Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
444 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 444 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:Παιδιά, εγώ καλύτερα να μην εκφέρω άποψη.... Θα πω μόνο ότι αηδίασα με τους γονείς που παραποίησαν από μόνοι τους τους στίχους του τραγουδιού................

Ok, δεν είναι ότι διδακτικότερο έχω ακούσει σε τραγούδι, ούτε ότι πιο όμορφο έχω δει σε εικόνα,

αλλά το να δώσεις αυτό το νόημα είναι το λιγότερο αηδιαστικό... Μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή που το είδα....
Ντράπηκα!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει την γνωμη του και την αποψη του , αρκει βεβαια με αυτα που θα πει να μην προσβαλει αλλους. Εμενα δεν μου αρεσει το βιντεακι απο το συγκεκριμενο τραγουδι οσο για τα λογια δεν μπορω να πω γιατι ποτε δεν ειχα κατσει να τα ακουσω διεξοδικα. Αυτη ειναι η αποψη μου και δεν προσπαθω να την επιβαλω σε καμια. Σεβαστη και αποψη οσων μαμαδων τους αρεσει αυτο το τραγουδι. Δεν υπαρχει λογος να μπαινουμε τωρα σε κοντρες για ενα τραγουδι . Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σισσίνι έγραψε:
ioannaki έγραψε:
Και ξαναλέω όόόόόόλοι όσοι τα σκέφτονται αυτά είναι ΨΥΧΑΝΩΜΑΛΟΙ και μπορεί να έχουν τάσεις παιδεραστίας..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 311356 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 311356


Να προσέχουμε λίγο πώς εκφραζόμαστε! Shocked Shocked Shocked

Μήπως να παραδωθώ στις αρχές για να γλιτώσω τα παιδάκια της γειτονιάς απο μία εκκολαπτόμενη παιδεράστρια;;; Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 679259 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 679259 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 966307
ax bre sisini me ekanes k gelasa!!!!!"ekkolaptomeni paiderastria"!!!!!!! Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 328109 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 328109 !!!!

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπάκι αυτούς εννοώ όχι τις μανούλες που είναι εδώ...
Και επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω τέτοια σχόλια για αυτό το τραγούδι έχω βγάλει τα συμπεράσμάτα μου..
Μπείτε στο you tube να δείτε τι γράφουν...

Ότι και καλά οι κουκλίτσες με το σταυροπόδι είναι αντιγραφή της Σάρον Στόυν στο Βασικό Ένστικτο κλπ...
Έλεος!!! Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 679259 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 679259 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 679259

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kala ola auta pou perigrafetai deixnei to binteaki pio panw????den to eida giati de maresei to xazompempe k lew pali to klipaki tha nai!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παιδια τωρα σοβαρα πιστευετε οτι τα μικρα παιδια μεχρι 3 ετων θα παρουν πρεφα κανενα πονηρο υπονοουμενο, κανενα το πολυ πολυ να ζητησουν κινητο και λαπτοπ τα οποια τα εχουν ηδη σε ψευτικα και παιζουν και βλεπουν τους γονεις στο σπιτι να εχουν λαπτοπ και κινητο, εννοειται οτι δεν ειναι η μπεμπε λιλη το πρωτυπο, εμενα δεν μου αρεσει γιατι εχω χασει τον μπαμπα μου οποτε τα παιδια μου εχουν ενα παππου οχι πολυ κοντα τους οποτε ποτε δεν το γουσταρα, αλλα μην τρελεθουμε και ολας!
εδω εχουν πει για τα στρουμφακια παλια γιατι η στρουμφιτα ητανε μια, για τον μπομπ σφουγγαρακι για χιλια δυο, αμα θες παντου βρισκεις, οπως ειπε και μια κοπελα η λεξη τελειωσε δεν σε παει αλλου αν δεν πονηρευεσε και ενα παιδακι δεν πονηρευετε, οπως λεει και το ρητο δεν υπαρχουν πονηρες λεξεις αλλα πονηρα μυαλα,
παντως καλο ειναι να κρατησετε χαμηλους τονους στις απαντησεις σας δεν χρειαζεται να προσβαλουμε η μια την αλλη, ξερουμε να κανουμε ωραιους διαλογους

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
faye έγραψε:Κοριτσια ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει την γνωμη του και την αποψη του , αρκει βεβαια με αυτα που θα πει να μην προσβαλει αλλους. Εμενα δεν μου αρεσει το βιντεακι απο το συγκεκριμενο τραγουδι οσο για τα λογια δεν μπορω να πω γιατι ποτε δεν ειχα κατσει να τα ακουσω διεξοδικα. Αυτη ειναι η αποψη μου και δεν προσπαθω να την επιβαλω σε καμια. Σεβαστη και αποψη οσων μαμαδων τους αρεσει αυτο το τραγουδι. Δεν υπαρχει λογος να μπαινουμε τωρα σε κοντρες για ενα τραγουδι . Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994

Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:παιδια τωρα σοβαρα πιστευετε οτι τα μικρα παιδια μεχρι 3 ετων θα παρουν πρεφα κανενα πονηρο υπονοουμενο, κανενα το πολυ πολυ να ζητησουν κινητο και λαπτοπ τα οποια τα εχουν ηδη σε ψευτικα και παιζουν και βλεπουν τους γονεις στο σπιτι να εχουν λαπτοπ και κινητο, εννοειται οτι δεν ειναι η μπεμπε λιλη το πρωτυπο, εμενα δεν μου αρεσει γιατι εχω χασει τον μπαμπα μου οποτε τα παιδια μου εχουν ενα παππου οχι πολυ κοντα τους οποτε ποτε δεν το γουσταρα, αλλα μην τρελεθουμε και ολας!
εδω εχουν πει για τα στρουμφακια παλια γιατι η στρουμφιτα ητανε μια, για τον μπομπ σφουγγαρακι για χιλια δυο, αμα θες παντου βρισκεις, οπως ειπε και μια κοπελα η λεξη τελειωσε δεν σε παει αλλου αν δεν πονηρευεσε και ενα παιδακι δεν πονηρευετε, οπως λεει και το ρητο δεν υπαρχουν πονηρες λεξεις αλλα πονηρα μυαλα,
παντως καλο ειναι να κρατησετε χαμηλους τονους στις απαντησεις σας δεν χρειαζεται να προσβαλουμε η μια την αλλη, ξερουμε να κανουμε ωραιους διαλογους
Μαριτσα μου θα συμφωνησω μαζι σου . Τα παιδακια δεν πονηρευονται αν δεν τα πονηρεψουμε εμεις. Ισως πραγματικα να υπαρχει ενα κρυφο μηνυμα πισω απο το τραγουδι ισως οχι . Δεν μπορω να ξερω δεν ειμαι ειδικος εμενα απλα δεν μου αρεσει καθολου χωρις καποιον συγκεκριμενο λογο. Γουστα ειναι τι να κανουμε δεν γινεται να ταιριαζουν τα γουστα ολων των ανθρωπων.

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πάλι στις κουκλίτσες είδα απλή αντιγραφή της Barbie...Ούτε Σαρον Στόουν ούτε τίποτα.

Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου,γι αυτό δεν θα το προτιμούσα.Δεν έχει νόημα.Να μου πεις είχε νόημα το "Αχ κουνελάκι",το "Όταν θα πάω κυρά μου στο παζάρι",και το "Αχ,πεταλούδα";..Όχι,αλλά τουλάχιστον είναι παιδικά.Τώρα ένα βρέφος που ψάχνει τον παπού και μιλάει σε ένα κινητό καθόλη την διάρκεια του κλιπ δεν μου λέει τίποτα.

Και βέβαια θεωρώ κι εγώ ότι είναι ψυχικά ανώμαλοι όσοι βλέπουν μηνύματα παιδεραστίας,αλλά γενικά ας ψάχνουμε την ποιότητα για να μεγαλώνουν τα παιδιά μας καλύτερα.
Κι έχουν κι εκείνα μυαλό,και μάλιστα σφουγγάρι,και πολλά τα βλέπουν με μεγαλύτερη διαύγεια.Ας μην τους φερόμεθα σαν να είναι χαζά,είναι απλά παιδιά.


Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 415870 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 377361

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:
faye έγραψε:Κοριτσια ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει την γνωμη του και την αποψη του , αρκει βεβαια με αυτα που θα πει να μην προσβαλει αλλους. Εμενα δεν μου αρεσει το βιντεακι απο το συγκεκριμενο τραγουδι οσο για τα λογια δεν μπορω να πω γιατι ποτε δεν ειχα κατσει να τα ακουσω διεξοδικα. Αυτη ειναι η αποψη μου και δεν προσπαθω να την επιβαλω σε καμια. Σεβαστη και αποψη οσων μαμαδων τους αρεσει αυτο το τραγουδι. Δεν υπαρχει λογος να μπαινουμε τωρα σε κοντρες για ενα τραγουδι . Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994

Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
Ευχαριστω Σισσινι μου να σαι καλα . Με κανεις να κοκκινιζω χιχιχιχι Embarassed Embarassed Embarassed

ShicShuel

ShicShuel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσακια μου, εγω πρωτη φορα βλεπω το βιντεακι και εκτος απο το οτι δε μου αρεσε καθολου για παιδικο τραγουδακι, βρισκω λιγο υπερβολικες τις αναλύσεις που εκαναν αυτοι που το εφτια3αν...... χαζομαμμυ το μωρακι σου ειναι πολυυυυυυυυυυυ γλυκουλι... ολα τα παιδακια ειναι απστευτα στις φωτο που βαλατε αλλα αυτο ειναι τοσο μικρουλιιιιιιιιιι που με κερδισε αμεσωσ!!! Να σασ ζησουν!!!

Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioannaki έγραψε:Σισίνι δεν μπορώ να κούω αηδίες...Ένα καρτούν δηλαδή αποτελεί πρότυπο για παιδί;;;
Δεν υπάρχουν "περίεργες" λέξεις μόνο περίεργα μαλλιά...
Λέει μια από τις παρατηρήσεις "βρέφος με μαλλί απο κομμωτήριο"...Μόνο γελοίο μπορώ να το χαρακτηρίσω...

"Δεν τελείωσα ακόμη"..Ένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν βλέπει τίποτα πρόστυχο στη λέξη "τελείωσα"....

Εγώ που δεν έχω κανένα πρόβλημα θα επιτρέπω στην κόρη μου να το δει...
Οι "καλοί-ηθικοί" γονείς που βλέπουν σεξιστικά μηνύματα στο τραγουδάκι ας μην επιτρέψουν στα παιδιά τους να το βλέπουν...

Και εγώ δε μπορώ να ακούω γενικότητες.
Επίσης δε μπορώ να ακούω παράλογες κατηγορίες.
Κανείς δε μίλησε για πρότυπα.

Γενικά προτιμώ το παιδί μου να βλέπει τα παιδικά που έβλεπα εγώ ώς παιδί και δεν εγκρίνω κανένα από τα καινούρια που κυκλοφορούν.

Το αν είμαι ηθική η όχι με ή χωρίς εισαγωγικά δε νομίζω οτι κρίνεται μόνο απο το τι ΔΕΝ αφήνω το παιδί μου να βλέπει.

Πριγκηπέσσα Μαρία

Πριγκηπέσσα Μαρία
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εννοείται ότι τα παιδια μαθαίνουν απο το παραδειγμα κι όχι απο τα λόγια.
Το μπεμπε Λιλυ το σιχαίνομαι σαν τραγούδι όπως και τους μαζου εντ δε ζου όπως και τα ζουζούνια και τον γλίτσα τον γκαμυ μπέαρ. Από την άλλη δεν μεγαλώνω ούτε εγώ ούτε το παιδί μεσα σε γυάλα. Τα ξέρει όλα τα τραγούδια αυτά, γιατί τα ακούνε οι φίλοι της, τα ξαδερφια της, από την τηλεόραση.
Αυτό που κάνω εγώ είναι να ακουω όσο το δυνατον περισσότερο τα τραγούδια που μου αρέσουν (λιλιπούπολη, Λαχανα και Χαχανα, Τεμπελη Δρακο, εχω λίωσει τον "μορμολη" απο την παιδικη σειρα της "καθημερινης" αλλα και Πασχαλίδη, Χαίνηδες, Ξυλούρη, Μάλαμα και όταν μου ζητησει Bebe Lily να της δινω εναλλακτικές.
Ενταξει οι δικες μου οι εναλλακτικες ειναι πιο "κοιμισικες" σε σχεση με τα εκτρώματα που ανεφερα, το καταλαβαινω και η ίδια (προσωπικη αποψη -μη πυροβολειτεεεεεε)αλλα μεχρι στιγμης το συστημα δουλευει, αργότερα βλεπουμε. Για παραδειγμα "το χοντρο μπιζελι, χορευει τσιφτετελι" που ειναι υποτιθεται ντιρινταχτα, σε σχεση με το "ντρουλη, ντρουλη, χοντρουλη" ειναι τελικά υπνοσθεντόν. Το πιο πιθανο όταν αρχίζει να διαμορφωνει απο μονο του αποψη να μου γανωνει το κεφαλι με "ἁηδιες" κι εγω να φωνάζω "χαμηλωσε την μουσικη επιτελους, μου φαγες το κεφαλι" αλλά όλα αυτα τα θεωρω αναμενόμενα. Ευελπιστω ότι θα της μείνει και κατι απο τα δικα μου.
Από την αλλη ειδα το βιντεο του μπεμπε Λιλύ από την οπτικη γωνια του συντακτη του ποστ, θεωρώ λίγο υπερβολική την αντίδραση και με την παιδεραστία εχω τρομερό κολλημα, θα μου χτυπουσε "κοκκινος συναγερμός"αμέσως, όχι ότι το βίντεοκλιπ δεν είναι αηδία απο μόνο του, αλλα εγω και την "καμήλα" το ιδιο αηδία την θεωρώ. Απλά μου φάνηκε σαν να λεμε καταργήστε το πιτσιρικι με το βρακάκι που δειχνει το πωπουδάκι του (η Τζοντυ Φόστερ ηταν το παιδακι) στην διαφημιση του Κοπερτον για τον ιδιο λόγο. Κάπου χάνεται το μέτρο.
Η κόρη μου μιλάει στο skype από μικρή και στο κινητό όταν τύχει (ναι και με τον παππου και με την γιαγια Smileέτσι είναι η εποχή μας, θελει συνεχη εγρήγορση και συζητηση με τα παιδιά γιατί τα δόλια βομβαρδίζονται καθημερινα απο απίστευτες εικονες και ακούσματα και καπου χανεται το μετρο.
Σε μας ήταν πιο απλά τα πραγματα.

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εννοείται ρε κορίτσια ότι τα τραγούδια δεν μπορούν να αρέσουν σε όλους...Εμένα όσο ευχάριστα η κόρη μου ακούει το "Μια ώραία πεταλούδα" κλπ τόσο ευχάριστα ακούει και αυτό...
Είναι δυνατόν τώρα να καθόμαστε να αναλύουμε την κάθε λέξη και να ψάχνουμε να βρούμε "δράκους";;;;


Συγγνώμη αν προσέβαλα κάποια κοπέλα...Δεν αναφέρομαι στις μανούλες εδώ...Δεν ήταν στις προθέσεις μου να προσβάλω καμία.. Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478
Και ειδικά εσένα Σισσίνι που σε συμπαθώ πολύ!!

Απλώς έχω δει εδώ και καιρό σχόλια παρόμοια στο you tube και το πρώτο που είχα σκεφτεί ήταν πόσο αρρωστημένα μυαλά έχουν ορισμένοι... Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλέ Σισσίνι δεν είπα ότι λες εσύ αηδίες...
Αηδίες εννοώ τα σεξιστικά σχόλια που δήθεν έχει το τραγούδι...
Και φυσικά δεν αναφερόμουν σε σένα όταν είπα "καλοί και ηθικοί γονείς"...

Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478 αν παρεξηγήθηκες και τα πήρες προσωπικά...

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα μου φαινεται λιγο παρατραβηγμενο.η κορη μου που ειναι 2 μιλαει στο skype με την γιαγια της που ειναι στην αλλη ακρη της Ελλαδας αλλα εχουμε φροντισει για ολες τις σχετικες προστασιες απο μυνηματa spam και ναι κανει και ματακια με τον παππου της.συμφωνω με την κοπελα για την λεξη "τελειωσα"ειναι χυδαιο να την αντιλαμβανονται ετσι και για τον Θεο δεν νομιζω να καταφερει κανενα παιδακι να σκαρφαλωσει σε ενα κυμα εκτος και αν γινει serfer!Δεν λεω οτι η λιλλυ αποτελει προτυπο αλλα αλοιμονω αν περιμενουμε την τηλεοραση να δωσει προτυπα στα παιδια μας!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ShicShuel"]Κοριτσακια μου, εγω πρωτη φορα βλεπω το βιντεακι και εκτος απο το οτι δε μου αρεσε καθολου για παιδικο τραγουδακι, βρισκω λιγο υπερβολικες τις αναλύσεις που εκαναν αυτοι που το εφτια3αν......

και εγώ πιο πάνω αυτό ακριβώς είχα πει, ότι οι αναλύσεις που έχουν κάνει σε κάποια σημεία είναι λίγο υπερβολικές!
δηλαδή... μαλλιά κομμωτηρίου... ποια μαμά με κοριτσάκια δεν κάθεται και δεν του φτιάχνει τα μαλλάκια με κοκαλάκια και όλα τα συναφή?
η μελισσούλα με την γύρη... ποιανού το μυαλό πάει εκεί? εγώ ούτε καν είχα προσέξει ότι η μέλισσα πετάει γύρη!
καλά η λέξη τελείωσα, δεν το συζητώ.... ντράπηκα λίγο όταν είδα την ανάλυση! που ξέρει το παιδάκι τι σημαίνει?
και το πιο ακραίο είναι αυτό με τις γιορτές που ρωτάει το παιδάκι ποιος θα φέρει δώρα και αγκαλιές... μα καλά όλα τα παιδάκια που έιναι τυχερά να έχουν παππούδες δεν περιμένουν βρε μανούλες,πώς και πώς τον παππού να τους φέρει δώρα σε όλες τις γιορτές?
όπως και να έχει εμένα δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, κάπως μου είχε φανεί γενικότερα από την αρχή, αλλά ο μικρός το βλέπει και το τραγουδάει και λίγο και δεν πρόκειται να του το απαγορεύσω γιατί αυτό πιστεύω είναι που θα τον πονηρέψει και τίποτα άλλο!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioannaki έγραψε:Εννοείται ρε κορίτσια ότι τα τραγούδια δεν μπορούν να αρέσουν σε όλους...Εμένα όσο ευχάριστα η κόρη μου ακούει το "Μια ώραία πεταλούδα" κλπ τόσο ευχάριστα ακούει και αυτό...
Είναι δυνατόν τώρα να καθόμαστε να αναλύουμε την κάθε λέξη και να ψάχνουμε να βρούμε "δράκους";;;;


Συγγνώμη αν προσέβαλα κάποια κοπέλα...Δεν αναφέρομαι στις μανούλες εδώ...Δεν ήταν στις προθέσεις μου να προσβάλω καμία.. Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478
Και ειδικά εσένα Σισσίνι που σε συμπαθώ πολύ!!

Απλώς έχω δει εδώ και καιρό σχόλια παρόμοια στο you tube και το πρώτο που είχα σκεφτεί ήταν πόσο αρρωστημένα μυαλά έχουν ορισμένοι... Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472

Ιωαννάκι το emoticon σου δείχνει μηνύματα κτηνοβασίας...

--- > Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468

Είναι κακό παράδειγμα για τα παιδιά μας,ειδικά η δική μου που είναι 4 μηνών αν ανοίξει το λαπτοπ και το δει,θα γίνει κτηνοβάτης.Σε παρακαλώ μην το ξαναβάλεις.χαχαχαχαχαχαχα Razz(ε να μην γίνω κι εγώ λίγο αρρωστημένο μυαλό;Ζήλεψα την φαντασία τους!)

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eeela mwree....mi koroideveis ki esy....
to katalavainw mamades na tsatizontai me ayta ta mynimata....
logiko einai..deixnei anisixia...
Twisted Evil Twisted Evil
(kala egw me to diko m emotion paei....kahka stin kolasi..xaxaxaxa)

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dimitra_Elena έγραψε:
ioannaki έγραψε:Εννοείται ρε κορίτσια ότι τα τραγούδια δεν μπορούν να αρέσουν σε όλους...Εμένα όσο ευχάριστα η κόρη μου ακούει το "Μια ώραία πεταλούδα" κλπ τόσο ευχάριστα ακούει και αυτό...
Είναι δυνατόν τώρα να καθόμαστε να αναλύουμε την κάθε λέξη και να ψάχνουμε να βρούμε "δράκους";;;;


Συγγνώμη αν προσέβαλα κάποια κοπέλα...Δεν αναφέρομαι στις μανούλες εδώ...Δεν ήταν στις προθέσεις μου να προσβάλω καμία.. Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 667478
Και ειδικά εσένα Σισσίνι που σε συμπαθώ πολύ!!

Απλώς έχω δει εδώ και καιρό σχόλια παρόμοια στο you tube και το πρώτο που είχα σκεφτεί ήταν πόσο αρρωστημένα μυαλά έχουν ορισμένοι... Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 417472

Ιωαννάκι το emoticon σου δείχνει μηνύματα κτηνοβασίας...

--- > Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 35468

Είναι κακό παράδειγμα για τα παιδιά μας,ειδικά η δική μου που είναι 4 μηνών αν ανοίξει το λαπτοπ και το δει,θα γίνει κτηνοβάτης.Σε παρακαλώ μην το ξαναβάλεις.χαχαχαχαχαχαχα Razz(ε να μην γίνω κι εγώ λίγο αρρωστημένο μυαλό;Ζήλεψα την φαντασία τους!)

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!! Respect Respect Respect
ολιβια ντροπη που βαζεις τετοια emoticons χαχαχαχα

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ντροπή και σε σένα Μιλουπάκι,το emo σκύβει!Γιατί σκύβει;Κορίτσι έχω,πρέπει να μάθει ότι το να σκύβεις είναι πολύ κακό...!χαχαχα.

Χωρίς πλάκα,ας δούμε να μεγαλώνουμε ποιοτικά τα παιδιά μας,κι η μαντάμ Λιλή,είναι το λιγότερο.
Wink

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
"Ιωαννάκι το emoticon σου δείχνει μηνύματα κτηνοβασίας..."και"Ντροπή και σε σένα Μιλουπάκι,το emo σκύβει!Γιατί σκύβει;Κορίτσι έχω,πρέπει να μάθει ότι το να σκύβεις είναι πολύ κακό.."αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!με πεθανατε!!!!!!!!!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama marilenas έγραψε:"Ιωαννάκι το emoticon σου δείχνει μηνύματα κτηνοβασίας..."και"Ντροπή και σε σένα Μιλουπάκι,το emo σκύβει!Γιατί σκύβει;Κορίτσι έχω,πρέπει να μάθει ότι το να σκύβεις είναι πολύ κακό.."αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!με πεθανατε!!!!!!!!!


Ε τί νομίζεις,κι εγώ ενδιαφέρομαι για τα μηνύματα που περνούν στο κουρκουμπινάκι μου! Razz

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντε καλε μεγαλο πραγμα το τραγουδι!!!
Δεν εχουμε να ασχοληθουμε με τιποτα αλλο ??Μη χαλιεστε! Θα βαλω καποια στιγμη τον Καστορα να το δειτε τι ωραιο τραγουδι ειναι!

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα... Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 215994
Καλά είστε απίστευτες!!!!!!!!δεν το είχα σκεφτεί το μήνυμα που περνάω.... Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 328109 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 328109 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 4872 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 2 4872

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις