Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
237 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 237 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 41]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι πήγε 11 αυτη τη φορα αλλα μάλλον θα ειναι κ η οριστική αυτη...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α
maria1984 έγραψε:Ναι πήγε 11 αυτη τη φορα αλλα μάλλον θα ειναι κ η οριστική αυτη...
11/11 εσύ,12/12 η Αναστασία,πετυχημένα νούμερα!Όλα καλά να μείνουν κ μονο τα μωράκια ξέρουν πότε θέλουν να βγούν! Very Happy

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο ακριβώς, εμείς ότι κ να λέμε όταν θέλουν αυτα να βγουν θα βγουν, δεν αποφασίζουμε εμείς στην συγκεκριμένη περίπτωση ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Αυτο ακριβώς, εμείς ότι κ να λέμε όταν θέλουν αυτα να βγουν θα βγουν, δεν αποφασίζουμε εμείς στην συγκεκριμένη περίπτωση ...

Εμείς χαιρόμαστε,υπολογίζουμε,ετοιμαζόμαστε και περιμένουμε..κ όσο κοντέυει μας πιάνει γλυκιά ανυπομονησία και ανησυχία για πολλά..σε καληνυχτω Μαρία,ώρα να παλέψω με το κρεββάτι.. Smile

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοπελαρες! τι κανουν οι κοιλιτσες?!
ευη πινενερα και χαλαρωσε. και βαλε και λιγο τον απο αυτο σου κατω ρε συ.
εγω ξεκινησα περπατημα μια ωρα καθε μερα, πρηστηκε παλι το ποδι Twisted Evil , οχι πολυ αλλα .... 03/του μηνος εχουμευπερηχο και πιθανοτατα να βαλω την καλτσα. θα γελασει και καθε πικραμενος.....
απο εχθες το βραδυ η ιωαννα με ιωση Sad Sad Sad . απο την μια η ιωαννα να κλαιει γιατι ειναι μπουκωμενη και στο κλαμα-γκρινια λεει ειμαι αρρωστουλα μαμα, και απο την αλλη να εχω τον αβολευτο Twisted Evil Twisted Evil
θα ξυπνησει να παμε φαρμακειο για αντισταμινικο-να ξεμπουκωσει τουλαχιστον- και ειδομεν....
τα μωρακια εγω ξερω οτι θελουν μπανιο καθε βραδυ, ανελειπως. θα παρετε οδηγιες απο τον παιδιατρο μην αγχωνεστε για τετοια πραγματα. θα 'μιλησει'το μητρικο ενστικτο εκεινη την ωρα. απλα εμπιστευτειτο.
μαρκελα εχεις πμ
θα ξαναμπω αργοτερα. καλημερες κοριτσια
καλωσηρθες χριστινα, με το καλο η μπεμπα σας!
η αλλη χριστινα που πηγε οεο?
η βαρβαρα?

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα συγκαστρούλες! Τι κάνετε; Εύη μου;
Αθανασία περαστικούλια στο μικρουλάκι σου που γκρινιάζει που είναι αρρωστούλι... Αχ ρε συ Αθανασία όταν περιγράφεις σκηνικά από την κόρη σου τρελείνομαι. Φαντάζομαι κι εγώ τη ζωή μου με το μικρουλάκι μου... Σκέφτομαι που θα αρρωσταίνει και θα λέει "Μυτσες (μύξες) μαμά, μύτσες"! Λιώωωωωωωνωωωω!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κ από μενα κορίτσια... Περαστικούλια Αθανασία στην κορούλα σου, εύχομαι να είναι ένα απλό κρυολόγημα και να περάσει γρήγορα γρήγορα για να μην ταλαιπωρηθεί η μικρούλα σου!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια!αθανασια μου περαστικα στην μικρη σου.ευη ολα καλα σημερα?εσεις κοριτσια τι κανετε?εγω εδω σπιτι μετραω τις μερες να περασουν.αυριο εχω γιατρο και εχω λιγο αγχος..

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερούδια!!
πο οι περισσότερες πλησιάζετε...εμείς με ΠΗΤ Δεκεμβρίου δεν περνάει ο καιρός!!
πήγα ζυγαριά το πρωί και είμαι +8,5!! καλά το κατάλαβα ότι μου άνοιξε η όρεξη τις τελευταίες μέρες, πήρα 1 κιλό σε 1 εβδομάδα!! σουπερ ε??
πρέπει να το ράψω αλλά γιατί πεινάω συνέχεια?? να μου πεις όλη μέρα σπίτι μόνο το φαί σκέφτομαι...

εύη πώς είσαι σήμερα?? έφυγε το περίεργο χρώμα, έγινε επιτέλους άσπρο με τόσα νερά που ήπιες από χθες??

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα μου έχει ανοίξει η όρεξη κορίτσια. Σήμερα δε που ξύπνησα και δεν είχα γαλατάκι καφρίλιασα. Βρήκα ευκαιρία. Έφαγα ένα κρουασαν και τρία μπισκότα με μερέντα από πάνω. Αισθάνομαι τύψεις, αλλά μ' άρεσε!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τώρα θυμήθηκα μια φίλη μου που είχε βάλει 10 κιλά μέχρι τον 7ο και μετά της είχε ανοίξει η όρεξη και έβαλε άλλα 10 μέχρι το τέλος!!
λέτε να πάθω κι εγώ έτσι??

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και γω κοριτσια πειναω συνεχεια και οτι και αν φαω δε χορταινω με τιποτα ομως Shocked εγω ειμαι 8 κιλα πανω και σκεφτομαι εως το τελος που θα φτασω?

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:τώρα θυμήθηκα μια φίλη μου που είχε βάλει 10 κιλά μέχρι τον 7ο και μετά της είχε ανοίξει η όρεξη και έβαλε άλλα 10 μέχρι το τέλος!!
λέτε να πάθω κι εγώ έτσι??

η αληθεια ειναι πως τα πολλα κιλα μπαινουν στο τελος οποτε πρεπει να προσεξουμε.αλλα πως με τετοια ορεξη?

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ έχω αποφασίσει πως για τα κιλά δε θα αγχωθώ, αλλά αυτό με τα 10 στο τελευταίο τρίμηνο... Παναγία μου! Θα με κράξει η γιατρός μου. Θα μου πει πότε πρόλαβες καλέ; Μέχρι την 20η δεν είχα βάλει κανένα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοριτσόπουλα με τις όμορφες κοιλουμπίτσες! Razz Πώς είστε;

Μαρία μου μεγάλωσε το μπεμπάκι σας!!!!! Αλλά και η δικιά μου πώς μεγάλωσε! Χτες κάναμε το ντόπλερ μας και βγήκε περίπου 1900γρ! Και η θέση της αυτή τη στιγμή είναι η ιδανική, ελπίζουμε να μη μας τα χαλάσει τις επόμενες εβδομάδες! Ο πλακούντας πολύ καλός και ο τράχηλος κλειστός... Για να δούμε...! Όχι τίποτα άλλο αλλά ανησύχησα λιγάκι γιατί είχα κάτι μικροπονάκια περιόδου, που τελικά μάλλον προπαρασκευαστικά θα ήταν και ίσως έφταιγε και η κούραση...

Εύη μου σήμερα διάβασα τα νέα σου, πώς είσαι σήμερα; Τελικά είχες αιματάκι ή ήταν κάτι άλλο αυτό;

Κουκλίτσες με τα +8 και +10 είστε μια χαρά και δε σημαίνει ότι θα πάρετε άλλα 10! Αλλά και να τα πάρετε και πάλι μπορείτε να τα χάσετε. Εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες περίπου κι ενώ είμαι στο +10 δεν έχω βάλει γραμμάριο (πρόσεχα κάπως τη διατροφή, δηλαδή τα γλυκά). Και στη Δανάη μου όλοι μου λέγανε ότι στο τελευταίο τρίμηνο θα έβαζα πολλά κιλά, αλλά τελικά είχα βάλει πολύ λίγα... Διότι από το φούσκωμα και την πίεση του μωρού μου άντεχα να τρώω μικρότερες ποσότητες...!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μεγάλο θέμα αυτό με τα κιλά...θα δούμε μέχρι το τέλος!!

να ρωτήσω λίγο κάτι άλλο: πώς θα μεταφέρετε το μωρό από το μαιευτηριο στο σπίτι?? έχετε πάρει κάθισμα αυτοκινητου??
ή θα το έχετε μέσα στην καλαθούνα? πρέπει να πάρουμε κάθισμα αυτοκινήτου από την αρχή??

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην αγχωνεστε για τα κιλα. και εγω στα +7 ειμαι και με διαιτα παρακαλω Embarassed
ελα μωρε θα τα χασουμε μετα ωχου αγχος και αγια αυτο θα βαλουμε τωρα? εχουμε αλλα....
δημητρα δεν ειναι ωραιο οταν θ Embarassed σου λεει μυξες μαμα....γιατι πολυ απλα εσυ θα τρεχεις να μην κανει ωτιτιδα, να βαζεις θερμομετρο....μην σε αγχωνω απο τωρα για τις κωλοιωσεις....
μεχρι περσυ καλα ηταν, της εβαζαορο και καθοταν. φετος μπααααα δεν το βλεπω...
παω να μεγειρεψω και τα λεμε αργοτερα κοριτσακια. φιλια!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλό μαγειρεμα!!
κι εγώ θα κάνω μπιφτεκια ψητά και πήρα και τα ψωμάκια που βάζεις μέσα το μπιφτέκι και έχεις σπιτικό χάμπουργκερ!! τέλειο??
μιαμ μιαμ!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κοιλίτσες Very Happy Βλέπω άρχισε το άγχος των κιλών..τι να πώ κ εγώ που τα πιο πολλά τα έβαλα ως τον 6ο μήνα..από τότε προσέχω λίγο παραπάνω,αλλά μια στο τόσο μια ατασθαλία (γλυκό) την κανω,κ απο τότε ως τώρα έβαλα 2κιλά μόνπ,κ δεν έχω τόση όρεξη με την μπέμπα να απλώνεται κ να πατάει παντου Very Happy
Ειρήνη μου το μωράκι μέσα στο αυτοκίνητο θέλει οπωσδήποτε κάθισμα!΄/ενα απότομο φρενάρισμα να γίνει αν το έχεις μονο σε καλαθούνα,σκέψου!Εγώ απο το μαιευτηριο,καλά να είμαστε,θα την βγάλω με την καλαθούνα που μ' έδωσαν,κ μετά στο καθισματάκι αυτοκινήτου..μου το κάνανε δώρο μαζί με το καρότσι,θεωρείται το συγκεκριμένο ένα απο τα καλύτερα που κυκλοφορούν και είναι εγκεκριμένο να μ[πεί κ νεογέννητο..Βέβαια είναι στην κρίση του καθενός τι θα κάνει,όπως κ αν συζητήσει με παιδίατρο,άλλα όλες όσες γνωρίζω αυτό κάνανε..το χειρότερο μου είναι να δω μωρό σε αγκαλιά πάνω στο αυτοκίνητο! Smile Εύη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα..

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όντως Αθανασία μου, όταν αρρωσταίνει θα ανησυχώ πολύ φαντάζομαι... Αν κρίνω από το πως είμαι τώρα!
Ειρηνάκι μιαμ μιαμ! Τίποτα άλλο δε σου λέω... Μιαμ μιαμ!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fotini77 έγραψε:Καλημέρα κοιλίτσες Very Happy Βλέπω άρχισε το άγχος των κιλών..τι να πώ κ εγώ που τα πιο πολλά τα έβαλα ως τον 6ο μήνα..από τότε προσέχω λίγο παραπάνω,αλλά μια στο τόσο μια ατασθαλία (γλυκό) την κανω,κ απο τότε ως τώρα έβαλα 2κιλά μόνπ,κ δεν έχω τόση όρεξη με την μπέμπα να απλώνεται κ να πατάει παντου Very Happy
Ειρήνη μου το μωράκι μέσα στο αυτοκίνητο θέλει οπωσδήποτε κάθισμα!΄/ενα απότομο φρενάρισμα να γίνει αν το έχεις μονο σε καλαθούνα,σκέψου!Εγώ απο το μαιευτηριο,καλά να είμαστε,θα την βγάλω με την καλαθούνα που μ' έδωσαν,κ μετά στο καθισματάκι αυτοκινήτου..μου το κάνανε δώρο μαζί με το καρότσι,θεωρείται το συγκεκριμένο ένα απο τα καλύτερα που κυκλοφορούν και είναι εγκεκριμένο να μ[πεί κ νεογέννητο..Βέβαια είναι στην κρίση του καθενός τι θα κάνει,όπως κ αν συζητήσει με παιδίατρο,άλλα όλες όσες γνωρίζω αυτό κάνανε..το χειρότερο μου είναι να δω μωρό σε αγκαλιά πάνω στο αυτοκίνητο! Smile Εύη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα..
Καλημέρα Φωτεινή! Έχεις δίκιο για το καλαθάκι και το καθισματάκι. Είναι απαράδεκτη η αγκαλιά στο αμάξι.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:
Fotini77 έγραψε:Καλημέρα κοιλίτσες Very Happy Βλέπω άρχισε το άγχος των κιλών..τι να πώ κ εγώ που τα πιο πολλά τα έβαλα ως τον 6ο μήνα..από τότε προσέχω λίγο παραπάνω,αλλά μια στο τόσο μια ατασθαλία (γλυκό) την κανω,κ απο τότε ως τώρα έβαλα 2κιλά μόνπ,κ δεν έχω τόση όρεξη με την μπέμπα να απλώνεται κ να πατάει παντου Very Happy
Ειρήνη μου το μωράκι μέσα στο αυτοκίνητο θέλει οπωσδήποτε κάθισμα!΄/ενα απότομο φρενάρισμα να γίνει αν το έχεις μονο σε καλαθούνα,σκέψου!Εγώ απο το μαιευτηριο,καλά να είμαστε,θα την βγάλω με την καλαθούνα που μ' έδωσαν,κ μετά στο καθισματάκι αυτοκινήτου..μου το κάνανε δώρο μαζί με το καρότσι,θεωρείται το συγκεκριμένο ένα απο τα καλύτερα που κυκλοφορούν και είναι εγκεκριμένο να μ[πεί κ νεογέννητο..Βέβαια είναι στην κρίση του καθενός τι θα κάνει,όπως κ αν συζητήσει με παιδίατρο,άλλα όλες όσες γνωρίζω αυτό κάνανε..το χειρότερο μου είναι να δω μωρό σε αγκαλιά πάνω στο αυτοκίνητο! Smile Εύη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα..
Καλημέρα Φωτεινή! Έχεις δίκιο για το καλαθάκι και το καθισματάκι. Είναι απαράδεκτη η αγκαλιά στο αμάξι.

Kαλημέρα Δήμητρα μου..κοινή λογική είναι νομίζω..αρκεί να σκεφτεί κάποιος πως όταν έχει το μωρό αγκαλιά πέφτει όλο το βάρος του σώματος του πάνω στο μικρούλι,αν-χτύπα ξύλο-γίνει κάτι..είναι μεν δύσκολες οι εποχές και τα έξοδα πολλά,όμως για την ασφάλεια του παιδιού μας είναι πιο σημαντικο νομίζω να προσέξουμε,παρά για τα πολλά λούσα..κμαι μακάρι να μπορούμε και τα 2 Very Happy Εσύ τι κάνεις ? Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου κι εγώ θα επιμείνω, στο αμάξι πάντα στο καθισματάκι. Εφόσον έχετε κάθισμα κατάλληλο και για νεογέννητο, να μην ανησυχείτε. Δεν είναι βέβαια για ώρες το κάθισμα, αλλά όσες θα έχετε ταξίδι (περισσότερο απο 45') θα κάνετε στάσεις και θα το βγάζετε να ξεμουδιάσει. Αυτό όχι μόνο για το νεογέννητο, αλλά και για όσο θα είναι βρεφάκι... Εμάς η μαία δε μας άφηνε να φύγουμε αν δεν την παίρναμε με το καθισματάκι, έτσι κάνουν και στο εξωτερικό. Την καλαθούνα φυλάξτε τη για μετά στο σπίτι...

Ειρήνη μου άνοιξες την όρεξη και δεν είναι καν 12!!! Razz

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:Κοριτσάκια μου κι εγώ θα επιμείνω, στο αμάξι πάντα στο καθισματάκι. Εφόσον έχετε κάθισμα κατάλληλο και για νεογέννητο, να μην ανησυχείτε. Δεν είναι βέβαια για ώρες το κάθισμα, αλλά όσες θα έχετε ταξίδι (περισσότερο απο 45') θα κάνετε στάσεις και θα το βγάζετε να ξεμουδιάσει. Αυτό όχι μόνο για το νεογέννητο, αλλά και για όσο θα είναι βρεφάκι... Εμάς η μαία δε μας άφηνε να φύγουμε αν δεν την παίρναμε με το καθισματάκι, έτσι κάνουν και στο εξωτερικό. Την καλαθούνα φυλάξτε τη για μετά στο σπίτι...

Ειρήνη μου άνοιξες την όρεξη και δεν είναι καν 12!!! Razz

Ακριβώς όπως τα λες-μωράκι-καθισματάκι κ σε μεγάλο ταξίδι ξεμουδιασμα..και εδώ θα έπρεπε να ελέγχεται η ύπαρξη,καταλληλότητα του καθίσματος,όπως και η γνώση της σωστής τοποθέτησης καθίσματος και βρέφους..αλλά στην Ελλάδα είμαστε..εδώ άλλα κ άλλα αυτονόητα δεν υπάρχουν..τεσπά μην γίνομαι μίζερη..άσχετο..μην λέτε για μερέντα κ μπισκότα κολάζετε κ αυτήν την εγκυούλα Wink Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 31 328109

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο που λέτε με το καθισματακι μου το έχει πει εδω κ καιρο ο γιατρός μου, μου είπε ότι μόλις αρχίσω τα ψώνια να το έχω υπόψην μου , είτε να το πάρω μεμονωμένο είτε μαζί με το καρότσι γιατι ειναι μεγάλη ανευθυνότητα να το πάρω στην καλάθα κ να κάνω 40 λεπτά περίπου δρόμο μέχρι να φτάσουμε απο το μαιευτήριο στο σπιτι μας...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις