Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elzu έγραψε:Αλεξάνδρα να σου ζήσει το μωράκι σου... ήρθα και εγώ στην παρέα σας με συσπάσεις και yutopar. Ήμουν στο νοσοκομείο για 3 μέρες και τώρα είμαι ξανά σπίτι με μισό χάπι κάθε 8 ώρες... Είμαι 37 εβδομάδων αλλά η μπουμπού μου είναι μια εβδομάδα μικρότερη...την τετάρτη ξανά πάω στο νοσοκομείο.. λέτε να μου τα σταματήσουν? Από τότε που ήρθα στο σπίτι δεν νοιώθω συσπάσεις αλλά πόνο στην μέση και τραβήγματα εκεί κάτω...στο νοσοκομείο μου είπαν ότι δεν έχω διαστολή αλλά ότι ο τράχηλος είναι καλός... λέτε να γεννήσω αυτήν την εβδομάδα?

αμα εισαι 37 εβδομαδων μη σε νοιαζει καθολου...δεν ειναι πια προωρο...!!!
αντε με το καλό να γεννησεις και εσύ...

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!


αμα εισαι 37 εβδομαδων μη σε νοιαζει καθολου...δεν ειναι πια προωρο...!!!
αντε με το καλό να γεννησεις και εσύ...[/quote]

απλά σκέφτομαι μήπως μου τα συνεχίσουν γιατί είναι μικρότερη η μπουμπού και μετά φοβάμαι μήπως δεν με πιάνουν για να γεννήσω...

arma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elzu δεν πιστεύω ότι θα στα συνεχίσουν.
Εγώ έπερνα 1/4 κάθε 1 1/2 ώρα και μόλις το έκανα κάθε 3ωρο με ξαναέπιασαν. Πριν μια βδομάδα νοσηλεύθηκα για ενδοφλέβιο yutopar για τρίτη φορά..ο γιατρός μου είπε ότι στην 36η θα τα κόψουμε.
Τώρα για το πότε θα γεννήσεις κανείς δεν το ξέρει..μπορεί να γεννήσεις κι αμέσως μπορεί να γεννήσεις αφού θα έχεις φάει όλο το μήνα(έτσι την πάτησα με την κόρη μου..είχα συσπάσεις όχι όπως τώρα βέβαια, λέγαμε με το ζόρι θα μπούμε στο μήνα και γέννησα 39 +5 το βράδυ πριν μπω για πρόκληση.. Laughing )
Με το καλό να γεννήσεις κι εσύ φυσικά όποτε είναι καλύτερα για το νινί σου!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απλά κατάλαβα και από την Αλεξάνδρα ότι και αν τα παίρνεις μπορεί να γεννήσεις... οπότε... απλά περιμένουμε... είναι το ότι φοβάμαι πως δεν θα καταλάβω έγκαιρα αν είναι σωστές συσπάσεις ή όχι γιατί έχω και μεγάλο δρομολόγιο μέχρι το νοσοκομείο 1.30 ώρα με δρόμο άστα να πάνε... γεμάτο στροφές...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι οχι οχι κοριτσια δεν γεννησε λογω συσπασεων κατι με το αμνιακο υγρο ηταν, μιλησαμε λιγο γιατι ειχα το παιδι αγκαλια και αρρωστο και της μιλουσα απο την πορτα δεν ηθελα και δεν εκανε να μπω μεσα, θα μας πει λεπτομερειες μολις βγει!!!!!

arma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elzu έγραψε:απλά κατάλαβα και από την Αλεξάνδρα ότι και αν τα παίρνεις μπορεί να γεννήσεις... οπότε... απλά περιμένουμε... είναι το ότι φοβάμαι πως δεν θα καταλάβω έγκαιρα αν είναι σωστές συσπάσεις ή όχι γιατί έχω και μεγάλο δρομολόγιο μέχρι το νοσοκομείο 1.30 ώρα με δρόμο άστα να πάνε... γεμάτο στροφές...

Elzu οι συσπάσεις πια ξέρεις πως είναι έτσι? Όταν θα καταλάβεις ότι έχεις αρκετές θα αρχίσεις να τις χρονομετράς. Αν δεις ότι είναι τακτές τότε θα πρέπει να ετοιμάζεσαι. Έχεις όντως πολύ μεγάλο δρομολόγιο βρε παιδί μου. Επίσης λογικά θα είναι και λίγο περισσότερο επώδυνες. Χρόνο θα έχεις πάντως απλά πρέπει να παρακολουθείς την συχνότητα. Και που ξέρεις? ίσως την Τετάρτη να σε κρατήσουν και να μην χρειαστεί να κάνεις δρομολόγιο! Wink

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!


Elzu οι συσπάσεις πια ξέρεις πως είναι έτσι? Όταν θα καταλάβεις ότι έχεις αρκετές θα αρχίσεις να τις χρονομετράς. Αν δεις ότι είναι τακτές τότε θα πρέπει να ετοιμάζεσαι. Έχεις όντως πολύ μεγάλο δρομολόγιο βρε παιδί μου. Επίσης λογικά θα είναι και λίγο περισσότερο επώδυνες. Χρόνο θα έχεις πάντως απλά πρέπει να παρακολουθείς την συχνότητα. Και που ξέρεις? ίσως την Τετάρτη να σε κρατήσουν και να μην χρειαστεί να κάνεις δρομολόγιο! Wink [/quote]

Αχ μακάρι... αυτό λέμε και με τον άνδρα μου... άσε που έχουμε σκάσει να την δούμε την μπεμπούλα... Όσο για το αν έχω καταλάβει ποιες είναι οι συσπάσεις θα γελάσεις αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει... Όταν με κράτησαν πριν μια εβδομάδα στο νοσοκομείο είχα συσπάσεις και δεν τις είχα καταλάβει... ένοιωθα μια χαρά...ε λέω εντάξει πρώτη φορά... όσο με είχαν εκεί και μου έκαναν κάθε μέρα καρδιοτοκογράφο έλεγα αυτό είναι σύσπαση και τελικά δεν ήταν... ήταν ένας πόνος κάποια στιγμή που τρελάθηκα...και δεν ήταν ανησυχητικό... μάλλον είμαι χαζή...τι να πω???

arma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
όχι καλέ, είναι συνηθισμένο ειδικά όταν είσαι πρωτάρα να μην τις καταλαβαίνεις. Το κύριο χαρακτηριστικό είναι ότι ξαφνικά πετρώνει η κοιλιά. Κρατάει κάποια δευτερόλεπτα και μετά χαλαρώνει. Μπορεί να συνοδεύεται από πόνο μπορεί και όχι. Συνήθως του τοκετού έχουν και πόνο. Πάντως θα το καταλάβεις αν γεννάς, δεν υπάρχει περίπτωση..εύχομαι όλα να πάνε καλά!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα εκτος απο τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχω και πονους συχνους πονους περιοδου! τα χαπια τα σταματησα γιατι δεν παλευεται η ταχυπαλμια και το τρεμουλο! εχω και τους πονους στο ηβικο οστο δεν μπορω να κουνηθω!! αυριο μπαινω στη 34η εβδομαδα μακαρι να κρατηθει 2-3 εβδομαδες ακομη και μετα να γεννησω !! ουφφφ!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα ακόμα με κρατάνε με τα χάπια και την Δευτέρα κλείνω την 38 εβδομάδα...θα θέλω να γεννήσω και δεν θα έχω συσπάσεις...

raniak


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elzu έγραψε:Εμένα ακόμα με κρατάνε με τα χάπια και την Δευτέρα κλείνω την 38 εβδομάδα...θα θέλω να γεννήσω και δεν θα έχω συσπάσεις...
giati den sta stamatane 38 ebdomadwn k na gennhseis den einai prowro!!!!!!
emena moy ta eixan stamathsei molis mphka sthn 38h k malista anarwtiomoyn giati moy to ka8ysterhsan toso poly...h giatros moy bebaia moy eipe oti h8ele na symplhrw8oyn toylaxiston oi 38 ebdomades k as gennoysa k thn epomenh.k den moy ta eixe kopsei maxairi alla ta ellatwname..apo 8wro poy ta epairna ta kaname 2 fores thn hmera gia 2-3 meres k meta 1 thn hmera gia alles 2-3..telika gennhsa 40+5 fysiologika...

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα η μπεμπούλα μου είναι και μια εβδομάδα μικρότερη...γι' αυτό μάλλον αλλά δεν θέλω να πάω τόσο πολύ... Φοβάμαι απίστευτα πολύ μην ενεργηθεί μέσα και... έτσι είχε χάσει η μαμά μου την αδερφούλα μου...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:τωρα εκτος απο τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχω και πονους συχνους πονους περιοδου! τα χαπια τα σταματησα γιατι δεν παλευεται η ταχυπαλμια και το τρεμουλο! εχω και τους πονους στο ηβικο οστο δεν μπορω να κουνηθω!! αυριο μπαινω στη 34η εβδομαδα μακαρι να κρατηθει 2-3 εβδομαδες ακομη και μετα να γεννησω !! ουφφφ!

αχ.. γιατι τα σταματησες σου ειπε ο γιατρος? καλυτερα να τα πινεις 2 βδομαδες ακομη...ειναι κριμα να γεννησεις τωρα!!
...σε ΄΄παρακαλω'' να τα ξαναπαρεις ..αλήθεια..ειναι κριμα...για το τρεμουλο μπορουν να σου δωσουν χαπια....2 βδομαδουλες μονο!! τι να πω .πολυ στεναχωριεμαι που διαβασα το post σου...
οι 2 βδομαδες θα περασουν αλλα ενα προωρακι θα το εχεις για παντα...μην το κανεις αυτο...εκτος αν σου ειπε ο γιατρος για αλλο λογο..οποτε τα περνω ολα πισω..
καλυ τυχη παντως..ευχομαι απο τα βαθη της ψυχης μου να μην γενννησεις πριν τις 36...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:τωρα εκτος απο τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχω και πονους συχνους πονους περιοδου! τα χαπια τα σταματησα γιατι δεν παλευεται η ταχυπαλμια και το τρεμουλο! εχω και τους πονους στο ηβικο οστο δεν μπορω να κουνηθω!! αυριο μπαινω στη 34η εβδομαδα μακαρι να κρατηθει 2-3 εβδομαδες ακομη και μετα να γεννησω !! ουφφφ!

αχ.. γιατι τα σταματησες σου ειπε ο γιατρος? καλυτερα να τα πινεις 2 βδομαδες ακομη...ειναι κριμα να γεννησεις τωρα!!
...σε ΄΄παρακαλω'' να τα ξαναπαρεις ..αλήθεια..ειναι κριμα...για το τρεμουλο μπορουν να σου δωσουν χαπια....2 βδομαδουλες μονο!! τι να πω .πολυ στεναχωριεμαι που διαβασα το post σου...
οι 2 βδομαδες θα περασουν αλλα ενα προωρακι θα το εχεις για παντα...μην το κανεις αυτο...εκτος αν σου ειπε ο γιατρος για αλλο λογο..οποτε τα περνω ολα πισω..
καλυ τυχη παντως..ευχομαι απο τα βαθη της ψυχης μου να μην γενννησεις πριν τις 36...

τα ξαναπηρα τα χαπια δεν γινοτανε ποναγα! ευτυχως ο τραχηλος ειναι καλος οποτε δεν εχουμε κατι... σκεφτομαι θετικα ξεκουραζομαι και θα περασει ο καιρος κ εγω δεν θελω να γεννησω ακομη οποτε υπομονη!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="mama katerina"]
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:τωρα εκτος απο τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχω και πονους συχνους πονους περιοδου! τα χαπια τα σταματησα γιατι δεν παλευεται η ταχυπαλμια και το τρεμουλο! εχω και τους πονους στο ηβικο οστο δεν μπορω να κουνηθω!! αυριο μπαινω στη 34η εβδομαδα μακαρι να κρατηθει 2-3 εβδομαδες ακομη και μετα να γεννησω !! ουφφφ!

αχ.. γιατι τα σταματησες σου ειπε ο γιατρος? καλυτερα να τα πινεις 2 βδομαδες ακομη...ειναι κριμα να γεννησεις τωρα!!
...σε ΄΄παρακαλω'' να τα ξαναπαρεις ..αλήθεια..ειναι κριμα...για το τρεμουλο μπορουν να σου δωσουν χαπια....2 βδομαδουλες μονο!! τι να πω .πολυ στεναχωριεμαι που διαβασα το post σου...
οι 2 βδομαδες θα περασουν αλλα ενα προωρακι θα το εχεις για παντα...μην το κανεις αυτο...εκτος αν σου ειπε ο γιατρος για αλλο λογο..οποτε τα περνω ολα πισω..
καλυ τυχη παντως..ευχομαι απο τα βαθη της ψυχης μου να μην γενννησεις πριν τις 36...

τα ξαναπηρα τα χαπια δεν γινοτανε ποναγα! ευτυχως ο τραχηλος ειναι καλος οποτε δεν εχουμε κατι... σκεφτομαι θετικα ξεκουραζομαι και θα περασει ο καιρος κ εγω δεν θελω να γεννησω ακομη οποτε υπομονη!!! [/quo

ΜΠΡΑΒΟ !! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ bouboukitsa ποσο σε καταλαβαινω τα περασα και υπεφερα ειδικα ο πονος στο ηβικο οστο απο 6 μηνων ειχα, υπομονη κοριτσακι μου και ολα θα πανε καλα!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bou-boukitsa"]
mama katerina έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:τωρα εκτος απο τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχω και πονους συχνους πονους περιοδου! τα χαπια τα σταματησα γιατι δεν παλευεται η ταχυπαλμια και το τρεμουλο! εχω και τους πονους στο ηβικο οστο δεν μπορω να κουνηθω!! αυριο μπαινω στη 34η εβδομαδα μακαρι να κρατηθει 2-3 εβδομαδες ακομη και μετα να γεννησω !! ουφφφ!

αχ.. γιατι τα σταματησες σου ειπε ο γιατρος? καλυτερα να τα πινεις 2 βδομαδες ακομη...ειναι κριμα να γεννησεις τωρα!!
...σε ΄΄παρακαλω'' να τα ξαναπαρεις ..αλήθεια..ειναι κριμα...για το τρεμουλο μπορουν να σου δωσουν χαπια....2 βδομαδουλες μονο!! τι να πω .πολυ στεναχωριεμαι που διαβασα το post σου...
οι 2 βδομαδες θα περασουν αλλα ενα προωρακι θα το εχεις για παντα...μην το κανεις αυτο...εκτος αν σου ειπε ο γιατρος για αλλο λογο..οποτε τα περνω ολα πισω..
καλυ τυχη παντως..ευχομαι απο τα βαθη της ψυχης μου να μην γενννησεις πριν τις 36...

τα ξαναπηρα τα χαπια δεν γινοτανε ποναγα! ευτυχως ο τραχηλος ειναι καλος οποτε δεν εχουμε κατι... σκεφτομαι θετικα ξεκουραζομαι και θα περασει ο καιρος κ εγω δεν θελω να γεννησω ακομη οποτε υπομονη!!! [/quo

ΜΠΡΑΒΟ !! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!

ευχαριστω παρα πολυ!!! Smile

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ βρε κοριτσια οι εμπειρες τι λετε?μολις μπηκα στον ενατο στις 8/4 και την ιδια μερα νοσηλευτηκα με συσπασεις μετριας εντασης αλλα καθε 4-5 λεπτα,ειχα αυτες τις συσπασεις 12 ωρες με συντομα διαστηματα ηρεμιας,που και παλι φουντωναν.....μου εδωσαν μισο χαπακι να ηρεμησουν το βραδυ και οι συσπασεις χαλαρωσαν για 1μιση ωρα περιπου και αρχισαν και παλι......ο γιατρος με κοιταξε απο κατω ,κλειστη. το μωρο ακομη ψηλα. 36 εβδομαδων εγω...οποτε προτιμησε να περιμενει την εξελιξη και να μεινω την νυχτα μεσα ...ετσι και εμεινα...ολη νυχτα ειχα,αλλα ολο και αραιωναν.....με αποτελεσμα να βγω....εκτοτε εχω καθημερινα συσπασεις,καποιο χαπι δεν παιρνω απλα το παρακολουθουμε γιατι ειπε ο γιατρος οτι και να παμε σε τοκετο τωρα που μπηκα και στην 37η εβδομαδα ειναι πιο σιγουρος και για το μωρο,και τον ρωτησα αν αυτες οι συσπασεις μετριας μορφης που εχω μπορουν να οδηγησουν σε τοκετο ειπε ναι απλα να χαλαρωσω και αν ειναι να ερθει θα ερθει..........., εχω και πονο απο κατω ....κολπικο............τι λετε ρε κοριτσια.......την βγαζω ως το πασχα???? Rolling Eyes Rolling Eyes

arma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εγώ τελικά γέννησα 3 μέρες αφού έκοψα τα χάπια.Στις 11/4 36 +3 εβδομάδων. Όλα πήγαν καλά, ο μπεμπάκος γεννήθηκε 2970 και υγιέστατος! Very Happy

ZINAKI


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
EXTHES MPIKA STIN 36 EVDOMADA, PIGA PROGRAMMATISMENH EPISKEPSI STON GIATRO KAI EKANA PROTH FORA KARDIOTOKOGRAFO...TIN TELEUTAIA EVDOMADA OMOLOGO OTI ENOIOTHA KAPOIES SUSPASEIS ALLA EXTHES TO PROI ISOS EPEIDI HMOUNA KAI XAPLA KATA TIN DIARKEIA TIS EXETASEIS DEN KATALAVA TPT..MOU LEEI O GIATROS KORITSIA OTI KATHE 5 LEPTA EKANA SUSPASEIS, ME EIDE APO KATO ALLA EUTUXOS OLA KALA....MOU EDOSE YTOPAR KAI THA ME DEI PALI TETARTH PROI....DEN THELO AKOMA NA GENNISO ALLA OPOS EIPE KAI O IDIOS AN TO MORO THELEI NA VGEI DEN THA ME AKOUSEI....MOU EIPE NA KANO MPANAKIA STIN THALASSA NA PIGAINO VOLTES HREMA KAI XALARA AKOMA KAI NA EXO EPAFES...H MAIA MOU POU KANOUME ANODINO MOU EIPE NA XEKOURAZOMAI KAI PREPEI NA PARO AKOMA 2 EVDOMADES...
LOIPON YPOMONH....

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ZINAKI ayto to :''KARDIOTOKOGRAFO'' pou eipes einai to non stress pou leme?i einai asxeto?

Kai to ''YTOPAR'' ti einai kati pou kathisterei ton toketo na ypothesw?

To epomeno radevou mou tha eimai kai egw 36 week,kai m eipe tha kanoume to prwto ''non stress'' re koritsia to exw enstikto oti tha me kratisei gia genna,den xerw gt :S scratch to niwthw polu entona,isws exw epireastei apo alles periptwseis.

ZINAKI


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Veraki έγραψε:ZINAKI ayto to :''KARDIOTOKOGRAFO'' pou eipes einai to non stress pou leme?i einai asxeto?

Kai to ''YTOPAR'' ti einai kati pou kathisterei ton toketo na ypothesw?

To epomeno radevou mou tha eimai kai egw 36 week,kai m eipe tha kanoume to prwto ''non stress'' re koritsia to exw enstikto oti tha me kratisei gia genna,den xerw gt :S scratch to niwthw polu entona,isws exw epireastei apo alles periptwseis.



den xero an to lene kai non stress tha rotiso ton giatro mou...
to yotopar einai san muoxalarotiko gia na xalaronei tin mitra kai na min suspate...
kai giati na se kraqtisei gia genna????noiotheis kati???? perimeno na mou peis ti egine tlk

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Oxi tpt apolitos den niwthw,oute kan xerw pws tha einai aytes oi ''syspaseis'' apla lew oti toooote tha eimai 36 week,kai exei tixei as poume ,polles apo to gyrw peribalon mou,na exoun paei gia to prwto non stress tous kai n tous kratisei gia genna,kai mallon ayto me exei epireasei.Otan lew''kratisei enow oti ekrine kalitero n proxwrisoun se genna

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ZINAKI έγραψε:EXTHES MPIKA STIN 36 EVDOMADA, PIGA PROGRAMMATISMENH EPISKEPSI STON GIATRO KAI EKANA PROTH FORA KARDIOTOKOGRAFO...TIN TELEUTAIA EVDOMADA OMOLOGO OTI ENOIOTHA KAPOIES SUSPASEIS ALLA EXTHES TO PROI ISOS EPEIDI HMOUNA KAI XAPLA KATA TIN DIARKEIA TIS EXETASEIS DEN KATALAVA TPT..MOU LEEI O GIATROS KORITSIA OTI KATHE 5 LEPTA EKANA SUSPASEIS, ME EIDE APO KATO ALLA EUTUXOS OLA KALA....MOU EDOSE YTOPAR KAI THA ME DEI PALI TETARTH PROI....DEN THELO AKOMA NA GENNISO ALLA OPOS EIPE KAI O IDIOS AN TO MORO THELEI NA VGEI DEN THA ME AKOUSEI....MOU EIPE NA KANO MPANAKIA STIN THALASSA NA PIGAINO VOLTES HREMA KAI XALARA AKOMA KAI NA EXO EPAFES...H MAIA MOU POU KANOUME ANODINO MOU EIPE NA XEKOURAZOMAI KAI PREPEI NA PARO AKOMA 2 EVDOMADES...
LOIPON YPOMONH....

zinaki σορρυ αλλα επειδη ειχα συσπασεις σε 3 εγκτμοσυνες και ξερω πλεον τα παντα για αυτες....δεν καταλαβαινω τι σου ειπε....αφου ειχες στο πενταλεπτο ..ουτε μπανιο πρεπει να κανεις ..ουτε να περπατας πολυ...και σιγουρα...1000% ομως να μην εχεις επαφες...αυτα για να παρεις καμια η δυο βδομαδουλες ακομη....ειδικα αν εχεις επαφες οι συσπασεις μεγαλωνουν και θα γεννησεις....οχι οτι ειναι πολυ νωρις αλλα καλυτερα να εχεις κλεισει και τις 37..και γενικα οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα...
φιλια

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ZINAKI έγραψε:
Veraki έγραψε:ZINAKI ayto to :''KARDIOTOKOGRAFO'' pou eipes einai to non stress pou leme?i einai asxeto?

Kai to ''YTOPAR'' ti einai kati pou kathisterei ton toketo na ypothesw?

To epomeno radevou mou tha eimai kai egw 36 week,kai m eipe tha kanoume to prwto ''non stress'' re koritsia to exw enstikto oti tha me kratisei gia genna,den xerw gt :S scratch to niwthw polu entona,isws exw epireastei apo alles periptwseis.



den xero an to lene kai non stress tha rotiso ton giatro mou...
to yotopar einai san muoxalarotiko gia na xalaronei tin mitra kai na min suspate...
kai giati na se kraqtisei gia genna????noiotheis kati???? perimeno na mou peis ti egine tlk
κοριτσια ναι ο καρδιοτοκογραφος ειναι και το λεγομενο nst(non stress test)το εκανα 2 φορες τη μια νοσηλευτικα για μια εβδομαδα με συσπασεις πηρα ytopar, και αντεξα αλλες 2 περιπου εδβομαδες..γεννησα στις 34 εβδομαδες και 4 μερες....ολα μα ολα καλα θα ειναι..και με το καλο!!!ο γιατρος θυμαμαι μου ειχε πει επειδη ειχα απο νωρις συσπασεις να μην φοβαμαι...αφου εκλεισα τις 32 εχουμε πολυ καλες πιθανοτητες να πανε ολα καλα οπως και πηγαν!!!φιλια και παλι με το καλο ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 6 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις