Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:ατιμη Αθηναααααα κι εγω πειναω αλλα πρεπει να σταματησω λίγο να τρώω ..με βλεπω να ραβω την κουρτινα του σαλονιου για φορεμα στη βαφτιση... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Εσυ και η Σκαρλετ Ο'Χαρα..

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
mama katerina έγραψε:ατιμη Αθηναααααα κι εγω πειναω αλλα πρεπει να σταματησω λίγο να τρώω ..με βλεπω να ραβω την κουρτινα του σαλονιου για φορεμα στη βαφτιση... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


και η Σκάρλετ το ίδιο εκανε και ήταν υπέροχη! Smile


σοβαρα Φλω? αααα θα γινω μια Σκαρλετ!!!! πηρα τα πανω μου τωρα Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη?  #24 - Σελίδα 32 328109

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
mama katerina έγραψε:ατιμη Αθηναααααα κι εγω πειναω αλλα πρεπει να σταματησω λίγο να τρώω ..με βλεπω να ραβω την κουρτινα του σαλονιου για φορεμα στη βαφτιση... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Εσυ και η Σκαρλετ Ο'Χαρα..

σε πρόλαβα Νένα Razz

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Λοιπόν ο καθένας μπορεί να έχει συμπάθειες και αντιπάθειες , μέχρι σήμερα δεν έχω προσβάλλει με χαρακτηρισμούς κανένα μέλος αλλά έχω αμφισβητήσει 2 άτομα και μερικά τρολλ . Δεν με απασχολεί ποια είναι η γνώμη της κάθε μιας για το άτομο μου εδώ μέσα αλλά επειδή είδα ότι με ορισμένα άτομα δεν μπορώ να έχω την παραμικρή επικοινωνία επέλεξα να κάνω χρήση του δικαιώματος μου που μου δίνει το εν λόγω φόρουμ να βάλω στην λίστα με τους εχθρούς τα άτομα τα οποία με έχουν προσβάλλει κατά επανάληψη χωρίς να τους έχω δώσει το παραμικρό δικαίωμα σε προσωπικό επίπεδο .
Αγάπη μίλησες για κάποια άτομα που δημιουργούν εντάσεις χωρίς να αναφέρεις ,τα ονόματα τους αυτή είναι η άποψη σου και πρέπει να είναι σεβαστή αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω ποια από αυτά τα άτομα έχουν μιλήσει για σένα και που ; γιατί άλλο είναι να μην χωνεύω να μην γουστάρω την Α και τη Β επειδή έχω ατομικό θέμα και άλλο επειδή έχει άλλη άποψη .
'Όπως ανάφερα πιο πάνω έχω επιλέξει εδώ και ένα μήνα περίπου να βάλω συγκεκριμένα μέλη στους εχθρούς απλά και μόνο επειδή δεν με απασχολεί τη γράφουν και στη προσωπική μου ζωή δεν θα ήθελα να έχω επαφές .
Όσο αφορά τα πμ που ανάφερε η Αγάπη μέσα από το φόρουμ πολλές φορές έχει γίνει λόγος να γράφουμε τις τυχόν διαφωνίες έτσι ώστε να μην δημιουργούνται θέματα άρα δεν βλέπω που είναι το κακό αν θα μου στείλει ένα μέλος πμ η αν στείλω όσο για το αν τα παλιότερα μέλη προσπαθούν να πλευρίσουν τα νεότερα μέσω πμ αυτό μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο και κάπου έτσι μειώνουμε την αντίληψη και την νοημοσύνη των νέων μελών . Ο καθένας έχει την κρίση να σκεφτεί και να βγάλει μια εικόνα για το κάθε άτομο .
Είμαι στη διάθεση όλων των μελών πλην αυτών που της έχω αποκλείσει (άλλωστε δεν μπορώ να δω τη γράφουν αν και κάποια στιγμή με ενημέρωσαν κάποια άλλα μέλη για το τρόπο που μιλάνε και την χυδαιολογία που χρησιμοποιούν , αν και δεν θα το ήθελα εσκεμμένα θέλησα να ΄χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη δυνατότητα οπότε δεν βλέπω το λόγο ) να μιλήσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις , ξαναλέω διαφωνίες θα υπάρχουν και αυτό άλλωστε είναι και το φόρουμ -καταγραφή των απόψεων μας .

Καταρχας γλυκιά μου είμαι σίγουρη ότι κάπου θα έχεις. Μιλήσει και για μένα αλλά και να μην έχει συμβεί αυτο απλά δεν σε γουσταρω με χαλάει ο χαρακτηρας σου παρά πολυ και βαρεθηκα να σε ανεχομαι γι αυτό μιλησα και είπα την άποψή μου δικαίωμα μου είναι άλλωστε όπως δίκαιωμα σου είναι να με κοντραρεις αφού αυτός είναι ο τρόπος αντίδρασης σου τον μαθαμε πια!! Δεύτερον ανέφερα τα πμ γιατί αυτό ξέρεις να κανείς!! Όταν τσακωνεσαι με κάποια στελνεις σε κάποια άλλη για να το παιξεις καλή!!το εκανες και σε μένα άλλωστε απλά δεν ψαρωσα!! μάλλον εσύ επεσες στην δική μου παγίδα ας μου επιτραπεί η εκφραση!! Τέλος το να βγαζεις στην φορα συνομιλιες με υποτιθεμενες φίλες σου για να καλυψεις τα δικά σου είναι τουλάχιστον αστείο !α Καίσαρ μακάρι να είχες έστω και λίγο από την ειλικρινεια και την ευθυτητα της ναταλι!! όλα θα ήταν αλλιώς!! αυτά από μένα!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
florentiab έγραψε:
mama katerina έγραψε:ατιμη Αθηναααααα κι εγω πειναω αλλα πρεπει να σταματησω λίγο να τρώω ..με βλεπω να ραβω την κουρτινα του σαλονιου για φορεμα στη βαφτιση... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


και η Σκάρλετ το ίδιο εκανε και ήταν υπέροχη! Smile


σοβαρα Φλω? αααα θα γινω μια Σκαρλετ!!!! πηρα τα πανω μου τωρα Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη?  #24 - Σελίδα 32 328109


μόνο μην έχεις τίποτα σιθρου κουρτίνες και σκανδαλίσεις τον παπα. η Σκάρλετ είχε βελούδινες, αδιάφανες

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
mama katerina έγραψε:
florentiab έγραψε:
mama katerina έγραψε:ατιμη Αθηναααααα κι εγω πειναω αλλα πρεπει να σταματησω λίγο να τρώω ..με βλεπω να ραβω την κουρτινα του σαλονιου για φορεμα στη βαφτιση... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


και η Σκάρλετ το ίδιο εκανε και ήταν υπέροχη! Smile


σοβαρα Φλω? αααα θα γινω μια Σκαρλετ!!!! πηρα τα πανω μου τωρα Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη?  #24 - Σελίδα 32 328109


μόνο μην έχεις τίποτα σιθρου κουρτίνες και σκανδαλίσεις τον παπα. η Σκάρλετ είχε βελούδινες, αδιάφανες

οχι εσυ που με εχεις δει με κοβεις να παρω τη σιθρου κουρτινα?? χαχαχχαχαχα μια μαυρη χοντρη σατεν που εχω θα φτιαξω.. καλα θα ειμαι all the money ... Cool Cool Cool


αγαπη respect Respect

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
mama katerina έγραψε:
florentiab έγραψε:
mama katerina έγραψε:ατιμη Αθηναααααα κι εγω πειναω αλλα πρεπει να σταματησω λίγο να τρώω ..με βλεπω να ραβω την κουρτινα του σαλονιου για φορεμα στη βαφτιση... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


και η Σκάρλετ το ίδιο εκανε και ήταν υπέροχη! Smile


σοβαρα Φλω? αααα θα γινω μια Σκαρλετ!!!! πηρα τα πανω μου τωρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


μόνο μην έχεις τίποτα σιθρου κουρτίνες και σκανδαλίσεις τον παπα. η Σκάρλετ είχε βελούδινες, αδιάφανες

με ντραπαρία θα ραφτει καλε το κοριτσι?

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σε όλες. Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να γράψω, αν και ομολογώ ότι από καιρό σε καιρό διάβαζα επιλεκτικά. Διαπίστωσα λοιπόν ότι το κλίμα που με οδήγησε στο να αποχωρήσω καλά κρατεί. Και γι'αυτό ακριβώς γράφω. Γιατί είμαι σίγουρη ότι και άλλα μέλη που ίσως έχουν ανάγκη την συμμετοχή τους εδώ έφυγαν ή θα φύγουν για τον ίδιο λόγο.

Για να μην παρεξηγηθώ, σε καμία περίπτωση δεν βγάζω την ουρά μου απ'έξω. Βρέθηκα σε αντιπαράθεση με την μαμά Κατερίνα για την οποία έχω μετανιώσει μιας και με καθαρό μυαλό κατάλαβα ότι δεν είχε κανένα μα κανένα νόημα.Της ζήτησα συγνώμη τότε και το ξανακάνω και τώρα γιατί βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα (επηρρεασμένη από λόγια αλλά όχι αυτής που ίσως φαντάζεστε)

Θύμωσα πολύ με τη Βίβιαν η οποία φαινόταν να κάνει διακρίσεις ανάμεσα σε μέλη. Βίβιαν ίσως να είχα δίκιο τότε, ίσως και άδικο, η ουσία είναι πως δεν έχει πια σημασία. Στο κάτω-κάτω είναι ανθρώπινο και να μεροληπτούμε άθελα μας πολλές φορές υπέρ των ατόμων που συμπαθούμε.

Για να ξαναγυρίσω όμως στο θέμα για το οποίο αποφάσισα να γράψω, λυπάμαι πολύ που σαν γυναίκες επιβεβαιώνουμε τη φήμη μας σχετικά με το κουτσομπολιό, τις κατινιές και τη διπροσωπία και φυσικά βάζω και τον εαυτό μου μέσα σ'αυτό.
Αν και είχα αποφασίσει να μην ξαναμπώ και πόσο μάλλον να ξαναυπερασπιστώ άλλο μέλος θέλω να πω τα εξής: και εγώ είχα μια μάλλον αρνητική άποψη για τη Βάνια πριν τη συναντήσω. Μετά όμως από δύο συναντήσεις και καμιά δεκαριά συνομιλίες η γνώμη που σχημάτισα -όσο αντικειμενική και ολοκληρωμένη μπορεί να είναι- είναι πως δεν είναι κακιά.Το αντίθετο. Καταφέρνει βέβαια πολλές φορές με τα λεγόμενά της να παρεξηγείται από ατούς που δεν την γνωρίζουν. Όμως η επίθεση που της γίνεται -όσο δικαιολογημένη μπορεί να τη νιώθετε κάποιες- είναι πολύ μα πολύ άγρια. Στο κάτω-κάτω όπως πολλές φορές έχει ειπωθεί όλες θα έπρεπε να μας ενώνει η ουσία του φόρουμ, η μητρότητα.

Σας διαβεβαιώνω ότι όλα τα παραπάνω τα έγραψα με κάθε καλή διάθεση και δεν θα ήθελα να παρεξηγηθούν σε καμία περίπτωση.

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Εγω παλι τρωω με το ζορι...

Να σου δώσουμε καλέ λίγη όρεξη!
Αν και τις τελευταίες 2 μέρες ασθενώ κ δεν έχω ουτε εγώ πολύ..

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια για να καταλαβω κατι--- πως ειναι δυνατον οσες εχουν να γραψουν μηνες να μπαινουν την επιμαχη μερα κα ινα εκφραζουν γνωμη?
μια απλη απορία εχω...

οσον αφορα το 'κλίμα', ας φροντιζε η βανια να μην σιγοντάρει / δασκαλεύει μέλη που μπηκαν για να επιτίθενται και να προσβάλλουν κοσμο (ετσι με τη μια φερνω στο μυαλο μου το μπεμπινι και την πολυαγαπημενη τζενη) για να παραμεινουμε ολες ευτυχισμένες μανουλες που δεν εχουν τπτ να χωρισουν μεσα στο φορουμ.
πιο απλά δεν μπορω να το πω!!

ΕΔΩ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τα τρόλλια είναι περιττά...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Shocked Shocked Shocked

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
?

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kata έγραψε:Καλησπέρα σε όλες. Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να γράψω, αν και ομολογώ ότι από καιρό σε καιρό διάβαζα επιλεκτικά. Διαπίστωσα λοιπόν ότι το κλίμα που με οδήγησε στο να αποχωρήσω καλά κρατεί. Και γι'αυτό ακριβώς γράφω. Γιατί είμαι σίγουρη ότι και άλλα μέλη που ίσως έχουν ανάγκη την συμμετοχή τους εδώ έφυγαν ή θα φύγουν για τον ίδιο λόγο.

καταρχας καλησπερα Κατερινα..

Για να μην παρεξηγηθώ, σε καμία περίπτωση δεν βγάζω την ουρά μου απ'έξω. Βρέθηκα σε αντιπαράθεση με την μαμά Κατερίνα για την οποία έχω μετανιώσει μιας και με καθαρό μυαλό κατάλαβα ότι δεν είχε κανένα μα κανένα νόημα.Της ζήτησα συγνώμη τότε και το ξανακάνω και τώρα γιατί βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα (επηρρεασμένη από λόγια αλλά όχι αυτής που ίσως φαντάζεστε)

ναι το επιβεβαιωνω κι εγω αυτο..μιλησαμε και ξεκαθαρισαμε .. αλλα ησουν οντως αδικη.. γιατι ΠΑΛΙ δεν ειχε νοημα οπως ειπες και πιο πανω και μαλιστα η δικη σου επιθεση ηταν και η αιτια να αποχωρησω απο το φορουμ για λιγο... οτι επηρρεαστηκες ομως Κατερινα επηρρεαστηκες και μη μου λες πως οχι απο αυτην που φανταζεστε..απο ποια δηλαδη επηρρεαστηκες??? δεν εχω θεμα με καμια αλλη... μην αφηνεις εντυπωσεις σε παρακαλω... μιλαω πολυ ευγενικα αυτη τη στιγμη..

Θύμωσα πολύ με τη Βίβιαν η οποία φαινόταν να κάνει διακρίσεις ανάμεσα σε μέλη. Βίβιαν ίσως να είχα δίκιο τότε, ίσως και άδικο, η ουσία είναι πως δεν έχει πια σημασία. Στο κάτω-κάτω είναι ανθρώπινο και να μεροληπτούμε άθελα μας πολλές φορές υπέρ των ατόμων που συμπαθούμε.

ειχες αδικο για τη Βιβιαν χωρις καμια αλλη κουβεντα... δεν ειναι θεμα συμπαθειας αλλα λογικης

Για να ξαναγυρίσω όμως στο θέμα για το οποίο αποφάσισα να γράψω, λυπάμαι πολύ που σαν γυναίκες επιβεβαιώνουμε τη φήμη μας σχετικά με το κουτσομπολιό, τις κατινιές και τη διπροσωπία και φυσικά βάζω και τον εαυτό μου μέσα σ'αυτό.
Αν και είχα αποφασίσει να μην ξαναμπώ και πόσο μάλλον να ξαναυπερασπιστώ άλλο μέλος θέλω να πω τα εξής: και εγώ είχα μια μάλλον αρνητική άποψη για τη Βάνια πριν τη συναντήσω. Μετά όμως από δύο συναντήσεις και καμιά δεκαριά συνομιλίες η γνώμη που σχημάτισα -όσο αντικειμενική και ολοκληρωμένη μπορεί να είναι- είναι πως δεν είναι κακιά.Το αντίθετο. Καταφέρνει βέβαια πολλές φορές με τα λεγόμενά της να παρεξηγείται από ατούς που δεν την γνωρίζουν. Όμως η επίθεση που της γίνεται -όσο δικαιολογημένη μπορεί να τη νιώθετε κάποιες- είναι πολύ μα πολύ άγρια. Στο κάτω-κάτω όπως πολλές φορές έχει ειπωθεί όλες θα έπρεπε να μας ενώνει η ουσία του φόρουμ, η μητρότητα.

Σας διαβεβαιώνω ότι όλα τα παραπάνω τα έγραψα με κάθε καλή διάθεση και δεν θα ήθελα να παρεξηγηθούν σε καμία περίπτωση.


Κατερινα δεν σε καταλαβαινω πραγματικα... παλι αδικη εισαι... δεχτηκαμε επιθεση χωρις λογο Κατερινα..ετσι απλα γιατι διαφωνησαμε με τη Βανια ...εφτασε στο σημειο να μας βγαλει παρατσουκλια... την ξεραμε και απο χτες για να την παρεξηγησουμε? υπαρχει λογος για ολα.. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΙΝΕΣ...δεν μπηκαμε εδω μεσα γι'αυτο.. υπαρχει παρασκηνιο πισω απο αυτο το θεμα.. αλλα τελος παντων σεβαστη η αποψη σου .. οποιος καταλαβε καταλαβε... πραγματικα δεν εχω τιποτα μαζι σου απλα ενιωσα πως επρεπε να σου απαντησω... να σαι καλα

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
tatijana έγραψε:Εγω παλι τρωω με το ζορι...

Να σου δώσουμε καλέ λίγη όρεξη!
Αν και τις τελευταίες 2 μέρες ασθενώ κ δεν έχω ουτε εγώ πολύ..

Δε βοηθας...

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:ρε κοριτσια για να καταλαβω κατι--- πως ειναι δυνατον οσες εχουν να γραψουν μηνες να μπαινουν την επιμαχη μερα κα ινα εκφραζουν γνωμη?
μια απλη απορία εχω...

Κουκίδα αυτό μην το λες γιατί κι εγώ μπαίνω κάθε μέρα, διαβάζω πολλά θέματα αλλά δεν γράφω συνήθως. Και να είσαι σίγουρη ότι για αυτό που έγινε σήμερα εδώ, εννοώ στο τι σκέφτεστε αυτή τη στιγμή, έχουν και άλλα μέλη άποψη και απλά την κρατούν για τον εαυτό τους...

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
What's this?????? Shocked Shocked Shocked

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukida έγραψε:ρε κοριτσια για να καταλαβω κατι--- πως ειναι δυνατον οσες εχουν να γραψουν μηνες να μπαινουν την επιμαχη μερα κα ινα εκφραζουν γνωμη?
μια απλη απορία εχω...

οσον αφορα το 'κλίμα', ας φροντιζε η βανια να μην σιγοντάρει / δασκαλεύει μέλη που μπηκαν για να επιτίθενται και να προσβάλλουν κοσμο (ετσι με τη μια φερνω στο μυαλο μου το μπεμπινι και την πολυαγαπημενη τζενη) για να παραμεινουμε ολες ευτυχισμένες μανουλες που δεν εχουν τπτ να χωρισουν μεσα στο φορουμ.
πιο απλά δεν μπορω να το πω!!

Καλησπέρα Κουκίδα. Για να διαλύσω τις όποιες υποψίες, στο φόρουμ μπαίνω που και που. Κυρίως μέσω google σε θέματα που ψάχνω,όπως σήμερα που βαριόμουν και έψαχνα θέμα βάπτισης για τον -αγέννητο ακόμα- μπέμπη μου. Και σήμερα λοιπόν -όπως και άλλες φορές, το ομολογώ- μπήκα στο θέμα "Τι σκέφτεστε". Η διαφορά είναι ότι σήμερα αποφάσισα να γράψω. Και δίνω το λόγο μου ότι δεν υπάρχει τίποτα σκοτεινό ή υπόγειο πίσω από την απόφασή μου αυτή. Ήταν μάλλον μια παρόρμηση της στιγμής. Και πέρα από τις όποιες παλιές μας διαφορές και με όλο τον σεβασμό επίτρεψέ μου να σου πω ότι αυτό το κλίμα καχυποψίας μόνο καλό δεν κάνει στο φόρουμ. Φαντάσου ότι τώρα σου γράφω και αγχώνομαι προκαταβολικά για το ότι ίσως εσύ ή και άλλες κοπέλες θα διαβάσουν το ποστ μου και θα θεωρήσουν ότι σου επιτίθεμαι επειδή εκανα μια παρατήρηση/διαπίστωση. Αυτό είναι κάτι που δυστυχώς ευνοεί ο γραπτος λόγος γι' αυτό και ξεκαθαρίζω ότι οι προθέσεις μου είναι... αγνές! Smile

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επειδη κουραστηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και επειδη προσπαθω να κραταω τους τονους σε καποιο επιπεδο τους δικους μου τουλαχιστον..επειδη εχω δεν εχω 1 χρονο εδω,επειδη εχω ζησει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ στιγμες εδω,Επειδη εχω μοιραστει τον πονο μου εδω,επειδη εχω μοιραστει τη χαρα μου εδω ,επειδη εχω μοιραστει αποριες,γνωσεις ,αγωνιες ,φιλιες που εχω κανει ( και χεστηκα αν εσυ ή εσυ ή εσυ με θεωρεις "της κλικας"),επειδη εχω σεβαστει οχι τα μελη ,αλλα το φορουμ σαν οντοτητα και για οτι μας προσφερει εδω μεσα,απο την σκεψη για μητροτητα μεχρι την στιγμη ενηλικιωσης των παιδιων μας,επειδη ΛΟΙΠΟΝ κουραστηκα Παρα πολυ και ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ,
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ Η Κ.ΒΑΝΙΑ ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΓΝΙΟ ΤΗΣ.ΔΕ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΕΜΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ(ΑΥΤΟ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ).
ΔΕ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.
ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.ΓΑΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΜΕΛΗ Η ΛΟΓΟΜΑΧΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΜ ΚΑΙ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΖΕΣΑΙ.
ΑΡΚΕΤΑ!!?
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΡΕ!
ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΒΛΕΠΩ!
ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΕΣ ΟΥΤΕ ΤΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΟΥΜ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ!

ΚΑΛΑ ΜΑ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΣ? ΡΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ!
ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ,ΕΔΩ ΘΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΣΚΟΠΟ.

Αντε να πουμε,μπαινω να περασω την ωρα μου να μιλησω,να ψυχαγωγηθω και γαμιεμαι ετσι?
Οχι ρε δε θα περασει!!!

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
bell έγραψε:
tatijana έγραψε:Εγω παλι τρωω με το ζορι...

Να σου δώσουμε καλέ λίγη όρεξη!
Αν και τις τελευταίες 2 μέρες ασθενώ κ δεν έχω ουτε εγώ πολύ..
Δε βοηθας...


Πες μου πως μπορώ να το κάνω και θα το κάνω! Very Happy

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω,πω!!1της ανωμαλιας εγινε παλι!
και σας ειπα πιο αργα τα ωραια για να συμετεχω και εγω.τελος παντων,ειχα καποια πραγματα να πω,αλλα θ ασεβαστω το οτι αλλαξατε θεμα και καλυτερα,πολυ κρατησε και πολυ αξια δωσατε.
λοιπον ευακι περαστικα σας.ολοι μαζι βρε?

αθηνα καλη ορεξη αν και μαλλον θα τα εχεις φαει τα πιταγυρα.

ποσο καιρο εχω να φαω πιτογυρα?

τατιανα εσενα τι να σου πω?με το ζορι τρως,με το ζορι βαζεις μισο γραμμαριο.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
tatijana έγραψε:
bell έγραψε:
tatijana έγραψε:Εγω παλι τρωω με το ζορι...

Να σου δώσουμε καλέ λίγη όρεξη!
Αν και τις τελευταίες 2 μέρες ασθενώ κ δεν έχω ουτε εγώ πολύ..
Δε βοηθας...


Πες μου πως μπορώ να το κάνω και θα το κάνω! Very Happy


Μμμμμ...αρχιζει κ μου αρεσει ο τροπος που με προσεγγιζεις,μερα που ειναι....Μμμμ,νιααααρρ!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kata έγραψε:Καλησπέρα σε όλες. Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να γράψω, αν και ομολογώ ότι από καιρό σε καιρό διάβαζα επιλεκτικά. Διαπίστωσα λοιπόν ότι το κλίμα που με οδήγησε στο να αποχωρήσω καλά κρατεί. Και γι'αυτό ακριβώς γράφω. Γιατί είμαι σίγουρη ότι και άλλα μέλη που ίσως έχουν ανάγκη την συμμετοχή τους εδώ έφυγαν ή θα φύγουν για τον ίδιο λόγο.

Για να μην παρεξηγηθώ, σε καμία περίπτωση δεν βγάζω την ουρά μου απ'έξω. Βρέθηκα σε αντιπαράθεση με την μαμά Κατερίνα για την οποία έχω μετανιώσει μιας και με καθαρό μυαλό κατάλαβα ότι δεν είχε κανένα μα κανένα νόημα.Της ζήτησα συγνώμη τότε και το ξανακάνω και τώρα γιατί βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα (επηρρεασμένη από λόγια αλλά όχι αυτής που ίσως φαντάζεστε)

Θύμωσα πολύ με τη Βίβιαν η οποία φαινόταν να κάνει διακρίσεις ανάμεσα σε μέλη. Βίβιαν ίσως να είχα δίκιο τότε, ίσως και άδικο, η ουσία είναι πως δεν έχει πια σημασία. Στο κάτω-κάτω είναι ανθρώπινο και να μεροληπτούμε άθελα μας πολλές φορές υπέρ των ατόμων που συμπαθούμε.

Για να ξαναγυρίσω όμως στο θέμα για το οποίο αποφάσισα να γράψω, λυπάμαι πολύ που σαν γυναίκες επιβεβαιώνουμε τη φήμη μας σχετικά με το κουτσομπολιό, τις κατινιές και τη διπροσωπία και φυσικά βάζω και τον εαυτό μου μέσα σ'αυτό.
Αν και είχα αποφασίσει να μην ξαναμπώ και πόσο μάλλον να ξαναυπερασπιστώ άλλο μέλος θέλω να πω τα εξής: και εγώ είχα μια μάλλον αρνητική άποψη για τη Βάνια πριν τη συναντήσω. Μετά όμως από δύο συναντήσεις και καμιά δεκαριά συνομιλίες η γνώμη που σχημάτισα -όσο αντικειμενική και ολοκληρωμένη μπορεί να είναι- είναι πως δεν είναι κακιά.Το αντίθετο. Καταφέρνει βέβαια πολλές φορές με τα λεγόμενά της να παρεξηγείται από ατούς που δεν την γνωρίζουν. Όμως η επίθεση που της γίνεται -όσο δικαιολογημένη μπορεί να τη νιώθετε κάποιες- είναι πολύ μα πολύ άγρια. Στο κάτω-κάτω όπως πολλές φορές έχει ειπωθεί όλες θα έπρεπε να μας ενώνει η ουσία του φόρουμ, η μητρότητα.

Σας διαβεβαιώνω ότι όλα τα παραπάνω τα έγραψα με κάθε καλή διάθεση και δεν θα ήθελα να παρεξηγηθούν σε καμία περίπτωση.


συμφωνω...

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:Επειδη κουραστηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και επειδη προσπαθω να κραταω τους τονους σε καποιο επιπεδο τους δικους μου τουλαχιστον..επειδη εχω δεν εχω 1 χρονο εδω,επειδη εχω ζησει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ στιγμες εδω,Επειδη εχω μοιραστει τον πονο μου εδω,επειδη εχω μοιραστει τη χαρα μου εδω ,επειδη εχω μοιραστει αποριες,γνωσεις ,αγωνιες ,φιλιες που εχω κανει ( και χεστηκα αν εσυ ή εσυ ή εσυ με θεωρεις "της κλικας"),επειδη εχω σεβαστει οχι τα μελη ,αλλα το φορουμ σαν οντοτητα και για οτι μας προσφερει εδω μεσα,απο την σκεψη για μητροτητα μεχρι την στιγμη ενηλικιωσης των παιδιων μας,επειδη ΛΟΙΠΟΝ κουραστηκα Παρα πολυ και ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ,
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ Η Κ.ΒΑΝΙΑ ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΓΝΙΟ ΤΗΣ.ΔΕ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΕΜΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ(ΑΥΤΟ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ).
ΔΕ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.
ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.ΓΑΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΜΕΛΗ Η ΛΟΓΟΜΑΧΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΜ ΚΑΙ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΖΕΣΑΙ.
ΑΡΚΕΤΑ!!?
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΡΕ!
ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΒΛΕΠΩ!
ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΕΣ ΟΥΤΕ ΤΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΟΥΜ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ!

ΚΑΛΑ ΜΑ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΣ? ΡΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ!
ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ,ΕΔΩ ΘΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΣΚΟΠΟ.

Αντε να πουμε,μπαινω να περασω την ωρα μου να μιλησω,να ψυχαγωγηθω και γαμιεμαι ετσι?
Οχι ρε δε θα περασει!!!
μπραβο κλειω.ωραια τα ειπες. Respect Respect Respect

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:

Κουκίδα αυτό μην το λες γιατί κι εγώ μπαίνω κάθε μέρα, διαβάζω πολλά θέματα αλλά δεν γράφω συνήθως. Και να είσαι σίγουρη ότι για αυτό που έγινε σήμερα εδώ, εννοώ στο τι σκέφτεστε αυτή τη στιγμή, έχουν και άλλα μέλη άποψη και απλά την κρατούν για τον εαυτό τους...

συμφωνω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις