Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
308 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 308 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 41]

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kristinaki έγραψε:καλημερα ομορφιες μου! καλημερα βικακι μου, χαρα, ινακι μου καλο, κωνσταντινα, γιωτα.

Δε κοιμηθηκα κτες.. ο αντρας μου δε θελει αρκουδισιον γιατι εχει θεμα με το διαφραγμα του και ετσι εγω εσκαγα εσκαγα και σιωπουσα!

ελπιζω να ειστε ολες καλα! βικακι μου ακουσα κ εγω για τη συσκευη που λες και θα την βαλω. και αυτη με τη καμερα που βλεπεις και ακους το νινακι θα την βαλω.


Καλημέρα Χριστινάκι μου όμορφο...καλά και μένα μου λέει δεν μπορώ με το αρκουδίσιον και του λέω τράβα κοιμήσου αλλού..είμαι γαιδάρα αλλά εκεμεταλεύομαι την κατάσταση μου στο έπακρο....!!!! Twisted Evil
Κ εγώενδοεπικονωνία με κάμερα θα πάρω....!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:
Kristinaki έγραψε:καλημερα ομορφιες μου! καλημερα βικακι μου, χαρα, ινακι μου καλο, κωνσταντινα, γιωτα.

Δε κοιμηθηκα κτες.. ο αντρας μου δε θελει αρκουδισιον γιατι εχει θεμα με το διαφραγμα του και ετσι εγω εσκαγα εσκαγα και σιωπουσα!

ελπιζω να ειστε ολες καλα! βικακι μου ακουσα κ εγω για τη συσκευη που λες και θα την βαλω. και αυτη με τη καμερα που βλεπεις και ακους το νινακι θα την βαλω.


Καλημέρα Χριστινάκι μου όμορφο...καλά και μένα μου λέει δεν μπορώ με το αρκουδίσιον και του λέω τράβα κοιμήσου αλλού..είμαι γαιδάρα αλλά εκεμεταλεύομαι την κατάσταση μου στο έπακρο....!!!! Twisted Evil
Κ εγώενδοεπικονωνία με κάμερα θα πάρω....!!!


αχαχαχααααα εισαι ΤΕΛΕΙΑ ΘΕΑ!!!
και πολυ καλα κανεις!!! νομιζω θα ακολουθησω το παραδειγμα σου αχαχα

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααα νεα τεχνολογια ακουω κ δεν τα ηξερα αυτα...θα παω να τα ψαξω κ αυτο που λεει το Βικακι κ το Χριστινακι!!

τα νευρα μου με πηραν απο το γιατρο κ ενω ειχα ραντεβου στις 23 μου το κανανε στις 26 κ σαλταρα εχω πανω απο μηνα να δω την μπεμπα Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 5 679259 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 5 679259

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαρα μου καλη οπως περασε ο καιρος για τις 23 θα περασει και για τις 26 , 2 μερουλες εξτρα ειναι... ασε μου το εκανε και μενα και ειναι πολυ.. εκνευριστικο

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα σε όλες σας κορίτσια!!!!
Καλά Χριστινάκο σα μοντέλο είσαι κοπέλα μου φτου σου δε σε γνώρισα!

Κι εδώ που λέτε το βράδυ είχε βάλει έναν αέρα και τρεχαμε πανικόβλητοι να μαζέψουμε ότι μπορούμε από τα μπαλκόνια χαμός! αλλού ντουλάπες φυτά σαλόνια... αφού ούτε στην ανάκλιση μπορούσαμε να αφησουμε τις πόρτες τις έσπαγε! οπότε κλείσαμε τα πάντα και κοιμηθήκαμε με τον ανεμηστηρα να μη σκασουμε σαν τα ποντίκια. Αρκουδίσιον δεν παίζει. Είπε από σήμερα θα δροσίσει για να δούμε!
Ακόμη δε μπορώ να καταλάβω διαφορά...

Βικάκο δε το ξερα αυτο που είπες για το στρώμα του μωρού θα το ψάξω.. μας βλέπω να μη κλείνουμε μάτι αν κι εγώ τον πρώτο καιρό θα το χω δίπλα μου στο λίκνο αλλά πως να είσαι ήσυχη η μάνα????
Ψωνίσαμε κάτι ολίγα για το μπέμπη μας πήρε η μαμά μου ζιπουνάκια και 3-4 φορμάκια(δεν ήξερα αν πρέπει κοντομάνικα η κανονικά για την εποχή και πήραμε λίγα να το σκεφτούμε..) σεντονάκια και κάτι πετσετούλες. αυτά για αρχή. Α και η αδερφή μου μας πήρε το παιχνιδάκι για την κούνια με τις μελωδίες (ακόμη δεν ήρθε η κούνια.. τα αξεσουαρπήραμε εμεις.. ) και εψαχνα η τρελή Σ/Κ να βρω μπαταρίες να το βάλω να δουλέψει Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 5 325318

Κατερινα έλα να σε κολλήσω γαστρεντερίτιδα να μη χρειαζεται το baby oil χοχοχο μιλάμε μαρτήρησα είχα όλα τα αλλα είχα και το στομάχι μου αυτές τις μέρες.. πάει πέρασε κι αυτό.

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα καλημέρα!!!

Λοιπόν εγώ αν ο καλός μου είχε θέμα με το air con., θα είχα αλλάξει κρεβάτι στάνταρ.Οκ καταλαβαίνω οτι σε ενοχλεί,αλλά δε θα μείνω και άγρυπνη.Μια μέση λύση θα τη βρούμε,πού θα πάει..

Το μπεμπε για αρχή κι εγώ στο δωμάτιο σε καλαθούνα λέω να το έχω,οπότε να μπορώ να το μεταφέρω το πρωί και στον κάτω όροφο που θα κινούμαι (αν κινουμαι κ δεν ξερένομαι στον ύπνο) χωρίς να το ξυπνάω..
Για τα του δωματίου τελικά κατέληξα οτι θα ψωνίζω από ικεα.Όσο πιο οικονομικά γίνεται δλδ.Μόνο την προίκα θα πάρω από αλλού,αν δω ότι από ποιότητα είναι μαπα,αν κ από οτι είδα στο σαϊτ έστω,όλα βαμβακερά λέει πως είναι..
Βικ θα περιμενω λιγω με το λάδι,και αν δε με πιάσει το πολύ πολύ να του βάλω φυτίλι και να το ανάβω,Από οτι είδα είναι παραφηνέλαιο,οπότε για κερί μια χαρά θα είναι!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωτακι μου καλημερα!! αχ τι μοντελο λες; 16 κιλα πηρα και συνεχιζω ακαθεκτη...ουφφφφ.
Μια χαρα θα ειναι το μωρουλινακι σου με ολα του τα πραγματακια μολις γεννηθει!! εισαι σχεδον κομπλε εσυ!! τελεια καλη μ!!

Κατερινα μου καλημερα. το ξερω ρε συ, θα αλλαξω πολιτικη απο αυριο γιατι εχω κουραστει να μη κοιμαμαι..
ικεα ειναι καλη η ποιοτητα, εχουμε στο εξοχικο επιπλα απο κει, ολα βασικα, τωρα δε ξερω για προικα τι λεει.. δεν πιστευω να εχει προβλημα. αν ειναι παρε για αρχη και βλεπεις..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παω για πρωινο και επιστρεφω! πεινασααα

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι Χριστινακι μου θα περασουν κ αυτες οι μερες αλλα λεγαμε κιολας μηπως φευγαμε για Χαλκιδικη την αλλη Παρασκευη αλλα τωρα πρεπει να παω Πεμπτη να δουμε τι θα μας πει κ μετα να αποφασισουμε ποτε θα φυγουμε!!

κ εγω κοριτσια για αρχη θα βαλω καλαθουνα στην κρεββατοκαμαρα κ το πρωι που θα κατεβαινω στον κατω οροφο θα εχω ενα λικνο κ θα κατεβαζω κ το μωρο κατω!!τωρα ολα κουνια Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 5 265569 θα μου δωσουν οποτε θα παρω μονο 2 συρταριερες ασπρες απο το ΙΚΕΑ που ειναι κ πολυ οικονομικες

το θεμα μου ειναι τι νουμερο φορμακια να παρω 0-3 ή 3-6 κ τι κοντομανικα ή μακρυμανικα ειναι προβλημα γιατι κ εκεινη την εποχη δεν εχει κ πολλα κρυα κ δεν ειμαστε για πεταμενα λεφτα!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου κ εγω παω μια βολτα στο φαρμακειο να δω τι εχει απο αμυγδαλελαιο κ βουτυρο καριτε που διαβασα οτι ειναι κ αυτο πολυ καλο κ επισης να βρω ενα φυτικο αντικονουπικο!!κ αν μεινει κανενα φραγκακι να παρω μια πλατφορμα που ειχα δει!! Rolling Eyes Rolling Eyes

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xara έτσι κι εγώ είχα θέμα.. γι αυτό τα πήραμε περισσότερο με το μάτι.. δηλαδή άλλα για 3μ άλλα για 6μ αν μας φαινόταν μικρά. για 0μ δε πήραμε τίποτα αφού το μωράκι θα βγεί σίγουρα ψηλό και μεγαλούτσικο μη πάνε χαμένα.
Για τα ζιπουνάκια δεν είναι πρόβλημα να είναι κοντομάνικα έτσι κι αλλιώς από πάνω βάζεις κάτι άλλο τώρα για τα φορμάκια κι εγώ δεν ξέρω ας μας πουν οι πιο έμπειρες... πραγματικά τι καιρό θα κάνει ποιος ξέρει μπορεί να χρειαστεί να τα αφήνουμε και με τα εσωρουχάκια τη μέρα.

Καλή όρεξη Χριστινάκι!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xara64 έγραψε:κοριτσακια μου κ εγω παω μια βολτα στο φαρμακειο να δω τι εχει απο αμυγδαλελαιο κ βουτυρο καριτε που διαβασα οτι ειναι κ αυτο πολυ καλο κ επισης να βρω ενα φυτικο αντικονουπικο!!κ αν μεινει κανενα φραγκακι να παρω μια πλατφορμα που ειχα δει!! Rolling Eyes Rolling Eyes
Περιμένω νέα για το φυτικο αντικονουπικο με ενδιαφέρει για το μπεμπάκι μετά..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω μην παρετε πολλα για 0-3 καθως τα μωρακια μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα. εγω λεω να παρω περισσοτερο για 3-6

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερουδια κοριτσια!πωπω,δεν προλαβαινω να σας διαβαζω..
δεσποινακι ωραιο το χαλακι με looney tunes,κ εγω τρελαινομαι για κατι τετοια!!
tini,μην ανησυχεις,εγω εβγαλα την γραμμη κανα μηνα πριν γεννησω,ουτε εγω εχω γαλα,κ στην κορη μου,κατεβηκε 2 μερες μετα..κ ο αφαλος μου εχει κ αυτος τρυπουλα!χαχαχα!!ελπιζω να μην εξαφανηστει τελειως απο το λυπος!:! Very Happy
παντως σε ζηλευω που εισαι κρητη!μακαρι να μπορουσαμε να φυγουμε κ εμεις,λατρευω την κρητη,ειναι κ ο αντρουλης μου απο κει..αλλα η δουλεια μας ειναι εδω,κ δυστυχως δεν μπορουμε!θα κατεβουμε ομως 11/8,θα γινει χαμος!!!!!!!!!!!
επιτελους δροσισε λιγακι!!μακαρι να κρατησει!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε:
xara64 έγραψε:κοριτσακια μου κ εγω παω μια βολτα στο φαρμακειο να δω τι εχει απο αμυγδαλελαιο κ βουτυρο καριτε που διαβασα οτι ειναι κ αυτο πολυ καλο κ επισης να βρω ενα φυτικο αντικονουπικο!!κ αν μεινει κανενα φραγκακι να παρω μια πλατφορμα που ειχα δει!! Rolling Eyes Rolling Eyes
Περιμένω νέα για το φυτικο αντικονουπικο με ενδιαφέρει για το μπεμπάκι μετά..


ναι ξερω οτι υπαρχουν κ για βρεφη θα ρωτησω αν κανουν δουλεια κ σε εμας κ θα σου πω οταν γυρισω!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 5 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 5 417472

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχχαχαχαχχ!Τρελή Κατερίνααααααααα!!!!!
¨Εχω και άλλη λύση ρε μετά να σου πώ.....αλλά θα ρωτήσεις τη γιατρό σου για αυτό διότι είναι υπακτικό...και επειδή είχε συσπάσεις δεν ξέρω κατά πόσο κάνεις να πάρεις υπακτικό.....(παίζει ρόλο η δοσολογία....και καμιά φορά το έντερο κάνει συσπάσεις και δημιουργεί συσπάσεις και στη μήτρα αν πάρεις παραπάνω δόση από αυτή που πρέπει....)

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πριν λίγω παρέλαβα κάτι πραγματάκια από το Λητώ,για εμένα και το μπεμπε.Είπαμε,έτσι όπως είναι η κατάσταση με τις συσπάσεις,να ετοιμάσουμε αρχές Αυγούστου Βαλίτσα μαιευτηρίου,γιατί δεν ξέρω πώς θα εξελιχτεί το θέμα μου.
Τα φορμάκια που πήρα απο 0-3 μηνών,είναι αρκετά μεγάλα.Φαντάζομαι ότι δεν πέφτω έξω με το μάτι,αλλά είναι πιο πολύ προς το τριών μηνών,παρά προς το νεογέννητο.Κατά συνέπεια θα χρειαστώ και κάτι πιο μικρό,Τα ζιπουνάκια έχουν πολύ πλάκα!Είναι σαν ρούχα κούκλας!!
Γενικάείπαμε να πάρουμε εμεις κάποια πολύ βασικά πράγματα για τις πρώτες μέρες,κατά συνέπεια στο μικρότερο νουμερο και ότι μας φέρουν απο εκει κ πέρα,ας ειναι μεγαλύτερα.Ή το πολυ πολυ τα αλλάζουμε εμεις και παίρνουμε μεγαλύτερα,για τους μήνες που έρχονται..

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vgog65 έγραψε:χαχαχαχχαχαχαχχ!Τρελή Κατερίνααααααααα!!!!!
¨Εχω και άλλη λύση ρε μετά να σου πώ.....αλλά θα ρωτήσεις τη γιατρό σου για αυτό διότι είναι υπακτικό...και επειδή είχε συσπάσεις δεν ξέρω κατά πόσο κάνεις να πάρεις υπακτικό.....(παίζει ρόλο η δοσολογία....και καμιά φορά το έντερο κάνει συσπάσεις και δημιουργεί συσπάσεις και στη μήτρα αν πάρεις παραπάνω δόση από αυτή που πρέπει....)

Ναι ναι το ξέρω για το έντερο,γιαυτό και η γιατρός μου ήταν πολύ αυστηρή στο ότι πρέπει οπωσδήποτε να λύσω το θέμα της δυσκοιλιότητας.Ασε που το έχω καταλάβει κι από μόνη μου,γιατί η μοναδική φορά που πονάω πλέον είναι όταν θέλω να πάω τουαλέτα και δε μπορώ.Και δν είναι πόνος εντέρου,είναι συσπάσεις κανονικότατες με πόνους περιόδου.Μέχρι στιγμής πάντως,υπόθετα γλυκερίνης χρησιμοποιούσα.Περίπου την ίδια δουλειά με το λάδι πρέπει να κάνουν, απλά είναι διαφορετική η είσοδος!!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαρα,εγω που ειχα γεννησει παλι τον οκτ,ειχα παρει φοραμκια βαμβακερα,λεπτα,μακρμανηκα τα οποια θα μπορεσεις να τα φορας κ χειμωνα,σπιτι,με φανελακια απο μεσα κ ζακετουλα απο πανω.εγω ειχα παρει μονο 3-6,γιατι εβγαλα κ παιδι 4 κιλων..κ το ηξερα απο πριν..
χθες κατεβασα οοοοολα τα ρουχα της μικρης κ εκανα ενα ξεκαθαρισμα!ουφ,κουραση..αλλα επρεπε να γινουν.ειναι μια γειτονισσα της πεθερας μου κ ζητησε τα ρουχα,εκεινη γενναει 20 αυγουστου..
ακουστε να γελασετε τι επαθα το βραδυ..
ξυπναει η μικρη κ με φωναζει..παω να σηκωθω απο πλαι (γιατι κοιμομουν ανασκελα)κ δεν ειχε χωρο..κ βρισκομαι στον αερα..πως με προλαβε ο αντρας μου,κ με επιασε δεν ξερω..μαλλον εχει καλα αντανακλαστικα!κ ετσι την γλυτωσα την σαβουρδα..

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωτάκο πήρες ωραία πραγματούδιααααααααα!!!!Τι καλά!!!!
Πωπωπω εμένα με πιάνει πονοκέφαλος με αυτά όχι οτι δεν μου αρέσει ....αλλά δεν ξέρω τι να προτωπάρω μου φαίνονται όλα σημαντικά...και δεν ξέρω πως να τα ξεχωρήσω οπόταν και γώ σαν και σένα Γιώτα γραπώνω τη μανούλα και την αφήνω και κάνει αυτή τα κουμάντα διότι σε μερικά μαγαζιά που πήγα ....μας φορτώνανε έξτρα πράγματα που δεν ήταν τόσο αναγκαία...σαφώς και δεν τα πήρα αλλά δεν ήξερα τι ήταν σημαντικό οπόταν...καθάρισε η μάνα!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε μεγειά Κατερίνα!!! Με το καλό να μπει το μπεμπάκι μέσα!!! Ναι τα ζιπουνάκια έχουν πολύ πλάκα, αυτά του τζάμπο που πήραμε εμείς ήθελαν προσοχή γιατί το ένα με το άλλο είχαν διαφορά στο μέγεθος αν και ήταν ίδιο νούμερο γι αυτό τα πήραμε λίγο με το μάτι.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ξεκαθάρισα ρουχαλάκια που μου έδωσε μια ξαδέλφη αλλά δεν έπλυνα τίποτα απο αύριο θα αρχίσω.Οσο για το τι χρειάζεται δεν θέλει πολλά γιατί μεγαλώνουν γρήγορα και θα φέρουν και αρκετά.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:πριν λίγω παρέλαβα κάτι πραγματάκια από το Λητώ,για εμένα και το μπεμπε.Είπαμε,έτσι όπως είναι η κατάσταση με τις συσπάσεις,να ετοιμάσουμε αρχές Αυγούστου Βαλίτσα μαιευτηρίου,γιατί δεν ξέρω πώς θα εξελιχτεί το θέμα μου.
Τα φορμάκια που πήρα απο 0-3 μηνών,είναι αρκετά μεγάλα.Φαντάζομαι ότι δεν πέφτω έξω με το μάτι,αλλά είναι πιο πολύ προς το τριών μηνών,παρά προς το νεογέννητο.Κατά συνέπεια θα χρειαστώ και κάτι πιο μικρό,Τα ζιπουνάκια έχουν πολύ πλάκα!Είναι σαν ρούχα κούκλας!!
Γενικάείπαμε να πάρουμε εμεις κάποια πολύ βασικά πράγματα για τις πρώτες μέρες,κατά συνέπεια στο μικρότερο νουμερο και ότι μας φέρουν απο εκει κ πέρα,ας ειναι μεγαλύτερα.Ή το πολυ πολυ τα αλλάζουμε εμεις και παίρνουμε μεγαλύτερα,για τους μήνες που έρχονται..



Τι καλάαααααααααααααααα!!!!!Κ εγώ τότε θα ξεκινήσω να φτιάχνω βαλίτσα.....αρχές Αυγούστου μετά το ντόπλερ λέω συγκεκριμένα!!!!6 Αυγούστου !!!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΑΑΑΑ ξέχασα να πω οτι έκανα μια λίστα για οτι θα χρειαστώ γιατι διαφορετικά θα ξεμυαλιζόμουν και θα έπαιρνα περιττά πράγματα.

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Γιωτάκο πήρες ωραία πραγματούδιααααααααα!!!!Τι καλά!!!!
Πωπωπω εμένα με πιάνει πονοκέφαλος με αυτά όχι οτι δεν μου αρέσει ....αλλά δεν ξέρω τι να προτωπάρω μου φαίνονται όλα σημαντικά...και δεν ξέρω πως να τα ξεχωρήσω οπόταν και γώ σαν και σένα Γιώτα γραπώνω τη μανούλα και την αφήνω και κάνει αυτή τα κουμάντα διότι σε μερικά μαγαζιά που πήγα ....μας φορτώνανε έξτρα πράγματα που δεν ήταν τόσο αναγκαία...σαφώς και δεν τα πήρα αλλά δεν ήξερα τι ήταν σημαντικό οπόταν...καθάρισε η μάνα!!!!

ναι ειναι σημαντικο να πας με καποιο που εχει εμπειρια! αν παμε μονες θα τα παρουμε ολα γιατι για μας οπως ειπες ειναι ολα σημαντικα!! χιχι. και γω με τη πεθερουλα θα παω... οταν παω.. αλλα εχουν ενα θεμα με την προληψη στην οικογενεια και δε θελουν να παρουμε τιποτα πρι γεννηθει το παιδι. οποταν μου ειπαν να παμε να διαλεξω και οταν ειμαι μαιευτηριο θα μου τα παρουν και θα παω σπιτι να τα βρω Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις