Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
405 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 405 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 11]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:
συνφωνω απολυτα Very Happy
να σκεφτουμε και το αλλο..εμεις πως φερομαστε?θα μιλησω για μενα και θα πω οτι ενω ο αντρας μου δεν βριζει καν ,συγκρατει τα νευρα του ,εγω κανω σαν την τρελη .Και βεβαια του ασκω ψιχολογικη βια οταν του λεω οτι αν με απατησει ,δεν θα τον βρουν ποτεεεεεεε

Σαν τρελλή? Τι εννοείτε φίλτατη Βιβή με το "σαν"? Θεότρελλη είστε και να ανάψετε μια λαμπάδα στο μπόι του Σπυρρέτου που εβρέθη είς τον δρόμο σας, αλλιώς μόνη και κατατρεγμένη με μια άσπρη μπλούζα που κουμπώνει πίσω θα ησαστάνε Razz Razz Razz
αχαχαχχχχαχχαχχχαχαχχαχαχχα

Α! Βιβίκο, αν παρελπίδα απλώσει χέρι πάνω σου ο άντρας σου, έρχομαι να βοηθήσω ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 3 417472 ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 3 417472 ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 3 417472 τον αντρα μου?Anyway, εγώ που δεν με δέρνει συχνά, να τον λέω τζουτζούκο? (Το "μου" το έβγαλα για να δείξω έμπρακτα οτι με πειράζει το ξύλο Razz Razz )

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Αθανασία ακριβώς τέτοια είναι η περίπτωση που λέω!! Μπροστά σε γυναίκες το μάτι γαρίδα κ στις παρέες large τύπος κ τη γυναίκα του την ταΐζουμε όσο μπορούμε γιατί την έχει κάθε μέρα με φασόλια κ νεροζούμια!! Mad Mad Mad

Το θεωρώ εξίσου σημαντικό με τη σωματική βία. Άμα δεν την ταΐζαμε τι θα έκανε?Όντως κρίμα...πολύ κρίμα...κ είναι κ όμορφη κ μορφωμένη...

Κ δυστυχώς νομίζω πως υπάρχουν πολλές εκεί έξω Rolling Eyes

Υ.Γ τώρα μου φόρτωσε τη διαφήμιση του 50!!Αχαχαχα Laughing έχετε φρέσκο καφέ όλες στα σπίτια σας??? Laughing Laughing

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ada έγραψε:..........
Αχ Αθηνά , δεν είναι κακοποίηση όταν της στερεί το φαί κ τη θέρμανση από τσιγκουνιά? Όταν την έχει αποκόψει από κάθε οικογενειακό μέλος που μπορέι να τη βοηθήσει?Όταν είμαι ο μόνος άνθρωπος που τολμάει να τηλεφωνήσει κ να κλάψει? Σόρυ που τα λέω αλλά τα χω φρέσκα με μια φίλη κ τα θυμήθηκα με το θέμα αυτό...

Κάτσε γιατί τώρα το είδα αυτό. Θα απαντήσω όσο σοβαρά μπορώ γιατί κάτι τέτοια συμβαίνουν και θα μου πέσουν και τα λίγα (σχεδόν μωβ) μαλλιά που έχω...
Συγγνώμη, πως της στερεί την θέρμανση? Πέρνει μαζί του το κουμπάκι που ανάβουν τα καλοριφέρ? Και το φαγητό? Δεν αγοράζουν τίποτα να φάνε? Αυτός πως τρώει?
Και πες, πάει στα κομμάτια, την κακομεταχειρίζεται χείριστα, αυτή τι στον κόρακα περιμένει? Να κερδίσουν το Joker? (Αυτή τη βδομάδα θα το κερδίσω εγώ, απο την επόμενη δεν ξέρω, ίσως..)
Αφού όλοι το ξέρουμε πως δε μπρόκειτε να αλλάξει τί-πο-τα.-
Άρα, με το να σου μυξοκλαίει δεν πρόκειτε να καταφέρει τίποτα. Η ιστορία μας έχει δείξει πως τίποτα δεν θα καταφέρει έτσι. Αν θέλει να αλλάξει κάτι, θα πρέπει να αλλάξει τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματος. Ή έστω ας αλλάξει πρόβλημα Rolling Eyes

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ada έγραψε:Αχ Αθανασία ακριβώς τέτοια είναι η περίπτωση που λέω!! Μπροστά σε γυναίκες το μάτι γαρίδα κ στις παρέες large τύπος κ τη γυναίκα του την ταΐζουμε όσο μπορούμε γιατί την έχει κάθε μέρα με φασόλια κ νεροζούμια!! Mad Mad Mad

Το θεωρώ εξίσου σημαντικό με τη σωματική βία. Άμα δεν την ταΐζαμε τι θα έκανε?Όντως κρίμα...πολύ κρίμα...κ είναι κ όμορφη κ μορφωμένη...

Κ δυστυχώς νομίζω πως υπάρχουν πολλές εκεί έξω Rolling Eyes

Υ.Γ τώρα μου φόρτωσε τη διαφήμιση του 50!!Αχαχαχα Laughing έχετε φρέσκο καφέ όλες στα σπίτια σας??? Laughing Laughing
Ακριβως αγαπητη ADA ,μετα απο ωρα βεβαια μπαινουμε στο ζουμι.Αυτες οι κυριες θεωρουν αυτη τη συμπεριφορα νορμαλ?? Νομιζω πως ναι .Λιγες ειναι αυτες που δεν τις πειραζει /Μη σου πω πως μπαινουν και στη διαδικασια να δικαιολογησουν τον ομορφαντρα για να μη βγουν αυτες φολα .Π.Χ ααααα ο δικος μου ειναι πολυ κοντα μου ,μην κοιτας στην ταβερνα ..μιλουσε επαγγελματικα με τον David [λεμε τωρα]....

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα,
εγω προσωπικα δε διαβασα απο καμια ακραιες εως και ανατριχιαστικες καταστασεις εδω μεσα και μετα να λενε "ο αντρουλης μου".
Προσωπικα θεωρω φυσιολογικη μια σχεση,με σκαμπανεβασματα(οχι ακραιων καταστασεων),με ενδιαμεσες εντασεις η διαφωνιες πχ. Αυτα τα θεωρω αλατοπιπερο στη σχεση,οπως και μια δοση ζηλιας ειναι φυσιολογικα ολα αυτα σε μια σχεση.Δεν υπαρχει σχεση αψεγαδιαστη,ειναι απροσιτη για μενα.Οταν δε,μπαινουν ακραιες καταστασεις στη μεση,τοτε μου φαινεται τρελο να θεωρει μια γυναικα τον αντρα της "λεβεντια".Τωρα οταν καποια το ζει μεσα στο σπιτι και στον κοσμο του διαδικτυου και της κοινωνικοτητας θελει να ωραιοποιει τα παντα,τοτε ειναι δικαιωμα του καθενος να το κανει αυτο,δεν ειμαι εγω αυτη που θα "κρινω"γιατι το κανει.Απλα δεν θα μπορεσω ενδεχομενως να δωσω μια συμβουλη που μπορει να εχει αναγκη.
Το οτι καποιες γυναικες περασαν ακραιες καταστασεις απο τους αντρες τους,δε σημαινει φυσικα (οπως ειπαν κ αλλες) οτι ολοι ειναι στο ιδιο τσουβαλι.
Εγω στο παρελθον εχω βριστει με τον αντρα μου ,αλλα τι σημαινει? Οτι ειναι κτηνος κ εγω η "χαζη "που εκατσα?Παντα για να φτασεις σε μια ακραια κατασταση,παντα και οι δυο βοηθανε να γινει αυτο.Ειτε ο ενας που υπομενει,ειτε και ο αλλος που κανει τη μαλακια.Μια γυναικα που ζει σε ενα σπιτι με βια ,φταιει εκεινη που καθεται και τα υπομενει.Επιλεγει επομενως.Γιατι ναι,υπαρχουν Παμπολλοι λογοι που ισως την "στριμωχνουν",αλλα εγω ξερω πως αν θελεις να παρεις τη ζωη στα χερια σου κ ενδεχομενως των παιδιων σου δεν καθεσαι και τα δεχεσαι.Και Ειναι τρελλο να λες οτι αυτο το κτηνος ειναι αντρουλης!εγω τουλαχιστο δν το εχω δει ποτε μου.
Παντως, ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει,να δειξει οποια εικονα θελει.Εφοσον δε με βλαπτει εμενα,τοτε γιατι να ενοχληθω?
Εγω εχω πει εδω κ μιλαω καιρο,δεν εχω την αψεγαδιαστη σχεση,αλλα εχω μια ξεκαθαρη σχεση.Προνοησα για να μην παθω ισως.Ξεκαθαρισαμε τι ΔΕΝ θα ανεχτουμε ποτε,τι ΠΡΕΠΕΙ να σεβομαστε στη σχεση,πως ΜΠΟΡΟΥΜΕ να αλληλουποχωρουμε(οσο μπορουμε) στα δυσκολα,ετσι ωστε να εχουμε μια υγιη οπως την βλεπω εγω και νορμαλ σχεση.Τιποτα το παραμυθενιο.
και προφιλ εχω στο φατσοβιβλιο και φυσικα θα βαλω φωτο αγκαλια με τν αντρα μου,τι θα βαλω φωτο με υποτιτλους σε στιγμη τσακωμου????? Rolling Eyes affraid Rolling Eyes

ευχομαι σε οσες περασανε δυσκολα,να μην χρειαστει να τα ξαναζησουν και να βρουνε εναν ανθρωπο που να μη "χρειαστει" να καλυβουν με ενα πεπλο την πραγματικη τους καθημερινοτητα και μιλαω για την βιτρινα. Η Πορτα οταν κλεισει ο καθενας ειναι υπευθυνος η ανευθυνος για τις πραξεις του.
Εγω ειμαι υπερηφανη για τν αντρα μου,τον αγαπω με τα ελλατωματα του οπως κ εκεινος εμενα.Και δεν το κρυβω.
Φιλακια σε ολες!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε προφταινω να τα διαβασω ολα αλλα διαβασα την τελευταια σελιδα και αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι κι εγω πολλες φορες νευριαζω με τον αντρα μου και μου'ρχεται να τον κοπανησω με κανα τηγανι-εξ ου και το αβαταρ- αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε τον αγαπαω ή οτι δεν εκτιμαω τη σταση του απεναντι μου!αλοιμονο αν ολοι οι ανθρωποι συμφωνουσαμε μεταξυ μας!εδω καλα καλα αδερφια που βγηκαν απο την ιδια κοιλια και μεγαλωσαν με τις ιδιες αρχες και μαλωνουν και τρωγονται σα τα σκυλια...φυσικα και θα μαλωσεις και θα θυμωσεις και μια κουβεντα παραπανω μπορει να πεις ή εστω να σκεφτεις!και μπορει καποιες κοπελες να εχουν πιο εκρηκτικο χαρακτηρα και να ειναι πιο "θερμες" υποστηρικτριες του δικιου που εχουν οταν περιγραφουν εναν καυγα με τον αντρα τους αλλα δε νομιζω οτι ειναι προς θανατον,μπορει να παρασυρρονται και να περιγραφουν πιο εντονα για να σε "βαλουν" στο κλιμα ή γιατι εχουν τοση αναγκη να ακουσουν απο καποιον οτι εχουν δικιο!σε διαβεβαιω παντως πως εμενα αν με κερατωσει ή αν απλωσει το χερι του θα παρω τα παιδια μου και την διατροφη τους και θα τον στειλω πακετο στην καλη του την μανουλα!δεν προκειται να φυγω απ'οσα με τοσων κοπων μοχθο αποκτησαμε απο κοινου! Wink

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτή είναι άνεργη εδώ κ καιρό, αυτός δουλεύει κ όταν λείπει της έχει απαγορεύσει να ανάψει θέρμανση!!

(βέβαια αυτή τον υπακούει γιατί φοβάται ότι θα την αφήσει κ μες την κρίση δε θα χει σπίτι,λεφτά κτλ)

Ξέρω ακούγεται τραγικό αλλά να φανταστείς ήρθε πριν από 2 βδομάδες σπίτι κ είχα πουράκια από τον Αγαπητό κ από την πείνα της έβαλε 2 στο στόμα κ μου ζήτησε κ 2 για το δρόμο!! Shocked κ παραδέχτηκε ότι δεν θυμάται από πότε έχει να φάει σοκολάτα!!

Τη μια μέρα παίρνει κ κλαίει κ όταν της λέω ΑΦΗΣΕ ΤΟΝ ΠΙΑ σταματάει κ στο επόμενο λεπτό μου λέει ότι την αγαπάει κ τον αγαπάει κ δεν μπορεί να τον αφήσει! Shocked

Αν ήταν έτσι η αγάπη καλύτερα να ήμουν μόνη σαν το λεμόνι έχω να πω...

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="athanasia 2"[/quote]

Αυτο το γιατι με μεγαλη μου χαρα βλεπω πως ολες λιγο πολυ το απαντησατε ,η καθε μια με το δικο της τροπο και τις δικες της εμπειριες .Επισης δεν βαζω στο ιδιο τσουβαλι ολες μας εδω μεσα .Αυτο δε γινεται απο την ιδια τη ζωη .Καμια δεν ειναι ιδια με την αλλη. Καποιες πιο ευαισθητες κοπελες ισως ομως να το πιστεψαν αυτο ,ισως ακομη να νομισαν πως μιλω προσωπικα γι" αυτες .Καμια σχεση .Εγω ρωταω γενικα ολες σας και βλεπω πως το θεμα εχει πολυ "ψωμι".Κιεγω απο τις απαντησεις σας μαθαινω και προβληματιζομαι και βελτιωνομαι .Και επισης πιστευω πως καλα κανεις κι εσυ και ολες και βαζετε και το ΑΝ στη ζωη σας και στις σκεψεις σας.Εγω δεν το εκανα ποτε .Ημουν σιγουρη πως ολα ηταν τελεια .Και ηταν ,για παρα πολλα χρονια .Η στραβη ερχεται ομως καποια στιγμη ,εστω και μετα απο πολλα χρονια .Και εκει θελω να δω ποιες απο τις κυριες εδω μεσα θα κανουν πραξη το" παιρνω το παιδι μου και φευγω"!!![/quote]

Αν και εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τις απαντήσεις σου, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω τι συμπεράσματα έχεις βγάλεις από όλη τη συζήτηση που κάναμε μέχρι τώρα.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επειδή κολλάει στο θέμα να σας πω οτι κάποτε είχα μια φίλη μου (όχι κολλητή) που την έδερνε ο φίλος της (δεν ήταν παντρεμένη). ήταν μόλις 22 χρονών και έτρωγε το ξύλο της αρκούδας.
ξέρετε τι έλεγε οταν χτυπιόμουν οτι πρέπει να τον παρατήσει και να μιλήσει στους γονείς της;
οτι λέει τη χτυπούσε γιατί ζήλευε επειδή την αγαπούσε πολύ!!!!!!!!!!!!!

αντε τώρα το θυμήθηκα και Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil μ@λ@κισμένη!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:επειδή κολλάει στο θέμα να σας πω οτι κάποτε είχα μια φίλη μου (όχι κολλητή) που την έδερνε ο φίλος της (δεν ήταν παντρεμένη). ήταν μόλις 22 χρονών και έτρωγε το ξύλο της αρκούδας.
ξέρετε τι έλεγε οταν χτυπιόμουν οτι πρέπει να τον παρατήσει και να μιλήσει στους γονείς της;
οτι λέει τη χτυπούσε γιατί ζήλευε επειδή την αγαπούσε πολύ!!!!!!!!!!!!!

αντε τώρα το θυμήθηκα και Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil μ@λ@κισμένη!

αυτο λεω... ποσο τραγικο ειναι αυτο? δεν μπορω να καταλαβω πως και γιατι δικαιολογουν τετοιες καταστασεις...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena25 έγραψε:[quote="athanasia 2"

Αυτο το γιατι με μεγαλη μου χαρα βλεπω πως ολες λιγο πολυ το απαντησατε ,η καθε μια με το δικο της τροπο και τις δικες της εμπειριες .Επισης δεν βαζω στο ιδιο τσουβαλι ολες μας εδω μεσα .Αυτο δε γινεται απο την ιδια τη ζωη .Καμια δεν ειναι ιδια με την αλλη. Καποιες πιο ευαισθητες κοπελες ισως ομως να το πιστεψαν αυτο ,ισως ακομη να νομισαν πως μιλω προσωπικα γι" αυτες .Καμια σχεση .Εγω ρωταω γενικα ολες σας και βλεπω πως το θεμα εχει πολυ "ψωμι".Κιεγω απο τις απαντησεις σας μαθαινω και προβληματιζομαι και βελτιωνομαι .Και επισης πιστευω πως καλα κανεις κι εσυ και ολες και βαζετε και το ΑΝ στη ζωη σας και στις σκεψεις σας.Εγω δεν το εκανα ποτε .Ημουν σιγουρη πως ολα ηταν τελεια .Και ηταν ,για παρα πολλα χρονια .Η στραβη ερχεται ομως καποια στιγμη ,εστω και μετα απο πολλα χρονια .Και εκει θελω να δω ποιες απο τις κυριες εδω μεσα θα κανουν πραξη το" παιρνω το παιδι μου και φευγω"!!![/quote]

Αν και εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τις απαντήσεις σου, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω τι συμπεράσματα έχεις βγάλεις από όλη τη συζήτηση που κάναμε μέχρι τώρα. [/quote]

χμ..μια απτα ιδια Ελενα.... scratch

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
αυτο λεω... ποσο τραγικο ειναι αυτο? δεν μπορω να καταλαβω πως και γιατι δικαιολογουν τετοιες καταστασεις...

Γιατι προφανώς φοβούνται να πάρουν εκείνες αποφάσεις για την ζωή τους.
Ο άβουλος άνθρωπος βρίσκει χίλιες δύο δικαιολογίες για τα "κακά της μοίρας του" και καμμία λύση.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
florentiab έγραψε:επειδή κολλάει στο θέμα να σας πω οτι κάποτε είχα μια φίλη μου (όχι κολλητή) που την έδερνε ο φίλος της (δεν ήταν παντρεμένη). ήταν μόλις 22 χρονών και έτρωγε το ξύλο της αρκούδας.
ξέρετε τι έλεγε οταν χτυπιόμουν οτι πρέπει να τον παρατήσει και να μιλήσει στους γονείς της;
οτι λέει τη χτυπούσε γιατί ζήλευε επειδή την αγαπούσε πολύ!!!!!!!!!!!!!

αντε τώρα το θυμήθηκα και Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil μ@λ@κισμένη!

αυτο λεω... ποσο τραγικο ειναι αυτο? δεν μπορω να καταλαβω πως και γιατι δικαιολογουν τετοιες καταστασεις...


και τι δικαιολογία έτσι;;;; οτι την έδερνε γιατί την αγαπούσε!!!!!
άρρωστοι είναι όλοι όσοι άνθρωποι είναι μέσα σε τέτοιες σχέσεις.

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
blackrose έγραψε:
elena25 έγραψε:[quote="athanasia 2"

Αυτο το γιατι με μεγαλη μου χαρα βλεπω πως ολες λιγο πολυ το απαντησατε ,η καθε μια με το δικο της τροπο και τις δικες της εμπειριες .Επισης δεν βαζω στο ιδιο τσουβαλι ολες μας εδω μεσα .Αυτο δε γινεται απο την ιδια τη ζωη .Καμια δεν ειναι ιδια με την αλλη. Καποιες πιο ευαισθητες κοπελες ισως ομως να το πιστεψαν αυτο ,ισως ακομη να νομισαν πως μιλω προσωπικα γι" αυτες .Καμια σχεση .Εγω ρωταω γενικα ολες σας και βλεπω πως το θεμα εχει πολυ "ψωμι".Κιεγω απο τις απαντησεις σας μαθαινω και προβληματιζομαι και βελτιωνομαι .Και επισης πιστευω πως καλα κανεις κι εσυ και ολες και βαζετε και το ΑΝ στη ζωη σας και στις σκεψεις σας.Εγω δεν το εκανα ποτε .Ημουν σιγουρη πως ολα ηταν τελεια .Και ηταν ,για παρα πολλα χρονια .Η στραβη ερχεται ομως καποια στιγμη ,εστω και μετα απο πολλα χρονια .Και εκει θελω να δω ποιες απο τις κυριες εδω μεσα θα κανουν πραξη το" παιρνω το παιδι μου και φευγω"!!!


Αν και εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τις απαντήσεις σου, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω τι συμπεράσματα έχεις βγάλεις από όλη τη συζήτηση που κάναμε μέχρι τώρα. [/quote]Δε βγαζω ποτε απολυτα και βιαστικα συμπερασματα ,απλα μελεταω και αλλες αποψεις .Μου αρεσει πολυ να ανταλασσω αποψεις και ειμαι δεκτικη και στο να ακουω και πραγματα που ισως εγω δε συμφωνω και δε μου αρεσουν .Ανοιξα το θεμα και μιλησαν τοσα ατομα γι" αυτο ,δε χρειαζεται να τους καταλαβαινουμε ολους ,απλα να ακουμε τη γνωμη τους και ισως απο εκει βγει κατι πολυ θετικο .Μην ψαχνεις να βρεις κατι παραξενο απο πισω ,δεν υπαρχει.

χμ..μια απτα ιδια Ελενα.... scratch [/quote]

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια ψυχοπαθολογικες καταστασεις υπαρχουν πολλές. Ολοι θα ξερουμε κι απο μια. Εγω για παραδειγμα ξερω μια κοπέλα που ανεχοταν να της τρωει ο συζυγος τα λεφτα (10 χρονια μικροτερος), να γυρναει με γκομενες μπροστα της και να παιρνει το παιδι βολτα με τη γκομενα (τυφλα και οι δυο στο μεθυσι) και η τυπισσα εχει κανει ως τωρα 3 αγωγες διαζυγιου απο τις οποιες παντα παραιτειται γιατι ο συζυγος ερχεται με ενα κοκκινο τριανταφυλλο και της λεει "ελα να βαλουμε χ" ξεροντας οτι δε θα ματαβρει κορόιδο μεγαλυτερο και εκεινη τον συγχωρει (απειρες οι φορες που τσακωθηκαν χωρις αγωγη διαζυγιου, μεχρι αποπειρα αυτοκτονιας εκανε)...
Ε, εκει όντως δε μπορεις να βοηθησεις, και αν το επιχειρησεις, ισως να βρεις και το μπελα σου (προσωπικα τον βρηκα και απο τοτε ειπα.... μακρια)!
Αυτες ομως οι καταστασεις δεν ειναι ο κανονας. Ο κανονας ειναι οτι οταν περασει ο αλλος την 'κοκκινη γραμμη', ειναι καλυτερα να φευγεις απο μια σχεση προβληματικη. Το που αρχιζει και το που τελειωνει η κοκκινη γραμμη ομως ειναι υποκειμενικο θεμα. Και δεν εχει να κανει μονο με τη σταση ζωης της γυναικας, αλλα και με τις γενικοτερες συνθηκες (αν λ.χ εχει οικονομικη βοηθεια, στεγη, ανθρωπους να τη στηριξουν κ.λ.π).
Πιστευω πως η κακοποιηση, ειναι κοκκινη γραμμη για ολες η εστω για τη συντριπτικη πλειοψηφια. Τωρα μικροκαυγαδακια καθημερινα που μπορει να μεγαλοποιουμε για να ακουσουμε ενα λογο ενθαρρυνσης δε νομιζω οτι αποτελουν τα σοβαρα και τρομερα προβληματα.Αλλωστε εγω οταν φτασω στην κοκκινη γραμμη δε θα πω τα παραπονα μου στο φορουμ, οπως θα το κανω σε ενα συνηθισμενο καυγα για ν΄ακουσω και καμια συμβουλη απο τις συμφορουμιτισσες ως πιο ψυχραιμες, αλλα θα παω γραμμη στο δικηγορο μου. Ετσι απλα...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Τετ Φεβ 01, 2012 6:56 am, 1 φορά

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
και τι δικαιολογία έτσι;;;; οτι την έδερνε γιατί την αγαπούσε!!!!!
άρρωστοι είναι όλοι όσοι άνθρωποι είναι μέσα σε τέτοιες σχέσεις.

Ναι ήταν σαν τον Φούντα στη "Στέλλα" τη σκότωσε γιατί την αγαπούσε!!! Laughing Laughing

Αχ κ μετά λέω ότι εγώ θέλω ψυχολόγο Laughing Laughing

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
toutounaki έγραψε:Κοριτσια ψυχοπαθολογικες καταστασεις υπαρχουν πολλές. Ολοι θα ξερουμε κι απο μια. Εγω για παραδειγμα ξερω μια κοπέλα που ανεχοταν να της τρωει ο συζυγος τα λεφτα (10 χρονια μικροτερος), να γυρναει με γκομενες μπροστα της και να παιρνει το παιδι βολτα με τη γκομενα (τυφλα και οι δυο στο μεθυσι) και η τυπισσα εχει κανει ως τωρα 3 αγωγες διαζυγιου απο τις οποιες παντα παραιτειται γιατι ο συζυγος ερχεται με ενα κοκκινο τριανταφυλλο και της λεει "ελα να βαλουμε χ" ξεροντας οτι δε θα ματαβρει κορόιδο μεγαλυτερο και εκεινη τον συγχωρει (απειρες οι φορες που τσακωθηκαν χωρις αγωγη διαζυγιου, μεχρι αποπειρα αυτοκτονιας εκανε)...
Ε, εκει όντως δε μπορεις να βοηθησεις, και αν το επιχειρησεις, ισως να βρεις και το μπελα σου (προσωπικα τον βρηκα και απο τοτε ειπα.... μακρια)!
Αυτες ομως οι καταστασεις δεν ειναι ο κανονας. Ο κανονας ειναι οτι οταν περασει ο αλλος την 'κοκκινη γραμμη', ειναι καλυτερα να φευγεις απο μια σχεση προβληματικη. Το που αρχιζει και το που τελειωνει η κοκκινη γραμμη ομως ειναι υποκειμενικο θεμα. Και δεν εχει να κανει μονο με τη σταση ζωης της γυναικας, αλλα και με τις γενικοτερες συνθηκες (αν λ.χ εχει οικονομικη βοηθεια, στεγη, ανθρωπους να τη στηριξουν κ.λ.π).
Πιστευω πως η κακοποιηση, ειναι κοκκινη γραμμη για ολες η εστω για τη συντριπτικη πλειοψηφια. Τωρα μικροκαυγαδακια καθημερινα που μπορει να μεγαλοποιουμε για να ακουσουμε ενα λογο ενθαρρυνσης δε νομιζω οτι αποτελουν τα σοβαρα και τρομερα προβληματα.Αλλωστε εγω οταν φτασω στην κοκκινη γραμμη δε θα πω τα παραπονα μου στο φορουμ, οπως θα το κανω σε ενα συνηθισμενο καυγα, αλλα θα παω γραμμη στο δικηγορο μου. Ετσι απλα...
Οταν η αγαπη φευγει μενουν οι προυποθεσεις λοιπον.Δουλεια ,χρηματα ,σπιτι ,ανθρωποι να σε στηριξουν .Μπραβο ,τα ειπες ΟΛΑ σε μια γραμμη.Αραγε ποσες κοπελες παραλληλα με την παλη να φερουν στα ισα τη σχεση τους κανουν και παλη για να εχουν αυτες τις προυποθεσεις? Ποσες ξερουμε που παραιτουνται απο τον επαγγελματικο στιβο επειδη παντρευτηκαν? Που μενουν και συντηρουν το οικογενειακο σπιτι/εξοχικο/αυτοκινητο και σε αυτες δε γραφτηκε τιποτα στο ονομα τους? Που εχουν κανει περα φιλους ,συγγενεις, γνωστους για να προσπαθησουν για το γαμο τους?? Που στο βιβλιαριο τραπεζης ειναι μεσα η "μαμα" και οχι αυτες η τα παιδια τους? Προσφατο παραδειγμα [εχω αναφερθει σε αλλο post],φιλη μου εφυγε απο το σπιτι της μετα απο απιστια συζυγου.Φιλοξενειται σε φιλικο σπιτι και οταν πηρε τις θειες της τηλεφωνο ,εκεινες ρωτησαν : που ησουνα 13 χρονια παιδι μου? Δεν ξερω αν θα τη βοηθησουν τελικα ,αλλα δεν πρεπει να παραιτουμαστε τοσο.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alien



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Πεμ Φεβ 02, 2012 2:58 pm, 1 φορά

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alien



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Πεμ Φεβ 02, 2012 2:58 pm, 1 φορά

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:ΑΤωρα μου ρθε μια σκεψη,ολες που λεμε κατα καιρους ο δειξας ο πειξας ο αντρας μου δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτερες ετσι? Απλα εδω γραφουμε για αυτους εμεις,δεν εχουμε κ την αλλη πλευρα να πει τον καημο της Very Happy

σωστηηηη... αυτο ειπα πιο πανω.. το οτι μου σπαει τα νευρα ο αντρας μου για χιλιες 2 μ@λ@κιες δεν σημαινει οτι δεν το κανω κι εγω σε αυτον!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:ΑΤωρα μου ρθε μια σκεψη,ολες που λεμε κατα καιρους ο δειξας ο πειξας ο αντρας μου δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτερες ετσι? Απλα εδω γραφουμε για αυτους εμεις,δεν εχουμε κ την αλλη πλευρα να πει τον καημο της Very Happy

Να τους οργανωσουμε να κανουν δικο τους forum....και μετα θα μπαινουμε σαν troll και θα τους κανουμε μπαχαλο! Very Happy Very Happy

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
litsakos έγραψε:ΑΤωρα μου ρθε μια σκεψη,ολες που λεμε κατα καιρους ο δειξας ο πειξας ο αντρας μου δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτερες ετσι? Απλα εδω γραφουμε για αυτους εμεις,δεν εχουμε κ την αλλη πλευρα να πει τον καημο της Very Happy
Δε γραφουμε γι αυτους ,γραφουμε για μας τις γυναικες και για ποιο λογο μενουμε σε προβληματικες καταστασεις/σχεσεις /γαμους ενω στον κοσμο εξω δειχνουμε οτι ολα ειναι οκ .Γιατι τους δικαιολογουμε ενω ειμαστε δυστυχεις στις σχεσεις μας .Εδω μιλαμε για τις δικες μας αδυναμιες ,τουλαχιστον ετσι το ξεκινησα το πρωι ...αλλα καμια φορα ξεφευγει ..οκ δεν πειραζει.Ολα τα σχολια εχουν κατι να μας πουν

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Αθανασία, με έχει μπερδέψει λίγο το θέμα σου.

Από τον τίτλο του θέματος κατάλαβα ότι θα μιλούσες για ακραίες καταστάσεις. Εγώ τέτοιες ακραίες καταστάσεις δεν είδα εδώ μέσα εκτός από μία. Και εκεί ίσως υπάρχει αυτό που λες.

Επίσης, δεν υπάρχει λόγος να μας βάζεις όλες στο "ίδιο τσουβάλι" και να μας κρίνεις. Όλοι οι άνθρωποι έχουν ελαττώματα. Δεν έχουν μόνο οι άντρες μας, έχουμε κι εμείς. Και αυτοί κάνουν υπομονή μαζί μας και εμείς μαζί τους. Αυτό είναι η σχέση άλλωστε. Συνεχής προσπάθεια.

Τον άντρα μου τον λατρεύω και δε ζω μακριά του. Όμως είναι άνθρωπος και έχει ελαττώματα. Αυτή τη στιγμή που γράφω εδώ τα έχω πάρει τραγικά μαζί του. Αυτό που θέλω να πω είναι πως μπορεί κάποια στιγμή μέσα στη μέρα να μου σπάσει τα νεύρα, να μπω σε ένα θέμα και να το γράψω. Την άλλη μέρα που θα μου έχει περάσει και θα τα έχουμε βρει θα λέω σε άλλο θέμα πως ο άντρας μου είναι ο καλύτερος του κόσμου. Πού είναι το πρόβλημα;;;

Τι σημαίνει; Ότι εγώ ζω σε πλάνη;

Το ότι του έχω ξεκαθαρίσει πως αν σηκώσει χέρι πάνω μου πρώτα θα του το κόψω και μετά θα τον παρατήσω για σένα είναι παράλογο; Γιατί για μένα είναι ωριμότητα το να σκεφτώ από πριν κάποιες καταστάσεις που μπορεί να συμβούν στη ζωή μου και να έχω μια θέση απέναντί τους.
ελενα θα συμφωνησω μαζι σου.

mamavivo έγραψε:
elena25 έγραψε:Αθανασία, με έχει μπερδέψει λίγο το θέμα σου.

Από τον τίτλο του θέματος κατάλαβα ότι θα μιλούσες για ακραίες καταστάσεις. Εγώ τέτοιες ακραίες καταστάσεις δεν είδα εδώ μέσα εκτός από μία. Και εκεί ίσως υπάρχει αυτό που λες.

Επίσης, δεν υπάρχει λόγος να μας βάζεις όλες στο "ίδιο τσουβάλι" και να μας κρίνεις. Όλοι οι άνθρωποι έχουν ελαττώματα. Δεν έχουν μόνο οι άντρες μας, έχουμε κι εμείς. Και αυτοί κάνουν υπομονή μαζί μας και εμείς μαζί τους. Αυτό είναι η σχέση άλλωστε. Συνεχής προσπάθεια.

Τον άντρα μου τον λατρεύω και δε ζω μακριά του. Όμως είναι άνθρωπος και έχει ελαττώματα. Αυτή τη στιγμή που γράφω εδώ τα έχω πάρει τραγικά μαζί του. Αυτό που θέλω να πω είναι πως μπορεί κάποια στιγμή μέσα στη μέρα να μου σπάσει τα νεύρα, να μπω σε ένα θέμα και να το γράψω. Την άλλη μέρα που θα μου έχει περάσει και θα τα έχουμε βρει θα λέω σε άλλο θέμα πως ο άντρας μου είναι ο καλύτερος του κόσμου. Πού είναι το πρόβλημα;;;

Τι σημαίνει; Ότι εγώ ζω σε πλάνη;

Το ότι του έχω ξεκαθαρίσει πως αν σηκώσει χέρι πάνω μου πρώτα θα του το κόψω και μετά θα τον παρατήσω για σένα είναι παράλογο; Γιατί για μένα είναι ωριμότητα το να σκεφτώ από πριν κάποιες καταστάσεις που μπορεί να συμβούν στη ζωή μου και να έχω μια θέση απέναντί τους.

συνφωνω απολυτα Very Happy
να σκεφτουμε και το αλλο..εμεις πως φερομαστε?θα μιλησω για μενα και θα πω οτι ενω ο αντρας μου δεν βριζει καν ,συγκρατει τα νευρα του ,εγω κανω σαν την τρελη .Και βεβαια του ασκω ψιχολογικη βια οταν του λεω οτι αν με απατησει ,δεν θα τον βρουν ποτεεεεεεε
βιβη και εγω ετσι κανω.εγω φωναζω και αυτος ηρεμος.και φυσικα με τσιτωνει περισσοτερο.

παντως και εγω 8μηνες που ειμαι στο φορουμ δεν εχω διαβασει ακραια περιστατικα.ολες λιγο πολυ θα τσακωθουμε και αυτο ειναι το φυσιολογικο.
για μενα το μη φυσιολογικο ειναι να λες οτι ολα ειναι ροδινα,ποτε δεν μαλωνεις με τον αντρα σου,τα παιδια σου κανουν παντα αυτο που τα λες και αλλα,εκει σιγουρα συμβαινει το αντιθετο.το εχω δει σε γνωστη μου.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
litsakos έγραψε:ΑΤωρα μου ρθε μια σκεψη,ολες που λεμε κατα καιρους ο δειξας ο πειξας ο αντρας μου δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτερες ετσι? Απλα εδω γραφουμε για αυτους εμεις,δεν εχουμε κ την αλλη πλευρα να πει τον καημο της Very Happy

Να τους οργανωσουμε να κανουν δικο τους forum....και μετα θα μπαινουμε σαν troll και θα τους κανουμε μπαχαλο! Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
αλλα πιστευω οτι ο τσιγγουνης στα λεφτα ειναι και τσιγγουνης στην καρδια.. Rolling Eyes ).
Μηπως το παιζει ετσι για να την "σπονσοραρετε" και ειναι αυτη η πραγματικη τσιγγουνα?

Συμφωνώ με με το ρητό.

Όσο για το άλλο, τη λέω την αμαρτία μου κι εγώ το έχω σκεφτεί...Γιατί δεν είμαι η μόνη από τις φίλες που της έχουν απομείνει που ζητάει φαΐ κ λεφτά...Πλέον έχουμε συνεννοηθεί να το λέμε η μια στην άλλη όταν ζητάει αλλά δεν έχει πέσει σε αντιφάσεις ...μέχρι τώρα.

Ο άλλος τρώει έξω ή στη μάνα του!!! Shocked

Ευγενία/ Chicken έχεις δίκιο σ αυτά που λες αλλά κάτω τα χέρια από το Τζόκερ!!! Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις