Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
408 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 408 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chrysa_th έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
Sofki έγραψε:Δηλαδη εννοεις πως απαιτησαν καισαρικη χωρις να υπαρχει ιατρικος λογος?επειδη δεν ηθελαν απλα α γεννησουν φυσιολογικα?

Αν η ερώτηση ήταν για εμένα, ωωω ναι! Η πρώτη μου ξαδέρφη ζήτησε καισαρική γιατί φοβήθηκε ότι από κάτω θα έχει πρόβλημα. Καταλαβαίνεις εννοώ θα σχιστεί (συγνώμη)!

ε και? σιγα ολες ειτε σχιζομαστε ειτε το κανει ο γιατρος.αλλες φορες δν ειναι απαραιτητο.εμενα μου εκανε τομη αφου μου εκανε μια ωραιοτατη τοπικη.δν καταλαβα τπτ απολυτως.

Ε Μαράκι μου κάποιες είναι πιο "ευαίσθητες" μάλλον!!! Ενώ εμείς σκληροτράχηλες!!! χι χι

βασικα ειμαι φανατικα κατα της καισαρικης οταν δν συντρεχει καποιος σοβαρος λογος...προτημω να εχω 3 ραματακια παρα μια κοιλια γεματη ραματα...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
doritaki έγραψε:
Κ το κυριοτερο δεν με εχει ζυγισει ουτε μια φορα!!!

Καθε γιατρος ακολουθει κ αλλη τακτικη...
Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 αυτον το γιατρο τον θελω και εγω!!!!!!!!!!

Ανεβα Θεσσαλονικη τοτε! Ο γιατρος μου εχει την ιδια λογικη με της Κουιν. Εφοσον ολα ειναι καλα δεν εχει σημασια ποσα κιλα παιρνεις! Το θεμα ειναι προσωπικο αν καποια αντεχει ή οχι να κουβαλαει 20 κ 25 κιλα παραπανω κ αν της αρεσει η εικονα της... Οσο δεν κινδυνευει το μωρο βαλε κ 40 αμα θες μου ειχε πει στην αρχη!

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
thequeen86 έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα;!) σε όλες της συνεγκυούλες! Είμαι η Χρύσα και περιμένω το πρώτο μας παιδάκι. Έχω ΠΗΤ 24/2 και όσο για το φύλο του μωρού μας.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΑΚΌΜΗ!! Αλλά την παρασκευή που θα πάω στον γιατρό θα κατσικοθώ εκεί και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω μέχρι να πάρει στάση το νινάκι και να μάθουμε επιτέλους!! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ χαρούμενη που ανήκω στο ίδιο "γκρουπάκι"!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 328109 Η εγκυμοσύνη μου μέχρι σήμερα; Στον 2ο μήνα είδα λίγο αίμα, έκατσα περίπου έναν μήνα στο κρεβάτι με progestan, αρχές 3ου το σταμάτησα και ξεκίνησα fero-folic που θα το παίρνω μέχρι την γέννα. Τέλη 3ου προσθέσαμε στην λίστα το trofocard που δεν γνωρίζω μέχρι πότε θα το παίρνω και το mega-calcium sandoz (το οποίο συχαίνομαι) και δυστυχώς θα παίρνω ακόμη και όταν θηλάζω! Συμπτώματα άρχισα να έχω από τον 4ο μέχρι και σήμερα, εμετούς, ζαλάδες και ανυπόφορες καούρες! Και τελειώνοντας το μόνο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω ακόμη είναι ο ύπνος. Ξυπνάω πάντα στις 5-5.30 κ δεν κοιμάμαι ποτέ πριν τις 2! Άλλες μέρες δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ (μια τέτοια είναι και η σημερινή) και την βγάζω με κανένα 2ωράκι το μεσημέρι! Αυτά... Συγνώμη για το κατεβατό! Υπόσχομαι να μην σας ξανά ζαλίσω έτσι! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 417472 και με καλό να έρθουν τα παιδάκια μας!

Καλημέρα Χρύσα! Δεν ζαλίζεις κανέναν. Κι εγώ γράφω πολλές φορές κατεβατά.
Έχουμε ΠΗΤ με μία μέρα διαφορά. χαχα! πολύ χάρηκα. Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!!!

Kαλημέρα!! Τι ωραία! Θα γεννήσουμε κοντά κοντά λοιπόν!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 Το ίδιο εύχομαι και σ εσένα κοπέλα μου!!! Να κάνω την κλασική ερώτηση, φύλο ξέρεις;;;;

Από την αυχενική και τους υπερήχους με το γιατρό φαίνεται κοριτσάκι. Στη β' επιπέδου θα είμαστε 100% σίγουροι. Εσένα δε σου έχουν δώσει μια ιδέα;

Τέλεια! Όχι τίποτα... Μου λέει συνέχεια ότι αν δεν είμαι σίγουρος 1000% δεν λέω τίποτα! Από την μία καλά κάνει γιατί μόλις μάθω φύλο όλο και κάτι θα τρέξω να αγοράσω στο μπεμπάκι μου (τόσο καιρό με νύχια και με δόντια κρατιέμαι)και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μια να μου λέει έτσι και μια αλλιώς! Από την άλλη παρατηρώ ότι πολλές μανούλες στον μήνα μας ξέρουν ή έστω έχουν μια ιδέα και ζηλεύω λιγουλάκι!! Που θα μου πάει, κοντά είναι η παρασκευή!! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;

Καλημέρα!!!!
Εχθές είχα πονοκέφαλο από το μεσημέρι και μετά... και δε μπορούσα να κάτσω καθόλου στον υπολογιστή. Και με πονοκέφαλο κοιμήθηκα... Ξύπνησα λίγο καλύτερα αλλά σε γενικές γραμμές νοιώθω το κεφάλι μου βαρύ πολύ.
Ναι το πρώτο μου είναι. Εσένα;
Σήμερα πήγαμε από τα jumbο μια βόλτα και δε κρατήθηκα. Αγόρασα δύο ροζ φανελάκια! χαχαχα!


Το πρώτο μου κι εμένα! Jumboooooo πάντα πας για να ρίξεις μια ματιά ή να πάρει ένα μόνο πράγμα και στο τέλος φεύγεις με ένα καρότσι πράγματα! Έχω την εντύπωση ότι κάτι μας ψεκάζουν στις πόρτες εισόδου...

αχαχαχα ναι αλλα τουλαχιστον δν σου φευγει μια περιουσια.εγω θα παω οταν μαθω το φυλο

Και εγώ θα πάω και ο μόνος λόγος είναι ότι ακόμη και τα προϊόντα της chicco τα έχει φθηνότερα απ' ότι σε άλλα μαγαζιά! Μπορεί οι διαφορές να μην είναι τρομερές αλλά εμείς σε αυτή την περίοδο ακόμη και το λίγο το μετράμε.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:
doritaki έγραψε:
Κ το κυριοτερο δεν με εχει ζυγισει ουτε μια φορα!!!

Καθε γιατρος ακολουθει κ αλλη τακτικη...
Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 αυτον το γιατρο τον θελω και εγω!!!!!!!!!!

Ανεβα Θεσσαλονικη τοτε! Ο γιατρος μου εχει την ιδια λογικη με της Κουιν. Εφοσον ολα ειναι καλα δεν εχει σημασια ποσα κιλα παιρνεις! Το θεμα ειναι προσωπικο αν καποια αντεχει ή οχι να κουβαλαει 20 κ 25 κιλα παραπανω κ αν της αρεσει η εικονα της... Οσο δεν κινδυνευει το μωρο βαλε κ 40 αμα θες μου ειχε πει στην αρχη!

δικιο εχει ο γιατρος σου.βεβαια εμενα ηταν βλακεια μου τα 20 κιλα γτ ειχα που ειχα θεμα με το σωμα μου το μισησα εντελως...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chrysa_th έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:
vicioami έγραψε:
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα;!) σε όλες της συνεγκυούλες! Είμαι η Χρύσα και περιμένω το πρώτο μας παιδάκι. Έχω ΠΗΤ 24/2 και όσο για το φύλο του μωρού μας.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΑΚΌΜΗ!! Αλλά την παρασκευή που θα πάω στον γιατρό θα κατσικοθώ εκεί και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω μέχρι να πάρει στάση το νινάκι και να μάθουμε επιτέλους!! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ χαρούμενη που ανήκω στο ίδιο "γκρουπάκι"!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 328109 Η εγκυμοσύνη μου μέχρι σήμερα; Στον 2ο μήνα είδα λίγο αίμα, έκατσα περίπου έναν μήνα στο κρεβάτι με progestan, αρχές 3ου το σταμάτησα και ξεκίνησα fero-folic που θα το παίρνω μέχρι την γέννα. Τέλη 3ου προσθέσαμε στην λίστα το trofocard που δεν γνωρίζω μέχρι πότε θα το παίρνω και το mega-calcium sandoz (το οποίο συχαίνομαι) και δυστυχώς θα παίρνω ακόμη και όταν θηλάζω! Συμπτώματα άρχισα να έχω από τον 4ο μέχρι και σήμερα, εμετούς, ζαλάδες και ανυπόφορες καούρες! Και τελειώνοντας το μόνο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω ακόμη είναι ο ύπνος. Ξυπνάω πάντα στις 5-5.30 κ δεν κοιμάμαι ποτέ πριν τις 2! Άλλες μέρες δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ (μια τέτοια είναι και η σημερινή) και την βγάζω με κανένα 2ωράκι το μεσημέρι! Αυτά... Συγνώμη για το κατεβατό! Υπόσχομαι να μην σας ξανά ζαλίσω έτσι! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 417472 και με καλό να έρθουν τα παιδάκια μας!

Καλημέρα Χρύσα! Δεν ζαλίζεις κανέναν. Κι εγώ γράφω πολλές φορές κατεβατά.
Έχουμε ΠΗΤ με μία μέρα διαφορά. χαχα! πολύ χάρηκα. Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!!!

Kαλημέρα!! Τι ωραία! Θα γεννήσουμε κοντά κοντά λοιπόν!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 Το ίδιο εύχομαι και σ εσένα κοπέλα μου!!! Να κάνω την κλασική ερώτηση, φύλο ξέρεις;;;;

Από την αυχενική και τους υπερήχους με το γιατρό φαίνεται κοριτσάκι. Στη β' επιπέδου θα είμαστε 100% σίγουροι. Εσένα δε σου έχουν δώσει μια ιδέα;

Τέλεια! Όχι τίποτα... Μου λέει συνέχεια ότι αν δεν είμαι σίγουρος 1000% δεν λέω τίποτα! Από την μία καλά κάνει γιατί μόλις μάθω φύλο όλο και κάτι θα τρέξω να αγοράσω στο μπεμπάκι μου (τόσο καιρό με νύχια και με δόντια κρατιέμαι)και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μια να μου λέει έτσι και μια αλλιώς! Από την άλλη παρατηρώ ότι πολλές μανούλες στον μήνα μας ξέρουν ή έστω έχουν μια ιδέα και ζηλεύω λιγουλάκι!! Που θα μου πάει, κοντά είναι η παρασκευή!! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;

Καλημέρα!!!!
Εχθές είχα πονοκέφαλο από το μεσημέρι και μετά... και δε μπορούσα να κάτσω καθόλου στον υπολογιστή. Και με πονοκέφαλο κοιμήθηκα... Ξύπνησα λίγο καλύτερα αλλά σε γενικές γραμμές νοιώθω το κεφάλι μου βαρύ πολύ.
Ναι το πρώτο μου είναι. Εσένα;
Σήμερα πήγαμε από τα jumbο μια βόλτα και δε κρατήθηκα. Αγόρασα δύο ροζ φανελάκια! χαχαχα!


Το πρώτο μου κι εμένα! Jumboooooo πάντα πας για να ρίξεις μια ματιά ή να πάρει ένα μόνο πράγμα και στο τέλος φεύγεις με ένα καρότσι πράγματα! Έχω την εντύπωση ότι κάτι μας ψεκάζουν στις πόρτες εισόδου...

αχαχαχα ναι αλλα τουλαχιστον δν σου φευγει μια περιουσια.εγω θα παω οταν μαθω το φυλο

Και εγώ θα πάω και ο μόνος λόγος είναι ότι ακόμη και τα προϊόντα της chicco τα έχει φθηνότερα απ' ότι σε άλλα μαγαζιά! Μπορεί οι διαφορές να μην είναι τρομερές αλλά εμείς σε αυτή την περίοδο ακόμη και το λίγο το μετράμε.

ααακριβως.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασικα μπορει και να εχω καταλαβει λαθος..Γι'αυτο θα τον ρωτησω..Εγω γενικη εκανα μια φορα με τον προγεννητικο και μια φορα την τελευταια φορα που πηγα στον γιατρο...Πιεση και κιλα μετραει καθε φορα...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:
doritaki έγραψε:
Κ το κυριοτερο δεν με εχει ζυγισει ουτε μια φορα!!!

Καθε γιατρος ακολουθει κ αλλη τακτικη...
Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 654316 αυτον το γιατρο τον θελω και εγω!!!!!!!!!!

Ανεβα Θεσσαλονικη τοτε! Ο γιατρος μου εχει την ιδια λογικη με της Κουιν. Εφοσον ολα ειναι καλα δεν εχει σημασια ποσα κιλα παιρνεις! Το θεμα ειναι προσωπικο αν καποια αντεχει ή οχι να κουβαλαει 20 κ 25 κιλα παραπανω κ αν της αρεσει η εικονα της... Οσο δεν κινδυνευει το μωρο βαλε κ 40 αμα θες μου ειχε πει στην αρχη!

δικιο εχει ο γιατρος σου.βεβαια εμενα ηταν βλακεια μου τα 20 κιλα γτ ειχα που ειχα θεμα με το σωμα μου το μισησα εντελως...
Οχι και 20 αλλα 8-10 καλα ειναι.τπτ εχω χασει και 5 και παλι μου τη λεει.ουτε να παρω ουτε να χανω τι θελει δε ξερω...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλα...υστερικος μπορω να πω..και οχι μονο σε μενα που ηδη ειχα παρα πολλα απο πριν...Βασικα η αληθεια ειναι οτι καπου εχω διαβασει πως αμα τρωμε υπερβολικη ζαχαρη στην εγκυμοσυνη το μωρο εθιζεται..η κατι τετοιο...δεν θυμμααι πηγη για να σας πω την εγκυορτητα της βεβαια

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sofki έγραψε:Βασικα μπορει και να εχω καταλαβει λαθος..Γι'αυτο θα τον ρωτησω..Εγω γενικη εκανα μια φορα με τον προγεννητικο και μια φορα την τελευταια φορα που πηγα στον γιατρο...Πιεση και κιλα μετραει καθε φορα...

Και εγώ sofki το ίδιο! Μία φορά έκανα στην αρχή εξετάσεις αίματος και ούρων (2 σελίδες κατεβατά) και σήμερα πήγα για 2η φορά για εξέταση αίματος και ούρων. Κάθε φόρα κοιτάζει το μωράκι, μου παίρνει την πίεση, μετράμε τα κιλά και γεια σας!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλα...υστερικος μπορω να πω..και οχι μονο σε μενα που ηδη ειχα παρα πολλα απο πριν...Βασικα η αληθεια ειναι οτι καπου εχω διαβασει πως αμα τρωμε υπερβολικη ζαχαρη στην εγκυμοσυνη το μωρο εθιζεται..η κατι τετοιο...δεν θυμμααι πηγη για να σας πω την εγκυορτητα της βεβαια
οχι οχι οχι ζαχαρη οχι.αλλα στα αλμυρα πως να εθιστει?ασπλαχνοι ανθρωποι... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 966307

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
8 ειναι πολυ λιγα...Πρεπει να προσεχεις παρα μα παρα πολυ για να παρεις μονο τοσα.Κ αμα καθεσαι ολη μερα δεν ειναι ευκολο!Εχω παρει 7 κ ετσι οπως τα υπολογιζω ως το τελος θα παρω αλλα τοσα.Μπαινουν χωρις να τα καταλαβαινεις τα ατιμα...Παω να μαγειρεψω κ επανερχομαι...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλα...υστερικος μπορω να πω..και οχι μονο σε μενα που ηδη ειχα παρα πολλα απο πριν...Βασικα η αληθεια ειναι οτι καπου εχω διαβασει πως αμα τρωμε υπερβολικη ζαχαρη στην εγκυμοσυνη το μωρο εθιζεται..η κατι τετοιο...δεν θυμμααι πηγη για να σας πω την εγκυορτητα της βεβαια
οχι οχι οχι ζαχαρη οχι.αλλα στα αλμυρα πως να εθιστει?ασπλαχνοι ανθρωποι... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 966307

Καλε γι'αυτο δεν το εξεφρασα με βεβαιοτητα...Γιατι δεν θυμμααι την πηγη..Και βεβαια οταν λεει ζαχαρη δεν εννοει την νορμαλ ποσοτητα αλλα το να περνουμε αγκαλια το βαζω της νουτελας και να κανουμε μακροβουτια Razz Razz

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλα...υστερικος μπορω να πω..και οχι μονο σε μενα που ηδη ειχα παρα πολλα απο πριν...Βασικα η αληθεια ειναι οτι καπου εχω διαβασει πως αμα τρωμε υπερβολικη ζαχαρη στην εγκυμοσυνη το μωρο εθιζεται..η κατι τετοιο...δεν θυμμααι πηγη για να σας πω την εγκυορτητα της βεβαια
οχι οχι οχι ζαχαρη οχι.αλλα στα αλμυρα πως να εθιστει?ασπλαχνοι ανθρωποι... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 966307

Καλε γι'αυτο δεν το εξεφρασα με βεβαιοτητα...Γιατι δεν θυμμααι την πηγη..Και βεβαια οταν λεει ζαχαρη δεν εννοει την νορμαλ ποσοτητα αλλα το να περνουμε αγκαλια το βαζω της νουτελας και να κανουμε μακροβουτια Razz Razz
εγω καλη μου του ειπα οτι με τα γλυκα ενταξει παρολο που εχω αντρα ζαχ/στη τη παλευω αλλα τα μεζεδακια δε μπορω...θα ορμησω!αλατι κομμενο λαδι στο τελος του φαγητου και αλλα...με σκοτωσε σου λεω...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και με τα μεζεδακια δν εχω ιδιαιτερο θεμα εγω παντως...@ φορες σε ολη την εγκυμοσυνη μονο μου μυρισαν πακοτινια Razz Razz
Τωρα με την διατροφη εκοψα και εντελως την κοκα κλοα...ευτυχως γιατι μονο κακο κανει

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω ειμαι μεζεκλου κ τρελη γλυκατζου.αλλα ενα παραξενο πραγμα 2 παιδια κ σε κανενα δν ζητησα γλυκο.αλλα απο αλμυρα να φαν κ οι κοτες κ στις 2 μεχρι στιγμης αγαπημενο φαγητο πατατες τηγανιτες

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι τηγανιτες πατατες δεν μου αρεσουν καθοοοολου!!!Ευτυχως!!!!!!!!!!
Μ αρεσουν στον φουρνο με μπολικη ρηγανι λεμονι και λαδακι για παπαρες...(γιατι η γαιδουρα ετρωγα ψωμι οταν ετρωγα πατατες φουρνου..για το ζουμακι Rolling Eyes ) και μου αρεσουν στα καρβουνα με βιταμ μετα απο πανω..μιαμ μιαμ!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυσκολη ωρα για φαγητοκουβεντες!!!!
Μου ανοιξατε την ορεξη!!! Θελω να φαω τα ΠΑΝΤΑ... και τα κοαλα μαζι!
παω να κανω μια καροτοσαλατα! Ερχεται η καμπυλη, ας αποτοξινωθω λιγο με υγιεινη διατροφη

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια εμενα μου μουδιαζουν πολυ ευκολα τα ποδια..ειναι φυσιολογκο αυτο?

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς πάντως μόλις τσακίσαμε ένα κομμάτι παστίτσιο! Για σαλάτες τρελαίνομαι και βασικά αν είμαι μόνη μου την βγάζω για μεσημεριανό ακόμη και με φρούτα! Αλλά ο κύριος μου δεν... Θέλει κανονικό φαγητό και μάλιστα σπιτικό και πλούσιο στα όλα του..

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφάκι κι εμενα μουδιαζουν τα ποδια μου, οταν στεκομαι πολυ ωρα ορθια συνηθως αλλα εχει τυχει και καθιστη 'η ξαπλα. Ο γιατρος μου ειπε πως δεν ειναι κατι κακο κι αν ειναι πολυ εντονο να του πω να μου δωσει μαγνησιο. Εγω δεν το ζητησα γιατι δεν ειναι συχνο το φαινομενο.

Χρυσα κι εγω ετσι. Μπορω να ζω με σαλατες και φρουτα αλλα ο αντρας του σπιτιου θελει ΦΑΓΗΤΟ. Οχι οτι πρεπει να ειναι και παντα μαγειρευτο, (στα φαγαδικα της περιοχης μας αναγνωριζουν πριν δωσουμε διευθυνση!!!) απλα δε χορταινει μονο με πρασιναδες.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απ'τον Μιμη περνετε???Κι εμενα ο αντρουλης μου απο εκει εφαγε χθες Razz Razz Razz

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
discordia έγραψε:Σοφάκι κι εμενα μουδιαζουν τα ποδια μου, οταν στεκομαι πολυ ωρα ορθια συνηθως αλλα εχει τυχει και καθιστη 'η ξαπλα. Ο γιατρος μου ειπε πως δεν ειναι κατι κακο κι αν ειναι πολυ εντονο να του πω να μου δωσει μαγνησιο. Εγω δεν το ζητησα γιατι δεν ειναι συχνο το φαινομενο.

Χρυσα κι εγω ετσι. Μπορω να ζω με σαλατες και φρουτα αλλα ο αντρας του σπιτιου θελει ΦΑΓΗΤΟ. Οχι οτι πρεπει να ειναι και παντα μαγειρευτο, (στα φαγαδικα της περιοχης μας αναγνωριζουν πριν δωσουμε διευθυνση!!!) απλα δε χορταινει μονο με πρασιναδες.

Ναι δεν λέω ότι ποτέ δεν θα πάρουμε κάτι απ' έξω, αλλά στην περίπτωση που κάνω κάτι ελαφρύ μετά από κανένα 2ωράκι θα μου πει "πότε θα φάμε" κλασική απάντηση εγώ "γιατί πριν από λίγο τι κάναμε" και σαφώς θα μου πει "γιατί φαΐ ήταν αυτό, ορεκτικό ήταν" Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 12 679259 . Αλλά δεν φταίνε ποτέ οι άντρες, εμείς τους κακομαθένουμε!!χα χα

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Απ'τον Μιμη περνετε???Κι εμενα ο αντρουλης μου απο εκει εφαγε χθες Razz Razz Razz

Μιμης για παντα!!! Η πλακα είναι οτι παραγγελναμε παντα ακριβως τα ιδια και μολις τελειωνα να λεω μου ελεγε αυτος που σηκενει συνηθως το τηλεφωνο " ααα, πουλακι μου εσυ εισαι??? ενταξει, τα φερνω"
και απο τοτε που εμεινα εγκυος αρχισαν να αλλαζουν οι ορεξεις μου και ολο τον μπερδευα, μεχρι που φουσκωσε η κοιλιτσα και καταλαβε γιατι αλλαξαν οι παραγγελιες....χαχαχα

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ωραια σαντουιτς εχει...Ετρωγα εγω χθες την σαλατουλα μου και μου εσκασε μυτη ο γλυκος μου με δυο πιτογυρα αγκαλια...χαχχχαχα

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
'Ησουνα στην γειτονια χτες και δεν εστειλες ενα μηνυμα βρε να γνωριστουμε και απο κοντα??? Σαλατίτσα θα σε κερνουσα!!! Και χυμο ροδι φρεσκοστυμμενο!!! Τς,τς,τς...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις