Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
445 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 445 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ε, ναι, πέρα από το απαίσιο graphic και τους χαζούς στίχους, νομίζω ότι λίγο το παρακάνανε με την ανάλυση του βίντεο. Δε λέω, καλή η σημειολογία, και στα κλασσικά παραμύθια εφαρμόζεται, αλλά σεξουαλικά υπονοούμενα ο παππούς? Πάντως σαν διαολεμένο είναι αυτή η Λιλή. Εμένα με φρικάρει.

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
gennie έγραψε:ε, ναι, πέρα από το απαίσιο graphic και τους χαζούς στίχους, νομίζω ότι λίγο το παρακάνανε με την ανάλυση του βίντεο. Δε λέω, καλή η σημειολογία, και στα κλασσικά παραμύθια εφαρμόζεται, αλλά σεξουαλικά υπονοούμενα ο παππούς? Πάντως σαν διαολεμένο είναι αυτή η Λιλή. Εμένα με φρικάρει.
τσακ η κουκλα του σατανα χχεεχεχεχεχεεχ

http://www.gatospito.com

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Χυδαία μυαλά - χυδαίες σκέψεις!
Αυτό έχω να πω γι' αυτούς που λένε για το "πονηρό" βιντεάκι.
Κι επειδή το έχω δει, και το έχω ακούσει, θα σας πω ότι σκεφτόμουν τον παππού μου όταν ήμουν μικρή που μου έλεγε παραμύθια για να φάω το φαΐ μου κι έκλαιγα.
Δεν βρήκα τίποτα το πονηρό.
Όσο για τις "γκομενίτσες", δείχνει απλά τις τύπου "Barbie" κούκλες που τις παραμερίζει γιατί το μόνο που θέλει και τη νοιάζει είναι να δει τον παππού της. Κι αυτές θυμώνουν γιατί δεν τις παίζει.




sumfono mazi sou

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι θα γελασετε αλλα τις μπαρμπι της ειχα παραφρασει αλλιως σκεφτομουν οτι παιρνει τον παππου στην δουλεια που ειναι πολυασχολος και γιαυτο λεει ποτε θα σε δω και η φωνη που απαντα ειναι η γραματεας του και οι μπαρμπι οι γραμματεις που εμποδιζουν την λιλη να μιλησει με τον παππου, αντε γεια σου!! χαχαχα

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
areti1 έγραψε:
Tziz έγραψε:Χυδαία μυαλά - χυδαίες σκέψεις!
Αυτό έχω να πω γι' αυτούς που λένε για το "πονηρό" βιντεάκι.
Κι επειδή το έχω δει, και το έχω ακούσει, θα σας πω ότι σκεφτόμουν τον παππού μου όταν ήμουν μικρή που μου έλεγε παραμύθια για να φάω το φαΐ μου κι έκλαιγα.
Δεν βρήκα τίποτα το πονηρό.
Όσο για τις "γκομενίτσες", δείχνει απλά τις τύπου "Barbie" κούκλες που τις παραμερίζει γιατί το μόνο που θέλει και τη νοιάζει είναι να δει τον παππού της. Κι αυτές θυμώνουν γιατί δεν τις παίζει.




sumfono mazi sou


Και γω αυτό πιστεύω... Από πότε ο παππούς έγινε σεξουαλικό υπονοούμενο; Αν καθόμασταν να αναλύσουμε όλα τα παιδικά τραγούδια-παραμύθια-εργάκια,ακόμα και στα παλιά-κλασικά, κάτι θα βρίσκαμε κακό και ανήθικο. Στην κοκκινοσκουφίτσα σκοτώνουν τον λύκο, στα 3 γουρουνάκια του βάζουν φωτιά... δυνωπαθεί ο δόλιος! Όντως,όπως είπε και μια κοπέλα, η Στρουμφίτα ήταν μια και ο Μπομπ σφουγγαράκης έχει φίλο άντρα. Άρα: η Στρουμφίτα είναι "ελευθέρων ηθών" και ο Μπομπ γκέι;;; Έλεος! Είμαι νηπιαγωγός και θυμάμαι στην πρακτική μου είχαμε μάθει με τα παιδιά ένα τραγούδι "το γατάκι". Ένα πρόστυχο μυαλό, σίγουρα όχι παιδιού, θα το έπαιρνε σαν υπονοούμενο κι αυτό. Στα παιδιά όμως αρεσε και το υπονοούμενο ήταν φιλοζωικό,όχι ερωτικό. Εντάξει η Λιλή μπορεί να είναι λίγο τρομακτική για μωρό αλλα αν δεν υπήρχε το βίντεο, θα σκεφτόταν κάποιος κάτι σεξουαλικό;;; Εγώ το βλέπω πολύ ρεαλιστικό, στις μέρες μας τα περισσότερα παιδιά έτσι είναι, με κινητά και υπολογιστες. Φυσικά όχι βρέφη αλλά λίγο μεγαλύτερα. Το μόνο κακό και ηλίθιο ήταν η αναλυση που κάνανε αυτοί που έφτιαξαν αυτό το βιντεο.
Να πω και κάτι τελευταίο;;; Έξω από νηπιαγωγεία και δημοτικά περνάνε μαθητές γυμνασίου και λυκείου και πειράζουν τα μικρά κοριτσάκια. Η Λιλή θα μας ενοχλήσει;;; Μια γυναίκα (όταν ηταν 1η γυμνασιου!!!) τη βίασε ο γείτονας τους που υποτίθεται ότι θα την πήγαινε στο φροντιστήριο για να μη περιμένει το λεωφορείο! Δεν ξέρω πραγματικά από που πρέπει να φυλαχτούμε και να προστατέψουμε τα παιδιά μας. Τελευταία πάντως στη λίστα μου βάζω τη Λιλή και τη Στρουμφιτα!!!

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ladycat έγραψε:τσακ η κουκλα του σατανα χχεεχεχεχεχεεχ
Άντε βρε παιδί μου και έψαχνα να βρω τι μου θύμιζε το εξώφθαλμο χαχαχα! Εγώ δεν το είχα δει ποτέ γιατί μια φορά που το πέτυχα είδα αυτά τα γουρλωμένα μάτια και σκιάχτηκα! Πάντως εμείς σπίτι την έχουμε κλειστή την τηλεόραση και μάλιστα απο τον διακόπτη στον πίνακα (γιατί φυσικά ξέρουν να την ανοίγουν) και τα αφήνουμε να βλέπουν μόνο επιλεγμένα προγράμματα. Δεν το παίζω "κουλτουριάρα" αλλά δεν βρίσκω το λόγο να είναι όλη μέρα η τηλεόραση ανοιχτή. Και τζάμπα ρεύμα καίμε και τζάμπα εγκέφαλο!!! Και μη φρικάρετε, αν κάτι δεν σας αρέσει ΜΗΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ. Είναι ο μόνος τρόπος για να σταματήσουν να το δείχνουν. Αν κάτι δεν έχει τηλεθέαση, το κόβουν!!!
Πέρα απο την πλάκα, εμένα γενικά με ενοχλεί η τάση που υπάρχει να γίνονται τα παιδιά μικρομέγαλα και αυτό ισχύει κυρίως στα κορίτσια. Είχαμε πάει σε παιδικό πάρτυ και έβαλαν βιντεοκλιπ τους Μαζου και τα κοριτσάκια έκαναν τέτοια νάζια και κουνήματα λες και ήταν μεγάλες γυναίκες. Εμένα αυτό δεν μου αρέσει, προτιμώ να βλέπω τα παιδάκια να χορεύουν σαν τον γκούφη παρά σαν belly dancers.
Για να μη σχολιάσω την ποιότητα των στίχων, "ποίηση καβάφη"... Ορίστε... Κι όταν έρχεται η Μαίρη το πιο λαμπρό αστέρι του σχολείου το ξεφτέρι τα μαθήματα να φέρει
Δεν τη λέει Μαίρη
Δεν τη λέει Μαίρη;
Βαγγελία τη φωνάζει (Βαγγελία Βαγγελία)
Δεν την λένε Βαγγελία
Ε πώς τη λένε;
Μαίρη!
Merry Christmas Merry Christmas

Ότι να 'ναι..... Οκ, δεν λέω και εγώ τα βάζω στα παιδιά μου αλλά έχω τύψεις μετά χαχα... Παρ' όλα αυτά, μεταξύ άλλων, 2 απο τα αγαπημένα τραγούδια για χορό του μεγάλου είναι το 96 tears των stranglers & το just can't get enough των depeche! Οπότε υπάρχει ελπίδα χαχα!

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια εγω λεω οταν θα θέλουμε με τους άντρες να κανούμε τρελιτσες να τους βάζουμε για υπονοούμενο το μπεμπε λιλυ Razz

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πάλι τι να πω που ακούω Βίσση, Βανδή κλπ? πρέπει να με σφάξουν?? Ο άντρας μου είναι του έντεχνου και βάζει εκείνα εγώ βάζω αυτά που μου αρέσουν και φυσικά βάζω και Μάγδα Γιαννίκου και mazzo και λιλιπούπολη. Όπως εγώ ακούω τα πάντα ετσί και το παιδί θα μεγαλώσει ακούγοντας τα πάντα και βλέποντας και τα πάντα. Δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν πήγαινα σθνεμά με τον μπαμπά μου και σε οποιαδήποτε τυχόν "ακατάλληλη" σκηνή μου εκλεινε τα μάτα (ιδιαίτερα την σκηνή φιλιού στην ταινία goonies!). Και τι έγινε?? τίποτα όλα τα είδα και όλα τα έμαθα!! Άλλωστε μην ξεχνάμε και τις επιροές από συνομήλικους! Άλλα είναι που πρέπει να προσέχουμε με το παιδί μας όχι μουσική και videoclip

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ας μην το παρατραβαμε.....ενα τραγουδι ειναι.Αν καποος θελει να βρει υπονοουμενα θα βρει παντου!!!!!!! Αρρωστοι και ανωμαλοι ειναι οι γονεις που εφτιαξαν αυτο το βιντεακι και μετετρεψαν τα λογια μωρου σε λογια και σκεψεις ενηλικης γυναικας.Αν κατι δεν μας αρεσει απλα κλεινουμε την τηλεοραση η αλλαζουμε καναλι!!!!!!!Εμεις γενικα δεν βλεπουμε τηλεοραση,παρα ,ονο το σαββατοκυριακο που εχει αυτα τα τραγουδακια γιατι αρεσουν και στα δυο μας τα μωρακια,αλλα ελεος πια!!!!!!!
Embarassed ΚΟΚΚΙΝΙΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥΣ!!!!!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
franita έγραψε:Στην τελικη αν βλεπεις σεξουαλικα υπονοουμενα κ παιδεραστιες σε ενα τετοιου τυπου βιντεο..εε καποιο απωθημενο θα εχεις ο ιδιος...

Συμφωνώ!!!


Την είχα πέσει στο 9χρονο του γείτονα και δε μου έκατσε...
Απο τότε το έχω απωθημένο. Μη δω παιδικό τραγουδάκι, εκεί ο νους μου! Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σισσίνι έγραψε:
Tziz έγραψε:
franita έγραψε:Στην τελικη αν βλεπεις σεξουαλικα υπονοουμενα κ παιδεραστιες σε ενα τετοιου τυπου βιντεο..εε καποιο απωθημενο θα εχεις ο ιδιος...

Συμφωνώ!!!


Την είχα πέσει στο 9χρονο του γείτονα και δε μου έκατσε...
Απο τότε το έχω απωθημένο. Μη δω παιδικό τραγουδάκι, εκεί ο νους μου! Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787


βρε σισσιω γιατι τα παιρνεις προσωπικα? τιποτα δεν ειναι υπονοουμενο για τις δικες σου αποψεις...τη γνωμη μας λενε κ οποιος θελει συμφωνει...δεν βλεπουμε ολοι τα πραγματα με την ιδια οπτικη..Εμενα μου αρεσει ο Gummy bear, καποιοι μπορει να το θεωρησουν αρρωστημενο γιατι περναει λαθος μηνυματα..ε κ τι εγινε? προσωπικα θα το παρω?Οσο για τα αππωθημενα, ειναι τελειως διαφορετικο να σου καθεται καπως ενα τραγουδι κ να μη νιωθεις ανετα να το βαζεις στο παιδι σου (κατανοητο κ σεβαστο) κ αλλο να κατσεις να κανεις ολοκληρη αναλυση στιχων, να επεξεργαστεις βιντεο για αυτο το λογο κ να κανεις κ ολοκληρη εκστρατεια εναντιον του..εε εκει πρεπει κατι να μην πηγαινει καλα...

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
as apantisw twra pou eida to parapanw binteo: Very Happy Very Happy Very Happy ,
milame gia polu gelio!!!!poios noimon anthrwpos kathise k skeftike tetoia ekdoxi?????e tote as koitazoume ta panta gurw mas apo alli optiki gwnia!!!!!sas uposxomai oti den tha xanafilisw ta xeilakia tou paidiou mou pou toso agapw!!!!!
a re ermi koinwnia pame kata diaolou!!!!! No No

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:
Σισσίνι έγραψε:
Tziz έγραψε:
franita έγραψε:Στην τελικη αν βλεπεις σεξουαλικα υπονοουμενα κ παιδεραστιες σε ενα τετοιου τυπου βιντεο..εε καποιο απωθημενο θα εχεις ο ιδιος...

Συμφωνώ!!!


Την είχα πέσει στο 9χρονο του γείτονα και δε μου έκατσε...
Απο τότε το έχω απωθημένο. Μη δω παιδικό τραγουδάκι, εκεί ο νους μου! Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 534787


βρε σισσιω γιατι τα παιρνεις προσωπικα? τιποτα δεν ειναι υπονοουμενο για τις δικες σου αποψεις...τη γνωμη μας λενε κ οποιος θελει συμφωνει...δεν βλεπουμε ολοι τα πραγματα με την ιδια οπτικη..Εμενα μου αρεσει ο Gummy bear, καποιοι μπορει να το θεωρησουν αρρωστημενο γιατι περναει λαθος μηνυματα..ε κ τι εγινε? προσωπικα θα το παρω?


Φραγκίσκα προσπαθώ να είμαι όσο πιο ανοιχτόμυαλος άνθρωπος μπορώ, πάντα δέχομαι όλες τις απόψεις συμφωνώ δε συμφωνώ, γιατί γνωρίζω, πιστεύω οτι οι άνθρωποι είμαστε διαφορετκοί και οτι θα ήταν βαρετό αν συμφωνούσαμε όλοι.

Είναι όμως δυνατόν, από τη στιγμή που παίρνω θέση και λέω οτι είδα προσφάτως το βιντεάκι-κλιπάκι της μπεμπε Λιλί και επισημαίνω ΟΧΙ ΤΟ "ΒΙΝΤΕΟ-ΑΝΑΛΥΣΗ" ΤΟΥ ΤΡΩΚΤΙΚΟΥ και μου φάνηκε άκομψο και άβολο (ο χοντρομπαλάς μεσήλικας μουστάκιας που κλείνει σε πρώτο πλάνο το μάτι απευθείας στα παιδάκια που παρακολουθούν την οθόνη και όχι στην αγαπημενη του εγγονούλα, ΔΕΝ είναι ο παππούς της μικρής μου, του μικρού σου, των μικρών μας κλπ)
και μετά διαβάζω φράσεις δογματικές τύπου:
"όσοι "βλέπουν" σεξουαλικά μηνυματα στο κλιπάκι, είναι παιδεραστες", "όσοι "βλέπουν" σεξουαλικά μηνύματα σε παιδικά τραγουδάκια έχουν απωθημένα" "όσοι τα πιστεύουν αυτά είναι αρρωστημένοι"
Δεν είναι απλά γνώμη, είναι κατηγορία και δε μου ταιριάζει.
Αυτομάτως κάθε άνθρωπος που σέβεται το εαυτό του, αν αισθανόταν οτι θίγεται η προσωπικότητα του και οτι καλείται να αποδείξει οτι δεν είναι ελέφαντας, θα το έπαιρνε προσωπικά.

Ξαναλέω, δεν έχω πρόβλημα με τις απόψεις κανενός, με τις "ετικέτες" όμως εχω.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Σισσίνι στις Τετ Ιουν 30, 2010 12:20 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ορθ. λάθος)

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
franita έγραψε:Οσο για τα αππωθημενα, ειναι τελειως διαφορετικο να σου καθεται καπως ενα τραγουδι κ να μη νιωθεις ανετα να το βαζεις στο παιδι σου (κατανοητο κ σεβαστο) κ αλλο να κατσεις να κανεις ολοκληρη αναλυση στιχων, να επεξεργαστεις βιντεο για αυτο το λογο κ να κανεις κ ολοκληρη εκστρατεια εναντιον του..εε εκει πρεπει κατι να μην πηγαινει καλα...

επισημαινω τι εγραψα ακριβως....

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:
franita έγραψε:Οσο για τα αππωθημενα, ειναι τελειως διαφορετικο να σου καθεται καπως ενα τραγουδι κ να μη νιωθεις ανετα να το βαζεις στο παιδι σου (κατανοητο κ σεβαστο) κ αλλο να κατσεις να κανεις ολοκληρη αναλυση στιχων, να επεξεργαστεις βιντεο για αυτο το λογο κ να κανεις κ ολοκληρη εκστρατεια εναντιον του..εε εκει πρεπει κατι να μην πηγαινει καλα...

επισημαινω τι εγραψα ακριβως....

Για να το διευκρινίσω, δεν αναφέρθηκα στο ποστ σου.
Αναφέρθηκα στην παράθεση.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα παλι ποτε δεν μου αρεσε σαν τραγουδι αλλα και σαν κινουμενο σχεδιο και ποτε δεν προσεξα ολα αυτα που αναφερετε.Παντως τα στρουμφακια,τα χρωματα και το babyradio ειναι πολυ καλυτερα!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΠΟ οσο γνωριζω δεν το εκανε αναλυση το τρωκτικο αλλα μια μητερα απο το παρεντσ κ μαλιστα το εκανε ολο αυτο γιατι πιστευει οτι εαν αργοτερα καποιος παππους την πεσει στο παιδι με δωρα καραμελες κλπ κ το κακοποιηση σεξουαλικα το παιδι δεν θα μιλησει επηρεασμενο απο το τραγουδι οτι ο παππους ειναι καλος κ του φερνει καραμελλες δωρα κ κανουν αγκαλιτσες κ φιλακια μαλλον αυτο ηθελε να προωθησει η κοπελα που το εκανε αυτα που περναναν στο υποσεινηδητο τεσπα ειπαμε ειναι ενα τερατουργημα Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 215994 Σάλος με το τραγούδι μπεμπέ Λιλή - Σελίδα 4 215994

http://www.gatospito.com

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν μπορεί...

Ή εγώ είμαι τρομερά αφελής ή η αναλύτρια του βίντεο κλιπ είναι τρομερά υπερβολική!

(το αν μου αρέσει γενικά ή όχι, είναι άσχετο με το θέμα)

ShicShuel

ShicShuel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Dimitra_Elena έγραψε:Λοιπόν,ακούστε σε τελική ανάλυση δυο πράγματα γιατί μου μυρίζει απίστευτη απάτη η δουλειά.Μου βρωμάει για να είμαι ακριβής.

Παίρνει το κοριτσάκι τηλ τον παππού"Εμπρος,εμπρος".Το σηκώνει κάποια,της οποίας η φωνή είναι νεαρή(η γιαγιά δεν είναι στάνταρ,κανένα ρωσίδι,καμιά Ουκρανή,κάτι είναι τελοσπάντων),και δεν γνωρίζει το κοριτσάκι"Πείτε μου,ποια τον ζητεί;".

Ο παππούς κλείνει το μάτι στα γκομενάκια που χώνει την ανάποδη η μικρή και τις πετάει παραπέρα.Οπότε;Ποιο το ηθικό δίδαγμα;

Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΑΑΑΛΟΣ ΓΚΟΜΕΝΙΑΡΗΣ,ΜΠΕΜΠΕ ΛΙΛΗ!ΖΗΤΑ ΔΩΡΑ ΚΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ πεθανα!!!! Και οχι μονο αυτο... Εδω η στρουμφιτα στρουμφιζε ολοκληρο χωριο, ο Ντοναλντ κυκλοφορουσε μονιμως χωρις βρακι αποκαλυπτοντας μας απροκαλυπτα το πιπι του (!), και ποσο μαλλον ο μπομπ με τις τοοοοσες πια τρυπες (ο γνωστος σαλος κι εκει)...και να μην αναφερθω φυσικα στον ερμαφροδιτο ροζ πανθηρα........ΑΙΣΧΟΣ !!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] κατα τα αλλα...κτηνοβατηστε ελευθερα!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εγω 8α πλεξω... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ShicShuel έγραψε:
Dimitra_Elena έγραψε:Λοιπόν,ακούστε σε τελική ανάλυση δυο πράγματα γιατί μου μυρίζει απίστευτη απάτη η δουλειά.Μου βρωμάει για να είμαι ακριβής.

Παίρνει το κοριτσάκι τηλ τον παππού"Εμπρος,εμπρος".Το σηκώνει κάποια,της οποίας η φωνή είναι νεαρή(η γιαγιά δεν είναι στάνταρ,κανένα ρωσίδι,καμιά Ουκρανή,κάτι είναι τελοσπάντων),και δεν γνωρίζει το κοριτσάκι"Πείτε μου,ποια τον ζητεί;".

Ο παππούς κλείνει το μάτι στα γκομενάκια που χώνει την ανάποδη η μικρή και τις πετάει παραπέρα.Οπότε;Ποιο το ηθικό δίδαγμα;

Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΑΑΑΛΟΣ ΓΚΟΜΕΝΙΑΡΗΣ,ΜΠΕΜΠΕ ΛΙΛΗ!ΖΗΤΑ ΔΩΡΑ ΚΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ πεθανα!!!! Και οχι μονο αυτο... Εδω η στρουμφιτα στρουμφιζε ολοκληρο χωριο, ο Ντοναλντ κυκλοφορουσε μονιμως χωρις βρακι αποκαλυπτοντας μας απροκαλυπτα το πιπι του (!), και ποσο μαλλον ο μπομπ με τις τοοοοσες πια τρυπες (ο γνωστος σαλος κι εκει)...και να μην αναφερθω φυσικα στον ερμαφροδιτο ροζ πανθηρα........ΑΙΣΧΟΣ !!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] κατα τα αλλα...κτηνοβατηστε ελευθερα!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εγω 8α πλεξω... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τι θα φτιάξεις? Αν προλάβεις μου κάνεις και ένα σκούφο για το χειμώνα?

Βασω

Βασω
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΛΛΑ Η ΑΝΙΨΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΟΥ ΤΗΣ.ΟΣΟ ΤΑ ΠΟΝΗΡΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

vigivou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πολυ χαρουμενο τραγουδακι αλλα οντωσ μου εκανε εντυπωση πωσ το μωρο παραμεριζει κουκλες με μινι που ειναι οντωσ το συμβολο τησ ενηλικησ γκομενας.εχω την αισθηση οτι φοβομαστε τοσο πολυ την παιδεραστια που ή τα παρατραβαμε τελειωσ τα πραγματα ή εθελοτυφλουμε τελειως.για το μονο που διαφωνω καθετα ειναι με την αποψη " οσο πονηρευουμε τα παιδια τοσο χειροτερα ειναι"τα παιδια απο μικρη ηλικια πρεπει να μαθουν πωσ απολυτη εμπιστοσυνη πρεπει να εχουν μονο στουσ γονεις τουσ και πωσ καποιεσ κινησεισ ειναι απαγορευμενεσ απο τριτουσ,πωσ εχουν το δικαιωμα να λενε οχι ακομα και τσιριζοντασ και δεν πειραζει καθολου αν παρεξηγηθει ο οποιοσδηποτε αθωοσ ενηλικασ.μην ξεχνατε οτι ο παιδεραστησ παντα διαλεγει επαγγελματα και συμπεριφορεσ που θα τον φερουν κοντα στα παιδια.επισησ οντωσ εχουμε μια απαραδεκτη τηλεοραση που προαγει τη βια και μεσα απο τα παιδικα μην κοιτατε που και μεισ εχουμε συνηθισει.επισησ σχετικα με το βιντεο κλιπ η γυναικα του καισαρα πρεπει να ειναι και να φαινεται τιμια

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμένα πάντως απο την αρχή δεν μου άρεσε.πριν γίνει καν θέμα.μου θύμιζε το "έλα στον παππού"στην νηπιακή του μορφή.καλά κανουμε και πονηρευόμαστε.δεν θα τρώμε τα πάντα αμάσητα συνέχεια.τόσα παιδικά τραγουδάκια κυκλοφορούν γιατι δεν εχει γίνει άλλο θέμα?αρα εδώ κάτι υπάρχει

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
εμενα παντως αυτο μου θυμιζει

χαχαχαχαχχαχα δεν παιζεσαι λεμε!!! συμφωνω παντως το βιντεο ειναι απαραδεκτο!!!! επισης εχουνε πει και για τον μπομπ τον σφουγγαρακη οι σεναριογραφοι ειναι γκει και περνανε διαφορα μηνυματα εχω πετυχει και εγω!!! αλλα σε σχεση με τη Λιλλη ειναι μια χαρα!!!!!!!

p.s δεν εχω τιποτα με τους γκει αλλα ετσι λενε για το συγκεκριμενο καρτουν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις