Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
305 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 305 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 41]

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!!!

Εύη περιμένουμε νέα σου, μην αγχώνεσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό θα δεις.

Εγώ είχα σήμερα ραντεβού για υπέρηχο, μου το άλλαξε τελικά για αύριο το πρωί (αύριο κλείνω 28 εβδομάδες).

Εγώ γενικά έχω απορία για τον "εξοπλισμό" του μωρού. Δηλαδή: καλαθούνα θα έχω (μου την έδωσε ήδη η κουμπάρα μου) με βάση για να το έχω και δίπλα μου να κοιμάται όσο χωράει σ αυτή - κανα δίμηνο δηλαδή.
Απο κει και πέρα, καροτσι θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου που να κάνει και για νεογέννητο θα πάρω.
Χρειάζεται να πάρω και πορτ-μπεμπέ σαν εξάρτημα?
Με την έννοια οτι κι αυτό για ένα δίμηνο θα τον χωράει τον μπέμπη και μέσα στο σπίτι δε θα το χρειαστώ καθόλου, αφού θα έχω την καλαθούνα. Οπότε χρειάζεται να το αγοράσω μόνο για να το πηγαίνω βόλτα έξω ή π.χ. στους γονείς μου για το πρώτο δίμηνο? Η μπορώ να βολευτώ με το συνδυασμό καροτσάκι-καθισματάκι αυτοκινήτου?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και για 5 λεπτά δρόμο και πάλι καθισματάκι Μαρία μου! Χτύπα ξύλο, ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να συμβεί η στραβή!
Δυστυχώς στην Ελλάδα έτσι είναι τα πράγματα και φαινόμαστε μίζερες εμείς που τα λέμε, αλλά καλύτερα να φαινόμαστε μίζερες προκειμένου να ενημερωθούνε όσες μανούλες δεν το ξέρουν, παρά να συμβεί κάποιο κακό...

Να σημειώσουμε ότι όλα τα καθισματάκια για βρεφάκια και νεογέννητα πρέπει οπωσδήποτε να κοιτάνε προς τα πίσω!!! Wink

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Patsie έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!

Εύη περιμένουμε νέα σου, μην αγχώνεσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό θα δεις.

Εγώ είχα σήμερα ραντεβού για υπέρηχο, μου το άλλαξε τελικά για αύριο το πρωί (αύριο κλείνω 28 εβδομάδες).

Εγώ γενικά έχω απορία για τον "εξοπλισμό" του μωρού. Δηλαδή: καλαθούνα θα έχω (μου την έδωσε ήδη η κουμπάρα μου) με βάση για να το έχω και δίπλα μου να κοιμάται όσο χωράει σ αυτή - κανα δίμηνο δηλαδή.
Απο κει και πέρα, καροτσι θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου που να κάνει και για νεογέννητο θα πάρω.
Χρειάζεται να πάρω και πορτ-μπεμπέ σαν εξάρτημα?
Με την έννοια οτι κι αυτό για ένα δίμηνο θα τον χωράει τον μπέμπη και μέσα στο σπίτι δε θα το χρειαστώ καθόλου, αφού θα έχω την καλαθούνα. Οπότε χρειάζεται να το αγοράσω μόνο για να το πηγαίνω βόλτα έξω ή π.χ. στους γονείς μου για το πρώτο δίμηνο? Η μπορώ να βολευτώ με το συνδυασμό καροτσάκι-καθισματάκι αυτοκινήτου?

Καλημέρα κούκλα! Αν δεν έχεις σκοπό να κάνεις καροτσάδες τον 1ο καιρό και εφόσον θα έχετε καλαθούνα τότε δε χρειάζεται το πορτ-μπεμπέ... Wink

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Patsie έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!

Εύη περιμένουμε νέα σου, μην αγχώνεσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό θα δεις.

Εγώ είχα σήμερα ραντεβού για υπέρηχο, μου το άλλαξε τελικά για αύριο το πρωί (αύριο κλείνω 28 εβδομάδες).

Εγώ γενικά έχω απορία για τον "εξοπλισμό" του μωρού. Δηλαδή: καλαθούνα θα έχω (μου την έδωσε ήδη η κουμπάρα μου) με βάση για να το έχω και δίπλα μου να κοιμάται όσο χωράει σ αυτή - κανα δίμηνο δηλαδή.
Απο κει και πέρα, καροτσι θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου που να κάνει και για νεογέννητο θα πάρω.
Χρειάζεται να πάρω και πορτ-μπεμπέ σαν εξάρτημα?
Με την έννοια οτι κι αυτό για ένα δίμηνο θα τον χωράει τον μπέμπη και μέσα στο σπίτι δε θα το χρειαστώ καθόλου, αφού θα έχω την καλαθούνα. Οπότε χρειάζεται να το αγοράσω μόνο για να το πηγαίνω βόλτα έξω ή π.χ. στους γονείς μου για το πρώτο δίμηνο? Η μπορώ να βολευτώ με το συνδυασμό καροτσάκι-καθισματάκι αυτοκινήτου?

Εμένα το καρότσι που θα πάρω έχει κ το ειδικό καθισματακι αυτοκινήτου κ δεν ειναι μόνο για 2 μήνες αλλα σχεδόν μέχρι 1 έτους χωράει το μωρο να κάθεται μέσα....

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ καλημερα κοριτσια τωρα ειπα να σς γραψω χθες καναμε υπερηχο η μικρη ειναι 2200 και ειναι καλα αλλα ο πλακουντας μου γερναει απο τωρα δυστυχως και σα να μην εφτανε αυτο λογω υψηλης μυοπιας θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη...Την πεμπτη θα κανω καρδιοτοκογραφημα να δουμε ποσο μπορει να μεινει το μωρο μεσα λογω του πλακουντα οπως και να χει το πολυ σε 3 εβδομαδες γενναω.ανχωθηκα αρκετα μπορω να πω νομιζα οτι θα ειχα τελειομηνη κυηση δηλαδη μεχρι αρχες Νοεμβρη αλλα τελικα παμε για Οκτωβρη τωρα σε μια βδομαδα σε δυο σε τρεις ακομα δε γνωριζω την Μεμπτη θα ξερω και ευχομε να μπορω να την κρατησω λιγο ακομα μεσα να παρει κι αλλο βαρος...Σας εχει τυχει εσας κατι αναλογο;

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxoula έγραψε:Αχ καλημερα κοριτσια τωρα ειπα να σς γραψω χθες καναμε υπερηχο η μικρη ειναι 2200 και ειναι καλα αλλα ο πλακουντας μου γερναει απο τωρα δυστυχως και σα να μην εφτανε αυτο λογω υψηλης μυοπιας θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη...Την πεμπτη θα κανω καρδιοτοκογραφημα να δουμε ποσο μπορει να μεινει το μωρο μεσα λογω του πλακουντα οπως και να χει το πολυ σε 3 εβδομαδες γενναω.ανχωθηκα αρκετα μπορω να πω νομιζα οτι θα ειχα τελειομηνη κυηση δηλαδη μεχρι αρχες Νοεμβρη αλλα τελικα παμε για Οκτωβρη τωρα σε μια βδομαδα σε δυο σε τρεις ακομα δε γνωριζω την Μεμπτη θα ξερω και ευχομε να μπορω να την κρατησω λιγο ακομα μεσα να παρει κι αλλο βαρος...Σας εχει τυχει εσας κατι αναλογο;

Καλημέρα Ευχούλα!!! Να μην αγχώνεσαι, θα δείτε πώς θα πάει και ο γιατρός σου ξέρει ποιο είναι το καλύτερο! Το σημαντικό είναι ότι μεγάλωσε το μωράκι σου και με τέτοιο βάρος λογικά δε θα χρειαστεί και θερμοκοιτίδα! Θα έχεις μπει και στο μήνα σου, οπότε...! Όλα καλά θα πάνε!!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:
Patsie έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!

Εύη περιμένουμε νέα σου, μην αγχώνεσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό θα δεις.

Εγώ είχα σήμερα ραντεβού για υπέρηχο, μου το άλλαξε τελικά για αύριο το πρωί (αύριο κλείνω 28 εβδομάδες).

Εγώ γενικά έχω απορία για τον "εξοπλισμό" του μωρού. Δηλαδή: καλαθούνα θα έχω (μου την έδωσε ήδη η κουμπάρα μου) με βάση για να το έχω και δίπλα μου να κοιμάται όσο χωράει σ αυτή - κανα δίμηνο δηλαδή.
Απο κει και πέρα, καροτσι θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου που να κάνει και για νεογέννητο θα πάρω.
Χρειάζεται να πάρω και πορτ-μπεμπέ σαν εξάρτημα?
Με την έννοια οτι κι αυτό για ένα δίμηνο θα τον χωράει τον μπέμπη και μέσα στο σπίτι δε θα το χρειαστώ καθόλου, αφού θα έχω την καλαθούνα. Οπότε χρειάζεται να το αγοράσω μόνο για να το πηγαίνω βόλτα έξω ή π.χ. στους γονείς μου για το πρώτο δίμηνο? Η μπορώ να βολευτώ με το συνδυασμό καροτσάκι-καθισματάκι αυτοκινήτου?

Εμένα το καρότσι που θα πάρω έχει κ το ειδικό καθισματακι αυτοκινήτου κ δεν ειναι μόνο για 2 μήνες αλλα σχεδόν μέχρι 1 έτους χωράει το μωρο να κάθεται μέσα....

Πολύ σωστά, όλα τα βρεφικά καθισματάκια αυτοκινήτου είναι είτε 0-13kgr, είτε 0-18kgr. Συνήθως βγάζεις τον 1ο χρόνο με αυτό, μπορεί και περισσότερο, ανάλογα με την ανάπτυξη του μωρού σου. Wink
Αυτό που λέμε για 2 μήνες είναι η καλαθούνα ή το πορτ-μπεμπέ. Γενικά σε αυτά το μωρό άντε να κάτσει μέχρι τους 3-4 μήνες πιστεύω...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria1984 έγραψε:
Patsie έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!

Εύη περιμένουμε νέα σου, μην αγχώνεσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό θα δεις.

Εγώ είχα σήμερα ραντεβού για υπέρηχο, μου το άλλαξε τελικά για αύριο το πρωί (αύριο κλείνω 28 εβδομάδες).

Εγώ γενικά έχω απορία για τον "εξοπλισμό" του μωρού. Δηλαδή: καλαθούνα θα έχω (μου την έδωσε ήδη η κουμπάρα μου) με βάση για να το έχω και δίπλα μου να κοιμάται όσο χωράει σ αυτή - κανα δίμηνο δηλαδή.
Απο κει και πέρα, καροτσι θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου που να κάνει και για νεογέννητο θα πάρω.
Χρειάζεται να πάρω και πορτ-μπεμπέ σαν εξάρτημα?
Με την έννοια οτι κι αυτό για ένα δίμηνο θα τον χωράει τον μπέμπη και μέσα στο σπίτι δε θα το χρειαστώ καθόλου, αφού θα έχω την καλαθούνα. Οπότε χρειάζεται να το αγοράσω μόνο για να το πηγαίνω βόλτα έξω ή π.χ. στους γονείς μου για το πρώτο δίμηνο? Η μπορώ να βολευτώ με το συνδυασμό καροτσάκι-καθισματάκι αυτοκινήτου?

Εμένα το καρότσι που θα πάρω έχει κ το ειδικό καθισματακι αυτοκινήτου κ δεν ειναι μόνο για 2 μήνες αλλα σχεδόν μέχρι 1 έτους χωράει το μωρο να κάθεται μέσα....

Ναι, το καθισματάκι ξέρω οτι θα είναι για ένα χρόνο, για το πορτ-μπεμπέ ρωτάω αν αξίζει τον κόπο που δεν είναι για πάνω απο δίμηνο.

Τώρα καροτσάδες... ξερωγω, η αλήθεια είναι οτι είμαι τύπος που λυσσάει μέσα στο σπίτι, δεν μπορώ να σταθώ καθόλου και θα με πιάσει μανία να το βγάλω έξω απ τη 10η μέρα... Αλλά και πάλι καταχείμωνο θα είναι, Δεκέμβριο γεννάω, πόσες βόλτες να πάω έξω τον πρώτο καιρό? (για εσωτερικούς χώρους τύπου καφετέριες πάλι δε θα είναι, μην κολλήσει τίποτα, οπότε?)

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Patsie έγραψε:
maria1984 έγραψε:
Patsie έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!

Εύη περιμένουμε νέα σου, μην αγχώνεσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό θα δεις.

Εγώ είχα σήμερα ραντεβού για υπέρηχο, μου το άλλαξε τελικά για αύριο το πρωί (αύριο κλείνω 28 εβδομάδες).

Εγώ γενικά έχω απορία για τον "εξοπλισμό" του μωρού. Δηλαδή: καλαθούνα θα έχω (μου την έδωσε ήδη η κουμπάρα μου) με βάση για να το έχω και δίπλα μου να κοιμάται όσο χωράει σ αυτή - κανα δίμηνο δηλαδή.
Απο κει και πέρα, καροτσι θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου που να κάνει και για νεογέννητο θα πάρω.
Χρειάζεται να πάρω και πορτ-μπεμπέ σαν εξάρτημα?
Με την έννοια οτι κι αυτό για ένα δίμηνο θα τον χωράει τον μπέμπη και μέσα στο σπίτι δε θα το χρειαστώ καθόλου, αφού θα έχω την καλαθούνα. Οπότε χρειάζεται να το αγοράσω μόνο για να το πηγαίνω βόλτα έξω ή π.χ. στους γονείς μου για το πρώτο δίμηνο? Η μπορώ να βολευτώ με το συνδυασμό καροτσάκι-καθισματάκι αυτοκινήτου?

Εμένα το καρότσι που θα πάρω έχει κ το ειδικό καθισματακι αυτοκινήτου κ δεν ειναι μόνο για 2 μήνες αλλα σχεδόν μέχρι 1 έτους χωράει το μωρο να κάθεται μέσα....

Ναι, το καθισματάκι ξέρω οτι θα είναι για ένα χρόνο, για το πορτ-μπεμπέ ρωτάω αν αξίζει τον κόπο που δεν είναι για πάνω απο δίμηνο.

Τώρα καροτσάδες... ξερωγω, η αλήθεια είναι οτι είμαι τύπος που λυσσάει μέσα στο σπίτι, δεν μπορώ να σταθώ καθόλου και θα με πιάσει μανία να το βγάλω έξω απ τη 10η μέρα... Αλλά και πάλι καταχείμωνο θα είναι, Δεκέμβριο γεννάω, πόσες βόλτες να πάω έξω τον πρώτο καιρό? (για εσωτερικούς χώρους τύπου καφετέριες πάλι δε θα είναι, μην κολλήσει τίποτα, οπότε?)

Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε να έχεις καρότσι που να ξαπλώνει τελείως και να προορίζεται για 0+. Θα βρείτε πολλά τέτοια στην αγορά. Θα σε καλύψει και για την περίπτωση όπου επειδή έχει καλό καιρό θέλετε να ξεσκάσετε... Το παιδί αν είναι καλά ντυμένο δεν παθαίνει τίποτα έξω, αρκεί να μην έχει παγωνιά κιόλας!

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:
Euxoula έγραψε:Αχ καλημερα κοριτσια τωρα ειπα να σς γραψω χθες καναμε υπερηχο η μικρη ειναι 2200 και ειναι καλα αλλα ο πλακουντας μου γερναει απο τωρα δυστυχως και σα να μην εφτανε αυτο λογω υψηλης μυοπιας θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη...Την πεμπτη θα κανω καρδιοτοκογραφημα να δουμε ποσο μπορει να μεινει το μωρο μεσα λογω του πλακουντα οπως και να χει το πολυ σε 3 εβδομαδες γενναω.ανχωθηκα αρκετα μπορω να πω νομιζα οτι θα ειχα τελειομηνη κυηση δηλαδη μεχρι αρχες Νοεμβρη αλλα τελικα παμε για Οκτωβρη τωρα σε μια βδομαδα σε δυο σε τρεις ακομα δε γνωριζω την Μεμπτη θα ξερω και ευχομε να μπορω να την κρατησω λιγο ακομα μεσα να παρει κι αλλο βαρος...Σας εχει τυχει εσας κατι αναλογο;

Καλημέρα Ευχούλα!!! Να μην αγχώνεσαι, θα δείτε πώς θα πάει και ο γιατρός σου ξέρει ποιο είναι το καλύτερο! Το σημαντικό είναι ότι μεγάλωσε το μωράκι σου και με τέτοιο βάρος λογικά δε θα χρειαστεί και θερμοκοιτίδα! Θα έχεις μπει και στο μήνα σου, οπότε...! Όλα καλά θα πάνε!!!!!!
Να 'σαι καλα και εγω θελω να πιστευω οτι δεν θα χρειαστει θερμοκυτιδα απλα εχει πεσει λιγακι η ψυχολογια μας..το καλο ειναι οτι στο ντοπλερ που καναμε ακομα ευτυχως τρεφετε μια χαρα η μικρη ελπιζω να καταφερω να τη βγαλω τουλαχιστον 2500 κιλα..τωρα αναμενουμε να δουμε ποτε θα γεννησω...εσεις ειστε ολες ενταξει;οι εγκυμοσυνες σας τα μωρακια σας;ευχαριστα θελω να ακουω απ ολες τις μανουλες και εγκυουλες!!!!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα έχει κ μεγάλη καλαθουνα επίσης το καρότσι ειναι αυτο το 3 σε 1 κ μέχρι 5-6 μηνών χωράει εκει μέσα. Δεν είχε στα χρήματα τεράστια διάφορα με τα απλα καρότσια κ λέω καλύτερα να υπάρχει γιατι θα το βάζω κ σε αυτήν μέσα όταν το πηγαίνω στο γιατρο αλλα κ σε 1 καφετέρια να θέλω να πάω η για φαγητο να μπορω να το πάρω μαζί μου...

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λεω να αρχιζω να συμμετεχω στο θεμα του καροτσιου να ξεχνιεμε κι ολας.Εμας το καροτσι μας ειναι σα τα συναρμολογουμενα που βλεπεις στη τηλεοραση μετατρεπετε σε λιγο απ ολα ειναι για νεογεννητα και μεχρι και για 1,5 χρονων παιδι ας ειναι καλα η ξαδελφη μου που μου το χαρισε γιατι ο ανηψιος μου ειναι τωρα 3 χρονων γιατι ειναι ακριβα ρε κοριτσια τα καροτσια οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και κοιταγα τιμες σε καροτσια κτλ μου ειχαν φυγει τα μαλλια!!!!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα ευχουλα μου... Μην στεναχωριεσαι κ μην αγχωνεσαι να δεις ότι όλα μια χαρα θα πανε ... Δεν θα υπάρχει κανένας κίνδυνος για το μωρακι σου αφου θα έχει μπει ήδη στον 9ο μήνα ... Όσο για την θερμοκυτιδα δεν νομίζω να μπει γιατι ειναι ήδη 2200 κ στις βδομάδες που είμαστε τα μωρα παίρνουν περίπου 200 γραμ κάθε βδομάδα οπότε κ το δικο σου θα περάσει τα 2500 κιλα ... Ασε που κ λιγότερο να γεννηθεί κρίνουν οι γιατροί αν πρέπει να μπει η όχι ... 2 φίλες μου τα έκαναν λιγότερο απο 2500 κιλα κ δεν τα έβαλαν θερμοκυτιδα απλα τα είχαν όλη μέρα αγκαλιά για να πάρουν την θερμοκρασία απο τις μαμάδες τους...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxoula έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Euxoula έγραψε:Αχ καλημερα κοριτσια τωρα ειπα να σς γραψω χθες καναμε υπερηχο η μικρη ειναι 2200 και ειναι καλα αλλα ο πλακουντας μου γερναει απο τωρα δυστυχως και σα να μην εφτανε αυτο λογω υψηλης μυοπιας θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη...Την πεμπτη θα κανω καρδιοτοκογραφημα να δουμε ποσο μπορει να μεινει το μωρο μεσα λογω του πλακουντα οπως και να χει το πολυ σε 3 εβδομαδες γενναω.ανχωθηκα αρκετα μπορω να πω νομιζα οτι θα ειχα τελειομηνη κυηση δηλαδη μεχρι αρχες Νοεμβρη αλλα τελικα παμε για Οκτωβρη τωρα σε μια βδομαδα σε δυο σε τρεις ακομα δε γνωριζω την Μεμπτη θα ξερω και ευχομε να μπορω να την κρατησω λιγο ακομα μεσα να παρει κι αλλο βαρος...Σας εχει τυχει εσας κατι αναλογο;

Καλημέρα Ευχούλα!!! Να μην αγχώνεσαι, θα δείτε πώς θα πάει και ο γιατρός σου ξέρει ποιο είναι το καλύτερο! Το σημαντικό είναι ότι μεγάλωσε το μωράκι σου και με τέτοιο βάρος λογικά δε θα χρειαστεί και θερμοκοιτίδα! Θα έχεις μπει και στο μήνα σου, οπότε...! Όλα καλά θα πάνε!!!!!!
Να 'σαι καλα και εγω θελω να πιστευω οτι δεν θα χρειαστει θερμοκυτιδα απλα εχει πεσει λιγακι η ψυχολογια μας..το καλο ειναι οτι στο ντοπλερ που καναμε ακομα ευτυχως τρεφετε μια χαρα η μικρη ελπιζω να καταφερω να τη βγαλω τουλαχιστον 2500 κιλα..τωρα αναμενουμε να δουμε ποτε θα γεννησω...εσεις ειστε ολες ενταξει;οι εγκυμοσυνες σας τα μωρακια σας;ευχαριστα θελω να ακουω απ ολες τις μανουλες και εγκυουλες!!!!

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε!!! Να μην αφήνεις τίποτα να σε στενοχωρεί, έρχεται το πιο όμορφο γεγονός της ζωής σου, θα καταλάβεις τι εννοώ μόλις το ζήσεις! Τι κι αν είναι λίγο πιο μικρούλι, πάνω από 2 κιλά, αν είναι υγιές δε θα έχει κανένα πρόβλημα.

Εμένα όπως είπα είναι στα 1900 και μέχρι στιγμής όλα καλά... Σε 2 εβδομάδες πάλι στο γιατρό... Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Εμένα έχει κ μεγάλη καλαθουνα επίσης το καρότσι ειναι αυτο το 3 σε 1 κ μέχρι 5-6 μηνών χωράει εκει μέσα. Δεν είχε στα χρήματα τεράστια διάφορα με τα απλα καρότσια κ λέω καλύτερα να υπάρχει γιατι θα το βάζω κ σε αυτήν μέσα όταν το πηγαίνω στο γιατρο αλλα κ σε 1 καφετέρια να θέλω να πάω η για φαγητο να μπορω να το πάρω μαζί μου...

Παρά το μέγεθος της καλαθούνας ή του πορτ-μπεμπέ, συνήθως δύσκολο να τα κρατήσεις μέχρι 5-6 μηνών τα μωράκια εκεί για ύπνο. Διότι από 3-4 μηνών αρχίζουν να γυρνάνε και θα φοβάσαι μη σου πέσει. Από αυτή την άποψη το λέω. Κατά τ' άλλα αν βρήκες κάποιο καλό σύστημα 3 σε 1 τότε είσαι μια χαρά! Κι εμείς από τη μεγάλη μου τέτοιο σύστημα έχουμε... Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxoula έγραψε:Λεω να αρχιζω να συμμετεχω στο θεμα του καροτσιου να ξεχνιεμε κι ολας.Εμας το καροτσι μας ειναι σα τα συναρμολογουμενα που βλεπεις στη τηλεοραση μετατρεπετε σε λιγο απ ολα ειναι για νεογεννητα και μεχρι και για 1,5 χρονων παιδι ας ειναι καλα η ξαδελφη μου που μου το χαρισε γιατι ο ανηψιος μου ειναι τωρα 3 χρονων γιατι ειναι ακριβα ρε κοριτσια τα καροτσια οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και κοιταγα τιμες σε καροτσια κτλ μου ειχαν φυγει τα μαλλια!!!!

Πράγματι, μερικά καρότσια είναι πανάκριβα!!! Μπράβο που το γλιτώσατε αυτό το έξοδο!!!

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια να 'στε καλα ολες σας ετσι ευχαριστα θελω να διαβαζω χαιρομε πολυ που ειναι ολα καλα και αρχιζω να αισθανομε καλητερα διοτι αντιλαμβανομε και την κατασταση καλητερα ειμαι και πρωταρα και οπως καταλαβενετε η ψυχραιμια δεν υπαρχει παντα εξαρχης!Μακαρι να την εχω και γω αγκαλιτσα για να περνει θερμοκρασια απο μενα η μικρη ευτυχως που ειναι και καλος ο γιατρος και συνενοησημος το καλο με ευτο το φορουμ ειναι οτι χαρης ενος μελους τον βρηκα τον ανθρωπο!ξερετε κατι το μεγαλητερο κουραγιο μου το δινει η μικρη να σας πω την αληθεια ειναι παρα πολυ ζωηρη στη κοιλια μου σα να μου λεει συνεχως ''ειμαι καλα''!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:
Euxoula έγραψε:Λεω να αρχιζω να συμμετεχω στο θεμα του καροτσιου να ξεχνιεμε κι ολας.Εμας το καροτσι μας ειναι σα τα συναρμολογουμενα που βλεπεις στη τηλεοραση μετατρεπετε σε λιγο απ ολα ειναι για νεογεννητα και μεχρι και για 1,5 χρονων παιδι ας ειναι καλα η ξαδελφη μου που μου το χαρισε γιατι ο ανηψιος μου ειναι τωρα 3 χρονων γιατι ειναι ακριβα ρε κοριτσια τα καροτσια οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και κοιταγα τιμες σε καροτσια κτλ μου ειχαν φυγει τα μαλλια!!!!

Πράγματι, μερικά καρότσια είναι πανάκριβα!!! Μπράβο που το γλιτώσατε αυτό το έξοδο!!!
ε ναι αυτο σκεφτηκαμε και εμεις γιατι οσο μας πηγε να αγορασουμε κουνια και ενα σωρο πραγματα για το μωρο τοσο κοστιζε το καροτσι που ειχε παρει η ξαδερφη μου πριν 3 χρονια!!!δυστηχως ομως δεν εχω δει και καμια σωστη διευκοληνση α[πο τις εταιριες και τα καταστηματα λογω κρισης!!!αν κοιταξεις τιμες στην υπολοιπη ευρωπη η τιμες ειναι ασυγκριτα πιο χαμηλες!!!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν θα το βάλω στην καλαθουνα να κοιμάται , απο την πρώτη μέρα στο κρεβατακι του απλα την θέλω μόνο για όταν πρέπει να βγούμε έξω απο το σπιτι ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria1984 έγραψε:Εμένα έχει κ μεγάλη καλαθουνα επίσης το καρότσι ειναι αυτο το 3 σε 1 κ μέχρι 5-6 μηνών χωράει εκει μέσα. Δεν είχε στα χρήματα τεράστια διάφορα με τα απλα καρότσια κ λέω καλύτερα να υπάρχει γιατι θα το βάζω κ σε αυτήν μέσα όταν το πηγαίνω στο γιατρο αλλα κ σε 1 καφετέρια να θέλω να πάω η για φαγητο να μπορω να το πάρω μαζί μου...

Ναι Μαράκι, απλά αν υπάρχει η λύση που λέει η crazymommy, καρότσι δηλαδή που να ξαπλώνει τελείως, οπότε να είναι απο ηλικία 0, τότε ίσως να μη χρειάζεται.
Πάντως του αδερφού μου που πήραν το 3-σε-1, και χρησιμοποιούσαν το πορτ μπεμπέ και για ύπνο και για βόλτες, ήταν για 3 μήνες με το ζόρι, γιατί μετά στριμωχνόταν πολύ ο μπέμπης, δεν μπορούσε να ανοίξει τα χεράκια του και να απλωθεί και δυσφορούσε...

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria1984 έγραψε:Εγω δεν θα το βάλω στην καλαθουνα να κοιμάται , απο την πρώτη μέρα στο κρεβατακι του απλα την θέλω μόνο για όταν πρέπει να βγούμε έξω απο το σπιτι ...
Παιδια και εγω την καλαθουνα γι αυτο την εχω ισα ισα για να βγω απ τη κλινικη και να παμε σπιτι η κουνια ειναι απο τωρα στη κρεβατοκαμαρα μας και ευτυχως ουτε τη καλαθουνα αγορασαμε για αλλη μια φορα ας ειναι καλα η ξαδερφη μου που μας τη δανεισε γιατι ενταξει σε λιγο θα βαλει μπρος για παιδι ξανα δεν υπαρχει λογος να αγοραζει ξανα καλαθουνα ενω για καροτσι εχει δευτερο γι αυτο και μας το χαρησε.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxoula έγραψε:Κοριτσια να 'στε καλα ολες σας ετσι ευχαριστα θελω να διαβαζω χαιρομε πολυ που ειναι ολα καλα και αρχιζω να αισθανομε καλητερα διοτι αντιλαμβανομε και την κατασταση καλητερα ειμαι και πρωταρα και οπως καταλαβενετε η ψυχραιμια δεν υπαρχει παντα εξαρχης!Μακαρι να την εχω και γω αγκαλιτσα για να περνει θερμοκρασια απο μενα η μικρη ευτυχως που ειναι και καλος ο γιατρος και συνενοησημος το καλο με ευτο το φορουμ ειναι οτι χαρης ενος μελους τον βρηκα τον ανθρωπο!ξερετε κατι το μεγαλητερο κουραγιο μου το δινει η μικρη να σας πω την αληθεια ειναι παρα πολυ ζωηρη στη κοιλια μου σα να μου λεει συνεχως ''ειμαι καλα''!

Το κοριτσάκι σου σε φροντίζει!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 32 35468 Προσπάθησε να ξεκουραστείς όσο μπορείς (γιατί δε θα μπορείς μετά!) και να απολαύσεις την τελευταία περίοδο ξεγνοιασιάς... Μετά θα έχεις με τόοοοοσα να ασχοληθείς!!!

Euxoula έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Euxoula έγραψε:Λεω να αρχιζω να συμμετεχω στο θεμα του καροτσιου να ξεχνιεμε κι ολας.Εμας το καροτσι μας ειναι σα τα συναρμολογουμενα που βλεπεις στη τηλεοραση μετατρεπετε σε λιγο απ ολα ειναι για νεογεννητα και μεχρι και για 1,5 χρονων παιδι ας ειναι καλα η ξαδελφη μου που μου το χαρισε γιατι ο ανηψιος μου ειναι τωρα 3 χρονων γιατι ειναι ακριβα ρε κοριτσια τα καροτσια οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και κοιταγα τιμες σε καροτσια κτλ μου ειχαν φυγει τα μαλλια!!!!

Πράγματι, μερικά καρότσια είναι πανάκριβα!!! Μπράβο που το γλιτώσατε αυτό το έξοδο!!!
ε ναι αυτο σκεφτηκαμε και εμεις γιατι οσο μας πηγε να αγορασουμε κουνια και ενα σωρο πραγματα για το μωρο τοσο κοστιζε το καροτσι που ειχε παρει η ξαδερφη μου πριν 3 χρονια!!!δυστηχως ομως δεν εχω δει και καμια σωστη διευκοληνση α[πο τις εταιριες και τα καταστηματα λογω κρισης!!!αν κοιταξεις τιμες στην υπολοιπη ευρωπη η τιμες ειναι ασυγκριτα πιο χαμηλες!!!

Έτσι όπως τα λες είναι!!!

maria1984 έγραψε:Εγω δεν θα το βάλω στην καλαθουνα να κοιμάται , απο την πρώτη μέρα στο κρεβατακι του απλα την θέλω μόνο για όταν πρέπει να βγούμε έξω απο το σπιτι ...

Μαράκι μου αν είναι μόνο για βολτίτσες τότε είστε οκ, εγώ αναφερόμουν στον ύπνο πριν...!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα σίγουρα αφου ξαπλώνει το καρότσι μπορεί να μην χρειάζεται το πορτ μπεμπε αλλα εγω το πήρα γιατι το βρήκα σε καλή τιμή κ όλο κ κάπου θα το κυκλοφορησω αλλιώς θα έπεσαν κι εγω απλό καρότσι κ έξτρα καθισματακι για το αυτοκίνητο αλλα απο τις τιμές που είδα θα μου έβγαινε πολυ πιο ακριβό ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Patsie έγραψε:
maria1984 έγραψε:Εμένα έχει κ μεγάλη καλαθουνα επίσης το καρότσι ειναι αυτο το 3 σε 1 κ μέχρι 5-6 μηνών χωράει εκει μέσα. Δεν είχε στα χρήματα τεράστια διάφορα με τα απλα καρότσια κ λέω καλύτερα να υπάρχει γιατι θα το βάζω κ σε αυτήν μέσα όταν το πηγαίνω στο γιατρο αλλα κ σε 1 καφετέρια να θέλω να πάω η για φαγητο να μπορω να το πάρω μαζί μου...

Ναι Μαράκι, απλά αν υπάρχει η λύση που λέει η crazymommy, καρότσι δηλαδή που να ξαπλώνει τελείως, οπότε να είναι απο ηλικία 0, τότε ίσως να μη χρειάζεται.
Πάντως του αδερφού μου που πήραν το 3-σε-1, και χρησιμοποιούσαν το πορτ μπεμπέ και για ύπνο και για βόλτες, ήταν για 3 μήνες με το ζόρι, γιατί μετά στριμωχνόταν πολύ ο μπέμπης, δεν μπορούσε να ανοίξει τα χεράκια του και να απλωθεί και δυσφορούσε...

Και η Δανάη με το ζόρι 3 μήνες άντεξε... Ήθελε το χώρο της, τελικά αναρρωτιέμαι αυτό που λένε για τα μωρά ότι τους αρέσει να είναι στριμωγμένα σα φωλίτσα, κατά πόσον ισχύει... Rolling Eyes Στην κόρη μου της άρεσε η άπλα και μέχρι να το καταλάβουμε δεινοπαθήσαμε!!!

Euxoula έγραψε:
maria1984 έγραψε:Εγω δεν θα το βάλω στην καλαθουνα να κοιμάται , απο την πρώτη μέρα στο κρεβατακι του απλα την θέλω μόνο για όταν πρέπει να βγούμε έξω απο το σπιτι ...
Παιδια και εγω την καλαθουνα γι αυτο την εχω ισα ισα για να βγω απ τη κλινικη και να παμε σπιτι η κουνια ειναι απο τωρα στη κρεβατοκαμαρα μας και ευτυχως ουτε τη καλαθουνα αγορασαμε για αλλη μια φορα ας ειναι καλα η ξαδερφη μου που μας τη δανεισε γιατι ενταξει σε λιγο θα βαλει μπρος για παιδι ξανα δεν υπαρχει λογος να αγοραζει ξανα καλαθουνα ενω για καροτσι εχει δευτερο γι αυτο και μας το χαρησε.

Κοριτσάκι, χωρίς παρεξήγηση, θα σου πρότεινα αν φύγετε από το μαιευτήριο με αυτοκίνητο να τη βάλετε σε καθισματάκι αυτοκινήτου, όπως αναφέραμε πιο πριν. Για την ασφάλειά του μωρού το κάνουμε διότι στην καλαθούνα δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος να δεθεί το μωρό μέσα στο αυτοκίνητο... Η χρησιμότητα της καλαθούνας στη δικιά σας περίπτωση θα είναι κατά τη γνώμη μου πάντα Smile το ότι μπορείτε να φέρνετε το μωρό σε οποιοδήποτε σημείο του σπιτιού μέσα στη μέρα και αυτό να κοιμάται... Ελπίζω να κατάλαβες πως τα λέω όλα αυτά... Wink

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Καλα σίγουρα αφου ξαπλώνει το καρότσι μπορεί να μην χρειάζεται το πορτ μπεμπε αλλα εγω το πήρα γιατι το βρήκα σε καλή τιμή κ όλο κ κάπου θα το κυκλοφορησω αλλιώς θα έπεσαν κι εγω απλό καρότσι κ έξτρα καθισματακι για το αυτοκίνητο αλλα απο τις τιμές που είδα θα μου έβγαινε πολυ πιο ακριβό ...

Όντως, συμφέρουν πολύ οικονομικά τα 3 σε 1... Άσε που μπορείς να τοποθετήσεις και το καθισματάκι του αυτοκινήτου πάνω στο σκελετό του καροτσιού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις