Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
467 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 467 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 41]

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:ΑΑΑΑΑ ξέχασα να πω οτι έκανα μια λίστα για οτι θα χρειαστώ γιατι διαφορετικά θα ξεμυαλιζόμουν και θα έπαιρνα περιττά πράγματα.
Ναι έτσι κι εγώ Κωνσταντίνα μου έκανα μια λίστα (2 σελ. Α4 Shocked ) και σιγά σιγά σβήνω ότι έχουμε πάρει.
Βρίκα και ένα site φαρμακείου με ποιο οικονομικά κάποια μικροπραγματάκια chicco που θα χρειαστούνε για το μωρό και τα παρήγγηλα από εκεί. είναι περίπου 1€ διαφορά το κάθετι από ότι έχω δει τιμές και στα τζάμπο και σε άλλα μαγαζιά οπότε μαζεύονται. Περιμένω την παραγγελία μέσα στην εβδομάδα.

Μετά μου μένουν μόνο να πάρω σαμπουάν αφρόλουτρα και κρεμούλες που θέλω να τα πάρω από μαγαζί για να τσεκάρω το άρωμα.. Very Happy
Και κανένα ζακετάκι για το μπεμπέ λεπτούλικο.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα αυτή τη λίστα την έκανε η μανούλα μου....άαααααααααααααχρηστη τελίως εγώ...και το φανταστικό βρήκε κάτι πανούλες δικές μου .....που είχαν σατεν ρόζ τελίωμα τις ξυλώσανε με τη γιαγιά μου και βάλανε μπλέ.....τρελαίνομαι για τέτοια είδους κειμήλια σε καλη κατάσταση σαφώς πάντα.....κάτι ρουχαλάκια που μου δώσανε και μένα τα έπλυνε και τα τακτοποιήσε στα συρτάρια του παιδιού...πήρε και κρέμες θερμόμετρα ορούς (χαζογιαγιά η μάνα μου)πιπίλες.....γενικά επειδή μου δώσανε πολλά πράγματα έχω καλυφθεί κατα πολύ...μου λείπει αποστηρωτής με μπουκάλια που θα το πάρει η αδερφή μου...ενδοσυνενοήση και αυτό για την άπνοια που θα το πάρει η γιαγιά μου....και νομίζω οτι είμαι καλυμένη κούνια θα την έχω το Σάββατο....μαζί με μπανάκι αλαξιέρα που το πήρε η μάνα μου....κοινώς αγχώνομαι χωρίς λόγο θέλω να σας πώ ..διότι μέχρι και βαλιτσούλα μου έφερε (την είχα μικρή αυτή όταν πηγαίναμε διακοπές).....αυτοκόλητα έχω αγοράσει από jumbo θέμα Ζούγκλα!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε:
konstantina έγραψε:ΑΑΑΑΑ ξέχασα να πω οτι έκανα μια λίστα για οτι θα χρειαστώ γιατι διαφορετικά θα ξεμυαλιζόμουν και θα έπαιρνα περιττά πράγματα.
Ναι έτσι κι εγώ Κωνσταντίνα μου έκανα μια λίστα (2 σελ. Α4 Shocked ) και σιγά σιγά σβήνω ότι έχουμε πάρει.
Βρίκα και ένα site φαρμακείου με ποιο οικονομικά κάποια μικροπραγματάκια chicco που θα χρειαστούνε για το μωρό και τα παρήγγηλα από εκεί. είναι περίπου 1€ διαφορά το κάθετι από ότι έχω δει τιμές και στα τζάμπο και σε άλλα μαγαζιά οπότε μαζεύονται. Περιμένω την παραγγελία μέσα στην εβδομάδα.

Μετά μου μένουν μόνο να πάρω σαμπουάν αφρόλουτρα και κρεμούλες που θέλω να τα πάρω από μαγαζί για να τσεκάρω το άρωμα.. Very Happy
Και κανένα ζακετάκι για το μπεμπέ λεπτούλικο.

Γιωτακι μου τι πραγματακια πηρες chicco?

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουκάλια έχετε σκεφτεί τι μάρκα θα πάρετε...η μάνα μου και η αδερφή μου μου λένε της chico φίλες που γενήσανε πρόσφατα λένε για τα Dr Braun βοηθάνε πολύ λέει και στους κολικούς!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kristinaki έγραψε:
vgog65 έγραψε:Γιωτάκο πήρες ωραία πραγματούδιααααααααα!!!!Τι καλά!!!!
Πωπωπω εμένα με πιάνει πονοκέφαλος με αυτά όχι οτι δεν μου αρέσει ....αλλά δεν ξέρω τι να προτωπάρω μου φαίνονται όλα σημαντικά...και δεν ξέρω πως να τα ξεχωρήσω οπόταν και γώ σαν και σένα Γιώτα γραπώνω τη μανούλα και την αφήνω και κάνει αυτή τα κουμάντα διότι σε μερικά μαγαζιά που πήγα ....μας φορτώνανε έξτρα πράγματα που δεν ήταν τόσο αναγκαία...σαφώς και δεν τα πήρα αλλά δεν ήξερα τι ήταν σημαντικό οπόταν...καθάρισε η μάνα!!!!

ναι ειναι σημαντικο να πας με καποιο που εχει εμπειρια! αν παμε μονες θα τα παρουμε ολα γιατι για μας οπως ειπες ειναι ολα σημαντικα!! χιχι. και γω με τη πεθερουλα θα παω... οταν παω.. αλλα εχουν ενα θεμα με την προληψη στην οικογενεια και δε θελουν να παρουμε τιποτα πρι γεννηθει το παιδι. οποταν μου ειπαν να παμε να διαλεξω και οταν ειμαι μαιευτηριο θα μου τα παρουν και θα παω σπιτι να τα βρω Very Happy

Μωρε ναι συμφωνώ ότι έχουν περισσότερο εμπειρία και βοηθανε σε πολλά αλλά ώρες ώρες κάνουν κι αυτές ότι τα ξέρουν όλα και δε σε καταλαβαίνουν κι εγώ με τη μάνα μου πιαστηκα κανα δυο φορές, πρέπει να μας καταλαβαίνουν κι αυτές λίγο κάποια πράγματα όπως και να χει αλλάζουν κι έχουμε άλλες ανάγκες, κι εμεις τα καλύθτερα θέλουμε για τα παιδάκια μας εννοείται!
Χριστινάκο δε ξέρω ρε συ πολύ ριψοκίνδυνο μου ακούγεται όλο αυτό. Εγώ θα ανχονόμουν πραγματικά πολύ. Βέβαια το καλό είναι ότι θα τα βρεις όλα έτοιμα αλλά θες ρε παιδίμου και να χεις και μαζεμένο το μυαλό σου ότι είναι όλα τακτοποιημένα και όπως τα θέλεις. Δε θελω να σου μεταφέρω το άνχος μου προς Θεού! Εσύ είσαι πιο κοντά τους και σίγουρα μπορείς να τους καταλάβεις.

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα και απο μενα!!!!!Μετα απο εναν υπεροχο υπνο εχουμε τρελη διαθεση!!!Ελπιζω ολες να ειστε το ιδιο καλα.
Πολλα τα νεα σας για ακομα μια φορα..
Τινη μου καπνιζω 15 τσιγαρα την ημερα και δεν εχω τολμησει να το πω στον γιατρο μου.Το ειχαμε συζητησει στις αρχες που τοτε το ειχα ελατωσει στα 5 και μου ειπε να το κοψω τελειως.Σημερα ξεκινησε η μερα χωρις ουτε ενα για δειγμα και ελπιζω ετσι να συνεχισει.Την γραμμη ουτε και εγω την εχω βγαλει και ο αφαλος ειναι τρυπιτσα και μενα.Και ουτε γαλα βγαζω.

Κοριτσια βλεπω οτι εχετε ετοιμαστει οι περισσοτερες.Εγω δεν εχω κανει ουτε το παραμικρο.Το δωματιο του μπεμπη ειναι ακομα αποθηκη,η περιβοητη λιστα ανυπαρκτη,οπως και η βαλιτσα και το μοναδικο πραγμα που εχουμε παρει για το μωρο ειναι μια κουβερτουλα που την πηρε η μαμα για να την κεντησει.Κοινως ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....Μηπως πρεπει να αγχωνομαι σιγα-σιγα????

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και κάνω τώρα εγώ την ηλίθια ερώτηση..Ακόμα και αν σκοπεύουμε/ελπίζουμε οτι θα θηλάσουμε,πρέπει να προμηθευτούμε εκ των προτέρων μπιμπερά???

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα χω δει τα αυτοκόλλητα Βικάκο και σε σκέφτηκα λέω τέτοια να πάρει! Τέλεια!!!
Μπουκάλια εγώ για αρχή δε θα πάρω πολλά (γιατι όπως είπα ευελπιστώ να θηλάσω).
Έχω ένα mam που μου στείλανε για τους κολικούς φαίνεται καλό και παρήγγηλα κι αυτό: http://www.healingpowerpharmacy.gr/brefika-paidika/thilasmos/Chicco-mpimpero-Step-up1-0m-150ml-thili-me-klisi-kanoniki-roi που το χα ψάξει παλιότερα και φαίνεται καλό λόγο της θηλής, κι αυτό για τους κολικούς.
Τώρα είναι τα μόνα πράγματα που θα αφήσω για τελευταία στιγμή να δω πως θα πάει. Τα μπιμπερό και τον αποστειρωτή και το θήλαστρο.

Χριστινάκο πήρα καταρχάς ένα μαξιλαράκι που το ΄χα ψάξει κι εκει βρίκα την καλύτερη τιμή Chicco Μαξιλάρι Εργονομικό (κατά του επίπεδου κεφαλιού), Μπιμπερό Step-up1 0m+, Βούρτσα-Χτένα Safe Φυσ. Τρίχα, Σφουγγάρι Φυσικό, Ψαλιδάκι Με Θήκη και στρογγ. άκρες, Ωτοκαθαριστές Ασφαλείας, Penaten Cream (για σύγκαμα), Βούρτσα καθαρισμού μπιμπερό & θηλές, Μαντηλάκια Από Μαλακό Βαμβάκι, Αντιβακτηριακά Επιθέματα Στήθους, φυσ. ορό, κάτι μωρομάντηλα και κάτι μαντηλάκια αποστείρωσεις μιας χρήσης και μαντηλάκια καθ. στήθους. Αυτά! Περισσότερο έκανα την παραγγελία για το μαξιλάρι αλλά αφού βρίκα και τα υπόλοιπα και ούτως ή άλλως θα τα έπαιρνα.. τα πήρα κι αυτά απο εκει που ήταν και πιο φτηνά.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω γιατι δεν θήλασα αλλα φαντάζομαι οτι πρέπει να έχεις γιατί αν χρειαστεί θα τρέχεις τελευταία στιγμή, σκέψου μονο οτι χαμένο δεν πάει κάποια στιγμή θα το χρειαστείς δεν θα θηλάζεις για πάντα.
Εγω στο πρώτο ειχα αβεν πολύ καλά ο μικρός δεν είχε σχεδόν καθόλου κολικούς.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα Νικάκι μου!!!!!!
Εγώ καπνίζω 10 αυστηρά με εβγαλε σε εκτελεστικό απόσπασμα η γιατρέσα!!!
Αφαλός είναι επίπεδος ...γάλα δεν τρέχει!!!!Κοίτα βασικά Νίκη επειδή θυμάμαι οτι θα γενήσεις σε δημόσιο...πρέπει να ξεκινήσεις κάποια στιγμή κατά τον Άυγουστο ας πούμε ν πάρεις φορμάκια και εσώρουχα και τέτοια για το παιδί για το νοσοκομείο!!!!


Κατερινιώ άσχετα αν θηλάσεις η όχι νομίζω οτι 6 το σύνολο μπουκάλια πρέπει να τα έχεις σε περίπτωση που δεν χορτάσει το μωρό σε περίπτωση που εν τα καταφέρεις να θηλάσεις σε περίπτωση που θηλάζεις και δεν πιάνει βυζί αλλά τρώει από μπουκάλι....

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="vgog65"]Καλησπέρα Νικάκι μου!!!!!!
Εγώ καπνίζω 10 αυστηρά με εβγαλε σε εκτελεστικό απόσπασμα η γιατρέσα!!!
Αφαλός είναι επίπεδος ...γάλα δεν τρέχει!!!!Κοίτα βασικά Νίκη επειδή θυμάμαι οτι θα γενήσεις σε δημόσιο...πρέπει να ξεκινήσεις κάποια στιγμή κατά τον Άυγουστο ας πούμε ν πάρεις φορμάκια και εσώρουχα και τέτοια για το παιδί για το νοσοκομείο!!!!


Κατερινιώ άσχετα αν θηλάσεις η όχι νομίζω οτι 6 το σύνολο μπουκάλια πρέπει να τα έχεις σε περίπτωση που δεν χορτάσει το μωρό σε περίπτωση που εν τα καταφέρεις να θηλάσεις σε περίπτωση που θηλάζεις και δεν πιάνει βυζί αλλά τρώει από μπουκάλι....[/quote

χμμμμμμ....Και συνεχίζω την ηλιθιότητα.Το 6 πώς προκύπτει...?

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω.....αλλά εγώ δεν θα θηλάσω κιόλας...οπόταν 6 είναι κομπλέ ανα υποθέσεις οτι τρώνε ανα 3ώρο...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Panik11 έγραψε:Σημερα ξεκινησε η μερα χωρις ουτε ενα για δειγμα και ελπιζω ετσι να συνεχισει.Την γραμμη ουτε και εγω την εχω βγαλει και ο αφαλος ειναι τρυπιτσα και μενα.Και ουτε γαλα βγαζω.
Μηπως πρεπει να αγχωνομαι σιγα-σιγα????
Γειά σου ρε Νίκη!!!!!!!
Χαίρομαι που είσαι καλά!!!
Ρε κι εγώ δεν έχω γραμμή, κι ο αφαλός μου είναι τρύπα ακόμη (λίγο πιο μεγάλη βέβαια σαν ηφαιστείου... χαχαχα) και ούτε εγώ βγάζω γάλα!
Και ναι αντε ανχώσου αλλά σιγά σιγά έχει χρόνο ακόμη! Ξεκίνα σιγά σιγά με τα ψώνια αν δεν έχεις κάτι και εφόσον θα βάλεις το παιδί στο δωμάτιο από την αρχή χώσε τον αντρούλη να το μαζέψει σιγά σιγά και με τις υποδείξεις σου, να μη κουράζεσαι η έγκυος έχεις και τα χεράκια σου πονεμένα..
Κι εμεις το έχουμε καθαρίσει αλλά τα έπιπλά δε ξέρω πότε θα αξιωθει ο αδερφούλης μου να τα φέρει Twisted Evil μην αρχίσω και νευριάζω....

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
6-7 συνηθως παιρνουν ολοι για το λογο οτι σχεδον ολοι οι αποστειρωτες χωρανε τοσα μπουκαλια!!!

εγω κοριτσια θα τα παρω ...εξ αρχης ηδη τα παιρνω σιγα σιγα ... και βρηκα και θηλαστρο σε αριστη κατασταση ... (απο την κοπελα Γιωτα που εχει το φαρμακειο) της medela to swing που κανει 160 ευρω ...στην τιμη των 60 σε πραγματικα αριστη κατασταση με συσκευασια οδηγιες και φωτος!!!

και αυτα για το λογο οτι ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ (δεν λεω θα δει πως θα παει ειμαι αποφασισμενη οτι θα τα καταφερω) αλλα θελω να κανω και αποθηκευση γαλακτος αλλα και να δωσω στους αντρες μου την ευκαιρια καποια στιγμη να ταισουν και αυτοι το μωρο μετα που θα εδραιωθει ο θηλασμος !!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rolling Eyes καλά εγώ δε θα τρέχω.. τον άντρα τι τον έχουμε;;; εμένα γενικότερα ασχολείται και συμμετέχει σε όλα οπότε όλες τις αγορές τις κάνουμε μαζί και για τα μπιμπερό θα έχω καταλήξει στο ποια θα πάρω και αν κάτι πάει στραβά πετάγεται και παίρνει αυτός δε χάλασε κι ο κόσμος! Υπάρχουν και τα φαρμακεία.. Razz (για μας της τελευταίας στιγμής!)
Θα δούμε και τι θα ζητήσουν κ απτο νοσοκομείο και είδομεν τι άλλο θα πάρουμε!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οργανωμενες σας βλεπω... Very Happy Very Happy Very Happy μπραβο!κ εγω λεω μηπως παω αυριο για κουνια,τωρα που δροσισε..κ μετα σιγα σιγα...
μπουκαλακια σιγουρα θα χρειαστειτε!το 6 ισχυει,μου φτασαν τσιμα τσιμα,κ για αποθηκευση γαλακτος,κ για συμπληρωμα ξενου,που μπορει να χρειαστει..
ινα τι λεει η πατριδα?

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο ρε Ινάκο είσαι πολύ αποφασισμένη και αυτό είναι πολύ σημαντικό! Θα σε βοηθήσει πολύ!
Κι εγώ έτσι λέω, θα θηλάσω με το ζόρι! Κι αν δεν έχω γάλα θα βγάλω, κι αυτό με το ζόρι!
Μακαρι να παν όλα καλά!
Κι εγώ για θήλαστρο σε αυτό έχω καταλήξει της medela είναι το καλύτερο αλλα μόνο και μόνο από οικονομικής απόψεως κολλάω προς το παρόν. οπότε σίγουρα μετά τη γέννα.

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η αληθεια ειναι οτι λογω της δουλειας δεν εχω και πολυ ελευθερο χρονο.Εχουμε και την βαφτιση αυτο το σαββατο και δεν μας περισσευουν λεφτα για αλλες αγορες.Οποτε οτι κανουμε για τον μπεμπη θα ξεκινησει απο τον αλλο μηνα.Και το κακο ειναι οτι δεν ξερω απο που να ξεκινησω.....Ουφ αγχωθηκα!!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:οργανωμενες σας βλεπω... Very Happy Very Happy Very Happy μπραβο!κ εγω λεω μηπως παω αυριο για κουνια,τωρα που δροσισε..κ μετα σιγα σιγα...
μπουκαλακια σιγουρα θα χρειαστειτε!το 6 ισχυει,μου φτασαν τσιμα τσιμα,κ για αποθηκευση γαλακτος,κ για συμπληρωμα ξενου,που μπορει να χρειαστει..
ινα τι λεει η πατριδα?

το πρωι ελεγε 39 βαθμους ...δεν παλευεται η κατασταση αγαπη μου ... χειμωνας και παλι χειμωνας !!!!!

εσυ ολα καλα ? ξεκινα και εσυ σιγα σιγα με τα πραγματακια γιατι θα κατεβεις και κατω ...μην γυρισεις και τρεχεις

εμενα μου ηρθε χθες το καροτσι με το traveller ... και η προικα !!!

κουνια-στρωματακι θα μου τα δωσει η κουμπαρα μου σε αριστη κατασταση (οτι μπορουμε να γλιτωσουμε καλο ειναι)

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιώτα τέλειο το μπιμπερό με κόλασες......!!!!Ψήθηκα να το πάρω ήδης!!!!!Αλλά προφανώς για αρχή θέλουμε μικρά και μετά μεγάλα???σε μάκρος εννοώ!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τυχερουλα..εγω γκρινιαζω ποσες εβδ τωρα να παμε να παρουμε τα βασικα..αλλα οταν δουλευεις ωρες καταστηματων ειναι λιγο δυσκολο,ασε που λεει ο δικος μου,χαλαρα,οταν γυρισουμε.. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked τι???????????κ αν γεννησω πιο νωρις?κ αν δεν θα μπορεσω να σηκωνω την κοιλουμπα μου?κ αν κ αν?????ασε που ειμαι κ αγχωτικος τυπος,θελω να τα εχω ολα ετοιμα..

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:Μπράβο ρε Ινάκο είσαι πολύ αποφασισμένη και αυτό είναι πολύ σημαντικό! Θα σε βοηθήσει πολύ!
Κι εγώ έτσι λέω, θα θηλάσω με το ζόρι! Κι αν δεν έχω γάλα θα βγάλω, κι αυτό με το ζόρι!
Μακαρι να παν όλα καλά!
Κι εγώ για θήλαστρο σε αυτό έχω καταλήξει της medela είναι το καλύτερο αλλα μόνο και μόνο από οικονομικής απόψεως κολλάω προς το παρόν. οπότε σίγουρα μετά τη γέννα.

στην αρχη καμια δεν εχει αρκετο ... οσο βαζεις το μωρο να θηλαζει τοσο δινεις την εντολη στον εγκεφαλο οτι πρεπει να παραγει και αλλο και αλλο ... στις αρχες να ξερεις ειναι λουκι ... δεν χορταινουν με το πρωτογαλα ... και καθε λιγο 1-2 ωρες στηθος ... αν το ξεπερασεις αυτο απο θεμα κουρασης - υπομονης και αυπνιας ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ !!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Panik11 έγραψε:Η αληθεια ειναι οτι λογω της δουλειας δεν εχω και πολυ ελευθερο χρονο.Εχουμε και την βαφτιση αυτο το σαββατο και δεν μας περισσευουν λεφτα για αλλες αγορες.Οποτε οτι κανουμε για τον μπεμπη θα ξεκινησει απο τον αλλο μηνα.Και το κακο ειναι οτι δεν ξερω απο που να ξεκινησω.....Ουφ αγχωθηκα!!!!
Ωχ είναι και η βάφτιση το είχα ξεχάσει άσε πολλά έξοδα έχεις δύο μήνες μην ανχώνεσαι τουλάχιστον πάρε τα βασικά να έχεις να ντύσεις το παιδί και όλα τα άλλα σιγά σιγά και πιο μετα.

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:τυχερουλα..εγω γκρινιαζω ποσες εβδ τωρα να παμε να παρουμε τα βασικα..αλλα οταν δουλευεις ωρες καταστηματων ειναι λιγο δυσκολο,ασε που λεει ο δικος μου,χαλαρα,οταν γυρισουμε.. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked τι???????????κ αν γεννησω πιο νωρις?κ αν δεν θα μπορεσω να σηκωνω την κοιλουμπα μου?κ αν κ αν?????ασε που ειμαι κ αγχωτικος τυπος,θελω να τα εχω ολα ετοιμα..

ΚΑΛΕ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ .... Very Happy

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Panik11 έγραψε:Η αληθεια ειναι οτι λογω της δουλειας δεν εχω και πολυ ελευθερο χρονο.Εχουμε και την βαφτιση αυτο το σαββατο και δεν μας περισσευουν λεφτα για αλλες αγορες.Οποτε οτι κανουμε για τον μπεμπη θα ξεκινησει απο τον αλλο μηνα.Και το κακο ειναι οτι δεν ξερω απο που να ξεκινησω.....Ουφ αγχωθηκα!!!!

Νίκη στο πρατήριο Γέρακα να πάς πήγα και κατενθουσιάστηκααααααα και γαμώ τις τιμές καμία σχέση με Λητώ Mothercare και δεν συμαζεύεται!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις