Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
529 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 529 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:
LARA@ έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΡΩΝ ΜΕ ΧΡΥΣΕΣ ΚΟΥΤΑΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΔΙΠΛΟΧΡΥΣΕΣ ΚΟΥΤΑΛΕΣ,ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΟΗΜΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΔΙΚΙΑ!!!!! ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΜΑΣΤΗΓΑ,ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΕΛΕΙΣ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΚΑΙΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΕΛΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ??? ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΗ ΚΛΩΣΤΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΛΛΛΛΛΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΗΣ!!!!!!!!!

ο άνθρωπος πάντως που αυτοκτόνησε δεν το έκανε επιδή γύρισε το μυαλό του. όπως φαίνεται κι από το σημείωμα που άφησε ήταν μια πολιτική απόφαση και πράξη διαμαρτυρίας


τι να πω ..εχεις δικιο..αυτο κανει την πραξη του να φανταζει ακομη πιο ασκοπη ..εως χαζη!

αυτος στο χωμα και οι πολιτικοι στην θεση τους...πως θα βοηθησει πλεον??και ποιος θα τον θυμαται σε ενα μηνα..?
μια τρυπα στο νερο εκανε ο καημενος...πραγματικα τον λυπαμαι!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.
και οχι αυτος ο ΑΝΘΡΩΠΟς δεν ειναι για λυπηση.
Καποια κολλημενα μυαλα ειναι.

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να πω ..εχεις δικιο..αυτο κανει την πραξη του να φανταζει ακομη πιο ασκοπη ..εως χαζη!

αυτος στο χωμα και οι πολιτικοι στην θεση τους...πως θα βοηθησει πλεον??και ποιος θα τον θυμαται σε ενα μηνα..?
μια τρυπα στο νερο εκανε ο καημενος...πραγματικα τον λυπαμαι!




αγαπητη φιλη ,θα επρεπε εσυ να ξερεις καλυτερα απο ολες μας εδω μεσα πως υπαρχει κοσμος που θυσιαζεται για να ζησουν οι αλλοι καλυτερα στους αιωνες των αιωνων .

Παρακαλω λοιπον να ανοιξεις ενα τετοιο θεμα και να το συζητησουμε εκει.

ευχαριστω πολυ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Νανακι στις Παρ Απρ 06, 2012 1:28 am, 3 φορές συνολικά

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
LARA@ έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΡΩΝ ΜΕ ΧΡΥΣΕΣ ΚΟΥΤΑΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΔΙΠΛΟΧΡΥΣΕΣ ΚΟΥΤΑΛΕΣ,ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΟΗΜΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΔΙΚΙΑ!!!!! ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΜΑΣΤΗΓΑ,ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΕΛΕΙΣ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΚΑΙΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΕΛΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ??? ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΗ ΚΛΩΣΤΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΛΛΛΛΛΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΗΣ!!!!!!!!!

ο άνθρωπος πάντως που αυτοκτόνησε δεν το έκανε επιδή γύρισε το μυαλό του. όπως φαίνεται κι από το σημείωμα που άφησε ήταν μια πολιτική απόφαση και πράξη διαμαρτυρίας


τι να πω ..εχεις δικιο..αυτο κανει την πραξη του να φανταζει ακομη πιο ασκοπη ..εως χαζη!

αυτος στο χωμα και οι πολιτικοι στην θεση τους...πως θα βοηθησει πλεον??και ποιος θα τον θυμαται σε ενα μηνα..?
μια τρυπα στο νερο εκανε ο καημενος...πραγματικα τον λυπαμαι!

Σα να λεμε δλδ ο Χριστος που σταυρωθηκε για πολλους ηταν χαζος.

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε

Εγω παντως τον αντρα μου, τον πατερα μου και τον γιο μου τους θελω διπλα μου.. Δεν τους θελω ηρωες! Αν χειροκροτουσα την αυτοκτονια αυτου του ανθρωπου, θα ηταν σα να μαθαινω στο παιδι μου οτι στα δυσκολα, πρεπει να παιρνουμε τα τουφεκια. Δεν ειναι αυτη η λυση κοριτσια...
Μεινε εδω και αγωνισου!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Vivian έγραψε:

δηλαδή και εσύ άμα φτάσεις 77 και δεν εχεις σύνταξη...θα πας να ΄΄φουντάρεις΄΄??..γιατί θα είσαι μεγάλη για να ΄΄παλέψεις΄΄?...αυτό μας λες?

Εγω πάλι θα σας πω κατι αλλο!! Ποσο θρασος πρεπει να εχει καποιος για να αποκαλεσει εναν ανθρωπο του εβαλε τελος στην ζωη του δειλό;

Ακομα και αν ηταν μικρος περασε κατοχη πως ακυρωνεις ετσι μια ψυχη που μόχθησε τοσο; Που δουλευε σαν σκυλι, που μεγαλωσε παιδια και που ειχε τετοιο μεγαλειο ψυχης ωστε να θυσιασει οτι πολύτιμοτερο του εδωσε ο Θεος για να μην γινει βαρος στα παιδια που ο ιδιος μεγαλωσε;

Εσυ και εγω καλός η κακός όλα ετοιμα τα βρηκαμε και μην μου πεις οτι εχεις παλεψει στην ζωη σου γιατι λυπαμαι δεν θα το πιστεψω!

Σεβασμος λοιπον σε ανθρωπους που εφτασαν στην εξαθλίωση και εχασαν καθε ελπιδα!



μα δεν ακυρωνουμε εμεις μια ψυχη που μοχθησε....μονος του ακυρωθηκε!...μονος του κατεστρεψε με μια του πραξη ολους τους αγωνες και τους μοχθους της ζωης του!!

για πιο λογο αγωνίστηκε τοτε?.απλα για να φτασει καποια στιγμη και να τα παρατήσει με το χειροτερο τροπο ? το θανατο?...

συγνωμη αλλα δεν μου εμπνέει κανενα σεβασμο ενας τετοιος ανθρωπος οτι και αν εχει περασει στη ζωη του ...
μαλιστα θα συμφωνήσω με καποια κοπελα παραπανω που ειχε πει οτι οσοι αυτοκτονούν ειναι ψυχικά άρρωστοι!!
[/quote]


Είναι πολλές η φορες που απορω και με σενα και με τα πιστευω σου!! Θα σου πω απλα οτι λυπαμαι πολύ που η απεγνωσμένη σου προσπαθεια για μια θεση στο παραδεισο σου εχει αφερεσει σε μεγαλο βαθμο την ανθρωπια!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε


μαλλον εσυ μπερδευεσαι τωρα,αλλο να πολεμαω για τα ιδανικα μου και αλλο να αυτοκτονω[μιλαω γενικα και οχι για τον εν λογω κυριο,].σκοπος ειναι να εισαι μπροστα και να πολεμας και οχι να "φευγεις",με οποιοδηποτε τροπο.αυτο διδαξε η ιστορια η κανω λαθος?η αυτοκτονια απο ποτε παρακινει για καλο?[και παλι δεν αναφερομαι στον εν λογω κυριο].

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε

κοπέλα μου δεν πηγε στον πόλεμο να δωσει τη ζωη του.!
..δεν τον απείλησε κανένας και αντιστάθηκε...!
δεν πήγε να σώσει κάποιον και έχασε τη δική του ζωή..!
δεν ηταν καν σαν τους φοιτητες στο πολυτεχνείο πισω απο την πορτα...


σκοτώθηκε μόνος του!!..
δεν εχει καμία σχέση με ηρωα η άνθρωπο που εδωσε τη ζωη του για πατρίδα και ιδανικα!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamarena έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε

Εγω παντως τον αντρα μου, τον πατερα μου και τον γιο μου τους θελω διπλα μου.. Δεν τους θελω ηρωες! Αν χειροκροτουσα την αυτοκτονια αυτου του ανθρωπου, θα ηταν σα να μαθαινω στο παιδι μου οτι στα δυσκολα, πρεπει να παιρνουμε τα τουφεκια. Δεν ειναι αυτη η λυση κοριτσια...
Μεινε εδω και αγωνισου!

Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι ότι μιλάτε χωρίς να έχετε ενημερωθεί σωστά. το σημείωμα έλεγε ότι λόγο ηλικίας δεν μπορεί να αγωνιστεί χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν κάποιος ξεκινούσε αγώνα δε θα ήταν από τους πρώτους.
Εγώ πάλι το παιδί μου το θέλω να αγωνίζεται κι όχι να κλείνετε σπίτι και να αφήνει τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε

κοπέλα μου δεν πηγε στον πόλεμο να δωσει τη ζωη του.!
..δεν τον απείλησε κανένας και αντιστάθηκε...!
δεν πήγε να σώσει κάποιον και έχασε τη δική του ζωή..!
δεν ηταν καν σαν τους φοιτητες στο πολυτεχνείο πισω απο την πορτα...


σκοτώθηκε μόνος του!!..
δεν εχει καμία σχέση με ηρωα η άνθρωπο που εδωσε τη ζωη του για πατρίδα και ιδανικα!

Αν εσύ πιστεύεις ότι δεν έχουμε εμπόλεμη κατάσταση μάλλον κάνεις λάθος.
Γιατί εμπόλεμη κατάσταση είναι ότνα σ΄αναγκάζουν να δουλεύεις με 400 ευρώ, όταν σου κλέβουν τα λεφτά που έχεις δουλέψει τόσα χρόνια και ότνα διαμαρτύρεσαι σε φλομώνουν στα δακρυγόνα και στο ξύλο

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arkoudaki έγραψε:
mamarena έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Πραγματικά bou-boukitsa μου ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι!διάβασε λίγο ιστορία και μετά πες μου αν αυτοί που δίνουν τη ζωή τους για τα πιστέυω τους είναι για λύπηση! το ενδεχόμενο να ήθελε με αυτή την πράξη να ΜΑΣ παρακινήσει να αγωνιστούμε σου περνάει καθόλου από το μυαλό?και πρόσεξε, να αγωνιστούμε όχι να προσευχηθούμε

Εγω παντως τον αντρα μου, τον πατερα μου και τον γιο μου τους θελω διπλα μου.. Δεν τους θελω ηρωες! Αν χειροκροτουσα την αυτοκτονια αυτου του ανθρωπου, θα ηταν σα να μαθαινω στο παιδι μου οτι στα δυσκολα, πρεπει να παιρνουμε τα τουφεκια. Δεν ειναι αυτη η λυση κοριτσια...
Μεινε εδω και αγωνισου!




Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι ότι μιλάτε χωρίς να έχετε ενημερωθεί σωστά. το σημείωμα έλεγε ότι λόγο ηλικίας δεν μπορεί να αγωνιστεί χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν κάποιος ξεκινούσε αγώνα δε θα ήταν από τους πρώτους.
Εγώ πάλι το παιδί μου το θέλω να αγωνίζεται κι όχι να κλείνετε σπίτι και να αφήνει τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα



Το σεβομαι. Εγω παλι το παιδι μου το θελω ζωντανο, δυνατο κι ευτυχισμενο. Ποτε μα ποτε δε θα επικροτουσα μια αυτοκτονια, για οποιο λογο κι αν γινοταν.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:



Είναι πολλές η φορες που απορω και με σενα και με τα πιστευω σου!! Θα σου πω απλα οτι λυπαμαι πολύ που η απεγνωσμένη σου προσπαθεια για μια θεση στο παραδεισο σου εχει αφερεσει σε μεγαλο βαθμο την ανθρωπια!


Vivian πραγματικά θεωρω οτι η αντίδραση σου απέναντι μου σε ολα τα θέματα ειναι υπερβολική..
με εχει κουράσει αυτη η καραμέλα για το τι πιστευω.. οτι θελω παράδεισο και αλλα τέτοια άσχετα,...

οκ μπορει να μην με πηγαινεις καθόλου ..δικαίωμα σου ....αλλα σαν συντονίστρια επικεντρώσου καλύτερα στα θεματα και οχι στο να με ειρωνεύεσαι..

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ για να δειξει και να ακουστει με τον πυροβολισμο του η απογνωση του ελληνα ,ο εξευτελισμος του.
Απλα τα πραγματα.
Δεν μπορω και δεν εχω χρονο να κατσω και να εξηγησω μια τετοια ΘΥΣΙΑ ενος ανθρωπου ,για να ξεστραβωθουν οι υπολοιποι .

Δεν σας ειπαμε να τον τιμησετε ,
σας λεμε να σεβαστειτε την κινηση του και να σκεφτειτε ΓΙΑΤΙ.

ΑΝ η ζωη σας ειναι τοσο ονειρικα πλασμενη χωρις προβληματα και αγωνιες λογικα δεν θα εχετε και τιποτα να σκεφτειτε.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Vivian έγραψε:



Είναι πολλές η φορες που απορω και με σενα και με τα πιστευω σου!! Θα σου πω απλα οτι λυπαμαι πολύ που η απεγνωσμένη σου προσπαθεια για μια θεση στο παραδεισο σου εχει αφερεσει σε μεγαλο βαθμο την ανθρωπια!


Vivian πραγματικά θεωρω οτι η αντίδραση σου απέναντι μου σε ολα τα θέματα ειναι υπερβολική..
με εχει κουράσει αυτη η καραμέλα για το τι πιστευω.. οτι θελω παράδεισο και αλλα τέτοια άσχετα,...

οκ μπορει να μην με πηγαινεις καθόλου ..δικαίωμα σου ....αλλα σαν συντονίστρια επικεντρώσου καλύτερα στα θεματα και οχι στο να με ειρωνεύεσαι..

Καλη μου συντονιστρια ειμαι δεν εχω κανει λοβοτομή!!!!

Στο εχω ξαναπει μαθε να αποδεχεσαι την αντιθετη αποψη....

Επισης δεν εχω απολυτος τιποτα μαζι σου απανταω αναλογα με το τι λες καθε φορα! Στο θεμα με το μπιμπερο απαντησα μια χαρα νομιζω! τωρα που λες δειλο και ψυχικα αρρωστο εναν ταλαίπωρο ανθρωπο απαντω παλι αναλογα!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Vivian έγραψε:



Είναι πολλές η φορες που απορω και με σενα και με τα πιστευω σου!! Θα σου πω απλα οτι λυπαμαι πολύ που η απεγνωσμένη σου προσπαθεια για μια θεση στο παραδεισο σου εχει αφερεσει σε μεγαλο βαθμο την ανθρωπια!


Vivian πραγματικά θεωρω οτι η αντίδραση σου απέναντι μου σε ολα τα θέματα ειναι υπερβολική..
με εχει κουράσει αυτη η καραμέλα για το τι πιστευω.. οτι θελω παράδεισο και αλλα τέτοια άσχετα,...

οκ μπορει να μην με πηγαινεις καθόλου ..δικαίωμα σου ....αλλα σαν συντονίστρια επικεντρώσου καλύτερα στα θεματα και οχι στο να με ειρωνεύεσαι..

Καλη μου συντονιστρια ειμαι δεν εχω κανει λοβοτομή!!!!

Στο εχω ξαναπει μαθε να αποδεχεσαι την αντιθετη αποψη....

Επισης δεν εχω απολυτος τιποτα μαζι σου απανταω αναλογα με το τι λες καθε φορα! Στο θεμα με το μπιμπερο απαντησα μια χαρα νομιζω! τωρα που λες δειλο και ψυχικα αρρωστο εναν ταλαίπωρο ανθρωπο απαντω παλι αναλογα!

εισαι η μοναδικη εδω μεσα που το γυρισε στο προσωπικό(εμμεσα το εκανε και η κατερινα)...ολοι εχουμε διφωνησει με αξιοπρεπεια μεχρι τωρα..
εσυ επιτέθηκες προσωπικα και με χαρακτήρισες...
αν σε ενδιέφερε το θεμα θα ελεγες την αποψη σου για αυτό και οχι για εμενα.!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ για να δειξει και να ακουστει με τον πυροβολισμο του η απογνωση του ελληνα ,ο εξευτελισμος του.
Απλα τα πραγματα.
Δεν μπορω και δεν εχω χρονο να κατσω και να εξηγησω μια τετοια ΘΥΣΙΑ ενος ανθρωπου ,για να ξεστραβωθουν οι υπολοιποι .

Δεν σας ειπαμε να τον τιμησετε ,
σας λεμε να σεβαστειτε την κινηση του και να σκεφτειτε ΓΙΑΤΙ.

ΑΝ η ζωη σας ειναι τοσο ονειρικα πλασμενη χωρις προβληματα και αγωνιες λογικα δεν θα εχετε και τιποτα να σκεφτειτε.


Respect Respect Respect Respect

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Vivian έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Vivian έγραψε:



Είναι πολλές η φορες που απορω και με σενα και με τα πιστευω σου!! Θα σου πω απλα οτι λυπαμαι πολύ που η απεγνωσμένη σου προσπαθεια για μια θεση στο παραδεισο σου εχει αφερεσει σε μεγαλο βαθμο την ανθρωπια!


Vivian πραγματικά θεωρω οτι η αντίδραση σου απέναντι μου σε ολα τα θέματα ειναι υπερβολική..
με εχει κουράσει αυτη η καραμέλα για το τι πιστευω.. οτι θελω παράδεισο και αλλα τέτοια άσχετα,...

οκ μπορει να μην με πηγαινεις καθόλου ..δικαίωμα σου ....αλλα σαν συντονίστρια επικεντρώσου καλύτερα στα θεματα και οχι στο να με ειρωνεύεσαι..

Καλη μου συντονιστρια ειμαι δεν εχω κανει λοβοτομή!!!!

Στο εχω ξαναπει μαθε να αποδεχεσαι την αντιθετη αποψη....

Επισης δεν εχω απολυτος τιποτα μαζι σου απανταω αναλογα με το τι λες καθε φορα! Στο θεμα με το μπιμπερο απαντησα μια χαρα νομιζω! τωρα που λες δειλο και ψυχικα αρρωστο εναν ταλαίπωρο ανθρωπο απαντω παλι αναλογα!

εισαι η μοναδικη εδω μεσα που το γυρισε στο προσωπικό(εμμεσα το εκανε και η κατερινα)...ολοι εχουμε διφωνησει με αξιοπρεπεια μεχρι τωρα..
εσυ επιτέθηκες προσωπικα και με χαρακτήρισες...
αν σε ενδιέφερε το θεμα θα ελεγες την αποψη σου για αυτό και οχι για εμενα.!

Μιλας εσυ;; Που μαζι με την απαντηση σου στο θεμα μας ειπες και την αποψη σου με οχι ομορφο τροπο για τον θανατο του ανθρωπου;

Εσυ ξεφυγες απο το θεμα τις θεματογραφου και απαντησαμε στα λεγομενα σου!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επειδη λιγο χοντρινε το θεμα θα απαντησω καθαρα στον τιτλο.
δεν ειναι το πρωτο πραγμα αλλα σιγουρα το χρημα κανει και αυτο ενα βηματακι προς την ευτυχια..μη λεμε και οτι θελουμε. αν δεν εχω λεφτα να ταισω και να ντυσω (σε λογικα πλαισια) τα παιδια μου και μενα τοτε ναι... δεν θα ειμαι ευτυχισμενη

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:
mamavivo έγραψε:ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ για να δειξει και να ακουστει με τον πυροβολισμο του η απογνωση του ελληνα ,ο εξευτελισμος του.
Απλα τα πραγματα.
Δεν μπορω και δεν εχω χρονο να κατσω και να εξηγησω μια τετοια ΘΥΣΙΑ ενος ανθρωπου ,για να ξεστραβωθουν οι υπολοιποι .

Δεν σας ειπαμε να τον τιμησετε ,
σας λεμε να σεβαστειτε την κινηση του και να σκεφτειτε ΓΙΑΤΙ.

ΑΝ η ζωη σας ειναι τοσο ονειρικα πλασμενη χωρις προβληματα και αγωνιες λογικα δεν θα εχετε και τιποτα να σκεφτειτε.

Respect Respect Respect Respect

Ακριβως.
Αντι να εξοργιστουμε, να προβληματισουμε και να αντιδρασουμε απεναντι σε ενα καθεστως που αργα ή γρηγορα θα μας φερει όλους σε αυτην την κατασταση, αναλωνομαστε σε ηθικολογίες και αμπελοφιλοσοφίες...

Theofania


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συγγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά κατα την γνώμη μου, αυτοκτόνησε γιατί ήταν ήδη "κλινικά νεκρός" απ'όλα αυτά που συμβαίνουν πλέον στη χώρα μας και για όλα αυτά που έρχονται.
Ηταν μια κίνηση που είμαι σίγουρη ότι το είχε σκεφτεί πολύ πριν την κάνει.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

δεν επικροτησε κανεις την πράξη του αλλα αυτο που καποιος βλέπει ως πράξη δειλίας καποιος αλλος μπορει να το θεωρήσει ως πράξη αυτοθυσίας.
(εξαλλου ο ηρωισμός και η δειλία χωρίζονται απο μια κλωστίτσα σε καποιες περιπτωσεις..)
μονο ο ίδιος μπορουσε να γνωρίζει πραγματικα τι γινόταν στην ψυχούλα του.



πανω απ'ολα ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ και στα ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Διαβάστε το σημείωμα που άφησε εδώ

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
mamavivo έγραψε:ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ για να δειξει και να ακουστει με τον πυροβολισμο του η απογνωση του ελληνα ,ο εξευτελισμος του.
Απλα τα πραγματα.
Δεν μπορω και δεν εχω χρονο να κατσω και να εξηγησω μια τετοια ΘΥΣΙΑ ενος ανθρωπου ,για να ξεστραβωθουν οι υπολοιποι .

Δεν σας ειπαμε να τον τιμησετε ,
σας λεμε να σεβαστειτε την κινηση του και να σκεφτειτε ΓΙΑΤΙ.

ΑΝ η ζωη σας ειναι τοσο ονειρικα πλασμενη χωρις προβληματα και αγωνιες λογικα δεν θα εχετε και τιποτα να σκεφτειτε.

Respect Respect Respect Respect

Ακριβως.
Αντι να εξοργιστουμε, να προβληματισουμε και να αντιδρασουμε απεναντι σε ενα καθεστως που αργα ή γρηγορα θα μας φερει όλους σε αυτην την κατασταση, αναλωνομαστε σε ηθικολογίες και αμπελοφιλοσοφίες...


Οκ.. εξοργιστηκαμε και προβληματιστηκαμε ολοι και γι αυτο και καθομαστε και το συζηταμε. Τι θα επρεπε να κανουμε λοιπον για να αντιδρασουμε? Να αυτοκτονησουμε ολοι???
Σεβομαι τον ανθρωπο που εφυγε, και ποτε δεν τον χαρακτηριζα. Πως θα μπορουσα εξαλλου? Αλλα οχι και να επικριτω την αυτοκτονια.

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bell έγραψε:Διαβάστε το σημείωμα που άφησε εδώ

Διαβάστε το μπας και καταλάβετε τι συμβαίνει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις