Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
490 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 490 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το ντοπλερ εχω ακουσει οτι ειναι για να δει ο γιατρος ποσο γερασμενος ειναι ο πλακουντας. Σωστα? Ή μηπως γινονται και αλλες μετρησεις οπως στην αυχενικη και στην Β επιπεδου?? Γινεται σε εξειδικευμενο κεντρο οπως οι δυο τελευταιες εξετασεις ή μπορει να την κανει και ο γυναικολογος στο ιατρειο του?
Και κατι ακομα, ο καρδιοτοκογραφος τι ειναι? Ποτε την κανεις αυτη την εξεταση και τι ελεγχουν??
Πως φαινεται οτι ειμαι πρωταρα εεεε??? Laughing Laughing

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maryanastasia έγραψε:είμαι μια αμαρτωλή!!!!!!!!!!!


Τον έχω σκάσει. Και έβαλα και τα αδέλφια μου στο κόλπο και τον έχουμε πεθάνει τον καημενο

θα υπογράψω καλέ τον πειράζωωωωωω

Απαπααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!
Καλα δε ντρεπεσαι καθολου??? Να μην τον αποκαταστησεις τον ανθρωπο????
Γρηγορα στον συμβολαιογραφο για τις υπογραφεςςςςςς Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 654316 Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 654316

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ !κι εσύ μπεμπούλη έχεις ε;Με το καλο ευχομαι επίσης..αλλα έχεις καιρο ακόμα ..μπορει να γυρίσει!Εγω στην πρώτη εμεινα μεχρι την 40-41 βδομάδα ,έκανα πρόκληση ,περίμενα 15 ώρες αλλα διαστολή 2 με το ζόρι.Και το μωρο με χέρι ψηλά και έσπρωχνε λίγο στραβά οποτεδεν κατέβαινε..έτσι έκανα επείγουσα καισαρικη.τώρα πάω με καισαρικη πάλι..αλλα έχω την εντύπωση ότι πάλι θα αργούσε πολυ να γεννηθεί κι αυτο.

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Ευχαριστώ !κι εσύ μπεμπούλη έχεις ε;Με το καλο ευχομαι επίσης..αλλα έχεις καιρο ακόμα ..μπορει να γυρίσει!Εγω στην πρώτη εμεινα μεχρι την 40-41 βδομάδα ,έκανα πρόκληση ,περίμενα 15 ώρες αλλα διαστολή 2 με το ζόρι.Και το μωρο με χέρι ψηλά και έσπρωχνε λίγο στραβά οποτεδεν κατέβαινε..έτσι έκανα επείγουσα καισαρικη.τώρα πάω με καισαρικη πάλι..αλλα έχω την εντύπωση ότι πάλι θα αργούσε πολυ να γεννηθεί κι αυτο.

Ναι, κι εγω αγορακι...Κοιτα επειδη ειναι λιγο τσουποτος, 30+6 μερες ήταν 2400 μου ειπε η γυναικολογος οτι εχω 2 εβδομαδες περιθωριο για να γυρισει γιατι μετα δεν θα χωραει...
Ειναι και το ζαχαρο που ελεγχω καθημερινα και προσεχω την διατροφη οπως επισης και τα περιττα κιλακια που ειχα πριν μεινω εγκυος, οποτε μπορει να γινει καισαρικη για να μην υπαρχει προβλημα ουτε στον μπεμπη ουτε σε μενα....
Το καλο της υποθεσης ειναι οτι στην διαρκεια της εγκυμοσουνης εχασα κιλα αντι να βαλω.

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Ευχαριστώ !κι εσύ μπεμπούλη έχεις ε;Με το καλο ευχομαι επίσης..αλλα έχεις καιρο ακόμα ..μπορει να γυρίσει!Εγω στην πρώτη εμεινα μεχρι την 40-41 βδομάδα ,έκανα πρόκληση ,περίμενα 15 ώρες αλλα διαστολή 2 με το ζόρι.Και το μωρο με χέρι ψηλά και έσπρωχνε λίγο στραβά οποτεδεν κατέβαινε..έτσι έκανα επείγουσα καισαρικη.τώρα πάω με καισαρικη πάλι..αλλα έχω την εντύπωση ότι πάλι θα αργούσε πολυ να γεννηθεί κι αυτο.

Συγγνωμη γιατι μαλλον δεν καταλαβα καλα... δηλαδη πονουσες 15 ωρες???? Αυτο θελεις να μου πεις ?? Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 534787 Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 534787 [u]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:Το ντοπλερ εχω ακουσει οτι ειναι για να δει ο γιατρος ποσο γερασμενος ειναι ο πλακουντας. Σωστα? Ή μηπως γινονται και αλλες μετρησεις οπως στην αυχενικη και στην Β επιπεδου?? Γινεται σε εξειδικευμενο κεντρο οπως οι δυο τελευταιες εξετασεις ή μπορει να την κανει και ο γυναικολογος στο ιατρειο του?
Και κατι ακομα, ο καρδιοτοκογραφος τι ειναι? Ποτε την κανεις αυτη την εξεταση και τι ελεγχουν??
Πως φαινεται οτι ειμαι πρωταρα εεεε??? Laughing Laughing

Εγω ντόπλερ δεν έκανα σε καμία εγκυμοσύνη αλλα συνήθως βλέπουν την τροφοδότηση του εμβρυου και τον πλακούντα και την κυκλοφορία του αίματος αλλα δεν είμαι σίγουρη..πάντως δεν το κάνουν όλοι.
Καρδιοτοκογραφος είναι ένα μηχάνημα που μετράει συσπασεις και τους παλμους του μωρού και με ένα κουμπί που πατάς ΕΣΥ την κινητικότητα του μωρού όσο είσαι ξαπλωμενη.πόσο κλωτσαει δηλαδή. Ξπλωνεις κανένα μισάωρο με δυο ζώνες στην κοιλιά με κάτι σαν ακουστικά και αυτο βγάζει χαρτακι σαν καρδιογραφημα.απο την35-3 6 βδομάδα εμείς κάνουμε σε κάθε επίσκεψη ανα βδομάδα δηλαδή. Βλέπουν πόσο κινητική είναι η μήτρα ,το βρέφος και αν ζοριζεται το μωρο..

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:
mariaro έγραψε:Το ντοπλερ εχω ακουσει οτι ειναι για να δει ο γιατρος ποσο γερασμενος ειναι ο πλακουντας. Σωστα? Ή μηπως γινονται και αλλες μετρησεις οπως στην αυχενικη και στην Β επιπεδου?? Γινεται σε εξειδικευμενο κεντρο οπως οι δυο τελευταιες εξετασεις ή μπορει να την κανει και ο γυναικολογος στο ιατρειο του?
Και κατι ακομα, ο καρδιοτοκογραφος τι ειναι? Ποτε την κανεις αυτη την εξεταση και τι ελεγχουν??
Πως φαινεται οτι ειμαι πρωταρα εεεε??? Laughing Laughing

Εγω ντόπλερ δεν έκανα σε καμία εγκυμοσύνη αλλα συνήθως βλέπουν την τροφοδότηση του εμβρυου και τον πλακούντα και την κυκλοφορία του αίματος αλλα δεν είμαι σίγουρη..πάντως δεν το κάνουν όλοι.
Καρδιοτοκογραφος είναι ένα μηχάνημα που μετράει συσπασεις και τους παλμους του μωρού και με ένα κουμπί που πατάς ΕΣΥ την κινητικότητα του μωρού όσο είσαι ξαπλωμενη.πόσο κλωτσαει δηλαδή. Ξπλωνεις κανένα μισάωρο με δυο ζώνες στην κοιλιά με κάτι σαν ακουστικά και αυτο βγάζει χαρτακι σαν καρδιογραφημα.απο την35-3 6 βδομάδα εμείς κάνουμε σε κάθε επίσκεψη ανα βδομάδα δηλαδή. Βλέπουν πόσο κινητική είναι η μήτρα ,το βρέφος και αν ζοριζεται το μωρο..

Σ'ευχαριστω πολυ για το μινι μαθημα!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:
mamameli έγραψε:Ευχαριστώ !κι εσύ μπεμπούλη έχεις ε;Με το καλο ευχομαι επίσης..αλλα έχεις καιρο ακόμα ..μπορει να γυρίσει!Εγω στην πρώτη εμεινα μεχρι την 40-41 βδομάδα ,έκανα πρόκληση ,περίμενα 15 ώρες αλλα διαστολή 2 με το ζόρι.Και το μωρο με χέρι ψηλά και έσπρωχνε λίγο στραβά οποτεδεν κατέβαινε..έτσι έκανα επείγουσα καισαρικη.τώρα πάω με καισαρικη πάλι..αλλα έχω την εντύπωση ότι πάλι θα αργούσε πολυ να γεννηθεί κι αυτο.

Συγγνωμη γιατι μαλλον δεν καταλαβα καλα... δηλαδη πονουσες 15 ωρες???? Αυτο θελεις να μου πεις ?? Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 534787 Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 534787 [u]
Laughing
Όχι μόνο 8 ώρες πόνουσα..ουτεμε την πρόκληση δεν ήθελε ν βγει το νινι μου!Αλλα τζάμπα πονοι..καισαρικη τελικά..και φυσικά στο τέλος με έσωσε η επισκληριδιος..
Δεν πονάς όμως συνέχεια ...σε καθ ε σύσπαση μόνο...

Αν είχε πρόοδο η διαστολή θα πόνουσα πολλές ώρες ακόμα..αλλα ίσως δεν φτάναμε τόσο μακριά αν είχα διαστολή απο την αρχη.. Κανείς δεν ξέρει..αλλ ευτχως είχα καλη ανάρρωση!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το νινακι σου ποσο ειναι τωρα και ποσο ηταν στις αρχες του 8ου??

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η ανάπτυξη του εμβρύου (βιομετρικές μετρήσεις).
Η ποσότητα του αμνιακού υγρού.
Η αντίσταση στη ροή του αίματος στα αγγεία του εμβρύου και στις μητριαίες αρτηρίες της μητέρας που αιματώνουν τον πλακούντα.
Η θέση και η μορφολογία του πλακούντα.
Η κινητικότητα του εμβρύου.

Το βρήκα για το ντόπλερ!μην παραπληροφορω ..

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Η ανάπτυξη του εμβρύου (βιομετρικές μετρήσεις).
Η ποσότητα του αμνιακού υγρού.
Η αντίσταση στη ροή του αίματος στα αγγεία του εμβρύου και στις μητριαίες αρτηρίες της μητέρας που αιματώνουν τον πλακούντα.
Η θέση και η μορφολογία του πλακούντα.
Η κινητικότητα του εμβρύου.

Το βρήκα για το ντόπλερ!μην παραπληροφορω ..


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect καλα εισαι φοβερη!!!
Αν ο Θεουλης μου δωσει και δευτερο μωρακι ελπιζω να ακολουθησω τα χναρια σου...!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:Το νινακι σου ποσο ειναι τωρα και ποσο ηταν στις αρχες του 8ου??

Περίπου 1700 αρχές ογδοου και τώρα 3 κιλά.

Δεν βασιζομαι πολυ ομως στις μετρήσεις..έχουν αποκλίσεις ..Εσύ εχεις το ζαχαρο και σίγουρα θα έχει περισσότερο βάρος και άλλη αντιμετώπιση και προσοχη..

Πάω για ξαπλα!
Καληνύχτα ,όνειρα γλυκα. Αύριο πρωινό ξύπνημα για το σχολείο!

Φιλακια !

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:
mamameli έγραψε:
Το βρήκα για το ντόπλερ!μην παραπληροφορω ..


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect καλα εισαι φοβερη!!!
Αν ο Θεουλης μου δωσει και δευτερο μωρακι ελπιζω να ακολουθησω τα χναρια σου...!!!

Ευχαριστ´ω δεν έκανα τίποτα..μια αντιγραφή!
Το μόνο που σας ευχομαι όλες να έχετε αν δεν είχατε ως τώρα..τις εγκυμοσυνες μου!Μακάρι να είναι γερο το παιδάκι μου και θα πω και γεννες..ειλικρινά στο πόδι και με σχεδόν μηδενικά προβλήματα..μόνο που δεν χοροπηδαω..Όλα τα έκανα..ειδικά τώρα απο ταξίδια μεχρινσυγκρουομενα!
Σας το ευχομαι ειλικρινά!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλη ξεκουραση και σ'ευχαριστω για την ενημερωση!!!
Κι εγω παω να παρω μια αγκαλια τον αντρουλη μου!! Σημερα εχουμε επετειο γαμου!!!Κλεινουμε 9 χρονια και μπορω με σιγουρια να πω οτι ειναι η πιο ευτυχισμενη επετειος!! Εχω στην κοιλιτσα μου το πρωτο μας παιδακι!!!!
Αχχχχ ειμαι πολυ συγκινημενη!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α πολλές να κάνετε!
Χρόνια σας πολλα!
Και του χρόνου με το αγοράκι σας!

Καληνύχτα και πάλι!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και καλο μηνα να εχουμε.
επιτελους ηρθε ο νοεμβριος να γεννησω.αχ δεν αντεχω αλλο με την κοιλουμπα εκει Twisted Evil
για να δουμε ποιο θα ειναι το πρωτο μωρακι του νοεμβριου.....μαρια μαλλον η μπουμπου σου-εκτος απροοπτου-

ευη μην στεναχωριεσαι την ζουμπαω εγω την ιωαννα.....της εχω αλλαξει τα φωτα λεμε. στην φωτο ειναι αγκαλια με την μινυ της-ερωτας απο την πρωτη μερα-εχουμε μια εδω, μια στην πεθερα, μια στην μαμα μου, μια στο χωριο.χιχιχιχι να πλουτισει η ντισνευ.....
χαλια υπνος εχθες....ιδρωνα μουσκεμα λεμε-αλλαξα 3 φορες-αλλα σημερα σχεδον καλα. ασε που ενω νυσταζα δεν.... τα καλα της εγκυμοσυνης!
ρε συ μαμαμελι σιγουρ δεν εκανες ντοπλερ????ειναι στο ιδιο μηχ του υπερηχου, απλα παταει ενα κουμπακι και βλεπει την ροη αιματος -κατι μπλε και κοκκινα και κιτρινα-σου θυμισα κατι? Wink

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα εγκυουλες...Καλο μηνα... τι κανεταιι..???

Αντε, με το καλο να ερθουν τα μωρακια του Νοεμβριου... Very Happy Very Happy

Εμενα ο μηνας μου μπηκε τελεια... στις 5:15 τα ξημερωματα εφαγα ενα κλωτσιδι στα πλευρα απ τον μπεμπη που ητανε ολο δικο μου...και πεταχτικα σα να με τιναξε ρευμα....χαχαχα Very Happy

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από μένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φωτεινούλα, να σου ζήσει! Είναι κούκλα η κοράκλα σου!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρούλα, Αθανασία Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 417472

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?σημερα ο καιρος ειναι για πολυ υπνο αλλα που να τον βρεις οταν ο μεγαλος ξυπναει απο τις 7.15.
φωτεινη να σου ζησει η μικρουλα σου.να την δειτε οπως επιθυμειτε.
εμας μαλλον αυριο ερχονται τα χαλια.οποτε αυριο θα κανω ενα σκουπισμα ξεσκονισμα σφουγγαρισμα και να στρωσουμε με τον αντρα μου να τελειωνει κι αυτο.το μωρο στην κοιλια κλωτσαει συνεχως.το 1ο δεν ηταν ετσι.χτες ημουν στο σουπερ μαρκετ και εκει που περπατουσα εριχνε κατι κλωτσιες απο αριστερα.με εχει τρελανει.πιο πολυ απο κει κλωτσαει.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κ καλο μήνα κ απο μένα κοιλιτσες....Τι κάνετε;;; Εγω περιμένω την μαμα μου να έρθει να καθαρίσουμε.... Μαριαρο μου σας εύχομαι χρόνια πολλα κ να έχετε πάντα ευτυχισμενες επετείους ....Με το καλο να έρθει κ το μωρακι σας.

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερούδια και καλό μήνααααα!!!!Ο καλύτερος μήνας έφτασε, με τους πελαργούς καθ'οδόν.Κορίτσια κάποια να ποστάρει τη λίστα να βλέπουμε και τις ΠΗΤ να συγκρίνουμε τις μέρες!Εμείς κλείσαμε 12 ώρες ύπνο με τον άντρα μου,κρατάμε κάβα για όταν έρθει το μωρό! Very Happy Σε λίγο θα πάμε στο Μέγκα Μπαζάρ στην Πυλαία,έχει για άγνωστο λόγο πολύ φθηνά πράγματα που είναι από το Λιντλ...Για παράδειγμα έχει φορμάκια-εσωρουχάκια με 1 ευρώ!!!!Τα ίδια που είχε το Λιντλ νομίζω 5.*α γινει σφαγη! Very Happy Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 17 186566

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Χριστίνα!!! Καλα ψώνια σας ευχομαι....

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!!!

Φωτεινούλα μου να σας ζήσει η μπεμπούλα!!!!!
Μαριαρο να ζήσετε και με το καλό ο μπεμπάκος σας!!!!!

Αθανασία μου η μικρή σου είναι μια γλύκα!!!!!

Χτες κορίτσια είχα συνάντηση με τη μαία μου και μου είπε ότι δεν έχει εμπεδωθεί το μωρό (βέβαια αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο γιατί ειδικά στις 2τοκες μπορεί να εμπεδωθεί την τελευταία στιγμή, άλλωστε και στη Δανάη εμπεδώθηκε κατά τον τοκετό...). Μου έδωσε πάλι ένα σωρό ασκήσεις, ουφ! Μεταξύ άλλων και σεξ, αλλά πώς να τον κυνηγήσω τον καημένο που τον βλέπω και πτώμα; Και η Δανάη δε μας αφήνει και καθόλου χρόνο για να το κάνουμε...! Rolling Eyes

Σήμερα πάντως θα πάω στο γιατρό και θα δει την κατάσταση και από κάτω υποθέτω...! Άντε να δούμε τι θα μας πει!!!

Κατά τ' άλλα, δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά, είχα συσπάσεις μέσα στον ύπνο μου και μπορώ να πω πως πονούσα... Rolling Eyes Το πρωί η μικρή ξύπνησε με πολύ γκρίνια - φοβάμαι μην πάει να αρρωστήσει πάλι! Αυτά...!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Αλίκη ....Τι σημαίνει ότι δεν έχει εμπεδωθει το μωρο ;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις