Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
490 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 490 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχει και καλη προταση και εισαι ακομα εδω???? ετοιμες βαλιτσες θα ειχα.
εδω εμεις ψαχνουμε πως θα παει μονος του στην αρχη και χωρις κατι σιγουρο. αντε κοριτσακι μου παρε την οικογενεια σου και φυγε.εδω προκοπη δεν βλεπω.
ειμαι απο τους πιο απογοτευμενους ελληνες πολιτες.....

και με αυτα και με εκεινα παω να ξαπλωσω.τελος τα ψεμματα...πφ...
φιλακια

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:εχει και καλη προταση και εισαι ακομα εδω???? ετοιμες βαλιτσες θα ειχα.
εδω εμεις ψαχνουμε πως θα παει μονος του στην αρχη και χωρις κατι σιγουρο. αντε κοριτσακι μου παρε την οικογενεια σου και φυγε.εδω προκοπη δεν βλεπω.
ειμαι απο τους πιο απογοτευμενους ελληνες πολιτες.....

και με αυτα και με εκεινα παω να ξαπλωσω.τελος τα ψεμματα...πφ...
φιλακια

Δεν μου ειναι τοσο ευκολο ρε Αθανασια.Βεβαια η δουλεια ειναι πολυ καλη.Ο ξαδερφος του δουλευει σε εκεινη την εταιρια 8 χρονια και ειναι πολυ ευχαριστημενος.Μετα το νεο ετος θα το σκεφτουμε πιο σοβαρα.Σε αυτη την χωρα ολα πανε προς το χειροτερο και εγω τωρα σκεφτομαι μονο το καλυτερο μελλον για το παιδι...Αντε καλο σου βραδυ και φιλια!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το αν θα πας να ζήσεις σε μια ξένη χώρα εξαρταται από πολλά. Εσύ δουλεύεις εδώ?

αν του προσφέρουν καλή δουλειά πρέπει να το σκεφτείς σοβαρά γιατί εδώ τα πράγματα δεν βλέπω να φτιαχουν,,έχεις δίκιο για το 10ωρο αλλά για να καταλάβεις εγω δουλευω 12 ωρο κάθε μερα και ο καλός μου 12ωρο στηνκαλύτερη και αυτό απλά για να βγαίνουν τα έξοδα. Δεν λέω πως δεν είμαστε οκ αλλά για τόσες ώρες δουλειάς δεν αξίζει.

είναι δύσκολο πολύ να αφήσεις τους δικός σου (εγώ γύρισα ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ) αλλά αφού θα είσαι με τον καλό σου και το παιδάκι σας ολα γίνονται.

τέλος επειδή έχω ζήσει και Ιρλανδία και Αγγλία και Γερμανία να σας πω πως η Ελλάδα παρότι εγώ είμαι η πρώτη που βρίζω έχει και πάρα πολλά καλά. πω πω πολλά είπα Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 33 328109

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:το αν θα πας να ζήσεις σε μια ξένη χώρα εξαρταται από πολλά. Εσύ δουλεύεις εδώ?

αν του προσφέρουν καλή δουλειά πρέπει να το σκεφτείς σοβαρά γιατί εδώ τα πράγματα δεν βλέπω να φτιαχουν,,έχεις δίκιο για το 10ωρο αλλά για να καταλάβεις εγω δουλευω 12 ωρο κάθε μερα και ο καλός μου 12ωρο στηνκαλύτερη και αυτό απλά για να βγαίνουν τα έξοδα. Δεν λέω πως δεν είμαστε οκ αλλά για τόσες ώρες δουλειάς δεν αξίζει.

είναι δύσκολο πολύ να αφήσεις τους δικός σου (εγώ γύρισα ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ) αλλά αφού θα είσαι με τον καλό σου και το παιδάκι σας ολα γίνονται.

τέλος επειδή έχω ζήσει και Ιρλανδία και Αγγλία και Γερμανία να σας πω πως η Ελλάδα παρότι εγώ είμαι η πρώτη που βρίζω έχει και πάρα πολλά καλά. πω πω πολλά είπα Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 33 328109

Μαιρη ολα αυτα σκεφτομαι.Γινεται ενας χαμος μεσα στο κεφαλι μου.Σκεφτομαι υπερ και κατα αλλα ακρη δεν βγαινει.Τον δικο μου τον βαλαν για 10ωρο απο 7ωρο-8ωρο και του ειπαν πως η θα δουλεψει τοσες ωρες για τα ιδια λεφτα η να φυγει.Θελοντας και μη δεχτηκε γιατι αλλιως λεφτα καπουτ.Εγω δουλευα και σε 2-3 μηνες σκεφτομουν να ξαναρχησω γιατι και παλι με εναν μισθο δεν γινεται.Την δευτερα θα ξαναμιλησει με αυτον που του εκανε την προταση και θα δουμε απο εκει και περα.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κάτσε να περάσετε γιορτές με το παιδάκι σας και μην αγχώνεσαι. Σιγά σιγά αυτές τις αποφάσεις δεν τις παίρνουμε σε μία μέρα.

Ελπίζω να μιλάτε την γλώσσα θα σας διευκολύνει!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:κάτσε να περάσετε γιορτές με το παιδάκι σας και μην αγχώνεσαι. Σιγά σιγά αυτές τις αποφάσεις δεν τις παίρνουμε σε μία μέρα.

Ελπίζω να μιλάτε την γλώσσα θα σας διευκολύνει!!

Κι εγω αυτο ειπα ας το συζητησουμε ξανα και ξανα.Δεν ειναι παιξε γελασε αυτο.Μιλαμε και οι δυο γερμανικα και αγγλικα.Ουφφ εμεις να ειμαστε καλα και ολα τα υπολοιπα τα βρησκουμε,αυτο λεω συνεχεια μπας και το πιστεψω κι εγω

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι όμως έτσι είναι !! κοιτα να χαρείς τις γιορτές με το παιδάκι σου γιατί έτσι όπως μας έχουν κάνει δεν χαιρόμαστε τίποτα πια!! Θα δείτε αρκεί να είστε αγαπημένοι και το παιδάκι σας να είναι καλά!!!

και εγώ αν συνεχίσει έτσι ε θα τον πάρω και θα φύγουμε πάλι!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φάγαμε, αλλάξαμε κ πάνα κ υπνο πάλι!!!!
Εύη πάτε κ εσείς, ε?
Τι να πω ρε κορίτσια, έτσι όπως τα έχουν κάνει εδώ, μόνο αν ξεσηκωθούμε όλοι θα γλυτώσουμε. Αλλιώς δε βλέπω να αλλάζει κάτι (προς το καλύτερο, γιατί προς το χειρότερο μπορεί να αλλάξει).
Αλλά είμαστε Ελληνάρες, κοιτάμε μόνο να βολευτούμε. Κ στις πορείες πάμε μόνο όταν μας πιάνει προσωπικά η κρίση.
Αφού μιλάτε κ οι 2 Γερμανικά, πηγαίνετε κ αν δεν την παλευετε, επιστρέφετε. Μη σας μείνει η απορία σε λίγο καιρό πως θα ήταν η ζωή μας αν είχαμε φύγει?

Τεσπα πάω για νάνι.
Αθανασία, δεν γέννησες ε? Κρατήσου αγάπη...2 μέρες έμειναν!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ χρόνια πολλά στις Αννούλες!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες μανούλες,μπεμπάκια κ κοιλίτσες..κλασικά μπαίνω να διαβάσω κ να μιλήσω,αλλά με τον νόμο του Μέρφυ την πατάω,, Very Happy Very Happy Γράφω θηλάζοντας τώρα..Αθανασία 2 κ' σήμερα Laughing Εύη εδώ και εγώ που έχω μόνιμη δουλειά έτσι όπως πάει σκεφτόμαστε το έξω,μια κ έχουμε την ευθύνη ενός παιδιού..Μαίρη μου έριξα το γέλιο της αρκούδας,θεός ο ψηλός,πάει επάξια με τον δικό μου Έλληνα ψηλό Laughing Laughing Ζωγραφίζω,ή τουλάχιστον ζωγράφιζα κ εγώ ερασιτεχνικά,αλλά έτσι όπως είναι ο τοίχος στο δωμάτιο της μικρής,κ του σαλονιού (ανάγλυφος,σαν σπηλιά ένα πράγμα) ,ούτε ταπετσαρία ούτε ζωγραφιά παίζει..αυτοκόλλητα κ απλίκα φωτιστικό νύχτας..αλλά ακόμη κ οι κουρτίνες γουίνι είναι,λες κ εγω να πάρω κ οδοντόβουρτσα να πάει ασορτί ? Very Happy Very Happy Ευτυχώς ακόμη παλεύω τον θηλασμό,παρότι μεγαλώνει κ ενώ όλα γίνονται σωστά δεν τησ φτάνει πάντα το γάλα μου κ δίνω 1 φορά συνήθως κ ξένο,είμαστε φαγούδες τι να κάνουμε..ευτυχώς άρχισε να κοιμάται σερί κ 5ωρο,6ωρο που κ που την νύχτα κ άρχισα να νιώθω ύπνο..να τα κάνεις όλα μόνη παιδί κ σπίτι κ αύπνη,ενα πακετάκι είναι,αλλά γι αυτήν τα πάντα..Μαίρη δες τις σειρες τώρα που μπορείς,μαζεύονται2,3 επεισόδια απο τις δικές μου πρίν καταφέρω να τις δώ όταν κοιμάται το μωρό Wink Χρόνια πολλά κ στις Αννούλες..φλυάρησα μάλλον Very Happy Δεν θυμάμαι κάτι άλλο να σχολιάσω τώρα,μάλλον ξεχνάω,σοοορρυυυυ Very Happy Very Happy Ματς μουτσ Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 33 417472

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy
χρονια πολλα και καλα στις αννουλες.
βρε κοριτσια εγω το θεωρ κοροιδια να ειμαστε στο ελλαδισταν να δουλευουμε ολη μερα και οι 2 μας, τα παιδια μας να ειναι παρατημενα σε μια γιαγια-και ειμαστε και τυχεροι που υπαρχει γιαγια-, με αποτελεσμα να μην μπορουμε μια κυριακη που θα καθομαστε να παμε σε μια ταβερνα να φαμε ή να παμε διακοπες σαν ανθρωποι -οχι στο χωριο-. και τα παιδια μας τι μελλον εχουν εδω? μορφωση? χαχαχα το αλλο με τον τοτο το ξερετε? και την τελικη εγω και η οικογενεια μου δεν ειμαστε βολεμενοι απο την πισω πορτα στο δημοσιο.ας κατσουν αυτοι εδω να φανε το πακετο.
πολλα ειπα παλι, αλλα δεν μπορω, με πνιγει η αδικια που βιωνω.
ελενη μου ναι 1+1 παει ερχεται ο μπεμπης το πηραμε αποφαση....
παμε στην μαμα σημερα για ΜΟΥΣΑΚΑ. λεμε θα φαω ενα ταψι και ας εχω καουρα μεχρι αυριο, δεν με νοιαζει χαχαχα, μετα καφεδακι στην πεθερα και μετα επισκεψη στην νονοα της ιωαννας. α θα σας βαλω φωτο μερα τι δωρο της πηρε ο ταριφακος......πολυ γελιο λεμε. θα μαζευτουμε βραδυ-δεν μπορω να κατσω μεσα σημερα. τα λεμε το βραδυ. φιλακια κοριτσακια μου
φωτεινη υπομονη σε λιγο καιρο θα εχετε ηρεμησει με τον υπνο-και παλι πολη καλα το πατε-.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα εγκυούλες και μαμάδες!!! Καλημέρα μωράκια και εμβρυάκια!!!
Ανάψαμε τζάκι! Δεν πήγαινε άλλο! Το δωμάτιο που κοιμάται η μικρή έχει έναν θερμοπομπό και καίει μέρα νύχτα. Ήρθε ο χειμώνας και στην Πάτρα! Ο παιδίατρος μας είπε ότι καλό είναι το μωράκι να μην είναι στο ίδιο δωμάτιο με το τζάκι, αλλά δεν απαγορεύεται. Εσας τι λένε οι γιατροί σας; Αθανασία μου καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε τα 3 σας!!! Με το καλό κι ο μπέμπαρος θα σας κάνει τρελούς σου λέω! Η Ιωάννα πιστεύω θα το παίζει μαμά του κι όχι αδερφή του! Θα τον δει σαν παιχνίδι! Φιλάκια πολλά!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερούδια!Δίνω το παρών μετά από φρικτή μέρα κι ακόμα χειρότερη νύχτα.. Είμαι υπερκουρασμένη κι υπερπιασμένη κι υπεραγχωμένη!Μαράκι μαμά μελίνας δώσε σε μένα το περίσσειο γάλα γιατί αρχίσαμε να τρώμε κάτι 80-90 μλ γάλα τη φορά και δεν την προλαβαίνουνε τα καημένα τα βυζάκια μου!!!!Αφού πάω να βγάλω με το θήλαστρο και φτάνω με το ζόρι τα 60 μλ. (χτες βράδυ έφτασα ρεκόρ ξηρασίας,με ξεζούμισε και στο θήλαστρο έβγαλα 30 μλ μετα κόπων και βασάνων)'ολη μέρα χτες αγκομαχούσε,το απόγευμα το περάσαμε με κλάματα και όλη νύχτα αγκομαχητά πάλι.Τη λυπάμαι τόσο πολύ!!!!!!! Sad κλαίω μαζί της!Το πορτ μπεμπέ πια είναι διακοσμητικό γιατί κοιμάται μόνο αγκαλιά ή δίπλα μ στο κρεβάτι.Θα τρελαθώ στο τέλος!(παίρνω το βραβείο της κλαψας,το ξέρω!!!! Embarassed Embarassed )Κατα τ άλλα καλή τύχη σε όσες θέλουνε να ξενιτευτούνε,μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς να φύγουμε και δεν το αποκλείουμε στο μέλλον!Σκατά κι απόσκατα είναι πλέον εδώ.Αθανασία μου,καλό κουράγιο γλυκιά μου,θα περάσουνε γρήγορα αυτές οι ώρες και θα βγει το μπεμπάκι!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:Καλημέρα εγκυούλες και μαμάδες!!! Καλημέρα μωράκια και εμβρυάκια!!!
Ανάψαμε τζάκι! Δεν πήγαινε άλλο! Το δωμάτιο που κοιμάται η μικρή έχει έναν θερμοπομπό και καίει μέρα νύχτα. Ήρθε ο χειμώνας και στην Πάτρα! Ο παιδίατρος μας είπε ότι καλό είναι το μωράκι να μην είναι στο ίδιο δωμάτιο με το τζάκι, αλλά δεν απαγορεύεται. Εσας τι λένε οι γιατροί σας; Αθανασία μου καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε τα 3 σας!!! Με το καλό κι ο μπέμπαρος θα σας κάνει τρελούς σου λέω! Η Ιωάννα πιστεύω θα το παίζει μαμά του κι όχι αδερφή του! Θα τον δει σαν παιχνίδι! Φιλάκια πολλά!

Καλησπέρες!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 33 315810 Εμάς είπε ότι επιτρέπεται και στο ίδιο δωμάτιο για καμιά ωρίτσα,όχι παραπάνω τώρα που ακόμα είναι μικρούλα!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις μολις τελειωσαμε με τον στολισμο του δεντρου και το απογευμα θελω να φτιαξω και μελομακαρονα.κατεβασαμε και ολα τα πραγματα του μωρου.καλαθουνες ρηλαξ καθισματακι.εχει γεμισει το σπιτι πραγματα.να δω που θα τα βαλουμε.
αθανασια υπομονη σε 2 μερες θα τον εχεις αγκαλια.
οσες σκεφτεστε να φυγετε να το κανετε.πιστευω οτι θα μεγαλωσουν αυτα τα παιδια καλυτερα καπου αλλου.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Εφιάλτης και πάλι !
Η Μελίνα πυωδη αμυγδαλιτιδα...πυρετός και γκρίνια.
Ο Θεός να το φυλάει το μωρο !
Ειρήνη κι εμείς χθες στολισαμε και κάναμε μελομακαρονα!
Αλίκη ευτυχώς την ώρα που θηλαζω απο το ένα το άλλο αδειάζει..δυστυχώς δεν φτάνει το επιθεμα ούτε το κοχύλια καμία φορα και λερωνω τα πάντα.ευτυχώς όμως γιατί δεν μπλοκάρουν ..μακάρι να μη με πιάσει.
Στο κοχύλι μαζεύω απο 35 εώς 70 μλ.αν το αποστειρωνω κάνω τράπεζα.
Χριστίνα να σου στείλω αν και το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό του πόσο γαλα έχεις .εγω με τόσο γαλα δεν μπορω να βγάλω σχεδόν τίποτα!
Αθανασία έρχεται ε;
Σας φιλω η Μελί έχει ριγος και ο μπεμπης πείνασε!

Υγ.Εύη μην χάνετε ευκαιρίες για πιο ανθρώπινη ζωη!σκεφτείτε το !

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Xριστινάκι σε νιώθω κορίτσι μου,ειδικά στις δικές σας μέρες ηλικίας ήμουν κομμάτια,και με ελάχιστη βοήθεια από οποιονδήποτε..Κα΄νε ότι μπορείς με τον θηλασμό και μην τρελαίνεσαι,τουλάχιστον να λές πως προσπάθησες..έτσι σκέφτομαι εγώ τώρα,έχοντας πριν συνέχεια ενοχές που έδινα κ ξένο γάλα,αλλά η δικιά μου που πίνει τώρα 120 με 130 δυσκολεύομαι ακόμη να την προλάβω,με ξεβυζαίνει..ειδικά προς το βράδυ αν τρώει συχνά στερεύω,τα μετρώ κ εγώ με το θήλαστρο που βγάζω που κ που..η δική μου παιδίατρος είπε καλό να αποφεύγετε το τζάκι ακόμη,ξεραίνει υπερβολικά την ατμόσφαιρα,συν η κάπνα.. Smile Ειρήνη εγώ στόλισα πριν 1 εβδομάδα,όχι τρελά πράγματα,η μάνα μου βοήθησε λίγο..μελομακάρονα κτλ πάλι θα μου φέρουν..με μωρό 2 μηνών δεν πιάνομαι να κάνω κ αυτό,καήκαμε.. Very Happy Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Καλημέρα!

Εφιάλτης και πάλι !
Η Μελίνα πυωδη αμυγδαλιτιδα...πυρετός και γκρίνια.
Ο Θεός να το φυλάει το μωρο !
Ειρήνη κι εμείς χθες στολισαμε και κάναμε μελομακαρονα!
Αλίκη ευτυχώς την ώρα που θηλαζω απο το ένα το άλλο αδειάζει..δυστυχώς δεν φτάνει το επιθεμα ούτε το κοχύλια καμία φορα και λερωνω τα πάντα.ευτυχώς όμως γιατί δεν μπλοκάρουν ..μακάρι να μη με πιάσει.
Στο κοχύλι μαζεύω απο 35 εώς 70 μλ.αν το αποστειρωνω κάνω τράπεζα.
Χριστίνα να σου στείλω αν και το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό του πόσο γαλα έχεις .εγω με τόσο γαλα δεν μπορω να βγάλω σχεδόν τίποτα!
Αθανασία έρχεται ε;
Σας φιλω η Μελί έχει ριγος και ο μπεμπης πείνασε!

Υγ.Εύη μην χάνετε ευκαιρίες για πιο ανθρώπινη ζωη!σκεφτείτε το !
περαστικα στο μελινακι μαρια.οσο μπορεις μακρυα απο το μωρο.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ Ειρήνη!
Κορίτσια η προσπάθεια μετράει Wink

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα τι καλημέρα δηλαδή 3 πήγε η ώρα.

εγώ σήμερα δεν το έχω μια καταχνιά έχει εδώ α πα πα αγχώθηκα κιόλας όλα μαζί μου βγήκανε. Εριξα και το κλάμα μου (ακουσα του Χατζιδάκι το τραγούδι σε λατέρνα στο γιου τιουμπ ΟΡΜΟΝΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ) και οκ.


Ψάχνω παιδίατρο κορίτσια μετά από πόσες μέρες πρέπει να έρθει σπίτι να δει την μπέμπα με το καλό? Μήπως έχετε κανέναν προς Ηλιούπολή μεριά??

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια !!! Εμείς πάλι το ριξαμε στο ξενυχτι απόψε στις 2 μισή κοιμήθηκε η μπεμπα αλλα ευτυχώς δεν έκλαιγε ουτε γκρινιαζε, είχε μόνο ορθάνοιχτα τα ματακια της κ μας κοιτούσε... Ετσι που την βλέπω να με κοιτάει μου έρχεται να την ρουφηξω... Μαρία μου περαστικά στην Μελινα σου κ όσο μπορείς να την κρατάς μακριά απο τον μπεμπη ... Για τον θυλασμο που λέτε κ εμένα 90 ml πίνει κ δεν της φτάνει για όλη μέρα το δικό μου κ της δίνω κ εγω ανα 2 γεύματα συμπλήρωμα αν κ ξεκίνησα να πινω κάτι χάπια αλλα ειναι νωρίς μάλλον ακόμα για να δώ διάφορα ... Για το τζάκι κ εμένα ο παιδιατρος μου είπε ότι καλύτερα να μην ειναι το μωρο πολλή ώρα το πολύ καμμια ώρα ... Μαίρη εγω έφερα τον παιδιατρο σπιτι να την δει πρώτη φορά οταν ήταν 10 ημερών...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Καλημέρα εγκυούλες και μαμάδες!!! Καλημέρα μωράκια και εμβρυάκια!!!
Ανάψαμε τζάκι! Δεν πήγαινε άλλο! Το δωμάτιο που κοιμάται η μικρή έχει έναν θερμοπομπό και καίει μέρα νύχτα. Ήρθε ο χειμώνας και στην Πάτρα! Ο παιδίατρος μας είπε ότι καλό είναι το μωράκι να μην είναι στο ίδιο δωμάτιο με το τζάκι, αλλά δεν απαγορεύεται. Εσας τι λένε οι γιατροί σας; Αθανασία μου καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε τα 3 σας!!! Με το καλό κι ο μπέμπαρος θα σας κάνει τρελούς σου λέω! Η Ιωάννα πιστεύω θα το παίζει μαμά του κι όχι αδερφή του! Θα τον δει σαν παιχνίδι! Φιλάκια πολλά!

Καλησπέρα κ πάλι. Σήμερα με έχει πεθάνει η μικρή, δεν σταματάει καθόλου το κλάμα. Τώρα μόλις κατάφερα να βάλω φαγητό για μεσημέρι. Δήμητρα κ εμείς έχουμε θερμοπομπό στο δωμάτιο μας που είναι η μικρή κ είναι ανοιχτό συνέχεια κ στο υπόλοιπο σπίτι θα βάλουμε ξυλόσομπα. Πάλι μας βγαίνει αρκετά το κόστος αλλά θα κάνουμε απόσβεση. Δεν ξέρω αν πειράζει το τζάκι.

Αθανασία καλά να περάσετε!
Χριστίνα κ εμένα αγκομαχεί αλλά δεν έχω ρωτήσει το γιατρό. Εσύ τον έχεις ρωτήσει?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σευχαριστώ Μαρία

εδώ εγώ βλέπω την φωτο της και θέλω να την ρουφήξω εσύ τι να πεις!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου τι κανετε? Προχθες βγηκαμε απ το μαιευτηριο.

Δεν προλαβαινω να διαβασω νεα. Ο μπεμπης μου κανει κολπα με το θηλασμο.
ΠΧ Ενω χθες απ τοπρωι ως το απογευμα ετρωγε κ μετα κοιμοταν κανενα τριωρο, απο χθες το βραδυ μεχρι σημερα μας εχει πεθανει. Καθεται πολυ ωρα στο στηθος, κι οταν πια τον αφησουμε, μετα απο κανενα δεκαλεπτο ξαναρχιζει το κλαμα κ ανοιγει το στομα και ψαχνεται. Αποτελεσμα να σπαταλαμε κανενα διωρο συνολικα σε καθε γευμα για να κοιμηθει ενδιαμεσα γυρω στη 1-1.30 ωρα.

Μου περνανε ολες οι κακες σκεψεις απ το μυαλο ετσι απειρη που ειμαι, απο το οτι δεν του φτανει το γαλα μου, μεχρι οτι ειναι σκληρο το στηθος μου κ δεν τραβαει, μεχρι οτι τον κακομαθα κ το βρισκει για πιπιλα.

Καθυσηχαστηκα μονο (προσωρινα...) οταν διαβασα αυτο το αρθρο της Πατσουρου για το πρωτο 40ημερο που λεει οτι δεν υπαρχει ωραριο τον πρωτο καιρο κ οτι μπορει να θηλαζεις και 18 ωρες το 24ωρο κ ειναι φυσιολογικο...
http://thilasmos.com/2010/08/01/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82-40-%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B5/

Τι να πω δεν ξερω, τωρα τον θηλαζω κ με το αλλο χερι γραφω, γι αυτο κ λειπουν οι τονοι Shocked

Παντως απο τσισακια κ κακακια φαινεται μια χαρα, τον αλλαζουμε αρκετες φορες τη μερα.

Εσεις τι κανετε? Ολα καλα? Ειχαμε αλλα γεννητουρια οσο ελειπα?

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α,οτανλεω σπαταλαμε κανενα διωρο τη φορα εννοω μαζι με όλα τα ενδιαμεσα, δηλαδη να τπυ αλλάξουμε πανα, να τον βάλουμε στην καλαθουνα νομιζοντας οτι τελείωσε και να μένει εκεί για κανα δεκάλεπτο ώσπου να ξανακλάψει κλπ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις