Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 37]

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Merjana έγραψε:Κουκλίτσες μου μπήκα να δω τι κάνετε. Διαβάζω τα νέα σας περιοδικά και χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά!

Μου πήρε αρκετό καιρό να ξεπεράσω το γεγονός και θέλω να σας ευχαριστήσω για την στήριξη και τα καλά σας λόγια για την κατάστασή μου. Με εργασιοθεραπεία (μέχρι και προαγωγή πήρα Cool ) κατάφερα να ισορροπήσω ψυχολογικά και να ξαναβρώ τον εαυτό μου..

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη ( υπομονή - έμεινε μόνο η ουρά Very Happy ) και σύντομα να κρατάτε στην αγκαλιά σας τα υγιή και όμορφα μωράκια σας! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 654316

σε ευχαριστουμε πολυ μαριαννα.χαιρομαι που εισαι καλα τωρα μπραβο σου!!ειδες που ολα πανε καλα, και πανω απο ολα εισαι καλα εσυ! πιστευω οτι το μελλον σου επιφυλασει οτι το καλυτερο!να μπαινεις οποτε θελεις να τα λεμε φιλακια πολλα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 417472

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαμελι εκτος του οτι κανεις ωραια παιδια-αποδειξη η κορακλα σου- ρε συ βγαζετε και πολυ ωραιες φωτο! Very Happy να την χαιρεσαι.η κουκουβαγια παει πακετο με την μητροτητα χιχιχι-μιλαει η ειδικος σε θεματα κουκουβαγιας-

μαρια καλοριζικα τα επιπλα σας! ειδες που τελικα ολα εγιναν στην ωρα τους? τακτοποιησε σημερα αυριο και μετα φεεεετα το μπεμπε σας!

δημητρα τι κανεις? μακαρι να ειμασταν κοντα να πιναμε καφε καθε μερα...

παω στην ντοκ να μιλησουμε λιγο και να κανω ενα προοληπτικο καρδιοτοκογραφημα. φιλια σε ολες!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marilou27 έγραψε:καλημερα και απο μενα Very Happy μαρακι μεγια τα επιπλακια σας!δημητρα μου μια χαρα ειναι η μπεμπα αλλωστε κοριτσακι ειναι και μικροκαμωμενη να βγει τι πειραζει?αλλα εγω νομιζω οτι μια χαρα θα βγει στα κιλακια της και γερη!μαμαμελι γλυκα η μελινα ονομα και πραγμα να το χαιρεσαι το κοριτσι σου
!ρουλα καλημερα! καλημερες σε ολες!!!!!!!!!!εγω το βραδυ ζεσταινομουν πολυ εκανα πολυ ανυσηχο υπνο οσο περνανε οι μερες πιο τραγικος γινεται Mad

Κι εγω συμφωνώ!είμαι σίγουρη ότι το μωρο της Δήμητρας θα είναι φυσιολογικό σε μέγεθος και γερο!
Ευχαριστ´ω Μαρακι και για τη Μελίνα!Λέω αφού σε λίγο θα βάλουμε το νινι πρέπει να έχει κι αυτη τη θέση της στο τικερ της!
Ευχομαι όλες να τακτοποιηθουμε γρήγορα για να δεχτούμε τα μωρακια μας!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marilou27 έγραψε:ρουλα νομιζω 31 με 32 εβδομαδες το κανουνε.

Καλημέρα Μαριλού.. Smile Smile Σ' ευχαριστω πολυ...!!!! Αρα, τωρα πρεπει να το κανω κι αυτο!!! Smile Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 536304

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Merjana έγραψε:Κουκλίτσες μου μπήκα να δω τι κάνετε. Διαβάζω τα νέα σας περιοδικά και χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά!

Μου πήρε αρκετό καιρό να ξεπεράσω το γεγονός και θέλω να σας ευχαριστήσω για την στήριξη και τα καλά σας λόγια για την κατάστασή μου. Με εργασιοθεραπεία (μέχρι και προαγωγή πήρα Cool ) κατάφερα να ισορροπήσω ψυχολογικά και να ξαναβρώ τον εαυτό μου..

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη ( υπομονή - έμεινε μόνο η ουρά Very Happy ) και σύντομα να κρατάτε στην αγκαλιά σας τα υγιή και όμορφα μωράκια σας! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 654316

μαριαννα καλημ ου τι κανεις? συγχαρητηρια για την προαγωγη σου! Very Happy
πολλες φορες σε σκεφτομαι. να σαι παντα καλα και να μπαινεις να τα λεμε Very Happy Very Happy

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαριλου τι κανεις? μαρια ολα καλα? καποια ξεχναω αλλα ειπαμε καποτε ξανθια ε ποτισε το ντεκαπαζ ......
φιλια !

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία καλημέρα...Ευχαριστωωω πολυ!Την Ιωαννα δεν τηνέχω δει αλλα κουκλιτσα θα είναι κι αυτη!
Αλλα για να πόυμε και του στραβού το δίκιο αν βγάζεις πολλές φωτογραφίες κάποια θα είναι καλη...έτσι δεν είναι.;.απλά κάποιες τις φαντάζομαι πρωτα και αν μου κάτσουν..μου έκατσαν Laughing
Φιλακια! Very Happy

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαρια μου πετυχημενες παντως οι φωτο σας μπραβο σας Very Happy αθανασια μου καλη επιτυχια με την εξεταση και γω εδω ξαπλα μεχρι την δευτερα που εχω γιατρο να δω τι θα μου πει.αυριο μπαινω επισημα και στον μηνα μου!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα σε ολα τα κοριτσια.τι κανετε?εγω χτες ειχα ανησυχο υπνο.εκει που με ειχε παρει ο υπνος αρχιασα να ζεσταινομαι.μετα σηκωθηκα 25 φορες για τσισα μου και φυσικα το μεγαλο μου αγορακι στις 8 η ωρα ξυπνησε και φωναζε μαμα.με το ζορι σηκωθηκα απο το κρεβατι.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια στις γλυκοκοιλουμπίτσες!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Κουράγιο στις εργαζόμενες, είναι Παρασκευή σήμερα! Very Happy

Όσες πάτε στο γιατρό του ΙΚΑ, μην ξεχάσετε να έχετε μαζί σας τη β' επιπέδου. Πολλοί είναι οι γιατροί που δε δέχονται να σου γράψουν την άδεια κυοφορίας με έναν απλό υπέρηχο!
Μετά, όταν πάτε στο ΙΚΑ στις παροχές, λογικά δε θα χρειαστείτε τα ένσημα γιατί πλέον τα βλέπουν μέσα από το σύστημα. Όλα τα άλλα που προαναφέρθηκαν να τα έχετε μαζί σας, καθώς και τις αντίστοιχες φωτοτυπίες τους! Να έχετε μαζί σας και αποδεικτικό της διεύθυνσής σας, όσες δεν έχετε πάρει αναρρωτική από το ΙΚΑ μέχρι τώρα... Νομίζω δεν ξεχνάω κάτι άλλο, αλλά τσεκάρετε, έχουμε ξαναγράψει κάπου γι' αυτό και υπάρχουν ένα σωρό λινκς που μπορείτε να βρείτε αυτές τις πληροφορίες!

Μαριάννα μου δε σε ξεχνάμε καθόλου, πέρασες πολύ δύσκολα και σου αξίζει το καλύτερο! Καταρχήν συγχαρητήρια για την προαγωγή, και στη συνέχεια σου εύχομαι όταν νιώσετε έτοιμοι να φέρετε στον κόσμο ένα υγιές μπεμπάκι!!!!!

Μαρία (mamameli) για άλλη μια φορά γλύκα η μικρή σου!!!

Δημητρούλα μου η μικρούλα σου αναπτύσσεται με τους δικούς της ρυθμούς! Μήπως έχετε στην οικογένεια άτομο/α με μικρότερο κεφάλι; Εγώ το ίδιο είχα πάθει στη Δανάη με τη μύτη της και αγχωθήκαμε και για σύνδρομο Down τότε! Αλλά τελικά το κορίτσι μου πήρε από μένα και έχει όντως μικρή μυτούλα!

Εγώ είχα πάλι κάποιες συσπασούλες σήμερα, αλλά και πάλι δεν ξεκουράστηκα! Χτες είχαμε εργάτες στο σπίτι και το πρωί έβηχε η Δανάη και ξύπνησε, οπότε αναγκάστηκα και την πήρα στο κρεβάτι μας. Δε μας άφησε να κοιμηθούμε, γύρισε οριζόντια και τα πόδια της κλωτσούσαν το κεφάλι του μπαμπά, ενώ το κεφαλάκι της κολλούσε στης μαμάς!!! Να δω πώς δε θα πέσει από το καινούριο της κρεβάτι!!!

Παρόλα αυτά, αύριο θα πρέπει οπωσδήποτε να πάμε για ψώνια πάλι, δεν έχω ρόμπα να φορέσω στο μαιευτήριο! Και κάποια άλλα πραγματάκια απαραίτητα για την αρχή!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαριάννα να είσαι καλά κοπέλα μου!! εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!! αφού τα επαγγελματικά πάνε σούπερ και σε τέτοιες εποχές, μην αγχώνεσαι καθόλου!! όλα θα γίνουν!!!

όσο για το εξωτερικό που λες Μαίρη μου, ξέρω πολύ καλά πώς είναι τα πράγματα! σίγουρα δεν είναι ο παράδεισος, βασικά πουθενά δε θα τον βρει κανένας, αλλά οι παροχές και η ποιότητα ζωής είναι μέρα με νύχτα με την Ελλαδίτσα μας!!

Δήμητρα μην αγχώνεσαι και να έχεις εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου!! εγώ πάντως λέω, μέχρι να τον δω και να τον πάρω αγκαλιά δε θα σιγουρευτλω ότι είναι καλά!! όσες εξετάσεις κι αν κάνουμε μόνο αν τα δούμε μπροστά μας τα μωράκια μας θα ηρεμήσουμε!!

κι εγώ τη Δευτέρα έχω ντοκ, νωρίτερα από το προβλεπόμενο ραντεβού γιατί έιχαμε πάλι κάτι απρόοπτα!! να δω τι έκπληξη με επιφυλάσσει πάλι η επόμενη εβδομάδα!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερούδια σε όλες τις φουσκωτούλες Very Happy Διάβασα τα νέα κ ότι θυμάμαι θα πω..Κουκλίτσα η Μελίνα Μαρία Smile Μαριάνα αν και δεν σε ξέρω,σ ευχομαι υγεία και ένα μωράκι με το καλό..Μαίρη σαφώς δεν είναι ρόδινα,αλλά από το Ελλαδιστάν που μας μετατρέπουν δεν έχει λίγη διαφορά?Μαρία με το καλό τα έπιπλα,Αθανασία με το καλό η ντοκ,κ Ειρήνη το ίδιο!Εμένα προς το παρόν καλά κάθεται η μικρή μου,άρχισα να έχω μερικά πονάκια προς την ηβική σύμφυση,κ λίγο παραπάνω στην μέση Very Happy Είδα χτες τον αντρούλη μου κ χάρηκα,είχα μέρες να τον δώ μια κ είμαι στους γονείς..Κατα τ άλλα περιμένω από τον ντοκ τηλ σήμερα ή αύριο το πρωί για να δούμε αν θα μπούμε αύριο..Έβλεπα κ καλό όνειρο χτες το βράδυ,όλως περιέργως με τους εφιάλτες που είχα στον 8ο,έβλεπα πως γέννησα φυσιολογίκα,πανεύκολα ένα στρουμπουλό άσπρο μωράκι! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 328109 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 328109

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?πως ειστε σημερα??σαν να αλλαξε ελαχιστα ο καιρος αντε ντε να χειμωνιασει βαρεθηκα πια...εμεις ειμαστε καλα η μπεμπα γινεται θηριακι και ανυπομονω τελος του μηνα να παω στον γιατρο να την δω..τα ποδια μου παλι πριστηκαν πηρα τον γιατρο και μου ειπε εξετασει ουρων και να μετραω πιεση καθε μερα πιεση δεν εχω..την εξετασει θα την κανω αυριο ...αλλα εχω αγχωθει παρα πολυυυυ με αυτο το θεμα δεν ξερω τι θα γινει ....εχω πεσει πολυ ψυχολογικα....πφφφφφφ Sad Sad Sad Sad

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αρχικά, θέλω να στείλω πολλά πολλά φιλάκια στα κοριτσάκια που μου φτιάχνουν τη διάθεση και με βοηθάνε τόοοοοοοοοοοοοσο πολύ!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 334590
Μαριάννα χάρηκα πολύ που μπήκες και μας έγραψες τα νέα σου... Να είσαι καλά και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου!
Ζωούλα μου μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Και μένα μια φίλη μου είχε τα πόδια της τούμπανο στην εγκυμοσύνη, αλλά την πάλεψε. Πρόσεξε λίγο και το αλατάκι στο φαγητό και μη φοβάσαι... Όλα καλά θα πάνε! Καλά αποτελέσματα!
Πήρα τηλ. τη γιατρό μου και της είπα τι μου είπε ο άλλος και την άκουσα πολύ αισιόδοξη... Μου είπε να πάω και καμιά βόλτα να ξεσκάσω και να ξεαγχωθώ και να μην με ξανακούσει ανήσυχη...
Χα χα! Ειρήνη μου δεν το συζητώ ότι μέχρι να γεννήσουμε και να τα δούμε δεν σταματάμε να ανησυχούμε, αλλά κι εγώ παράκρουση έχω πάθει...

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Αρχικά, θέλω να στείλω πολλά πολλά φιλάκια στα κοριτσάκια που μου φτιάχνουν τη διάθεση και με βοηθάνε τόοοοοοοοοοοοοσο πολύ!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 334590
Μαριάννα χάρηκα πολύ που μπήκες και μας έγραψες τα νέα σου... Να είσαι καλά και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου!
Ζωούλα μου μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Και μένα μια φίλη μου είχε τα πόδια της τούμπανο στην εγκυμοσύνη, αλλά την πάλεψε. Πρόσεξε λίγο και το αλατάκι στο φαγητό και μη φοβάσαι... Όλα καλά θα πάνε! Καλά αποτελέσματα!
Πήρα τηλ. τη γιατρό μου και της είπα τι μου είπε ο άλλος και την άκουσα πολύ αισιόδοξη... Μου είπε να πάω και καμιά βόλτα να ξεσκάσω και να ξεαγχωθώ και να μην με ξανακούσει ανήσυχη...
Χα χα! Ειρήνη μου δεν το συζητώ ότι μέχρι να γεννήσουμε και να τα δούμε δεν σταματάμε να ανησυχούμε, αλλά κι εγώ παράκρουση έχω πάθει...


αγαπη καλημερα πως εισαι???αλατι μμ δεν ειμαι ιδιαιτερος φιλος μαλλον θα το κοψω τελειως ευχαριστωωωωωω πολυυυυυυυυυυυυ Very Happy Very Happy

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Bonjour bonjour!!!!!!

Μαριάννα, χάρηκα που είδα νέα σου κ είσαι καλά!!! Συγχαρητήρια για την προαγωγή κ εύχομαι σύντομα κ με ενα μωράκι! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου!!!

Δήμητρα μου μην αγχώνεσαι με τις μετρήσεις. Εγώ χθες είχα γιατρό κ η μπέμπα φαινόταν 2690 ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 2720!!! Δεν ισχύουν πάντα οι μετρήσεις, αλλά κ λίγο πιο μικρό να είναι το κεφάλι της, σκέψου πόσο γλυκιά κ χαριτωμένη θα είναι!!!!

Ρούλα, εγώ doppler δεν έκανα. Προφανώς οτι ήταν να δει ο γιατρός, το είδε στους υπερυχους. Νομίζω κ άλλα κορίτσια απο δω δεν έκαναν doppler. Σίγουρα μπορείς να κάνεις στο Βενιζέλειο αλλά πάρε τηλ. για ραντεβού.

Μαρία, καλορίζικα τα έπιπλα κ με το μαλακό οι δουλειές, ε?

Ζωούλα, δεν είναι φυσιολογικό το πρήξιμο? Κ τα δικά μου πόδια-χέρια έχουν στρογγυλέψει.

Ειρήνες, Μαρίες, Αθανασία, Μαίρη, Φωτεινή Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 417472

Εγώ τα κατάφερα χθες κ έκανα το καρδιοτοκογράφημα. Κ ναι αυτό το σφίξιμο που ένιωθα σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν συσπάσεις!!!! Αλλά που να το καταλάβω το ζώον! Ο άντρας μου επιμένει να ξαναγίνω ξανθιά!!!!!!χαχαχα!
Μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα με εξετάσει να δει αν έχω διαστολή κ μου είπε οτι με την κινητικότητα που έχει η μήτρα μου, θα γεννήσουμε πριν την ΠΗΤ!


Αυταααα.....
Σόρυ για το σεντόνι, πάω να μαγειρέψω, θα τα πούμε σε λιγάκι!!!!

Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 531909

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenisig έγραψε:Bonjour bonjour!!!!!!

Μαριάννα, χάρηκα που είδα νέα σου κ είσαι καλά!!! Συγχαρητήρια για την προαγωγή κ εύχομαι σύντομα κ με ενα μωράκι! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου!!!

Δήμητρα μου μην αγχώνεσαι με τις μετρήσεις. Εγώ χθες είχα γιατρό κ η μπέμπα φαινόταν 2690 ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 2720!!! Δεν ισχύουν πάντα οι μετρήσεις, αλλά κ λίγο πιο μικρό να είναι το κεφάλι της, σκέψου πόσο γλυκιά κ χαριτωμένη θα είναι!!!!

Ρούλα, εγώ doppler δεν έκανα. Προφανώς οτι ήταν να δει ο γιατρός, το είδε στους υπερυχους. Νομίζω κ άλλα κορίτσια απο δω δεν έκαναν doppler. Σίγουρα μπορείς να κάνεις στο Βενιζέλειο αλλά πάρε τηλ. για ραντεβού.

Μαρία, καλορίζικα τα έπιπλα κ με το μαλακό οι δουλειές, ε?

Ζωούλα, δεν είναι φυσιολογικό το πρήξιμο? Κ τα δικά μου πόδια-χέρια έχουν στρογγυλέψει.

Ειρήνες, Μαρίες, Αθανασία, Μαίρη, Φωτεινή Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 417472

Εγώ τα κατάφερα χθες κ έκανα το καρδιοτοκογράφημα. Κ ναι αυτό το σφίξιμο που ένιωθα σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν συσπάσεις!!!! Αλλά που να το καταλάβω το ζώον! Ο άντρας μου επιμένει να ξαναγίνω ξανθιά!!!!!!χαχαχα!
Μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα με εξετάσει να δει αν έχω διαστολή κ μου είπε οτι με την κινητικότητα που έχει η μήτρα μου, θα γεννήσουμε πριν την ΠΗΤ!


Αυταααα.....
Σόρυ για το σεντόνι, πάω να μαγειρέψω, θα τα πούμε σε λιγάκι!!!!

Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 531909


υποθετω οτι ειναι φυσιολογικο ....αλλα εμενα μου ειπε ο γιατρος να κανω μια εξετασει ουρων γενικη να δουμε μηπως εχει ανεβει τιποτα...το εχεις πει στον γιατρο σου εσυ?

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσιααα!!! Τι κάνετε βρε????
Είχα να μπω καμιά βδομάδα και διάβαζα, διάβαζα...

Αναστασία!!!!!!! Έκανες το μωράκι σου, τι καλά!!
Τι ευχάριστη έκπληξη!!! Να είναι πάντα καλότυχη!!
Κι ακολουθεί κι η Φωτεινή απο μέρα σε μέρα!!!

Σαν ψέματα μου φαίνεται που γινόμαστε μανούλες μία-μία!!!

Εγώ σταματάω δουλειά σε μια βδομάδα ακριβώς και μετά θα έχω - καλώς εχόντων των πραγμάτων - πάνω απο ένα μήνα ελεύθερο να ασχοληθώ με δωμάτιο μωρού, αγορά κούνιας - αλλαξιέρας και τα συναφή (ευτυχώς απο καρότσι ξεμπερδέψαμε). Λέω αν τα καταφέρω να ξεκλέψω και μια διήμερη μινι-απόδραση με τον καλό μου.

Εντωμεταξύ είμαι τυχερή γιατί έχω 5 στενούς φίλους-φίλες κ συγγενείς με μωρά της τελευταίας τριετίας, που με έχουν ήδη φορτώσει με διάφορα δικά τους καλούδια (απο ρούχα, μέχρι καλαθούνα και ενδοεπικοινωνία), κι έτσι λίγα πράγματα θα χρειαστεί να αγοράσω.

Μη μου αγχώνεστε με συσπάσεις, μετρήσεις και τα σχετικά. Το σημαντικό είναι να είστε εσείς ήρεμες και αισιόδοξες, κι αυτό το εισπράττουν τα μπεμπάκια και αναπτύσσονται όπως πρέπει!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα! τι κανετε; να με συγχωρειτε που δεν πολυμπαινω και που δεν "ασχολουμαι" με την καθεμια σας χωριστα! η ψυχολογια μου ειναι παρα πολυ χαλια! η καρδια μου ειναι στο Παπαγεωργιου και το σωμα μου στο σπιτι! το μωρο μου ειναι καλα και σταθερα αλλα δεν ειναι στην αγκαλιτσα μου!!! αυτα!
διαβαζω καλα νεα για ολες σας! ευχομαι οοοολα να σας πανε καλα! φιλακιααααααααααα!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:καλημερα! τι κανετε; να με συγχωρειτε που δεν πολυμπαινω και που δεν "ασχολουμαι" με την καθεμια σας χωριστα! η ψυχολογια μου ειναι παρα πολυ χαλια! η καρδια μου ειναι στο Παπαγεωργιου και το σωμα μου στο σπιτι! το μωρο μου ειναι καλα και σταθερα αλλα δεν ειναι στην αγκαλιτσα μου!!! αυτα!
διαβαζω καλα νεα για ολες σας! ευχομαι οοοολα να σας πανε καλα! φιλακιααααααααααα!!!!

ολα καλα θα πανε αναστασια.μην ανησυχεις.σε λιγες μερες θα την εχεις και στην αγκαλια σου.λιγη ακομη υπομονη.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:καλημερα! τι κανετε; να με συγχωρειτε που δεν πολυμπαινω και που δεν "ασχολουμαι" με την καθεμια σας χωριστα! η ψυχολογια μου ειναι παρα πολυ χαλια! η καρδια μου ειναι στο Παπαγεωργιου και το σωμα μου στο σπιτι! το μωρο μου ειναι καλα και σταθερα αλλα δεν ειναι στην αγκαλιτσα μου!!! αυτα!
διαβαζω καλα νεα για ολες σας! ευχομαι οοοολα να σας πανε καλα! φιλακιααααααααααα!!!!
Βρε Αναστάσακι ασχολησου με το παιδί σου κ την οικογενεία σου και όλα τα υπόλοιπα περιττεύουν!Η καθεμιά μας αυτό κάνει σε τέτοιες στιγμές!Άλλωστε οι άνθρωποι που νοιάζονται δεν χάνονται!Patsie μου κ εγώ ακριβώς το ίδιο,είχα απο συγγενείς κ φίλους μωράκια περσινά κ έτσι γεμίσαμε πολλά πραγματάκια!Ζωή,πρησμ Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 328109 ενα πόδια=πιθανή κακακράτηση υγρών,άρα λίγο αλάτι,πιο πολλη ξεκούραση!Δήμητρα,μην αγχώνεσαι για τις μετρήσεις κορίτσι μου,έχουν αποκλίσεις έτσι κ αλλιώς αρκετές,ειδικά εξαρτώνται κ από την θέση του παιδιού..ΑΠό την στιγμή που τα μωράκια είναι υγιή,όλα καλα!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fotini77 έγραψε:
Μπου έγραψε:καλημερα! τι κανετε; να με συγχωρειτε που δεν πολυμπαινω και που δεν "ασχολουμαι" με την καθεμια σας χωριστα! η ψυχολογια μου ειναι παρα πολυ χαλια! η καρδια μου ειναι στο Παπαγεωργιου και το σωμα μου στο σπιτι! το μωρο μου ειναι καλα και σταθερα αλλα δεν ειναι στην αγκαλιτσα μου!!! αυτα!
διαβαζω καλα νεα για ολες σας! ευχομαι οοοολα να σας πανε καλα! φιλακιααααααααααα!!!!
Βρε Αναστάσακι ασχολησου με το παιδί σου κ την οικογενεία σου και όλα τα υπόλοιπα περιττεύουν!Η καθεμιά μας αυτό κάνει σε τέτοιες στιγμές!Άλλωστε οι άνθρωποι που νοιάζονται δεν χάνονται!Patsie μου κ εγώ ακριβώς το ίδιο,είχα απο συγγενείς κ φίλους μωράκια περσινά κ έτσι γεμίσαμε πολλά πραγματάκια!Ζωή,πρησμ Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 25 328109 ενα πόδια=πιθανή κακακράτηση υγρών,άρα λίγο αλάτι,πιο πολλη ξεκούραση!Δήμητρα,μην αγχώνεσαι για τις μετρήσεις κορίτσι μου,έχουν αποκλίσεις έτσι κ αλλιώς αρκετές,ειδικά εξαρτώνται κ από την θέση του παιδιού..ΑΠό την στιγμή που τα μωράκια είναι υγιή,όλα καλα!

κομενο το αλατακι για λιγο τουλαχιστον στο φαγητο δεν μπορω να κοιταω ετικετες σαν υστερο και ξεκουραση αυτο κανω απο εδω και περα οσο μπορω πφφφ ....αναστασια μου εννοειται οτι εμεις θελουμε να μαθαινουμε νεα σου ασε μας εμας θα ερθει και η δικη μας ωρα να ειναι καλα η μπουμπου σου και σε λιγες μερες να την εχετε αγκαλιτσα ....ε!δωστης πολλα πολλα πολλα φιλακια .....και ολοι μου η θετικη ενεργεια και προσευχες ειναι εκει κοριτσαρα μου !!!!ολα θα πανε τελεια!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
υποθετω οτι ειναι φυσιολογικο ....αλλα εμενα μου ειπε ο γιατρος να κανω μια εξετασει ουρων γενικη να δουμε μηπως εχει ανεβει τιποτα...το εχεις πει στον γιατρο σου εσυ?[/quote]

Δεν το θεώρησα σημαντικό να του το πω, εξ'άλλου χθες του πήγα τις τελευταίες εξετάσεις κ είχε κ ούρων.
Λογικά θα μου έλεγε αν ήταν κάτι.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου γεια σας!!

Μαριάννα ποσο χάρηκα!! Συγχαρητήρια για την προαγωγή σου!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! είναι πολύ όμορφο να αναγνωρίζεται η αξία σου στην δουλειά!!


Αναστασία μου μπράβο που είναι καλά η μπέμπα σου!!!!!!!!

Αθανασία εμένα ξεχνάς όπως πάντα αλλά δεν πειράζει γιατί κατά βάθος είμαι η αδυναμία σου χι χι χι !!!

Μαριαρό μου το γατί δεν μασάει είναι όλη μέρα ξάπλα!! Τον σκυλάκο μου τον βγάζει το μεσημέρι η μαμά μου ή ο μπαμπάς μου και πολλές μέρες τον παίρνουν μαζί στο εξοχικό και τρέχει και παίζει αλλιώς θα ήταν κρίμα! Εγώ ακόμα και τώρα τον βγάζω κάθε μα κάθε βράδυ!! Αν δεν τον βγάλω έρχεται δίπλα μου με το λουράκι στο στόμα. Εχθές μας φέρανε μία κούνια και μόλις βάλαμε το στρωματάκι μπήκε η γάτα μέσα πολύ γέλιο!!!!!!!!!!!!!!

Μας έχουν φέρει τόσα πράγματα που τα έχω και διπλά τώρα θα δώσω και στην νύφη μου!

Γέννησε και μία φίλη μου 6,5 μηνών μόνο και το αγοράκι της έιναι ένα κιλό κ στην εντατική! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαίρη έυχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι της φίλης σου!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις