Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 30]

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες!
Ξύπνιες απο τις 6 σήμερα! Έκανα όλες τις δουλειές μου και τώρα εγώ κάθομαι και η μικρή κοιμήθηκε λιγάκι.
Κορίτσια και εγώ έχω λίγο δύσκολο μωράκι, το καλό βέβαια είναι οτι κοιμάται αλλά όταν είναι ξύπνια έχουμε μια σειρήνα στο σπίτι. Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 14 911307 Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 14 911307
Έχω την αίσθηση οτι βαριέται γιαυτό και κάθε 10 λεπτά την αλλάζω θέση και παιχνίδια να ξεχνιέται. Αυτό που ανακάλυψα τελευταία είναι οτι της αρέσουν τα τραγουδάκια απο τους μαζού, ηρεμεί πολύ και γελάει με τον Λυκούργο(τον τραγουδιστή). Αλλά γενικότερα είναι γκρινιάρικο μωρό. Μάλλον είναι ο χαρακτήρας της έτσι, τι να κάνουμε μας βγήκε λίγο τσαούσα.


kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Εμείς καλά...την Τρίτη το μεσημέρι του έβαλα υπόθετο γλυκερίνης τελικά του μικρού μου και έκανε κακά του και ηρέμησε. Έκανε Τρίτη μεσημέρι μετά το υπόθετο και Τετάρτη ξημερώματα και από τότε τίποτα πάλι!!! Ακόμα βέβαια δε ζορίζεται, αλλά είναι η 2η μέρα που δεν κάνει τίποτα πάλι και έχω αρχίσει να ανησυχώ!!! Λέτε να αποκτήσαμε πρόβλημα δυσκοιλιότητας; Αυτό μας έλειπε....τα βράδυα είναι που είναι δύσκολα, αν έχουμε και πονάκια στην κοιλιά λόγω δυσκοιλιότητας καήκαμε....... Crying or Very sad Χθες ήταν ψόφιος, τον έβαλα για ύπνο 11.30 και ξύπνησε 12. Τον ξανάβαλε ο άντρας μου και ξαναξύπνησε 4 για γάλα. 4.45 τον ξανάβαλα εγώ στο κρεβάτι του και ξύπνησε 7. Τον πήρε ο μπαμπάς του και τον ψιλοκοίμισε μέχρι στις 8 και κάτι οπότε και ξυπνήσαμε οριστικά! 10.30 το πρωί τριβόταν γιατί νύσταζε. Τον κοίμισα στην αγκαλιά μου (μόνο στην αγκαλιά κοιμάται) 10.40. Ήταν όμως ΠΟΛΥ ανήσυχος και δεν κατάφερα να τον αφήσω στο κρεβάτι του, μόλις πήγαινα να τον αφήσω κουνιόταν και νιαούριζε. Κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέχρι στις 11.20 κι ξύπνησε. Τώρα φυσικά γκρινιάζει γιατί δε χόρτασε ύπνο!!! Κορίτσια έχω ψοφήσει!!! Δεν προλαβαίνω να ξεκουραστώ καθόλου!!! Θα καταρρεύσω μου φαίνεται...με κουράζει πολύ ο μικρός, όχι μόνο σωματικά...όλο αυτό το βάλτον για ύπνο, άστον κάτω, ξαναπάρτον, ξανακοίμισέ τον, κτλ μου έχει κάνει το νευρικό σύστημα σμπαράλια... Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 14 679259

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Smile

popoula

popoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας ειμαι καινουριο μελος και ειμαι και εγω μανουλα του Αυγουστου Laughing

giorgiap

giorgiap
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα μανούλες.. έχω να περάσω αιώνες από το φόρουμ!Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά. Για όσες δε γνωριζόμαστε , είμαι η Γιωργία , μαμά μιας κουκλίτσας 5 μηνών.(κανονικά θα έπρεπε να είναι 3 και 20 μερών αλλά ήταν βιαστική)
Η ζουζούνα έκανε το 3ο της εμβόλιο σήμερα,έκλαψε πολύ λίγο , έφαγε με όρεξη και κοιμάται πανευτυχής.Από την επόμενη εβδομάδα η παιδίατρος μου είπε να ξεκινήσουμε σταδιακά απογαλακτισμό(η μικρή πίνει ξένο γάλα).
flower
Μεγαλωσε το αστεράκι μου!!!

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
popoula έγραψε:Γεια σας ειμαι καινουριο μελος και ειμαι και εγω μανουλα του Αυγουστου Laughing
geia sas legomai panagiota kai eimai manoula t augoustou

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κορίτσια! Είμαι η Κατερίνα και ο μπέμπης μου γεννήθηκε 31/08/2012. Μεγαλώσαμε και από αρχές Φλεβάρη θα αρχίσουμε να τρώμε ρυζάλευρο και σιγά-σιγά και φρουτάκια! Έχω μεγάλη αγωνία να δω αν θα τρώει, γιατί προς το παρόν πίνει μόνο το γάλα της μαμάς...

popoula

popoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλως σε βρηκα κατερινα εμενα με λενε ποπη και η μικρη μου γεννηθηκε 8/8/2012.Εμεις τρωμε εδω και δυο μηνες ρυζαλευρο και ενα μηνα φρουτακια.Ευτυχως χωρις κανενα προβλημα....ηταν τελεια οταν την εδωσα για πρωτη φορα κουταλι...μπερδευτικε ρουφουσε την κρεςμα απο το κουταλι,γλυφοταν ηταν πολυ ωραια εικονα Laughing

afrodith_d


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera koritsia eimai h afrodith kai o giokas mas gennithike 8/9/12 einai enas agellos alla kai exei apopsh apo twra!
exei prothmish sto ena stithos kaimourmouraei ama den ton valw apo kei polu gelio!
ki emena kanei ligo duskoiliothta alla tou dialuw to gala se tilio xamomili kai ligo glukaniso giati tou dinw ki ena geuma xeno tha deixei an tha ftiaxei xtes pantws mia xara ta kane!
oso gia ton upno?ton parkarw sto karotsi kai koimatai monos tou kai meta ton vazw sthn kounia exei arxisei kai kanei kai 8wra gioupiiiii

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kkkk έγραψε:Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κορίτσια! Είμαι η Κατερίνα και ο μπέμπης μου γεννήθηκε 31/08/2012. Μεγαλώσαμε και από αρχές Φλεβάρη θα αρχίσουμε να τρώμε ρυζάλευρο και σιγά-σιγά και φρουτάκια! Έχω μεγάλη αγωνία να δω αν θα τρώει, γιατί προς το παρόν πίνει μόνο το γάλα της μαμάς...
geia s katerina ara h mikrh m einai ligo megaluterh apo to diko s emena gennhthike 17 -08 -2012 exoum ksekinhsei frouta mhlo mpanana axladi kai banilia ruzaleuro ti gelio ekana th proth mera pou ths ta edwsa nomize pos htan to koutali san mpimpero kai roufouse egluge twra edw kai 10 meres pou ta trwei ola kala

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia m exoun perissepsei tessera kouponia gia panes kai gala novalac opoia thelei m leei ligoun ta kouponia 31 ianouariou

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
popoula έγραψε:Καλως σε βρηκα κατερινα εμενα με λενε ποπη και η μικρη μου γεννηθηκε 8/8/2012.Εμεις τρωμε εδω και δυο μηνες ρυζαλευρο και ενα μηνα φρουτακια.Ευτυχως χωρις κανενα προβλημα....ηταν τελεια οταν την εδωσα για πρωτη φορα κουταλι...μπερδευτικε ρουφουσε την κρεςμα απο το κουταλι,γλυφοταν ηταν πολυ ωραια εικονα Laughing
mas pernate 9 meres dld e?kalhmera pou gennhses popi

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ,ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 2/10, ΕΜΠΑΙΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ, ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ, Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥΥΥ...

giorgiap

giorgiap
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!Καλώς ήρθατε στην παρέα μας. Μαράκι καλώς ξαναβρεθήκαμε.
Η πριγκιπέσσα κοιμάται ακόμα.. Στο θέμα του ύπνου ευτυχώς μας κούρασε λίγο.
Στην αρχή που την είχαμε πρωτοπάρει σπίτι βέβαια, έφτασα κοντά στην εξάντληση , γιατί από φόβο δε κοιμόμουν μη και κλάψει και δεν την ακούσω. Την πήρα σπίτι κι ήταν 1800 γρ - το κλάμα της έμοιαζε σαν νιαούρισμα.. Τώρα -καμία σχέση- άμα τσαντιστεί η μαμαζέλ κάνει κάτι κορόνες .. τύφλα να χει η Αντέλ!
Τα ωράρια της τα ρύθμισαν στη μονάδα προώρων και έχουμε κάνει σταδιακά μετατροπές. Καλώς η κακώς μην έχοντας αρκετό γάλα τη ζύγιζα πριν και μετά το θηλασμό και συμπλήρωνα με ξένο το υπόλοιπο του γεύματος.Ξεκινήσαμε με 8 γεύματα ..Τρελή κούραση και αυπνία..Οταν τα μειώσαμε στα 6 μόνο που δεν έκανα πάρτυ. Φτάσαμε στα 5 γεύματα την ημέρα επειδή το 6ο το σνόμπαρε από μόνη της (δε μου έτρωγε στις 10 το βράδυ, ή αν ετρωγε εκείνο στις 2 τη νύχτα δεν έτρωγε καθόλου)
Της πήρα κουταλάκια λαστιχένια Το κουταλάκι το κοίταζε στην αρχή σαν παιχνίδι. Χτες βράδυ ήπιε και λίγο γάλα από αυτό. Θα ξαναδοκιμάσω στο επόμενο γεύμα.
Από αύριο θα ξεκινήσω λίγο μετά το δεκατιανό να της δίνω μισή μπανάνα ώριμη λιωμένη (όσο φάει, έτσι για να αρχίσουμε) κι από Δευτέρα στο ένα γεύμα ριζάλευρο και γάλα.
Πφφφφφ..Άγχος..ούτε στην παραμονή των πανελλαδικών δεν ήμουν έτσι!!!

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! Εγώ από 1η του μηνός θα ξεκινήσω με λίγο ρυζάλευρο το απόγευμα και σταδιακά θα το αυξήσουμε μέχρι να φτάσει να γίνει κανονικό γεύμα (1 κουταλιά την 1η μέρα, 2 τη δεύτερη κτλ...). Μία εβδομάδα αργότερα θα ξεκινήσουμε και τα φρούτα. 1 αχλάδι για 3 μέρες, μετά αχλάδι και μήλο για άλλες τρεις και αχλάδι, μήλο και μπανάνα για άλλες 3. Έτσι μου είπε η γιατρός. Κι εγώ έχω αγωνίανα δω αν θα φάει, πως θα συμπεριφερθεί με το κουτάλι, πως θα αντιδράσει στις καινούργιες γεύσεις....μεγάλωσε ο τσιμπουράκος μου... Smile

afrodith_d


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kkkk έγραψε:Καλημέρα! Εγώ από 1η του μηνός θα ξεκινήσω με λίγο ρυζάλευρο το απόγευμα και σταδιακά θα το αυξήσουμε μέχρι να φτάσει να γίνει κανονικό γεύμα (1 κουταλιά την 1η μέρα, 2 τη δεύτερη κτλ...). Μία εβδομάδα αργότερα θα ξεκινήσουμε και τα φρούτα. 1 αχλάδι για 3 μέρες, μετά αχλάδι και μήλο για άλλες τρεις και αχλάδι, μήλο και μπανάνα για άλλες 3. Έτσι μου είπε η γιατρός. Κι εγώ έχω αγωνίανα δω αν θα φάει, πως θα συμπεριφερθεί με το κουτάλι, πως θα αντιδράσει στις καινούργιες γεύσεις....μεγάλωσε ο τσιμπουράκος μου... Smile
egw ton exw proetoimasei gia ekeinh thn wra xixi !exei hdh dokimasei mhlo axladi mpanana pipiria flwrinhs rodi portokali ki exei xetrelathei eidikame to axladi kai th mpanana(mono na glupsei ligo ennoeitai)polu gelio
Laughing

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α κι εγώ το ίδιο! Όταν τρώω φρούτα του δίνω να πιπιλίσει λίγο, πχ αχλάδι, μπανάνα, μήλο και του αρέσει πολύ!!! Κλαίει όταν του το παίρνω από το στόμα!!! Τι πλάκα που έχει..... Very Happy

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ !!!

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΕΣΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΡΥΖΑΛΕΥΡΑ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΚΤΛ ? ΔΙΝΕΤΕ ΝΕΡΟ ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ?

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θηλάζω τον μπέμπη αποκλειστικά από τη μέρα που γεννήθηκε. Του έχω δώσει 2-3 φορές χαμομήλι. Νερό δεν του έχω δώσει μέχρι τώρα. Θα αρχίσουμε το ρυζάλευρο μόλις μπει στον 6ο μήνα, αρχές Φλεβάρη δηλαδή. Μία εβδομάδα μόνο ρυζάλευρο το απόγευμα και μετά το πρωί και φρουτάκια. Τότε θα αρχίσουμε και το νερό. Έτσι μας συμβούλεψε η παιδίατρός μας.

joaris

joaris
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsia!exw ena mikro ninaki, ti mikri m melina, k aurio ginetai 4 minwn!den exw rwtisei akomi tn paidiatro alla m exoun pei oti peripou 5-6 mina arxizoun siga siga oi kremoules sta mwrakia!apla emas i paidiatros mas eipe na tis dinoume k neraki apo tin arxi kiolas, k etsi ka8e 2-3 meres tis dinw ligaki neraki!
koitaxte egw tin 8ulazw apokleistika k otan exei dokimasei i pethera m na tis dwsei to brafiko gala t emporiou oute kan t bazei sto stoma k malista toso da k prospoieitai oti thelei na kanei emeto!tis dinw me t daxtulo m na dokimazeis geuseis,alla mono auto pros t parwn!pote me sumbouleuete na arxisoume tis kremoules k t froutakia???

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κι εγω μανουλα του Αυγουστου ειμαι!!Κι εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αν θελω να της δινω νερακι μπορω απ'τον πρωτο μηνα.Μονο η μικρη ειναι κορη δικια μου και απ'ο,τι φαινεται δεν το θελει το νερο...Κρεμουλες ξεκινησαμε στον 4ο μηνα ρυζαλευρο-βανιλια και φρουτακια τωρα που εγινε 5 μηνων!!Στην αρχη μετα την κρεμα προσπαθησα να της δωσω λιγο νερο να ξεδιψασει και η σκατουλα προσποιηθηκε οτι θελει να κανει εμετο...Το ειδο και με την φρουτοκρεμα...Ειναι να το θελει το παιδι νομιζω.

petra18


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας μανούλες. Και ο δικός μου μπέμπης γεννήθηκε τον Αύγουστο. Μετά από πολύ προσπάθεια καταφέραμε να θηλάσουμε, δυστυχώς όμως όχι αποκλειστικά. Ο δικός μας παιδίατρος αργεί λίγο να μας ξεκινήσει φαγητό, μας είπε ότι θα ξεκινήσουμε φρούτα και κρέμες αφού κλείσει και τον έκτο. Νερό δεν του έχω δώσει ακόμα.

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΜΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ, ΝΕΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΤΟ. Very Happy
ΓΕΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ.

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
KALHSPERA ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΙΜΣΤΕ/. ΕΜΕΙς ΝΕΡΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ 3. ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕς ΠΟΥ ΜΑς ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΟ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΔΥΣΚΟΛΟς ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ . ΑΛΛΑ Ο ΘΗΛΑΣΜΟς ΘΗΛΑΣΜΟς.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΛΑΤΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΞΕΝΟ , ΑΦΟΥ ΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ.

http://otanexoesena.blogspot.gr/

giorgiap

giorgiap
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα μανούλες!
Έχει τώρα δυο μέρες που έχουμε τρελή όρεξη για φαι και για παιχνίδι.
Η μπανάνα φοβερή επιτυχία , αρέσει πολύ στη μικρή. Της τη λιώνω με το πηρούνι,την κάνω εντελώς νιανια και μετά την τρώει με το κουταλάκι.
Εμείς νεράκι η τσαγακι δε πίνουμε ακόμα, αλλά μόνο γάλα.Η γιατρός μου πε ακόμα και για να της περάσει ο λόξυγγας να της δίνω λίγο γάλα.
Pamicha, κι εγώ από τότε που αδιαθέτησα ουσιαστικά σταμάτησε το γάλα μου, αλλά ούτως ή αλλώς δεν ήταν πολύ. Πάντως μην απελπίζεσαι .. η κουμπάρα μου αδιαθέτησε 3 μήνες μετα τον τοκετό και της μειώθηκε παροδικά αρκετά το γάλα.. Στεναχώρια ,και η μικρή δεν έτρωγε πολύ από το ξένο..να μη στα πολυλογώ συνέχισε να δίνει στήθος στη μικρή και το γάλα της είχε απλά μειωθεί παροδικά. Συνέχισε να έχει γάλα, μόνο που μειωνόταν η ποσότητα όταν είχε τον κύκλο της. Η μικρή έφτασε 18 μηνών όταν αποφάσισε σιγα σιγα να τη σταματήσει από το στήθος. Αλλά ακόμα και τότε , τραβώντας με το χέρι έβγαζε πάνω από λίτρο τη μέρα. Τελικά ζήτησε χάπια από το γυναικολόγο για να κόψει το γάλα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 30]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις