Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 29]

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
interpreter έγραψε:με την λογικη μερικων ειναι φονιαδες οι γονεις εφηβων που τους παιρνουν μηχανακι η τους δινουν το αμαξι και πανε και σκοτωνοντε!
Ωχ! Τι αλλο θα ακουσω Θεε μου? Απιστευτα επιτυχημενη συγκριση!!!

η αποψη μου ειναι πως για τους χ,ψ λογους η κοπελα δεν ηταν ετοιμη για μητερα ή τρομοκρατηθηκε ή δεν ειχε την καταλληλη παιδια (γενικοτερα).
αυτο δεν ειναι λογος να ζητανε καποιοι το κεφαλι της.
Αν οχι αυτος, τοτε ποιος θα μπορουσε να ειναι λογος?

και αν οντως δεν ειχε το ψυχολογικο ή πνευματικο επιπεδο για την φροντιδα παιδιου ο ιατρος επρεπε να ειχε ενημερωσει την κοινωνικη υπηρεσια του νοσοκομειου οταν γεννησε.
Εδω θα συμφωνησω, αν ο γιατρος ειχε αντιληφθει πως κατι δεν πηγαινε καλα, θα επρεπε να κινηθει καπως.

efaki0


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω απλά εκτος του οτι θελω να τελειωσει η ιατροδικαστικη θα ηθελα καποια στιγμη να ακουσουμε και την μερια της μανας

Ενας αμερικάνος φίλος

Ενας αμερικάνος φίλος
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina έγραψε:Αγγελική μου μη σκοτίζεσαι, όντως είναι έτσι όπως τα λες, τα είχαμε πει και νωρίτερα σήμερα, έχουν μπει πολλοί και πολλές τις τελευταίες ημέρες ως νέα μέλη, που σκοπός τους είναι να μας βάλουν σώνει και καλά να πάρουμε θέση σχετικά με το τι έγινε, λες και πρόκειται να αποκομίσουμε κανένα όφελος (εμείς εννοώ, για άλλους δεν παίρνω όρκο για ποιο λόγο υποδαυλίζουν τέτοιες αντιπαραθέσεις). Λένε ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι, άκριτα και με χυδαία γλώσσα. Δεν πειράζει, σε μερικές μέρες θα έχουν εξαφανισθεί χωρίς να αφήσουν κανένα απολύτως ίχνος σε τούτον εδώ το χώρο. Μην ακούς τίποτα από όσα σου λένε, κάνουν απλώς συλλογικές αναγωγές (με λίγα λόγια, μας έχουν βάλει όλες στο ίδιο τσουβάλι γιατί έτσι τους έχουν πει να κάνουν) και νομίζουν πως πετυχαίνουν κάτι έτσι. Χαλαρά, ίωση είναι, θα περάσει


Τί κομπλεξισμός είναι αυτός; Ακόμα κι αν είναι έτσι όπως τα λες, αν είμαστε μια απλή ίωση που θα περάσει, εσείς που δεν κρίνετε ποτέ κανέναν, γιατί κρίνετε τώρα εμάς τους καινούριους; Μήπως δεν είστε τελικά καθόλου γενναιόψυχες αλλά το αντίθετο;

khfhnas


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μπορειτε να μπειτε στο προφιλ της μαριας και να τσεκαρετε ιδίοις ομμασι τις ανακρίβειες
α) 14/12 ποσταρει οτι σε δυο μερες γενναει ενα κοριτσακι
β) στη συνεχεια ανεβαζει θεμα την συγκλονιστικη ιστορια οτι μπηκε για υπερηχο και γεννησε 7μηνιτικο αγορακι !!
γ) το μωρο αν και εφταμηνιτικο ζυγιζει 3 κιλα και δεν το κρατησαν στο νοσοκομειο
δ)στις 8/1 ενδιαφέρετε για σεξ
ε)στις 12/1 (6 μερες πριν πεσει το μωρο σε κομα)για νυφικο απο αθηνα
στ)17/1 μια ημερα πριν την μοιραια νυχτα αναφερει οτι εργαζεται ως ενστολη
την συνεχεια την ξερετε ...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:
interpreter έγραψε:με την λογικη μερικων ειναι φονιαδες οι γονεις εφηβων που τους παιρνουν μηχανακι η τους δινουν το αμαξι και πανε και σκοτωνοντε!
Ωχ! Τι αλλο θα ακουσω Θεε μου? Απιστευτα επιτυχημενη συγκριση!!!

η αποψη μου ειναι πως για τους χ,ψ λογους η κοπελα δεν ηταν ετοιμη για μητερα ή τρομοκρατηθηκε ή δεν ειχε την καταλληλη παιδια (γενικοτερα).
αυτο δεν ειναι λογος να ζητανε καποιοι το κεφαλι της.
Αν οχι αυτος, τοτε ποιος θα μπορουσε να ειναι λογος?

και αν οντως δεν ειχε το ψυχολογικο ή πνευματικο επιπεδο για την φροντιδα παιδιου ο ιατρος επρεπε να ειχε ενημερωσει την κοινωνικη υπηρεσια του νοσοκομειου οταν γεννησε.
Εδω θα συμφωνησω, αν ο γιατρος ειχε αντιληφθει πως κατι δεν πηγαινε καλα, θα επρεπε να κινηθει καπως.


συγνωμη.μαλλον βιαστηκα. τωρα ειδα οτι λες "εφηβων".

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.................................



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Πεμ Ιαν 24, 2013 12:30 pm, 1 φορά

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλα τα ποστς (μέσα στα οποία μπορεί να βρίσκεται η απάντηση στην ερώτησή μου), ξέρει κάποια να μου πει γιατί το λινκ του πρώτου ποστ δεν ανοίγει? Γιατί το κατέβασαν? Από το zougla.gr εννοώ!
Ευχαριστώ!

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aleca έγραψε:κκκοοουυυτςςςς πουτς πουτς πρρρρρρρρρρ...Καταρχην η καταρα ειναι γαιδαρα και γυρναει στον αφεντη λεει η φιλη μου η Ομορφακια. Οσες καταριεστε να φατε σκατα!
Δευτερον οσες εισαστε χαζομυαλες για να μην πω κατι αλλο με το χαζο- μπροστα ( ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΓΩ), ας παραδεχτουμε ολες μαζι οτι μας φλομωσε στο ψεμμα η ενστολη (ασπρο φορεματακι που δενει πισω) και δεν καταλαβαμε εξαρχης ποσο επικινδυνη ηταν για το μωρακι.
Το να τα βαζετε με τις κοπελες που εξαρχης καταλαβαν τι εχει γινει, δεν σας κανει ουτε καλυτερους ανθρωπους ουτε λιγοτερο ανορθογραφους (μητσαινα). Τα μαθηματα ορθογραφιας και ο,τι αλλα φιλολογικα και μη μαθηματα ξερετε να κανετε, επρεπε να τα δινατε στην Μαρια 90 εκεινο το βραδυ μπας και σωθει το παιδι.
Απο εκει και περα ο,τι και να γραφτει εδω, γελοιο εχει καταντησει για αυτο και μπηκα στο μουντ εξαρχης.
Η ανθρωπια ρε υπερασπιζεται τις αθωες και ανημπορες ψυχουλες. Δεν υπερασπιζεται τον εγωισμο της καθε μιας (γιατι ουτε και για τη μανα σκατε οι περισσοτερες) επειδη δεν μπορει να παραδεχτει οτι εκανε λαθος στην κριση της.
Μονο για το μωρο λυπαμαι...αντε και λιγο και για τη Μαρ. Στυλ. που θα εχει σκασει τωρα με την επισκεψιμοτητα που εχει το μπλογκ!!!! Ειχε μαθει να εχει ως τωρα τα πρωτεια της κατινιας, ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ! cheers

Να αγιάσει το στόμα σου Αλέκα!!!!!!!!!

Μερικές έχετε βάλει τέτοιες παρωπίδες που αρχίζω και ανησυχώ... Μήπως να το ψάξετε λίγο το θέμα με κανέναν ψυχολόγο;

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="ekv"]
aleca έγραψε:κκκοοουυυτςςςς πουτς πουτς πρρρρρρρρρρ...Καταρχην η καταρα ειναι γαιδαρα και γυρναει στον αφεντη λεει η φιλη μου η Ομορφακια. Οσες καταριεστε να φατε σκατα!
Δευτερον οσες εισαστε χαζομυαλες για να μην πω κατι αλλο με το χαζο- μπροστα ( ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΓΩ), ας παραδεχτουμε ολες μαζι οτι μας φλομωσε στο ψεμμα η ενστολη (ασπρο φορεματακι που δενει πισω) και δεν καταλαβαμε εξαρχης ποσο επικινδυνη ηταν για το μωρακι.
Το να τα βαζετε με τις κοπελες που εξαρχης καταλαβαν τι εχει γινει, δεν σας κανει ουτε καλυτερους ανθρωπους ουτε λιγοτερο ανορθογραφους (μητσαινα). Τα μαθηματα ορθογραφιας και ο,τι αλλα φιλολογικα και μη μαθηματα ξερετε να κανετε, επρεπε να τα δινατε στην Μαρια 90 εκεινο το βραδυ μπας και σωθει το παιδι.
Απο εκει και περα ο,τι και να γραφτει εδω, γελοιο εχει καταντησει για αυτο και μπηκα στο μουντ εξαρχης.
Η ανθρωπια ρε υπερασπιζεται τις αθωες και ανημπορες ψυχουλες. Δεν υπερασπιζεται τον εγωισμο της καθε μιας (γιατι ουτε και για τη μανα σκατε οι περισσοτερες) επειδη δεν μπορει να παραδεχτει οτι εκανε λαθος στην κριση της.
Μονο για το μωρο λυπαμαι...αντε και λιγο και για τη Μαρ. Στυλ. που θα εχει σκασει τωρα με την επισκεψιμοτητα που εχει το μπλογκ!!!! Ειχε μαθει να εχει ως τωρα τα πρωτεια της κατινιας, ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ! cheers

Να αγιάσει το στόμα σου Αλέκα!!!!!!!!!

Μερικές έχετε βάλει τέτοιες παρωπίδες που αρχίζω και ανησυχώ... Μήπως να το ψάξετε λίγο το θέμα με κανέναν ψυχολόγο;


ekv, εσύ δεν ήσουν κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος από εκείνους που δεν σου άρεσε που "βρίζαμε" τον Αντώνη; Εσύ δεν ζητούσες περισσότερη ψυχραιμία και περίσκεψη; Πιστεύεις ότι η γνώμη σου ότι κάποιες από τα μέλη εδώ χρήζουν ψυχολόγου τιμά τις προηγούμενες ρήσεις σου;

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ

http://otanexoesena.blogspot.gr/

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lena30 έγραψε:Ωραία υποδοχή στα νέα μέλη...πορδές...λες και εσάς εδώ είναι τσιφλίκι σας...φόρουμ μαμάδων και οι βρισιές και το ξεκατίνιασμα πέφτουν σύννεφο...

Ας ηρωποιήσουμε λοιπόν όσους κακοποιούν τα παιδιά τους απλώς και μόνο επειδή είναι γονείς.Ο ιατροδικαστής πάντως μιλά για παραμέληση και έλλειψη υγειηνής αλλά ας τον γράψουμε.Για όσες δεν κατάλαβαν, αν η γυναίκα πάσχει απο συνδρομο κακοποίησης(παραμέλησε δλδ το παιδί απο πρόθεση) θα κατηγορηθεί για ανθρωποκτονία.Κρίμα να ωραιοποιούμε καταστάσεις για να μην ρίξουμε τον εγωισμό μας ότι πέσαμε έξω.Ελεος ειλικρινά.

Συμφωνώ με όσα έγραψες!

mhtsaina έγραψε:

ekv, εσύ δεν ήσουν κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος από εκείνους που δεν σου άρεσε που "βρίζαμε" τον Αντώνη; Εσύ δεν ζητούσες περισσότερη ψυχραιμία και περίσκεψη; Πιστεύεις ότι η γνώμη σου ότι κάποιες από τα μέλη εδώ χρήζουν ψυχολόγου τιμά τις προηγούμενες ρήσεις σου;

Ναι, εγώ ήμουν. Έβρισα κανέναν;

Όταν κάποιος βάζει τέτοιες παρωπίδες και επικρατεί τόσο το συναίσθημα υπέρ της λογικής, του μιλάς με λογικά επιχειρήματα και με ντοκουμέντα (βλ.ιατροδικαστή) και ο άλλος απαντά με βάση το συναίσθημα, ε πρέπει να το ψάξει λίγο.
Ψυχολόγο ανέφερα. Όχι ψυχίατρο. Και με όλα αυτά που έχετε καταλογίσει στα νέα μέλη- που βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι όλα μπήκαν βλέποντας τις "παρωπίδες" και πολύ ευγενική ήμουν μέχρι τώρα.
Η άλλη μου έλεγε ότι προσβάλλω το έθνος επειδή ανέφερα τις ανακρίβειες-ψέμματα της "μάνας"

xrusaee


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τι εχουν να πουν οι μαμαδες που ηταν φανατικες με τη μαρια κ κατα του παιδιατριου της λερου?
πιστεψαν στην κοροιδια της μαριας?

efaki0


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να πω και κατι αλλο βρε παιδια.Το μωρακι δεν ξεφυτρωσε ξαφνικα υπηρχε αλλους 9 μηνες μαζι της.Εκει γιατι δεν ειχε κανενα προβλημα?
Εκει τηρουσε κανονικα τα παντα και ηξερε πως να το μεγαλωσει 9 μηνες αλλα δεν ηξερε 30μερες?

Ας περιμενουμε τελειωσει ολο αυτο και να ακουσουμε και την αλλη μερια

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ekv έγραψε:
lena30 έγραψε:Ωραία υποδοχή στα νέα μέλη...πορδές...λες και εσάς εδώ είναι τσιφλίκι σας...φόρουμ μαμάδων και οι βρισιές και το ξεκατίνιασμα πέφτουν σύννεφο...

Ας ηρωποιήσουμε λοιπόν όσους κακοποιούν τα παιδιά τους απλώς και μόνο επειδή είναι γονείς.Ο ιατροδικαστής πάντως μιλά για παραμέληση και έλλειψη υγειηνής αλλά ας τον γράψουμε.Για όσες δεν κατάλαβαν, αν η γυναίκα πάσχει απο συνδρομο κακοποίησης(παραμέλησε δλδ το παιδί απο πρόθεση) θα κατηγορηθεί για ανθρωποκτονία.Κρίμα να ωραιοποιούμε καταστάσεις για να μην ρίξουμε τον εγωισμό μας ότι πέσαμε έξω.Ελεος ειλικρινά.

Συμφωνώ με όσα έγραψες!

mhtsaina έγραψε:

ekv, εσύ δεν ήσουν κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος από εκείνους που δεν σου άρεσε που "βρίζαμε" τον Αντώνη; Εσύ δεν ζητούσες περισσότερη ψυχραιμία και περίσκεψη; Πιστεύεις ότι η γνώμη σου ότι κάποιες από τα μέλη εδώ χρήζουν ψυχολόγου τιμά τις προηγούμενες ρήσεις σου;

Ναι, εγώ ήμουν. Έβρισα κανέναν;

Όταν κάποιος βάζει τέτοιες παρωπίδες και επικρατεί τόσο το συναίσθημα υπέρ της λογικής, του μιλάς με λογικά επιχειρήματα και με ντοκουμέντα (βλ.ιατροδικαστή) και ο άλλος απαντά με βάση το συναίσθημα, ε πρέπει να το ψάξει λίγο.
Ψυχολόγο ανέφερα. Όχι ψυχίατρο. Και με όλα αυτά που έχετε καταλογίσει στα νέα μέλη- που βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι όλα μπήκαν βλέποντας τις "παρωπίδες" και πολύ ευγενική ήμουν μέχρι τώρα.
Η άλλη μου έλεγε ότι προσβάλλω το έθνος επειδή ανέφερα τις ανακρίβειες-ψέμματα της "μάνας"

Οταν επικροτείς κάποιον που βρίζει, στην ουσία βρίζεις κι εσύ. Και όσο και αν μίλησες για ψυχολόγο και όχι για ψυχίατρο, καταλαβαίνεις και μόνη σου πώς ακούστηκε.
Κι αυτή η καραμέλα με τα νέα μέλη κάποτε πρέπει να σταματήσει. Ειλικρινά είναι πολύ κουραστικό.

pegy68

pegy68
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Elenimama έγραψε:
toutounaki έγραψε:
viki32 έγραψε:Κριμα ειλικρινα πολυ κριμα..
Το παιδακι χαθηκε αδικα..

Πολλες πιστευετε οτι ειναι αδιανοητο μια μανα να αφησει ετσι το παιδι της.
Μεσα σε δυο μερες εχω διαβασει ομως 3 ειδησεις που αφορουν τετοια περιστατικα.Μια μανα παρατησε στην Κυπρο το παιδι της νεογεννητο κατω απο ενα δεντρο και αυτο πεθανε απο το κρυο και την ασιτια.Δευτερη μανα παρατησε διδυμα και τριτη περιπτωση ενος ζευγαριου,επειδη το παιδι τους εκλαιγε το χτυπησαν με σιδερο στο κεφαλι και πεθανε......

Πειτε μου πραγματικα σε τι κοσμο ζουμε?Ζουμε στον ιδιο?Μη μου πειτε οτι δεν εχετε ακουσει τετοιου ειδους περιστατικα.Γιατι λοιπον μιλατε με τοσο απολυτο τροπο?Υπαρχουν ανθρωποι με διαφορα ψυχολογικα προβληματα.[color=red]Οντως η κοπελα δεν ηθελε να πεθανει το μωρο της.Αυτο ομως για μενα δεν της δινει κανενα ελαφρυντικο.Δεν ηξερε,ηταν νεα,δεν καταλαβε..αυτες οι δικαιολογιες δεν ειναι αποδεκτες οταν μιλαμε για τη ζωη ενος ανθρωπου!
Δεν ειμαι αυστηρη ουτε σκληρη.
Αλλα δεν θα δικαιολογησω την μητερα αυτη.Αν δεν ηξερε ας ρωταγε.Αν ειχε ψυχολογικα την πληρωσε το παιδι.Αν ο γιατρος εδωσε λαθος οδηγιες επρεπε να παρει δευτερη γνωμη τριτη και τεταρτη.Αν δεν ηξερε ας μην εφερνε ενα παιδι στον κοσμο.
Λιγη αντικειμενικοτητα.Το μονο που πρεπει να λυπομαστε εδω ειναι το βρεφος.Αυτο δεν εφταιγε πουθενα.
Οι υπολοιποι πρεπει να αναλαβουν τις ευθυνες τους
Ο τιτλος μανα δεν μας δινει το ακαταλογιστο

Κοπέλα μου ναι, είσαι πολύ αυστηρή. Είσαι πιο αυστηρή και από τον ίδιο το νομοθέτη που δε νομίζω να μην έχει λάβει υπόψη του όλες τις παραμέτρους. Κατ' αρχήν δεν κάνεις διάκριση ανάμεσα σε δόλο και αμέλεια που σαφώς δικαιολογούν εντελώς διαφορετική ποινή (ακόμα και στην ανθρωποκτονία από πρόθεση ο βρασμός ψυχικής ορμής μειώνει το αξιόποινο).

Αρθρο 299.

1. Οποιος με πρόθεση σκότωσε άλλον τιμωρείται με την ποινή
του θανάτου ή με ισόβια Κάθειρξη.

2. Αν η πράξη αποφασίστηκε και εκτελέστηκε σε βρασμό ψυχικής
ορμής, επιβάλλεται η ποινή της πρόσκαιρης Κάθειρξης.


Αρθρο 302.

1. Οποιος επιφέρει από αμέλεια το θάνατο άλλου τιμωρείται με
Φυλάκιση τουλάχιστον τριών μηνών.

2. Αν το θύμα της πράξης η οποία αναφέρεται στην προηγούμενη
παράγραφο είναι οικείος του υπαιτίου, το δικαστήριο μπορεί να
απαλλαξει τον υπαίτιο από κάθε ποινή, αν πεισθεί ότι λόγω της ψυχικής
οδύνης που υπέστη από τις συνέπειες της πράξης του δεν χρειάζεται να
υποβληθεί σέ ποινή.

Θα μπορούσα να αναφέρω άπειρα παραδείγματα από τη νομοθεσία αλλά θα γίνω κουραστική.
Το ότι είσαι μάνα, σαφώς δεν είναι από μόνο του ελαφρυντικό, αλλά μπορεί κάλλιστα να είναι λόγος απαλλαγής από την ποινή (εδώ περιλαμβάνεται όχι μόνο η μάνα αλλά όλοι οι οικείοι)

Ο παιδίατρος σαφώς κι ευθύνεται ΑΝ έδωσε λάθος οδηγίες. Ενώ δέχεσαι ότι κανείς (ούτε ο παιδίατρος ούτε η μάνα) δεν ήθελαν να πεθάνει το μωρό, δέχεσαι ότι μια λάθος οδηγία του γιατρού είναι άμοιρη ευθυνών, ενώ ένα λάθος της μάνας δεν επιδέχεται κανένα ελαφρυντικό.

Συνεπώς, ενώ μας συμβουλεύεις να μην είμαστε απόλυτοι, είσαι και η ίδια απόλυτη στις θέσεις σου.

Καταλαβαίνω ότι ο άδικος χαμός ενός παιδιού μας έχει συνταράξει όλους ειδικά όσες είμαστε μανούλες. Αλλά θα επιμένω να λέω ότι αυτοί που έχουν την ευθύνη θ' αποφασίσουν. Και θα έχουν πολύ δύσκολο έργο παρά το γεγονός ότι έχουν υπόψη τους πολλά περισσότερα στοχεία από μας (ολόκληρο φάκελλο).

Στις κοπέλες δε που είπαν ότι κάναμε καραμέλλα την αναμονή της ιατροδικαστικής έκθεσης -αλλά ο ιατροδικαστής δεν είναι δικαστής απαντώ, ότι ναι σαφώς και δεν είναι δικαστής, αλλά η ιατροδική έκθεση θα είναι από τα πιο βασικά στοιχεία της δικογραφίας κατά την εκτίμηση των αποδείξεων.

Εν κατακλείδι είπαμε πολλά πάνω σ' αυτό το θέμα (και δε βγάζω την ουρά μου απέξω). Νομίζω όμως ότι επαναλαμβανόμαστε χωρίς νόημα. Όσοι έχουν την ευθύνη θ΄αποφασίσουν βάσει στοιχείων και η δική μας άποψη δίκαιη ή άδικη θα αφορά εμάς και μόνο.
Ειρηνη ημιν όπως είπε και η arco...

ΥΓ Θα μου πει κάποιος και τότε γιατί ξαναγράφεις και μας ζαλίζεις; Γιατί σήμερα έφαγα κι εγώ μια γερή κατακεφαλιά. Πήγα τη μικρή μου για υπέρηχο και με ρώτησε ο καρδιολόγος. Και γιατί δεν είχατε έρθει νωρίτερα; Δυστυχώς, η μόνη απάντηση που μου ήρθε να πω ήταν ότι 'γιατί η παιδίατρος δε μου το είχε πει νωρίτερα'. (Και αυτό αληθεύει, αλλά ούτε εγώ ειχα παρει 2η, 3η, 4η γνωμη όπως λέει η φίλη πιο πάνω).

Ο Π.Κ είναι διαθέσιμος σε όλους στο διαδύκτιο, δε χρειάζετε σε κάθε ευκαιρία να μας αραδιάζεις τα άρθρα του.. Επίδειξη δυνατοτήτων στις δικαστικές αίθουσες λοιπόν, όχι στα φόρουμ!

Πόση κακία ποιά!!! Η κοπέλα μας ενημερώνει για τον ΠΚ εσύ τι πρόβλημα έχεις? Και αυτό σε πειράζει?

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κρίμα το μωράκι κρίμα...λυπάμαι το πλασματάκι που εφυγε έτσι. λυπάμαι την μανα του γιατί αν δεν έχει ήδη καταλάβει τι έχει συμβεί και τι μερίδιο ευθυνης της αναλογεί, θα το καταλάβει και τότε ο πόνος της θα είναι πολύ μεγαλύτερος. Αυτή θα είναι και η μεγαλύτερη τιμωρία της. Κανενα δικαστήριο δεν θα την γλιτώσει από τις τύψεις. Αλλά δεν μπορώ να μην ρωτησω καλές μου μανούλες. Αυτό το πλασματάκι θα έκλαιγε. δεν μπορώ να το χωνεψω να μην το άκουσε κανείς. Διάβασα που σχολιάζουν από το νησί την κοπέλα. Γιατί καλοί μου άνθρωποι αφού τα βλέπατε, γιατί δεν κάνατε κάτι; Ολοι φταίμε. Ολοι. Γιατί όταν ξέρουμε τι γίνεται στο σπίτι του γείτονα και δεν μιλάμε γινόμαστε συνένοχοι. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Crying or Very sad



Έχει επεξεργασθεί από τον/την foteinoula στις Πεμ Ιαν 24, 2013 1:18 pm, 1 φορά

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
efaki0 έγραψε:Να πω και κατι αλλο βρε παιδια.Το μωρακι δεν ξεφυτρωσε ξαφνικα υπηρχε αλλους 9 μηνες μαζι της.Εκει γιατι δεν ειχε κανενα προβλημα?
Εκει τηρουσε κανονικα τα παντα και ηξερε πως να το μεγαλωσει 9 μηνες αλλα δεν ηξερε 30μερες?

Ας περιμενουμε τελειωσει ολο αυτο και να ακουσουμε και την αλλη μερια

Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει συμβεί κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της. Τα "δύσκολα" έρχονται όμως μετά τη γέννα... Πρεπει αν το ταίζεις συχνά, να το αλλάζεις, να το πλένεις...Που να τα κάνει όλα αυτά με τις διακοπές ρεύματος...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ενας αμερικάνος φίλος έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Αγγελική μου μη σκοτίζεσαι, όντως είναι έτσι όπως τα λες, τα είχαμε πει και νωρίτερα σήμερα, έχουν μπει πολλοί και πολλές τις τελευταίες ημέρες ως νέα μέλη, που σκοπός τους είναι να μας βάλουν σώνει και καλά να πάρουμε θέση σχετικά με το τι έγινε, λες και πρόκειται να αποκομίσουμε κανένα όφελος (εμείς εννοώ, για άλλους δεν παίρνω όρκο για ποιο λόγο υποδαυλίζουν τέτοιες αντιπαραθέσεις). Λένε ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι, άκριτα και με χυδαία γλώσσα. Δεν πειράζει, σε μερικές μέρες θα έχουν εξαφανισθεί χωρίς να αφήσουν κανένα απολύτως ίχνος σε τούτον εδώ το χώρο. Μην ακούς τίποτα από όσα σου λένε, κάνουν απλώς συλλογικές αναγωγές (με λίγα λόγια, μας έχουν βάλει όλες στο ίδιο τσουβάλι γιατί έτσι τους έχουν πει να κάνουν) και νομίζουν πως πετυχαίνουν κάτι έτσι. Χαλαρά, ίωση είναι, θα περάσει


Τί κομπλεξισμός είναι αυτός; Ακόμα κι αν είναι έτσι όπως τα λες, αν είμαστε μια απλή ίωση που θα περάσει, εσείς που δεν κρίνετε ποτέ κανέναν, γιατί κρίνετε τώρα εμάς τους καινούριους; Μήπως δεν είστε τελικά καθόλου γενναιόψυχες αλλά το αντίθετο;


Προς Θεου...εγω προσωπικα δεν αναφερομαι σε ολα τα νεα μελη..αλιμονο..υπηρξαν ατομα που εκαναν την εγγραφη τους στο φορουμ,με αφορμη τον αδικο χαμο του μωρου..σχηματισαν την αποψη τους και την εξεφρασαν κοσμια..ακομη κι αν μιλουσαν εναντια στην μητερα,το εξεφρασαν με πολυ ομορφο και πολιτισμενο τροπο..
Υπηρξαν ομως και αλλες,που γραφτηκαν εδω μεσα με σκοπο να προκαλεσουν..μιλησαν ως γιατροι,ως δικηγοροι,ως δικαστες,ως ιατροδικαστες και αρχισαν να μιλουν για ολες εκεινες που εστελναν την συμπαρασταση τους στην Μαρια,σαν να ειναι συνενοχες..

Ποιος λοιπον κρινει τον αλλον? Οταν δεν συμφωνεις με την αποψη του αλλου και αρχιζεις τα κοσμιτικα..αγγραμματες,αμμορφωτες,τερατα μας ειπε καποια,ηλιθιες...μονο οτι ευθυνομαστε και για το γεγονος το ιδιο δεν μας ειπαν..ποσο πια επιπεδο να κρατησεις και τι αλλο να πεις?

xrusaee


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="ekv"]
lena30 έγραψε:Ωραία υποδοχή στα νέα μέλη...πορδές...λες και εσάς εδώ είναι τσιφλίκι σας...φόρουμ μαμάδων και οι βρισιές και το ξεκατίνιασμα πέφτουν σύννεφο...

Ας ηρωποιήσουμε λοιπόν όσους κακοποιούν τα παιδιά τους απλώς και μόνο επειδή είναι γονείς.Ο ιατροδικαστής πάντως μιλά για παραμέληση και έλλειψη υγειηνής αλλά ας τον γράψουμε.Για όσες δεν κατάλαβαν, αν η γυναίκα πάσχει απο συνδρομο κακοποίησης(παραμέλησε δλδ το παιδί απο πρόθεση) θα κατηγορηθεί για ανθρωποκτονία.Κρίμα να ωραιοποιούμε καταστάσεις για να μην ρίξουμε τον εγωισμό μας ότι πέσαμε έξω.Ελεος ειλικρινά.

συμφωνω απολυτα πολυ δεν θα ριξουν τον εγωισμο τους.ο ιατροδικαστης μιλα καθαρα αλλα πολυ δεν θελουν να το παραδεχτουν..

claire_

claire_
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συγνωμη κοριτσια...αλλα αυτο που γινεται εδω μεσα τις τελευταιες μερες ειναι τραγικο, ολη μερα τρωγεστε.... Κατα την γνωμη ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης για το τι συνεβη...και ο παιδιατρος που τη κατευθυνε τι να κανει ως καινουρια μαμα, οπως και η ιδια. Εγω θα πηγαινα εξω απο σπιτι του παιδιατρου αν δεν μου σηκωνε το τηλεφωνο. Δεν ξερω αν ειστε ολοι σας δικαστες εγω παντως δεν ειμαι... και κανεις μας δεν ξερει αν υποφερει η μανα.
Ευχομαι το γλυκακι να εχει καλο παραδεισο...

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina έγραψε:
ekv έγραψε:
lena30 έγραψε:Ωραία υποδοχή στα νέα μέλη...πορδές...λες και εσάς εδώ είναι τσιφλίκι σας...φόρουμ μαμάδων και οι βρισιές και το ξεκατίνιασμα πέφτουν σύννεφο...

Ας ηρωποιήσουμε λοιπόν όσους κακοποιούν τα παιδιά τους απλώς και μόνο επειδή είναι γονείς.Ο ιατροδικαστής πάντως μιλά για παραμέληση και έλλειψη υγειηνής αλλά ας τον γράψουμε.Για όσες δεν κατάλαβαν, αν η γυναίκα πάσχει απο συνδρομο κακοποίησης(παραμέλησε δλδ το παιδί απο πρόθεση) θα κατηγορηθεί για ανθρωποκτονία.Κρίμα να ωραιοποιούμε καταστάσεις για να μην ρίξουμε τον εγωισμό μας ότι πέσαμε έξω.Ελεος ειλικρινά.

Συμφωνώ με όσα έγραψες!

mhtsaina έγραψε:

ekv, εσύ δεν ήσουν κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος από εκείνους που δεν σου άρεσε που "βρίζαμε" τον Αντώνη; Εσύ δεν ζητούσες περισσότερη ψυχραιμία και περίσκεψη; Πιστεύεις ότι η γνώμη σου ότι κάποιες από τα μέλη εδώ χρήζουν ψυχολόγου τιμά τις προηγούμενες ρήσεις σου;

Ναι, εγώ ήμουν. Έβρισα κανέναν;

Όταν κάποιος βάζει τέτοιες παρωπίδες και επικρατεί τόσο το συναίσθημα υπέρ της λογικής, του μιλάς με λογικά επιχειρήματα και με ντοκουμέντα (βλ.ιατροδικαστή) και ο άλλος απαντά με βάση το συναίσθημα, ε πρέπει να το ψάξει λίγο.
Ψυχολόγο ανέφερα. Όχι ψυχίατρο. Και με όλα αυτά που έχετε καταλογίσει στα νέα μέλη- που βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι όλα μπήκαν βλέποντας τις "παρωπίδες" και πολύ ευγενική ήμουν μέχρι τώρα.
Η άλλη μου έλεγε ότι προσβάλλω το έθνος επειδή ανέφερα τις ανακρίβειες-ψέμματα της "μάνας"

Οταν επικροτείς κάποιον που βρίζει, στην ουσία βρίζεις κι εσύ. Και όσο και αν μίλησες για ψυχολόγο και όχι για ψυχίατρο, καταλαβαίνεις και μόνη σου πώς ακούστηκε.
Κι αυτή η καραμέλα με τα νέα μέλη κάποτε πρέπει να σταματήσει. Ειλικρινά είναι πολύ κουραστικό.

Δεν επικρότησα κανέναν που έβρισε... Εγώ είπα για το βρισίδι που έφαγε εκείνος και για τις ειρωνίες, επειδή ακριβώς σας μιλούσε λογικά... Μετά είπα ότι ξέφυγε η κατάσταση. Δεν το επικροτώ, αλλά το βρήκα πολύ λογικό να ξεσπάσει και να μιλήσει με τον ίδιο τρόπο

Όσο για τα νεα μέλη, εσείς μας βάλατε την ταμπελα. Και εμένα με κουράζει...

interpreter


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ενω ας πουμε δεν σας ενοχλησε που η ιδιοκτητρια του φορουμ ετρεξε στα καναλια μη της παρουν την αποκληστικοτητα και δεν διαφημισει το σαιτ και τις διαφημισεις απο τις αηδιες που πασαρει σαν ταχαμου ειδικη !
αλλα δεν φταιει καμια μανα,ειδικα σε τετοια τραγικα γεγονοτα !
τριβει τα χερια της με την εισροη νεων μελων και δη νεων προβατων που με περισπουδαστο υφος θα "διδαξει" ποιο βυζι ειναι ιδανικο για βυζαγμα !

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ekv Ξέρεις τί μου κάνει εντύπωση; Τί θέλετε κι επιμένετε να γράφετε σ' ένα thread ενός φόρουμ τα μέλη του οποίου, έχουν χαμηλό επίπεδο, χρειάζονται ψυχολόγο, χωρίς κρίση, χωρίς ανθρωπιά κ.τ.λ
Μήπως να το ψάχνατε και σεις λίγο;

pegy68

pegy68
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maria x. έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
Maria x. έγραψε:DimiKgianni


Ξερεις τι μου θυμισες με ολο το προφιλ σου και το κωλοστομα σου;;;
Τον βιαστη δολοφονο της Ξανθης!!!!!!

Αυτος στο προφιλ του στο φεις ειχε,εκτος απο τα πορνοσεξουαλικα του και αναρτησεις για τα δικαιωματα των ζωων!!!!

Κατι ξερεις εσυ αφου εισαι χειροτερη και απο τα ζωα!!!!
Λυπαμαι ειλικρινα το παιδι σου,ξεφτυλλισμένη,γιατι ζει με τετοια κακιασμένη οχια σε ένα βοθρο!
Μια οχια που καταριεται τα παιδια των αλλων!!!

Μακάρι η επομενη ειδηση στα μιντια να μην αφορά εσενα ξεφτυλλισμένη!!!!!

Που τολμησες να πιασεις τους δικους μου θυασαυρους στο κωλοστομα σου!


να την χαιρεστε εσεις που συνδιαλεγεστε μαζι της!!!
Καταλάβαμε τώρα όλες κορίτσια τι θα πει αντικειμενικότητα ή πρέπει να κάνει και κακά της;;;

Δεν σου φτάνουν αυτά που εκανα και στολισα την κολητη σου;;;Θελεις κι'αλλα;;;;;


Οσο και να βρισετε τις κοπελες που δεν υποστηριζαν την παιδοκτονο,η αληθεια ειναι μια...
Και δυστυχως η παιδοκτονος τιμωρειται με το χειροτερο δυνατο τροπο...
Οποτε μην το συνεχιζεις.

Βρε Μαρία δεν είναι παιδοκτόνος η κοπέλα ! Μην χρησιμοποιείς τέτοιους χαρακτηρισμούς. Το να σκοτώσεις από αμέλεια μπορεί να συμβεί στον καθένα μας. Δεν μπορει να την αποκαλείς παιδοκτόνο !!!

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ekv έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
ekv έγραψε:
lena30 έγραψε:Ωραία υποδοχή στα νέα μέλη...πορδές...λες και εσάς εδώ είναι τσιφλίκι σας...φόρουμ μαμάδων και οι βρισιές και το ξεκατίνιασμα πέφτουν σύννεφο...

Ας ηρωποιήσουμε λοιπόν όσους κακοποιούν τα παιδιά τους απλώς και μόνο επειδή είναι γονείς.Ο ιατροδικαστής πάντως μιλά για παραμέληση και έλλειψη υγειηνής αλλά ας τον γράψουμε.Για όσες δεν κατάλαβαν, αν η γυναίκα πάσχει απο συνδρομο κακοποίησης(παραμέλησε δλδ το παιδί απο πρόθεση) θα κατηγορηθεί για ανθρωποκτονία.Κρίμα να ωραιοποιούμε καταστάσεις για να μην ρίξουμε τον εγωισμό μας ότι πέσαμε έξω.Ελεος ειλικρινά.

Συμφωνώ με όσα έγραψες!

mhtsaina έγραψε:

ekv, εσύ δεν ήσουν κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος από εκείνους που δεν σου άρεσε που "βρίζαμε" τον Αντώνη; Εσύ δεν ζητούσες περισσότερη ψυχραιμία και περίσκεψη; Πιστεύεις ότι η γνώμη σου ότι κάποιες από τα μέλη εδώ χρήζουν ψυχολόγου τιμά τις προηγούμενες ρήσεις σου;

Ναι, εγώ ήμουν. Έβρισα κανέναν;

Όταν κάποιος βάζει τέτοιες παρωπίδες και επικρατεί τόσο το συναίσθημα υπέρ της λογικής, του μιλάς με λογικά επιχειρήματα και με ντοκουμέντα (βλ.ιατροδικαστή) και ο άλλος απαντά με βάση το συναίσθημα, ε πρέπει να το ψάξει λίγο.
Ψυχολόγο ανέφερα. Όχι ψυχίατρο. Και με όλα αυτά που έχετε καταλογίσει στα νέα μέλη- που βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι όλα μπήκαν βλέποντας τις "παρωπίδες" και πολύ ευγενική ήμουν μέχρι τώρα.
Η άλλη μου έλεγε ότι προσβάλλω το έθνος επειδή ανέφερα τις ανακρίβειες-ψέμματα της "μάνας"

Οταν επικροτείς κάποιον που βρίζει, στην ουσία βρίζεις κι εσύ. Και όσο και αν μίλησες για ψυχολόγο και όχι για ψυχίατρο, καταλαβαίνεις και μόνη σου πώς ακούστηκε.
Κι αυτή η καραμέλα με τα νέα μέλη κάποτε πρέπει να σταματήσει. Ειλικρινά είναι πολύ κουραστικό.

Δεν επικρότησα κανέναν που έβρισε... Εγώ είπα για το βρισίδι που έφαγε εκείνος και για τις ειρωνίες, επειδή ακριβώς σας μιλούσε λογικά... Μετά είπα ότι ξέφυγε η κατάσταση. Δεν το επικροτώ, αλλά το βρήκα πολύ λογικό να ξεσπάσει και να μιλήσει με τον ίδιο τρόπο

Όσο για τα νεα μέλη, εσείς μας βάλατε την ταμπελα. Και εμένα με κουράζει...
Δεν σου μιλώ για τον Αντώνη, για την aleca σου λέω την οποία έκανες quote στο προηγούμενο σχόλιό σου και συμφώνησες μαζί της... Πήγαινε πάλι να διαβάσεις τι λέει σε παρακαλώ και ξαναπες μου. Επίσης αυτό το εσείς και εμείς δεν παίζει εδώ, δεν είμαστε Βόρειοι και Νότιοι... Ο καθένας τοποθετεί μόνος του τον εαυτό του εκεί που νομίζει και θεωρεί πως πρέπει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις