Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

126ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 6:04 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
επισης ρε κοριτσια εχετε ποτε ακουσει την εκφραση φοβαμαι να θηλασω????

εντυπωση μου κανει

127ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 6:06 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoleta έγραψε:
Στελλίτσα έγραψε:[κανεις δεν ειπε ότι εισαι κακια.....
ενημέρωση λέμε δεν υπάρχει!!
Αναρρωτηθηκες γιατι σου κόπηκε το γάλα? Μηπως το εβαζες σε προγραμμα? Κοιμοταν πολυ και δεν το ξυπναγες να θηλασει?
Το γαλα σταματαει όταν εμεις σταματαμε να θηλαζουμε.....το στηθος ειναι εργοστασιο παραγωγης γαλακτος... όσο το δουλευεις βγαζει...
Επίσης οι διαιτες καμια φορα μειωνουν την ποσοτητα και την ποιοτητα!
Η κόρη μου από 40 ημερών κοιμόταν 12ωρο. Δεν μου κόπηκε το γάλα θήλασα 13 μήνες, επίσης της έδινα πιπίλα από την πρώτη μέρα. Όπως είπε και μία μαμά πιο πριν, είναι κατά περίπτωση κάποια πράγματα και δεν πρέπει να είμαστε απόλυτες
μπραβο ρε 12 ωρες εμεις ακομη ρε νικολεττα 4 το πολυ...

128ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 6:13 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzeni έγραψε:
nikoleta έγραψε:
Στελλίτσα έγραψε:[κανεις δεν ειπε ότι εισαι κακια.....
ενημέρωση λέμε δεν υπάρχει!!
Αναρρωτηθηκες γιατι σου κόπηκε το γάλα? Μηπως το εβαζες σε προγραμμα? Κοιμοταν πολυ και δεν το ξυπναγες να θηλασει?
Το γαλα σταματαει όταν εμεις σταματαμε να θηλαζουμε.....το στηθος ειναι εργοστασιο παραγωγης γαλακτος... όσο το δουλευεις βγαζει...
Επίσης οι διαιτες καμια φορα μειωνουν την ποσοτητα και την ποιοτητα!
Η κόρη μου από 40 ημερών κοιμόταν 12ωρο. Δεν μου κόπηκε το γάλα θήλασα 13 μήνες, επίσης της έδινα πιπίλα από την πρώτη μέρα. Όπως είπε και μία μαμά πιο πριν, είναι κατά περίπτωση κάποια πράγματα και δεν πρέπει να είμαστε απόλυτες
μπραβο ρε 12 ωρες εμεις ακομη ρε νικολεττα 4 το πολυ...
Ήμουν τυχερή τι να πω... ελπίζω στον μικρούλη να μην πληρώσω όλα τα σπασμένα!!!

129ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 6:14 am

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sygnwmi alla den exw diabasei ola ta post den prolabainw alla peira mia geniki eikona!
egw zw se mia xwra (germania) pou einai fanatika yper tou thilasmou kai yparxei treli enimerwsi.egw omws den katafera na thylasw.giati?exw grapsei tin istoria mou sto blog tou eimaimama.me liga logia to paidi eixe provlima kai den ekane na piei mitriko gala logw tou lipous pou periexei. egw ebgaza me to thilastro 2 mines to paidi pote den akoumpise to stithos.logw stenaxwrias kai ypervolikis kourasis pisteuw oti kapoia stigmi mou kopike.eixa omws gemisei énan katapsikti me gala, otan epetrapike to edwsa stin mikri mou me fobo bebaia min ksanagyrisei to problima.telika to problima den ksanagyrise alla oute kai to gala mou kai as eixa tin maia synexeia spiti mou kai as prospathisa ta panta mexri eksantlisews.merikes fores apla den ginetai na thilaseis to paidi.kai merikes fores apla to gala stamataei ola auta pou grafontai kai legontai den isxyoun panta!egw opws eipa eixa oli tin ipostiriksi kai twn giatrwn kai maia sto spiti kai pliroforisi kai oli tin kali thelisi kai omws den ta katafera!!eniwsa foberes tipseis alla prospathw na to kseperasw afou eimai sigouri oti ekana ta panta!etsi apla oses den mporoun den mporoun den xreiazetai na fortwnontai kai alles typseis apo aftes pou exoun!oi ereunes den isxyoun gia oles tis periptwseis!

130ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:13 am

Στελλίτσα

Στελλίτσα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tzeni έγραψε:επισης ρε κοριτσια εχετε ποτε ακουσει την εκφραση φοβαμαι να θηλασω????

εντυπωση μου κανει

αν διαβασεις το πρωτο μηνυμα αυτου του θεματος θα καταλαβεις απο που ξεκινησε η συζητηση........
απλα εδω εχει ξεφυγει τωρα το θεμα και νομιζουν αυτες που θηλασαν λίγο ή αυτες που δεν θηλασαν ή αυτες που δεν μπορεσαν οτι δεχονται επιθεση απο μανιακες μάνες που θηλαζουν ακομα και τους καταλογιζουν ευθυνες για να νιωσουν τυψεις!! φοβερο ε?
τι σου ειναι οι γυναικες........
Α!!!η συζητηση ξεκινησε απο μενα!!
και δεν ειμαι μανιακη καθολου!!

131ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:25 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στελλίτσα έγραψε:
tzeni έγραψε:επισης ρε κοριτσια εχετε ποτε ακουσει την εκφραση φοβαμαι να θηλασω????

εντυπωση μου κανει

αν διαβασεις το πρωτο μηνυμα αυτου του θεματος θα καταλαβεις απο που ξεκινησε η συζητηση........
απλα εδω εχει ξεφυγει τωρα το θεμα και νομιζουν αυτες που θηλασαν λίγο ή αυτες που δεν θηλασαν ή αυτες που δεν μπορεσαν οτι δεχονται επιθεση απο μανιακες μάνες που θηλαζουν ακομα και τους καταλογιζουν ευθυνες για να νιωσουν τυψεις!! φοβερο ε?
τι σου ειναι οι γυναικες........
Α!!!η συζητηση ξεκινησε απο μενα!!
και δεν ειμαι μανιακη καθολου!!
χαχαχα τα διαβασα ρε συ ολα μανιακη μανα !!!!απλα πραγματικα δεν εχω ξανακουσει καποια να λεει φοβαμαι να θηλασω!!
εγω ασχετο αλλα ακομη τον παλευω τον θηλασμο προσπαθω μαζι με συμπληρωμα και οσο παει!!!!αλλα οταν αρχισω την δουλεια θα το κοψω αναγκαστικα γιατι με το θηλαστρο οσες φορες προσπαθησα πανω απο 30 μλ δεν βγαζει!!

132ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:44 am

Στελλίτσα

Στελλίτσα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


[/quote]χαχαχα τα διαβασα ρε συ ολα μανιακη μανα !!!!απλα πραγματικα δεν εχω ξανακουσει καποια να λεει φοβαμαι να θηλασω!!
εγω ασχετο αλλα ακομη τον παλευω τον θηλασμο προσπαθω μαζι με συμπληρωμα και οσο παει!!!!αλλα οταν αρχισω την δουλεια θα το κοψω αναγκαστικα γιατι με το θηλαστρο οσες φορες προσπαθησα πανω απο 30 μλ δεν βγαζει!!

Δηλαδη δεν βαζεις το παιδι στο στηθος σου?
Ρωταω απλα επειδη απο οτι γνωριζω ορισμενα θηλαστρα δεν κανουν τη θηλαστικη κινηση που κανει στο στομα του μωρου με αποτελεμα να βγαζει πιο λιγο γαλα. Βεβαια εδω στη συζητηση ειπε μια κυρια οτι αυτο δεν ισχυει με βαση τη δικη της εμπειρια...
εγω μπορω να δωσω πληροφοριες με βαση τη δικη μου εμπειρια.....
δεν χρεισιμοποιησα ποτε θηλαστρο, ποτε πιπιλα (προσπαθησα να της δωσω 2 μηνων και δεν ηθελε απο τοτε μεχρι και τωρα!)και επισης δεν χρησιμοποιησα ποτε ρολοϊ. θηλαζα απο τη πρωτη στιγμη οσο ηθελε και οποτε ηθελε. υπηρξαν 3-4 μερες που θηλαζα και 12 ωρες με μικρα διαλλειματα, εις γνωση μου οτι το παιδι περναει φαση αναπτυξης και πρεπει να καθησει παραπανω στο στηθος για να γινει η αναλογη παραγωγη γαλακτος! δεν εχω δωσει ποτε χαμομηλο ή νερο επισης!
απο τον 7ο μηνα που μπηκαμε στις στερεες τροφες δινω εννοειται νερο και τη θηλαζω κανονικα και μετα το μεσημεριανο και το απογευματινο της γιατι το θελει.
εγω μπορω και το κανω ολο αυτο επειδη δεν εργαζομαι και δοξα το Θεό ειμαι καλα στην υγεια μου! μακαρι να ηταν ετσι για ολες τις μανουλες!

133ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 8:00 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι οχι στο στηθος τον βαζω κανονικα παντα και τον αφηνω οσο θελει μετα νευριαζει και τραβαει τις θηλες και δεν καθεται αλλο..και μετα του δινω συμπληρωμα ..απλα λεω οτι οποτε δοκιμασα με θηλαστρο δεν εβγαζα γαλα!

134ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 8:07 am

stroymfita

stroymfita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tzeni έγραψε:
Στελλίτσα έγραψε:
tzeni έγραψε:επισης ρε κοριτσια εχετε ποτε ακουσει την εκφραση φοβαμαι να θηλασω????

εντυπωση μου κανει

αν διαβασεις το πρωτο μηνυμα αυτου του θεματος θα καταλαβεις απο που ξεκινησε η συζητηση........
απλα εδω εχει ξεφυγει τωρα το θεμα και νομιζουν αυτες που θηλασαν λίγο ή αυτες που δεν θηλασαν ή αυτες που δεν μπορεσαν οτι δεχονται επιθεση απο μανιακες μάνες που θηλαζουν ακομα και τους καταλογιζουν ευθυνες για να νιωσουν τυψεις!! φοβερο ε?
τι σου ειναι οι γυναικες........
Α!!!η συζητηση ξεκινησε απο μενα!!
και δεν ειμαι μανιακη καθολου!!
χαχαχα τα διαβασα ρε συ ολα μανιακη μανα !!!!απλα πραγματικα δεν εχω ξανακουσει καποια να λεει φοβαμαι να θηλασω!!
εγω ασχετο αλλα ακομη τον παλευω τον θηλασμο προσπαθω μαζι με συμπληρωμα και οσο παει!!!!αλλα οταν αρχισω την δουλεια θα το κοψω αναγκαστικα γιατι με το θηλαστρο οσες φορες προσπαθησα πανω απο 30 μλ δεν βγαζει!!


EGO TOYLAXISTON NOI8O TYPSEIS (Η ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ)ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΘΥΛΑΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΣΤΟ ΣΠΙΤΗ (ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΩΣΤΗ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΣΥΚΩΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΥΓΕ)ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΝΑ ΘΥΛΑΣΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΥΛΑΣΑ ΜΕ ΚΕΙΤΑΝΕ ΜΕ ΕΝΑ ΒΛΕΠΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΡΟΤΗΜΩ ΝΑΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΑΝΧΟΙ ΟΝΤΩΣ ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ''ΜΑΝΙΑΚΕΣ''ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΡΗΝΟΥΝ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΘΥΛΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ.......

135ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 8:20 am

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα σχολιασω το αρχικο μηνυμα λοιπον!
Δεν μπορω να καταλάβω γιατι αναλώνεσαι στα λεγόμενα μιας εγκυου στο μικροβιολογικό. Επισης για πιο λόγο λυπασαι το μωρακι! Σου ειπε οτι φοβαται να θηλασει οχι οτι θα το αφησει νηστικο. Εντελως ακυρη η εκφραση σου! Αν δεν το θηλασει θα του δωσει μπουκαλι. Και τα δυο ειναι μεθοδος σίτισης ενος βρεφους οποτε αποδεχτα και απο ολους μας. Ασε που πιστευω οτι η κοπελα μολις γεννησει θα προσπαθησει να θηλασει.
Αννα συμφωνω με την τοποθετηση σου! Δυστυχως ετσι ειναι! θα συμπληρωνα κιολας οτι η 3η κατηγορια περιεχει και γυναικομαμαδες μου εχουν κομπλεξ ανωτεροτητας προς της αλλες 2 κατηγοριες.

136ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 8:30 am

k.evridiki

k.evridiki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω παντως ειχα ορμονικο θεμα δεν ειχα ουτε αγχος ,ουτε διαιτα εκανα και ο μικρος θηλαζε μια χαρα καθε 2ωρες...απλα μια ορμονη δε θυμαμαι τωρα ονομα ηταν σε πολυ χαμηλα επιπεδα και δεν μπορουσαν να την ανεβασουν.. με τιποτα ομως...και οταν μιλησα με το παιδιατρο και του ειπα ποσο πολυ στεναχωριομουν με καθοδηγησε και με βοηθησε να καταλαβω οτι το παιδι θα ηταν μια χαρα ... Wink

137ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 9:57 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια!!

δε θα σχολιασω το αν μια μαμα που θηλαζει ειναι καλη η κακη κλπ κλπ, αλλα θα σας πω κατι
οσο ημουν εγκυος δεν ηθελα με τιποτα να θηλασω, με ΤΙΠΟΤΑ ομως!!! το θεωρουσα οτι πιο σιχαμερο! να βγαζω γαλα απο το στηθος μου??? μπλιαχ!! αφου εκανα πλακα με τον αντρα μου, αν μου ζητησει γαλα για τον καφε να πατησω τσακ το βυζι και να του βαλω!! χωρις πλακα, μεχρι και τη στιγμη που γεννησα το θεωρουσα δεδομενο οτι δε θα θηλασω, δεν ηθελα ουτε καν να προσπαθησω. δεν ηθελα ουτε να το ακουσω ουτε να το συζητησω!! τρομερη αρνηση! οποιος και να μου το ανεφερε (ειδικα οταν πλησιαζαν οι μερες) τσατιζομουν και ελεγα δε μπορω σιχαινομαι!!!
ο αντρας μου ομως ειχε αλλη αποψη. με ζαλιζε για τα οφελη του θηλασμου, μου εφερνε αρθρα κ εγω νευριαζα, μεχρι και το γυναικολογο μου ειχε παρει τηλεφωνο για να μου μιλησει συγκεκριμενα για αυτο το θεμα.
με το που γεννησα και μου εφεραν το μωρο να το θηλασω, οταν μου το εβαλε η μαια στην αγκαλια μου το εσπρωξα, δεν ηθελα!! ο αντρας μου επεμεινε κ παλι και με το που ειδα αυτο το μικρο κεφαλακι να κουνιεται πανω κατω και να ψαχνει να φαει ενιωσα τοσο περιεργα... θεωρω οτι ηταν απο τις καλυτερες εμπειριες που ειχα στη ζωη μου, να βλεπεις οτι το παιδι σου μεγαλωνει απο το σωμα σου.. αλλα σε καμια περιπτωση δε θα κατακρινω μια κοπελα που δε θα θηλασει!! στο κατω κατω ειναι δικο της θεμα! αν χρειαστει βοηθεια, καλως, αλλα οχι ειρωνειες και σχολια κλπ κλπ.

138ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:07 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κατερινακι, για το θηλαστρο ειπα οτι δεν ισχυει παντα οτι μονο το νοσοκομειακο βγαζει το γαλα που εχουμε γιατι εμενα εβγαζε και το κανονικο, δεν ειπα οτι αναιρω τα νοσοκομειακια θηλαστρα, απλα ετσι τονισα για αλλη μια φορα οτι παντου υπαρχουν εξαιρεσεις και γιαυτο να μην ειμασατε απολυτοι, και εγω εχω συμβουλεψει κοπελα απο την αρχη που ρωτουσε να παρει νοσοκομειακο θηλαστρο αφου δεν θηλαζε το μωρο για να εδραιωθει οσο πιο μπορει καλα η γαλουχια της, οσο για την λεξη κυρια σε ευχαριστω, το ξερω οτι ειμαι κυρια, ο τροπος που το εγραψες δειχνει ειρωνια, δεν με νοιαζει μαλλον εσυ δεν με συμπαθεις αλλα δεν με ενοχλει καθολου ειλικρινα, εχω το θαρρος της γνωμης μου και ξερω οτι μπορει να μην ειναι αρεστη απο ολους, εγω τουλαχιστον δεν ειρωνευομαι, τα γραφω οπως τα νιωθω, σε ευχαριστω και παλι!!!!!

139ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:09 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στελλίτσα έγραψε:
Δηλαδη δεν βαζεις το παιδι στο στηθος σου?
Ρωταω απλα επειδη απο οτι γνωριζω ορισμενα θηλαστρα δεν κανουν τη θηλαστικη κινηση που κανει στο στομα του μωρου με αποτελεμα να βγαζει πιο λιγο γαλα. Βεβαια εδω στη συζητηση ειπε μια κυρια οτι αυτο δεν ισχυει με βαση τη δικη της εμπειρια...
εγω μπορω να δωσω πληροφοριες με βαση τη δικη μου εμπειρια.....
δεν χρεισιμοποιησα ποτε θηλαστρο, ποτε πιπιλα (προσπαθησα να της δωσω 2 μηνων και δεν ηθελε απο τοτε μεχρι και τωρα!)και επισης δεν χρησιμοποιησα ποτε ρολοϊ. θηλαζα απο τη πρωτη στιγμη οσο ηθελε και οποτε ηθελε. υπηρξαν 3-4 μερες που θηλαζα και 12 ωρες με μικρα διαλλειματα, εις γνωση μου οτι το παιδι περναει φαση αναπτυξης και πρεπει να καθησει παραπανω στο στηθος για να γινει η αναλογη παραγωγη γαλακτος! δεν εχω δωσει ποτε χαμομηλο ή νερο επισης!
απο τον 7ο μηνα που μπηκαμε στις στερεες τροφες δινω εννοειται νερο και τη θηλαζω κανονικα και μετα το μεσημεριανο και το απογευματινο της γιατι το θελει.
εγω μπορω και το κανω ολο αυτο επειδη δεν εργαζομαι και δοξα το Θεό ειμαι καλα στην υγεια μου! μακαρι να ηταν ετσι για ολες τις μανουλες!
Κι εγώ από ότι ξέρω όταν χρησιμοποιείς θήλαστρο μαθαίνει το παιδί να πίνει πιο εύκολα με μπιμπερό και μετά κουράζεται στο στήθος με αποτέλεσμα να ''απειλείται'' ο θηλασμός. Να πω την προσωπική μου εμπειρία (ίσως βοηθήσω την Τζένη) με το θήλαστρο δεν έβγαζα σταγόνα... θήλασα όμως κανονικά και αποκλειστικά 13 μήνες. Επίσης καθαρά προσωπική μου εμπειρία είναι ότι η πιπίλα δεν κάνει κακό (τουλάχιστον δεν έκανε σε εμένα) στο θηλασμό γιατί έδινα από την πρώτη μέρα. Το ίδιο έχω να πω και για το τσάι το οποίο επίσης έδινα από την πρώτη μέρα γιατί ο γιατρός μου είπε να δίνω υγρά όσο διψάει (και έπινε πολύ τσάι). Όσο για το χρόνο θηλασμού οι μαίες μας είπαν να μην κρατάμε παραπάνω από 30 λεπτά σύνολο. Αυτό το έκανα αλλά υπήρχαν κάποιες περιπτώσεις που ''ξέφευγα''!

140ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:15 am

8ou8oumi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια, εμένα δε με θήλασε η μάνα μου γιατί έπαιρνε του κόσμου τα φάρμακα όταν γέννησε. Δε θα κατηγορήσουμε τις μανούλες που είχαν προβλήματα και δεν τα κατάφεραν!
Αυτές όμως που λένε θέλω να θηλάσω, πρέπει να ενημερώνονται και το βασικότερο να επιμένουν! Υπομονή κι επιμονή είναι το κλειδί για το θηλασμό.
Επειδή η αδερφή μου γέννησε 2,5 μήνες πριν από μένα στη Γερμανία (όπου έχουν την απίστευτη βοήθεια σ'αυτό το θέμα), είπα θα τα καταφέρω κι εγώ! Αν έμενα στα χέρια του μαιευτηρίου, ούτε 1 μήνα δε θα κατάφερνα να θηλάσω το κοριτσάκι μου. Ο παιδίατρος μας έβαλε πρόγραμμα στο θηλασμό (ΜΕ συμπλήρωμα πάντα) κι εγώ στο σπίτι έπαθα έναν πανικό, επειδή το μωρό δεν τα ακολουθούσε όλα αυτά. Δε μου είπε κανείς ότι ο θηλασμός δεν έχει πρόγραμμα. Ότι ο θηλασμός δεν είναι μόνο τροφή, είναι και παρηγοριά. Τα έμαθα όλα μόνη μου.
Μου έλεγαν "δεν έχεις γάλα,γι'αυτό είναι όλη την ώρα στο στήθος" "Μήπως δεν έχεις?" "το χορταίνεις?" και άλλα τέτοια που σου καταρρακώνουν την ψυχολογία. Η αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή όλα αυτά με επηρρέασαν και από την έλλειψη πληροφόρησης, άρχισα κι εγώ να αναρωτιέμαι και να στεναχωριέμαι, με αποτέλεσμα να αραιώσει το γάλα μου. Ή έτσι πίστευα τουλάχιστον, γιατί όντως η μικρή ήταν όλη μέρα κυριολεκτικά πάνω μου. Όποτε όμως δοκόμαζα να της δώσω συμπλήρωμα, δεν το ήθελε.
Όταν, αργά πια, έψαξα λίγο παραπάνω το θέμα στο ίντερνετ και διάβασα για την παρηγοριά που προσφέρει το στήθος, κατάλαβα ότι το έκανε λόγω των συνεχόμενων κολικών που είχε και ξεαγχώθηκα. Και αυτό που λένε, ότι ο θηλασμός αποτρέπει εν μέρει τους κολικούς, δεν ισχύει, το κοριτσάκι μου είχε επί τρεις μήνες κάθε μέρα όλη μέρα σχεδόν. Ακόμα τη θηλάζω, αύριο γίνεται 10 μηνών.
Τελικά σας έγραψα την ιστορία μου για να τονίσω πως ο θηλασμός θέλει υπομονή και θέληση. Πόόόόσες φορές είπα θα τα παρατήσω! Πόσες νύχτες είπα στον άντρα μου "από αύριο μπουκάλι". Κάθε πρωί όμως, όταν ξεκουραζόμουν λίγο, έλεγα "ε, ας προσπαθήσω και σήμερα και βλέπουμε..." .
Όταν μια μαμά θέλει να θηλάσει πρέπει να πει στον εαυτό της "Θα θηλάσω. Τέλος!" Να μην ακούσει κανέναν και να έχει ΥΠΟΜΟΝΗ! Εκτός βέβαια αν υπάρχουν προβλήματα υγείας.

Δεν θυμάμαι πια κοπέλα αναφέρθηκε στον επαναγαλακτισμό και δημιουργήθηκε μια διαφωνία αν γίνεται ή όχι, αυτό που θέλω να πω είναι ότι είδα σε ντοκυμαντέρ μια γιαγιά που κατέβασε γάλα και έτρεφε το εγγονάκι της επειδή η μαμά του σκοτώθηκε. Απίστευτο?

141ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:20 am

8ou8oumi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
νικολέτα κι εμένα ως 30' μου είχαν πει αλλά η μικρή το ζητούσε συνέχεια και ορισμένες φορές την είχα ως και 1-1,5 ώρα στο στήθος, διάλλειμα για 20' και μετά ξανά!

Ερώτηση για όσες σταμάτησαν το θηλασμό. Γιατί σταματήσατε και πως ήταν για το μωράκι σας? Όταν το ζητούσε τί κάνατε?

142ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:25 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θουθουμι, υπαρχει θεμα ιστοριες θηλασμου και αποτυχημενες ιστοριες θηλασμου, εκει θα δεις ωραιες ιστοριες που εχει πει η καθε μια γιαυτο το θεμα και αμα θες μπορεις να γραψεις και την δικια σου επισης

143ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:26 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
8ou8oumi νομίζω ότι το μήνυμά σου είναι το πιο ουσιαστικό. Και σε μένα συνέβη να νομίζω ότι δεν έχω γάλα (στις 40 μέρες) και τελικά θήλασα 13 μήνες. Το θέμα είναι να βοηθάμε όσο μπορούμε τις μανούλες που θέλουν να θηλάσουν πραγματικά, και όχι να κατακρίνουμε αυτές που δε θέλουν. Δεν έχει νόημα να ασχολείσαι και να κατηγορείς μία μαμά που έχει επιλέξει να μη θηλάσει, έτσι κι αλλιώς επιλογή της είναι. Το πιο σημαντικό όμως είναι να βοηθήσουμε μία μαμά που θέλει να θηλάσει και ίσως έχει λάθος πληροφόρηση ή δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει, και για αυτό ευγνωμονώ
τον γιατρό μου που με βοήθησε να μου φύγει το άγχος και να συνεχίσω το θηλασμό

144ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:28 am

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ...ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΝΤΡΟΠΕΣ ΜΟΥ Η ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΑ....ΜΕ ΧΑΠΑΚΙΑ...1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ ΤΑΒΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΑ ΧΑΜΗΛΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ...ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΤ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΤΑ ΚΩΛΟΧΑΠΙΑ...
ΑΛΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΠΑΘΩ.....
ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΟΨΑ..
ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΖΩ...
ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙ ΜΟΥ...
Ε..ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΥΖΑΚΙΑΣ...
ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΡΑΩΟΥΣΕ ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ...3 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ...
ΑΜΑΡΤΙΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΣΑΣ ΛΕΩΩΩ.....
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ...
ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΡΕΙΣΑ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ..
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ
ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΧΙΛΙΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΓΤ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΕΕΤΣΙ...
ΜΗΝ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ...ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ..
ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ..ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΟΥΦΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΕ ΛΑΤΡΕΙΑ..
ΕΧς ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ 2Ο ΝΑ ΜΕ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΟ ΜΟΥ...

145ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:31 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
8ou8oumi έγραψε:
Ερώτηση για όσες σταμάτησαν το θηλασμό. Γιατί σταματήσατε και πως ήταν για το μωράκι σας? Όταν το ζητούσε τί κάνατε?

Σταμάτησα στους 13 μήνες γιατί πρώτον θεωρούσα ότι ήταν ικανοποιητικό διάστημα και δεύτερον ήθελα να ξαναμείνω έγκυος και η γιατρός μου είπε ότι θα πρέπει έτσι κι αλλιώς να το κόψω γιατί προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα. Το έκοψα χωρίς χάπια απλά αραίωνα τον θηλασμό και αντικαθιστούσα γεύματα με ξένο γάλα. Έγινε σταδιακά και η μικρή μου δεν ζήτησε από το στήθος, μάλλον ήταν κι εκείνη έτοιμη να το δεχτει!

146ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:34 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
peppy-mama έγραψε:
ΕΧς ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ 2Ο ΝΑ ΜΕ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΟ ΜΟΥ...
Μην το σκέφτεσαι έτσι κοριτσάκι μου... όλες κάνουμε λάθη είτε από επιλογή είτε από άγνοια που μετά μετανιώνουμε για αυτά. Μην τιμωρείς τον εαυτό σου με αυτόν τον τρόπο. Ίσα ίσα που τώρα ξέρεις και στο 2ο δε θα κάνεις το ίδιο λάθος. Ξέχασέ το και προχώρα, έχεις τόσα να δώσεις στον μπεμπουλίνο σου, αυτό είναι το λιγότερο!

147ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:39 am

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikoleta έγραψε:
peppy-mama έγραψε:
ΕΧς ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ 2Ο ΝΑ ΜΕ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΟ ΜΟΥ...
Μην το σκέφτεσαι έτσι κοριτσάκι μου... όλες κάνουμε λάθη είτε από επιλογή είτε από άγνοια που μετά μετανιώνουμε για αυτά. Μην τιμωρείς τον εαυτό σου με αυτόν τον τρόπο. Ίσα ίσα που τώρα ξέρεις και στο 2ο δε θα κάνεις το ίδιο λάθος. Ξέχασέ το και προχώρα, έχεις τόσα να δώσεις στον μπεμπουλίνο σου, αυτό είναι το λιγότερο!


ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 2 Ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΠΑΓΟΥΡΙΝΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ.
ΤΕΛΟΣΣΣΣ.....

148ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:49 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το αλλο που το πας ;; αν ειναι αγορι μπορεις να καταψυξεις γαλα για το στρατιωτικο του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

149ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:03 pm

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:το αλλο που το πας ;; αν ειναι αγορι μπορεις να καταψυξεις γαλα για το στρατιωτικο του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΩ ΠΩ....ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΛΕΣ??
Ε ΔΕΝ ΛΕΕΙ....
Ε?

150ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ! Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:18 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε ναι αν γινεις γιαγια θα εχει ληξει !!!!! για να μη σου πω οτι θα εχει γινει τυρι Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις