Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
112 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 112 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Από έρευνα που ειχα κανει για την βαλιτσα του μαιευτηριου ειχα βρει τα εξης:
-2-3 πυτζαμες με ανοιγμα εμπρος για θηλασμο
-4-5 εσωρουχα
-σερβιετες πελωωωριες
-πετσετες (μπανιο-προσωπο-στηθος)
-σφουγγαρι μπανιου
-οδοντοβουρτσα-οδοντοκρεμα
-παντοφλες
-λιποζαν για τα χειλια
-κρεμα για τις θηλες
-σουτιεν θηλασμου
-επιθεματα θηλασμου
-βουρτσα μαλλιων
-σαμπουαν-μαλακτικο-αφρολουτρο
-σακουλα για απλυτα
-πανακια για τις γουλιτσες του μωρου
-ρουχαλακια εξοδου μωρου (και μαμας!)

Αυτα για ιδιωτικο μαιευτηριο, αλλα σιγουρα θα μιλησω και μαζι τους μηπως λειπουν πραματα για το μωρο κυριως.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
ζωάκι έγραψε:
filitsaki έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εγω παντως θα παρω ολοκληρη βαλιτσα.πιτζαμες φανελακια του μωρου ρουχα του παμπερς κ φυσικα σερβιετες λοχειας της μαμας...αναθεμα τα δημοσια νοσοκομεια
ουτε τα μπαμπερσ δινουν?

έχεις δίκιο, θα ρωτήσω κι εγώ στο νοσοκομείο τι παρέχουν, αν παρέχουν κάτι.. Για πάμπερς σκέφτομαι να πάρω βρακάκια υφασμάτινα που παίρνουν μέσα εκείνο το πανάκι το οποίο βιοδιασπάται στο περιβάλλον... έχω απίστευτο κόλλημα και δε θα νιώθω καθόλου καλά να σκέφτομαι ότι πετάω 6-7 (ή λίγα λέωWink πάμπερς που θα λιώσουν σε 500 χρόνια!! Αφήστε που τα κατουρημένα πανάκια μπαίνουν και στην κομποστοποίηση! Smile
Το έχω ψάξει ήδη λίγο, σε κανένα μήνα θα αποφασίσω και θα παραγγείλω από το ίντερνετ. Έχει και σετάκι να δοκιμάσεις στην αρχή και αν σου κάνουην παραγγέλνεις όλο το σετ..
Και επιπλέον, τα βρακάκια τα ξαναχρησιμοποιείς σε επόμενο παιδάκι! Smile
που τα ειδες αυτα?στειλε μας τη διευθηνση.

εγω παλι σορυ αλλα προτημω την σιγουρια των παμπερς γτ ο γιος μου ειναι κατρουλης,οταν ηταν νεογεννητος ειδικα μιλαμε ολη μερα επλενα τα ρουχα του γτ τα κατουραγε ο τσαρας

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το θεμα αποκλειστικος θηλασμος, λυπαμαι που το λεω, αλλα εχει σχεση με την κλινικη και τις μαιες.
Φιλη μου που γεννησε το καλοκαιρι ζητησε αποκλειστικο θηλασμο και της φεραν το μωρο ταισμενο με το μπιμπερο μεσα στο κρεβατακι και μολις το πηρε αγκαλια ρευτηκε κιολας και εβγαλε και γουλιτσα.
Εκει που θα γεννησω, ακουσα τα καλυτερα γι'αυτο το θεμα αλλα αμα με κανουν καμια μακακία παιρνω το μωρο και φευγω και θα φωναξω μαια στο σπιτι.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την discordia στις Τρι Οκτ 09, 2012 4:56 am, 1 φορά

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Εγω λεω να παρω μια πιτζαμα και μια νυχτικια...Και την πρωτη μερα που ερχονται και σε κοιτανε να βαλω την νυχτικια....
Ρε κοριτσια μου φαινονται πανακριβες ομως απο 40 ευρω το καθε ζευγαρι..Τραγικο...Ενω τρεχουν τοσα εξοδα...
Αμα παρω απο την λαικη θα ειναι πολυ ξεφτιλα?Εμας μας δινουν σιγουρα μπαμπερς στην κλινικη...
Μιραντζελα να απαιτησεις αποκλειστικο θηλασμο.Εγω θα ζητησω να θηλασω αμεσως μολις γεννησω πριν μου το παρουν για πλυσιμο...Μπορει οχι για να θηλασω κανονικα απλα για την αισθηση της πρωτης επαφης...

κ εγω για λαικη θα παω αλλα δν ξερω αν θα βρω σε 3-4 extra large

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
discordia έγραψε:Είχε στο Λιντλ κοπτοραπτη??? Αν εφεραν μια φορα, μαλλον θα ξαναφερουν, θα εχω το νου μου. 120 ευρω ειναι μια χαρα. Κατι 300 και 400 εβρισκα κα μεταχειρισμενα κιολας. Υφασματα στο κεντρο της Θεσσαλονικης θα βρω σιγουρα, οπως και τα υπολοιπα υλικα, αλλα ξερω και μια αποθηκη στοκ υφασματων στο Ωραιοκαστρο. ΑΠλα εκει θελει ψαξιμο, υπομονη, και σιγουρα οχι εγκυμοσυνη προχωρημενη. Ηθελα να παω μεσα στο καλοκαιρι που ημουν ακομη ξεφουσκωτη αλλα δεν εκατσε και τωρα δεν το τολμω.
Τωρα για το τι θα φτιαξω...θα αφησω τα υφασματα να με πανε, πατρονιστ ειμαι οποτε ο,τι μου αρεσει πιστευω μπορω να το κανω αν και την ραφη δεν την εχω και πολυ. Αλλα εχω κρατησει φωτο για αποκριατικη στολη πεταλουδα, φορεματακια, παντελονακια, φουφουλιτσες με φρουφρου. Το θεμα ειναι να τα ξεκινησω καποια στιγμη...

Μεσα Νοεμβρη λεω να αρχισω κι εγω να πλενω μωρουδιακα και λεω να παρω το αρκαδι. Εσεις με τι θα τα πλυνετε?

Είμαι στην Κύπρο, μην το ξεχνάς! Σίγουρα θα είχε και στην Ελλάδα σε κάποια φάση, απλά δεν ξερω αν συγχρονίζονται!
Έκανα κι εγώ πέρσι και προπερσι κοπτική ραπτική! Τι τέλεια φάση! Δυστυχώς έπρεπε να πηγαίνω Λεμεσό για το μάθημα και σε κάποια φάση κουράστηκα πολύ και σταμάτησα!

Έχει τέλεια υφάσματα και στο ίντερνετ! Θα ψάξω κι εκεί!

http://www.raystitch.co.uk/yarn.html

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Εγω λεω να παρω μια πιτζαμα και μια νυχτικια...Και την πρωτη μερα που ερχονται και σε κοιτανε να βαλω την νυχτικια....
Ρε κοριτσια μου φαινονται πανακριβες ομως απο 40 ευρω το καθε ζευγαρι..Τραγικο...Ενω τρεχουν τοσα εξοδα...
Αμα παρω απο την λαικη θα ειναι πολυ ξεφτιλα?Εμας μας δινουν σιγουρα μπαμπερς στην κλινικη...
Μιραντζελα να απαιτησεις αποκλειστικο θηλασμο.Εγω θα ζητησω να θηλασω αμεσως μολις γεννησω πριν μου το παρουν για πλυσιμο...Μπορει οχι για να θηλασω κανονικα απλα για την αισθηση της πρωτης επαφης...
κοιτα αν ειναι σαν τις μπιζαμες που ειδα προχτες στη λαικη εισαι τραλλη?φυσικα και εγω μαλλον απο κει θα τις παρω!ηταν και τριουμφ καλα το λεω?εμενα μου ειπαν οταν θα κανδεις εισαγωγη να μας πεις για ρουμινκιν και θυλασμο.Μαρια εχει τετοια νουμερα και εγω τετοιο θελω .

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα, τα εξοδα δεν τεειωνουν ποτε, αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Και εχουν κανει ρε γαμωτο την εγκυμοσυνη και την γεννα κερδοσκοπικη επιχειρηση. Εισαι ομως στην αναγκη, τι να κανεις??

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mirantzela! έγραψε:Καλα, τα εξοδα δεν τεειωνουν ποτε, αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Και εχουν κανει ρε γαμωτο την εγκυμοσυνη και την γεννα κερδοσκοπικη επιχειρηση. Εισαι ομως στην αναγκη, τι να κανεις??
ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
discordia έγραψε:

Μεσα Νοεμβρη λεω να αρχισω κι εγω να πλενω μωρουδιακα και λεω να παρω το αρκαδι. Εσεις με τι θα τα πλυνετε?
εγω το προδερμ επερνα και θα παρω!το αρκαδι το ξεχασα.αυτο ηθελα να παρω.

Εμείς πλένουμε ούτως ή άλλως με Planet baby οπότε αυτό θα συνεχίσουμε! Smile
Είχε τελειώσει στο σούπερ μάρκετ το απλό πλάνετ και πήραμε αυτό και τώρα μας έμεινε! Wink

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:
filitsaki έγραψε:
discordia έγραψε:

Μεσα Νοεμβρη λεω να αρχισω κι εγω να πλενω μωρουδιακα και λεω να παρω το αρκαδι. Εσεις με τι θα τα πλυνετε?
εγω το προδερμ επερνα και θα παρω!το αρκαδι το ξεχασα.αυτο ηθελα να παρω.

Εμείς πλένουμε ούτως ή άλλως με Planet baby οπότε αυτό θα συνεχίσουμε! Smile
Είχε τελειώσει στο σούπερ μάρκετ το απλό πλάνετ και πήραμε αυτό και τώρα μας έμεινε! Wink
ΑΥΤΕς ΟΙ ΠΑΝΕς ΠΟΥ ΛΕς?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Εγω λεω να παρω μια πιτζαμα και μια νυχτικια...Και την πρωτη μερα που ερχονται και σε κοιτανε να βαλω την νυχτικια....
Ρε κοριτσια μου φαινονται πανακριβες ομως απο 40 ευρω το καθε ζευγαρι..Τραγικο...Ενω τρεχουν τοσα εξοδα...
Αμα παρω απο την λαικη θα ειναι πολυ ξεφτιλα?Εμας μας δινουν σιγουρα μπαμπερς στην κλινικη...
Μιραντζελα να απαιτησεις αποκλειστικο θηλασμο.Εγω θα ζητησω να θηλασω αμεσως μολις γεννησω πριν μου το παρουν για πλυσιμο...Μπορει οχι για να θηλασω κανονικα απλα για την αισθηση της πρωτης επαφης...
κοιτα αν ειναι σαν τις μπιζαμες που ειδα προχτες στη λαικη εισαι τραλλη?φυσικα και εγω μαλλον απο κει θα τις παρω!ηταν και τριουμφ καλα το λεω?εμενα μου ειπαν οταν θα κανδεις εισαγωγη να μας πεις για ρουμινκιν και θυλασμο.Μαρια εχει τετοια νουμερα και εγω τετοιο θελω .


aaama εχει θα κανω παρτυ η χοντρουλα..αχαχαχχαχαχχαχα

του μικρου μου τα επλενα με τη σκονη της προδερμ αλλα ρε κοριτσια δν μυριζουν καθολου.οκ εδω κ πολυ καιρο τα πλενω με κανονικο βεβαια κ μοσχομυριζουν..

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιραντζελα μου αυτο για το γαλα δεν ισχυει και τοσο...Το στηθος παραγει οσο χρειαζεται και ζηταει το μωρο...Και αν του δωσεις εξ αρχης μπουκαλι σαμποταρεις την παραγωγη γιατι το μωρο μαθαινει στην ευκολια του μπουακλιου και το στηθος δεν παιρνει το καταλληλο ερεθισμα..Απλα καποιες γυναικες ειναι τυχερες και αλλες χρειαζεται να εχουν το μωρο πολλες ωρες στο στηθος μεχρι να ρυθμιστει σωστα η παραγωγη

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
που τα ειδες αυτα?στειλε μας τη διευθηνση.[/quote]

Μία διεύθυνση είναι αυτή που βάζω πιο κάτω, αλλά έχει διάφορες μάρκες.. δες τι έχει και στην Ελλάδα, αν σ' ενδιαφέρει.

http://www.gdiapers.com/shop/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Μιραντζελα μου αυτο για το γαλα δεν ισχυει και τοσο...Το στηθος παραγει οσο χρειαζεται και ζηταει το μωρο...Και αν του δωσεις εξ αρχης μπουκαλι σαμποταρεις την παραγωγη γιατι το μωρο μαθαινει στην ευκολια του μπουακλιου και το στηθος δεν παιρνει το καταλληλο ερεθισμα..Απλα καποιες γυναικες ειναι τυχερες και αλλες χρειαζεται να εχουν το μωρο πολλες ωρες στο στηθος μεχρι να ρυθμιστει σωστα η παραγωγη

ετσι ακριβως ειναι οπως το λεει η σοφι εδω.συμφωνω απολυτα κ απο τη στιγμη που πιασουν μπουκαλι γινονται λαιμαργα κ δν εχουν την υπομονη για το στηθος

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε σας προλαβαινω κοριτσια!

Μαρια ληξιαρχικη πραξη γαμου λογικα εχεις στο σπιτι.Βγαζεις φωτοτυπια κ την επικυρωνεις στο ΚΕΠ νομιζω.Χρειαζεται επισης κ χαρτι προσδιορισμου επωνυμου τεκνου (κ τετοιο εχεις λογικα) κ πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.Εψαξα τις σημειωσεις απο το μαθημα στα prenatal.
Αυτα που ανεφερα για τη βαλιτσα ειναι για ιδιωτικη κλινικη.Παμπερς κ ρουχα στο μωρο δινουν αυτοι.Κ γαλα αν δεν το θηλασεις.Σε δημοσιο δεν το εψαξα αλλα λογικα ειναι οπως τα λες.Παιρνεις τα παντα μονη σου κ ασχολεισαι κ με το μωρο μονη σου.

Μιραντζελα με το θηλασμο ειναι περιεργα τα πραγματα.Εννοειται πρεπει να δηλωσεις οτι θες αποκλειστικο θηλασμο εξ'αρχης.Κ αν δεν κατεβαζεις γαλα θα πρεπει να δωσουν συμπληρωμα μονο με την εγκριση σου!πολλες κλινικες ομως δεν το τηρουν αυτο.Δινουν συμπληρωμα χωρις να σε ρωτησουν με αποτελεσμα το παιδι να ειναι χορτατο κ να μην θελει να θηλασει κ να πετρωνει το γαλα στο στηθος.Πρεπει να επιμεινεις για το θηλασμο!

Καποιες κλινικες παρεχουν κ σερβιετες για τη μαμα κ ειδικη ρομπα για την αιθουσα τοκετου(πχ Ρεα στην Αθηνα κ Διαβαλκανικο στη θεσ/νικη).Σε αλλες πρεπει να εχεις δικη σου νυχτικια με κουμπια απο πανω ως κατω κ παντοφλες κ πετσετα στην αιθουσα τοκετου!

Αυτα θυμαμαι προς το παρον...

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Μιραντζελα μου αυτο για το γαλα δεν ισχυει και τοσο...Το στηθος παραγει οσο χρειαζεται και ζηταει το μωρο...Και αν του δωσεις εξ αρχης μπουκαλι σαμποταρεις την παραγωγη γιατι το μωρο μαθαινει στην ευκολια του μπουακλιου και το στηθος δεν παιρνει το καταλληλο ερεθισμα..Απλα καποιες γυναικες ειναι τυχερες και αλλες χρειαζεται να εχουν το μωρο πολλες ωρες στο στηθος μεχρι να ρυθμιστει σωστα η παραγωγη


Ναι, το εχω διαβασει αυτο. Βασικα ασχοληθηκα πολυ με το θεμα τον τελευταιο καιρο, αλλα δεν παω να αγχωνομαι για το αν θα παν ολα καλα.


Εγω τα ρουχα θα τα πλυνω με προδερμ απορρυπαντικο κ μαλακτικο. Μας εδωσαν δειγματακι την πριηγουμενη φορα που ημουν στο ιασω, το δοκιμασα και πραγματικα μυριζει μωρο. ξετρελαθηκα!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω χαιρετω, παω να ξαπλωσω γτ κουραστηκα σημερα κ μου ηρθε μια ζαλαδα. Τα λεμε αργοτερα!
Φιλακια!!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:
aaama εχει θα κανω παρτυ η χοντρουλα..αχαχαχχαχαχχαχα

του μικρου μου τα επλενα με τη σκονη της προδερμ αλλα ρε κοριτσια δν μυριζουν καθολου.οκ εδω κ πολυ καιρο τα πλενω με κανονικο βεβαια κ μοσχομυριζουν..

Μαρία μου πρόσεχε ομως γιατί έχουν και πολλά χημικά που είναι αλλεργιογόνα!
Εγώ αν μπορούσα θα έπλενα με πράσινο σαπούνι! όπως η γιαγιά μου!
Έχει και κάτι άλλες μπαλίτσες που τις βάζεις στο πλυντήριο αντί για μαλακτικό.

http://www.eco-ball.gr/pos-chrisimopoioume

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΔΕ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΖΩΙΤΣΑ ΩΡΑΙΕς ΟΙ ΠΑΝΕς!!!!!!!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
aaama εχει θα κανω παρτυ η χοντρουλα..αχαχαχχαχαχχαχα

του μικρου μου τα επλενα με τη σκονη της προδερμ αλλα ρε κοριτσια δν μυριζουν καθολου.οκ εδω κ πολυ καιρο τα πλενω με κανονικο βεβαια κ μοσχομυριζουν..

Μαρία μου πρόσεχε ομως γιατί έχουν και πολλά χημικά που είναι αλλεργιογόνα!
Εγώ αν μπορούσα θα έπλενα με πράσινο σαπούνι! όπως η γιαγιά μου!
Έχει και κάτι άλλες μπαλίτσες που τις βάζεις στο πλυντήριο αντί για μαλακτικό.

http://www.eco-ball.gr/pos-chrisimopoioume

του τα πλενω απο πολυ μικρος οποτε κανενα θεμα.η μονη με αλλεργιες ειμαι εγω αχαχαχχαχαχχαχ

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΔΕ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746


Χαχαχα!! Φιλίτσα για να ξεκινήσουμε πλύσιμο πρέπει να χουμε και κάτι να πλύνουμε!!! SmileSmileSmile

Είναι γλυκύτατες οι συγκεκριμένες πάνες!!!! Τις θέλω όλες!! Τέλεια χρώματα!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω δεν θελω να βαλω προδερμ λογω των χημικων και σκεφτομαι το πρασινο σαπουνι....
Μιραντζελα μου δεν χρειαζεται να αγωνεσαι απλα κλεινεις τα αυτια σου και κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου..Και δεν ειναι και ολοι οι γιατροι αυθεντιες και μην ξεχναμε τα συμφεροντα απο συνεργασιες με εταιριες γαλακτος και κρεμων κτλ κτλ...
Παντως αυτα τα βρακακια που τα πλενεις τα σκεφτομουν και εγω!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:
filitsaki έγραψε:ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΔΕ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 27 40746


Χαχαχα!! Φιλίτσα για να ξεκινήσουμε πλύσιμο πρέπει να χουμε και κάτι να πλύνουμε!!! SmileSmileSmile

Είναι γλυκύτατες οι συγκεκριμένες πάνες!!!! Τις θέλω όλες!! Τέλεια χρώματα!!!

θα συμφωνησω κ να προσθεσω οτι πρεπει να ξερουμε κιολας τι περιμενουμε για να εχουμε κ να πλυνουμε...εγω βεβαια το θεωρω πολυ νωρις.στο γιο μου τα επλυνα και τα σιδερωσα με την καλη μου πρεσα οταν ημουν 8 μηνων

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Και εγω δεν θελω να βαλω προδερμ λογω των χημικων και σκεφτομαι το πρασινο σαπουνι....
Μιραντζελα μου δεν χρειαζεται να αγωνεσαι απλα κλεινεις τα αυτια σου και κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου..Και δεν ειναι και ολοι οι γιατροι αυθεντιες και μην ξεχναμε τα συμφεροντα απο συνεργασιες με εταιριες γαλακτος και κρεμων κτλ κτλ...
Παντως αυτα τα βρακακια που τα πλενεις τα σκεφτομουν και εγω!!

και ναι για μια ακομα φορα θα συμφωνησω.(τι ζωδιο εισαι ειπαμε???)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις