Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 29]

markelast


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
teok28 έγραψε:
markelast έγραψε:Το πόρισμα του ιατροδικαστή το ακούσατε στο βίντεο του cretalive?Τι να πω!ΝΤΡΟΠΗ!

Εχω φρικαρει με οτι λεει...παναγια μου..

Το βίντεο διαρκεί 7 λεπτά!Από τα 3-4 λεπτά και μετά μου είχε ανέβει η πίεση τόσο πολύ, που με έπιασε πονοκέφαλος!

ΕΛΕΗΝΉ "ΜΑΝΑ", δικαιολογίες δε χωράνε!!!!!!

panos32


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katnik75 έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
stratos έγραψε:Ακομα κι αν δεν ειναι η μονη υπευθυνη ειναι η πρωτη υπευθυνη στη λιστα με τους υπευθυνους...ακομα κι αν ειχε λαθος εντολες για το προγραμμα διατροφης το τοσο συγκαμα πως το δικαιολογητε εσεις που τοσο φιλεσπλαχνα την υποστηριζεται??
Το οτι περασαν τοσα 24ωρα μες την αμφιβολια??
Εσεις ποσα 24ωρα θα αντεχατε να ζειτε με αμφιβολιες και ερωτηματικα?
Η οργανικη ανεπαρκεια δεν ειναι κατι που γινεται σε ωρες αλλα σε μερες!
ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ ΜΗ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΛΛΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΛΑΧΝΟ ΤΗΣ!

ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ..ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΧΕΤΕ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΣΤΕ ΜΑΝΕΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΕΙΤΕ..ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΠΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ!
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!
Μη φεύγεις! Μόλις που άρχισα να μαθαίνω ορθογραφία ...

Κ εγω ρε γαμωτο αυτο σκεφτηκα....
Α ΡΕ ΑΝΤΩΝΗ ΓΙΑΝΝΑ ΣΤΡΑΤΟ ... ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕΣ ΤΗΝ ΠΕΤΡΑ ΡΕ ΓΜΤ ΜΙΚΡΟΣ.. ΣΤΟ ΔΟΞΑ ΠΑΤΡΙ ΣΕ ΠΗΡΕ ΑΚΡΙΒΩΣ? ΔΕΝ ΕΣΚΥΒΕΣ ΛΙΓΟ ΡΕ ΓΜΤ? ..

teok28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μετα και απο αυτο που ειδα, χωρις να ειμαι ειδικος η να εχω γνωμη...δυσκολα τα πραγματα για την μαρια, πολυ δυσκολα, δεν θελω ουτε να πιστεψω πως ειναι "κακια μανα" δεν μπορω να το πιστεψω αυτο, δεν γινεται απλα το 2013 να πεθανει μωρακι απο υποσιτισμο δεν το χωραει ο νους μου ρε παιδια, δεν γινεται απλα να συμβαινει αυτο το πραγμα. Πιστευω οτι ηταν και το τελευταιο σχολιο μου για αυτο, οταν με το καλο γινω μπαμπακας, και σιγουρα θα σας χρειαστω ολες, ελπιζω να μην με γραψει κανενα site οτι εψαχνα βοηθεια στο internet, ενω για ολα τα αλλα καλο ειναι το internet... Καλο βραδυ σε ολες-ολους και να χαιρεστε τα πιτσουνακια σας, αντε να περνουμε σειρα και εμεις Smile

????????


Επισκέπτης
mariolita έγραψε:

τι ενωεις πως κατι παιχτικε στην λερο?

αυτα που ειπα τι να εννοω

η κοπελα πηγε δυο φορες την παρασκευη τα εβαλα πιο πανω μην επαναλαμβανομαι η ειπε τελος παντων οτι πηγε

το σαββατο το μεσημερι εμενα μου ειπαν οτι δεν ειχαν κανενα βρεφος ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΥΟΡΑΚΙ ειπαν στη βετα οτι ειχαν και με λεπτομερειες.........αφου ειχε παει το πρωι αν το δεχτω οπως το λενε οι ιδιοι και οχι οπως το λεει η μανα, γιατι το απεκρυψαν δυο φορες??????

και αν ηταν εκει ο γιατρος και το ειδε σκελετωμενο τι περιμενανε μεχρι τις 6 και βαλε το βραδυ?????? μου λετε??????

να τα δεχτω οπως τα λενε και παλι εχουν ευθυνη........οσο για τον ουδεποποτα σας, ειλικρινα, ουτε ενα συλληπητηρια δεν ειχε να πει??????

mercury44


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
TA SXOLIA DIKA SAS...


ΣΟΚ: Δείτε τι δήλωσε ο μαιευτήρας που έφερε στον κόσμο το βρέφος που πέθανε από ασιτία!

Σοκ έχει προκαλέσει στο πανελλήνιο ο θάνατος του 34 ημερών βρέφους από τη Λέρο. Ο μαιευτήρας - γυναικολόγος Νίκος Μονοκάνδηλος, που έφερε το μωρό στον κόσμο, στα μέσα του Δεκεμβρίου, δίνει μια εικόνα με ανατριχιαστιές λεπτομερειες, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εφημερίδα " Η Ελλάδα αύριο".

Την 24χρονη μητέρα περιγράφει ως ιδιόρρυθμο άνθρωπο και σε πλήρη σύγχιση και αποκαλύπτει ότι όταν πήγε σε εκείνον του είπε ότι ήταν πέντε μηνών ενώ στην πραγματικότητα ήτανεννέα. Λέει:

«Δεν παρακολουθούσα εγώ την εγκυμοσύνη της κοπέλας. Ήρθε ξαφνικά μια μέρα τον περασμένο Δεκέμβριο στο νοσοκομείο, λέγοντας ότι πονάει. Την ρώτησα πόσο μηνών είναι και ισχυρίστηκε ότι είναι πέντε και ότι της έχουν δώσει ημερομηνία τοκετού τον Απρίλιο».

Συνεχίζει τις συγκλονιστικές αποκαλύψεις: «Της έκανα ένα υπέρηχο και διαπίστωσα ότι ήταν εννέα μηνών! Όχι μόνο δεν ταίριαζαν καθόλου οι ημερομηνίες, αλλά είχαν και μεγάλη απόκλιση. Ήταν αδύνατο να ήταν πέντε μηνών. Στην συνέχεια την εξέτασα και είχε διαστολή. Γεννούσε εκείνη τη ώρα δηλαδή».

Ο γιατρός επέλεξε να της κάνει καισαρική, γιατί το παιδί ερχόταν ανάποδα.


«Κόψτε μου το γάλα»

Όλα εξελίχθηκαν ομαλά, όπως θυμάται ο ίδιος, και τέσσερις μέρες αργότερα, μητέρα και παιδί πήραν εξιτήριο. Ωστόσο, το… ασυνήθιστο αίτημα της 24χρονης, ήταν μια ακόμη έκπληξη για τον γυναικολόγο.

«Αμέσως μετά την γέννα, ζήτησε να της κόψουμε το γάλα. Όταν την ρωτήσαμε γιατί θέλει να το κάνει αυτό, μας απάντησε ότι ούτε εκείνη θήλασε από τη μητέρα της και δεν έπαθε τίποτα και άρα δεν θέλει να θηλάσει το μωρό. Υποχρεωθήκαμε και της δώσαμε την φαρμακευτική αγωγή», αποκαλύπτει στην «Ε» ο κ. Μονοκάνδηλος, αντικρούοντας τον ισχυρισμό της νεαρής πως γέννησε πρόωρα και γι' αυτό δεν είχε γάλα.

Εγκατάλειψη

Συγκρατημένος στους χαρακτηρισμούς του, ο κ. Μονοκάνδηλος, περιορίστηκε σε μια λέξη: «Και οι δύο, η μητέρα και ο νεαρός, μου φάνηκαν… ιδιόρρυθμοι. Δεν είμαι ειδικός για να σχολιάσω την ψυχολογική ή νοητική τους κατάσταση. Ξέρω μόνο πως πολλές μητέρες με χαμηλό iq κάνουν παιδιά και τα φροντίζουν στην εντέλεια, γιατί λειτουργεί το μητρικό ένστικτο. Σε αυτή την περίπτωση, δεν ξέρω τι συνέβη. Όταν έφερε το μωρό στο νοσοκομείο το είδα μισοπεθαμένο. Η θερμοκρασία του ήταν 32 βαθμοί.

Δεν πρέπει να το άλλαζε καθόλου, το δέρμα του ήταν σκισμένο, είχε πληγές με πύον στους μηρούς, στο σημείο που ακουμπάει η πάνα. Είχε μολυνθεί. Ο παιδίατρος που ήταν ο πρώτος που το είδε μου είπε ότι το μωρό βρωμούσε ούρα. Φαινόταν τελείως εγκαταλελειμμένο».

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="arco iris"][quote="μαμακα μου"]

και μενα κοπελα μου, που ειμαι πολυ "ψειρα" και αλλαξα 3 παιδιατρους σε μια βδομαδα στο πρωτο μου παιδι ολοι μου ειπαν ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΥΠΝΑΣ και δεν τα ξυπνουσα... τρεις γνωμες πηρα, οχι μια.......

[font=Arial Black]δεν μπορει να μην το βλεπετε οτι στη Λερο κατι παιχτηκε....\


για ημερα ελεγα στο πρωτο μου μηνυμα στελλα.βραδυ αντεχουνε ως 5 ωρες.
ας σταματησουμε τα σεναρια συγκαλυψης γιατρων,νοσοκομειων κτλ κτλ. εδω η κοπελα δεν ηξερε ποσο εβδομαδων ηταν, τι να λεμε τωρα. ναι την λυπαμαι γιατι κατ εμε ειναι αρρωστη η κοπελα,αλλα περισοτερρο λυπηθηκα για το μωρακι....
και ναι ολα τα μωρα εχουν συγκαει, αλλα οταν βλεπεις οτι δεν υποχωρει ε τοτε κατι κανεις καπου ρωτας καπου πας....εννοω σε παιδιατρο,εστω σε ενα φαρμακειο....
η μητροτητα ειναι πραξη απο την ωρα της γεννησης του μωρου μεχρι να κλεισουμε τα ματια μας....

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
teok28 έγραψε:Μετα και απο αυτο που ειδα, χωρις να ειμαι ειδικος η να εχω γνωμη...δυσκολα τα πραγματα για την μαρια, πολυ δυσκολα, δεν θελω ουτε να πιστεψω πως ειναι "κακια μανα" δεν μπορω να το πιστεψω αυτο, δεν γινεται απλα το 2013 να πεθανει μωρακι απο υποσιτισμο δεν το χωραει ο νους μου ρε παιδια, δεν γινεται απλα να συμβαινει αυτο το πραγμα. Πιστευω οτι ηταν και το τελευταιο σχολιο μου για αυτο, οταν με το καλο γινω μπαμπακας, και σιγουρα θα σας χρειαστω ολες, ελπιζω να μην με γραψει κανενα site οτι εψαχνα βοηθεια στο internet, ενω για ολα τα αλλα καλο ειναι το internet... Καλο βραδυ σε ολες-ολους και να χαιρεστε τα πιτσουνακια σας, αντε να περνουμε σειρα και εμεις Smile

Με το καλο να γινεις μπαμπακας!!!

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
arco iris έγραψε:
mariolita έγραψε:

τι ενωεις πως κατι παιχτικε στην λερο?

αυτα που ειπα τι να εννοω

η κοπελα πηγε δυο φορες την παρασκευη τα εβαλα πιο πανω μην επαναλαμβανομαι η ειπε τελος παντων οτι πηγε

το σαββατο το μεσημερι εμενα μου ειπαν οτι δεν ειχαν κανενα βρεφος ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΥΟΡΑΚΙ ειπαν στη βετα οτι ειχαν και με λεπτομερειες.........αφου ειχε παει το πρωι αν το δεχτω οπως το λενε οι ιδιοι και οχι οπως το λεει η μανα, γιατι το απεκρυψαν δυο φορες??????

και αν ηταν εκει ο γιατρος και το ειδε σκελετωμενο τι περιμενανε μεχρι τις 6 και βαλε το βραδυ?????? μου λετε??????

να τα δεχτω οπως τα λενε και παλι εχουν ευθυνη........οσο για τον ουδεποποτα σας, ειλικρινα, ουτε ενα συλληπητηρια δεν ειχε να πει??????


Δυστυχως στην σημερινη εποχη οι Μανες με Μ κεφαλαιο ειναι λιγο.Φυσικα και φταινει και οι γιατροι που καθυστερησαν αλλα πιος οδηγησε σε αυτη την κατασταση το μωρακι?Η καλη του μανουλα...Η αδιαφορια της και η καθυστερηση της αεροδιακομιδης δυστυχως στερησαν την ζωη απο το μωρακι...Αλλα μην ριχνουμε την ευθυνη στο νησι.Αμαρτια ειναι.

stratos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mercury44 έγραψε:TA SXOLIA DIKA SAS...


ΣΟΚ: Δείτε τι δήλωσε ο μαιευτήρας που έφερε στον κόσμο το βρέφος που πέθανε από ασιτία!

Σοκ έχει προκαλέσει στο πανελλήνιο ο θάνατος του 34 ημερών βρέφους από τη Λέρο. Ο μαιευτήρας - γυναικολόγος Νίκος Μονοκάνδηλος, που έφερε το μωρό στον κόσμο, στα μέσα του Δεκεμβρίου, δίνει μια εικόνα με ανατριχιαστιές λεπτομερειες, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εφημερίδα " Η Ελλάδα αύριο".

Την 24χρονη μητέρα περιγράφει ως ιδιόρρυθμο άνθρωπο και σε πλήρη σύγχιση και αποκαλύπτει ότι όταν πήγε σε εκείνον του είπε ότι ήταν πέντε μηνών ενώ στην πραγματικότητα ήτανεννέα. Λέει:

«Δεν παρακολουθούσα εγώ την εγκυμοσύνη της κοπέλας. Ήρθε ξαφνικά μια μέρα τον περασμένο Δεκέμβριο στο νοσοκομείο, λέγοντας ότι πονάει. Την ρώτησα πόσο μηνών είναι και ισχυρίστηκε ότι είναι πέντε και ότι της έχουν δώσει ημερομηνία τοκετού τον Απρίλιο».

Συνεχίζει τις συγκλονιστικές αποκαλύψεις: «Της έκανα ένα υπέρηχο και διαπίστωσα ότι ήταν εννέα μηνών! Όχι μόνο δεν ταίριαζαν καθόλου οι ημερομηνίες, αλλά είχαν και μεγάλη απόκλιση. Ήταν αδύνατο να ήταν πέντε μηνών. Στην συνέχεια την εξέτασα και είχε διαστολή. Γεννούσε εκείνη τη ώρα δηλαδή».

Ο γιατρός επέλεξε να της κάνει καισαρική, γιατί το παιδί ερχόταν ανάποδα.


«Κόψτε μου το γάλα»

Όλα εξελίχθηκαν ομαλά, όπως θυμάται ο ίδιος, και τέσσερις μέρες αργότερα, μητέρα και παιδί πήραν εξιτήριο. Ωστόσο, το… ασυνήθιστο αίτημα της 24χρονης, ήταν μια ακόμη έκπληξη για τον γυναικολόγο.

«Αμέσως μετά την γέννα, ζήτησε να της κόψουμε το γάλα. Όταν την ρωτήσαμε γιατί θέλει να το κάνει αυτό, μας απάντησε ότι ούτε εκείνη θήλασε από τη μητέρα της και δεν έπαθε τίποτα και άρα δεν θέλει να θηλάσει το μωρό. Υποχρεωθήκαμε και της δώσαμε την φαρμακευτική αγωγή», αποκαλύπτει στην «Ε» ο κ. Μονοκάνδηλος, αντικρούοντας τον ισχυρισμό της νεαρής πως γέννησε πρόωρα και γι' αυτό δεν είχε γάλα.

Εγκατάλειψη

Συγκρατημένος στους χαρακτηρισμούς του, ο κ. Μονοκάνδηλος, περιορίστηκε σε μια λέξη: «Και οι δύο, η μητέρα και ο νεαρός, μου φάνηκαν… ιδιόρρυθμοι. Δεν είμαι ειδικός για να σχολιάσω την ψυχολογική ή νοητική τους κατάσταση. Ξέρω μόνο πως πολλές μητέρες με χαμηλό iq κάνουν παιδιά και τα φροντίζουν στην εντέλεια, γιατί λειτουργεί το μητρικό ένστικτο. Σε αυτή την περίπτωση, δεν ξέρω τι συνέβη. Όταν έφερε το μωρό στο νοσοκομείο το είδα μισοπεθαμένο. Η θερμοκρασία του ήταν 32 βαθμοί.

Δεν πρέπει να το άλλαζε καθόλου, το δέρμα του ήταν σκισμένο, είχε πληγές με πύον στους μηρούς, στο σημείο που ακουμπάει η πάνα. Είχε μολυνθεί. Ο παιδίατρος που ήταν ο πρώτος που το είδε μου είπε ότι το μωρό βρωμούσε ούρα. Φαινόταν τελείως εγκαταλελειμμένο».

μαλισταααααα Το πορισμα για το θανατο του μικρουλη.... - Σελίδα 22 966307

izmini


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λυπαμαι πολυ για το μωρακι που ειναι το μοναδικο θυμα και πρεπει να υπεφερε απο φρικτους πονους, πεινα κ διψα μεχρι να ξεψυχησει.
Εχω παρακολουθησει το θεμα κ η8ελα να προσθεσω κατι που δεν ειπωθηκε. Η γυναικα αυτη, ειπε οτι ο γιατρος ειναι αποκλεισμενος στην κω κ οτι μπορει να επιστρεψει την τριτη. παρολα αυτα το σαββατο πρωι, που οπως φαινεται πηγε πρωτη φορα στο νοσοκομειο ο γιατρος ηταν εκει και ολοι εκτος απο την ιδια, λενε οτι δεν ελειπε. προφανως δεν ειχε καμια επικοινωνια μαζι του νωριτερα.
Γενικα εχει τοσες τρυπες κ ψεμματα η ιστορια που παρουσιαζει που απορω πως καποιες συνεχιζουν να την υποστηριζουν ακομα κ τωρα. η γνωμη μου ειναι επισης οτι το φορουμ προσπαθησε να το χρησιμοποιησει ως ενδειξη οτι εκανε οτι μπορουσε κ απεγνωσμενα ζητησε βοη8εια εδω. Ειλικρινα αυτο ποιος το πιστευει? Τοσα ακριτικα νησια εχει η ελλαδα χωρισ ειδικουσ γιατρους κ νοσοκομεια ωστε θα επρεπε να μιλαμε για θανατους βρεφων χρονια τωρα συνεχεια. Το οτι ηταν απλυτο επειδη δεν είχε ρευμα, δεν θα το σχολιασω.
Το προφιλ που σχηματιζει κανεις απο τα προηγουμενα posts της μονο νεα μαμα με προβληματισμους σχετικους δεν δηλωνει. sex, νυφικα, σκυλια κ ασυναρτησιες στο ιντερνετ την ωρα που ενα νεογεννητο σβηνει.
Ουτε δικαστησ ουτε δικηγορος ειμαι αλλα επικαλουμαι την κοινη λογικη κ προτρεπω τις μαμαδες να χρησιμοποιουν το ιντερνετ επικουρικα αν και δεν αφορα αυτο τη συγκεκριμενη υποθεση οπως αποδειχτηκε
Δεν προκειται να αντιπαρατεθω γιατι δεν συνη8ιζω να το κανω με αγνωστους ουτε στο ιντερνετ ουτε που8ενα.

EleniAd


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την EleniAd στις Πεμ Ιαν 24, 2013 1:30 pm, 1 φορά

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
EleniAd έγραψε:
arco iris έγραψε:


η κοπελα πηγε δυο φορες την παρασκευη

Κοπελα μου στο ειπα και στο χτεσινο μηνυμα και το αγνοησες.
Εσυ λες πως στις 10 το βραδυ ειπε οτι ειχε παει νοσοκομειο..
Νοσοκομειο ΠΡΩΤΗ φορα πηγε στις 10:35 το πρωι του Σαββατου!!

Κατ'αρχας διαβασε ολο το "SOS..."... και οχι μεχρι εκει που σου αρεσει..
Στη 1:07 λεει οτι φευγει για νοσοκομειο και ξανα στη 1:18 λεει φευγω, θα σας ενημερωσω..
ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...
Και το πρωι 10 και κατι λεει οτι (και καλα) ηρθε να παρει πραγματα του μικρου, ενω ειχε μολις ξυπνησει, και τοτε επιτελους φευγει για νοσοκομειο..
ΔΕΝ την θορυβησε τιποτα, ουτε τα ΦΥΓΕ ΤΩΡΑΑΑΑΑ σας, ουτε το κρυο παιδι της...
ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟ ΤΟ SOS, ΕΣΥ ΩΣ ΤΗ 1+ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΕΣ..
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ, ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ!

Αυτη η Μαρια ολο εφευγε και ολο σπιτι της ηταν.
Αστες μωρες που τους τα γραφεις και κεφαλαια.Πηγαν να το παιξουν εξυπνα πουλια και πιαστηκαν απο την μυτη απο το Μαρακι.Ανθρωπος αγραμματος,ξυλο απελεκητο...Αφου δεν καταλαβαινουνε απλα ελληνικα...

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αφρουλα έγραψε:


ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ?
Εσυ εισαι εγκυος και οι ορμονες σου ειναι αστα να πανε για αυτο δεν απορω με το υφακι που σχολιαζεις! εσυ θα αφησεις το μωρο σου οταν γεννηθει να πεθανει της πεινας;;; μαλλον οχι. γι αυτο ασε τα λογια τα παχια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elenimama στις Πεμ Ιαν 24, 2013 9:35 am, 2 φορές συνολικά

methismeno_troufaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μαμακα μου έγραψε:η μητροτητα ειναι πραξη απο την ωρα της γεννησης του μωρου μεχρι να κλεισουμε τα ματια μας....

Από την ώρα που μαθαίνει μια γυναίκα ότι είναι έγκυος θα έλεγα...

mariolita

mariolita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="vicky81"][quote="mariolita"]
arco iris έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:

και μενα κοπελα μου, που ειμαι πολυ ψειρα και αλλαξα 3 παιδιατρους σε μια βδομαδα στο πρωτο μου παιδι ολοι μου ειπαν ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΥΠΝΑΣ και δεν τα ξυπνουσα... τρεις γνωμες πηρα, οχι μια.......

δεν μπορει να μην το βλεπετε οτι στη Λερο κατι παιχτηκε....[/qu

τι ενωεις πως κατι παιχτικε στην λερο?
και εγω αυτο πιστευω πως στη λερο αργησαν πολυ



κορητσια δεν πεχτηκε σίγουρα κατι στην λερο το παιδακι εφηγε απο την μη ικανότητα να αναθρέψει το παιδι της.δεν την κρίνω απλα μερικές γυναικες δεν ειναι αξιες να γεινουν μανες.........

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΟΙ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ? ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΝΤΡΙΓΚΑ? ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΤΗΣ ΚΛΕΙΔΑΡΟΤΡΥΠΑΣ? ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΥΚΑΝΕΤΕ ΤΟ "ΕΓΚΛΗΜΑ"? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΣΑΣ! Wink

????????


Επισκέπτης
EleniAd έγραψε:[Κοπελα μου στο ειπα και στο χτεσινο μηνυμα και το αγνοησες.
Εσυ λες πως στις 10 το βραδυ ειπε οτι ειχε παει νοσοκομειο.. εγω εβαλα το δικο της μηνυμα οπως ηταν ακριβως!



Νοσοκομειο ΠΡΩΤΗ φορα πηγε στις 10:35 το πρωι του Σαββατου!!

Κατ'αρχας διαβασε ολο το "SOS..."... και οχι μεχρι εκει που σου αρεσει..
πιστεψε με το διαβασα πολλες φορες ..
Στη 1:07 λεει οτι φευγει για νοσοκομειο και ξανα στη 1:18 λεει φευγω, θα σας ενημερωσω..
ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...
Και το πρωι 10 και κατι λεει οτι (και καλα) ηρθε να παρει πραγματα του μικρου, ενω ειχε μολις ξυπνησει, και τοτε επιτελους φευγει για νοσοκομειο..
ΔΕΝ την θορυβησε τιποτα, ουτε τα ΦΥΓΕ ΤΩΡΑΑΑΑΑ σας, ουτε το κρυο παιδι της...
ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟ ΤΟ SOS, ΕΣΥ ΩΣ ΤΗ 1+ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΕΣ..
εσυ που τα διαβασες και τα ξερεις απ εξω, εγω την αλλη μερα το πρωι το διαβασα το θεμα, το βραδυ δεν ημουν στο φορουμ........
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ, ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ!

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λέττα έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ειμαι η πρωτη απο τις ποοοοοοολλες μητερες που δεν αφηνουν κατα την διαρκεια της ημερας να κοιμαται ενα μωρο παραπανω απο 4 ωρες. πεφτει το σαχαρο στο αιμα τους και εχουμε πολλες πιθανοτητες να πεσει σε ληθαργο-κωμα το μωρο. ε μην μου πειτε τωρα οτι μονο οι παιδιατροι που εχω επισκεφτει εγω τα λενε αυτα....
ολα αυτα ισχυουν για νεογνα-μωρα μεχρι να μπουνε στον 3μηνα.
35 ημερων βρεφος λογικα επρεπε νατο εχει δει παιδιατρος τουλαχιστον 2 φορες-μετα την εξοδο απο το νοσοκομειο-. φταιει ο γοατρος που το ειδε και δεν διεγνωσε κατι η η μαρια που δεν το πηγε?????
ας περιμενουμε λιγο ακομα. ολες οι αποριες μας θα λυθουν

εμένα η δικιά μου μου είπε ότι την ημέρα ξυπνάμε ανά 3ωρο και το βράδυ ποτέ, μόνο αν ξυπνήσει το παιδί από μόνο του, κυρίως γιατί είχαμε ανακτήσει το βάρος γέννησης + 100γρ... για ζάχαρο και τέτοια δε μου είπε ποτέ τίποτε αλλά ούτε και στο μαιευτήριο


ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ..Κ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΟ ΑΦΗΝΑΝΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΑΥΤΟ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ..

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elenimama έγραψε:
αφρουλα έγραψε:


ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ?
Εσυ εισαι εγκυος και οι ορμονες σου ειναι αστα να πανε για αυτο δεν απορω με το υφακι που σχολιαζεις! εσυ θα αφησεις το μωρο σου οταν γεννηθει να πεθανει της πεινας;;; μαλλον οχι. γι αυτο ασε τα λογια τα παχια!

ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΣΥΓΚΙΝΗΤΗ Η' ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΓΟΝΕΙΣ Η' ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ! ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΑΝΑ! ΕΣΥ ΩΣ ΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ?

????????


Επισκέπτης
[quote="melina3
Αυτη η Μαρια ολο εφευγε και ολο σπιτι της ηταν.
Αστες μωρες που τους τα γραφεις και κεφαλαια.Πηγαν να το παιξουν εξυπνα πουλια και πιαστηκαν απο την μυτη απο το Μαρακι.Ανθρωπος αγραμματος,ξυλο απελεκητο...Αφου δεν καταλαβαινουνε απλα ελληνικα...[/quote]

δεν συνηθιζω να προσβαλλω τους συνομιλητες μου οπως εσυ

οποτε μαλλον δεν εχουμε τιποτα να πουμε.....

αγραμματη δεν ειμαι σε διαβεβαιω... και λυπαμαι πολυ για τον τονο σου, δε νομιζω να σε προσεβαλλα πουθενα

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
arco iris έγραψε:[quote="melina3
Αυτη η Μαρια ολο εφευγε και ολο σπιτι της ηταν.
Αστες μωρες που τους τα γραφεις και κεφαλαια.Πηγαν να το παιξουν εξυπνα πουλια και πιαστηκαν απο την μυτη απο το Μαρακι.Ανθρωπος αγραμματος,ξυλο απελεκητο...Αφου δεν καταλαβαινουνε απλα ελληνικα...

δεν συνηθιζω να προσβαλλω τους συνομιλητες μου οπως εσυ

οποτε μαλλον δεν εχουμε τιποτα να πουμε.....

αγραμματη δεν ειμαι σε διαβεβαιω... και λυπαμαι πολυ για τον τονο σου, δε νομιζω να σε προσεβαλλα πουθενα[/quote]

Δεν υποννοησα εσενα...αλλα οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.

efaki0


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mercury44 έγραψε:TA SXOLIA DIKA SAS...


ΣΟΚ: Δείτε τι δήλωσε ο μαιευτήρας που έφερε στον κόσμο το βρέφος που πέθανε από ασιτία!

Σοκ έχει προκαλέσει στο πανελλήνιο ο θάνατος του 34 ημερών βρέφους από τη Λέρο. Ο μαιευτήρας - γυναικολόγος Νίκος Μονοκάνδηλος, που έφερε το μωρό στον κόσμο, στα μέσα του Δεκεμβρίου, δίνει μια εικόνα με ανατριχιαστιές λεπτομερειες, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εφημερίδα " Η Ελλάδα αύριο".

Την 24χρονη μητέρα περιγράφει ως ιδιόρρυθμο άνθρωπο και σε πλήρη σύγχιση και αποκαλύπτει ότι όταν πήγε σε εκείνον του είπε ότι ήταν πέντε μηνών ενώ στην πραγματικότητα ήτανεννέα. Λέει:

«Δεν παρακολουθούσα εγώ την εγκυμοσύνη της κοπέλας. Ήρθε ξαφνικά μια μέρα τον περασμένο Δεκέμβριο στο νοσοκομείο, λέγοντας ότι πονάει. Την ρώτησα πόσο μηνών είναι και ισχυρίστηκε ότι είναι πέντε και ότι της έχουν δώσει ημερομηνία τοκετού τον Απρίλιο».

Συνεχίζει τις συγκλονιστικές αποκαλύψεις: «Της έκανα ένα υπέρηχο και διαπίστωσα ότι ήταν εννέα μηνών! Όχι μόνο δεν ταίριαζαν καθόλου οι ημερομηνίες, αλλά είχαν και μεγάλη απόκλιση. Ήταν αδύνατο να ήταν πέντε μηνών. Στην συνέχεια την εξέτασα και είχε διαστολή. Γεννούσε εκείνη τη ώρα δηλαδή».

Ο γιατρός επέλεξε να της κάνει καισαρική, γιατί το παιδί ερχόταν ανάποδα.


«Κόψτε μου το γάλα»

Όλα εξελίχθηκαν ομαλά, όπως θυμάται ο ίδιος, και τέσσερις μέρες αργότερα, μητέρα και παιδί πήραν εξιτήριο. Ωστόσο, το… ασυνήθιστο αίτημα της 24χρονης, ήταν μια ακόμη έκπληξη για τον γυναικολόγο.

«Αμέσως μετά την γέννα, ζήτησε να της κόψουμε το γάλα. Όταν την ρωτήσαμε γιατί θέλει να το κάνει αυτό, μας απάντησε ότι ούτε εκείνη θήλασε από τη μητέρα της και δεν έπαθε τίποτα και άρα δεν θέλει να θηλάσει το μωρό. Υποχρεωθήκαμε και της δώσαμε την φαρμακευτική αγωγή», αποκαλύπτει στην «Ε» ο κ. Μονοκάνδηλος, αντικρούοντας τον ισχυρισμό της νεαρής πως γέννησε πρόωρα και γι' αυτό δεν είχε γάλα.

Εγκατάλειψη

Συγκρατημένος στους χαρακτηρισμούς του, ο κ. Μονοκάνδηλος, περιορίστηκε σε μια λέξη: «Και οι δύο, η μητέρα και ο νεαρός, μου φάνηκαν… ιδιόρρυθμοι. Δεν είμαι ειδικός για να σχολιάσω την ψυχολογική ή νοητική τους κατάσταση. Ξέρω μόνο πως πολλές μητέρες με χαμηλό iq κάνουν παιδιά και τα φροντίζουν στην εντέλεια, γιατί λειτουργεί το μητρικό ένστικτο. Σε αυτή την περίπτωση, δεν ξέρω τι συνέβη. Όταν έφερε το μωρό στο νοσοκομείο το είδα μισοπεθαμένο. Η θερμοκρασία του ήταν 32 βαθμοί.

Δεν πρέπει να το άλλαζε καθόλου, το δέρμα του ήταν σκισμένο, είχε πληγές με πύον στους μηρούς, στο σημείο που ακουμπάει η πάνα. Είχε μολυνθεί. Ο παιδίατρος που ήταν ο πρώτος που το είδε μου είπε ότι το μωρό βρωμούσε ούρα. Φαινόταν τελείως εγκαταλελειμμένο».

Απο την στιγμη που την ειδαν οπως λενε οτι δεν παει καλα και λεει παραλογα πραγματα ειναι δυνατον να την αφησαν ετσι να φυγει?

korallenia

korallenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε παιδια, δεν εχω καταλαβει, γιατι της συνεστησαν να δινει εναλλαξ χαμομηλι και γαλα;
Ειχε καποιο θεμα με την κοιλιτσα του;
Και ποσες μερες επαιρνε το χαμομηλι;

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melina3 έγραψε:
arco iris έγραψε:[quote="melina3
Αυτη η Μαρια ολο εφευγε και ολο σπιτι της ηταν.
Αστες μωρες που τους τα γραφεις και κεφαλαια.Πηγαν να το παιξουν εξυπνα πουλια και πιαστηκαν απο την μυτη απο το Μαρακι.Ανθρωπος αγραμματος,ξυλο απελεκητο...Αφου δεν καταλαβαινουνε απλα ελληνικα...

δεν συνηθιζω να προσβαλλω τους συνομιλητες μου οπως εσυ

οποτε μαλλον δεν εχουμε τιποτα να πουμε.....

αγραμματη δεν ειμαι σε διαβεβαιω... και λυπαμαι πολυ για τον τονο σου, δε νομιζω να σε προσεβαλλα πουθενα

Δεν υποννοησα εσενα...αλλα οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.[/quote]
Όντως, οποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται ...

????????


Επισκέπτης
[quote="melina3Δεν υποννοησα εσενα...αλλα οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.[/quote]

δε θα χασω τους τροπους μου οσο κι αν προσπαθησεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις