Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 30]

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
popi_dim έγραψε:Το τελευταίο του ζύγισμα ήταν αρχές του μήνα που είχε έρθει ο παιδίατρος.
Ηταν 5540kg και 62cm (γεννήθηκε 3160 και 52cm).Ο μπέμπης μου κρατάει σιλουέτα, είναι σχετικά αδυνατούλης αλλά δεν πειράζει.
Εσένα πόσο είναι?


πλακα κανεις. ο δικος μας δεν σηκωνεται. κι εμεις πριν 3 μερες ηταν 67 εκατ, και 8400 παρακαλω.και γεννηθηκε 3380. μεχρι τη βαπτιση ποσο θα παει.??

http://otanexoesena.blogspot.gr/

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια! Μετά από μερικές δύσκολες νύχτες (δεν κοιμόταν καθόλου τις προηγούμενες νύχτες, ήθελε να είναι συνέχεια στο στήθος!!!! φοβάμαι μήπως το έκανε από αντίδραση που άρχισα να λείπω τα πρωινά στη δουλειά..... Mad ) χθες κοιμήθηκε από τις 11.20 μέχρι στις 4.40!!!! Αφού κατά τις 4 ξύπνησα τρομαγμένη μήπως έπαθε κάτι και δεν ακούστηκε μέχρι εκείνη την ώρα! Και το ζουζούνι μου κοιμόταν του καλού καιρού...φτου φτου μην το γρουσουζέψω κι αρχίσει πάλι τις αϋπνίες.... Εμείς πριν μια εβδομάδα που πήγαμε στο γιατρό ήμασταν 5930gr και 62 εκατοστά. Εσείς όλες καλά;;;

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε?
kkkk χαίρομαι που το μικρό σου μπήκε πάλι σε πρόγραμμα.Να μην ταλαιπωρήσε κι εσύ.Δεν αποκλείεται να του λείπεις και να σε ήθελε συνέχεια κοντά του για να νιώσει ασφάλεια.
Πάντως απ'ότι βλέπω ο δικός μου είναι ο πιο αδύνατος!
Και οι δυο σας θηλάζετε, ετσι δεν είναι?Κάθε πότε τρώνε τα μωρά σας?Εμένα τρώει κάθε 2 ώρες και το βράδυ θα ξυπνήσει 1-2 φορές.

evi_72


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 9 215994 Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 9 215994
Καλημέρα και από εμένα
Εμείς είμαστε καλά,χτες κοιμήθηκε 12 παρά και τον ξύπνησα εγώ στις 6κ30 ,ήταν παγωμένο το καημένο,τα χέρια και τα μπράτσα του μέχρι πάνω ,στεναχωρέθηκα πάρα πολύ,είχε πέσει η θερμοκρασία στους 17!!!Τον τύλιξε μετά σα μούμια με το κουβερτάκι κ από πάνω ακόμη 1 κουβέρτα και κοιμήθηκε πρώτη φορά μέχρι τις 10!!!
Κατά τ άλλα πολύ γκρίνια ,όλη μέρα αγκαλίτσα θέλει,μόνο εκεί ηρεμεί και λίγο στο ρηλάξ (θαυματουργή δόνηση!!)
Κατερίνα,χαίρομαι που κοιμηθήκατε,φτου φτου,έτσι να συνεχίσετε,μεγάλη υπόθεση ο νυχτερινός ύπνος.
Popi εμένα ο δικός μου τρώει όποτε να ναι,όσο να ναι,κανένα πρόγραμμα.το βράδυ τρώει μια φορά μόνο.
Κορίτσια ο δικός μου,τελευταία φορά που τον μετρήσαμε ήταν 4300γρ και 55 εκ ---2 μηνών--και τώρα,σχεδόν 3 μηνών ουτε 5 κιλά δεν πήγε.πρέπει να είναι το πιο μικροσκοπικό μωρό εδώ μέσα μου φαίνεται..
Pamicha 8400γρ?ουάουυυυ!!!έχεις σούπερ θρεπτικό γάλα!!!Τρως κάτι ιδιαίτερο?έχεις καμμία συμβουλή να δώσεις?κορίτσια από υγρά πόσο και τι πίνετε?από φαγητά?έχετε παρατηρήσει κάποιο φαγητό να βοηθάει να έχετε πιο πολύ γάλα? Wink

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο δικός μου τρώει ανά τρίωρο τη μέρα και πολλές φορές τον αφήνω και 3,5 ώρες αν φαίνεται να μην πεινάει. Το βράδυ δεν έχει στρώσει όμως ακόμα...ανάλογα...σήμερα που κοιμήθηκε έφαγε στις 11 το βράδυ και μετά 5 παρά και μετά στις 8 το πρωί. Αλλά τα άλλα βράδια που έχει όλη νύχτα σχεδόν το στήθος στο στόμα δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο τρώει....μάλλον τρώει πολύ-πολύ!!!

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ω μωρέ κρύωνε το καημένο...Να το σκεπάζεις πιο πολύ το βράδυ για να είναι ζεστά.
Εσύ τον ξυπνάς μόνη σου για να φάει?
Πάντως εγώ τρώω ότι θέλω.Ξέρω ότι οι σούπες και η μπύρα βοηθάνε στην αύξηση παραγωγής αλλά δε θα άντεχα 4 μήνες να τρώω σούπες!Το έκανα τις πρώτες μέρες μόνο και μετά τα παράτησα.Ποτέ δεν έπινα πολλά υγρά οπότε και τώρα δεν πίνω.
Αφού δε φαίνεται να πεινάει ο μπέμπης, όλα καλά.Δεν έχουν και όλα τα μωράκια ίδια όρεξη ούτε τον ίδιο σωματότυπο.

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα πάλι κορίτσια σχεδόν στους 2 μήνες σταμάτησε να ξυπνάει το βράδυ.Κοιμόταν στις 12 και ξύπναγε μετά τις 6.
Μετά τους 3 μήνες άρχισε πάλι να ξυπνάει τα βράδια.Περιμένω να δω πότε θα ξαναστρώσει ο φαγάνας...

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εύη, την ίδια ανάπτυξη έχουν τα μωρά μας. Οπότε μην στεναχωριέσαι δεν είναι ο πιο αδύνατος στο γκρουπ.
Η μπέμπα μας 2 μηνών ήταν 4300 και 3 μηνών 4600. Γεννήθηκε δε 3070. Δεν με στεναχωρεί το ότι βάζει τόσα λίγα γιατί δεν δείχνει να δυσανασχετεί. Όπως είπα κοιμάται πολλές ώρες το βράδυ συνεχόμενα και το ίδιο το πρωί. Το πρόγραμμά της είναι: Ύπνος, ξύπνημα και τάισμα, παιχνίδι και σε καμιά ωρίτσα πάλι ύπνος. Δεν γκρινιάζει τα κακά της τα κάνει πολύ συχνά (4-5 φορές τη μέρα) και γελάει και μιλάει διαρκώς. Όποτε λέω ότι πήρε τον καλό μεταβολισμό του μπαμπά της και θα γίνει φιγουρίνι Very Happy Very Happy Very Happy .
Μόνο που τώρα ξυπνάει στη διάρκεια της μέρας ανά 3ωρό ή και στις 2,5 ώρες.
Πάντως την αφήνω τα πρωινά πολλές φορές και βγαίνω για καφέ. Τις τελευταίες μέρες καφεδιάζομαι διαρκώς μιας και ο σύζυγος έχει άδεια. Την αφήνω και το πρωί για το γυμναστήριο.
Το βράδυ εγώ τη βάζω σε υπνόσακο και ρίχνω από πάνω και το παπλωματάκι. Τα χεράκια της είναι κρύα αλλά όχι το σωματάκι της. Από μέσα της φοράω και κάλτσες και παπαλάκια στα πόδια. Ε, δε πιστεύω να κρυώνει και στα πόδια. Το καλό με τον υπνόσακο είναι ότι αν ξυπνήσει χαράματα για θηλασμό τότε την παίρνω αγκαλιά χωρίς να κρυώσει.

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια τα τρωω ολα. και μεχρι στιγμης δεν εχω φαει ουτε σουπα ουτε ηπια μπυρα. πινω ομως σιγουρα 1 λιτρο χυμο και 2 λιτρα νερο ολη μερα. διψαω πολυ. κατα αλλα ολη μερα θηλαζω. καθε 2 ωρες σιγουρα. και το βραδυ 4 φορεσ σιγουρα θα ξυπνησει για να φαει. παντως ο μικρος γεννηθηκε 3380 δεν εδειχνε οτι θα μεγαλωνε τοσο γρηγορα. με εχει βγει η μεση μου και η πλατη μου, αλλα τι να κανουμε.

http://otanexoesena.blogspot.gr/

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νομίζω ότι τα χεράκια τους είναι κρύα τις περισσότερες φορές.Το σωματάκι τους εχει σημασία να μην είναι κρύο.
Πάντως Δέσποινα βλέπω ότι έχεις ευχαριστηθεί βόλτα Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 9 654316 Μπράβο!!Είσαι τυχερή...
Εγώ χθες άφησα τον μπέμπη για καμια ώρα να πάω σουπερ μάρκετ και έκλαιγε συνέχεια...Γύρισα σπίτι άρον άρον...

evi_72


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια
Πως είστε?Τα μωράκια σας?
Χτες τον έβαλα σε υπνόσακο τύπου sleeping bag να κοιμηθεί γύρω στις 11και 15 και τον ξύπνησα εγώ στις 6 και 30!!!Θαύματα κάνει η ζέστη,χαχαχα αν και όλη μέρα γενικώς δεν πολυκοιμάται κάτι τέταρτα στην αγκαλιά μου και αν κοιμηθεί ποτέ κανα μισάωρο θα είναι θαύμα!!!
Popi τον ξυπνάω και τον ταίζω γιατί το στήθος μου πρήζεται πάρα πολύ το βράδυ,να φανταστείς ξυπνάω από τον πόνο.Τώρα τελευταία δεν ξυπνάει,πιο πριν ξυπνούσε κανα δυο φορές.
Κορίτσια ζηλεύω που τα ταίζετε καθε 3 ώρες!!Δηλ τρώνε κ κοιμούνται μέχρι το επόμενο γεύμα?φοβερό μου φαίνεται !!!Θέλω και εγώ!!!
Pamicha εγώ διψούσα στην αρχή.Τώρα πια όχι αλλά φροντίζω και εγώ να πίνω 3 lt νερό,2 χυμούς και 2 τσάγια θηλασμού οποσδήποτε.Και τρώω βρώμη για πρωινό γιατί διάβασα ότι βοηθάει

evi_72


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
popi_dim έγραψε:Νομίζω ότι τα χεράκια τους είναι κρύα τις περισσότερες φορές.Το σωματάκι τους εχει σημασία να μην είναι κρύο.
Πάντως Δέσποινα βλέπω ότι έχεις ευχαριστηθεί βόλτα Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 9 654316 Μπράβο!!Είσαι τυχερή...
Εγώ χθες άφησα τον μπέμπη για καμια ώρα να πάω σουπερ μάρκετ και έκλαιγε συνέχεια...Γύρισα σπίτι άρον άρον...
Ξέρεις καθόλου τους μάρσιππους που λέγονται mei tai και φοριούνται πανεύκολα? Σ αυτόν τον βάζει ο άντρας μου όταν λείπω και κλαίει,τον κάνει 2-3 βολτίτσες μέσα στο σπίτι και τον παίρνει ο ύπνος και έχω λείψει έτσι μέχρι και 2-3 ώρες.Αν θες ψάξτο,εγώ σώθηκα μ αυτό πάντως και έξω από το σπίτι το φόρεσα,χτες πήγαμε σούπερ μ αυτό Very Happy

evi_72


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
desT έγραψε:Εύη, την ίδια ανάπτυξη έχουν τα μωρά μας. Οπότε μην στεναχωριέσαι δεν είναι ο πιο αδύνατος στο γκρουπ.
Η μπέμπα μας 2 μηνών ήταν 4300 και 3 μηνών 4600. Γεννήθηκε δε 3070. Δεν με στεναχωρεί το ότι βάζει τόσα λίγα γιατί δεν δείχνει να δυσανασχετεί. Όπως είπα κοιμάται πολλές ώρες το βράδυ συνεχόμενα και το ίδιο το πρωί. Το πρόγραμμά της είναι: Ύπνος, ξύπνημα και τάισμα, παιχνίδι και σε καμιά ωρίτσα πάλι ύπνος. Δεν γκρινιάζει τα κακά της τα κάνει πολύ συχνά (4-5 φορές τη μέρα) και γελάει και μιλάει διαρκώς. Όποτε λέω ότι πήρε τον καλό μεταβολισμό του μπαμπά της και θα γίνει φιγουρίνι Very Happy Very Happy Very Happy .
Μόνο που τώρα ξυπνάει στη διάρκεια της μέρας ανά 3ωρό ή και στις 2,5 ώρες.
Πάντως την αφήνω τα πρωινά πολλές φορές και βγαίνω για καφέ. Τις τελευταίες μέρες καφεδιάζομαι διαρκώς μιας και ο σύζυγος έχει άδεια. Την αφήνω και το πρωί για το γυμναστήριο.
Το βράδυ εγώ τη βάζω σε υπνόσακο και ρίχνω από πάνω και το παπλωματάκι. Τα χεράκια της είναι κρύα αλλά όχι το σωματάκι της. Από μέσα της φοράω και κάλτσες και παπαλάκια στα πόδια. Ε, δε πιστεύω να κρυώνει και στα πόδια. Το καλό με τον υπνόσακο είναι ότι αν ξυπνήσει χαράματα για θηλασμό τότε την παίρνω αγκαλιά χωρίς να κρυώσει.
Σ ευχαριστώ Δέσποινα που με καθησυχάζεις. Υπνόσακο με ή χωρίς χεράκια της βάζεις?Μάλλον πρέπει να πάρω και εγώ τέτοιο.Πήρα ένα φορμάκι-υπνόσακο αλλά φοβάμαι να το βάλω εκεί δεν ξέρω γιατί αλλά με αγχώνει,ίσως επειδή είναι πολύ στενό.Τα παπαλάκια τι είναι? Very Happy

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai εγω κοριτσια τον αυγουστο που γεννηθηκε μεχρι τελος οκτωβρη πριν πιασουν τα κρυα με το μαρσιπο τον ειχαμε. στο καροτσι δεν ειχε μπει καθολου. μολις τον βαζαμε μαρσιππο κοιμοταν στο 10 πανω εμενα με οφελησε πραγματικα.

http://otanexoesena.blogspot.gr/

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evi_72 έγραψε: Καλημέρα κορίτσια
Πως είστε?Τα μωράκια σας?
Χτες τον έβαλα σε υπνόσακο τύπου sleeping bag να κοιμηθεί γύρω στις 11και 15 και τον ξύπνησα εγώ στις 6 και 30!!!Θαύματα κάνει η ζέστη,χαχαχα αν και όλη μέρα γενικώς δεν πολυκοιμάται κάτι τέταρτα στην αγκαλιά μου και αν κοιμηθεί ποτέ κανα μισάωρο θα είναι θαύμα!!!
Popi τον ξυπνάω και τον ταίζω γιατί το στήθος μου πρήζεται πάρα πολύ το βράδυ,να φανταστείς ξυπνάω από τον πόνο.Τώρα τελευταία δεν ξυπνάει,πιο πριν ξυπνούσε κανα δυο φορές.
Κορίτσια ζηλεύω που τα ταίζετε καθε 3 ώρες!!Δηλ τρώνε κ κοιμούνται μέχρι το επόμενο γεύμα?φοβερό μου φαίνεται !!!Θέλω και εγώ!!!
Pamicha εγώ διψούσα στην αρχή.Τώρα πια όχι αλλά φροντίζω και εγώ να πίνω 3 lt νερό,2 χυμούς και 2 τσάγια θηλασμού οποσδήποτε.Και τρώω βρώμη για πρωινό γιατί διάβασα ότι βοηθάει


εμενα σου λεω ξυπναει απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 11 το πρωι σιγουρα 4 -5 φορες για να φαει. φυσικα πανω στο στηθος κοιμαται και δεν προλαβαινει να φαει και απο το αλλο στηθος.

http://otanexoesena.blogspot.gr/

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια βλέπω μια χαρα και μανουλες και μωρακια. Εμένα ο μικρουλης μου είναι πολυ καλός και το βράδυ κοιμάται απο τις 11 εώς τις 7 αλλα το τελευταίο γεύμα του δίνω στήθος και μετα του δίνω μπουκάλι απο το δικό μου γάλα και πιστεύω ότι χορταινει και γι αυτο και δεν ξυπνάει. Πριν να το εφαρμοσω αυτο ξυπνπουσε 2 φορές τη νύχτα. Όσο για τα μει ται και εμένα με έχει βολέψει πολυ. santa

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κι από μένα κορίτσια.
Εμένα μου έκαναν δωρο έναν υπνόσακο-φορμάκι που τον χρησιμοποιώ σαν κανόνικό φορμάκι.
Τη νύχτα τον σκεπάζω με ένα παπλωματάκι και μια κουβερτούλα διπλά και τα δύο και είναι μια χαρά.Είναι ζεστά χωρίς να ιδρώνει.
Εγώ έχω ring sling αλλά δε με έχει βολέψει καθόλου.Δεν έχω καταφέρει να τον θηλάσω στο sling.Δε μπορώ να τον βολέψω,μου φαίνεται ότι τον στριμώχνω και δεν τον αφήνω να φάει με την ησυχία του.
Ασε που θέλει όταν τον κρατάς να κοιτάει μπροστά.Δεν τον βολεύει αυτή η θέση στο sling γιατί είναι μαζεμένα τα ποδαράκια του.

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lizaG τι εννοείς τον θηλάζεις και μετά μπουκάλι με δικό σου γάλα; Αμέσως μετά το θηλασμό; Δεν τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος; Ψάχνω κι εγώ τρόπους να κοιμάται λίγο περισσότερο τη νύχτα...για πες μήπως και βοηθηθούμε.....

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ακριβώς την ημέρα αντλώ όσο περισσότερο γάλα μπορω και μετα τον τελευταίο θηλασμο της ημέρας του το δίνω
Στο μπουκάλι και αν κοιμάται το πίνει κοιμησμενος έτσι κοιμάται πιο πολλές ώρες ελπίζω να πιάσει και για εσάς αυτο το κολπο

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ακριβώς την ημέρα αντλώ όσο περισσότερο γάλα μπορω και μετα τον τελευταίο θηλασμο της ημέρας του το δίνω
Στο μπουκάλι και αν κοιμάται το πίνει κοιμησμενος έτσι κοιμάται πιο πολλές ώρες ελπίζω να πιάσει και για εσάς αυτο το κολπο

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lisa ποιο θηλαστρο έχεις?

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχω της madela το ηλεκτρικό το swing εγω είμαι ευχαριστημένη βέβαια να ξέρεις ότι το χρησιμοποιώ για έξτρα γάλα Π´οτε δεν αντικαθηστω γεύμα για να ΔΏΣΩ μπουκάλι το λέω αυτο γιατί το μωρο τραβάει το γάλα πολυ περισσότερο. Και να ξέρεις αν με το θηλαστρο βγάλεις 50ml για παράδειγμα αυτο δεν σημαίνει πως το στήθος σου δεν έχει και άλλο μέσα. Ελπίζω να σε διαφωτησα καπως

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! Τι κάνετε σήμερα; Εγώ είχα δανειστεί από μία φίλη το Calypso της εταιρείας ARDO. Καλό ήταν, μια χαρά μου έκανε τη δουλειά μου. Έβγαζα γάλα και το έβαζα στην κατάψυξη και το δίνει η μαμά μου ή ο άντρας μου με το μπουκάλι όταν λείπω στη δουλειά. Το χρειάστηκε όμως η φίλη μου και αναγκάστηκα να αγοράσω δικό μου θήλαστρο. Αγόρασα το Swing της MEDELA και μόλις πριν λίγο έκανα την πρώτη μου άντληση. Μ'άρεσε πολύ! Είναι πολύ πιο ήπιος και σταθερός ο ρυθμός άντλησης από ότι του άλλου θήλαστρου που χρησιμοποιούσα, με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνεις τίποτα στην κυριολεξία! Πολύ άνετα μάζεψα 125 ml από το ένα στήθος. Είχε μέσα και μία ειδική θηλή για το μπιμπερό,αυτή λέγεται Calma και είναι καινοτομία της MEDELA. Η θηλή αυτή ρέει μόνο αν ρουφήξει το μωρό, όπως ακριβώς δηλαδή και στο στήθος! Σε λίγο που θα ξυπνήσει ο μπέμπης θα τον ταϊσει ο μπαμπάς του με την καινούργια θηλή και θα σας πω αποτελέσματα. Εσύ lizaG την έχεις αυτή τη θηλή;

evi_72


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
popi_dim έγραψε:Καλημέρα κι από μένα κορίτσια.
Εμένα μου έκαναν δωρο έναν υπνόσακο-φορμάκι που τον χρησιμοποιώ σαν κανόνικό φορμάκι.
Τη νύχτα τον σκεπάζω με ένα παπλωματάκι και μια κουβερτούλα διπλά και τα δύο και είναι μια χαρά.Είναι ζεστά χωρίς να ιδρώνει.
Εγώ έχω ring sling αλλά δε με έχει βολέψει καθόλου.Δεν έχω καταφέρει να τον θηλάσω στο sling.Δε μπορώ να τον βολέψω,μου φαίνεται ότι τον στριμώχνω και δεν τον αφήνω να φάει με την ησυχία του.
Ασε που θέλει όταν τον κρατάς να κοιτάει μπροστά.Δεν τον βολεύει αυτή η θέση στο sling γιατί είναι μαζεμένα τα ποδαράκια του.
Popi βοήθησε με λίγο.Τι εννοείς όταν λες ότι το χρησιμοποιείς σαν κανονικό φορμάκι?ότι τον βγάζεις έξω μ αυτό?ή για μέσα στο σπίτι.Πήρα και εγώ 1 τέτοιο και φοβάμαι να τον κοιμίσω μ αυτό και σκέφτηκα να του το φοράμε όταν πάμε βόλτα αλλά κάνει?θα πρέπει να βάλω και μπουφάν από πάνω/ή θα σκάσει?

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 9 536304
Ευη του το φοράω μέσα στο σπίτι και όταν βγαίνουμε έξω θα του βάλω ένα φορμάκι εξόδου.
Εμένα δε ζεσταίνεται.Δοκίμασε το και αν δεις ότι ιδρώνει, του το βγάζεις.Απλά προσπαθώ όταν φοράει αυτό το φορμάκι να του βάζω από μέσα εσώρουχο κοντομάνικο.
Στα μωράκια αρέσει η ζέστη,δοκίμασε το.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 30]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις