγω βλεπω υπαρχουν κακοι ανθρωποι και καλοι!!ας μην τους βαζουμε ολους σε ενα τσουβαλι!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:
black beauty έγραψε:Δεν ξερω Φλωρα εγω το θεωρω παντως αδικο να ευνοουνται σε πολλα πραγματα οι ξενοι και οχι πρωτα οι ελληνες!Νομιζω οτι συμβαινει μονο στην δικη μας χωρα ολο αυτο!Δεν θα ειχα καμια ενσταση αν η ελλαδα εδινε σε καθε ελληνα οτι δικαιουταν και μετα αν ειχε και αλλους πορους να δωσει και στους ξενους!

οχι,δεν συμβαινει μονο στη χωρα μας,αν και δεν καταλαβαινω τον ορο ευνοειται, καθως επισης καλο θα ηταν να ρωτατε πριν κρινετε ποιος ευνοειται και ποιος οχι,τα επιδοματα των μεταναστων,αλλοδαπων κλπ ειναι απο κονδυλια της ευρωπαικης ενωσης,θα ηθελα επισης να ρωτησω ποια επιδοματα εννοειτε και που ευνοουνται για να καταλαβω κ γω!

Δεν βλεπω να παιρνεις σαφη απαντηση. Ακουστα το εχουν τα κοριτσια δεν το εχουν εξακριβωσει.

Nena έγραψε:
Vivian έγραψε:Κατι αντοιστιχο με ελληνες εγκληματιες δεν εχουμε ε;;
Πώς, αμεεεε. τους ψηφίσαμε κιολας...

χαχαχαχαχ

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:[b][b][b]δε μου φταιει λοιπον ο πακιστανος αμα παιρνει επιδομα
αλλα ο αλητης που εφηυρε το επιδομα για να παρει την ψηφο του
πακιστανου!δε μου φταιει ο αφγανος αμα δε αποδιδει στο ικα τα οφειλομενα
του,μου φταιει ο εργοδοτης του ο ελληνας που δε του τα κολλαει.δε μου
φταιει η αλβανιδα που καθαριζει σπιτια μου φταιει η ελληνιδα που θεωρει
οτι αυτη δε μπορει να παει να καθαρισει γιατι αυτο ειναι δουλεια για
αλβανιδες!!!!!!!
[/b][/b][/b]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι ευακι και φυσικα δεν ειναι καθολου τιμια!

Αυτο με τον αλεξ ηταν παρα μα παρα πολυ ασχημο,για πολυ καιρο με απασχολουσε το ολο θεμα!Εκει δεν το ειδα καθολου ως απαγωγη-κακοποιηση αλλοδαπου,αλλα ως κακοποιηση-απαγωγη καποιου παιδιου.

Τελικα τι εγινε?Βρεθηκε το παιδακι?Αποκαλυφτηκε τι ειχε συμβει?

εγω ειχα μεινει μεχρι του οτι καποια ελληνακια του φεροντουσαν πολυ ασχημα...μετα τι εγινε?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνω Ευακι..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:,τα επιδοματα των μεταναστων,αλλοδαπων κλπ ειναι απο κονδυλια της ευρωπαικης ενωσης,θα ηθελα επισης να ρωτησω ποια επιδοματα εννοειτε και που ευνοουνται για να καταλαβω κ γω!


στις τράπεζες υπαρχουν άλλα προιόντα για αλλοδαπούς..δάνεια εννοώ..
με χαμηλότερα επιτόκια..

επίσης τα κοδυλια που λες της ευρωπαικης ενωσης θα μπορύσαμε να τα χρησιμοποιύμε ΄π.χ. για τους πολύτεκνους και όχι να τους κόβουμε..

επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στους δημόσιους παιδικούς να μπεί ο ξένος αν πρώτα δεν έχουν βολευτεί όλοι οι έλληνες..δεν με ενδιαφερει αν δουλευουν κλπ..

επίσης απο τις ψευδεις δηλωσεις των ξενων που περναν επιδομα τριτέκων και πολυτέκνων αναγκαζομαι να τρεχω εγω τωρα να βρω 10 εκκαθαριστικα να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα για να παρω το επιδοματακι που δίνουν..

και εκτος όλων αυτών δεν τολμας να πεις τιποτα για αυτους ..πουθενα...μη τυχον και σε που ρατσιστη!!!..ενω θα ξεκαθαριζες τη θεση σου μια χαρα αν ηταν ελληνες..

τελος εχουν κατακλύσει περιοχές και χωριά σε όλη την ελλάδα..

αλλο να ειμαστε θετικοι και άλλο σε μερικα σχολεία να ειναι περισσότερα τα ξενα παιδακια...
επειδή το κρατος δεν εχει καμια πολιτικη για το ποιος μπαινει μεσα ..γιαυτο ΄πρεπει εμεις να προσεχουμε!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:πωπω εχετε γραψει τοσα πολλα και δε προλαβαινω να διαβασω!σχετικα με τους παππουδες μας που πολεμησαν να ρωτησω εγω κατι:που ηταν τα αγαπητα γεροντακια οταν επρεπε να μαθουν σε παιδια και εγγονια να μην ψηφιζουμε τους αχρηστους που θυσιασαν ξενους κωλους-των παππουδων μας δλδ-και πηραν τον δικο τους κωλο και τον καλοταισαν στα εξωτερικα αυτοεξοριστοι?οι μπαμπαδες μας που ηταν στο πολυτεχνειο που ηταν οταν επρεπε να μαθουν στα παιδια τους να μην ψηφιζουν αυτους που με το που μπηκε η χουντα εφυγαν νυχτα για να σωσουν τα τομαρια τους???θα σας πω εγω που ηταν!τους περιμεναν με σημαιακια να τους υποδεχτουν στα αεροδρομια!
ΤΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΑΘΗΚΕ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ!!!ΟΧΙ ΤΩΡΑ!
τα υπολοιπα ηταν η φυσικη εξελιξη τωνπραγματων!πρωτα πηραν οι παππουδες συνταξη εθνικης αντιστασης και γλυκαθηκαν κι ας φοραγαν πανες οι μισοι και παραπανω το 1940 και δεν εννοω βρεφικες πανες,εννοω οτι ειχαν χεστει πανω τους!αλλα ολοι απλωσαν το χερι και την καρπωθηκαν τη συνταξουλα!μετα ψηφισαν για να βαλουν τα παιδια τους στο δημοσιο αλλα ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι τεμπεληδες και δε δουλευουν εκτος φυσικα απο τον κολλητο/αδερφο/γαμπρο κτλ που ξεπατωνεται και προπαντως μπηκε αξιοκρατικα...μετα δε μας εφταναν οσα ειχαμε αρχισαμε να θελουμε κι αλλα κι αφου δε τα ειχαμε δανειστηκαμε καναμε μαγκες τους τραπεζικους,μας γδαραν και μας βγαλαν στο σφυρι οσα αγορασαμε με δανεικα και μετα φυσικα δε θα μπορουσαμε να φταιμε εμεις!φταινε ολοι οσοι ηρθαν στη χωρα μας να φανε μια μπουκια ψωμι!δεν ειναι η δικια μας μπουκια ρε παιδια!εμεις τις δικες μας τις χαρισαμε τοσα χρονια,βαλαμε κερβερους πανω απο το κεφαλι μας να μας τις μετρανε!
δε μου φταιει λοιπον ο πακιστανος αμα παιρνει επιδομα αλλα ο αλητης που εφηυρε το επιδομα για να παρει την ψηφο του πακιστανου!δε μου φταιει ο αφγανος αμα δε αποδιδει στο ικα τα οφειλομενα του,μου φταιει ο εργοδοτης του ο ελληνας που δε του τα κολλαει.δε μου φταιει η αλβανιδα που καθαριζει σπιτια μου φταιει η ελληνιδα που θεωρει οτι αυτη δε μπορει να παει να καθαρισει γιατι αυτο ειναι δουλεια για αλβανιδες!!!!!!!αλλα ολα αυτα ειναι πολυ θεωρητικα γιατι πανω απ'ολα ειμαστε ελληνες και παντα οι γνωστοι μας ειναι ολοι τιμιοι. αληθεια ποσα μελη εχει το φορουμ???5000-10000???αν ολοι εμεις εχουμε απο 500 γνωστους και ειναι τιμιοι προφανως φτανουμε αισιως τα 2,5-5 εκατομμυρια.η μιση ελλαδα λοιπον ειναι τιμια???πολυ αμφιβαλω..........συγχωρεστε με αν ειμαι απολυτη αλλα ας ψαξουμε λιγο πιο βαθια την αιτια της καταντιας μας και ας μη βρισκουμε ευκολα θυματα...ναι υπαρχει εγκληματικοτητα αλλα θυμιστε μου ελληνες δε σκοτωσαν τον 11 ρωσο αλεξ στη βεροια?και ναι ξερω ρουμανος ηταν ο σοριν ματει που σκοτωσε την ατυχη ελληνιδα.εγω βλεπω υπαρχουν κακοι ανθρωποι και καλοι!!ας μην τους βαζουμε ολους σε ενα τσουβαλι!
Ευάκι, για άλλη μια φορα χτυπησες εκει που έπρεπε.
Συμφωνω. Και περιμένω να μου την πουνε...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
andith έγραψε:,τα επιδοματα των μεταναστων,αλλοδαπων κλπ ειναι απο κονδυλια της ευρωπαικης ενωσης,θα ηθελα επισης να ρωτησω ποια επιδοματα εννοειτε και που ευνοουνται για να καταλαβω κ γω!


στις τράπεζες υπαρχουν άλλα προιόντα για αλλοδαπούς..δάνεια εννοώ..
με χαμηλότερα επιτόκια..

επίσης τα κοδυλια που λες της ευρωπαικης ενωσης θα μπορύσαμε να τα χρησιμοποιύμε ΄π.χ. για τους πολύτεκνους και όχι να τους κόβουμε..

επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στους δημόσιους παιδικούς να μπεί ο ξένος αν πρώτα δεν έχουν βολευτεί όλοι οι έλληνες..δεν με ενδιαφερει αν δουλευουν κλπ..

επίσης απο τις ψευδεις δηλωσεις των ξενων που περναν επιδομα τριτέκων και πολυτέκνων αναγκαζομαι να τρεχω εγω τωρα να βρω 10 εκκαθαριστικα να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα για να παρω το επιδοματακι που δίνουν..

και εκτος όλων αυτών δεν τολμας να πεις τιποτα για αυτους ..πουθενα...μη τυχον και σε που ρατσιστη!!!..ενω θα ξεκαθαριζες τη θεση σου μια χαρα αν ηταν ελληνες..

τελος εχουν κατακλύσει περιοχές και χωριά σε όλη την ελλάδα..

αλλο να ειμαστε θετικοι και άλλο σε μερικα σχολεία να ειναι περισσότερα τα ξενα παιδακια...
επειδή το κρατος δεν εχει καμια πολιτικη για το ποιος μπαινει μεσα ..γιαυτο ΄πρεπει εμεις να προσεχουμε!!

ποσο πιο πολυ να συμφωνησω μαζι σου.....

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η οικονομικη μεταναστευση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.
ειναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://forkids.protypa.gr/

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΙΣΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ»

Είναι μια σκέψη που πολλές φορές εκφράζουμε και υποστηρίζουμε, αλλά σπάνια την κάνουμε πράξη.
Συζητώντας με τα παιδιά, τα οποία έδειξαν ιδιαίτερο ενθουσιασμό, αφού κατέθεσαν τις ιδέες και τις προτάσεις τους, πραγματοποιήσαμε ένα αντίστοιχο project.
Διαβάσαμε και δουλέψαμε σχετικά θέματα όπως: η παιδική εργασία, οι επιπτώσεις του πολέμου στη ζωή ενός παιδιού, η μετανάστευση, η προσφυγιά κ.ά. Στη συνέχεια συνεργαστήκαμε με τη Unicef και γίναμε υποστηρικτές της.
Τώρα λοιπόν, φτάσαμε στο σημείο που τα παιδιά θέλουν να μοιραστούν μαζί σας τις σκέψεις και τα συναισθήματά τους.
Σχεδιάσαμε το «Προτυπάκι» που έχει μια μεγάλη καρδιά για όλους και θέλει να διαδώσει το μήνυμα των παιδιών μας, αλλά και να πάρει τα δικά σας μηνύματα.
Σας προσκαλούμε λοιπόν, να ζωγραφίσετε τα μηνύματα και τις ευχές σας πάνω στο δικό σας μικρό αγγελιοφόρο «μαθητή» (το πάνινο παιδάκι που θα σας αποστείλουμε), ο οποίος αφού επιστρέψει στο σχολείο μας θα πιαστεί χέρι-χέρι με το δικό μας και θα «ταξιδέψει» όσο περισσότερο μπορεί.

Στόχος των μικρών αγγελιοφόρων να μεταφέρουν ενωμένοι το μήνυμα της αγάπης, της αλληλεγγύης και του αλτρουισμού.
Όταν όλα τα μικρά ανθρωπάκια από την Ελλάδα, την Κύπρο, την Τουρκία, τη Φιλανδία και τις άλλες χώρες ετοιμαστούν, θα συναντηθούν για να ενώσουν τα χέρια τους στο πλαίσιο μιας μεγάλης γιορτής.
Παράλληλα, στο site forkids.protypa.gr όλοι θα παρακολουθούμε την πορεία κάθε αγγελιοφόρου «μαθητή» όπως: την υποδοχή του σε κάθε σχολείο, την καταγραφή μηνυμάτων των παιδιών, την επιλογή του ονόματος από τα ίδια τα παιδιά, καθώς και τη διατύπωση ενός κεντρικού συνθήματος, το οποίο θα καταγραφεί μέσα στην «καρδιά» του.
Απώτερος σκοπός του σχολείου μας είναι η δημιουργία ενός δικτύου σχολείων με στόχο την παροχή βοήθειας, σε κάθε δυνατό επίπεδο, σε παιδιά που την έχουν ανάγκη.

Διαδικασία συμμετοχής:
Σας παρακαλούμε, όπως συμπληρώσετε τη σχετική φόρμα με όλα τα απαιτούμενα στοιχεία και στείλτε τη στο σχολείο στο
fax 2310-300440 ή στο email forkids@protypa.gr .
Μετά την παραλαβή του πάνινου μαθητή, συζητήστε με τα παιδιά και καταγράψτε μηνύματα σχετικά με την παιδική εργασία, τον πόλεμο κ.τ.λ. Αφού επιλέξετε το όνομα του δικού σας «μαθητή», γράψετε ένα κεντρικό μήνυμα στην καρδιά του και το ζωγραφίσετε, σας παρακαλούμε να το στείλετε στο σχολείο μας. Σας ενημερώνουμε πως όλα τα έξοδα αποστολής από και προς το σχολείο σας θα καλυφθούν από το δικό μας. Κατά τη διάρκεια των παραπάνω δραστηριοτήτων βγάλτε αν θέλετε φωτογραφίες για να τις βάλουμε στο site.

Είμαστε σίγουροι πως θα σταθείτε δίπλα μας σ’ αυτήν την προσπάθεια των παιδιών, να στείλουν ένα μήνυμα σε όλους. Βοηθήστε μας να δούμε τους ανθρώπους μέσα από τα παιδικά μάτια, ιδιαίτερα τώρα που κάθε ισορροπία και ιδανικό τείνει να χαθεί.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και ας χαραχτεί μέσα μας το παρακάτω μήνυμα :

« Αυτή είναι η φωνή μας,αυτή είναι η προσευχή μας,ειρήνη στον κόσμο…»

(ΒΙΒΛΙΟ : «ΤΑ ΑΠΙΘΑΝΑ ΜΟΛΥΒΙΑ» Γ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (γ΄τεύχος))

Με εκτίμηση

Οι δασκάλες της Γ΄ τάξης των Προτύπων Εκπαιδευτηρίων Θεσσαλονίκης
Εύα Αθανασιάδου, email: e.athanasiadou@protypa.gr
Νατάσα Καψάλη, email: n.kapsali@protypa.gr
Δάφνη Βαγγλή, email: d.vaggli@protypa.gr


τα παιδια ειναι ΠΑΙΔΙΑ...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:η οικονομικη μεταναστευση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.
ειναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ.

αυτο ειναι αληθεια!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
andith έγραψε:,τα επιδοματα των μεταναστων,αλλοδαπων κλπ ειναι απο κονδυλια της ευρωπαικης ενωσης,θα ηθελα επισης να ρωτησω ποια επιδοματα εννοειτε και που ευνοουνται για να καταλαβω κ γω!


στις τράπεζες υπαρχουν άλλα προιόντα για αλλοδαπούς..δάνεια εννοώ..
με χαμηλότερα επιτόκια..

επίσης τα κοδυλια που λες της ευρωπαικης ενωσης θα μπορύσαμε να τα χρησιμοποιύμε ΄π.χ. για τους πολύτεκνους και όχι να τους κόβουμε..

επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στους δημόσιους παιδικούς να μπεί ο ξένος αν πρώτα δεν έχουν βολευτεί όλοι οι έλληνες..δεν με ενδιαφερει αν δουλευουν κλπ..

επίσης απο τις ψευδεις δηλωσεις των ξενων που περναν επιδομα τριτέκων και πολυτέκνων αναγκαζομαι να τρεχω εγω τωρα να βρω 10 εκκαθαριστικα να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα για να παρω το επιδοματακι που δίνουν..

και εκτος όλων αυτών δεν τολμας να πεις τιποτα για αυτους ..πουθενα...μη τυχον και σε που ρατσιστη!!!..ενω θα ξεκαθαριζες τη θεση σου μια χαρα αν ηταν ελληνες..

τελος εχουν κατακλύσει περιοχές και χωριά σε όλη την ελλάδα..

αλλο να ειμαστε θετικοι και άλλο σε μερικα σχολεία να ειναι περισσότερα τα ξενα παιδακια...
επειδή το κρατος δεν εχει καμια πολιτικη για το ποιος μπαινει μεσα ..γιαυτο ΄πρεπει εμεις να προσεχουμε!!

ποσο πιο πολυ να συμφωνησω μαζι σου.....

Ενω εχω ενστασεις για καποια απο αυτα που γραφεις συμφωνω σε αλλα μαζι σου Bou-boukitsa. Καλα οι τραπεζες δεν ειναι κρατικος φορεας ρε συ,ιδιωτικη επιχειρηση ειναι.Και ναι μπορει να χαρακτηριστεις ρατσιστης χωρις να εισαι το βλεπω να γινεται κ αυτο.

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="bou-boukitsa"][quote="andith"],επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στους δημόσιους παιδικούς να μπεί ο ξένος αν πρώτα δεν έχουν βολευτεί όλοι οι έλληνες..δεν με ενδιαφερει αν δουλευουν κλπ..

επίσης απο τις ψευδεις δηλωσεις των ξενων που περναν επιδομα τριτέκων και πολυτέκνων αναγκαζομαι να τρεχω εγω τωρα να βρω 10 εκκαθαριστικα να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα για να παρω το επιδοματακι που δίνουν..

και εκτος όλων αυτών δεν τολμας να πεις τιποτα για αυτους ..πουθενα...μη τυχον και σε που ρατσιστη!!!..ενω θα ξεκαθαριζες τη θεση σου μια χαρα αν ηταν ελληνες..

τελος εχουν κατακλύσει περιοχές και χωριά σε όλη την ελλάδα..

αλλο να ειμαστε θετικοι και άλλο σε μερικα σχολεία να ειναι περισσότερα τα ξενα παιδακια...
επειδή το κρατος δεν εχει καμια πολιτικη για το ποιος μπαινει μεσα ..γιαυτο ΄πρεπει εμεις να προσεχουμε!![/quote

Ειπα να μην γραψω τελικα αυτο που θα γραψω αλλα ειναι πιο τιμιο να το κανω ωστε να ειμαι ειλικρινης...σεβομαι ολες τις αποψεις αν και διαφωνω με μια μεγαλη μεριδα οσων γραψαν σε αυτο το θεμα οπως ειδατε...η συγκεκριμενη διατυπωση ομως παραπανω με λυπησε περισσοτερο ή μαλλον με εκανε να απορω...θα πω και το λογο και μην το παρεις οτι σου κανω επιθεση Μπουμπουκιτσα,ειδες πως σε αλλα θεματα που σου εχουν επιτεθει,εγω και ας μην συμφωνουσα,υποστηριξα το δικαιωμα σου να λες την αποψη σου...συνηθως σου εχουν διατυπωσει μομφες γιατι υπερασπιζεσαι τις θεσεις της εκκλησιας,σωστα θυμαμαι;
Παρολα αυτα,και ας διαφωνουσα , δε μου αρεσε να σου κανουν επιθεση για αυτο ειναι δικαιωμα σου να ζεις συμφωνα με αυτες.Αλλα αυτες οι αποψεις κοπελα μου πού κολλανε;;;Δεν σου την εχω στημενη,απλα επειδη διαβαζω τα ποστ σου παντα δεν περιμενα τετοια διατυπωση απο σενα.Δε σου λεω οτι αυτα που λες ειναι εκτος πραγματικοτητας και καταλαβαινω τον πονο σου ως πολυτεκνη αλλα ο τροπος που εκφραζεσαι εχει μια εμπαθεια για αυτους τους ανθρωπους που ειλικρινα δεν περιμενα,γιατι δε σε εχω ξαναδει να μιλας ετσι.Συγγνωμη πριν πατησα να δημοσιευτει πριν τελειωσω.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kastallia στις Τρι Ιαν 24, 2012 7:00 am, 1 φορά

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Και ναι μπορει να χαρακτηριστεις ρατσιστης χωρις να εισαι το βλεπω να γινεται κ αυτο.


Δυστυχως παραγινεται.....

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επίσης τα κοδυλια που λες της ευρωπαικης ενωσης θα μπορύσαμε να τα χρησιμοποιύμε ΄π.χ. για τους πολύτεκνους και όχι να τους κόβουμε..

Να εβλεπες μόνο πόσα επιδόματα ευρωπαϊκά παιρνουν ορισμένοι προυχοντες, ορισμένοι γνωστοι γνωστων πολιτικών και βιομηχάνων.. Εκείνους βεβαια δεν τους κατηγορουμε διοτι ειναι Ελληνες. Κι ας μας εχουν κατακλέψει..

επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στους δημόσιους παιδικούς να μπεί ο ξένος αν πρώτα δεν έχουν βολευτεί όλοι οι έλληνες..δεν με ενδιαφερει αν δουλευουν κλπ..
Διοτι γλυκειά μου, αν εσυ αυριο αναγκαστεις να μεταναστευσεις, θα απαιτησεις απο το κρατος στο οποίο θα πας να σου δινει τις ιδιες παροχές που δινει και στους πολίτες του. Αλλά φυσικά, εσυ ως Ελληνιδα εμπλουτίζεις κάθε τόπο στον οποίο πηγαίνεις..

επίσης απο τις ψευδεις δηλωσεις των ξενων που περναν επιδομα τριτέκων και πολυτέκνων αναγκαζομαι να τρεχω εγω τωρα να βρω 10 εκκαθαριστικα να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα για να παρω το επιδοματακι που δίνουν..
Οι ψευδεις δηλώσεις Ελληνων που παιρνουν 10πλάσια επιδόματα δεν σου φταίνε??? Το οτι τα παράβολα των μεταναστων ειναι περισσοτερα σε ογκο χρημάτων απο τους φόρους των εφοπλιστων και των βιομηχάνων, εσένα δε σου λέει τίποτα προφανως?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστυχως και αυτα που λεει η Νενα συμβαινουν....

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:Mανουλα απο τη Ροδο (παρενθεση φιλια στο αγαπημενο μου νησι ετσι;;Wink γιατι μας ενοχλει ενας ξενος να σηκωνει την ελληνικη σημαια;;;Για να το κανει,σημαινει οτι το θελει,δεν ειναι τιμη μας;;;Εχετε δει πώς μιλουν οι Ελληνες της Αμερικης για την Αμερικη;;;ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,ΤΗΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ...ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΤΗς (σιγουρα οχι ολο,γιατι υπαρχουν και αυτοι που ζουν στο περιθωριο) ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ!Εμεις γιατι απο τη μια να τους χρησιμοποιουμε σαν φτηνο εργατικο δυναμικο (καλα τωρα ειμαστε και μεις στην ιδια αν οχι χειροτερη μοιρα) και απο την αλλη μην τυχον και δουμε ξενο παιδι να εχει αριστευσει και να θελει να σηκωσει το εθνικο μας λαβαρο στην παρελαση...για να συμμετεχει στην παρελαση σημαινει οτι το νιωθει και να σας πω κατι;;;Σιγουρα το εχει συζητησει με τους γονεις του και του εχουν συνειδητα δωσει τη συγκαταθεση να το κανει...τα δικα μας ουτε που ξερουν γιατι γινεται η παρελαση.
Εγω αν με ρωτησετε διαφωνω με το συστημα γενικως να δινεται η σημαια ως επαθλο,αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλη συζητηση,ας μην το παω τωρα αλλου.Αλλα απο τη στιγμη που συμβαινει κατι τετοιο,γιατι μας ενοχλει τοσο δεν το καταλαβαινω.
συμφωνω με τα κορίτσια.

οσονα αφορα το θεμα της σημαιας- (ασχετα αν δεν ειμαι υπερ των παρελάσεων) προσωπικα μονο μπραβο εχω να πω σε ένα παιδι που διακρίθηκε και ξεχωρισε στο σχολείο του οταν μαλιστα κατάγεται απο μια αλλη χωρα.
πρεπει να επιβραβεύουμε και όχι να δείχνουμε με το δαχτυλο ενα παιδι που προοδεύει![/quote


Συμφωνω μαζι σας,απλα δν μαρεσει εμενα προσωπικα να επιβραβευονται την συγκεκριμενη ημερα κι με το συγκεκριμενο τροπο.Εννοειται οτι πρεπει να επιβραβευτουν,γτ με τον ιδιο κοπο βρεθηκαν στην πρωτη θεση.Αλλα οχι ετσι.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:......
επίσης τα κοδυλια που λες της ευρωπαικης ενωσης θα μπορύσαμε να τα χρησιμοποιύμε ΄π.χ. για τους πολύτεκνους και όχι να τους κόβουμε..

επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στους δημόσιους παιδικούς να μπεί ο ξένος αν πρώτα δεν έχουν βολευτεί όλοι οι έλληνες..δεν με ενδιαφερει αν δουλευουν κλπ..

αλλο να ειμαστε θετικοι και άλλο σε μερικα σχολεία να ειναι περισσότερα τα ξενα παιδακια...

τα κονδυλια που δινει η Ε.Ε. αγαπητη μου εχουν συγκεκριμένο προορισμο- δεν μπορει να σου δινει κονδυλι για τους μεταναστες και εσυ να το χρησιμοποιησεις οπου θες (αν και στην Ελλαδιτσα μας τα κονδυλια ΟΝΤΩΣ τα φαγαμε οπως θελαμε γιαυτο και τα χαλια μας).

Δηλαδη εσυ μετα απο ολα αυτα που εγραψες θες να πεις οτι εισαι σε γενικες γραμμες 'θετική' απέναντι στους μεταναστες?

γιατι φοβαστε να το παραδεχτειτε---???
ΠΕΙΤΕ ΤΟ!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκιδα αδικα λεω οτι βαζετε ταμπελες στο τσακ μπαμ?και ενδοιασμους να εχει καποια κοπελα "φοβαται" να μιλησει για να μην χαρακτηριστει ρατσιστρια!


Ενας ρατσιστης η εθνικοφρων νομιζω πως δεν φοβαται καθολου να πει ναι ειμαι ρατσιστης,κανω λαθος?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:Δε σου λεω οτι αυτα που λες ειναι εκτος πραγματικοτητας και καταλαβαινω τον πονο σου ως πολυτεκνη αλλα ο τροπος που εκφραζεσαι εχει μια εμπαθεια για αυτους τους ανθρωπους που ειλικρινα δεν περιμενα,γιατι δε σε εχω ξαναδει να μιλας ετσι.Συγγνωμη πριν πατησα να δημοσιευτει πριν τελειωσω.

δεν καταλαβαίνω τι εννοείς!?

γιατι εμπάθεια??? επειδη λεω πως πρεπει εγω να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα εξαιτιας των ξενων..??

αφου ετσι ειναι!!!
δεν ειναι θεμα πονου σαν τριτεκνη....αλλά αδικίας..

και δεν εχω εμπαθεια..αυτο ειναι κατι βαρυ,...εγω δεν θελω το κακό τους...αλλά θελω να μην με ενοχλούν..
και σιγουρα δεν μου αρεσει να εχουν περισσότερα δικαιωματα από εμενα ..
και αν τολμήσω να το πω θεωρούμαι και ρατσίστρια..χωρις πραγματικα να ειμαι..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
γιατι εμπάθεια??? επειδη λεω πως πρεπει εγω να αποδείξω οτι ειμαι ελληνιδα εξαιτιας των ξενων..??

αφου ετσι ειναι!!!
δεν ειναι θεμα πονου σαν τριτεκνη....αλλά αδικίας..

και δεν εχω εμπαθεια..αυτο ειναι κατι βαρυ,...εγω δεν θελω το κακό τους...αλλά θελω να μην με ενοχλούν..
και σιγουρα δεν μου αρεσει να εχουν περισσότερα δικαιωματα από εμενα ..
και αν τολμήσω να το πω θεωρούμαι και ρατσίστρια..χωρις πραγματικα να ειμαι..


συμφωνω μαζι σου!

Νομιζω πως θεωρουμαστε ηδη δυστυχως!!

Βασικα ημουνα σιγουρη οτι θα ειπωθει αν δεν εννοηθει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις