Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
384 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 384 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 41]

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομιζω οτι εχω λιγο τον χρονο για να σας πω και εγω την δικη μου ιστορια τοκετου....Λοιπον ξεκιναω και καλα κουραγια σας!!!!

Την Δευτερα μπηκαμε για τα απαραιτητα στο μαιευτηριο(εξετασεις,γραφειοκρατικα,δωματια,κλισμα,νηστεια κτλ κτλ).Και η αληθεια ειναι οτι το βραδυ κοιμηθηκα σαν πουλακι πραγμα πολυ περιεργο μιας και δεν κοιμομουν σχεδον καθολου.Την Τριτη το πρωι στις 7,00 ερχεται ο τραυματιοφορεας χαιρεταω την μαμα μου και τον αντρα μου και παω για προετοιμασια.Πεταλουδα στο χερι και ορο και καθετηρα Crying or Very sad .Στις 8,00 παμε χειρουργιο μου λεει η αναισθησιολογος Θεονικη(αυτο ειναι ολο μου το ονομα) θα αισθανθεις μια ζαλαδα μην τρομαξεις ειναι η αναισθησια.Λεω γιατρε ζαλιζομαι και εκει σβησανε ολα.Γεννησα τον μπεμπαρο μου στις 8,35 3560γρ αλλα ειχαμε μια επιπλοκη.Εγω καταφερα να ξυπνησω στις 11,00 γιατι παθαινα αναροφησεις λογω του τσιγαρου.Ενω ειχανε δει το μωρο απο τις 08,45 εμενα με ειδανε στις 11,30.Πολλα φλεματα απο το κωλοτσιγαρο.Καθως προσπαθουσαν να με ξυπνησουν ακουγα τον γιατρο μου να μου λεει Θεονικη ξυπνα γεννησες εναν παιδαρο 3560 και η πρωτη ερωτηση μεταξυ υπνου και ξυπνιου ηταν Γιατρε αναπνεει????Και γελια απο τον γιατρο μου.Ειδα τον αντρα μου και τους δικους μου στις 11,30 με πολλα κλαμματα και τα τιαυτα και μετα ξανα στην αναμονη γιατι η αναισθησιολογος δεν με αφηνε να φυγω μεχρι να φτιαξει η αναπνοη μου στα φυσιολογικα χωρις τεχνικη υποστιριξη.Το παιδακι μου το ειδα στην αιθουσα αναμονης των χειρουργιων στις 12,00.Δεν πιστευα οτι αυτο το μωρο ηταν το δικο μου.Απιστευτα σηναισθηματα.Με τα χιλια ζορια πηγαμε στο δωματιο 13,30 μαζι με το μωρο και απο τοτε εχουμε γινει αυτοκολλητοι.....Θηλαζουμε αν και ειναι πολυ επωδυνο.Δεν καταφερα να τον βαλω σωστα παρολο που ολες οι μαιες στο μαιευτηριο με βοηθησαν πολυ και με εχει τραυματισει και στις δυο θηλες.Καθε θηλασμος και πολυ πονος.Αλλα το προσπαθω και οσο περναει ο καιρος τοσο διορθωνομαστε.ακομα ποναμε βεβαια αλλα ελπιζω οτι θα στρωσουμε σιγα σιγα.Ευτυχως ολα ειναι μια χαρα και ο μικρος ειναι ενας αγγελος.Μαμ κακα και νανι.Μονο αμα μας πιασει κανενας λοξυγγας βγαινουμε απο το προγραμμα μας και αναστατωνομαστε λιγο!!!Δεν το πιστευω οτι εχω στα χερια μου αυτο το ανθρωπακι!!!

Αυτα τα ολιγα.Συγνωμη για την πολυλογια μου αλλα ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας!!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eyh mou kalh mhn stenaxwriesai gia tipota,pera ap ola t alla einai k to anxos sou k h agwnia sou k ola mazi se rixnoun,ayrio tha einai mia teleiws diaforetikh mera kai epishs tha eisai k esy enas teleiws diaforetikos anthrwpos..tha eisai epitelous mama me to mwraki ths agkalia!!Ypomonh mexri na mpeis..molis mpeis ola tha perasoun..edw ston odontiatro pame k exoume anxos k grinia..Sou eyxomai me to kalo na pareis agkalia to mwraki sou,na exeis mia kalh anarwsh k na gyrisete grhgora spitaki sas.Otan me to kalo gyrisete ola tha einai diaforetika!!Tha se skeftomaste k tha perimenoume ta neakia sou!!!

Nikako..wraia h olikh e??Emena m aresei!!!Mazoxa alla m aresei!!
Me to tsigaro den katalava kala,arghses na ksypnhseis logo tsigarou?H apla logo tsigarou eixes flemata meta?
Anywayz..kateh istoria p mathainoume einai omorfh,etsi k h dikh sou..eides h agwnia ths manas?Giatre anapneei??Xexe sygkinhthika mwre!!!
Me ton thilasmo ypomonh tha ta vreite ola k sydoma to sththos sou tha hremisei,exw diavasei sto vivlio mou oti einai kalo na kaneis masaz stis rwges sou me to galataki sou k na tis afhneis etsi na stegnwsoun k na aeristoun.Epoulwnei grafei to vivlio.
Na sas zhsei,na to xaireste kai pali!!

Emh esy den mas exeis pei mas thn kratas thn istoria sou!!Edwmetaksy exoume to idio formaki k kaltsoules :)Wraios k edw o mikros sou!!

Anna sou eipa oti den sou ksanamilaw???

Very Happy

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πηνελοπακι μου σε ευχαριστω πολυ.Οντως η ολικη ειναι μεγαλη υποθεση 8,00 μπηκα 8,35 ειχα γεννησει.Οσο για το τσιγαρο ακριβως επειδη καπνιζα πριν δεν μπορουσα να ξυπνησω λογω του τσιγαρου.Επρεπε να μου κανουν αναρροφησεις γιατι ειχα πολλα φλεμματα στον υπνο μου...Οσο για τις θηλες εχω καταντησει σαν αγελαδα.Πλη μερα με τα βυζια εξω για να επουλωθουν.Μου λεει ο αντρας μου οταν σου ελεγα εγω να κυκλοφορεις ετσι με εγραφες κανονικα.... Razz

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Axaxaxaxaxax wraios o adras sou!!!
Nikako hrthan oi dikoi mou sas afhnw gia ligo!!
Filiaaaaaaaa  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 334590

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσαρες μου σας χαιρετω και εγω! μπηκα μετα απο μια μερα και εχω να πω σας πεθυμησα παραααα πολυ!!

Λοιπον να ευχηθω στις κοπελες που γεννησαν!! Λια Λιζα και Μαρια μου να σας ζησουν τα νινακια σας! γερα και δυνατα και πολλη αγαπη να γεμισουν το σπιτακι σας!

Ευακι να εισαι ηρεμη, ξεχασε τα ολα αυτα που σκεφτεσαι δεν ειναι σημαντικα μπροστα απο το θαυματακι που θα κρατασ αγκαλιτσα αυριο!!!

Νικακι φοβερη η στορι σου.. μια μικρη περιπετεια τελικα.. ευτυχως εισαι καλα απο την ιστορια με το τσιγαρο γιατι ανησυχησα πολυ σαν σε διαβασα ρε κοριτσι μου.. τωρα καπνιζεις που θηλαζεισ η το εκοψες τελειως;

Δε θυμαμαι τι να σχολιασω αλλο συγχωρεστε με ακομα δε σας διαβασα αναλυτικα..

Εμεις πηγαμε γιατρο σημερα. η μπεμπα μια χαρουλα. 3 κιλακια!
Αλλα δε με εξεταζει κολπικα . καθολου ομως. γιατι ετσι ρε κοριτσια δεν επρεπε στις μερες μ;

Εσεις πως μ ειστε; Πηνελοπη μουυυυ !!

Αννουλα ουτε εγω σου μιλαω!!!

(δε ξερω το λογο ομως αμα το λεει η πηνελοπη μας κατι θα ξερει χαχαχα  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 215994 )

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νικακι στο πα οτι φοβερη φατσα ο μπεμπης σου??? Κ εσενα η ευτυχια φαινεται... και ειναι το καλυτερο μακιγιαζ για μια γυναικα!!!!!!!!

Πηνελοπακι... κομματακι κομματακι την εχω πει την ιστορια μου... αλλα θα κατσω να την ξαναγραψω ολοκληρωμενα... χιχιχι (θα βαρεθειτε να μ ακουτε!!)

Χριστινακι μου καλησπερα...!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμουλινι μου καλησπερα!! πως σε βαφτησα τωρα και γω η ατιμη τστσ Very Happy
Ειναι κουκλι και σε αυτη τη φωτο ο μπομπιρας! τελειος!
πως ειναι σημερα;

Koutsounaki2810

Koutsounaki2810
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΦΕΡΕ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!
ΕΒΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ,ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ,ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΚΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ!!!!  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 215994  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 215994
ΝΙΚΑΚΗ ΜΟΥ ΦΟΒΕΡΗ ΚΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ!ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ....ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΨΙΛΟΑΓΧΩΘΗΚΑ,ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΚΑΝΩ,ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ!!!!ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ????ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΙ!!!!
ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΗΝΕΛΟΠΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ....ΕΙΠΑΜΕ ΕΝΑ ΑΛΣΧΑΙΜΕΡ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ!!!!
ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ,ΡΙΧΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΑΥΡΙΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ!
ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΙΦΙΝΙΕΡΑ!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ,ΤΙ ΔΟΥΛΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ????ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΡΟΣΙΑ!!!!ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΚΥΡΩΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ,ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΑ ΕΧΩ ΞΕΧΡΕΩΣΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ!!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!!ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ....ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑ ΟΛΑ!!!!ΟΥΦ!!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια..

Σήμερα στενοχωρέθηκα πάρα πολύ με τη μαμά μου. Πήγαμε στον καρδιολόγο και το τρίπλεξ καρδιάς δεν βγήκε καλό. Η μαμά έχει χειρουργηθεί στην καρδιά πριν 20 χρόνια σε 2 βαλβίδες, και σήμερα το πόρισμα έδειξε τη μιτροειδή μια χαρά, η αορτική όμως έχει σοβαρή στένωση που συγκριτικά με τον περσινό υπέρηχο έχει αυξηθεί πολύ απότομα, από 40 έφτασε στο 70%. Δυστυχώς πρέπει να ξανακάνει χειρουργείο καρδιάς αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα δεχτεί να πάει, την είχε πιάσει φοβία από το πρώτο ακόμη, γιατρό δεν ήθελε για χρόνια να δει..Της είπαμε μέσα έξω λίγα πράγματα γιατί εάν πέσει κι άλλο η ψυχολογία της, καήκαμε..

Να με συγχωρέσετε που δεν σας σχολιάζω αλλά ήθελα απλά να μπω να σας πω τα νέα μου να μου φύγει ένα βάρος γιατί στο σπίτι παίζουμε θέατρο από την ώρα που γυρίσαμε..

Καλό ξημέρωμα σε όλες, Εύη μου καλώς να υποδεχτείς κι εσύ αύριο το μωράκι σου. Όλα θα πάνε καλά, μέχρι κι εγώ σε δέκα μέρες ξέχασα και τους πόνους και όλα, που έλεγα ότι δεν θα το ξεπεράσω εύκολα.

Φιλάκια για καλό βράδυ..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελευθερια μου καλησπερα καλη μου. θα ειναι ετοιμο το σπιτακι σου, καθαρο και λαμπερο να υποδεκτεις τη μπεμπα!! οσο αφορα τη κουνια σας δε σχολιαζω θα επρεπε να ντρεπονται να ταλαιπωρουν ετσι εγκυες γυναικες που περιμενουν πως και πως!

Τινη μου λυπηθηκα με οσα μας εγραψες.. ελπιζω να πανε ολα καλα καρδια μου.. να εχεις ομως πιστη παντα αυτο ποτε να μην το χασεις και προσπαθησε να την πεισεις να κανει την επεμβαση αν ειναι κατι απαραιτητο και σημαντικο γιατι θα τη βοηθησει..ομως μιλατε με το γιατρο πρωτα να δειτε τι θα σας πει ισως σας πει να περιμενετε ακομα..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχα, Πηνελοπη μου( που δεν μου μιλάς) πες στα πεθερικά σου ότι τα εφτιαξες ΕΣΥ τα γεμιστα!!! Χαχαχα!! 
Χριστινακι μου που δεν μου μιλάς κ ΕΣΥ τι κανείς;;;;μια Χαρα η μπεμπουλα σου!! Κορμαρα!! 

Μπράβο Κωνσταντίνα μου για τα κιλά σου! Μπορει να ζοριστηκες πριν, δεν ζοριστηκες ΤΏΡΑ όμως..

Εμη μου ο μικρός πολυ καλουλης!!!

Γιωτακι θχ φύγουν όλα τα κιλακια σου! Μην ανησυχείς..

Βικακι κ εγω δεν είδα φωτο.. Sad

Εύη μου με το καλο αύριο καριτσαρα κ απο δω κ πέρα μόνο χαμογελά, αλλιώς φώναξε μας να έρθουμε απο κει να πλακωσουμε οποίος σε πειράξει( είμαστε κ πολλές)

Νικη μου πολυ ωραία η ιστορία σου! Να σου ζήσει ο παιδαρος!! Είναι κ πολυ κουκλος!!!ΤΏΡΑ είσαι καλύτερα έτσι δεν είναι; Όσο για τραυματισμούς, κ εγω που είναι το δεύτερο κ έπιασε κατευθείαν την θυλη,πάλι μου την τραυμάτισε. 


Εμένα μου φεραν τον μικρο κατα τις 8.30 κ τον πήραν 10. Τον ζουζουνιζα τόση ώρα.. Τι γλυκας που είναι..έτσι μου έρχεται να τον φάω. Ήρθε κ η ζουζουνα μου το απόγευμα κ την είδα. ΤΏΡΑ θα την πια σπιτάκι μας, γιατί Πέμπτη Παρασκευή ο αντρουλης μου δουλεύει κ απόγευμα κ θα έρχεται να με δει μεσημέρι με μηχανάκι κ η μικρη θα κοιμάται εκείνη την ώρα. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι δεν με ζητάει στο Σπιτι, κάτι είναι κ αυτο..
Ο μικρός είναι λυσσαρης! Αν πειναει γίνεται χαμός, μέχρι να προετοιμασω το στήθος μου, έχει ρουφιξει τους ώμους μου.. Φαταουλας!! Κ μετα κοιμααααααααται... Μακάρι να είναι τόσο ήσυχος κ Σπιτι.. Το βυζι μου το έκανε καινούργιο... Μαρτύριο κάθε θυλασμος, αλλα χαλάλι. Απο αύριο περιμένω να κατέβει κ το γάλα!τα ράμματα μου πονάνε λίγο ακόμα, αλλα έβγαλα επιτέλους τις τερατοσερβιετες!!

Εσείς τι κάνετε; Η Χαρα που είναι; Την έχασα

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινη μου, περαστικά στην μανούλα σου! Ευχομαι νς πανε όλα καλα!! Τα φιλία να δώσεις στην μπουμπού σου!

Ελευθερία, μα τι βλάκες;θέλουν πολυ βρισιμο.. Καλα κ εγω δεν εχω αλλάξει ακόμα απο το λητω την πάντα. Λ όταν γυρίσω θα τους τα σπασω όλα...

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννουλα μουυυυυυυυυυ αλλαξα γνωμη!! διαβασα την ιστορια σου εδω με τον μπεμπη και ειναι τοσο υπεροχα γλυκεια που δε μπορω να αντισταθω να μη σχολιασω!!!

Τελειοςςςςς ο μπομπιρας σου!! φαταουλινι λες ειναι αλλα το κανει για να γινει αντρακι απο τωρα νασαι σιγουρη! παντως γεννηθηκε παραπανω κιλακια αποτι σε ειχε μετρησει πριν ε;; το ακουσα σε πολλες κοπελες αυτο. αρα και μεις να περιμενουμε ισως περισσοτερα να γεννηθουν.
Ποναει τοσο πολυ ο θηλασμος η ειναι το μικρο σου πεινασμενο και σε ποναει; Very Happy βαζεις κρεμουλα; αυτη της φρεζιντερμ που λεγαν τα κοριτσια ακουγεται πολυ καλη..

Κατα τα αλλα εσυ ξεκουραση!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευακι μου μην στεναχωριεσαι καλη μου,πρεπει να εισαι ηρεμη για αυριο που θα παρεις αγκαλιτσα σου την μπεμπουλα σου!τα αλλα θα ειναι για λιγο καιρο υπομονη!!

Νικακι μου τρομαξα κ εγω λιγο με την ιστορια σου αλλα αφου ειναι ολα καλα αυτο μετραει!!γλυκας ο μικροε!!
αληθεια γιατι εκανες ολικη κ οχι επισκληρειδιο??

Χριστινακι μου μια χαρα η μπεμπα σου μοντελακι σαν τη μαμα της αλλα δεν θελει να βγει ακομα εεε??

Ελευθερια μου τι μ@λ@κες ρε παιδι μου ,απο που την πηρες την κουνια??κ γιατι βρε κοριτσακι μου τα εδωσες ολα τα λεφτα??
αντε τελειωνε κ εσυ με τις δουλειες για να βρεθουμε καμια μερα γιατι κ εγω την Τεταρτη περιμενω τους δικους μου!!

Εμη,Γιωτακι,Πηνελοπακι και Κωνσταντινα τα  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 417472  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 417472  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 417472

εγω πηγα μια βολτα με τον Γιαννη στα media για να δουμε για καμια ιδεα για θερμανση εκτος απο το καλοριφερ κ μετα ηρθα κ εφτιαξα κουλουρακια κανελας!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα Χαρουλα μου!! κουλουρακια κανελας ε;;; θελωωωωωω!! τελεια με το τσαι και τον καφε!!

Δε θελειιιι να βγειιι και φοβαμαι μηπως την επηρεασα εγω που την θελω εκειμεσα Very Happy Very Happy Very Happy

πως εισαι; εγω βλεπω τβ να περασει η ωρα και περιμενω τον καλο μου να γυρισει σπιτι. αργησε λιγο αποψε Rolling Eyes

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τινη μου κανε υπομονή καλη μου ελπιζω ολα να πανε καλα με την μανούλα σου, προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι και να είσαι πάντα αισιοδοξη
Πηνελοπη μου αυριο γεννάς;αν ναι με εναν πονο κοριτσάκι μου.
Χριστίνα πολυ καλό το μωρακι σου άντε βρε θα έρθει κι η σειρα σου.
Αννα και Τινη θέλω να είστε αγαπημένες.
Η μινιατούρα μου ακόμα σφίγγεται πονάει το καλο μου.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εδω ειμαι Αννουλα μου μπλεχτηκα με τα κουλουρακια κ τωρα σας διαβασα!!

κοριτσια εγω εχω ακουσει οτι η καλυτερη κρεμα για τις θηλες ειναι της medela την ειχε κ η κουμπαρα μου κ μου ειπε οτι μεσα σε λιγη ωρα απο τοτε που την εβαζε κ στρωναν!!

Τινακι μου προσπαθησε να την πεισεις την μανουλα σου για την εγχειρηση!!σε καταλαβαινω ειμαστε κ μακρυα κ ειναι ακομα πιο δυσκολα,εσυ απ΄οτι θυμαμαι ειχες πει οτι θα ανεβεις σε κανενα μηνα εε??αντε μηπως το κανονισετε να γινει τοτε!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαραααααα θελω κι εγωωωωωω κουλουρακια

Koutsounaki2810

Koutsounaki2810
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΙΝΟΜΑΜΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ!ΑΝ ΟΜΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ!ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!ΤΑ ΧΕΙΛΑΚΙΑ ΤΑΟΜΟΡΦΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ????
ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΗΜΕΡΑ????ΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ!ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ?
ΑΝΝΟΥΛΙ ΜΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΕ ΕΧΕΙ ΞΕΖΟΥΜΙΣΕΙ Ε????ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΙΦΙΝΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ!!!!
ΧΑΡΟΥΛΙΤΟ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΒΡΗΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΣΤΑ MEDIA?ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?ΝΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαρα εχεις ακουσει για του θερμοπομπους;

Koutsounaki2810

Koutsounaki2810
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΑΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΕΣ ΣΟΥ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ,ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΡΙΦΙΦΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΟΥ!!!!ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΗ!ΠΟΝΑΩ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ?ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ?

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σας στειλω κοριτσακια μου μολις εβγαλα κ την τελευταια φουρνια!!ο Γιαννης τσακισε ηδη μερικα του εβαλα κ μαζι του για το πρωι κ θα φτιαξω ενα πουγκακι να παω στην κοπελα που θα μου κανει τα νυχακια αυριο!!

ε ναι βρε Χριστινακι μου τοσο καιρο την επησες την μπεμπα να κατσει εκει μεσα κ τωρα βολευτικε το κοριτσακι!!
εγω ειμαι πολυ καλυτερα σημερα κ ελπιζω να παραμεινω ετσι κ να ηταν απο την πανσεληνο scratch

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιποοον.... Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΟΥ... ειναι τεραστια  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 667478  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 667478  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 667478

Ολα ξεκινησαν πριν 2 εβδομαδες κ 1 μερα, τριτη μεσημερι ειχα γιατρο στις 3 το μεσημερι! με εξεταζει, το μωρο πολυ ψηλα... ο τραχηλος ολοκληρος και πισω, βαζει χερι (πεθανα στον πονο) δεν μπορουσε να τον φτασει!!! Την επομενη μερα εκλεινα 39η εβδομαδα!! Θα φτασεις μου λεει την ΠΗΤ και πολυ πιθανο να μπουμε την επομενη με προκληση... κ περπατα!!! περπατα πολυ!!!
Δεν το περιμενα... εγω πιστευα οτι ημουν κοντα!! Μια ωρα μετα αρχιζουν να με πιανουν κατι πονακια!! δεν δινω σημασια... ειχα κανονισει να παω βολτα στα μολ και για καφε! Στα μολ τα πονακια δυναμωσαν, συνεχιζα να μην δινω σημασια γιατι ηθελα να χαζεψω στα μαγαζια... Εκεινο το απογευμα εντωμεταξυ δεν σταματουσε να χτυπαει το τηλ μου κ να με ρωτανε ποτε γενναω... αργωωω τους ελεγα!!! κατα τις 9 το βραδυ, επιστρεφοντας αποφασιζω να μετρησω τους χρονους αναμεσα στα πονακια... και διαπιστωνω οτι ειναι στο 5λεπτο!! αποκλειεται λεω να γενναω, αφου δεν ποναω τοσο πολυ!! μετα απο καμια ωρα εγιναν ανα 3λεπτο!! 10,30 το βραδυ παιρνω τον γιατρο τηλ... δεν ειναι τιποτα μου λεει, κανε ενα μπανακι σε σε μια ωρα ξανατηλ μου!! Εκανα το μπανιο μου (και τον σχετικο καλλωπισμο μου!!), 11,30 του ξανατηλ μια απο τα ιδια... μου λεει παρε 2 ντεπον και ξανα τηλ μου σε 1 ωρα!! 12,30 μια απο τα ιδια με πονους!!
Πηγαινε μου λεει το ρεα να κανεις ενα nst, αν κ οι συσπασεις πρεπει να ειναι προπαρασκευαστικες αφου δεν πονας πολυ, αλλα να μας φυγει η ιδεα!!
Μαζεψαμε τα πραγματακια μας κ πηγαμε... με βαζουν στο nst... οι συσπασεις μου ηταν 100αρες ανα 2,5λετα!! (οι 100αρες ειναι γεννας!!)... Παθαν ολοι σοκ!!
Με πηγαν στην αιθουσα τοκετου... με εξεταζουν, το μωρο ψηλα ο τραχηλος ολοκληρος...Εχουμε πολλεεεεες ωρες μπροστα μας μου λενε!!! Κατα της 3 το πρωι ηρθε η μαια μου... οι πονοι δυναμωναν... δεν καναμε επισκληριδιο για να μην αδρανησει η μητρα μου για μπορεσει να κατεβει το μωρο και να εξαληφθει ο τραχηλος...
Ολες αυτες τις ωρες διαπιστωσαμε οτι αν γυρνουσα προς τα αριστερα... επεφταν οι συγμοι του μωρου, καθε φορα να τρεχουν νοσηλευτες και μαιες για να με βαλουν στο οξυγονο (δεν υπαρχουν λογια να περιγραφουν τα συναισθηματα εκεινες τις στιγμες) για να ξανανεβουν οι σφυγμοι του μωρου.
Στις 6,30 το πρωι νιωθω σαν ηλεκτρικο ρευμα να διαπερνα την κοιλια μου!! εσπασαν τα νερα!!!!! διαστολη 0...
Κατα της 7,30-8 ερχεται ο γιατρος... μου ξανασπαει τα νερα γιατι δεν ειχαν φυγει ολα!!
Μετα περιμεναμε την διαστολη!! Την επισκληριδιο την καναμε γυρω στις 9-10 (δεν θυμαμαι καλα) με διαστολη περιπου 6 (ή 7?)... μεχρι στις 13:00 ειχα τελεια διαστολη... το μωρο ακομα ψηλα!! Διαπιστωνουν... οτι ειναι δεμενο (γιαυτο επεφταν οι σφυγμοι του), εχει βαλει στραβα το κεφαλακι του στην λεκανη και εχει αναποδη κλιση!! Στις 14:00 περναει η επιδραση της επισκληριδιου και με ενημερωνουν οτι δεν θα κανουμε αλλη!! Shocked Shocked , απο της 14:00 αρχιζω να κανω καποιες ελαφριες εξωθησεις σε καθε συσπαση... μεχρι στις 15:30 θα εχω γεννησει μου ειπαν... παλι Shocked Shocked (1,5 ωρα χωρις επισκληριδιο κ εξωθησεις???)... απο της 15:30 κ μετα για μενα ολα ηταν σκοταδι... οι εξωθησεις πλεον γινοταν ανα πολυ λιγα δευτερολεπτα, ενιωθα οτι θα παθω ζημια στα ματια μου αλλα δεν μπορουσα να μιλησω... το μονο που θυμαμαι ειναι οτι δεν με αφηναν να φωναζω για να εχω δυναμεις!!!

Ξαφνικα ολα φωτιστηκαν... ανοιγω τα ματια μου κ βλεπω το θαυμα, το μωρο μου να βγαινει απο μεσα μου!!!! δεν θα ξεχασω ποτε στην ζωη μου αυτη την εικονα... τιποτα δεν ειχε σημασια, ξεσπασα σε κλαμματα, μου τον εφεραν αγκαλια... η ωρα ηταν 17:10!!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Koutsounaki2810"]ΧΑΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΕΣ ΣΟΥ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ,ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΡΙΦΙΦΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΟΥ!!!!ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΗ!ΠΟΝΑΩ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ?ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ?[/quote

Μάλλον κολικοί πρέπει να είναι και σκέψου οτι κρατάνε τρεις μήνες περίπου απο οτι μου είπε η γιατρος. Υπομονη να εχουμε

Koutsounaki2810

Koutsounaki2810
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
emilou έγραψε:Λοιποοον.... Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΟΥ... ειναι τεραστια  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 667478  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 667478  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 34 667478

Ολα ξεκινησαν πριν 2 εβδομαδες κ 1 μερα, τριτη μεσημερι ειχα γιατρο στις 3 το μεσημερι! με εξεταζει, το μωρο πολυ ψηλα... ο τραχηλος ολοκληρος και πισω, βαζει χερι (πεθανα στον πονο) δεν μπορουσε να τον φτασει!!! Την επομενη μερα εκλεινα 39η εβδομαδα!! Θα φτασεις μου λεει την ΠΗΤ και πολυ πιθανο να μπουμε την επομενη με προκληση... κ περπατα!!! περπατα πολυ!!!
Δεν το περιμενα... εγω πιστευα οτι ημουν κοντα!! Μια ωρα μετα αρχιζουν να με πιανουν κατι πονακια!! δεν δινω σημασια... ειχα κανονισει να παω βολτα στα μολ και για καφε! Στα μολ τα πονακια δυναμωσαν, συνεχιζα να μην δινω σημασια γιατι ηθελα να χαζεψω στα μαγαζια... Εκεινο το απογευμα εντωμεταξυ δεν σταματουσε να χτυπαει το τηλ μου κ να με ρωτανε ποτε γενναω... αργωωω τους ελεγα!!! κατα τις 9 το βραδυ, επιστρεφοντας αποφασιζω να μετρησω τους χρονους αναμεσα στα πονακια... και διαπιστωνω οτι ειναι στο 5λεπτο!! αποκλειεται λεω να γενναω, αφου δεν ποναω τοσο πολυ!! μετα απο καμια ωρα εγιναν ανα 3λεπτο!! 10,30 το βραδυ παιρνω τον γιατρο τηλ... δεν ειναι τιποτα μου λεει, κανε ενα μπανακι σε σε μια ωρα ξανατηλ μου!! Εκανα το μπανιο μου (και τον σχετικο καλλωπισμο μου!!), 11,30 του ξανατηλ μια απο τα ιδια... μου λεει παρε 2 ντεπον και ξανα τηλ μου σε 1 ωρα!! 12,30 μια απο τα ιδια με πονους!!
Πηγαινε μου λεει το ρεα να κανεις ενα nst, αν κ οι συσπασεις πρεπει να ειναι προπαρασκευαστικες αφου δεν πονας πολυ, αλλα να μας φυγει η ιδεα!!
Μαζεψαμε τα πραγματακια μας κ πηγαμε... με βαζουν στο nst... οι συσπασεις μου ηταν 100αρες ανα 2,5λετα!! (οι 100αρες ειναι γεννας!!)... Παθαν ολοι σοκ!!
Με πηγαν στην αιθουσα τοκετου... με εξεταζουν, το μωρο ψηλα ο τραχηλος ολοκληρος...Εχουμε πολλεεεεες ωρες μπροστα μας μου λενε!!! Κατα της 3 το πρωι ηρθε η μαια μου... οι πονοι δυναμωναν... δεν καναμε επισκληριδιο για να μην αδρανησει η μητρα μου για μπορεσει να κατεβει το μωρο και να εξαληφθει ο τραχηλος...
Ολες αυτες τις ωρες διαπιστωσαμε οτι αν γυρνουσα προς τα αριστερα... επεφταν οι συγμοι του μωρου, καθε φορα να τρεχουν νοσηλευτες και μαιες για να με βαλουν στο οξυγονο (δεν υπαρχουν λογια να περιγραφουν τα συναισθηματα εκεινες τις στιγμες) για να ξανανεβουν οι σφυγμοι του μωρου.
Στις 6,30 το πρωι νιωθω σαν ηλεκτρικο ρευμα να διαπερνα την κοιλια μου!! εσπασαν τα νερα!!!!! διαστολη 0...
Κατα της 7,30-8 ερχεται ο γιατρος... μου ξανασπαει τα νερα γιατι δεν ειχαν φυγει ολα!!
Μετα περιμεναμε την διαστολη!! Την επισκληριδιο την καναμε γυρω στις 9-10 (δεν θυμαμαι καλα) με διαστολη περιπου 6 (ή 7?)... μεχρι στις 13:00 ειχα τελεια διαστολη... το μωρο ακομα ψηλα!! Διαπιστωνουν... οτι ειναι δεμενο (γιαυτο επεφταν οι σφυγμοι του), εχει βαλει στραβα το κεφαλακι του στην λεκανη και εχει αναποδη κλιση!! Στις 14:00 περναει η επιδραση της επισκληριδιου και με ενημερωνουν οτι δεν θα κανουμε αλλη!! Shocked Shocked , απο της 14:00 αρχιζω να κανω καποιες ελαφριες εξωθησεις σε καθε συσπαση... μεχρι στις 15:30 θα εχω γεννησει μου ειπαν... παλι Shocked Shocked (1,5 ωρα χωρις επισκληριδιο κ εξωθησεις???)... απο της 15:30 κ μετα για μενα ολα ηταν σκοταδι... οι εξωθησεις πλεον γινοταν ανα πολυ λιγα δευτερολεπτα, ενιωθα οτι θα παθω ζημια στα ματια μου αλλα δεν μπορουσα να μιλησω... το μονο που θυμαμαι ειναι οτι δεν με αφηναν να φωναζω για να εχω δυναμεις!!!

Ξαφνικα ολα φωτιστηκαν... ανοιγω τα ματια μου κ βλεπω το θαυμα, το μωρο μου να βγαινει απο μεσα μου!!!! δεν θα ξεχασω ποτε στην ζωη μου αυτη την εικονα... τιποτα δεν ειχε σημασια, ξεσπασα σε κλαμματα, μου τον εφεραν αγκαλια... η ωρα ηταν 17:10!!!!

ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΜΑΚΟ,ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΑΛΙ,ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ,ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΚΟΡΟΜΗΛΟ!!!!
Η ΚΑΘΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΕΣ!!!!!ΑΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ZEWA ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις