Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
163 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 163 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μου καλησπερα τωρα ξαπλωσα αλλα δεν νυσταζω να δω τι θα κανω παλι.εμεις ολα οκ η μπεμπα 1600 μου ειπε οτι ειναι μια χαρα στο βαρος της αν και εμενα μου φαινεται μικρουλα.μου αυξησε το xαπι και μου ειπε ξαπλα.ευη σε καταλαβαινω γιατι και εμενα αυτο το χαπι μου προκαλει νευρικοτητα και ταχυκαρδιες.επισης εχει περει ηδη θεση η μπεμπα μου ελπιζω να μην βιαστει μονο να βγει!εσεις κοιμαστε ολες?

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maryanastasia έγραψε:κορίτσια καλησπέρα.

από τις το πρωί κάθισα μόλις τώρα αυτό το μωρό μόλις έρθει μάλλον θα με αρχίσει στις σφαλιάρες αλλά τρέχουν τα ενοίκια και η ΔΕΗ και δεν προλαβαίνουμεεεεεεεεεεεεεεε


καμπύλη όλα οκ αίματος και ούρων όλα οκ!!

Μου έχετε λείψει λυπάμαι πολύ που δεν μπορώ να μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας αναλυτικά και ζηλεύω πολύ που ξαπλώνετε και ξεκουράζεστε!!!

εγώ τ΄ρωω κρισάρες βάζω τα κλάματα από την κούραση κτλ αλλά το ξεπερνάω μετά που με κλωτσάει η μικρή!!


φιλιά σε όλες!!

μπραβο μαιρη με τα αποτελεσματα.υπομονη με την δουλεια κοιτα να ξεκουραζεσαι τουλαχιστον το βραδυ αρκετα.καλη ξεκουραση φιλια πολλα

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια γεια!

Οσον αφορα τις θεσσαλονικιες εγκυουλες προσοχη στις πιζαμες που θα αγορασετε!μεσα στις κλινικες εχει ΖΕΣΤΗ!Ειχα γεννησει στο Γενεσις και παλι εκει θα γεννησω.
Πριν 2 χρονια που γεννησα τον γιο μου, Νοεμβριο μηνα κοντεψα να σκασω!Ειχα αγορασει χειμωνιατικες νυχτικες και πιζαμες αλλα ΛΑΘΟΣ!Τωρα εβαλα μυαλο και αγορασα καλοκαιρινη νυχτικια και πιζαμες με κοντο μανικι και μακρυ παντελονι σε καλοκαιρινο υφασμα !
Εσεις που θα γεννησετε?
θεσσαλονικη σε ποια περιοχη μενετε?Εγω Κατω Τουμπα
Τα παπλωματα απαγορευονται και τα γαντακια δεν ειναι τοσο καλα!
Τακτικο κοψιμο τα νυχακια και ολα καλα!
Εγω απο το kiddo αγορασα το κρεβατακι και το στρωμα κοκολατεξ 220ευρω.Απο τα prenatal πηρα στις εκπτωσεις με -80% κατι τελεια φορμακια περσινα αλλα ειναι φανταστικα!Ολα τα αλλα τα πηρα απο το ΛΗΤΩ συμπληρωματικα γιατι αρκετα τα εχω ηδη απο τον γιο μου.

Ο γιος μου ειναι 22 μηνων και χειριζεται το tablet pc του αντρα μου!!!!!Ενταξει οσο περνανε τα χρονια τα παιδια ειναι πιο εξελιγμενα!!!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο για τα ωραια σας αποτελεσματα κοριτσακια μου! κι εμενα ηταν καλα τα αιμτολογικα μου κλπ.σημερα δεν ειχα συσπασεις,αλλα μου πονανε πολυ οι κλειδωσεις στο μπικινι, το κοκκαλο του κολπου ,δεν ξερω πως αλλιως να το πω!!! με το ζορι πολλες φορες σηκωνω το ποδι μου για να βαλω παντελονι!!! να σας πω;;; καθε βραδυ βλεπω 2 ονειρα!! στο ενα κανω σεξ με τον αντρα μου χαχαχαχα! και στο αλλο ειμαι με το γιατρο μου και με συμβουλευει!!!χαχαχαχαχα δυο αντρες εχω!!!! ααααααααααααχ αφου απο συνηθειο μετα που θα γεννησω σιγουρα θα τον παιρνω τηλ καθε μερα!!!
αυτο το κωλοχαπι πολυ ατιμο! ευτυχως ειναι πολυ θαυματουργο!!!
ξερετε τι μου κολλησε τωρα; οτι με πονανε εκει κατω τα κοκκλα και θα ανοιξει ξαφνικα η λεκανη μου και θα γεννησω!!! λετε να χω διαστολη;;;;;;;;;; Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked λεω μπουρδες ναι;;;; ο γιατρος μου πε ειναι απ το βαρος ο πονος εκει κατω! κι απ τη σταση υπνου!!!! υπνου;;;;χαχαχααχαχ ας γελασω!!! σας καληνυχτω! εχω να μαλωσω με το κρεβατι μου παλι!!!!!!!!
ΥΓ.την Κυριακη το πρωι επιτελους θα ναι εδω ο καλος μου μονιμααααααααααααααααααααααααααααααα
Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οριστε που γκρινιαζες...εφτασε ο καιρος που ερχεται ο καλος σου. σε λιγο καιρο θα ερθει και η μπεμπα σας.τι αλλο θες?!
μαιρη μην νιωθεις ενοχες. ειστε πολλες που δουλευετε, μακαρι να ειχα βρει και εγω δουλεια. Sad
αχ ρε φουστη μου, να μην ειχα για μανα μια πλουσια να τα εχω οοοοοολα -υλικα εννοω-.....ατυχη και εκει, τι να πω
πηγαμε εχθες στην παιδιατρο μας. 40ευρω επισκεψη Twisted Evil Twisted Evil
ειμαι σε αναζητηση παιδιατρου στο ικα. με 2 παιδια δεν παιζει ιδιωτικες επισκεψεις..... Sad
πολεμο με τον μπεμπη εχθες για λιγες ωρες υπνου....μεχρι και ο ταριφας με λυπηθηκε-σπανιο-
α τελικα δεν ειχε απεργια εχθες, αλλα δεν ειχε και καθολου δουλεια...
καλημερες κοιλιτσες! Very Happy Very Happy

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marilou27 έγραψε:κοριτσια μου καλησπερα τωρα ξαπλωσα αλλα δεν νυσταζω να δω τι θα κανω παλι.εμεις ολα οκ η μπεμπα 1600 μου ειπε οτι ειναι μια χαρα στο βαρος της αν και εμενα μου φαινεται μικρουλα.μου αυξησε το xαπι και μου ειπε ξαπλα.ευη σε καταλαβαινω γιατι και εμενα αυτο το χαπι μου προκαλει νευρικοτητα και ταχυκαρδιες.επισης εχει περει ηδη θεση η μπεμπα μου ελπιζω να μην βιαστει μονο να βγει!εσεις κοιμαστε ολες?

Καλημέρα κοριτσάκια!Εγώ κοιμάμαι πια αρκετά καλά (μόνο σηκώνομαι για κατούρημα 3-4 φορές), γιατί και τα κλωτσίδια συνήθισα και η μικρή έχει αλλάξει λίγο ωράριο και κοιμάται κ αυτή το βράδυ και το κυριότερο πήρα το ειδικό μαξιλάρι-σκουληκαντέρα και με έχει βολέψει απίστευτα γιατί δε με πονάει τόσο η μέση! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 1600 η δικιά σου είναι τούμπανο σε σχέση με την μικρούλα μας-1290 και είμαστε στις 31 εβδομάδες. Με τρόμαξε και η γιατρός μου είπε ότι άμα δεν παλουκωθώ στο κρεβάτι να ξεκουράζομαι θα αναγκαστεί να το βγάλει με καισαρική άμα δεν πάρει το κατάλληλο βάρος! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 534787 pale

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stellaef έγραψε:κοριτσακια γεια!

Οσον αφορα τις θεσσαλονικιες εγκυουλες προσοχη στις πιζαμες που θα αγορασετε!μεσα στις κλινικες εχει ΖΕΣΤΗ!Ειχα γεννησει στο Γενεσις και παλι εκει θα γεννησω.
Πριν 2 χρονια που γεννησα τον γιο μου, Νοεμβριο μηνα κοντεψα να σκασω!Ειχα αγορασει χειμωνιατικες νυχτικες και πιζαμες αλλα ΛΑΘΟΣ!Τωρα εβαλα μυαλο και αγορασα καλοκαιρινη νυχτικια και πιζαμες με κοντο μανικι και μακρυ παντελονι σε καλοκαιρινο υφασμα !
Εσεις που θα γεννησετε?
θεσσαλονικη σε ποια περιοχη μενετε?Εγω Κατω Τουμπα
Τα παπλωματα απαγορευονται και τα γαντακια δεν ειναι τοσο καλα!
Τακτικο κοψιμο τα νυχακια και ολα καλα!
Εγω απο το kiddo αγορασα το κρεβατακι και το στρωμα κοκολατεξ 220ευρω.Απο τα prenatal πηρα στις εκπτωσεις με -80% κατι τελεια φορμακια περσινα αλλα ειναι φανταστικα!Ολα τα αλλα τα πηρα απο το ΛΗΤΩ συμπληρωματικα γιατι αρκετα τα εχω ηδη απο τον γιο μου.

Ο γιος μου ειναι 22 μηνων και χειριζεται το tablet pc του αντρα μου!!!!!Ενταξει οσο περνανε τα χρονια τα παιδια ειναι πιο εξελιγμενα!!!!!


Εγώ μένω Πανόραμα πια (μέναμε Επανωμή και μετακομίσαμε πρόσφατα)και γεννάω στην Γενική Κλινική, καλά είναι απ' ό,τι μου λένε αλλά θέλω να ζητήσω και αποκλειστικό θηλασμό και δεν ξέρω τώρα τι παίζει με αυτό, άμα δηλαδή θα μπορέσουμε να το έχουμε γιατί λογικά σε τρίκλινο ή τετράκλινο θα είμαι.Και εμείς πήραμε κρεβατάκι από το Κίντο, με το ακριβότερο στρώμα λάτεξ, γιατί ήθελα να έχει αφαιρούμενο κάλυμα και το κρεβατάκι ήταν φτηνό, όλα μαζί 300 ευρώ και 400 ευρώ το καροτσάκι 3-σε-1, της Γκράκο, πολύ ωραίο!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρα!!!

1 και σημερα μετραω..εμας 31 εβδομαδων ειναι περιπου 1700 αγορακι ομως..

Μενω κεντρο.Σκεφτομαι να γεννησω και παλι στη βιοκλινικη/Θελω κι εγω rooming in κι εκει εχει πολυ καλες τιμες στα δικλινα και μονοκλινα δωματια.Ειδικα στα τριημερα πακετα..για να δουμε..Για τις νυχτικιες ετσι λες ε;Κι εγω σκεφτομουν τι να παρω!

Αναστασια οταν ειναι μυοσκελετικοι οι πονοι τι να κανεις;Δεν μπορεις αλλα δεν ειναι ανησυχητικο (ενοχλητικο φοβερα ναι)

Αμαν οι γιατροι..μικρο ειναι το μωρο καισαρικη...μεγαλο μωρο καισαρικη..ελεος πια..μην στεναχωριεστε για τις μετρησεις..αναλογα πως φαινεται στον υπερηχο μετρανε.Δεν ειναι 100%.Χθες που συγκρινα τα αποτελεσματα..Ειναι δυνατον το ποδι του μπεμπη 15 μερες πριν να ηταν μεγαλυτερο;Κι ομως καποια απο τις δυο μετρησεις ηταν λαθος.

Φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κ γω Τούμπα, άνω, κ θα γεννήσω διαβαλκανικό. το γιο μου τον γέννησα φλεβάρη κ είχε όντως πολύ ζέστηστο δωμάτιο αλλά από την άλλη πλευρά τα δωμάτια ήταν πολύ κρύα απ'ότι μου είπαν άλλες λεχώνες. Εγώ πιτζάμες μακριές, νυχτικό μακρυμάνικο μέχρι το γόνατο κ κάνα φανελάκι θηλασμού θα πάρω με τιράντα. λέω να ζητήσω κ γω αποκλειστικό θηλασμό )σε τρίκλινο εννοείται) για να αποφύγω κάποια μικροπροβλήματα τύπου πέτρωμα που είχα στον πρώτο. ζητήστε κ επιμείνετε να σας βάλουν το μωρό στο στήθος με το που θα γεννηθεί, πριν ακόμα το πλύνουν για να πάρει ο εγκέφαλος αμέσως το μήνυμα κ φυσικά για το μωρό είναι ότι καλύτερο. εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με την αντιμετώπιση κ βοήθεια απ'τις μαίες εκεί στο θέμα θηλασμός. για γένεσις δεν έχω ακούσει τόσο καλά αλλά να επιμείνετε.
καλημέρααααα.........

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Christina_Kandi έγραψε:
stellaef έγραψε:κοριτσακια γεια!

Οσον αφορα τις θεσσαλονικιες εγκυουλες προσοχη στις πιζαμες που θα αγορασετε!μεσα στις κλινικες εχει ΖΕΣΤΗ!Ειχα γεννησει στο Γενεσις και παλι εκει θα γεννησω.
Πριν 2 χρονια που γεννησα τον γιο μου, Νοεμβριο μηνα κοντεψα να σκασω!Ειχα αγορασει χειμωνιατικες νυχτικες και πιζαμες αλλα ΛΑΘΟΣ!Τωρα εβαλα μυαλο και αγορασα καλοκαιρινη νυχτικια και πιζαμες με κοντο μανικι και μακρυ παντελονι σε καλοκαιρινο υφασμα !
Εσεις που θα γεννησετε?
θεσσαλονικη σε ποια περιοχη μενετε?Εγω Κατω Τουμπα
Τα παπλωματα απαγορευονται και τα γαντακια δεν ειναι τοσο καλα!
Τακτικο κοψιμο τα νυχακια και ολα καλα!
Εγω απο το kiddo αγορασα το κρεβατακι και το στρωμα κοκολατεξ 220ευρω.Απο τα prenatal πηρα στις εκπτωσεις με -80% κατι τελεια φορμακια περσινα αλλα ειναι φανταστικα!Ολα τα αλλα τα πηρα απο το ΛΗΤΩ συμπληρωματικα γιατι αρκετα τα εχω ηδη απο τον γιο μου.

Ο γιος μου ειναι 22 μηνων και χειριζεται το tablet pc του αντρα μου!!!!!Ενταξει οσο περνανε τα χρονια τα παιδια ειναι πιο εξελιγμενα!!!!!


Εγώ μένω Πανόραμα πια (μέναμε Επανωμή και μετακομίσαμε πρόσφατα)και γεννάω στην Γενική Κλινική, καλά είναι απ' ό,τι μου λένε αλλά θέλω να ζητήσω και αποκλειστικό θηλασμό και δεν ξέρω τώρα τι παίζει με αυτό, άμα δηλαδή θα μπορέσουμε να το έχουμε γιατί λογικά σε τρίκλινο ή τετράκλινο θα είμαι.Και εμείς πήραμε κρεβατάκι από το Κίντο, με το ακριβότερο στρώμα λάτεξ, γιατί ήθελα να έχει αφαιρούμενο κάλυμα και το κρεβατάκι ήταν φτηνό, όλα μαζί 300 ευρώ και 400 ευρώ το καροτσάκι 3-σε-1, της Γκράκο, πολύ ωραίο!




καλημερα!
Εμενες Επανωμη?Εμενα εχει 1,5χρονο που μετακομισαν οι γονεις εκει.
Και η αδελφη μου ξερει πολυ κοσμο γιατι ολες οι φιλες ειναι αποεκει.
Καλα το kiddo σε κρεβατακια και καροτσια εχει απιστευτες τιμες.
Κοριτσακια ναι μην παρετε χοντρες πιζαμες.Κλαυτερα παρτε μια ρομπα σε περιπτωη που κρυωσετε.Εχουνε μια στανταρ θερμοκρασια για τα νινακια!

Περιμενω τις φιλες μου για καφεδακι! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 587529

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοιλουμπάκια μου! Εγώ ξύπνησα 4-6 γιατί η κόρη αποφάσισε ότι θα χορεύει βραδινές ώρες πάλι! Ευτυχώς δηλαδή, γιατί αν δεν κουνιέται παθαίνω...(ας μην πω καλύτερα)! Τόσα πολλά πράγματα πρέπει να αγοράσουμε ρε κορίτσια; Εμείς δεν ξέρω πως, θα κοιτάξουμε να πάρουμε τα απολύτως απαραίτητα! Κοριτσάκια με τις συσπάσεις υπομονή! Αναστασία εμείς οι δύο στο τέλος θα γράψουμε βιβλίο με τίτλο "Το χρονικό μιας παράνοιας"!!!
Επίσης, όσες έχουμε μικρά μωράκια, ας μην τα συγκρίνουμε με τα άλλα γιατί μόνο τρελαινόμαστε! Γερά να είναι και όσο θέλουν ας βγούνε!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα Smile σημερα κοιμηθηκα καλυτερα απο προχθες.αναστασια μου με το καλο να τον υποδεχθεις!ειδες πως περασε ο καιρος?εμενα θα σταματησει την δουλεια 20 οκτωβρη που θα μπω στο μηνα μου ως τοτε μοναξιες στο σπιτι.χριστινα μου μην ανησυχεις τα μωρα μου ειπε απο δω και περα παιρνουν γρηγορα βαρος.να ξεκουραζεσαι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να τη χαρεις αυτη τη μοναξια..δεν θα ξαναεισαι ποτε ξανα "μονη".Και οχι οτι το λεω απο πικρα..το κοριτσακι μου ειναι οτι πολυτιμοτερο..αλλα πεθυμαω ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη την απολυτη μοναξια!Αλλα δεν την αφηνω ποτε στη γιαγια..

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Να τη χαρεις αυτη τη μοναξια..δεν θα ξαναεισαι ποτε ξανα "μονη".Και οχι οτι το λεω απο πικρα..το κοριτσακι μου ειναι οτι πολυτιμοτερο..αλλα πεθυμαω ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη την απολυτη μοναξια!Αλλα δεν την αφηνω ποτε στη γιαγια..
Μαράκι κοιτάζω τη φωτογραφία σας και πραγματικά βλέπω δύο πολύ καλές φίλες!!! Είστε τόσο ταιριαστές! Άσχετο, το ξέρω, αλλά ήθελα να στο πω!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Να τη χαρεις αυτη τη μοναξια..δεν θα ξαναεισαι ποτε ξανα "μονη".Και οχι οτι το λεω απο πικρα..το κοριτσακι μου ειναι οτι πολυτιμοτερο..αλλα πεθυμαω ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη την απολυτη μοναξια!Αλλα δεν την αφηνω ποτε στη γιαγια..

ναι μαρακι μου το ξερω αλλα ωρες ωρες δεν παλευεται και η απολυτη μοναξια και φαντασου μιλαω στη μπεμπα μου και λεω ημαστε οι δυο μας Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994 οντως το κοριτσακι σου ειναι μια γλυκα να την χαιρεσαι και με το καλο και ο μπεμπακος Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 39 215994

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα στην όμορφη ομάδα!!! Τι μου κάνετε; Ναι, είναι αλήθεια ότι όταν έχεις κι άλλο παιδάκι ώρες-ώρες σου λείπει εκείνη η μοναξιά... Αν και σίγουρα δε θα την αντάλλαζες με το παιδάκι σου φυσικά!!! Cool Απλά κάπου-κάπου χρειάζεσαι και λίγο χρόνο για τον εαυτό σου!!! Εγώ ευτυχώς τώρα τη στέλνω παιδικό, να δούμε τι θα κάνουμε από Νοέμβρη που θα έρθει και το 2ο!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου τι κανετε????
αχχχ εδω σε εμας κ σημεραε εχει ζεστη θα χειμωνιασει ποτε να εερθουμε στα ισα μας...οσο για ψωνια κοριτσια μονο κατι ρουχαλακια εχουμε παρει και κατι κουβερτουλες fleece τωρα λεω να κοιταξω για καροτσια 3 σε1 αλλα λιγο οικονομικο μην μας γδυσουν κιολας αυτο επισης που θελ να αγορασω νυχτυκιες, βρακακια,σουτιεν θηλασμου πφφφ πολλα εξοδα εμεις εδω στον πυργο εχουμε το premaman το οποιο το εχω βολευτει και σε τιμες και τα λητω τα οποια ειναι πανακριβα ..τωρα δεν ξερω μηπως παμε μεχρι πατρα ή εαν ανεβω αθηνα να δω τιποτα εκει...σημερα θα κλεισω κουρτινες για το δωματιο της μπεμπας μου αχχχχ περιμενω να ερθει να μου δειξει δειγματα ...τι ωραια που ειναι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zooula1985 έγραψε:καλημερα κοριτσια μου τι κανετε????
αχχχ εδω σε εμας κ σημεραε εχει ζεστη θα χειμωνιασει ποτε να εερθουμε στα ισα μας...οσο για ψωνια κοριτσια μονο κατι ρουχαλακια εχουμε παρει και κατι κουβερτουλες fleece τωρα λεω να κοιταξω για καροτσια 3 σε1 αλλα λιγο οικονομικο μην μας γδυσουν κιολας αυτο επισης που θελ να αγορασω νυχτυκιες, βρακακια,σουτιεν θηλασμου πφφφ πολλα εξοδα εμεις εδω στον πυργο εχουμε το premaman το οποιο το εχω βολευτει και σε τιμες και τα λητω τα οποια ειναι πανακριβα ..τωρα δεν ξερω μηπως παμε μεχρι πατρα ή εαν ανεβω αθηνα να δω τιποτα εκει...σημερα θα κλεισω κουρτινες για το δωματιο της μπεμπας μου αχχχχ περιμενω να ερθει να μου δειξει δειγματα ...τι ωραια που ειναι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Αχ τι ωραία, κουρτινούλες! Οργανώθηκες για τα καλά! Ρε συ κι εμένα μου έλεγαν για Αθήνα, αλλά πέρα δώθε οι βενζίνες κ τα διόδια, πάλι το ίδιο και ακριβότερα δε βγαίνει; Εγώ θα στείλω την αντιπροσωπία μάνα-πεθερά-κουνιάδα να δούν τι παίζει Πάτρα και θα σου πω! Κάπου αυτές τις μέρες θα πάνε!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:
zooula1985 έγραψε:καλημερα κοριτσια μου τι κανετε????
αχχχ εδω σε εμας κ σημεραε εχει ζεστη θα χειμωνιασει ποτε να εερθουμε στα ισα μας...οσο για ψωνια κοριτσια μονο κατι ρουχαλακια εχουμε παρει και κατι κουβερτουλες fleece τωρα λεω να κοιταξω για καροτσια 3 σε1 αλλα λιγο οικονομικο μην μας γδυσουν κιολας αυτο επισης που θελ να αγορασω νυχτυκιες, βρακακια,σουτιεν θηλασμου πφφφ πολλα εξοδα εμεις εδω στον πυργο εχουμε το premaman το οποιο το εχω βολευτει και σε τιμες και τα λητω τα οποια ειναι πανακριβα ..τωρα δεν ξερω μηπως παμε μεχρι πατρα ή εαν ανεβω αθηνα να δω τιποτα εκει...σημερα θα κλεισω κουρτινες για το δωματιο της μπεμπας μου αχχχχ περιμενω να ερθει να μου δειξει δειγματα ...τι ωραια που ειναι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Αχ τι ωραία, κουρτινούλες! Οργανώθηκες για τα καλά! Ρε συ κι εμένα μου έλεγαν για Αθήνα, αλλά πέρα δώθε οι βενζίνες κ τα διόδια, πάλι το ίδιο και ακριβότερα δε βγαίνει; Εγώ θα στείλω την αντιπροσωπία μάνα-πεθερά-κουνιάδα να δούν τι παίζει Πάτρα και θα σου πω! Κάπου αυτές τις μέρες θα πάνε!



χαχαχαχαχα εγω δεν αφηνω την πεθερα μου να παει για εμενα σε τετοια ειναι ικανη να μου διαλεξει οτι πιο κακογουστο υπαρχει...χαχαχαχα λεω εαν με αφησει ο γιατρος να παω μια βολτα αθηνα να δω και το σοι μου που μου εχει λειψει εαν ...ομως μας περνουν κ τα οικονομικα αλλιως θα ερθω πατρα μια βολτα ...απο το πρωι να ξεχυθω στα μαγαζια και μετα να κατσω και για καφεδακι αχχχχχχχχχχ ....!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάρτε και καμιά ισπανική κουβερτούλα για το χειμώνα! Εγώ μεταξύ άλλων έχω και μία που έχει κουμπάκια και τυλίγει το μωράκι κάπως σαν υπνόσακο. Αυτή επιτρέπεται, σε αντίθεση με τον κλασικό υπνόσακο που δεν επιτρέπεται για μικρά μωράκια (όπως και το πάπλωμα). Πάντως, οι ισπανικές κουβερτούλες είναι οι πιο ζεστές, μετά οι ακρυλικές ή φλις και μετά οι βαμβακερές...

Νυχτικιά και πυτζάμες εγώ έχω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά είναι καλοκαιρινές (με τιράντες). Λέτε θα κάνουν και για φέτος το Νοέμβρη ή θα πρέπει να πάρω καινούριες; Θα έχει ζέστη μέσα στο μαιευτήριο;

Κι εγώ σκάω από τη ζέστη Ζωούλα μου! Είμαι και λίγο μπουκωμένη και αυτό τα κάνει χειρότερα... Ευτυχώς θα πάω για μπανάκι στη θάλασσα σε λιγάκι! Very Happy

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:Πάρτε και καμιά ισπανική κουβερτούλα για το χειμώνα! Εγώ μεταξύ άλλων έχω και μία που έχει κουμπάκια και τυλίγει το μωράκι κάπως σαν υπνόσακο. Αυτή επιτρέπεται, σε αντίθεση με τον κλασικό υπνόσακο που δεν επιτρέπεται για μικρά μωράκια (όπως και το πάπλωμα). Πάντως, οι ισπανικές κουβερτούλες είναι οι πιο ζεστές, μετά οι ακρυλικές ή φλις και μετά οι βαμβακερές...

Νυχτικιά και πυτζάμες εγώ έχω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά είναι καλοκαιρινές (με τιράντες). Λέτε θα κάνουν και για φέτος το Νοέμβρη ή θα πρέπει να πάρω καινούριες; Θα έχει ζέστη μέσα στο μαιευτήριο;

Κι εγώ σκάω από τη ζέστη Ζωούλα μου! Είμαι και λίγο μπουκωμένη και αυτό τα κάνει χειρότερα... Ευτυχώς θα πάω για μπανάκι στη θάλασσα σε λιγάκι! Very Happy


συνεχιζεις τα μπανακια σου ε???καλα κανεις εγω φετος δεν εκανα πολλα 5 στο συνολο δεν αντεχα εκανε και παρα πολυ ζεστη οποτε τα εκοψα...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zooula1985 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Πάρτε και καμιά ισπανική κουβερτούλα για το χειμώνα! Εγώ μεταξύ άλλων έχω και μία που έχει κουμπάκια και τυλίγει το μωράκι κάπως σαν υπνόσακο. Αυτή επιτρέπεται, σε αντίθεση με τον κλασικό υπνόσακο που δεν επιτρέπεται για μικρά μωράκια (όπως και το πάπλωμα). Πάντως, οι ισπανικές κουβερτούλες είναι οι πιο ζεστές, μετά οι ακρυλικές ή φλις και μετά οι βαμβακερές...

Νυχτικιά και πυτζάμες εγώ έχω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά είναι καλοκαιρινές (με τιράντες). Λέτε θα κάνουν και για φέτος το Νοέμβρη ή θα πρέπει να πάρω καινούριες; Θα έχει ζέστη μέσα στο μαιευτήριο;

Κι εγώ σκάω από τη ζέστη Ζωούλα μου! Είμαι και λίγο μπουκωμένη και αυτό τα κάνει χειρότερα... Ευτυχώς θα πάω για μπανάκι στη θάλασσα σε λιγάκι! Very Happy


συνεχιζεις τα μπανακια σου ε???καλα κανεις εγω φετος δεν εκανα πολλα 5 στο συνολο δεν αντεχα εκανε και παρα πολυ ζεστη οποτε τα εκοψα...

Ναι, συνεχίζω αν και πιο αραιά γιατί με ανακουφίζουν πολύ, ειδικά τώρα που με έχει πιάσει και η μέση...! Σήμερα θα κάνω το 24ο! Για να δούμε αν θα προλάβω να κάνω και άλλο... (λόγω καιρού και αντοχών εννοώ!) Στη Δανάη 24 είχα κάνει και τη μέρα που θα πηγαίναμε για το 25ο με έπιασαν οι πόνοι γέννας... Wink Τα μπάνια γενικά βοηθάνε πολύ στη φυσική σου κατάσταση. Και όσο πιο καλή φυσική κατάσταση έχεις, τόσο πιθανότερο να φέρεις εις πέρας έναν φυσιολογικό τοκετό...

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
zooula1985 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Πάρτε και καμιά ισπανική κουβερτούλα για το χειμώνα! Εγώ μεταξύ άλλων έχω και μία που έχει κουμπάκια και τυλίγει το μωράκι κάπως σαν υπνόσακο. Αυτή επιτρέπεται, σε αντίθεση με τον κλασικό υπνόσακο που δεν επιτρέπεται για μικρά μωράκια (όπως και το πάπλωμα). Πάντως, οι ισπανικές κουβερτούλες είναι οι πιο ζεστές, μετά οι ακρυλικές ή φλις και μετά οι βαμβακερές...

Νυχτικιά και πυτζάμες εγώ έχω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά είναι καλοκαιρινές (με τιράντες). Λέτε θα κάνουν και για φέτος το Νοέμβρη ή θα πρέπει να πάρω καινούριες; Θα έχει ζέστη μέσα στο μαιευτήριο;

Κι εγώ σκάω από τη ζέστη Ζωούλα μου! Είμαι και λίγο μπουκωμένη και αυτό τα κάνει χειρότερα... Ευτυχώς θα πάω για μπανάκι στη θάλασσα σε λιγάκι! Very Happy


συνεχιζεις τα μπανακια σου ε???καλα κανεις εγω φετος δεν εκανα πολλα 5 στο συνολο δεν αντεχα εκανε και παρα πολυ ζεστη οποτε τα εκοψα...

Ναι, συνεχίζω αν και πιο αραιά γιατί με ανακουφίζουν πολύ, ειδικά τώρα που με έχει πιάσει και η μέση...! Σήμερα θα κάνω το 24ο! Για να δούμε αν θα προλάβω να κάνω και άλλο... (λόγω καιρού και αντοχών εννοώ!) Στη Δανάη 24 είχα κάνει και τη μέρα που θα πηγαίναμε για το 25ο με έπιασαν οι πόνοι γέννας... Wink Τα μπάνια γενικά βοηθάνε πολύ στη φυσική σου κατάσταση. Και όσο πιο καλή φυσική κατάσταση έχεις, τόσο πιθανότερο να φέρεις εις πέρας έναν φυσιολογικό τοκετό...

Αχχχ καλα τα λες...αλλα ποιος τα πρατει ?? εγω παλι..περιμενω να δροσισει λιγακι γιατι δεν μπορω να αρχισω να περπαταω τα απογευματα ....για μπανακι δεν με βλεπω τωρα...καλα κανεις παντως μπραβο σου!! Very Happy

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ ευτυχώς εμείς έχουμε ίδια γούστα με την πεθερά μου! Είναι πολύ σούπερ! Ευτυχώς δηλαδή, γιατί σκέψου ότι εγώ είμαι ξάπλα και κάποιος αναγκαστικά θα πάει! Αν ήταν και κακόγουστος κατάθλιψη θα μ' έπιανε!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zooula1985 έγραψε:
crazymommy έγραψε:
zooula1985 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Πάρτε και καμιά ισπανική κουβερτούλα για το χειμώνα! Εγώ μεταξύ άλλων έχω και μία που έχει κουμπάκια και τυλίγει το μωράκι κάπως σαν υπνόσακο. Αυτή επιτρέπεται, σε αντίθεση με τον κλασικό υπνόσακο που δεν επιτρέπεται για μικρά μωράκια (όπως και το πάπλωμα). Πάντως, οι ισπανικές κουβερτούλες είναι οι πιο ζεστές, μετά οι ακρυλικές ή φλις και μετά οι βαμβακερές...

Νυχτικιά και πυτζάμες εγώ έχω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά είναι καλοκαιρινές (με τιράντες). Λέτε θα κάνουν και για φέτος το Νοέμβρη ή θα πρέπει να πάρω καινούριες; Θα έχει ζέστη μέσα στο μαιευτήριο;

Κι εγώ σκάω από τη ζέστη Ζωούλα μου! Είμαι και λίγο μπουκωμένη και αυτό τα κάνει χειρότερα... Ευτυχώς θα πάω για μπανάκι στη θάλασσα σε λιγάκι! Very Happy


συνεχιζεις τα μπανακια σου ε???καλα κανεις εγω φετος δεν εκανα πολλα 5 στο συνολο δεν αντεχα εκανε και παρα πολυ ζεστη οποτε τα εκοψα...

Ναι, συνεχίζω αν και πιο αραιά γιατί με ανακουφίζουν πολύ, ειδικά τώρα που με έχει πιάσει και η μέση...! Σήμερα θα κάνω το 24ο! Για να δούμε αν θα προλάβω να κάνω και άλλο... (λόγω καιρού και αντοχών εννοώ!) Στη Δανάη 24 είχα κάνει και τη μέρα που θα πηγαίναμε για το 25ο με έπιασαν οι πόνοι γέννας... Wink Τα μπάνια γενικά βοηθάνε πολύ στη φυσική σου κατάσταση. Και όσο πιο καλή φυσική κατάσταση έχεις, τόσο πιθανότερο να φέρεις εις πέρας έναν φυσιολογικό τοκετό...

Αχχχ καλα τα λες...αλλα ποιος τα πρατει ?? εγω παλι..περιμενω να δροσισει λιγακι γιατι δεν μπορω να αρχισω να περπαταω τα απογευματα ....για μπανακι δεν με βλεπω τωρα...καλα κανεις παντως μπραβο σου!! Very Happy

Σ' ευχαριστώ! Καλά, μη νομίζεις κι εγώ έχω κουραστεί πλέον... Και είμαι και τόσο αγύμναστη που τη Δευτέρα που πήρα συγκοινωνία και περπάτησα μέχρι το ΙΚΑ, την άλλη μέρα είχε πιαστεί ο πωπάκος μου, χαχαχα! Και να πεις... περπατούσα σα χελώνα διότι με πονάει από κάτω (το βρήκα στο ίντερνετ σα δυσλειτουργία ηβικής σύμφισης)! Πάντως και το πολύ περπάτημα δημιουργεί πρήξιμο στα πόδια κατά το γιατρό μου, γι' αυτό συνιστά το κολύμπι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις