Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
7 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 7 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα Μαράκι εδω ειναι όλα μαύρα καλέ λίγες μέρες μου έμειναν πάμε αγκαλίτσα κάτω από το πάπλωμα!!!!!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες!
Μαίρη πολύ καλά τα νέα σου! Smile
Δήμητρα μου περαστικά στην Τοσοδούλα σου. Ευτυχώς που σε βοηθάει ο άντρας σου, δεν είναι συγκινητικό να βλέπεις τους μπαμπάδες να τρέχουν?
Μαρία (1984), κ εγώ παράγγειλα σλινγ κ το περιμένω μες τη βδομάδα. Ελπίζω να μας βολέψει γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση. Χθες ήθελε πάλι όλη μέρα χέρια.
Χριστινάκι υπομονή κοπέλα μου! Θα αρχίσει σιγά σιγά να κάθεται κ μόνη της. Απλά εκνευρίζομαι κ εγώ όταν έρχονται γιαγιάδες, αδερφές, φίλες κτλ, την έχουν συνέχεια αγκαλιά να την παιξούν, κ όταν παραπονιέμαι οτι κλαίει κ θέλει χέρια μου λένε πρώτον οτι την έχω κακομάθει στα χέρια, κ δεύτερον, οτι υπερβάλλω γιατί όποτε είναι αυτοι στο σπίτι ποτέ δεν κλαίει (ναι! αφού την έχετε στα χέρια!),κ τη ήσυχο μωρό που είναι!
Χθές αρχίσαμε κ εμείς το Νο3!!!! Είμαστε πια μεγάλες κοπέλες. Κάναμε κ τον υπέρυχο ισχύων κ είναι καλός. Εμβόλιο δεν κάναμε ακόμα, γιατί έχει πέσει το σύστημα κ περιμένουμε τον παιδίατρο να μας τα γράψει.
Πάω να ξυπνήσω τον άντρα μου!
Φιλιά!!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χιχιχι Ελένη κι εγω αυτο εννοούσα για τις γιαγιάδες! Wink

Εδω φυσηξε φυσηξε έβρεξε δεν έμεινε σύννεφο !

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως εγω πιστέυω φανατικά πως η γιαγιά κ ο παππούς πρέπει να το κακομαθαίνουν το παιδί ! πεστε να με φάτε τώρα χαχαχαχα φιλια!!!!!!!!!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες... Δήμητρα περαστικα στην τοσοδουλα σου , κρίμα ειναι μωρε τόσο μικρουλια κ να ταλαιπωρούνται ... Μαίρη ευτυχώς που ειναι όλα καλα με τον μπαμπά σου ... Ελένη μακάρι να σε βολέψει κ εσένα το σλινγκ γιατι όντως δεν παλευεται να την έχεις στα χέρια , μπορει λίγο να δυσκολευτεις την αρχή κ η μπεμπα να γκρινιαξει αλλα μην απογοητευτεις κ εμένα έτσι έκανε αλλα απο την δεύτερη μέρα κιόλας κάθεται αρκετά μέσα μέχρι που την παίρνει κ ο ύπνος .... Εχθές βάλαμε κ εμείς 3 νούμερο παμπερς αλλα μας πέφτει ακόμα λίγο μεγάλο κ θα παραμείνουμε για λίγο στο 2 ακόμα ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:παντως εγω πιστέυω φανατικά πως η γιαγιά κ ο παππούς πρέπει να το κακομαθαίνουν το παιδί ! πεστε να με φάτε τώρα χαχαχαχα φιλια!!!!!!!!!!!

Καλε σιγά μη σε φάμε...
Το παιδι όπως το είπες..όχι το βρέφος και το νήπιο..πασχιζεις να του μάθεις κάτι και αυτοί στο χαλάνε και ακούς το θεϊκό " η γιαγια με αφήνει!" Laughing

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερουδια.
περαστικα σας κοριτσια κ μπεμπακια. δεν προλαβαινω περισσοτερα. ετοιμαζομαι να βολταρω στο κοσμος με μπεμπη, νονα κ τον 10μηνο γιο της.
φιλακια

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?
δημητρα περαστικα στην τοσοδουλα.τοσο μικρη και ωτιτιδα κριμα μωρε.
εγω πηγα χτες στον ορθοπεδικο για το μουδιασμα και μου ειπε οτι ειναι λογω των ορμονων της εγκυμοσυνης.μου ειπε οτι αυτο υποχωρει αφου γεννησεις και μου εδωσε καπποιες βιταμινες να παρω για 20 μερες και αν δεν περασει να παω ξανα να κανουμε ηλεκτρομυογραφημα.
μαιρη μπραβο ολα καλα με τον μπαμπα σου.κι εγω ελπιζω να ειναι καλοηθες αυτο που θα της βγαλουν απο το κεφαλι της μαμας μου.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μόλις ήρθε το σλινγκ μου!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Τζένη καλές βόλτες! Εδώ ο καιρός είναι χάλια σήμερα.
Ειρήνη μου, μακάρι!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα μανουλες!
Απο που να αρχισω? Λες και θυμαμαι. Παμε και βλεπουμε.
Μαιρη, χαρηκα πολυ που ειναι καλα τα νεα του μπαμπα σου. Σιδερενιος παντα και γερος!!
Δημητρα, ελα ρε κοριτσακι.... στεναχωρηθηκα. Ειδες? Δεν ξερουμε τι μας περιμενει στην αλλη γωνια. Περαστικα στη μικρουλα ευχομαι γρηγορα και ανωδυνα.
Μαρια ηλιουλουστη η Θεσσαλονικη? Ζηλευω!!! Και η Τζενη βολτουλα βλεπω? Ξανα ζηλευω!!! Εδω βρεχει του σκοτωμου, σα νυχτα ειναι.
Ελενη τι ομορφη πονηροφατσα ειναι αυτη!!
Μαρια ματαρες εχει η μπουμπου ε? Κουκλα!
Χριστινα φατσαρα απιστευτη η μπεμπα!!
Ειρηνη μου, αν δεν σε πετυχω αργοτερα, να σου ευχηθω απο τωρα καλη επιτυχια στην επεμβαση της μαμας σου. Να πανε ολα καλα και να βαλει το χερακι του ο Αγιος Αντωνιος που εχει και το ονομα του η γυναικα.
Ρε παιδια τι ομορφα μπεμπακια ειναι αυτα!!! Οποτε αλλαζετε φωτογραφιες και τα βλεπω που μεγαλωνουν πεθαινω!!!
Νομιζω δεν θυμαμαι τιποτα αλλο.
Εμεις ειμαστε βαρυμαγκες και δυσκολοι. Με κουραζει αρκετα το μπεμπακι μου. Μενει πολλες ωρες ξυπνιος και ειναι και αυτος της παρεας. Τις δουλειες μου κατα εναν περιεργο τροπο τις προλαβαινω. Μαλλον κλεβω λιγο απο το χρονο της μικρης (αυτο πρεπει να το διορθωσω). Ευτυχως 1-2 μερες τωρα αναλαμβανει τον μπεμπη ο μπαμπας μας καποιες ωρες και ειδικα βραδυνες και εχω κοιμηθει λιγακι γιατι κοντευα να καταρρευσω! Τωρα η μικρη ειναι στο σχολειο, ο μπεμπης κοιμαται, ο μπαμπας μας εχει βγει για εναν καφε, το σπιτι ειναι καθαρο και μαζεμενο και εχω παστιτσιο απο χθες. Οποτε αραζω λιγακι. Πλυντηριο δεν βαζω γιατι δεν θα στεγνωσουν με αυτη την υγρασια και τη βροχη. Αυτααααααα

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρες και από αυτην την ηλιόλουστη πλευρα της Θεσ/νικης..Εμείς κοιμηθήκαμε καλά,χ3σαμε επίσης πάααρα πολύ-μια που το αναφέρατε Very Happy -και κάναμε βολτίτσα στην γειτονιά,ως τον φούρνο και στο τετράγωνο,μια που έχει τόσο καλό καιρό Very Happy Αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά της μαμάς η κυρία Smile Smile Περαστικά στην τοσοδούλα Δήμητρα μου,να μην ταλαιπωρείται άλλο το νινάκι μωρέεε..Αλίκη ο ήχος που λες είναι χαρακτηριστικός,τουρμπίζει και η δικιά μου,κ ας την πιάνω όρθια από τον πωπό..όταν την ακούω τρέχω βουρ αλλαξιέρα κ μπάνιο γιατί τα κάνουμε όλα μαντάρα Very Happy Very Happy Δεν είναι μάλλον το νούμερο της πάνας,όσο η μαζεμένη ποσότηταπόσο να πάρει κ η έρμη η πάνα ? Smile Smile Laughing Αύριο εμείς έχουμε τσιμπ (εμβόλιο)και μέτρημα,τα κλασικά..άντε να δούμε αν θα την επηρεάσει αυτό Smile Smile Αν διατηρηθεί ο καιρός καλός όπως σήμερα,θα κάνουμε κ την βόλτα στο εμπορικό για εκπτώσεις,να δούμε κ για κόρη και για μαμα Very Happy

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αααααχ ακούω βόλτες και ζηλεύωωωω!!!!!!Εγώ φοβάμαι ακόμα να τη βγάλω στα μαγαζιά γιατί όλος ο κόσμος άρρωστος είναι!Θα την κυκλοφορήσω μετά τα εμβόλια! Smile Την επόμενη βδομάδα ξεκινάω δουλειά και αγχώνομαι με το θηλασμό!!!Και πρέπει να δικτυωθώ και εδώ γύρω για να μη λείπω ώρες!Παρακαλάω να βρω σε φροντιστήριο για να έχω ΙΚΑ αλλά χλωμό το βλέπω.Οπότε θα ψάξω για ιδιαίτερα και έχει ο Θεός.Μου λείψανε και τα παιδάκια μου...Ο ένας είναι σκέτο διαβόλι και μου είπε ότι θέλει να δει την μπέμπα και άμα αξίζει θα μπει στην κατάψυξη για να την παντρευτεί Laughing (είναι δευτέρα γυμνασίου)...Θέλουμε φράγκα επειγόντως.Εντωμεταξύ άμα δείτε σε τι σπίτι μένω θα με πάρετε με τις ντομάτες,γιατί είναι 4όροφη βίλλα στο Πανόραμα,σαν μουσείο μέσα με αντίκες και μάρμαρα.Και εγώ κλαίω και μου λείπει το σπιτάκι μας το κούτσικο που είχαμε δίπλα στη θάλασσα,που χωρέσαμε σε ένα πάρτυ 10 άτομα μέσα στη σαλονοκαθιστικοκρεβατοκάμαρα και για να κάτσουμε στο τραπέζι έπρεπε να πατάμε στον καναπέ και στις πολυθρόνες και είμασταν κολλητά με το έπιπλο της τηλεόρασης.Αχχχ τα θυμάμαι και γελάω!!!! Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 Τι με έπιασε σήμερα όλο νοσταλγώ!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα από τη βροχερή Αθήνα! Όταν λέμε βροχερή το εννοούμε, όχι αστεία! Πήγαμε σήμερα τη Δανάη για ακτινογραφία και υπέρηχο γιατί έχει ένα θέμα με τον αριστερό δείκτη του χεριού της. Χείμαρροι στους δρόμους.. Και η Δανάη δε θα έλεγα πως ήταν ιδιαίτερα συνεργάσιμη.. Ευτυχώς τα καταφέραμε γιατί ειδικά για την ακτινογραφία είχα μεγάλες αμφιβολίες! Το γατί έμεινε με την πεθερά στο σπίτι και άντεξε 2 ολόκληρες ώρες χωρίς βυζί, είμαι πολύ περήφανη! Φυσικά μου είπε ότι κοιμήθηκε ελάχιστα και αρκετή ώρα πριν επιστρέψουμε δαγκωνόταν ολόκληρη!

Μάλλον πρέπει να πάρουμε κι εμείς το νο 3 σύντομα, έχει αρχίσει να της πέφτει κάπως οριακό το 2. Αλλά και πάλι αυτή τη διαρροή αμφιβάλλω αν θα τη γλιτώναμε, εκτοξεύτηκε με μεγάλη ταχύτητα το σκ@το, αχαχαχ!

Όμορφα μπεμπάκια βλέπω στις φωτογραφίες και καμαρώνω για την ομάδα μας!

Τζενάκι καλέ βόλτες με τη νονά! Έχετε ήλιο λέει εκεί;;Δ

Ελένη μου μεγεια, καλοφόρετο το σλινγκ!

Μαρκέλλα μου και τακτοποιημένο σπίτι και φαγητό μαγειρεμένο, μια χαρά σε βρίσκω!

Μελινομαρία κοιμηθήκαμε καλά βλέπω; Εμείς απόψε στο παραδοσιακό 3ωρο, αλλά δε διαμαρτύρομαι, θα μπορούσε και χειρότερα.

Αθανασία μου κι εγώ πάλι σήμερα πονοκέφαλο! Αμάν πια! Εων προσέξει πάντως ότι όταν καθυστερώ να φάω και με πιάνει πείνα τότε ξεκινάει ο πονοκέφαλος. Αλλά και που θα φάω δεν περνάει, μόνο χειροτερεύει μέχρι να πάρω ντεπόν και να με πιάσει!

Φωτεινή αυτός ο ήχος όλα τα λεφτά! Άντε, πριν ακόμα εμείς κάνουμε το 1ο μας εμβόλιο (λόγω των ιώσεων βέβαια καθυστερουμε) εσείς πάτε για το 2ο!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:Αααααχ ακούω βόλτες και ζηλεύωωωω!!!!!!Εγώ φοβάμαι ακόμα να τη βγάλω στα μαγαζιά γιατί όλος ο κόσμος άρρωστος είναι!Θα την κυκλοφορήσω μετά τα εμβόλια! Smile Την επόμενη βδομάδα ξεκινάω δουλειά και αγχώνομαι με το θηλασμό!!!Και πρέπει να δικτυωθώ και εδώ γύρω για να μη λείπω ώρες!Παρακαλάω να βρω σε φροντιστήριο για να έχω ΙΚΑ αλλά χλωμό το βλέπω.Οπότε θα ψάξω για ιδιαίτερα και έχει ο Θεός.Μου λείψανε και τα παιδάκια μου...Ο ένας είναι σκέτο διαβόλι και μου είπε ότι θέλει να δει την μπέμπα και άμα αξίζει θα μπει στην κατάψυξη για να την παντρευτεί Laughing (είναι δευτέρα γυμνασίου)...Θέλουμε φράγκα επειγόντως.Εντωμεταξύ άμα δείτε σε τι σπίτι μένω θα με πάρετε με τις ντομάτες,γιατί είναι 4όροφη βίλλα στο Πανόραμα,σαν μουσείο μέσα με αντίκες και μάρμαρα.Και εγώ κλαίω και μου λείπει το σπιτάκι μας το κούτσικο που είχαμε δίπλα στη θάλασσα,που χωρέσαμε σε ένα πάρτυ 10 άτομα μέσα στη σαλονοκαθιστικοκρεβατοκάμαρα και για να κάτσουμε στο τραπέζι έπρεπε να πατάμε στον καναπέ και στις πολυθρόνες και είμασταν κολλητά με το έπιπλο της τηλεόρασης.Αχχχ τα θυμάμαι και γελάω!!!! Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 Τι με έπιασε σήμερα όλο νοσταλγώ!

Χριστινάκι μου εύχομαι να βρεις κοντά σου δουλίτσα! Όσο για το σπίτι, εφόσον χωρούσατε και στο μικρό θα ήταν μια χαρά. Συνήθως τα μικρά είναι και πιο ζεστά σπίτια. Αλλά φαντάζομαι θα έχετε τους λόγους σας που πήγατε εκεί, σωστά;

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:

Χριστινάκι μου εύχομαι να βρεις κοντά σου δουλίτσα! Όσο για το σπίτι, εφόσον χωρούσατε και στο μικρό θα ήταν μια χαρά. Συνήθως τα μικρά είναι και πιο ζεστά σπίτια. Αλλά φαντάζομαι θα έχετε τους λόγους σας που πήγατε εκεί, σωστά;

Είχαμε θέμα με το πού θα μέναμε όταν ερχόταν το μωράκι,γιατί το σπιτάκι μας είναι στη Χαλκιδική και σε οικισμό.Ούτε καν σε χωριό.Και δε μένει κανείς μόνιμα εκεί γύρω.Το χειμώνα είναι να αγριεύεσαι.Και δεν γινόταν με το μωρό να μείνουμε εκεί.Τώρα μένουμε στην πόλη.Ήτανε να μείνουμε σε αυτό το σπίτι με τον παππού του άντρα μου που θα μας βοηθούσε οικονομικά πολύ.Αλλά δυστυχώς πέθανε ξαφνικά τον Αύγουστο και δεν πρόλαβε να χαρεί το δισέγγονο. Sad Οπότε μετακομίσαμε άρον άρον μαζί με την πεθερά μου.Και αυτό το σπίτι για να συντηρηθεί χρειάζεται άπειρα χρήματα.Και δεν είναι λειτουργικό για μένα.Π.χ οι κρεβατοκάμαρες και τα μπάνια είναι στον 4ο,η κουζίνα είναι στον 3ο,τον 2ο τον έχουμε μόνο για τουαλέτα και στον πρώτο μαζευόμαστε στο τζάκι,είναι σαν καθιστικό,με ένα σαλόνι,δύο δωμάτια-γραφεία (εδώ είναι το ίντερνετ και ο Η/Υ) και ένα μικρό δωμάτιο με το πληντύριο και ένα ψυγείο για καφέδες αναψυκτικά κλπ.Εγώ είμαι περιορισμένη στον 4ο γιατί λόγω οικονομίας δε ζεσταίνουμε τους άλλους ορόφους εκτός από τον δικό μας και τον 1ο.Αλλά εκεί έχει το τζάκι που δεν κάνει και πολύ δουλειά γιατί είναι τεράστιος ο χώρος,και στα γραφεία έχουμε από μια σόμπα.Αλλα ενδιάμεσα μπες-βγες έχει διαφορά θερμοκρασίας και φοβάμαι μην αρρωστήσει το μωρό.Πολύ ταλαιπωρία.Τι να κάνουμε,υπομονή.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:
crazymommy έγραψε:

Χριστινάκι μου εύχομαι να βρεις κοντά σου δουλίτσα! Όσο για το σπίτι, εφόσον χωρούσατε και στο μικρό θα ήταν μια χαρά. Συνήθως τα μικρά είναι και πιο ζεστά σπίτια. Αλλά φαντάζομαι θα έχετε τους λόγους σας που πήγατε εκεί, σωστά;

Είχαμε θέμα με το πού θα μέναμε όταν ερχόταν το μωράκι,γιατί το σπιτάκι μας είναι στη Χαλκιδική και σε οικισμό.Ούτε καν σε χωριό.Και δε μένει κανείς μόνιμα εκεί γύρω.Το χειμώνα είναι να αγριεύεσαι.Και δεν γινόταν με το μωρό να μείνουμε εκεί.Τώρα μένουμε στην πόλη.Ήτανε να μείνουμε σε αυτό το σπίτι με τον παππού του άντρα μου που θα μας βοηθούσε οικονομικά πολύ.Αλλά δυστυχώς πέθανε ξαφνικά τον Αύγουστο και δεν πρόλαβε να χαρεί το δισέγγονο. Sad Οπότε μετακομίσαμε άρον άρον μαζί με την πεθερά μου.Και αυτό το σπίτι για να συντηρηθεί χρειάζεται άπειρα χρήματα.Και δεν είναι λειτουργικό για μένα.Π.χ οι κρεβατοκάμαρες και τα μπάνια είναι στον 4ο,η κουζίνα είναι στον 3ο,τον 2ο τον έχουμε μόνο για τουαλέτα και στον πρώτο μαζευόμαστε στο τζάκι,είναι σαν καθιστικό,με ένα σαλόνι,δύο δωμάτια-γραφεία (εδώ είναι το ίντερνετ και ο Η/Υ) και ένα μικρό δωμάτιο με το πληντύριο και ένα ψυγείο για καφέδες αναψυκτικά κλπ.Εγώ είμαι περιορισμένη στον 4ο γιατί λόγω οικονομίας δε ζεσταίνουμε τους άλλους ορόφους εκτός από τον δικό μας και τον 1ο.Αλλά εκεί έχει το τζάκι που δεν κάνει και πολύ δουλειά γιατί είναι τεράστιος ο χώρος,και στα γραφεία έχουμε από μια σόμπα.Αλλα ενδιάμεσα μπες-βγες έχει διαφορά θερμοκρασίας και φοβάμαι μην αρρωστήσει το μωρό.Πολύ ταλαιπωρία.Τι να κάνουμε,υπομονή.

Κατάλαβα βρε Χριστινάκι μου, όντως πολύ μεγάλο σπίτι με 4 ορόφους θέλεις μια περιουσία για να το ζεστάνεις! Αναγκαστικά περιορίζεσαι σ' ένα χώρο. Ελπίζω να μη σου κρυώσει το μωρό! Τουλάχιστον το καλοκαίρι ελπίζω να είστε καλύτερα από άποψη ζέστης!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:

Κατάλαβα βρε Χριστινάκι μου, όντως πολύ μεγάλο σπίτι με 4 ορόφους θέλεις μια περιουσία για να το ζεστάνεις! Αναγκαστικά περιορίζεσαι σ' ένα χώρο. Ελπίζω να μη σου κρυώσει το μωρό! Τουλάχιστον το καλοκαίρι ελπίζω να είστε καλύτερα από άποψη ζέστης!

Ευτυχώς έχει πολύ ζέστη!!!Αλλά το καλοκαίρι θα την κάνουμε για το εξοχικό! Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 654316

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:
crazymommy έγραψε:

Κατάλαβα βρε Χριστινάκι μου, όντως πολύ μεγάλο σπίτι με 4 ορόφους θέλεις μια περιουσία για να το ζεστάνεις! Αναγκαστικά περιορίζεσαι σ' ένα χώρο. Ελπίζω να μη σου κρυώσει το μωρό! Τουλάχιστον το καλοκαίρι ελπίζω να είστε καλύτερα από άποψη ζέστης!

Ευτυχώς έχει πολύ ζέστη!!!Αλλά το καλοκαίρι θα την κάνουμε για το εξοχικό! Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 654316

Ωραία τότε! Υπομονή και λίγο προσοχή μέχρι το καλοκαίρι!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστούμε πολύ! Very Happy Πάω για μαμ! Καλό μεσημέρι!!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα φιλεναδες!Πως ειστε σημερα;Ο καιρος εδω ειναι πολυ χαλια.Φυσαει,βρεχει και εχει πολυ κρυο.Ο μικρος με εχει τρελλανει στην αγκαλια και βγαζει πολλα σαλια.Του εδωσα πιπιλα και απο εκει που δεν την ηθελε καθολου την κρατησε ενα μισαωρο.Ριχνει πολυ κλαμα και δεν ξερω τι να κανω.Τα ειχαμε σταματησει ολα αυτα και τωρα παλι απ'την αρχη.Δοξα το θεο με τον υπνο και το φαγητο τα παμε καλα.
Αχχχ κοριτσαρες μου σημερα ειναι η τελευταια μερα που σας μιλαω απο εδω μεσα.Αποσυνδεουμε το ιντερνετ το απογευμα οποτε θα τα πουμε ξανα σε αρκετο καιρο μεχρι να τακτοποιηθουμε.Θα προσπαθησω να σας λεω τα νεα μου εκ μεσω των κοριτσιων που εχω τα τηλ τους.Ετσι θα μαθαινω και για εσας.Πως θα αντεξω ολη μερα χωρις να δω τι κανετε;;;Εξαρτηση μου γινατε....
Παω κι εγω για μαμ τωρα πριν ξυπνησει ο ταραξιας μου παλι.Καλο σας μεσημερι.Αν βρω ευκαιρια θα ξαναμπω πριν το κλεισουμε...Μην με ξεχνατε εεε Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 .....Πολλα φιλια σε ολες Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 417472 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 417472 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 417472

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικη τι σας ειπαν για το δαχτυλο της δαναης?τι προβλημα εχει.αφου καθησε για την ακτινογραφια παλι καλα.εγω θελω να τον παω σε εναν ωρλ στο παιδων την ανοιξη για να παρω μια 2η γνωμη για τις αμυγδαλες και τα κρεατακια που εχει.υπομονη με τον πονοκεφαλο.μαλλον δεν γλυτωνεις την αντιβιωση αν ειναι ιγμοριτιδα

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evi86 έγραψε:Καλησπερα φιλεναδες!Πως ειστε σημερα;Ο καιρος εδω ειναι πολυ χαλια.Φυσαει,βρεχει και εχει πολυ κρυο.Ο μικρος με εχει τρελλανει στην αγκαλια και βγαζει πολλα σαλια.Του εδωσα πιπιλα και απο εκει που δεν την ηθελε καθολου την κρατησε ενα μισαωρο.Ριχνει πολυ κλαμα και δεν ξερω τι να κανω.Τα ειχαμε σταματησει ολα αυτα και τωρα παλι απ'την αρχη.Δοξα το θεο με τον υπνο και το φαγητο τα παμε καλα.
Αχχχ κοριτσαρες μου σημερα ειναι η τελευταια μερα που σας μιλαω απο εδω μεσα.Αποσυνδεουμε το ιντερνετ το απογευμα οποτε θα τα πουμε ξανα σε αρκετο καιρο μεχρι να τακτοποιηθουμε.Θα προσπαθησω να σας λεω τα νεα μου εκ μεσω των κοριτσιων που εχω τα τηλ τους.Ετσι θα μαθαινω και για εσας.Πως θα αντεξω ολη μερα χωρις να δω τι κανετε;;;Εξαρτηση μου γινατε....
Παω κι εγω για μαμ τωρα πριν ξυπνησει ο ταραξιας μου παλι.Καλο σας μεσημερι.Αν βρω ευκαιρια θα ξαναμπω πριν το κλεισουμε...Μην με ξεχνατε εεε Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 534787 .....Πολλα φιλια σε ολες Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 417472 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 417472 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 20 417472
μηπως η γκρινια ειναι απο το εμβολιο?αν δεν κανω λαθος προχτες δεν κανατε εμβολιο.αυτα προκαλουν μια ανησυχια.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια μου τα μωρά δεν κρυώνουν λόγω κρυου (δεν λέω να είναι στην παγωνιά) αλλά λόγω μικροβίων κτλ

αυτό που λέγανε παλιά μην βγεις έξω θα κρυώσεις δεν ισχύει!!! (γιατροί μου το έχουν εξηγήσει εγώ δεν έχω τέτοιες γνώσεις εννοείται) !

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα καλημερα κοριτσακια μου!!!!!! Ενα θα σας πω.....2 μερες προσπαθω να διανασω ολα αυτα που εχετε γραψει κ τα νεα σας...(με απειρς βαβεαι διακοπες απο την μπουμπου μου!!!)...να δω τι θα πρωτοθυμηθω....
Ειρηνη μου ευχομαι ολα να πανε καλα...για τους γγονεις μας παντα ανησυχουμε!
Μαιρη μου...μπραβο πολυ χαρηκα κ για εσενα!!
Δημητρουλα μου....περαστικα στην μπουμπουδιτσα σου...ευχομαι να συνελθει.πολυ συντομα!!!
Μαρκελλα μου...καλα γελασα πολυ.με την μικρη σου....μαλλακια ειναι θα μεγαλωσουν...μην ταραζεσαι....εγω κουρευα τις κουκλες μου....κ μετα εκλαιγα κιολας γιατι τις εκανα χαλια...χιχιχι...
Αθανασια μου..υπομονη με τους πονοκεφαλους....περνετε βιταμινουλες!!!
Αλικη μου...περαστικα βρε κοριτσι μου...πωωω δεν σε εχουν αφησει σε ησυχια οι παλιοαρρωστιες...περαστικα κ σε εσενα κ στην Δαναη σου...κ ελπιζω να πηγαν ολα καλα με τις ακτινογραφιες!!
Σιγουρα καποιες ξεχναω.....περαστικα σε ολες κοριτσακια μου...κ σε εσας κ στα μικρουλια σας!!!
Εμεις καλα ειμαστε....ειχα κοψει το σιδηρο για 4...5 μερες...κ εγινε το θαυμα!!!!!! Κ αρχιε να κανει κακακια σχεδον καθε μερα....κ το βραδυ κοιμοταν απο τις 2 εως τις 6!!!!!!!!! Ανυκουστο τοσος υπνος για εμας....προφανως δεν πιεζπταν η καημενουλα...κ μπορουσε να κοιμηθει......δυστυχως επειδη με ενοχλησε...ξαναπηρα...κ ξαναγιναμε μπαχαλο...σημερα καταφερε να κοιμηθει στις 7 το πρωι...απο εχτες στις 9.....!!! Ετσι αποφασισα να τον ξανακοψω...κ θα περνω καθε 2...3 μερες το.πολυ!! !!
θελω τα φωτα σας γιατι ειδα οτι μαλλον μπορειτε να με βοηθησετε....θελω κ εγβ να παρω σλινγκ.....ομως πως ξερω ποιος τυπος θα βολεψει την μπουμπου μου??? Ποιον να επιλεξω???? Επισης ρωτησα εναν φιλο που ειχαν παρει....κ τον ειχαν αγορασει 80 ευρω...ειναι τοσο ακριβα????? Κ αν το παρω απο.το ιντερνετ...πως θα μοθ δειξουν πως να βαζω το μωρο????.....
Αυτα...σας ζαλισα....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:κορίτσια μου τα μωρά δεν κρυώνουν λόγω κρυου (δεν λέω να είναι στην παγωνιά) αλλά λόγω μικροβίων κτλ

αυτό που λέγανε παλιά μην βγεις έξω θα κρυώσεις δεν ισχύει!!! (γιατροί μου το έχουν εξηγήσει εγώ δεν έχω τέτοιες γνώσεις εννοείται) !


σωστοτατη η μαιρη....

ευη τελικα το ειπατε καιτο κανατε. αντε να παιρνουμε σειρα και οι υπολοιποι....
καλη αρχη εκει που θα πατε κοριτσακι μου. να σας πανε οοοολα δεξια. οταν με το καλο βαλετε νετ εκει να ξαναμπαινεις. κοιτα μην γινειςμια γερμανιδα κουρια και μας ξεχασεις ε....
εγω προσωπικα δεν σε ξεχνω, μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθης, οπως αλλωστε ολες σας. αι στο καλο σας παλι με πηραν τα ζουμια....

οποια εχει επικοινωνια με την ευη να μας ενημερωνει πλιζζζζ

ξαπλωμενοι απαντες. παω και εγω για λιιιιγο.
α η ιωαννα εχει μυξες πρασινωπες-κιτρινες. αλλη ιωση μου μυριζει ρε φουστη μου.... τι να πω.... Twisted Evil

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις