Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 41]

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NIKH990990 έγραψε:τον υπνο που μου λειπει!
αρε νικη τι τραβας...εχεις τουα αντρες γλυκια μου κ σε ταλαιπορουν.....




μου επεσε ο μικρος ειμαι μεσα στην τρελα μιλαμε τρεμω,αυτο σκευτομαι μου εχει μινει η εικονα οπως επεσε ,θα μου εχε μηνει στον τοπο

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμπατριώτισσα filitsaki,ολα είναι στο κεφάλι μας,εγω έκοψα το τσιγάρο απο οταν έμεινα εγκυος και μεχρι τώρα δεν το ξαναεβαλα στο στόμα μου.Εχουν περάσει 22 μήνες και ουτε καν το σκέφτομαι βασικά δεν το βάζω καθόλου στο μυαλό μου.
Στην πρώτη μου γέννα το κράτησα μέχρι να χρονίσει η κορη μου και με το αγχος για την βαφτιση το ξανάρχισα απο βλακεια.Είπα αντε να κάνω ένα μονο δεν πειράζει,το ενα έφερε το δευτερο,το δευτερο το τρίτο και ουτο καθ' εξής.Το θεμα είναι να μην το βάλεις καθόλου στο στόμα σου ουτε για αστείο γιατι μετα καθάρισες.
Αυτη τη φορά δεν την πατάω εξάλλου οπως σου ειπα δεν το εχω στο μυαλό μου καθόλου,ισα ισα ησύχασα απο βηχα,φαρυγγιτιδες,δυσκολια στην αναπνοη(ξυπνούσα το πρωι και πονούσε το στήθος μου),κούραση με το παραμικρό και χίλια αλλατόσα που προφανώς σου είναι γνωστά,στόμα σαν παντόφλα,μποχοτσιγαρίλα κ.τ.λ.
Γιατι λοιπον θέλεις να τα ξαναβιώσεις;;;Δεν είσαι καλύτερα τώρα;Γι αυτό σταμάτα να το σκέφτεσαι το βρωμοτσίγαρο και σκέψου πόσο τρέξιμο θα έχεις απο δω και πέρα....χαχαχχαχα!!!!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πως σου έπεσε δηλ.;Χτύπησε;

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
marinaki <3 <3 έγραψε:
NIKH990990 έγραψε:τον υπνο που μου λειπει!
αρε νικη τι τραβας...εχεις τουα αντρες γλυκια μου κ σε ταλαιπορουν.....




μου επεσε ο μικρος ειμαι μεσα στην τρελα μιλαμε τρεμω,αυτο σκευτομαι μου εχει μινει η εικονα οπως επεσε ,θα μου εχε μηνει στον τοπο


να σου πω μην τρελαινεσε επαθα το ιδιο [ριν 2 βδομαδες περιπου..απλα παρακολουθα το...απο τουμπες αλλο τιποτα....χα χα

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikoletta10 έγραψε:Πως σου έπεσε δηλ.;Χτύπησε;
αυτο κανω νικη μου!!! νικολετα μου τον ειχα στον καναπε κ δνε καταλαβα πως γυρισε κ επεσε με το κεφαλη κατω τα ποδια πανω κ του λυγησε η μεση κ ο λαιμος σαν να του κοπηκε χριστε μου ακομα τρεμω θυμαμαι πως τον ειδα,ειμουν διπλα του διπλα του κ τον ειχα πολυ περα πως καταφερε κ ηρθε κ επεσε δνε ξερω ειναι 7 μηνων..εκανε κατι σημαδια στο μετοπω κ μεσα στο μαλλι με βοηθησε ο θεοσ κ η παναγια ,ειχα στρωσει χαλι κ το τραπεζη το ειχα ακρη ευτηχωσ παναγια μου

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΠΗΡΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ??ΑΧ ΑΥΤΑ
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΑ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΝΑΣΙΑ ΣΕ ΕΥΧΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ 2-3 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΛΙ 5-6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΙΓΟ ΗΛΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ !! sunny sunny sunny

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε?

μαρινακι περαστικα στον μπεμπη. το επαθα κι εγω με την δικια μου αυτο περυσι, ασε ειχα φρικαρει, αυτη ειχε σταματησει να κλαει κι εγω συνεχιζα! τερας ψυχραιμιας η μανα!!!

anyway, ρε κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι. η μικρη μου απο το σαββατο εχει μυξουλες, μπουκωμα κι εκανε ενα πυερο για μια μερα μεχρι 37,8. δεν της εδωσα τιποτα, μονο ορο στην μυτη, αλλα κι αυτο χωρις ιδιαιτερο αποτελεσμα. μιλαμε το βραδυ, μαρτυριο! αυπνες και οι 2!

πριν λιγο μου ειπε μια γνωστη οτι ο παιδιατρος της ειπε να αναμιγνυει ορο με tobrex για τα ματια κι αυτο λεει κανει θαυματα.

το εχει κανει καμια σας?

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!!!
μαρινακι το εχω περασει κ εγω κ το σοκ ειναι μεγαλο πιστεψε με θα κανεις καιρο να το ξεχασεις...αλλα οπως μου λενε κ αλλες μανουλες η πρωτη φορα ειναι δυσκολη ευτυχως εμενα δεν μου ξανασυνεβει κ ευχομαι να μην ξανασυμβει ποτε..
φιλια πολλα σε ολες παω να παραγγειλω πιτσα γιατι βαριεμαι θανασιμα να μαγειρεψω...  τι σκεφτεστε αυτην την στιγμη? #33 - Σελίδα 25 215994  τι σκεφτεστε αυτην την στιγμη? #33 - Σελίδα 25 215994

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε?

μαρινακι περαστικα στον μπεμπη. το επαθα κι εγω με την δικια μου αυτο περυσι, ασε ειχα φρικαρει, αυτη ειχε σταματησει να κλαει κι εγω συνεχιζα! τερας ψυχραιμιας η μανα!!!

anyway, ρε κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι. η μικρη μου απο το σαββατο εχει μυξουλες, μπουκωμα κι εκανε ενα πυερο για μια μερα μεχρι 37,8. δεν της εδωσα τιποτα, μονο ορο στην μυτη, αλλα κι αυτο χωρις ιδιαιτερο αποτελεσμα. μιλαμε το βραδυ, μαρτυριο! αυπνες και οι 2!

πριν λιγο μου ειπε μια γνωστη οτι ο παιδιατρος της ειπε να αναμιγνυει ορο με tobrex για τα ματια κι αυτο λεει κανει θαυματα.

το εχει κανει καμια σας?
εμεις ειχαμε μυξουλες πριν απο λιγες μερες κ αντι για ορο της εβαζα fysiomer το δεχτηκε καλυτερα μαλλον επειδη ειναι σε μορφη σπραυ κ πριν κοιμηθει το βραδυ την ρουφουσα τις μυξουλες με το γνωστο σωληνακι στο οποιο πλανταζε στο κλαμα ομως κοιμοταν καλυτερα οχι εντελως καλα αλλα καλυτερα..τωρα αυτο με το tobrex δεν το εχω ξαναακουσει ...???

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισμηνη το fysiomer τι διαφορετικο εχει απο τον ορο? εγω της βαζω otrisalin. το προβλημα το εντονο το παρατηρω το βραδυ. την ημερα ειναι πολυ καλυτερα.

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:ισμηνη το fysiomer τι διαφορετικο εχει απο τον ορο? εγω της βαζω otrisalin. το προβλημα το εντονο το παρατηρω το βραδυ. την ημερα ειναι πολυ καλυτερα.
ειναι αλατονερο νομιζω αυτη ειναι η διαφορα κ βγαινει σε σπρευ γιατι ειναι μονο για την μυτη κ οχι κ για τα ματια..υπαρχει σε baby, kid kai ενηλικων και η διαφορα σε αυτα τα τρεια ειναι η ενταση με την οποια μπαινει το σπραυ μεσα στην μυτη..εγω της πηρα το baby μιας κ ειναι μονο 1 ετους που ειναι απο νεογεννητα..
φυσικα κ το βραδυ ειναι χειροτερα γιατι ξαπλωνουν τα καημενακια κ το διαφραγμα τους ειναι σε τετοια θεση που οταν ειναι μπουκωμενα δεν τους επιτρεπει να αναπνευσουν κανπνικα..

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Τί κάνετε??????

Έχουμε αρρωστούλια μπεμπάκια??????? Περαστικούλια μωλέεεεεεεε!!!!!!!!

Μαρινάκι μεγάλη λαχτάρα αυτό που περάσατε.......ο μπεμπάκος χτύπησε πολύ?????????? Κι εμένα μου έπεσε η μικρή μου από τον καναπέ όταν ήταν όσο ο μπέμπης σου, έκλαιγα όλη μέρα από την ταραχή μου κ τις τύψεις.....κ δυστυχώς έχει χτυπήσει πολλές φορές από τότε.....κορίτσι μου δυστυχώς αυτά είναι μεσ'το "πρόγραμμα", πέφτουν χτυπάνε, να μην χτυπάνε σοβαρά μόνο......Να ξέρεις το βιτάμ κάνει θαύματα στα καρούμπαλα κ τις μελανιές!!!!!!!

Trilly μου κάνε μπόλικο φυσιολογικό ορό κ αν γίνεται το βράδυ στον ύπνο της βάλε κάτι (σεντόνι ή κουβερτάκι διπλωμένο) κάτω από το στρωματάκι της να ανασηκωθεί λίγο το κεφαλάκι της για να διευκολυνθεί η αναπνοή της!!! Εγώ αυτά έκανα στα κορίτσια μου ειδικά όταν ήταν τόσο μικρούλια όσο η μπέμπα σου!!!! Το 37.8 το μέτρησες από τον πωπό ή την μασχάλη???? Στα μωράκια πυρετός θεωρείται από 38 κ πάνω.....εγώ δίνω αντιπυρετικό αν δω πάνω από 38.5 αλλά επειδή η μπεμπούλα σου είναι πολύ μικρή καλύτερα να ρωτήσεις την παιδίατρό σας!!!!!!!! Περαστικούλια στην μπεμπουλίνα!!!!!!!!!!

Ισμήνη τί κάνετε??????? Η ζουζούνα?????

Γειά σου ρε Νικολέττα....παλιοσειρά.....

Μαριλού καλύτερα που δεν καπνίζετε πολύ.....αφού καταφέρνεις να μην καπνίζεις πολλά είσαι ΟΚ, εγώ κάπνιζα πάρα πολύ......

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα νασια ολα καλα!!!!
περιμενω να παει 2 30 για να κλεισω το μαγαζι κ να παω σπιτακι μου να φαω την πιτσα μου με τον αγα του σπιτιου με την ησυχια μας....
σημερα το αφεντικο μου ειχε οιστρο..εχει θυμηθει οτι μαλακια μπορεις να φανταστεις κ με εχει βαλει να κανω οτι σκατοδουλεια μπορεις να φανταστεις Twisted Evil Twisted Evil
ευτυχως απο το τηλ γιατι αμα ειχα την καργια κ μεσα στα ποδια μου θα πιανομασταν μαλι με μαλι  τι σκεφτεστε αυτην την στιγμη? #33 - Σελίδα 25 311356

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ισμηνη έγραψε:καλησπερα νασια ολα καλα!!!!
περιμενω να παει 2 30 για να κλεισω το μαγαζι κ να παω σπιτακι μου να φαω την πιτσα μου με τον αγα του σπιτιου με την ησυχια μας....
σημερα το αφεντικο μου ειχε οιστρο..εχει θυμηθει οτι μαλακια μπορεις να φανταστεις κ με εχει βαλει να κανω οτι σκατοδουλεια μπορεις να φανταστεις Twisted Evil Twisted Evil
ευτυχως απο το τηλ γιατι αμα ειχα την καργια κ μεσα στα ποδια μου θα πιανομασταν μαλι με μαλι  τι σκεφτεστε αυτην την στιγμη? #33 - Σελίδα 25 311356

όλα τα αφεντικά έχουν καβαλήσει ένα καλάμι - λέω εγώ - μεγαλύτερο από το μπόι τους!!!!!! Υπομονή κοριτσάκι μου!!! Τί μαγαζί είναι???????

Εγώ σήμερα θα φάω κοφτό μακαρόνι (τα κλασσικά μακαρόνια δεν τα χωνεύω καθόλου) με γιαούρτι...είπα να κάνω λίγο δίαιτα γιατί το παραξεφτίλησα αυτές τις μέρες! Ο άντρας μου θα φάει φασολάδα της μανούλας του (μπλιάξ κ για την φασολάδα κ για την πεθερά χαχαχα!!!!)

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νασια μου καλησπερα!

δεν ειναι πολυ μικρη η κορουλα μου γινομαστε 2 στις 12 νοεμβρη! σε ευχαριστω παντως για τις συμβουλες, πολυ χρησιμες!

τι κανει η ωραια χαλκιδικη? αγαπαω χαλκιδικη. τα πιο ωραια καλοκαιρια! κι εχω να ερθω καιρο γμτ!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
trilly περαστικά στο παιδάκι σου,οπως σου ειπε και η Ισμήνη είστε σε ηλικια που μπορείτε να χρησημοποιήσετε αλατόνερο σε σπρέι και αν δεις τα δύσκολα χρησημοποιησε το ρουφηχτήρι, του μπο φλο ξεβουλώνει τα πάντα...χαχχαχαχ!!!!Εγω έχω την συσκευη της οτριζαλιν κάνει θαύματα αν και πλαντάζουμε στο κλάμα.Και εγω απο 38,4 δίνω αντιπυρετικό...

Μαρίνα είναι μεγάλο το σόκ αλλά συνηθήζεις,η δικές μου έχουν πέσει απο καναπέδες,σκαμπο,κρεβάτια και το κορυφαίο η μεγάλη μου 13 μηνών είχε σκαρφαλώσει στα κάγκελα της κούνιας και έπεσε απο 'κει,είναι ένα σχετικά μεγάλο υψος αν γνωρίζετε που γνωρίζετε βέβαια.Ακουσα έναν δυνατό γδούπο και την είδα φαρδια πλάτια στο πάτωμα,δεν είχα και χαλί.Και οχι κορίτσια δεν έχει κανένα κουσούρι..τελικά τα κεφαλάκια τους πρέπει να είναι πολυ γερά...
Α!!!!της έχω βγάλει και τι χέρι απο τον ώμο οταν την κράτησα μια φορά για να μην πέσει απο την πλάτη του καναπέ στο πλακάκι...Αυτά,,,,Οπως είπε και η Νάσια βουτυράκι θαυματουργό..

Μαριλού πως είστε σήμερα καλύτερα;;;;;;

Νάσια μου τι κάνετε;Τα ταλιμπανάκια σου είναι καλά;;;;

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariloy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΠΗΡΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ??ΑΧ ΑΥΤΑ
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΑ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΝΑΣΙΑ ΣΕ ΕΥΧΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ 2-3 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΛΙ 5-6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΙΓΟ ΗΛΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ !! sunny sunny sunny
καλησπερα μαριλου μου τι κανεις!!ναι ασε ακομα τρεμω κ ουτε θα το ξεπερασω εκλαιγα συνεχεια αφου σημερα που ξυπνησα κ ειμουν ποιο ηρεμη μα πως λεω πως δνε μου εσπασε τον λαιμο χριστε μου πφφφ ευτηχω ειναι καλα ειχε πολυ γκρινια σημερα δνε ξερω αν οφειλετε σε αυτο

ισμηνη έγραψε:καλημερα κοριτσια!!!
μαρινακι το εχω περασει κ εγω κ το σοκ ειναι μεγαλο πιστεψε με θα κανεις καιρο να το ξεχασεις...αλλα οπως μου λενε κ αλλες μανουλες η πρωτη φορα ειναι δυσκολη ευτυχως εμενα δεν μου ξανασυνεβει κ ευχομαι να μην ξανασυμβει ποτε..
φιλια πολλα σε ολες παω να παραγγειλω πιτσα γιατι βαριεμαι θανασιμα να μαγειρεψω...  τι σκεφτεστε αυτην την στιγμη? #33 - Σελίδα 25 215994  τι σκεφτεστε αυτην την στιγμη? #33 - Σελίδα 25 215994
ισμηνη ασε τα ειδα ολα ευχαριστω καλη μου
Νάσια* έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Τί κάνετε??????

Έχουμε αρρωστούλια μπεμπάκια??????? Περαστικούλια μωλέεεεεεεε!!!!!!!!

Μαρινάκι μεγάλη λαχτάρα αυτό που περάσατε.......ο μπεμπάκος χτύπησε πολύ?????????? Κι εμένα μου έπεσε η μικρή μου από τον καναπέ όταν ήταν όσο ο μπέμπης σου, έκλαιγα όλη μέρα από την ταραχή μου κ τις τύψεις.....κ δυστυχώς έχει χτυπήσει πολλές φορές από τότε.....κορίτσι μου δυστυχώς αυτά είναι μεσ'το "πρόγραμμα", πέφτουν χτυπάνε, να μην χτυπάνε σοβαρά μόνο......Να ξέρεις το βιτάμ κάνει θαύματα στα καρούμπαλα κ τις μελανιές!!!!!!! να σια μου εκεινη την στιγμη που ακουσα το ντουπ νομιζα επεσε το παιχνιδη που ειχε κ οπως γυρισα κοιταω στον καναπε πουθενα ο μπεμπης βκεπω κατω το μωρο θολοσαν τα ματια μου κατευθειαν κ φωναζα δυνατα παιδακι μου ουρλαξα μιλαμε κ ο καιμενος δνε ειχε κλαψει ακομα δνε μπορουσ ενα παρη ανασα δνε ηξερα τι να κανω κ τον χτυπουσα στην πλατη δνε μου εκοψε κεινη την στιγμη να τον φυσιξο λιγο

Trilly μου κάνε μπόλικο φυσιολογικό ορό κ αν γίνεται το βράδυ στον ύπνο της βάλε κάτι (σεντόνι ή κουβερτάκι διπλωμένο) κάτω από το στρωματάκι της να ανασηκωθεί λίγο το κεφαλάκι της για να διευκολυνθεί η αναπνοή της!!! Εγώ αυτά έκανα στα κορίτσια μου ειδικά όταν ήταν τόσο μικρούλια όσο η μπέμπα σου!!!! Το 37.8 το μέτρησες από τον πωπό ή την μασχάλη???? Στα μωράκια πυρετός θεωρείται από 38 κ πάνω.....εγώ δίνω αντιπυρετικό αν δω πάνω από 38.5 αλλά επειδή η μπεμπούλα σου είναι πολύ μικρή καλύτερα να ρωτήσεις την παιδίατρό σας!!!!!!!! Περαστικούλια στην μπεμπουλίνα!!!!!!!!!!

Ισμήνη τί κάνετε??????? Η ζουζούνα?????

Γειά σου ρε Νικολέττα....παλιοσειρά.....

Μαριλού καλύτερα που δεν καπνίζετε πολύ.....αφού καταφέρνεις να μην καπνίζεις πολλά είσαι ΟΚ, εγώ κάπνιζα πάρα πολύ......

nikoletta10 έγραψε:trilly περαστικά στο παιδάκι σου,οπως σου ειπε και η Ισμήνη είστε σε ηλικια που μπορείτε να χρησημοποιήσετε αλατόνερο σε σπρέι και αν δεις τα δύσκολα χρησημοποιησε το ρουφηχτήρι, του μπο φλο ξεβουλώνει τα πάντα...χαχχαχαχ!!!!Εγω έχω την συσκευη της οτριζαλιν κάνει θαύματα αν και πλαντάζουμε στο κλάμα.Και εγω απο 38,4 δίνω αντιπυρετικό...

Μαρίνα είναι μεγάλο το σόκ αλλά συνηθήζεις,η δικές μου έχουν πέσει απο καναπέδες,σκαμπο,κρεβάτια και το κορυφαίο η μεγάλη μου 13 μηνών είχε σκαρφαλώσει στα κάγκελα της κούνιας και έπεσε απο 'κει,είναι ένα σχετικά μεγάλο υψος αν γνωρίζετε που γνωρίζετε βέβαια.Ακουσα έναν δυνατό γδούπο και την είδα φαρδια πλάτια στο πάτωμα,δεν είχα και χαλί.Και οχι κορίτσια δεν έχει κανένα κουσούρι..τελικά τα κεφαλάκια τους πρέπει να είναι πολυ γερά...
Α!!!!της έχω βγάλει και τι χέρι απο τον ώμο οταν την κράτησα μια φορά για να μην πέσει απο την πλάτη του καναπέ στο πλακάκι...Αυτά,,,,Οπως είπε και η Νάσια βουτυράκι θαυματουργό..

Μαριλού πως είστε σήμερα καλύτερα;;;;;;

Νάσια μου τι κάνετε;Τα ταλιμπανάκια σου είναι καλά;;;;
νικολετα μου ευχαριστω πολυ ασεεε πφφφ περαστικα στο παιδακι σου δνε ειχα τπτ ουτε βουτηρο ουτε βιταμ το ειχα κανει κεικ μονο φιτηνη ειχα......τι αλλα κοριτσια πως ειστε εσυς πως περασατε

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρααααααααααααα

καλά ο καιρός θα μας τρελάνει τελείως.....όλο το βράδυ αστραπές, βροντές, μπουμπουνητά (έτριζε όλο το σπίτι), σάπισε στην βροχή.....κ τώρα λιακάδααααααααααα (με δόντια βέβαια) κ αέρα απίστευτο!!!!!!!

Trilly μου απορώ πώς μου 'κατσε ότι το παιδάκι σου είναι πολύ μικράκι ακόμα....πώς είναι σήμερα????????? Η Χαλκιδική μια χαρά όπως πάντα!!!!! Μας έχεις επισκεφτεί??? Εγώ μένω κοντά στον Άγιο Νικόλαο-Νικήτη-Μεταμόρφωση.....

Μαρινάκι πώς είναι ο μπέμπης???? Φαντάζομαι συνήλθατε από το σοκ της πρώτης μέρας.....παρακολούθηση θέλει λίγο το πρώτο 24ωρο, αν έχει αφύσικη υπνηλία, εμετούς, αστάθεια κτλ. και μετά όλα ΟΚ! Κ όπως είπαμε.....ΒΙΤΑΜ στα καρούμπαλα, δεν φαντάζεσαι πόσο αποτελεσματικό είναι!!!!!!

Νικολέττα μου αυτό με το πέσιμο από την κούνια κι εγώ πολύ το φοβάμαι.....Η Χρυσούλα από μια σταλιά (ενώ τώρα που μεγάλωσε ε???? χαχαχα) σκαρφάλωνε στα κάγκελα - και τα έχω ανεβασμένα - μια φορά την έπιασα στον αέρα, θα έσκαγε με το κεφάλι σαν καρπούζι κάτω...είχα πάρει τέτοια ταραχή που έκλαιγα μισή ώρα!!!!!! Η καημένη η μεγάλη μου είχε κατατρομάξει έτσι που με έβλεπε να κλαίω με λυγμούς!!!!!!

Μαριλού πώς είστε σήμερα????

Πάω να ετοιμάσω φρουτόκρεμα..........εδώ γύρω θα είμαι......

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΤΥΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ .ΕΓΩ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΗΡΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 17.00 ΠΗΓΑ ΣΤΗΣ 17.50 ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ,ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΟΤΟ Mad Mad . ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ!!! Very Happy ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΟΝΟΣΗ ΗΘΕΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ,ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ !! Very Happy Very Happy

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια Smile Smile

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:Καλημέρα κορίτσια Smile Smile

κοριτσι τι κανεις? ολα καλα?

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:

κοριτσι τι κανεις? ολα καλα?

Ναι, μια χαρά! Very Happy Σου έχω στείλει πμ.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια!

νασια και νικολεττα ευχαριστω για το ενδιαφερον.

η μικρη φαινεται να ειναι καλυτερα, δεν εχει πυρετο και εχουν ελαττωθει οι μυξουλες της. περασαμε την 1η της ιωσουλα.

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σκέφτομαι πως δεν αξίζει τον κόπο να πάω φυλακή, γι' αυτό δεν θα σκοτώσω την "συνάδελφο" (ο Θεός να την κάνει)!!!! Έχει μαζέψει ένα σωρό δουλειά πάνω στο γραφείο της για να την βγάλει εκείνη και όταν την ρωτάω, μου λέει "δεν έχει τίποτα". Για να φαίνεται πως εκείνη δουλεύει κι εγώ κάθομαι!!!!!!!!!!!!!!! Τι να της πεις τώρα;;;;;

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astroneraidoula έγραψε:Σκέφτομαι πως δεν αξίζει τον κόπο να πάω φυλακή, γι' αυτό δεν θα σκοτώσω την "συνάδελφο" (ο Θεός να την κάνει)!!!! Έχει μαζέψει ένα σωρό δουλειά πάνω στο γραφείο της για να την βγάλει εκείνη και όταν την ρωτάω, μου λέει "δεν έχει τίποτα". Για να φαίνεται πως εκείνη δουλεύει κι εγώ κάθομαι!!!!!!!!!!!!!!! Τι να της πεις τώρα;;;;;

Άστην να βγάλει αυτή όλη την δουλειά κ εσύ παρήγγειλε καφεδάκι.....Σάμπως αυτή θα ακούσει μπράβο????????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις