Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
29 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 29 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nena1988 έγραψε:
ALEXANDRA STR. έγραψε:vasoula μου δυστυχως ειμαι ατυχη στο θεμα μαμα-πεθερα,τους εχασα στα τελευταια τρια χρονια μαμα μου μπαμπα μου και πεθερα μου!μονο ο πεθερος μου εμεινε να ναι καλα ο ανθρωπος!!!!αλλα εχω εναν αντρα διαμαντι(οχι επειδη ειναι ο αντρας μου ειλικρινα)αλλα μου ειναι και πατερας και μανα και φιλος και ολα!!!οποτε δε στεναχωριεμαι το ξεπερασα αυτο το θεμα!!!
(υ.γ:τωρα που γραφω στο πληκτρολογιο παρατηρω τα δαχτυλα μου ...ρε κοριτσια αυτα χορευουν...αντε να δουμε...

αφου εχεις τον αντρα σου μην φοβασαι τιποτα,εγω δεν ξερω τι θα εκανα αν δεν τον ειχα,και η μαμα μου και η πεθερα μου ειναι μακρυα,προχθες ελεγα ποσο ηθελα να κανω μια γενικη στο σπιτι, να κατεβαζα τις κουρτινες,να αεριζα τα χαλια και να επλενα τα καλυματα,το σπιτι ειναι καθαρο απλα ετσι για να ανανεωνοταν η ατμοσφαιρα λιγο τωρα που θα ερθει και το μπεμπουλινι και ο καλος μου μου λεει,μην στεναχωριεσαι θα τα κανω εγω,και τα εκανε αυτος,μεσα σε 4 ωρες τα ειχε τελειωσει ολα και εγω το μονο που εκανα ηταν να βαλω τις κουρτινες στο πλυντηριο και να σφουγγαρισω..Οταν νιωθεις τρεμουλο πιες κανενα χυμο πορτοκαλι θα σε βοηθησει εμενα με βοηθουσε στην αρχη οταν επερνα ενα ολοκληρο.. Rolling Eyes
Τα συγχαρητηρια μου στον αντρα σου!!!μπραβο του!!!!σπανιο...να κανουμε το σταυρο μας που εχουμε τετοια παιδια διπλα μας γιατι για μενα αυτο ειναι το αλφα και το ωμεγα!!!εχω ακουσει περιπτωσεις αντρων που ...εχω βγει απο τα ρουχα μου!!φτου φτου μακρυα απο μας!!

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nena1988 έγραψε:αχ αυτες οι παρενεργειες Sad Sad Sad εμενα με επιανε παρα πολυ ταχυπαλμια και τρεμουλο και απο ολα,και τα περνω μισα,δηλαδη αντι να παρω 1 το σπαω στη μεση και περνω μισο καθε 4 ωρες,και τα πραγματα ειναι καλυτερα Razz
παλι καλα Νενα μου που τα παιρνεις μισα...σκεψου εμενα που τα παιρνω ολοκληρα καθε δυο ωρες πως πανε τα δαχτυλα....τελος παντων αυτο ειναι το λιγοτερο!εσυ κοριτσακι μου ποτε γεννας με το καλο και απο ποτε ξεκινησες αυτην την ιστορια με συσπασεις και χαπια;;;

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειμαι στην 36η εβδομαδα κα αρχισαν απο την 28η εβδομαδα,επερνα δυο την μερα και μετα την 32 μου τα αυξησε σε 3...Ολα καλα θα πανε,να μην αγχωνομαστε μονο και πολυ ξεκουραση,οτι ειναι θα το υποστουμε για τα μπεμπακια... Smile α,πητ εχω 16 μαρτη,αλλα ο γιατρος ειπε να ειμαι ετοιμη μετα της 5 μαρτιου κατα πασα πιθανοτητα θα γεννησω λιγο νωριτερα!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:ειμαι στην 36η εβδομαδα κα αρχισαν απο την 28η εβδομαδα,επερνα δυο την μερα και μετα την 32 μου τα αυξησε σε 3...Ολα καλα θα πανε,να μην αγχωνομαστε μονο και πολυ ξεκουραση,οτι ειναι θα το υποστουμε για τα μπεμπακια... Smile α,πητ εχω 16 μαρτη,αλλα ο γιατρος ειπε να ειμαι ετοιμη μετα της 5 μαρτιου κατα πασα πιθανοτητα θα γεννησω λιγο νωριτερα!

αφου εισαι ηδη 36 εβδομαδες εισαι τελεια!! ηδη δεν μπανει θερμοκοιτιδα..και μετα τις 37 ειναι φουλ τελειομηνο...
μπραβο βρε νενα....!!μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου..στο λεω σιγουρα..ξερω καλως η κακωσ απο προωρα καλα..
φιλια και με το καλο το μωρακι σου!!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
nena1988 έγραψε:ειμαι στην 36η εβδομαδα κα αρχισαν απο την 28η εβδομαδα,επερνα δυο την μερα και μετα την 32 μου τα αυξησε σε 3...Ολα καλα θα πανε,να μην αγχωνομαστε μονο και πολυ ξεκουραση,οτι ειναι θα το υποστουμε για τα μπεμπακια... Smile α,πητ εχω 16 μαρτη,αλλα ο γιατρος ειπε να ειμαι ετοιμη μετα της 5 μαρτιου κατα πασα πιθανοτητα θα γεννησω λιγο νωριτερα!

αφου εισαι ηδη 36 εβδομαδες εισαι τελεια!! ηδη δεν μπανει θερμοκοιτιδα..και μετα τις 37 ειναι φουλ τελειομηνο...
μπραβο βρε νενα....!!μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου..στο λεω σιγουρα..ξερω καλως η κακωσ απο προωρα καλα..
φιλια και με το καλο το μωρακι σου!!

ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 417472 ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 417472 ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 417472 ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 417472 ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 417472

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:vasoula μου δυστυχως ειμαι ατυχη στο θεμα μαμα-πεθερα,τους εχασα στα τελευταια τρια χρονια μαμα μου μπαμπα μου και πεθερα μου!μονο ο πεθερος μου εμεινε να ναι καλα ο ανθρωπος!!!!αλλα εχω εναν αντρα διαμαντι(οχι επειδη ειναι ο αντρας μου ειλικρινα)αλλα μου ειναι και πατερας και μανα και φιλος και ολα!!!οποτε δε στεναχωριεμαι το ξεπερασα αυτο το θεμα!!!
(υ.γ:τωρα που γραφω στο πληκτρολογιο παρατηρω τα δαχτυλα μου ...ρε κοριτσια αυτα χορευουν...αντε να δουμε...

Λυπάμαι πολύ που τους χασατε Αλεξάνδρα μου, μπράβο στον αντρούλη σου και ναι εχει δικιο η κοπέλα παραπάνω πως υπαρχουν και άνδρες τελειως απαραδεκτοι, εγω ειλικρινα αν δεν ειχα τον ανδρα μου δεν ξερω τι θα έκανα ιδιως μετα που γεννησα την περιοδο της λοχείας γιατι τοτε μου βγηκαν όλα απο την ταλαιπωρια που περασα.
Οσο για το τρεμουλο καποια στιγμη απλα θα το συνηθισεις θα δεις!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:
vasoula έγραψε:nena μου κανε υπομονη κοριτσάκι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα ήταν πολύ άσχημες οι παρενεργειες, θα σκέφτεσαι το μωρακι σου και θα νιώθεις καλύτερα!!

ναι οντως βασουλα αυτο σλεφτομαι και λεω αξιζει οτι και να τραβηξω,βλεπω οτι υπαρχουν και χειροτερα και λεω δοξα το θεο εγω ουτε εχω νοσηλευτει ουτε τιποτα!

Ετσι να σκεφτεσαι nena μου και θα δεις που ολα θα ειναι τελεια στο τελος!!
Ααααα κορίτσια ριξτε και κανεναν υπνακο παραπανω γιατι μετα ερχονται τα ξενυχτια χιχιχιχι Very Happy

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι...χθες πηγα στο γιατρο για καρδιοτακογραφο και ευτυχως αφου χαπακωνομαι φουλ-οπως σας εχω ξαναπει-δεν ειχα καθολου συσπασεις!τον ρωτησα ομως για το τρεμουλο χεριων και ταχυπαλμιες και αν επηρεαζουν το μωρο...και μου ειπε οτι δεν κανουν κακοο στο μωρο απλα τις ταχυπαλμιες τις νιωθει εφοσων τις νιωθει κι η μαμα...
κι ερχομαι εγω η χαζη να ρωτησω μηπως το παιδακι μου βγει πολυ νευρικο αφου εμενα καθε δυο ωρες το 24ωρο η καρδια μου ακουγεται "απεναντι" τουκου τουκου απο την ταχυπαλμια!!!πειτε μου τις εμπειριες σας τα παιδακια σας με τα yotopar kai ultroggestan βγηκαν ανησυχα και νευρικα;;;;;;;;;;;;ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;(υ.γ:εγω μεχρι να μου συμβει αυτο ημουν η πιο ηρεμη εγκυμονουσα του κοσμου!)τι να πω...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι...χθες πηγα στο γιατρο για καρδιοτακογραφο και ευτυχως αφου χαπακωνομαι φουλ-οπως σας εχω ξαναπει-δεν ειχα καθολου συσπασεις!τον ρωτησα ομως για το τρεμουλο χεριων και ταχυπαλμιες και αν επηρεαζουν το μωρο...και μου ειπε οτι δεν κανουν κακοο στο μωρο απλα τις ταχυπαλμιες τις νιωθει εφοσων τις νιωθει κι η μαμα...
κι ερχομαι εγω η χαζη να ρωτησω μηπως το παιδακι μου βγει πολυ νευρικο αφου εμενα καθε δυο ωρες το 24ωρο η καρδια μου ακουγεται "απεναντι" τουκου τουκου απο την ταχυπαλμια!!!πειτε μου τις εμπειριες σας τα παιδακια σας με τα yotopar kai ultroggestan βγηκαν ανησυχα και νευρικα;;;;;;;;;;;;ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;(υ.γ:εγω μεχρι να μου συμβει αυτο ημουν η πιο ηρεμη εγκυμονουσα του κοσμου!)τι να πω...

αλεξανδρα εγω επερνα τοσο πολλα που ετρεμεαν τα χερια μου οπως λες..αλλα η μικρουλα ηρεμη βγηκε..δεν εχει σχεση με το μωρακι....αλλα εμενα επειδη επερνα τα χαπια για πολοους μηνες μου εδωσε και ενα χαπακι για τις ταχυπαλμιες ...που δυστηχως δεν θυμαμαι τωρα πως το λενε..για ρωτα τον ομως... μου ειχε πει οτι ειναι για να μην κουραστει η δικη μου η καρδια.. .(χωρις να εχω καποιο αλλο προβλημα απο πριν..μονο τα χαπια)
για το μωρακι παντως μην αγχωνεσαι...απλα ξεκουρασου οσο μπορεις ..να βγει οσο το δυνατον αργοτερα..
φιλια

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou boukitsa μου εγω δεν εχω αναγκη...για το μωρουλι μου αγχωνομαι!!!αφου μου λες απο την εμπειρια σου οτι βγηκε ηρεμουλα η δικια σου με καθυσηχαζεις!! Very Happy το αντεχω το τρεμουλο και την ταχυπαλμια(συνηθιζεις θες δε θες)!!!μου το πε ο γιατρος οτι δεν επηρεαζεται το μωρο αλλα...παντα εχεις τις ανασφαλειες σου γιαυτο κι εγω σας εχω ζαλισει λιγο γιαυτο το θεμα!!!αλλα ωραια νιωθω καλυτερα τωρα... Very Happy

stavas


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ανησυχείς το μωρό δεν παθαίνει τίποτα. Και εγώ είχα συσπάσεις από 5 μηνών αν θυμάμαι καλά. Μάλιστα 6 1/2-7 μηνών νοσηλεύτικα για 3 μέρες στο νοσοκομείο με συσπάσεις και μετά μέχρι να γεννήσω δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Μου είχε δώσει χάπια για να σταματήσουν οι συσπάσεις και είχα ταχυπαλμία, έτρεμα και μίλαγα με τρέμουλο. Μου είχε δώσει και χάπια σαν ηρεμιστικά αλλά δεν τα πήρα ποτέ. Το μωρό γεννήθηκε στις 38 εβδομάδες και όλα ήταν μια χαρά.
Εχω ακούσει και από άλλους ότι έχουν νοσηλευθεί 3 μήνες με συσπάσεις αλλά το παιδί μια χαρά. Δεν νομίζω ότι επιρεάζεται.

http://istoriestismamas.blogspot.com

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απο ολες τις μανουλες που εχουν περασει παρομοια κατασταση το ιδιο μου λενε - οτι το μωρακι δεν επηρεαζεται αρνητικα σε κατι!!!!οποτε ηρθε η ωρα να ηρεμησω!!εμενα ηρεμιστικα δε μου εδωσε...νταξει θα περασει ο καιρος!!!

joan80


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ALEXANDRA STR. έγραψε:βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι...χθες πηγα στο γιατρο για καρδιοτακογραφο και ευτυχως αφου χαπακωνομαι φουλ-οπως σας εχω ξαναπει-δεν ειχα καθολου συσπασεις!τον ρωτησα ομως για το τρεμουλο χεριων και ταχυπαλμιες και αν επηρεαζουν το μωρο...και μου ειπε οτι δεν κανουν κακοο στο μωρο απλα τις ταχυπαλμιες τις νιωθει εφοσων τις νιωθει κι η μαμα...
κι ερχομαι εγω η χαζη να ρωτησω μηπως το παιδακι μου βγει πολυ νευρικο αφου εμενα καθε δυο ωρες το 24ωρο η καρδια μου ακουγεται "απεναντι" τουκου τουκου απο την ταχυπαλμια!!!πειτε μου τις εμπειριες σας τα παιδακια σας με τα yotopar kai ultroggestan βγηκαν ανησυχα και νευρικα;;;;;;;;;;;;ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;(υ.γ:εγω μεχρι να μου συμβει αυτο ημουν η πιο ηρεμη εγκυμονουσα του κοσμου!)τι να πω...

Και εγώ έπαιρνα yotopar kai ultroggestan και ο μικρός είναι πολύ ήρεμος. Δεν νομίζω ότι μπορούν τα χάπια να επηρεάσουν το χαρακτήρα του μωρού. Μόνο εσένα εκνευρίζουν οι ταχυπαλμίες. Υπομονή.

olganna 100


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!! ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 215994 ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 215994 ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ!!!ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 12 ΥUTOPAR ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 19η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕΞΕ Κ ΒΓΗΚΕ 36 ΕΒΔ Κ 5 ΗΜΕΡΕΣ!!!ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΠΙΤΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 875502 ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 875502 ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ...

arma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
olganna τι υπέροχη κατάληξη!!! ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ..... - Σελίδα 4 875502 Ευχαριστούμε που μας έγραψες τι έγινε..πιστεύω ότι πήραμε όλες κουράγιο! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να είναι πάντα γερά!
Ελπίζω να έχουμε και οι υπόλοιπες ευχάριστα την σωστή ώρα!

EIRHNH75

EIRHNH75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!

arma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειρήνη μου να σου ζήσει κι εσένα! Ταλιπωρήθηκες κι εσύ..κι εγώ μια από τα ίδια 2 φορές νοσηλεία και τώρα σπίτι με χάπια και ξάπλα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και για σένα! Ο μπεμπάκος γιατί νοσηλεύθηκε? Προληπτικά?Πόσα κιλά γεννήθηκε?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
EIRHNH75 έγραψε:Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!

ακριβως τα ιδια !!!!ανατριχιασα που τα διαβασα και τα θυμηθηκα ολα....τα φαρμακα ..οι συσπασεις...ολα οπως τα περιγραφεις....στις 27 μπηκα μεσα ....αλλα εγω εφτασα μονο στις 33 ...να σου ζησει το παιδακι σου ..γερο δυνατο να ειναι πάντα!! ποσο χρονων εισαστε τώρα?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
olganna 100 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ!!!ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 12 ΥUTOPAR ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 19η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕΞΕ Κ ΒΓΗΚΕ 36 ΕΒΔ Κ 5 ΗΜΕΡΕΣ!!!ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΠΙΤΙ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ...


συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

απιστευτη χαρα...!!! νομίζω ολες οι μανουλες που εχουμε γεννησει προωρα σε καταλεβαίνουμε..!!!!και παλι να σου ζησει...και όλα τα παιδάκια σου!!

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EIRHNH75 έγραψε:Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!
Ειρηνη μου να σου ζησει το μωρακι σου και να το χαιρεσαι!!ηθελα να ρωτησω κατι ...κι εγω αντιμετωπιζω προβλημα με συσπασεις αλλα ειμαι σπιτι και παιρνω youtopar καθε διωρο...ο γιατρος μου πε οτι στις 36 εβδομαδες θα μου τα κοψει-αν ομως παιζει να γεννησω κατευθειαν αφου μου τα κοψει γιατι να μην μου τα σταματησει στις 38 ή 39 εβδομαδες;;ετσι ωστε το μωρακι να παρει οσες πιο πολλες μερες γινεται μεσα στη μητρα;;θα ρωτησω και τον γιατρο μου γιαυτο γιατι θα προτιμουσα οσο πιο κοντα στην ΠΗΤ μου να γεννησω!!!!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να ρωτησω βρε κοριτσια,αυτες που ειχατε συσπασεις και περνατε yutopar,ο γιατρος σας ποτε σας τα σταματησε?Γεννησατε αφου τα κοψατε ή ενω τα περνατε κανονικα σας επιασαν πονοι?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:
EIRHNH75 έγραψε:Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!
Ειρηνη μου να σου ζησει το μωρακι σου και να το χαιρεσαι!!ηθελα να ρωτησω κατι ...κι εγω αντιμετωπιζω προβλημα με συσπασεις αλλα ειμαι σπιτι και παιρνω youtopar καθε διωρο...ο γιατρος μου πε οτι στις 36 εβδομαδες θα μου τα κοψει-αν ομως παιζει να γεννησω κατευθειαν αφου μου τα κοψει γιατι να μην μου τα σταματησει στις 38 ή 39 εβδομαδες;;ετσι ωστε το μωρακι να παρει οσες πιο πολλες μερες γινεται μεσα στη μητρα;;θα ρωτησω και τον γιατρο μου γιαυτο γιατι θα προτιμουσα οσο πιο κοντα στην ΠΗΤ μου να γεννησω!!!!

και εγω επερνα καθε δυοτω....αυτα τα χαπια ομως μετα απο καποια εβδομαδα μπορουν να βλαψουν το μωρο..οποτε αφου στις 36 ειναι βιωσιμο και δεν μπαινει καν θερμοκοιτιδα ...μπορεις να το γςννησεις χωρις αγχος..ακομη αδρανουν τη μητρα ..οποτε αν συνεχισεις να τα παιρνεις μετα δεν θα σε πιανουν πονοι...
και τελος να ξερεις πως συνηθως οταν μπαινεις στο μηνα σου οι συσπασεις σταματανε γιατι ουσιαστηκα δεν μεγαλωνει αλλο η μητρα...οποτε αν φτασεις 36 να εισαι πολυ χαρουμενη και οσο παρει μετα θα ειναι οκ..αλλα και 36 μια χαρα ειναι..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:να ρωτησω βρε κοριτσια,αυτες που ειχατε συσπασεις και περνατε yutopar,ο γιατρος σας ποτε σας τα σταματησε?Γεννησατε αφου τα κοψατε ή ενω τα περνατε κανονικα σας επιασαν πονοι?

36η εβδομαδα το σταματανε συνήθως....αν εισαι με συσπασεις στο πενταλεπτο μπορει να γεννησεις και αφου τα περνεις...εγω επερνα και ενδοφλεβια μεσα στο νοσοκομειο και γεννησα στο πρωτο..αν ομως φτασεις στο μηνα σου μετα μπορει να σταματησουν οι συσπασεις και να πας και 40 εβδομαδεσ..
εσυ απο οτι βλεπω ειδαι ηδη 37...περνεις χαπι ακομη??

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι bouboukitsa περνω χαπι ακομα μισο ανα 4 ωρες,δευτερα εχω ραντεβου στο γιατρο για κορδελα μαλλον θα μου τα κοψει!Μακαρι να μου τα σταματησει και να γεννησω την ιδια μερα αν γινεται,γιατι δεν παλευεται αλλο,το μωρο εχει εμπεδωθει και οι πονοι στη λεκανη οσο πανε και αυξανονται και δεν μπορω να περπατησω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:ναι bouboukitsa περνω χαπι ακομα μισο ανα 4 ωρες,δευτερα εχω ραντεβου στο γιατρο για κορδελα μαλλον θα μου τα κοψει!Μακαρι να μου τα σταματησει και να γεννησω την ιδια μερα αν γινεται,γιατι δεν παλευεται αλλο,το μωρο εχει εμπεδωθει και οι πονοι στη λεκανη οσο πανε και αυξανονται και δεν μπορω να περπατησω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

nena πρεπει να το κοψεις σιγουρα....σου εύχομαι να γεννήσεις γρήγορα όπως θέλεις και εύκολα..
καλή τύχη!!! το μονο σίγουρο είναι να μην αγχώνεσαι πια για το μωράκι..όλα θα πάνε πολύ καλά...να μας πεις όταν γεννησεις!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις