Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
36 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 36 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

701ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 4:41 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:Εμενα πάλι η κορη μου,μοιαζει στον άντρα μου..

Αυτο ειναι το πιο συνηθες!!! Αντε τωρα το δευτερο να μοιαζει σε σενα! παρε μια φωτογραφια σου απο οταν ησουν μωρο και να την βαλεις σε ενα σημειο να την βλεπεις καθε μερα!!!Αυτο μου ειπε η μαμα μου να κανω ... και το εκανα και επιασε... Μπορει να ειναι και βλακεια... (το πιθανοτερο) αλλα σε εμενα επιασε!!! χαχαχαχ

702ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 5:59 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαχαχαχαχα αλήθεια Στεφυ? γελάω με τον άντρα σου κ τον γιατρό σου και με την μανούλα σου!!! πέτυχε πάντως!!!
Θα σας πω κι εγω να γελασεις! Εμείς επειδή δεν το σχεδιαζαμε το νινι κ μας ήρθε απροειδοποιητα δεν είχαμε πότε ολοκληρωμενη επαφή!
Κάναμε έρωτα χωρίς προφυλάξεις κάποιες φορές αλλά πάντα προσεχαμε,πάντα!
Έτσι νομίζαμε δηλαδή!!!
Οπότε όταν πήγαμε στον γιατρό και μας είπε οτι είναι όλα καλά κι ειναι σε καλή θέση μπορούμε να κάνουμε έρωτα κανονικά και να τελειωνει μέσα αρκεί μετά να καθαριστω καλά ενθουσιαστηκαμε!!!
Χαχαχαχαχα δεν το χαμε ξανακανει κι οι 2 έτσι οπότε ζήσαμε πρωτόγνωρες εμπειρίες!!
Έστω και λίγο αργά το καταφέραμε! :-)

703ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 7:27 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:Εμενα πάλι η κορη μου,μοιαζει στον άντρα μου..

και εμενα ιδια ειναι με τον αντρα μου.πιστο αντιγραφο ομως σε ολα ακομη και στον χαρακτηρα

704ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 8:37 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα κοριτσια μου!!
Κατερινακι χρόνια σου πολλά για χθες να σαι γερή και δυνατή και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιεστατο μωρακι!
Στεφυ μου και Βούλα μου να χαίρεστε τα κοριτσακια σας! Να ναι γερά και δυνατα τα λουλουδακια σας και να τα καμαρωνετε!
Γραμματική μου για να δούμε αν θα χουμε νεότερα με το φύλο αλλά την προηγούμενη φορά μου χε πει σε κανα μήνα θα ξερω και τώρα περασανε 2,5 βδομάδες μόνο!!!

Tzeniko μου δεν το ειχα ξανακουσει για το αμυγδαλελαιο, θα το δοκιμασω! Δεσποινουλι μου σε ευχαριστω πολυ! Και εσυ ο,τι επιθυμεις με το καλο!
Κοριτσακια μου να χαιρεστε και εσεις τα μωρα σας! Με το καλο και τα δευτερα! Στεφυ μου η φωτο ειναι πολυ ομορφη, δειχνεις τοσο ηρεμη..
Εγω εχω να παω σε τρεις εβδομαδες! Κλαψ! Δεν νομιζω να αντεξω μεχρι τοτε! Μαλλον θα τον παρω τηλεφωνο να παω νωριτερα!

705ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 8:40 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω πολυ πολυ Kately μου... Να πας οποτε το νιωθεις ... !!!

Δεσποινακι μου ο γιατρος σας σας αφηνει να εχετε ελευθερες επαφες? Εμας μας το εχει απαγορεψει για να μην με κολλησει τιποτα μικροβια ο αντρας μου... Γι αυτο τον μισει τοσο ο ντρας μου!!! ΧΕΧΕΧΕ

706ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 10:08 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για αυτο παντως για τις ελευθερες επαφες εμας δεν μας εχει πει κατι! Βεβαια εγω ειμαι η φοβιτσιαρα της υποθεσης, ο αλλος ειναι στον κοσμο του 'ελα μωρε τι θα παθει' και μου την δινει στα νευρα! Τελος παντων!

707ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 11:40 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατερινακι να το δοκιμασεις το αμυγδαλελαιο. Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ και μ αρέσει πολύ!
Στεφυ μας έχει αφήσει ελεύθερες επαφές μέχρι νεότερας!! Αν δηλαδή δει κάτι μας είπε που δεν θα το επιτρέπει θα το κόψουμε!
Αρκεί βέβαια να πλενομαι και να καθαριζομαι καλά μετά!
Εγώ βέβαια το ψαξα και λίγο μόνη μου κι απ ότι διάβασα το σπέρμα περιέχει μια ουσία η οποία όταν υπάρχει σε μεγάλο βαθμό μπορεί στο α τρίμηνο να οδηγήσει σε σπασμούς η και αποβολή. Αλλά στο γ τρίμηνο μπορεί ακόμα και να βοηθήσει έναν εύκολο και φυσιολογικό τοκετό.

708ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 1:24 pm

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας, συνεγκυούλες!

Καλέ, πόσα γράψατε, τόσο καιρό έκανα να μπω?

Καταρχήν χρόνια πολλά, να χαίρεστε τα κορίτσια σας Στεεφη και Βούλα! Πάντα υγιή και χαρούμενα να είναι!!!

Εμένα κορίτσια η γιατρός δεν επιτρέπει επαφές, τίποτις.... Ετσι μας είχε πει ήδη από την πρώτη φορά που πηγαμε. Βεβαια δεν τη ρώτησα τώρα που περασε το τριμηνο, μήπως να ...γίνει καμια δουλεια? Καλά το πρώτο τρίμηνο, ούτε που το σκεφτόμουν, όλη την ώρα στα σύννεφα λόγω εγκυμοσύνης, δε μου ρθε καθόλου επιθυμία! Τώρα όμως τελευταία όλο κ το σκέφτομαι, μέχρι κ όνειρα είδα τέτοια, μήπως να τη ρωτήσω να μου δώσει το οκ? Ε, μπορει!

Σήμερα πήγα τελικά πάλι, μετά την απογοήτευση της Παρασκευής, αλλά όλα καλά, περίμενα μπορει και μιαμιση ώρα γιατι δεν ειχα και ραντεβού αλλά έστω για 2 λεπτάκια το είδα το νινί, μας είχε γυρίσει και την πλάτη, κρυβόταν απο δω κι απο κει, ακούσαμε κ καρδούλα, μια χαρά! Τωρα έχω ραντεβού στις 10 Δεκεμβρίου! Ουφφφ, πολύ ανυπομονη κι εγώ κορίτσια, να μπορούσαμε να το βλέπαμε κάθε εβδομάδα τι καλά θα ήταν!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 215994

Στεφη μου, τι ομορφες μαμά και κόρη και αλήθεια τι ομοιότητα !!!! Φτυστή είσαι!!! Αχ, αντε και το Μάη πάλι έτσι όμορφη φωτό με τον παίδαρο και όοοοολο το θέμα μας να γεμίσει με τετοιες φωτό απο όλες μας εύχομαι ευτυχισμένες με τα γερά μας παιδάκια αγκαλιά!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 654316

Καλά, άμα είχα το μηχάνημα που λέτε κι εγώ όλη την ώρα με αυτό θα ήμουν, μονίμως!

Κορίτσια, κι εγώ έτσι έλεγα, ότι αν βγω σε άδεια θα βαριέμαι κλπ... Αλλά μιλάμε τώρα που κάθομαι τόσο καιρό ούτε που το σκέφτομαι να ξαναπάω, και μόνο που θα ξυπνάω στις 7 το πρωί.......... ποοοοοο δεν εχω χειρότερο! Ενώ τωρα παίρνω αγκαλια το μαξιλάρι, γυρναω απο δω, παπλωμα απο κει, όοοοοοσο θελω υπνο, ξεκούραση, δουλειές με την ησυχία μου, μαγείρεμα χαλαρά.... Μια χαρα! Το "η εγκυμοσυνη θέλει ξεκούραση" το τηρώ κατά γράμμα! χαχαχαχαχ! Βέβαια τώρα που έχει ανέβει η ενέργειά μου όλο θέλω να περπατάω, να βγαινω βολτίτσες και πάω και περπατάω όταν είναι κ ωραιος ο καιρός πολύ ωραία! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 328109

709ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 26, 2012 11:55 pm

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νάντια μου καλημέρα!!
Και μονο που διαβάζω την ξεκούραστη φάση που είσαι ζηλεύω.. Αλήθεια με μισθό τι γίνεται? πληρωνεσαι κανονικά?
Μια χαρά είναι τα σπορινια μας δεν χρειάζεται ν ανησυχούμε γι αυτα! Εγώ αύριο εχω ραντεβού!

710ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 2:45 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι απο μένα κοριτσάκια,χτες κόψαμε την τουρτα στη μικρή μου κι καταχάρηκε ,της είχα φτιάξει ένα τραπέζι με θέμα τη μινι,είχα πάρει πλαστικά ποτηρακια,πιατάκια,χαρτοπετσέτες,έβαλα δυο,τρεις κούκλες πάνω κι όλο έλεγε το Μαράκι μου πωπω,το καταχάρηκε ,καλά τι χορό έριξε δεν λέγεται,περασαμε πολύ ωραια,είχα φτιάξει κι διαφορες λιχουδιές,αλλά με πόνεσε τόσο πολύ η μέση μου ,που το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ..
Αλλά σήμερα είμαι καλύτερα..
Δεσποινάκι κι Στεφυ κι εμεις κάτι παρόμοιο πιασαμε το μπεμπε΄,ήταν στην κόκκινη πανσέληνο του Αυγούστου ,μου είχε κάνει ρομαντική κατάσταση ο αντρούλης μου κι όλα ήταν τέλεια κι εμείς ελευθερα κάναμε αλλά χωρις να τελειώνει μέσα μου,αλλά το σποράκι μας φυτεύτηκε,μετά εφυγε για ταξίδι στο εξωτερικό κι όταν γύρισε απο την τρεχάλα που είχαμε δεν είχαμε ξαναβρεθεί ,γι αυτο είμαστε σίγουρη για την ημερομηνια..Άσε που κι ο γιατρός συμφωνεί απολύτως με την ημερομηνία.Εμάς μας αφήνει κανονικά να κάνουμε σεξ,στην πρώτη ήθελα κάθε μέρα σ'αυτην δεν θέλω με τίποτα ,έχει τρελαθεί ο αντρας μου...
Πιστεύω τώρα που μπαίνω στο δεύτερο τριμηνο να αλλάξει η διαθεσή μου.

711ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:10 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καμία φορά ρε κοριτσια που αγχώνομαι και ζοριζομαι και κουραζομαι σκεφτομαι ότι αφού μου το στείλε ο θεούλης έτσι απλά δεν μπορεί όλα καλά θα πάνε και με την εγκυμοσύνη και με την γεννά και με όλα. Κι έτσι βγάζω τις άσχημες σκέψεις απ το μυαλό μου!!!
Βούλα μ αρέσει πολύ η μίνι!!! Τι καλά που σου χορεύει!
Να σας πω και κάτι ακόμα μπας και το σκεφτεστε κι εσείς... Ανησυχώ πολύ ώρες ώρες για το αν το νινι μου θα βγει υγιές κι αρτιμελες. Τα σκεφτεστε κι εσείς αυτα η μόνο εγώ είμαι η τρελή?

712ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:17 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Καμία φορά ρε κοριτσια που αγχώνομαι και ζοριζομαι και κουραζομαι σκεφτομαι ότι αφού μου το στείλε ο θεούλης έτσι απλά δεν μπορεί όλα καλά θα πάνε και με την εγκυμοσύνη και με την γεννά και με όλα. Κι έτσι βγάζω τις άσχημες σκέψεις απ το μυαλό μου!!!
Βούλα μ αρέσει πολύ η μίνι!!! Τι καλά που σου χορεύει!
Να σας πω και κάτι ακόμα μπας και το σκεφτεστε κι εσείς... Ανησυχώ πολύ ώρες ώρες για το αν το νινι μου θα βγει υγιές κι αρτιμελες. Τα σκεφτεστε κι εσείς αυτα η μόνο εγώ είμαι η τρελή?
Ακριβώς έτσι να σκεφτεσαι απο τη στιγμή που ο Θεουλη στο έδωσε μην ανησυχείς καθόλου,όλα θα πανε καλά.
Εννοείται ότι το άγχος μου κι εμένα είναι να είναι γερό κι αρτιμελες...Είναι λογικες οι ανησυχίες σου ,όσο θα μεγαλώνει η κύηση θα μπορείς να βλέπεις κι μόνη σου ότι κουνιούντια χεράκια ποδαράκια κι θα ηρεμείς,όλα καλά ,θετικη σκέψη κι ενέργεια κι όλα θα είναι σούπερ....

713ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:42 am

manoula2011


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια! εχω μερες να γραψω αλλα δεν ημουν κ πολυ καλα ψυχολογικα...μονο εμπαινα κ διαβαζα τα νεα σας!
Κατερινα χρονια σου πολλα!Stefy κ Βουλα να χαιρεστε τα κοριτσακια σας!
κοριτσια εμας λογω της αποκολλησης δεν ξερω ποτε θα μας το επιτρεψει...παντως στην πρωτη εγκυμοσυνη μας ειχε πει οχι ελευθερα γιατι το σπερμα μαλακωνει τον τραχηλο...μετα την 36η εβδομαδα ομως επιτρεπεται γιατι θελουμε ετσι κι αλλιως να μαλακωσει!

714ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:43 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναντιακι μου σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για τις ευχες σου!!! Κι εσυ με το καλο κοπελα μου... να μας δειξεις πολλες τετοιες ομορφες φωτογραφιες οταν κρατησεις αγκαλια σου το μωρακι σου.

Voula μου και παλι Χρονια σας Πολλα... Κι εμεις οταν κλεισαμε χρονο ειχαμε θεμα τη minnie... τωρα στον 2ο χρονο πρωτα ο θεος.. δεν επιβαλεται μια hello kitty???? Very Happy Πολυ κλαμα ειχα ριξει η γυναικα θυμαμαι οταν εκλεισε η κορουλα μου τον 1ο χρονο της ζωης της... Ειχα συγκινηθει πολυ ...

Δεσποινακι μου γλυκο οι ανησυχια για ενα μωρο ξεκιναει απο πριν καν το συλλαβουμε... ξεκιναει οταν σκεφτουμε οτι θελουμε μωρακι... συνεχιζεται σε ολη την εγκυμοσινη... συνεχιζεται μετα τη γεννα... και δεν σταματαει ΠΟΤΕ! Οποτε ειναι φυσιολογικο για ολες μας να εχουμε φοβιες... αλλα επειδη δεν εχουν κανενα νοημα απολυτως... και μονο κακο μας κανουν πρεπει να προσπαθουμε να τις αποβαλλουμε.... Αλλωστε οι εξετασεις πλεον ειναι τοσο λεπτομερης που στην Β επιπεδου θα ξερεις σχεδον τα παντα για το μωρακι σου. Αφου φτασαμε εως εδω κατα 99% θα πανε ολα καλα και μεχρι το τελος... Εγω θελω να σκεφτομαι οτι 100% θα πανε ολα καλα μεχρι το τελος... ετσι πρεπει να σκεφτομαστε... θετικα και με αισιοδοξια...

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 417472

Ο γιατρος μου ... ειναι καλος αλλα δεν το εχει με το να σε ηρεμισει... δεν λεει πολλα... ειναι ορθολογιστης...

Λιγες μερες πριν γεννησω λοιπον.. του ελεγα γιατρε ολα ειναι καλα.. το παιδι ειναι καλα... αρα μονο η γεννα μενει να παει καλα... και τι γυριζει και μου λεει το ατομο.. " εεε Στεφανια ! Ειπαμε! Κατα 99% ολα θα πανε καλα... " Το 1% γιατρε τι ειναι? του λεω ... "Το 1% μου λεει... μπορει να βγεις τωρα απο εδω μετα την εξεταση ... να πας να περασεις το δρομο... να σε πατησει ενα αυτοκινητο και πας κι εσυ παει και το παιδι!!!" Αυτο σημειωτεον μου το ειπε για να με ηρεμισει και να με κανει να νιωσω καλυτερα... Στην κουμπαρα μου που εχουμε το ιδιο γιατρο και ειχαν μια παρομοια συζητηση της ειπε αντιστοιχα..." Εεεε ολα καλα θα πανε... Τωρα αν πεσει ο πολυλαιος πανω σου την ωρα που γεννας τοτε... πας κι εσυ παει και το παιδι... τι να σου κανω... " Δεν εινα γλυκητατος??????????

715ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:52 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στεφυ μου μαλλον θέλει να σου δείξει ότι υπάρχει κι ο παράγοντας τύχη που δεν μπορεί κανείς γιατρός να προβλέψει!!
Έχετε δίκιο κοριτσια μου με χαμογελο κι αισιοδοξία όλα θα πάνε μια χαρά!
Ένα περίεργο πραγμα σημέρα στην δουλειά ότι σκεφτώ πως θα γίνει γίνεται!!!! Μόνο τα λεφτά δεν έρχονται!! χαχαχαχα
Πάντως όσο πλησιαζει η αυριανή μερα που θα παω στον γιατρό τόσο πιο έντονα νιώθω ότι το κίντερ έκπληξη μου είναι κοριτσακι...

716ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:52 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ δεσπονακι μου δε θελω να σε απογοητευσω αλλα στη πρωτη εγκυμοσυνη μου το αγχος αυτο το ειχα ακομη και οταν γεννησα μεχρι να του κανουν εξετασεις και να μου πουν οτι ολα εινα οκ.και τωρα στο δευτερο μπορει η αποκολληση να με εκανε να ασχοληθω με αυτο αλλα παλι οσο περναει ο καιρος εχω τρομερο αγχος.πλησιαζει σιγα σιγα και η β' επιπεδου και μετα το χειροτερο μου φυσικα οσο πλησιαζουμε προς τη γεννα μην τυλιχτει με τον ομφαλιο λωρο.

717ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:54 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Στεφυ μου μαλλον θέλει να σου δείξει ότι υπάρχει κι ο παράγοντας τύχη που δεν μπορεί κανείς γιατρός να προβλέψει!!
Έχετε δίκιο κοριτσια μου με χαμογελο κι αισιοδοξία όλα θα πάνε μια χαρά!
Ένα περίεργο πραγμα σημέρα στην δουλειά ότι σκεφτώ πως θα γίνει γίνεται!!!! Μόνο τα λεφτά δεν έρχονται!! χαχαχαχα
Πάντως όσο πλησιαζει η αυριανή μερα που θα παω στον γιατρό τόσο πιο έντονα νιώθω ότι το κίντερ έκπληξη μου είναι κοριτσακι...

αρα κοριτσακι θα ειναι δεσποινακι μου.και εγω και στα 2 πετυχα οτι ειχα προαισθημα

718ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 3:57 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω προαιασθημα δεν ειχα ιδιαιτερο για το τι θα ναι ... αλλα ειχα εντονη επιθυμια το πρωτο να ειναι κοριτσακι και τωρα ηθελα αγορακι... και τα πετυχα και τα δυο...

Δεσποινακι μου εγω στα λεω αλλα δεν μ ακους... κοριτσακι θα ναι... Very Happy

719ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 4:06 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για να δουμε για να δούμε!!! Μπορεί να ρθω αύριο βράδυ κ να σας πω ότι δεν θα χρειαστώ τα πράγματα της Στελλιτσας τελικά! χαχαχαχαχα.
Ας είναι γερά μωρέ κι ας είναι ότι θέλουν!! Το ίδιο θα ενθουσιαστω εγώ γιατί είναι το πρώτο μου! Και την ομάδα Μαρτίου Απριλίου που έβλεπα πάντως τα πιο πολλά αγοράκια ήταν! Λέτε να γεμίσει ο τόπος άντρες από φέτος????
Χθες μου λεγε μια γνωστή ότι σε 2-3 βδομάδες θα χουν περασει ήδη τα μίσα της εγκυμοσυνης, δεν το χα συνειδητοποιησει αλλά είχε δίκιο!!!

720ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 4:17 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγοροχρονια κοριτσια!!! Ειδατε τυχαινει καμια φορα και ειναι φουρνιες!!! Το 2011 μονο για κοριτσια ακουγα!! Ενω τωρα κυριως αγορακια!!! Παντως προς εκπληξη μου καπου διαβασα σημερα οτι συμγωνα με ερευνες για καθε 1000 κροιτσακια γεννιουντε 1048 αγορακια... Βεβαια η ερευνα εγινε στην Αμερικη αλλα ελεγε οτι υοαρχουν λιγες πιθανοτητες παραπανψ για αγορακι...

Εγω παντα νομιζα οτι το αντιθετο ισχυει και μαλιστα με διαφορα!

721ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 4:18 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despoinaki, δεν είσαι η μόνη κι εγώ έχω τέτοια άγχη, προσπαθώ όμως να μην τα σκέφτομαι, να δίνω μόνο θετική ενέργεια!!!! Καλέ κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, σχεδόν τα μισά της εγκυμοσύνης τα φάγαμε!
Κι εγώ λέω πως κοριτσάκι θα σου πουν! Κι αφού έχεις και προαίσθημα ένα παραπάνω! Οτι και να ειναι όλα γερά να γεννηθούν!

Στεφη ο γιατρός πλάκα έχει... Αδικο δεν εχει βέβαια, απλώς τα ΄λέει με ιδιαιτερο τρόπο! χαχααα

Γραμματική αυτό με τον ομφάλιο λώρο μονίμως το σκέφτομαι κι ακομα είμαι στον τέταρτο.... Φαντάσου να μεγαλώσει! Ολη την ώρα θα το σκουντάω να με κλωτσαει να το ελέγχω μου φαίνεται σε ησυχία δε θα το αφήνω.....

722ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 5:48 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Ναντιακι μου σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για τις ευχες σου!!! Κι εσυ με το καλο κοπελα μου... να μας δειξεις πολλες τετοιες ομορφες φωτογραφιες οταν κρατησεις αγκαλια σου το μωρακι σου.

Voula μου και παλι Χρονια σας Πολλα... Κι εμεις οταν κλεισαμε χρονο ειχαμε θεμα τη minnie... τωρα στον 2ο χρονο πρωτα ο θεος.. δεν επιβαλεται μια hello kitty???? Very Happy Πολυ κλαμα ειχα ριξει η γυναικα θυμαμαι οταν εκλεισε η κορουλα μου τον 1ο χρονο της ζωης της... Ειχα συγκινηθει πολυ ...

Δεσποινακι μου γλυκο οι ανησυχια για ενα μωρο ξεκιναει απο πριν καν το συλλαβουμε... ξεκιναει οταν σκεφτουμε οτι θελουμε μωρακι... συνεχιζεται σε ολη την εγκυμοσινη... συνεχιζεται μετα τη γεννα... και δεν σταματαει ΠΟΤΕ! Οποτε ειναι φυσιολογικο για ολες μας να εχουμε φοβιες... αλλα επειδη δεν εχουν κανενα νοημα απολυτως... και μονο κακο μας κανουν πρεπει να προσπαθουμε να τις αποβαλλουμε.... Αλλωστε οι εξετασεις πλεον ειναι τοσο λεπτομερης που στην Β επιπεδου θα ξερεις σχεδον τα παντα για το μωρακι σου. Αφου φτασαμε εως εδω κατα 99% θα πανε ολα καλα και μεχρι το τελος... Εγω θελω να σκεφτομαι οτι 100% θα πανε ολα καλα μεχρι το τελος... ετσι πρεπει να σκεφτομαστε... θετικα και με αισιοδοξια...

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 417472

Ο γιατρος μου ... ειναι καλος αλλα δεν το εχει με το να σε ηρεμισει... δεν λεει πολλα... ειναι ορθολογιστης...

Λιγες μερες πριν γεννησω λοιπον.. του ελεγα γιατρε ολα ειναι καλα.. το παιδι ειναι καλα... αρα μονο η γεννα μενει να παει καλα... και τι γυριζει και μου λεει το ατομο.. " εεε Στεφανια ! Ειπαμε! Κατα 99% ολα θα πανε καλα... " Το 1% γιατρε τι ειναι? του λεω ... "Το 1% μου λεει... μπορει να βγεις τωρα απο εδω μετα την εξεταση ... να πας να περασεις το δρομο... να σε πατησει ενα αυτοκινητο και πας κι εσυ παει και το παιδι!!!" Αυτο σημειωτεον μου το ειπε για να με ηρεμισει και να με κανει να νιωσω καλυτερα... Στην κουμπαρα μου που εχουμε το ιδιο γιατρο και ειχαν μια παρομοια συζητηση της ειπε αντιστοιχα..." Εεεε ολα καλα θα πανε... Τωρα αν πεσει ο πολυλαιος πανω σου την ωρα που γεννας τοτε... πας κι εσυ παει και το παιδι... τι να σου κανω... " Δεν εινα γλυκητατος??????????
Καλησπέρα Στεφυ μου,ναι μια Hello Kitty επιβαλλεται,εμείς έχουμε φτιαξει κι το δωματιο της με θέμα τη μινι..Καλά από συγκινηση ούτε οταν γεννήθηκε δεν ένιωσα έτσι..
Εμένα κορίτσια ο γυναικολογος μου είναι πολύ χαλαρός για να φανταστείτε στην πρώτη εγκυμοσύνη η Μαρία ήταν με διπλή περιέλιξη στο λαιμό κι ισχιακή απο τον έβδομο μήνα ,μάλιστα μου εξήγησε ότι γι αυτο δεν μπορεσε να γυρισει η Μαρία λόγω του λώρου,αλλά όλα αυτά μου τα είπε αφου γέννησα..Να σας πω την αληθεια μου άρεσε που δεν ήμουν αγχωμένη ..

723ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 8:56 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βούλα μου δεν ξερω αν θα θελα να ξερω κάτι τέτοιο γιατί θα ήμουν όλη μέρα φουλ αγχωμενη αλλά απ την άλλη ως μανούλα έτοιμη να γεννήσει δεν θα πρέπει να γνωρίζουμε ακριβως πως έχει το πράγμα? Είναι τελικά τόσο συνηθισμένο να μπλέκεται ο ομφάλιος λώρος? και πότε γίνεται επικινδυνο?
Κοριτσια σταυροπόδι κι οκλαδόν καθεστε εσείς? εμένα με βολεύει πολύ κι ο γιατρός μου δεν μου χει απαγορεψει κάτι τέτοιο αλλά ακούω και διαφορετικες γνώμες. εσείς τι λέτε?

724ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 9:25 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε Δεσποινάκι αυτό το σταυροπόδι κι εμένα οι περισσότεροι μου λενε μην καθεσαι ετσι. Οκλαδόν καθομαι συνέχεια στον καναπέ, με βολεύει πολύ! Καλα γενικά μην το ενα μην το άλλο ε, αμαν πια! Οπως λεει και μια πρωην εγκυούλα - νυν μανούλα φίλη μου, ρε παιδιά αφήστε τη να κάτσει όπως βολεύεται, η μάνα έχει ένστικτο, ξέρει αν είναι οκ όπως καθεται, αλλιως θα την ενοχλούσε! Πο πο αυτο το μη το ενα μη το αλλο μου τη δινει πολλές φορές!!! Mad Mad Mad

725ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Νοε 27, 2012 10:20 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεσποινάκι απο τη στιγμή που ήταν ισχιακή η μικρή μου δεν υπήρχε η δυνατοτητα φυσιολογικου τοκετου ,γι αυτο το λόγω ο γιατρος μου δεν μου είπε τίποτα ,γιατι ήταν σίγουρος πως όλα θα πάνε καλά κι δεν υπήρχε λόγος να με αγχώσει..Αν τώρα γεννούσα φυσιολογικά όπως έγινε με την κουμπαρα μου στον ίδιο γιατρο της τα έλεγε αναλυτικά τι κι πως...
Τον εμπιστευομαι πολύ τον γιατρο μου..
Οσο για το σταυροποδι κι το οκλαδον ,εμένα μου λεει μην ακους κανέναν τίποτα δεν παθαινει το μωρο..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις