Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
239 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 239 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μπήκα στον υπολογιστή μου στη δουλειά από το σπίτι να δω τα αποτελέσματά μου, όσα βγαίνουν αυθημερόν, από τις πρωινές μου εξετάσεις. Η γενική έδειξε ανεβασμένα λευκά, 14.800 (καλά είχα φτάσει και 19.400) αλλά πιο πολύ με ανησύχησε η γεν. ούρων που μου έβγαλε ένα σταυρό (+) λεύκωμα στα ούρα. Για να σας δώσω να καταλάβετε περίπου, το λευκωμα στα ούρα είναι δέικτης προδιάθεσης για προεκλαμψία, σε συνδυασμό βέβαια με αυξημένη πίεση και οίδημα από κατακράτηση στα άκρα. Τις τελευταίες μέρες επίσης έχει αρχίσει η πίεσή μου από 5 με 9 που είναι τα νορμάλ υποτασικά μου, να φτάνει στο 12 με 8 που είναι τα απόλυτα φυσιολογικά, αλλά όχι για μένα. Από την άλλη ένας σταυρός λεύκωμα είναι ίσως η αρχή του κακού, ίσως και τίποτα..αύριο θα τηλ στη μικροβιολόγο μας να ρωτήσω αν πρέπει να ανησυχήσω και ο Θεός βοηθός..Αγχώθηκα πάντως..

Πηνελόπη μου, περαστικούλια στο γονατάκι, να γίνει γρήγορα καλά..ευτυχώς δεν χτύπησες πουθενά αλλού και γενικώς το πήρες καλά!

Κορίτσια μου εδώ ούτε Η&Μ έχουμε και τα βρεφικά καταστήματα είναι πανάκριβα. Δυστυχώς με το άλλοθι των μεταφορικών στο νησί, τα ίδια πραγματάκια στο Ηρακλειο τα αγοράζουμε ακριβότερα..ακόμη δεν έχω πάρει ένα σουτιέν θηλασμούτης προκοπής γιατί κάτω από 40 ευρώ δεν έχω βρει, εκτός από τους κινέζους που δεν το κόβω να με βολεύει τελικά..

Έμη μου, Χαρά, Μαράκι φιλιά!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακι μου μην αγχωνεσαι καλη μου ελπιζω να μην ειναι τπτ σοβαρο κ οχι οπως λες η αρχη του κακου!!
οσο για τα βρεφικα καταστηματα π.χ πρεναταλ,λητω κ τετοια πρεπει να εχουν παντου τις ιδιες τιμες!!κ στο πρεναταλ που εχει ωραια σουτιενακια εχουν απο 20-30 ευρω για ψαξε λιγο!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xarouli tha s steilw se ligo pm na sou pw p akrivws einai h kounia.
Nai kima thn kanw na dokimasw na dw an tha thn petyxw!

Tinh,ta leyka sthn egkymosynh anevasmena kserw pws einai fysiologiko giati to anosopoihtiko einai sta foul tou gia thn prostasia mhteras kai mwrou,etsi m exoun pei.To allo elpizw na mhn einai tipota!Opws k na exei apre ayrio na kse-anxwtheis!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ κοριτσακι μου κ για την σογια θελω να μου πεις πως εγινε Rolling Eyes

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κ απο μενα.. Τι έγινε σήμερα;;; Μάλλον μας ματιασανε..
Εμη τι κουφο αυτο με το κουνούπι;;ελπίζω βα μην ήταν μολυσμένο κ να μην ανεβασεις πυρετό..

Μαρακι περαστικά κ στην κορούλα σου!!

Πηνελόπη σαν να σε βλέπω τώρα.. Πρόσεχε γιατί δεν θελουμε κ πολυ τώρα.. Κ το γόνατο θα περάσει...

Τινη μου, να μας ενημερώσεις αύριο οπωσδήποτε... Καλα εγω που δεν έχω κάνει καθόλου ούρων σε όλη την εγκυμοσύνη τι να πω.. Να ανησυχησω;;;

Γιωτακι καλη βολτουλα!!!

Νικη μου,έτσι είναι κ καλύτερα..θα πας προετοιμασμένη ψυχολογικά.. Κ εγω θέλω να μπω με ραντεβού. Ο εφιάλτης μου είναι μην σπάσουν τα νερά κ είμαι κ στο Μαγαζι No pale ..

Στα υπόλοιπα κορίτσια τα φιλία μου!!

Εμείς τώρα γυρίσαμε. Πήγαμε για ένα καφεδάκι. Να πω την αλήθεια, όταν γυρίσαμε απο το γαια ξαπλωσα κ με έπιασε πάλι το ίδιο να το πρωινό, αλλα δεν είπα τίποτα στον δικό μου.. Όταν ξύπνησα ήμουν καλύτερα κ πήγαμε για καφε εδω κοντα να ξελαμπικαρουμε, ήρθαν κ οι κουμπάροι μας κ περάσαμε ωραία..τώρα ο μικρός έχει κάτσει κάτω απο τα πλευρά μου κ κατι ψαχουλευει κ δεν μπορω να τον αλλάξω..

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Annouli kalhspera,kala se lew egw Sourloulou! Gia thn eksetash ourwn pou les k egw monh mou thn kanw kathe mhna,o giatros 2 fores mou exei zhthsei mono,thn kanw prolhptika.
Egw xazeya ta mayra mesanyxta,apo thn wra pou kathisa ston kanape mou vghke h kourash,san na paleyw 5 meres aisthanomai!
Re koritsia pou einai h Despoina??????

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Smile
pepelitsa έγραψε:Annouli kalhspera,kala se lew egw Sourloulou! Gia thn eksetash ourwn pou les k egw monh mou thn kanw kathe mhna,o giatros 2 fores mou exei zhthsei mono,thn kanw prolhptika.
Egw xazeya ta mayra mesanyxta,apo thn wra pou kathisa ston kanape mou vghke h kourash,san na paleyw 5 meres aisthanomai!
Re koritsia pou einai h Despoina??????

Εγω μαγειρευω.. Έρχονται αύριο τα πεθερικά μου απο Κρητη κ είπα σαν καλη νύφη να τους κάνω τραπέζι αύριο..
ΕΣΥ τελειωσες τη σόγια;;; Βγήκε ωραία;;

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Teleiwsa nai,dokimasa ena koutalaki ayrio tha thn fame,kalh vghke alla to xrwma ths kapws m kathete mallon thelei k pelte sthn geysh omws einai poly kalh.
Gia rwta kai thn pethera pou thn ftiaxnei na mas peis!
Edwmetaksy k egw ayrio thelw na kanw Tzamia kai Mpania,ma den teleiwnoun pote aytes oi douleies!
Ti kalo tous ftiaxneis????? Tha asxolhthoun kai poly me thn mikrh sou kai kapws tha se ksekourasoun twra.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου λεω να παω για νανι *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 33 850933 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 33 850933
ελπιζω να εχουμε ολες ενα ηρεμο βραδυ κ εναν καλο υπνοοοο!!!

φιλακια πολλα!! *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 33 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 33 417472

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalh ksekourash Xara mou,elpizw na koimhtheis olo to vrady! Smouatssss

K egw shmera deneimai gia polla.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pepelitsa έγραψε:Teleiwsa nai,dokimasa ena koutalaki ayrio tha thn fame,kalh vghke alla to xrwma ths kapws m kathete mallon thelei k pelte sthn geysh omws einai poly kalh.
Gia rwta kai thn pethera pou thn ftiaxnei na mas peis!
Edwmetaksy k egw ayrio thelw na kanw Tzamia kai Mpania,ma den teleiwnoun pote aytes oi douleies!
Ti kalo tous ftiaxneis????? Tha asxolhthoun kai poly me thn mikrh sou kai kapws tha se ksekourasoun twra.

Μοσχαρακι κοκκινιστο με μανιτάρια κ με ρυζακι..
Ναι ευτυχώς γυρνάνε γιατί η πεθερά μου κρατάει την μικρη.η μάνα μου μένει κ μακριά κ έρχεται παρασκευες κ μένει ( η τουλάχιστον έμενε) μέχρι το σάββατο μεσημέρι που σχολαγαμε.κάθε Παρασκευή βγαιναμε. Ήταν η έξοδος μας. Τώρα βέβαια δεν με παει πουθενά, φοβάται μην γέννησω στο δρόμο.. Χαχα..
Αν θυμάμαι καλα βάζει κ πελτε..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλη ξεκούραση Χαρα!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατεβασα ένα application στο Κιν με παλμογραφο. Σε περίπτωση που έχω κανά βράδυ ταχυκαρδια να μέτρησω Very Happy .

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Pw-pw wraio fagaki tous kaneis! Wraio ayto pou exete kanei me thn paraskeyh giati kai h mikrh einai se programma kai eseis den ameleite thn proswpikh sas zwh!
Gia ton pelte den to skefthka pio prin re p..mou,alla thn allh fora tha valw sigoura.
Exei sto Mega mastersef epanalhpsh vevaia..ayth h Manwlidou thee mou ti noumero!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας ξανα απο μενα...
ειχαμε παει σε κατι φιλους μας τωρα γυρισαμε, να ξεχαστω και λιγο με οτι εγινε, γιατι το πηρα πολυ βαρια η αληθεια ειναι.
Ναι Αννα κ εγω μονο αυτο σκεφτομαι... να μην ειναι μολυσμενο!! για να εκδηλωθει λενε θελει 2-14 μερες.. οποτε μεχρι να περασουν με βλεπω στην τσιτα και με ενα θερμομετρο στην μασχαλη!!

Πηνελοπη τζαμπα ο κοπος με τα πρεναταλ ε? 80% ουτως η αλλως ειχαν βαλει σε ολα τα καταστηματα τους! κριμα...

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α Αννα το εχω κ εγω... και το εχω τεσταρει και με το μηχανημα της πιεσης και εχει καλη ακριβεια!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι πηνελόπη μου κάθε Παρασκευή βγαιναμε η οι δυο μας η με παρέα.. Τώρα υπομονη μέχρι να γεννηθεί ο μικρός κ μπει σε μια σειρά..
To prenatal τίποτα ε;;; Δεν ξέρω αν σας είπα αλλα εγω πήρα πολλα πράγματα απο τα orchestra κ για την μικρη κ για τον μπεμπη.. Έχει ξεπούλημα 3,5,7€ πήγα κ σήμερα με την μικρη κ πήρα πολλα πραγματακια..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:α Αννα το εχω κ εγω... και το εχω τεσταρει και με το μηχανημα της πιεσης και εχει καλη ακριβεια!!

Είπα να το τεσταρω να δούμε αν λέει κάτι, αλλα αφού το λες κ ΕΣΥ.. Οκ.

Σου εύχομαι να μην έχεις τίποτα κ τώρα στην αναμονή...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμη μου έχεις αυτο που βάζεις το δάχτυλο στην καμερα κ μετράει;;;

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalws thn! Vre ti koulo sou etyxe k esena! Twra p to ksereis tha to parakoloutheis k 1 stis 100000000 na htan molysmeno tha to antimetwpiseis amesws.Ase pou twra to anosopoiht. einai sta forte tou ..ola yper sou einai!Den les pali kala p to eides!

Oso gia to prenatal h alhtheia einai oti eixe kai sta kainouria sxedia,ena formaki pou sto allo to eixe 50 eyrw k legame asto na doume poso megalos tha einai k meta to pernoume,to vrikame 9 eyrw shmera k to phra.Alla to kouvalhma ws ekei mono gia rouxa htan kapws!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι αυτο που λεγεται instant heart rate

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:ναι αυτο που λεγεται instant heart rate

Α οκ, το ίδιο κατεβασα κ εγω.. Μου έδειξε 81 ενω το πρωι ειχα 110, στισ 2 ειχα 85 κ στο μαιευτήριο είχα 75.ότι να ναι δηλαδή..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια σας αφήνω. Πάω να δω αν θα κοιμηθώ σήμερα.. Φιλακια πολλα!!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalhnyxta kai Hrema e?? xexex Kalh ksekourash :***
Paw k egw dioti klinoun ta matia mou ,kalhnyxta Emh kai se opoia allh einai ksypnia,smouatssssssss Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καληνυχτα Αννα! μαλλον κ εγω θα αποχωρησω σιγα σιγα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις