Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
33 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 33 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 26]

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ θεε μου,αφου ξερει τι θα κανει ας το πει και σε σενα να ηρεμησεις και συ!!! τι εννοεις οτι ειναι ανωρημος;;τι σε κανει να το πιστευεις αυτο;;

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ειναι ανθρωπος που τα ξερει ολα,τα κανει ολα και τελικα δεν κανει τιποτα.ειναι ανωριμος.νομιζει επειδη του κανω,οτι μπορει να κανει ο,τι κανει,δεν τον νοιαζει πως θα αισθανθει η οικογενεια μου κι εγω,δε ρωταει κανεναν,δεν μπαινει στη θεση μου καθολου και τελικα λυση δεν εχει.κι οταν πας να του πεις και κατι,ολες περιεργες ειστε,τι θες και ρωτας κτλ.οτι εγω μ αυτον θα κανω οικογενεια. Twisted Evil

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenitsa1 έγραψε:ειναι ανθρωπος που τα ξερει ολα,τα κανει ολα και τελικα δεν κανει τιποτα.ειναι ανωριμος.νομιζει επειδη του κανω,οτι μπορει να κανει ο,τι κανει,δεν τον νοιαζει πως θα αισθανθει η οικογενεια μου κι εγω,δε ρωταει κανεναν,δεν μπαινει στη θεση μου καθολου και τελικα λυση δεν εχει.κι οταν πας να του πεις και κατι,ολες περιεργες ειστε,τι θες και ρωτας κτλ.οτι εγω μ αυτον θα κανω οικογενεια. Twisted Evil
Ναι, αλλά έτσι τον γνώρισες και κάνατε σχέση. Που πάει να πει μέχρι τώρα δεν σε ενοχλούσε η ανωριμότητά του. Τώρα περιμένεις να αλλάξει από τη μία στιγμή στην άλλη; 25 είναι εξάλλου, σε αυτή την ηλικία οι περισσότεροι άντρες έχουν ακόμη τα μυαλά στα κάγκελα

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:
Elenitsa1 έγραψε:ειναι ανθρωπος που τα ξερει ολα,τα κανει ολα και τελικα δεν κανει τιποτα.ειναι ανωριμος.νομιζει επειδη του κανω,οτι μπορει να κανει ο,τι κανει,δεν τον νοιαζει πως θα αισθανθει η οικογενεια μου κι εγω,δε ρωταει κανεναν,δεν μπαινει στη θεση μου καθολου και τελικα λυση δεν εχει.κι οταν πας να του πεις και κατι,ολες περιεργες ειστε,τι θες και ρωτας κτλ.οτι εγω μ αυτον θα κανω οικογενεια. Twisted Evil
Ναι, αλλά έτσι τον γνώρισες και κάνατε σχέση. Που πάει να πει μέχρι τώρα δεν σε ενοχλούσε η ανωριμότητά του. Τώρα περιμένεις να αλλάξει από τη μία στιγμή στην άλλη; 25 είναι εξάλλου, σε αυτή την ηλικία οι περισσότεροι άντρες έχουν ακόμη τα μυαλά στα κάγκελα

ακριβως...ειναι μικρος και αυτος...

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αρχικα δεν τον γνωρισα ετσι.αλλα μου ελεγε και μετα αλλα εμαθα.τελοσπαντων,υποτιθεται οτι του εδειξα εμπειστοσυνη ομως ,και του εδωσα την ευκαιρια να βελτιωθει οπως ελεγε.δε μ ενοχλουν ομως ολ αυτα.μ ενοχλει οτι κανει τον εξυπνο και δεν καταλαβαινει την κατασταση μου.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ισως πιστευει πως με αυτον τον τροπο σε καθυσηχαζει...εξηγησε του πως δεν σε καλυπτουν οι απαντησεις του και ζητησε του να σου εξηγησει τι εννοει λεγοντας πως εχει την λυση,λεγοντας πως ξερει τι θα κανει,μπορει μονος του να στηριξει την αποφαση να κανετε οικογενεια στην περιπτωση που οι γονεις δεν θελουν,ή δεν μπορουν να βοηθησουν;;;

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχχ χιλια συγνωμη που θα το πω...αλλα γτ πας να μπλεξεις!! Ειμαι κ εγω μια κοπελα πολυ μεγαλυτερη απο σενα που προσπαθω να κανω παιδι και φυσικα νιωθω περιεργα οταν ερχεται σε καποια που δεν το θελει...οχι αμεσα τουλαχιστον. ΔΕΝ μπορω με τπτ να συμβουλεψω καποια κοπελα να ριξει ενα παιδι, που πιθανον να εχει αρχισει να χτυπαει και η καρδια του ηδη....αυτο ειναι μεγαλος ΓΟΛΓΟΘΑΣ, σε περιπτωση που το κρατησεις...και να εισαι σιγουρη και προετοιμασμενη οτι θα πεσει ολο το βαρος επανω σου! ΚΑΙ σε κανεναν αλλον! Αντε και στη μανουλα, που μανα και καταλαβαινει και απο ενστικτο θα σε βοηθησει! Γι αυτο ειμαι βεβαιη! Αλλα ισως καποιες στιγμες συμβαινουν ατυχηματα, ισως ο Θεος μας στελνει τετοιες δοκιμασιες για να μας ωρημασει για αργοτερα, δεν ειναι λιγες οι κοπελες που εριξαν παιδια στην ηλικια σου, και αργοτερα σε μια πιο ωριμη φαση της ζωης τους κανανε παιδια ευτυχισμενες! ΣΚΕΨΟΥ!!! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι ΘΕΛΕΙΣ! ΚΑι κυριως τι αντοχες εχεις για να κανεις κατι τετοιο.

Σπουδες;; Προσωπικη καριερα;; Υπαρχει στον οριζοντα;; Το μονο που θελω να πω, ειναι, παρε το ενδεχομενο της χειροτερης πιθανης καταστασης, που θα μεγαλωσει αυτο το παιδι, και ΣΚΕΨΟΥ αν μπορεις να την αντιμετωπισεις...!! ΑΝ ΝΑΙ! Καντο! Με τα μπουνια...ΑΝ ΟΧΙ....αστο....απλα μη μας το πεις.. Smile (Χωρις παρεξηγηση...πλακα κανω..)

Θελει πολυ ψχραιμο κεφαλι για την ωρα, και πολλη πολλη σκεψη!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σου κ απο μεναSmile
δεν ξερω τι ακριβως να σου πω,αλλα θα στα πω,οπως θα τα ελεγα στη μικρη μου αδερφη!
καταρχην,αυτα που σκεφτεσαι τωρα κ ολο το αγχος που εχεις ειναι το χειριτερο,απ τη στιγμη που θα μιλησεις στους γονεις σου θ αρχισει να μειωνεται σιγα σιγα.οταν εμεινα εγκυος,δεν το ηθελα,ετυχε(κ πριν προλαβει καποιος να πει για προφυλαξεις κλπ,να τονισω οτι επαιρνα αντισυλληπτικα!).δεν ειναι οτι δεν ηθελα στη ζωη μου να κανω μωρο,απλως εκεινη τη στιγμη δεν ημουν ετοιμη.κ μονο που ειχα σχεση με τον αντρα μου για ενα μηνα πριν μεινω εγκυος,νομιζω λεει πολλα!
να μη στα πολυλογω,εγω δεν το ηθελα το μωρο.εκλαιγα κ χτυπιομουν,γιατι θα επρεπε να παρατησω τη δουλεια μου,τους γονεις μου,τους φιλους μου κ να παω σε αλλη πολη,να πρεπει ο αντρας μου να συντηρει κ εμενα κ το μωρο κ δεν ειχε κ μεγαλη οικονομικη ανεση.
σκεφτομουν πως αφου δε θα ημουν εγω ευτυχισμενη(δεν ηξερα καλα καλα αν ταιριαζω με τον αντρα μου),πως θα ηταν ευτυχισμενο το μωρο;
κ που θα βρισκαμε λεφτα για να το μεγαλωσουμε;
οποτε πηρα την αποφαση να το ριξω..αρχισα να χαιδευω την κοιλια μου κ να λεω:μωρακι σ αγαπω πολυ,αλλα αν γεννηθεις θα εισαι δυστυχισμενο,συγνωμη γι αυτο που θα κανω..κ πολυυυυ κλαμα.επεσα κοιμηθηκα(μεσημερι ηταν)κ οταν ξυπνησα,ηταν σα να εφαγα χαστουκι κ λεω,τι πας να κανεις;;εφοσον ειχα τη στηριξη του αγοριου μου,τα υπολοιπα θα εφτιαχναν.οποτε το κρατησα το μωρο κ ηταν η πιο σωστη αποφαση που εχω παρει ποτε στη ζωη μου.
δε θα σου πω οτι ειναι ολα ευκολα..κ μενα οι γονεις μου οταν το εμαθαν ηθελαν να με πνιξουν,αλλα απ την επομενη μερα εκαναν σσαν τρελοι!ποσο μαλλον τωρα!
οποτε το πρωτο βημα ειναι να το πεις στους γονεις σου.θα σου φυγει ενα βαρος, στ αληθεια!
οσο για το οικονομικο θεμα,αν εχεις ενσημα(εστω 50 αν θυμαμαι καλα)παιρνεις διαφορα επιδοματα(κυησης,μητροτητας κλπ).
σκεψου επισης οτι πολλοι ανθρωποι εχουν παραπανω απο ενα παιδια κ μενουν ανεργοι..ε δεν πεφτουν κ να πεθανουν.
το ξαναλεω,ξερω πως ειναι δυσκολα,κ η κατασταση οπως τη βιωνεις τωρα ειναι χαλια.θα φτιαξουν ομως τα πραγματα.
ελπιζω να παρεις την αποφαση που ταιριαζει σε σενα,αυτη που σου φαινεται πιο σωστη απ ολες τις αποψεις.
δε θα σου πω οτι τα παιδια μεγαλωνουν μονο με αγαπη.θελουν πολλη αγαπη,κυριως αγαπη,αλλα μονο αυτη δε φτανει.αν δεν εχει να φαει το παιδι,πως θα μεγαλωσει;
παντως για ρουχα κλπ ολο κ καποια κοπελα θα βρεθει να βοηθησει απο δω.κ εγω ο,τι μπορω,απλως μολις γεννησα κ τα ξαναχρησιμοποιω!
ελπιζω να πανε ολα καλαSmile
(η δικη μου ιστορια ειχε happy end,κ με το οικονομικο ζητημα,κ με τους γονεις,τοσο καλα που αποφασισαμε να κανουμε κ δευτερο,το οποιο μολις γεννηθηκε)

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εκεινος λεει ναι.αλλα δεν το βλεπω,γιατι οταν δε μου δινει ξεκαθαρες απαντησεις ,αγχωνομαι.και προφανως θελω να τα ξερω ολα .το παιδι μου αφορα.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δηλαδή να σε ρωτήσω κάτι για να δω αν καταλαβαίνω καλά; Η απόφασή σου για το αν θα κρατήσεις το παιδί ή όχι έχει να κάνει αποκλειστικά από τη στάση του φίλου σου; Αν αυτός σου έλεγε τελικά ότι δεν έχει τα εφόδια που θεωρείς ότι χρειάζεται για να μεγαλώσει το μωρό σας, τι θα έκανες;

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.αρχικα να πω,οτι η αποφαση μου εξαρταται και απο το αγορι μου.οχι μονο απ αυτο.απλα ακομα ειμαι πολυ μπερδεμενη.επειτα,κι εγω γολγοθα το βλεπω.μολις ειχα μπει σε προγραμμα για το τι θα κανω και με το μεταπτυχιακο μου.και τα πηγαινα τοσο τελεια με την οικογενεια μου.φυσικα θελω μωρο,αλλα ειναι τελειως λανθασμενη η στιγμη.δεν το πιστευω!και οσο κι αν με ποναει ,νομιζω οτι δεν μπορω να στηριχτω απολυτα στο αγορι μου.ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.αλλα κι εκτρωση?το καημενο το μωρο μου!καποιος σιγουρα θα πληγωθει.και δεν το θελω.εμ,ενσημα πρεπει να εχω περιπου 20 κι αυτο ηταν που ρωτησα,αν μπορω ν αγορασω τα υπολοιπα,ωστε να παιρνω επιδομα..προσπαθω να ανοιξω παραθυρακια ,για να βγει κατι καλο Smile

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πες το στην μητερα σου κοπελα μου...μοιρασου το μαζι της...πες το...ισως τα λογια της σε κανουν να νιωσεις καλυτερα...ισως να σοκαριστει στην αρχη αλλα μετα θα το δει αλλιως...ειναι σιγουρα δυσκολη η κατασταση,αλλα θα πρεπει ν τους ρωτησεις...εαν συμβει το χειροτερο σεναριο ειναι διατεθιμενοι να σε βοηθησουν...εισαι μικρη για να το αναλαβεις ολο αυτο μονη σου...

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δε νομιζω οτι θα το παρει πολυ καλα.ξερω ακριβως τι θα μου πει" εγω χαροπαλευα κι εσυ ξερεις τι εκανες","τι του βρηκες","κατεστρεψες την οικογενεια μας","θα σε σκοτωσει ο πατερας σου".και θα εχει δικιο.αυτον τον καιρο ειναι και η κολλητη μου εγκυος και μαλιστα παντρευεται την κυριακη,κι η μανα μου οταν το εμαθε ,επα8ε σοκ.δηλαδη για μενα,8α παθει εγκεφαλικο..ειμαστε πολυ μικρες θεωρει ..και φοβαται.οταν μια φορα της ειχα πει για πλακα οτι ειμαι εγκυος,μου ειπε μετα απο καιρο οτι δεν κοιμοταν τα βραδυα,μεχρι ν αδιαθετησω..και ειναι τοσο καλη η μαμα μου.τοσο γλυκια.την αγαπαω τοσο πολυ Crying or Very sad

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Elenitsa1"]δε νομιζω οτι θα το παρει πολυ καλα.ξερω ακριβως τι θα μου πει" εγω χαροπαλευα κι εσυ ξερεις τι εκανες","τι του βρηκες","κατεστρεψες την οικογενεια μας","θα σε σκοτωσει ο πατερας σου".και θα εχει δικιο.αυτον τον καιρο ειναι και η κολλητη μου εγκυος και μαλιστα παντρευεται την κυριακη,κι η μανα μου οταν το εμαθε ,επα8ε σοκ.δηλαδη για μενα,8α παθει εγκεφαλικο..ειμαστε πολυ μικρες θεωρει ..και φοβαται.οταν μια φορα της ειχα πει για πλακα οτι ειμαι εγκυος,μου ειπε μετα απο καιρο οτι δεν κοιμοταν τα βραδυα,μεχρι ν αδιαθετησω..και ειναι τοσο καλη η μαμα μου.τοσο γλυκια.την αγαπαω τοσο πολυ Crying or Very sad


οτι και να σου πει στην αρχη , σιγουρα θα σε βοηθησει να παρεις μια αποφαση...οτι και να σου πει θα νιωσεις καλυτερα αν το βγαλεις απο μεσα σου και το μοιραστεις μαζι της...ειναι μητερα σου και σε αγαπαει,θα σε βοηθησει...

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ισως εχεις δικιο.θα της το πω.μαλλον..αφου παω στο γιατρο ομως.να ξερω ακριβως τι γινεται.

stalitsa1980

stalitsa1980
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
VRE elenitsa mou...na pas ston giatro enoeite,alla edeixe thetiko....
pes tis to kardia mou na parei tin kriada apo tora(molis kaneis horiaki dil)gt to aghos eine to heirotero ohi mono gia to moro,alla gia sena kirios pou vgazei psihosomatika,shedon kaliteri eine i stenahoria me adidrasi apo tin agonia ti tha ginei otan to mathoun

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δεν υαπρχει περιπτωση δηλαδη το τεστ να κανει λαθος?βεβαια θα μου πεις,τοτε γιατι δεν εχεις αδιαθετησει?κι αυτος ο φοβος καθε φορα που ποναω,μην παθει τιποτα.αχ φοβαμαι πολυ να της το πω. Shocked

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenitsa1 έγραψε:δεν υαπρχει περιπτωση δηλαδη το τεστ να κανει λαθος?βεβαια θα μου πεις,τοτε γιατι δεν εχεις αδιαθετησει?κι αυτος ο φοβος καθε φορα που ποναω,μην παθει τιποτα.αχ φοβαμαι πολυ να της το πω. Shocked


kalispera


katalabenw ton fobo sou polu kala alla etsi ai alios 8a to katalauei arga h grigora kalitera na tis to peis stin arxi nai 8a fonaksei alla meta 8a se boi8isei mana einai kai auti

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ας το ελπισουμε.

70Σημαντικό! απάντηση Πεμ Οκτ 18, 2012 11:32 pm

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Elenitsa1"]Καλή σου μέρα Ελενίτσα!
Διάβασα τι σου απαντησαν οι κοπέλες ,με τη σειρα μου κ εγώ έχω την ίδια άποψη!Να μην το ρίξεις το μπεμπάκι σου κουκλίτσα μου!!Είναι μια ζωούλα! Μπορεί στην αρχή στους γονείς σου να τους φανεί περίεργο και να αντιδράσουν όμως μέχρι εκεί,θα ηρεμήσουν και θα το αποδεχθούν! Αποκλείεται όταν γεννήσεις με το καλό να μην το λατρέψουν!!
Απο τέτοια παραδείγματα έχω ένα σωρό δει,2 γνωστές μου εμειναν εγκυες στα 20 ,προβληματισμένες αν θα το κρατήσουν ,τωρα 3-4 χρόνια μετα είναι τρισευτιχισμένες μανούλες ,και να... οι αμέτρητες φωτογραφίες με τις γιαγιάδες και τους παππούδες!! χεχεχε Smile
Απτην άλλη έχω μια ξαδέρφη που είχε κάνει πολύ μικρή 2 εκτρώσεις, πριν 4 χρόνια παντρέυτηκε και δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει παιδάκι,κατέστρεψε τον οργανισμό της με τις εκτρώσεις.
Ελπίζω να σε βοηθήσαμε,θα περιμένω να μάθω αν τελικα είσαι εγκυούλα!!Είναι ευλογία και θάυμα του θεούλη!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ 24 ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΕΡΝΑΕΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ (ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ) ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΘΩ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΕΝΑ ΣΟΚ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΛΘΕ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΞΕΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΧΑΖΟΓΙΑΓΙΑ! ΧΑΧΑΧΑ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΓΙΑ ΣΤΑ 45 ΤΗΣ!!! ΜΙΚΡΟΔΕΙΧΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΚΠΛΗΞΗ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΟΝΗ ΤΗΣ! ΧΑΧΑ ! ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΤΗΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΗΛΙΑΣ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Popisofia έγραψε:ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ 24 ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΕΡΝΑΕΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ (ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ) ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΘΩ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΕΝΑ ΣΟΚ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΛΘΕ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΞΕΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΧΑΖΟΓΙΑΓΙΑ! ΧΑΧΑΧΑ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΓΙΑ ΣΤΑ 45 ΤΗΣ!!! ΜΙΚΡΟΔΕΙΧΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΚΠΛΗΞΗ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΟΝΗ ΤΗΣ! ΧΑΧΑ ! ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΤΗΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ.
εννοειται και πρεπει να της το πεις,μαζι θα παρετε την καλυτερη αποφαση για σενα

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα.σχεδον το ειπα στη μαμα μου.επαθε σοκ.μου ειπε να μην πουμε τιποτα στον μπαμπα μου και τον αδερφο μου.με ρωτησε αν θελω να μαι με το αγορι μου,και της ειπα οχι ιδιαιτερα.δε θελει να το γεννησω αν ειμαι μονη μου,γιατι ο μπαμπας μου μπορει να παθει εγκεφαλικο ή να με διωξει.ουτε να τον παντρευτω θελει,αλλα δεν επεμενε τοσο σ αυτο.νιωθω λιγο καλυτερα που το ειπα.συζητησαμε για εκτρωση,μου ειπε οτι οικονομικα θα με βοηθησει,βαλαμε τα + και τα -,ειπαμε οτι πλεον σπανια να μην κανεις παιδι,αλλα καπου κολλαει κι εκεινη κι εγω.αλλα και στο αν το κρατησω κολλαει στο οικονομικο και ιδιαιτερα στη συμπεριφορα του αγοριου μου.χθες βγηκαμε,και παλι ολο λογια.καμια εξηξγηση,του ειπα πιθανες λυσεις και μου ειπε θα δουμε και θα δουμε.ολα θα πανε καλα.νομιζει οτι ειν αυτος και κανενας αλλος,και δεν καταλαβαινει οτι το μωρο θα ερθει πιο γρηγορα απ οσο νομιζει.του ειπα για τις εξετασεις,και μου λεει κανε τις πρωτες με δικα σου λεφτα και βλεπουμε.και μετα τι θα μου πει?γεννα με δικα σου λεφτα?η ριχτο στον 7ο μηνα?μετα μ εβριζε οτι χαλαω λεφτα για να κοψω τα μαλλια μου,ενω αυτος περιμενει να πιασει δουλεια σταθερα απο βδομαδα και δεν κοιταει πουθενα αλλου.δεν ειχε ουτε καν να πληρωσει το τσαι μου.και μετα μου ζητησε και λεφτα,και δεν του δωσα και μου πε οτι οταν θα χει ,δε θα μου δινει.ακομα και τωρα ανωριμος ειναι.δηλαδη,πραγματικα καλυτερα να το γεννησω μονη μου,και να το μεγαλωσω ,αν και με την οικογενεια μου δυσκολο,παρα να τον παντρευτω και να μου λεει ,δε θα πας εκει ,δε θα παρεις αυτο,δε θα κανεις το αλλο. Crying or Very sad

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι να σκεφτείς πολύ καλά αν θέλεις αυτό το παιδί και να μην παρασυρθείς από τα συναισθήματα που προκαλεί μια εγκυμοσύνη...Είσαι έτοιμη να θυσιάσεις όλα αυτά που έχεις ονειρευτεί να κάνεις για σένα;Μπορείς να αντέξεις όλη αυτή την ευθύνη που έχει ένα παιδί;Μπορείς να είσαι παρων σε αυτό το παιδί;Όλα αυτά τα λέω γιατί δεν είναι όλες οι γυναίκες έτοιμες να γίνουν μάνες όταν με το καλό έρχετε ένα παιδί...
Ξέρω ότι πολλές αυτή τη στιγμή μπορεί να σας ανέβει το αίμα στο κεφάλι με αυτά που γράφω...Επειδή προσπαθείται για παιδί και δεν έρχεται, αλλά αναλογιστείται άν ερχόταν κ σε σας ένα παιδί όταν σπουδάζατε ή όταν δεν το είχατε σκεφτεί καν ή όταν ήστασταν σε μια σχέση που ετοιμαζόσταν να φύγετε θα το κρατούσατε;
Και μην πείτε ναι λόγω τωρινής συναισθηματικής φόρτισης...Ή μην πείτε ότι προσέχατε και πέρνατε προφυλάξεις ή και γω δεν ξέρω τι...Για κάποιο λόγο κάποιες φορές τυχαίνει,δεν καταδικάζουμε κανένα εδώ...
Σκεφτείται τον εαυτό σας μερικά χρόνια πριν...Και αυτό που είδα εξ'αρχης δε μου άρεσε καθόλου, να την λέτε αμέσως στο κορίτσι ότι γιατί θα κάνει έκτρωση κ να το λέει σε ένα φόρουμ που είναι με γυναίκες που προσπαθούν να κάνουν παιδιά...
Ένα παιδί θεωρώ ότι είναι το ωραιότερο δώρο, αλλά κάποιες φορές θα πρέπει να σκεφτόμαστε και το παραπέρα...
Το να κάνεις ένα παιδί και να σκέφτεσαι οκ έχω κ μαμά να με βοηθήσει και η καταλήξη θα είναι να μεγαλώνει η γιαγιά το παιδί κ η μαμά να προσπαθεί να κάνει ότι δεν έζησε, δεν το θεωρω και το πιο ωραίο πράγμα...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kafedaki συμφωνω απολυτα μαζι σου...καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...ας σκεφτουμε ολες ,ειδικα αυτες που εχουμε κορουλες το παιδι μας σε μια αναλογη κατασταση...δεν ειναι ευκολο να μεγαλωσει ενα παιδι μονοο με την μαμα,ειδικα οταν αυτη ειναι σε τοσο νεαρη ηλικια και θελει να ζησει και αυτη την ζωη της,θελει να σπουδασει,εχει και αλλα ονειρα και φιλοδοξιες...ελενιτσα μην επηρεαζεσαι απο κανεναν,ζηγησε μονη σου τις καταστασεις και κανε αυτο που πιστευεις πως θαναι καλυτερο για τον εαυτο σου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις