Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
191 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 191 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 39]

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω εσας δεν ειμαι αχαριστη αλλα θα θελα να βλεπω και προσωπα και ανθρωπους..........

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι βρε κορίτσια έχουμε την παρεούλα μας και σε λιγο καιρό θα έχουμε και το πλασματάκι μας Very Happy Very Happy Very Happy
..κι εμένα ο αντρούλης έχει τρελά ωράρια και επειδή μένω και λίγο μακριά το σκέφτομαι να παίρνω όλη την ώρα το αμάξι σουρτα φέρτα και βενζίνες να βλέπω τις φίλες μου, αλλα όταν σκάω το κάνω ή έρχονται κι αυτές..

κορίτσια μόλις ψώνισα αυτό!

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/finestmartket-provjuicer-maindeal/2916427?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_25&a=1656



Έχει επεξεργασθεί από τον/την rinamar στις Τρι Ιαν 24, 2012 5:19 pm, 1 φορά

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Εχω εσας δεν ειμαι αχαριστη αλλα θα θελα να βλεπω και προσωπα και ανθρωπους..........

αααχχχ βρε ιωαννα μου κ εγω βαρεθηκα κουραστηκα να ειμαι ανεργη και μονη ευτυχως εχω και εσας και να σας πω κατι μπορει να γελασετε αλλα εγω που εχω λαπτοπ το προσεχω σαν τα ματια μου μη μου παθει τιποτα γιατι δεν εχουμε λεφτα να το πληρωσουμε και μετα δεν θα εχω λαπτοπ και πως θα σας μιλαω το λαπτοπ απο τοτε που μου το αγορασε ο αντρας μου το εχω 2 χρονια τωρα το μονο που μου εχει παθει ειναι οτι μου καηκε η μπαταρια γιατι το ειχα συνεχεια στην πριζα με τον φορτιστη και ειχα και το λαπτοπ πολλες ωρες ανοιχτο με αποτελεσμα εκεινο το διαστημα να μην εχω υπολογιστη γιατι δεν ειχαμε λεφτα το φτιαξαμε μετα απο κανα μηνα

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χιχιχι κι εγώ Μαρίνα μου το προσέχω το laptop μου γιατί έχει μέσα εσάς!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρινα καλοριζικο....!!!!

Αγαπη σε καταλαβαινω και δε γελαω με αυτα που λες. Ξερω ακριβως πως εισαι!

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
rinamar έγραψε:Ναι βρε κορίτσια έχουμε την παρεούλα μας και σε λιγο καιρό θα έχουμε και το πλασματάκι μας Very Happy Very Happy Very Happy
..κι εμένα ο αντρούλης έχει τρελά ωράρια και επειδή μένω και λίγο μακριά το σκέφτομαι να παίρνω όλη την ώρα το αμάξι σουρτα φέρτα και βενζίνες να βλέπω τις φίλες μου, αλλα όταν σκάω το κάνω ή έρχονται κι αυτές..

κορίτσια μόλις ψώνισα αυτό!

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/finestmartket-provjuicer-maindeal/2916427?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_25&a=1656

μεγια μεγια πολυ ωραιο και ωραιο χρωμα φενεται ευχρηστο

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι! είδα το βιντεάκι και ξετρελάθηκα! πολύ βολικό!

...και τώρα θέλω κι αυτό!!!
http://www.groupon.gr/deals/special-deal/shop4less-vasikopis-solingen-sidedeal/2844099?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_23&a=1656
αλλα παραπάει νομίζω.. θα φωνάζει ο αντρούλης!!

Λοιπόν κοριτσάκια μου.. λέω να να πάω σιγά σιγά για Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 850933 γιατί πρέπει να πάω κάποια στιγμή στο φαρμακείο που έχω παραγγείλει τα ομοιοπαθητικά μου και μετά μάλλον θα πάω στην μάνα μου που θα έχει την εγγόνα της και ανηψιά μου να την ζουπακώσω λίιιιγο!!! χιχι

Σας καληνυχτώ Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα μαρινακι μου Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472

ιωαννα μου παντως περα απο την πλακα αν δειτε οτι κανω να εμφανιστω κανα μηνα μην ανησηχησεις και πες το και στις υπολοιπες θα εχει παθει τιποτα το λαπτοπ καλα ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω Παναγια μου αν μεινω χωρις λαπτοπ τελειωσα ειμαι και σε χωριο δεν εχω και φιλες ειμαι και μονη μου και το αυτοκινητο μου θα το χρησιμοποιησω μεχρι της 10 φεβρουαριου μετα τελος θα ειναι ανασφαλιστο δεν θα πληρωσουμε ασφαλεια αυτη την φορα ολα σκ@τ@ πανε δεν μπορουμε να πληρωσουμε και την ασφαλεια γι αυτο σου λεω ετσι και παθει τιποτα το λαπτοπ μου θα παθω σοβαρη καταθλιψη αληθεια

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ πάω για υπνο γιατι αν καταλαβει ο αντρας μου τι ωρα ειναι μαυρο φιδι που με εφαγε.....


Μαρινα αντε να το παρεις κι αυτο! Καλα να περασεις αυριο!

Αγαπη μην ανησυχεις εχει ο Θεος...ξερω αυτος εχει οχι εμεις!Ειμαστε στην ιδια κατασταση ακριβως αλλα ελπιζω ακομα...


Καληνυχτα...... Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 502437

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Και εγώ πάω για υπνο γιατι αν καταλαβει ο αντρας μου τι ωρα ειναι μαυρο φιδι που με εφαγε.....


Μαρινα αντε να το παρεις κι αυτο! Καλα να περασεις αυριο!

Αγαπη μην ανησυχεις εχει ο Θεος...ξερω αυτος εχει οχι εμεις!Ειμαστε στην ιδια κατασταση ακριβως αλλα ελπιζω ακομα...


Καληνυχτα...... Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 502437

καληνυχτα παω και εγω για νανι Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 417472

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα.
Ελλη το νυφικό σου είναι καταπληκτικό.θα το βάλεις με πέπλο;
Μαρίνα θα κανείς τέλειους χυμούς,για το χρώμα δεν το συζητάω φοβερό

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ 7!!!!

ekaragiorgou

ekaragiorgou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια!!!το νυφικο ειναι φο-βε-ρο!!!!οχι ανχος στον γαμο!!!!εσυ πραγματικα λιγα θα καταλαβεις απο ολη την βραδυα οι αλλοι καταλαβαινουν μονο!!!λοιπον εαν λεμε εαν ειναι εγγυος σημερα κλεινω μηνα αρα μαλλον το τεστ το συμβατικο δεν το πιανει!!!!εχτες εκανα ενα πρεντικτορ και μου εβγαλε στο κουτακι που επρεπε ή να βγαλει γραμμη ή να μεινει ασπρο δεν εβγαλε γραμμη αλλα αντι για ασπρο ήταν ροζ το κουτακι!!!! cyclops τωρα δεν εχω ιδεα!!!ο γιατρος μου ειπε το δευτερο να το κανω κυριακη μετα!!!τωρα τι να πω και γω111και ολα αυτα για το γινατι να μην παω στο μικροβιολογο!!!!που μου θελει και 30 ευρω με γραμμενη συνταγη!!!ελεος!ρε κοριτσια λετε να ειμαι????αφου μου κοπηκε την τριτη μερα!!!!!αλλα δεν ξερω τι να κανω!!!!!!

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ekaragiorgou έγραψε:καλημερα κοριτσια!!!το νυφικο ειναι φο-βε-ρο!!!!οχι ανχος στον γαμο!!!!εσυ πραγματικα λιγα θα καταλαβεις απο ολη την βραδυα οι αλλοι καταλαβαινουν μονο!!!λοιπον εαν λεμε εαν ειναι εγγυος σημερα κλεινω μηνα αρα μαλλον το τεστ το συμβατικο δεν το πιανει!!!!εχτες εκανα ενα πρεντικτορ και μου εβγαλε στο κουτακι που επρεπε ή να βγαλει γραμμη ή να μεινει ασπρο δεν εβγαλε γραμμη αλλα αντι για ασπρο ήταν ροζ το κουτακι!!!! cyclops τωρα δεν εχω ιδεα!!!ο γιατρος μου ειπε το δευτερο να το κανω κυριακη μετα!!!τωρα τι να πω και γω111και ολα αυτα για το γινατι να μην παω στο μικροβιολογο!!!!που μου θελει και 30 ευρω με γραμμενη συνταγη!!!ελεος!ρε κοριτσια λετε να ειμαι????αφου μου κοπηκε την τριτη μερα!!!!!αλλα δεν ξερω τι να κανω!!!!!!



MIA XORIAKI THA EINAI KALYTERA NA KANEIS!!!MAKARI NA EISAI.EGV MIA EBDOMADA EIXA AIMA LIGO BEBAIA KATHE MERA ALLA H MOYN EGGYOS KAI OLA PANE MIA XARA!!!

ekaragiorgou

ekaragiorgou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχεις 1000 δικια αλλα οχι δεν θα κανω την χαρη σε αυτες τις βδελες του δημοσιου!!!και επισης φοβαμαι μην απογοητευτω!!!ασε σου λεω ηρθε παρασκευη ενω την περιμενα κυριακη ηρθε με καφε ολη μερα το σαββατο αιμα με βλενες ασπρες και την κυριακη το απογευμα τελος!!!1συν τον κολικο εντερου 2 μερες και τον πονο στην αριστερη οωθηκη!!!
τι να πω????καθυστερημενη συλληψη?τρελλα του οργανισμου?μωρο?

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy ποσο μ'αρεσει που γραφτηκα και εχω καποιον να μιλαω τις αμετρητες ωρες που μενω μονη. Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 215994

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα πολυλογούδες!!!!

Καλέ ποτε άνοιξε το #7!!!!!

Πω πω!! Δεν σας προλαβαινω!!!

Να ευχηθώ στην εγκυούλα μας την Κωνσταντίνα να έχει μια ευκολη εγκυμοσύνη και ενα γλυκο και γερό μπεμπάκι!!!!!


Μακάρι όλες οι αναρτήσεις σε αυτό το θέμα να έχουν να κάνουν με Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 990599 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 990599 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 990599 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 990599

ekaragiorgou

ekaragiorgou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μακαρι να ειναι γουρικο γιατι θελω τοσο πολυ ενα μωρακι!!!!αλλα........ flower

evi27

evi27
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα κορίτσια μου!ξυπνησα,έκανα το μπανάκι μου και να 'μαι τώρα για να πιούμε Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι#7 - Σελίδα 5 438696 τι κάνετε κούκλες?

ekaragiorgou

ekaragiorgou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να πιουμε να πιουμε συμφωνο γιατι οσο σκεφτομαι τι δουλειες εχω μολις παω σπιτι τρελαινομαι!!!!δεν εχει και καθολου δουλεια σημερα και τρελαινομαι ακομα πιο πολυ!!!

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ευάκι!!!!

Ετοιμο είναι το καφεδάκι!!!! Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΙΝ ΦΑΚΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ Very Happy

evi27

evi27
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ κορίτσια σήμερα δεν κάνω δουλειές...δεν έχω και μάθημα,θα τεμπελιάσω χεχεχεχ..βρέχει,άναψα το τζάκι και περιμένω και τους δικούς μου το μεσημέρι...και το απόγευμα έχει σινεμά Very Happy εσάς τι λέει το πρόγραμμα?τι μαγειρεύετε?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα πολυλογουδες μου!!!!!

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΙΝ ΦΑΚΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ Very Happy


Αχ!!! Και εγώ φακές κάνω!!!! χιχιχι!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις