Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
428 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 428 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα σε ολες τις εγκυουλες!Εγω ημουν απο νωρις στην πεθερουλα για φαγητο κ μετα Sleep.
Χρυσα κ κοστελ καλως ηρθατε στην παρεα μας κ με το καλο τα μωρακια σας!

Θα απαντησω σε οτι θυμαμαι απο αυτα που διαβασα...
Καροτσακι ή θα παρουμε το http://www.oneira.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=7246 απο την κουνιαδα μου ή θα αγορασουμε καποιο της peg perego.Δεν εχουμε αποφασισει ακομη.
Γραμμουλα στην κοιλιτσα εχω κ εγω μια αχνη...Δεν με ειδε κ καθολου ηλιος το καλοκαιρι..
Το θεμα μουσικη διαπαιδαγωγηση θα το αναλαβει ο μπαμπας της μπουμπους που ξερει τα παντα.Ειμαι κ εγω του ελληνικου στοιχειου κυριως ποπ-λαικο κ πιο σπανια εντεχνο αλλα δε θελω να κοιμαται η μπεμπα με Παολα. (Γιατι δεν την συμπαθω καθολου εγω αυτη???Φταιει η φατσα της?) Θα βαζω το μπαμπα της να της τραγουδαει...
Οσο για το φαγητο...Μονο 2 κομματια μηλοπιτα μετα το κυριως γευμα (κ δεν εφαγα κ πρωινο σημερα)!Για βραδυ ομως μαλλον θα τσακισω τη μερεντα!!Μπορει να ειναι τελευταια μερα να μην το απολαυσω???

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mirantzela! έγραψε:Καλημερα- Καλησπερα!!!!
Χρυσα και Κοστελ καλωσηρθατε στην παρεα μας!!! Θα τα λεμε απο εδω πολυ συχνα Very Happy Very Happy Οπως βλεπετε και στα τικερ θα γινω χαζομαμα τελη Ιανουαριου, περιμενω αγορακι και δεν κρατιεμαι. Κιλα εχω βαλει 7 (Χρυσα μονο 1,5??? σε μισω.... χιχιχιχ)

Κοστελ εμεις εχουμε παρει ενα καροτσι 3 σε 1 της Peg Perego. Και γενικα εχουμε ψωνισει το παιδικο και μερικα φορμακια. Τα υπολοιπα αργοτερα.

Σοφακι τι γινεται? Πως περνατε Θεσσαλονικη?
Πολυ ωραια που η διαιτα σε καλυπτει, αυτο ειναι το βασικο, να μην στερεισαι τρομερα.

Εμεις χθες πηγαμε και πηραμε εισητηρια για την συναυλια του Φοιβου, γιατι με επιασε ενα τρελο παραπονο και εκλαιγα το απογευμα, οποτε ο γλυκος μου ηθελε να μου κανει ενα δωρακι για να ηρεμησω. Λογω της εγκυμοσυνης κλεισαμε VIP θεσεις, που εχουν δικη τους εισιδο και δικο τους παρκινγκ και δεν θα ταλαιπωρηθω εγω και το μπεμπακι.
Καλησπέρα Mirantzela! Καλώς σας βρήκα!! Μην ξεχνάς ότι έχουμε 1 μήνα διαφορά και στον πέμπτο αρχίζουν να μπαίνουν τα κιλά! Αν θυμάμαι καλά πέρασες κι εσύ "ξάπλα" στις αρχές της εγκυμοσύνης ε; Μια από τα ίδια κι εγώ... Αλλά περάσαν αυτά!!! Very Happy Φοίβο ε;;; Και vip μάλιστα!! Αυτά είναι!! Εμείς άντε σε κανένα μικροβιολόγο για εξετάσεις και για πιο έξαλλες καταστάσεις στο....κρατήσου.....ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!! Yeah!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 328109 Σαν γιαγιά νιώθω, όλη μέρα μέσα!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chrysa_th έγραψε:
Καλησπέρα Mirantzela! Καλώς σας βρήκα!! Μην ξεχνάς ότι έχουμε 1 μήνα διαφορά και στον πέμπτο αρχίζουν να μπαίνουν τα κιλά! Αν θυμάμαι καλά πέρασες κι εσύ "ξάπλα" στις αρχές της εγκυμοσύνης ε; Μια από τα ίδια κι εγώ... Αλλά περάσαν αυτά!!! Very Happy Φοίβο ε;;; Και vip μάλιστα!! Αυτά είναι!! Εμείς άντε σε κανένα μικροβιολόγο για εξετάσεις και για πιο έξαλλες καταστάσεις στο....κρατήσου.....ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!! Yeah!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Σαν γιαγιά νιώθω, όλη μέρα μέσα!
Κ εγω καπως ετσι...Αλλα απο αυριο θα προσπαθησω να μπω σε προγραμμα.(Οχι διατροφης!Θα τρωω οσο θελω!Δεν το διαπραγματευομαι!!!)Θα πηγαινω το πρωι για περπατημα...Στην αρχη λιγο οσο αντεχω.Κανενα μισαωρο.(Θα χαζευω κ καμια βιτρινα στο ενδιαμεσο... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])Κ αν τα παω καλα θα πηγαινω κ το βραδυ με τον καλο μου.Θελει κ αυτος να ξεσκουριασει κ να χασει κανενα κιλακι αλλα προς το παρον δεν συμβαδιζουν οι ρυθμοι μας.Ειναι 2 μετρα κ τα βηματα που κανει ειναι τεραστια!Δεν προλαβαινω...

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
Καλησπέρα Mirantzela! Καλώς σας βρήκα!! Μην ξεχνάς ότι έχουμε 1 μήνα διαφορά και στον πέμπτο αρχίζουν να μπαίνουν τα κιλά! Αν θυμάμαι καλά πέρασες κι εσύ "ξάπλα" στις αρχές της εγκυμοσύνης ε; Μια από τα ίδια κι εγώ... Αλλά περάσαν αυτά!!! Very Happy Φοίβο ε;;; Και vip μάλιστα!! Αυτά είναι!! Εμείς άντε σε κανένα μικροβιολόγο για εξετάσεις και για πιο έξαλλες καταστάσεις στο....κρατήσου.....ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!! Yeah!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Σαν γιαγιά νιώθω, όλη μέρα μέσα!
Κ εγω καπως ετσι...Αλλα απο αυριο θα προσπαθησω να μπω σε προγραμμα.(Οχι διατροφης!Θα τρωω οσο θελω!Δεν το διαπραγματευομαι!!!)Θα πηγαινω το πρωι για περπατημα...Στην αρχη λιγο οσο αντεχω.Κανενα μισαωρο.(Θα χαζευω κ καμια βιτρινα στο ενδιαμεσο... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])Κ αν τα παω καλα θα πηγαινω κ το βραδυ με τον καλο μου.Θελει κ αυτος να ξεσκουριασει κ να χασει κανενα κιλακι αλλα προς το παρον δεν συμβαδιζουν οι ρυθμοι μας.Ειναι 2 μετρα κ τα βηματα που κανει ειναι τεραστια!Δεν προλαβαινω...

Στην αρχή πήγαινα καμιά βολτούλα με τα πόδια το απογευματάκι αλλά τώρα το έχω ελαττώσει. Άρχισε και ο άντρας μου και 2η δουλειά το βράδυ και έτσι εγώ μένω μέσα. Και όσο χειμωνιάζει θα κοπεί και αυτό..

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις το χαιρομαστε τωρα που μπορουμε να βολταρουμε γιατι μετα θα αρχισει ο χρηστος δουλεια τον Νοεμβριο και θα μας λειψου οι βολτουλες μαζι....

Ρε κοριτσια κοιμηθηκα τωρα για κανενα 3ωρο και ειδα κατι ονειρα, αλλοο πραγμα. Πολυ τρομαχτικα... Σκιαχτηκα η ατιμη και τωρα δεν μπορω να ηρεμησω....
Δεν παω καθολου καλα τελικα.

Μαρια μ'αρεσει πολυ οι εγκυουλες να φοραν μπικινι και να φαινεται η κοιλιτσα!!!! Εγω φετος καναδυο μπανακια εκανα, μετα αποκολληθηκαμε, οπως εχω πει χιλιαδες φορες.... Αλλα αν σε επομενη εγκυμοσυνη όοοοοοοοοοταν με το καλο ερθει αυτη ειναι καλοκαιρι, μπικινακι θα βαλω!!!!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγώ τα κανονικά μου μαγιώ φορούσα και στις 2 εγκυμοσύνες. μπικινάκι!!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ ομως...Οσο χειμωνιαζει θα πρεπει να περπαταμε περισσοτερο...Στο 3ο τριμηνο θελει αρκετο περπατημα κ ειδικα τον τελευταιο μηνα.Γι'αυτο θα αρχισω απο τωρα.Για να συνηθιζω κ για να ξεμουχλιασω πια!Εγω αναγκαστηκα θα περπαταω μονη το πρωι... Crying or Very sad

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ κορίτσια περπατήσω, δεν περπατήσω καισαρική θα κάνω....

αλλά τα κιλάκια μπαίνουν τον τελευταίο καιρό χωρίς να το καταλαβαίνω!!!!
που θα φτάσω πια????????????

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω μπορω να πω πως περπαταω αρκετα...
Μαλλον αρρωστησα ο λαιμος μου ειναι χαλια και εχω αδυναμια.... Sad

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσαγακι με λιγο μελι για αρχη κ ισως καμια καραμελα με ευκαλυπτο...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="lenaki1982"]εγώ κορίτσια περπατήσω, δεν περπατήσω καισαρική θα κάνω.... ΚΑΙ ΕΓΩ!ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΣΕς ΑΡΩΣΤΗΣΑΤΕ?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[
[/quote]
Very Happy Φοίβο ε;;; Και vip μάλιστα!! Αυτά είναι!! Εμείς άντε σε κανένα μικροβιολόγο για εξετάσεις και για πιο έξαλλες καταστάσεις στο....κρατήσου.....ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!! Yeah!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 328109 Σαν γιαγιά νιώθω, όλη μέρα μέσα! [/quote] ΑΑΑΑ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ!

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sofki έγραψε:Εγω μπορω να πω πως περπαταω αρκετα...
Μαλλον αρρωστησα ο λαιμος μου ειναι χαλια και εχω αδυναμια.... Sad

Περαστικούλια σου κοριτσάκι! Τσαγάκι, λίγη προσοχή και θα σου περάσει!

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="filitsaki"]
lenaki1982 έγραψε:εγώ κορίτσια περπατήσω, δεν περπατήσω καισαρική θα κάνω.... ΚΑΙ ΕΓΩ!ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΣΕς ΑΡΩΣΤΗΣΑΤΕ?


Εμείς πάλι για την ώρα προχωράμε για φυσιολογικό τοκετό εκτός αν στο τέλος αλλάξει κάτι.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κουκλες!!!!!!! χρυσα μου ο φυσιολογικος εννοειτε πως υπερεχει σε πολλα απο τη καισαρικη!!!!! καλως μας ηρθες!!!!

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
filitsaki έγραψε:καλημερα κουκλες!!!!!!! χρυσα μου ο φυσιολογικος εννοειτε πως υπερεχει σε πολλα απο τη καισαρικη!!!!! καλως μας ηρθες!!!!

Καλημέρα filitsaki και σε όλα τα κορίτσια!! Έτσι πιστεύω κι εγώ γι αυτό δεν έχω σκεφτεί την καισαρική (μιλάμε για περίπτωση που δεν παραστεί άμεση ανάγκη για χειρουργική επέμβαση)!

Να διευκρινίσω ότι αυτή είναι προσωπική μου γνώμη και δεν κρίνω καμία κοπέλα που έχει αντίθετη άποψη. Έτσι κι αλλιώς έχω φίλες και συγγενείς που γέννησαν άλλες με ΦΤ, άλλες με καισαρική και οι απόψεις διίστανται. Η κάθε γυναίκα ζει διαφορετικά την εμπειρία της γέννας!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδη εννοεις πως απαιτησαν καισαρικη χωρις να υπαρχει ιατρικος λογος?επειδη δεν ηθελαν απλα α γεννησουν φυσιολογικα?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chrysa_th έγραψε:
filitsaki έγραψε:καλημερα κουκλες!!!!!!! χρυσα μου ο φυσιολογικος εννοειτε πως υπερεχει σε πολλα απο τη καισαρικη!!!!! καλως μας ηρθες!!!!

Καλημέρα filitsaki και σε όλα τα κορίτσια!! Έτσι πιστεύω κι εγώ γι αυτό δεν έχω σκεφτεί την καισαρική (μιλάμε για περίπτωση που δεν παραστεί άμεση ανάγκη για χειρουργική επέμβαση)! ετσι ειναι!εγω μπηκα το πρωι για τεχνιτους πονους με 3 υποθετα και για8 ωρες η διαστολη 1.5!ηταν δεμενος με το λωρο και δε κατεβαινε!ευτηχως ολα καλα και τωρα ετοιμαζομαι για τη 3 μου καισαρικη!αυτα να ειναι καλα και ας ερθουν ολως θελουν!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 567772 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 49454 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 446177

Να διευκρινίσω ότι αυτή είναι προσωπική μου γνώμη και δεν κρίνω καμία κοπέλα που έχει αντίθετη άποψη. Έτσι κι αλλιώς έχω φίλες και συγγενείς που γέννησαν άλλες με ΦΤ, άλλες με καισαρική και οι απόψεις διίστανται. Η κάθε γυναίκα ζει διαφορετικά την εμπειρία της γέννας!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!!!!!!
Ξυπνησα νωρις σημερα!Με ξυπνητηρι εννοειται αλλιως ακομη θα ροχαλιζα...Τσιμπησα λιγο κ εκανα βγηκα για περπατημα.Περιπου 1 ωριτσα...Καλα ηταν για αρχη.Τωρα πινω χυμουλη να συνελθω.
Εσεις τι κανετε?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα για πες τι νεα?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Που να τα βρω τα νεα??Ησυχια...Το μονο νεο ειναι οτι αποφασισα να ασχοληθω λιγο με τον εαυτο μου γιατι εχω ξεφυγει...
Α!Περιμενω κ τη μανουλα μου το απογευμα.Θα ερθει να με δει αλλα δυστυχως οχι για πολυ...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Καλώς ήρθατε κοστελ και χρυσα στην παρεούλα!
Σοφκι περάστικα και προσοχή! Και μένα κάτι με τριγυρνάει αλλά δεν με έπιασε.... ακόμη!
Κοιμήθηκα στις 6, ξύπνησα στις 10. Άμα έχει και το κορίτσι μου τέτοιο πρόγραμμα...την βάψαμε...
Τώρα περιμένω το δεματάκι μου από τα next...πήρα δώράκια για τις φίλες μου που έγιναν πρόσφατα μανούλες και δύο φορμάκια για το κορίτσι μου. Ξεκινάμε δειλά, αλλά μάλλον θα πάρω όλο το site... και επειδή έχω ρομαντική διάθεση σήμερα λέω να μοιραστώ μαζί σας το παρακάτω τραγούδι που είναι μια γλυκιά, μελωδική ευχή για τα μωράκια μας...
https://www.youtube.com/watch?v=p_cdXNWD1VY

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα;!) σε όλες της συνεγκυούλες! Είμαι η Χρύσα και περιμένω το πρώτο μας παιδάκι. Έχω ΠΗΤ 24/2 και όσο για το φύλο του μωρού μας.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΑΚΌΜΗ!! Αλλά την παρασκευή που θα πάω στον γιατρό θα κατσικοθώ εκεί και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω μέχρι να πάρει στάση το νινάκι και να μάθουμε επιτέλους!! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ χαρούμενη που ανήκω στο ίδιο "γκρουπάκι"!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 328109 Η εγκυμοσύνη μου μέχρι σήμερα; Στον 2ο μήνα είδα λίγο αίμα, έκατσα περίπου έναν μήνα στο κρεβάτι με progestan, αρχές 3ου το σταμάτησα και ξεκίνησα fero-folic που θα το παίρνω μέχρι την γέννα. Τέλη 3ου προσθέσαμε στην λίστα το trofocard που δεν γνωρίζω μέχρι πότε θα το παίρνω και το mega-calcium sandoz (το οποίο συχαίνομαι) και δυστυχώς θα παίρνω ακόμη και όταν θηλάζω! Συμπτώματα άρχισα να έχω από τον 4ο μέχρι και σήμερα, εμετούς, ζαλάδες και ανυπόφορες καούρες! Και τελειώνοντας το μόνο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω ακόμη είναι ο ύπνος. Ξυπνάω πάντα στις 5-5.30 κ δεν κοιμάμαι ποτέ πριν τις 2! Άλλες μέρες δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ (μια τέτοια είναι και η σημερινή) και την βγάζω με κανένα 2ωράκι το μεσημέρι! Αυτά... Συγνώμη για το κατεβατό! Υπόσχομαι να μην σας ξανά ζαλίσω έτσι! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 και με καλό να έρθουν τα παιδάκια μας!

Καλημέρα Χρύσα! Δεν ζαλίζεις κανέναν. Κι εγώ γράφω πολλές φορές κατεβατά.
Έχουμε ΠΗΤ με μία μέρα διαφορά. χαχα! πολύ χάρηκα. Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!!!

Kαλημέρα!! Τι ωραία! Θα γεννήσουμε κοντά κοντά λοιπόν!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 654316 Το ίδιο εύχομαι και σ εσένα κοπέλα μου!!! Να κάνω την κλασική ερώτηση, φύλο ξέρεις;;;;

Από την αυχενική και τους υπερήχους με το γιατρό φαίνεται κοριτσάκι. Στη β' επιπέδου θα είμαστε 100% σίγουροι. Εσένα δε σου έχουν δώσει μια ιδέα;

Τέλεια! Όχι τίποτα... Μου λέει συνέχεια ότι αν δεν είμαι σίγουρος 1000% δεν λέω τίποτα! Από την μία καλά κάνει γιατί μόλις μάθω φύλο όλο και κάτι θα τρέξω να αγοράσω στο μπεμπάκι μου (τόσο καιρό με νύχια και με δόντια κρατιέμαι)και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μια να μου λέει έτσι και μια αλλιώς! Από την άλλη παρατηρώ ότι πολλές μανούλες στον μήνα μας ξέρουν ή έστω έχουν μια ιδέα και ζηλεύω λιγουλάκι!! Που θα μου πάει, κοντά είναι η παρασκευή!! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;

Καλημέρα!!!!
Εχθές είχα πονοκέφαλο από το μεσημέρι και μετά... και δε μπορούσα να κάτσω καθόλου στον υπολογιστή. Και με πονοκέφαλο κοιμήθηκα... Ξύπνησα λίγο καλύτερα αλλά σε γενικές γραμμές νοιώθω το κεφάλι μου βαρύ πολύ.
Ναι το πρώτο μου είναι. Εσένα;
Σήμερα πήγαμε από τα jumbο μια βόλτα και δε κρατήθηκα. Αγόρασα δύο ροζ φανελάκια! χαχαχα!

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chrysa_th έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα;!) σε όλες της συνεγκυούλες! Είμαι η Χρύσα και περιμένω το πρώτο μας παιδάκι. Έχω ΠΗΤ 24/2 και όσο για το φύλο του μωρού μας.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΑΚΌΜΗ!! Αλλά την παρασκευή που θα πάω στον γιατρό θα κατσικοθώ εκεί και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω μέχρι να πάρει στάση το νινάκι και να μάθουμε επιτέλους!! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ χαρούμενη που ανήκω στο ίδιο "γκρουπάκι"!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 328109 Η εγκυμοσύνη μου μέχρι σήμερα; Στον 2ο μήνα είδα λίγο αίμα, έκατσα περίπου έναν μήνα στο κρεβάτι με progestan, αρχές 3ου το σταμάτησα και ξεκίνησα fero-folic που θα το παίρνω μέχρι την γέννα. Τέλη 3ου προσθέσαμε στην λίστα το trofocard που δεν γνωρίζω μέχρι πότε θα το παίρνω και το mega-calcium sandoz (το οποίο συχαίνομαι) και δυστυχώς θα παίρνω ακόμη και όταν θηλάζω! Συμπτώματα άρχισα να έχω από τον 4ο μέχρι και σήμερα, εμετούς, ζαλάδες και ανυπόφορες καούρες! Και τελειώνοντας το μόνο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω ακόμη είναι ο ύπνος. Ξυπνάω πάντα στις 5-5.30 κ δεν κοιμάμαι ποτέ πριν τις 2! Άλλες μέρες δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ (μια τέτοια είναι και η σημερινή) και την βγάζω με κανένα 2ωράκι το μεσημέρι! Αυτά... Συγνώμη για το κατεβατό! Υπόσχομαι να μην σας ξανά ζαλίσω έτσι! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 και με καλό να έρθουν τα παιδάκια μας!

Καλημέρα Χρύσα! Δεν ζαλίζεις κανέναν. Κι εγώ γράφω πολλές φορές κατεβατά.
Έχουμε ΠΗΤ με μία μέρα διαφορά. χαχα! πολύ χάρηκα. Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!!!

Kαλημέρα!! Τι ωραία! Θα γεννήσουμε κοντά κοντά λοιπόν!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 654316 Το ίδιο εύχομαι και σ εσένα κοπέλα μου!!! Να κάνω την κλασική ερώτηση, φύλο ξέρεις;;;;

Από την αυχενική και τους υπερήχους με το γιατρό φαίνεται κοριτσάκι. Στη β' επιπέδου θα είμαστε 100% σίγουροι. Εσένα δε σου έχουν δώσει μια ιδέα;

Τέλεια! Όχι τίποτα... Μου λέει συνέχεια ότι αν δεν είμαι σίγουρος 1000% δεν λέω τίποτα! Από την μία καλά κάνει γιατί μόλις μάθω φύλο όλο και κάτι θα τρέξω να αγοράσω στο μπεμπάκι μου (τόσο καιρό με νύχια και με δόντια κρατιέμαι)και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μια να μου λέει έτσι και μια αλλιώς! Από την άλλη παρατηρώ ότι πολλές μανούλες στον μήνα μας ξέρουν ή έστω έχουν μια ιδέα και ζηλεύω λιγουλάκι!! Που θα μου πάει, κοντά είναι η παρασκευή!! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;
Τώρα είδα τα στικεράκια σου! Είσαι και φρεσκοπαντρεμένη!! Να ζήσετε! Καλότυχοι να είστε και πάντα αγαπημένοι!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 50580 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 50580 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 50580

Είμασταν τρια χρόνια μαζί και συγκατοικούσαμε Οπότε είπαμε να το κάνουμε νόμιμο. Ευχαριστουυυυυμε πολύ!!!!!!

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chrysa_th έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα;!) σε όλες της συνεγκυούλες! Είμαι η Χρύσα και περιμένω το πρώτο μας παιδάκι. Έχω ΠΗΤ 24/2 και όσο για το φύλο του μωρού μας.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΑΚΌΜΗ!! Αλλά την παρασκευή που θα πάω στον γιατρό θα κατσικοθώ εκεί και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω μέχρι να πάρει στάση το νινάκι και να μάθουμε επιτέλους!! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ χαρούμενη που ανήκω στο ίδιο "γκρουπάκι"!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 328109 Η εγκυμοσύνη μου μέχρι σήμερα; Στον 2ο μήνα είδα λίγο αίμα, έκατσα περίπου έναν μήνα στο κρεβάτι με progestan, αρχές 3ου το σταμάτησα και ξεκίνησα fero-folic που θα το παίρνω μέχρι την γέννα. Τέλη 3ου προσθέσαμε στην λίστα το trofocard που δεν γνωρίζω μέχρι πότε θα το παίρνω και το mega-calcium sandoz (το οποίο συχαίνομαι) και δυστυχώς θα παίρνω ακόμη και όταν θηλάζω! Συμπτώματα άρχισα να έχω από τον 4ο μέχρι και σήμερα, εμετούς, ζαλάδες και ανυπόφορες καούρες! Και τελειώνοντας το μόνο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω ακόμη είναι ο ύπνος. Ξυπνάω πάντα στις 5-5.30 κ δεν κοιμάμαι ποτέ πριν τις 2! Άλλες μέρες δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ (μια τέτοια είναι και η σημερινή) και την βγάζω με κανένα 2ωράκι το μεσημέρι! Αυτά... Συγνώμη για το κατεβατό! Υπόσχομαι να μην σας ξανά ζαλίσω έτσι! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 417472 και με καλό να έρθουν τα παιδάκια μας!

Καλημέρα Χρύσα! Δεν ζαλίζεις κανέναν. Κι εγώ γράφω πολλές φορές κατεβατά.
Έχουμε ΠΗΤ με μία μέρα διαφορά. χαχα! πολύ χάρηκα. Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!!!

Kαλημέρα!! Τι ωραία! Θα γεννήσουμε κοντά κοντά λοιπόν!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 654316 Το ίδιο εύχομαι και σ εσένα κοπέλα μου!!! Να κάνω την κλασική ερώτηση, φύλο ξέρεις;;;;

Από την αυχενική και τους υπερήχους με το γιατρό φαίνεται κοριτσάκι. Στη β' επιπέδου θα είμαστε 100% σίγουροι. Εσένα δε σου έχουν δώσει μια ιδέα;

Τέλεια! Όχι τίποτα... Μου λέει συνέχεια ότι αν δεν είμαι σίγουρος 1000% δεν λέω τίποτα! Από την μία καλά κάνει γιατί μόλις μάθω φύλο όλο και κάτι θα τρέξω να αγοράσω στο μπεμπάκι μου (τόσο καιρό με νύχια και με δόντια κρατιέμαι)και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μια να μου λέει έτσι και μια αλλιώς! Από την άλλη παρατηρώ ότι πολλές μανούλες στον μήνα μας ξέρουν ή έστω έχουν μια ιδέα και ζηλεύω λιγουλάκι!! Που θα μου πάει, κοντά είναι η παρασκευή!! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;
Τώρα είδα τα στικεράκια σου! Είσαι και φρεσκοπαντρεμένη!! Να ζήσετε! Καλότυχοι να είστε και πάντα αγαπημένοι!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 50580 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 50580 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 9 50580

Είμασταν τρια χρόνια μαζί και συγκατοικούσαμε Οπότε είπαμε να το κάνουμε νόμιμο. Ευχαριστουυυυυμε πολύ!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις