Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
28 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 28 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κι απο εμένα! Γέννησα στις 11/11/11 ένα κοριτσάκι, 1 μήνα νωριτέρα αλλά υγιέστατο.
Λέμε λιγες λεξούλες, δείχνει το μωρό πως καταλαβαίνει σχεδόν τα πάντα και καθημερινά δεν χορταίνω να τη βλέπω να κάνει νέα πράγματα.
Τις τελευταίες ημέρες έχουμε αρχίσει έντονα πείσματα και σήμερα έχω διάβασμα να δω πως το αντιμετωπίζουμε.
Είμαι έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου, 6 μηνών τώρα και περιμένω κοριτσάκι.
Περαστικά εύχομαι για τις ιώσεις, κι εμείς εν μέσω ίωσης είμαστε τώρα..

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lilou έγραψε:Νατασα μου δεν με κούρασε κ πολυ , στην αρχή μου το έλεγε κ δεν προλαβαινε τα εκανε πάνω του κ μετα σιγα σιγά το συνειδητοποιούσε κ ετσι τα καταφέραμε αααα δεν έκατσε καθόλου στο γιο γιο ούτε μια φορα απευθείας στην λεκάνη δεν ήθελε κ τωρα ούτε κ το μεσημέρι οταν κοιματε φοράει πάνα μόνο το βράδυ, κορίτσια σωθηκα εύχομαι σε όλες να έχετε τέτοια αποτελέσματα !!

καλησπερα κ σευχαριστω πολυ κ εγω κατι τετοιο εχω στο νου μου αλλα επειδη πριν κανα 2 μηνες μετακομισαμε εχασε τη σειρα της και την αφησα λιγακι.Να καλοσορισω την αναστασια π παλι αρρωστοι ειστε βρε και μεις κλασσικα με ωττιδα απο μυξες και απο ορο αλλο τπτ εχει ευαισθητα αυτια μ λεει ο γιατρος τι να τη κανουμε περαστικα στα μωρακια μας

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νατασούλα μου καλησπέρα !

Εμείς όπως κατάλβες ξανακυλήσαμε και ξαναήπιαμε αντιβίωση!! Crying or Very sad

Τελείωσε την περασμένη Πέμπτη ! Very Happy

Σήμερα πήγαμε και τον είδε είχε λίγο ακόμα υγρό στα αυτάκια αλλα μας είπε οτι είναι φυσιολογικό να έχει υπολείμματα μέχρι και 1 μήνα μετά!!!

Να του βάζω μου είπε ορό στην μυτούλα ωστε να μην ξαναμπουκώσει και κάνει πολλές μύξες! Wink

Άρα ευελπιστούμε οτι θα πάνε όλα καλά και δεν θα ξανακυλήσουμε για τρίτη φορά! No No

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια!!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλησπερα τι κανετε???εγω παλι ετρεχα στους γιατρους.....ειμαι ξυπνια απο τις 7 το πρωι και μολις καθησα ελπιζω να μην κοιμηθω πανω στον υπολογιστη Razz Razz Razz . Αναστασια ευχαριστω για την απαντηση σου.ευχομαι και το ζουζουνι σου να ειναι καλα!εγω σημερα την πηγα στην δικια μου παιδιατρο γιατι ο πυρετος απο εχθες το βραδυ πεφτει με αντιπυρετικο αλλα δεν παυει να επιμενει!!σημερα το πρωι 39.3γεμισε σε ολο το κορμακι της σπυρια μεχρι και στο κεφαλι εβγαλε το καλο μου!και πρεπει να την φαγουριζουν απο οτι καταλαβα και μου ειπε να τις δωσω λιγο αταραξ..αλλα κοριτσια δεν βρηκα σε κανενα φαρμακειο ειναι σε ελειψη λεει.......εσεισ εχει χρειαστει να δωσετε ποτε????εμας αν βρω θα ειναι η πρωτη φορα!επισης κατι αλλο που μου ειπε για τα σπυρια που εχει βγαλει μου λεει απο την μια ειναι καλο γιατι μπορει να ειναι ξεσπασμα του πυρετου και να μην ξανακανει αλλα απο την αλλη μπορει να ειναι και αλεργια απο την αντιβιωση που πηρε 2 μερες γ騴αυτο σταματησαμε αντιβιωση και περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα !!μου εγραψε μια αλλη αντιβιωση που θα την ξεκινησουμε απο αυριο ....εχω στεναχωρηθει τοσο πολυ που βλεπω το κοριτσακι μου αρρωστο...δεν τρωει δεν πινει γαλα τιποτα!!!ουφφφφφ τα εβγαλα απ μεσα μου!!!!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AnastasiaMM έγραψε:Νατασούλα μου καλησπέρα !

Εμείς όπως κατάλβες ξανακυλήσαμε και ξαναήπιαμε αντιβίωση!! Crying or Very sad

Τελείωσε την περασμένη Πέμπτη ! Very Happy

Σήμερα πήγαμε και τον είδε είχε λίγο ακόμα υγρό στα αυτάκια αλλα μας είπε οτι είναι φυσιολογικό να έχει υπολείμματα μέχρι και 1 μήνα μετά!!!

Να του βάζω μου είπε ορό στην μυτούλα ωστε να μην ξαναμπουκώσει και κάνει πολλές μύξες! Wink

Άρα ευελπιστούμε οτι θα πάνε όλα καλά και δεν θα ξανακυλήσουμε για τρίτη φορά! No No

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια!!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472
αναστασια μου καθαριζεις το αυτακι του με μπατονετα ???στο παιδων που ειχα παει την κορη μου μου ειπαν οτι απαγορευεται η μπατονετα και να το καθαριζω με γαζουλα τοπικα απο εξω μονο...οσο για τον ορο στην μυτη μου ειπε η ωρλ που την εξετασε και της καθαρισε το αυτακι της οτι ορο στην μυτη βαζουμε με την συριγκα και οχι ολη την αμπουλα(εγω εβαζα ολη την αμπουλα) Embarassed Embarassed πχ εμενα η κορη μου ειναι 1,5 ετους βαζουμε στην συριγγα 1.5 cc ορο και το βαζουμε στην μυτη να πεσει με πιεση .αυτος μου λεει ειναι ο σωστος τροπος να βαζεις ορο....εσυ το ηξερες αυτο??εγω παντως οχι για πες μου την γνωμη σου!!!!!τα φιλια μου Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
HappyMama έγραψε:Καλημέρα κι απο εμένα! Γέννησα στις 11/11/11 ένα κοριτσάκι, 1 μήνα νωριτέρα αλλά υγιέστατο.
Λέμε λιγες λεξούλες, δείχνει το μωρό πως καταλαβαίνει σχεδόν τα πάντα και καθημερινά δεν χορταίνω να τη βλέπω να κάνει νέα πράγματα.
Τις τελευταίες ημέρες έχουμε αρχίσει έντονα πείσματα και σήμερα έχω διάβασμα να δω πως το αντιμετωπίζουμε.
Είμαι έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου, 6 μηνών τώρα και περιμένω κοριτσάκι.
Περαστικά εύχομαι για τις ιώσεις, κι εμείς εν μέσω ίωσης είμαστε τώρα..
happy mama καλως ηλθες στην παρεα μας....να σου ζησει η μικρη σου και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελλος!!!!απο πεισματα αλλο τιποτα και η δικια μου ακομα και τωρα που ειναι αρρωστη θελει να κανει τα δικα της αγυριστο κεφαλι παιδι μου Razz Razz Razz Razz υπομονη τιποτα αλλο...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κ απο εμενα!!! Ο Αγγελος μου γεννηθηκε στις 6/11/2011!!Περπαταει εδω κ 4 μηνες αλλα δεν λεει σχεδον τιποτα...

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elsa σ'ευχαριστώ! Ναι, δεν πρέπει να σταματάμε τον ορό στη μυτούλα, κάθε βράδι μετά το μπάνιο έχει γίνει ρουτίνα. Η σύριγγα συμφωνώ, είναι η καλύτερη μέθοδος. Αν το έχεις και καθιστό για να μην πνίγεται δεν γκρινιάζει! Εγώ σαν παιχνίδι την έχω μάθει να το κάνει μόνη της. Σε σώζει από ωτίτιδες και ιγμόρια.

Αταράξ μας είπε και αγοράσαμε απ' όταν γεννηθήκαμε, για αλλεργίες κλπ έκτακτα ειναι, το πήρατε;;; βρήκατε;

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexia-marinos έγραψε:Καλησπερα κ απο εμενα!!! Ο Αγγελος μου γεννηθηκε στις 6/11/2011!!Περπαταει εδω κ 4 μηνες αλλα δεν λεει σχεδον τιποτα...

Είναι πολύ κοντά τα μωρά μας! 5 ημέρες διαφορά!! Θα τα πει μαζεμένα να μην σε ανησυχεί!!

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλσα μου καλημέρα!!!!

Περαστικά σας κοριτσάκι μου !!!!

Έχετε ταλαιπωρηθεί έ?

Άντε να ξεκινήσει την καινούργια αντιβίωση αυριο και να γίνει περδίκι η μικρή! Wink Wink
Όλα καλά θα πάνε και περαστικά σας γρήγορα!

Ναί το ήξερα αυτό με την μπατονέτα!
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μόνο με την πετσέτα του σκουπιζω εξωτερικά το αυτάκι!

Ορο χρησιμοποιώ το Fyshiomere baby αν το γραφω σωστά γιατί δεν το έχω αυτή τη στιγμή μπροστά μου.
Στην αρχή του έβαζα κι εγώ ορό αμπούλες (όχι όλη Wink ) αλλα δεν του έκανε τίποτα και πήρα τελικά αυτό που σου έγραψα παραπάνω και είναι ορός σε σπρέυ μπαίνει ακριβώς η ποσότητα που πρέπει με πίεση και του τον βάζω όταν είναι όρθιος!
Με΄εχει βολέψει πολύ και κάνει πολύ καλή δουλειά καμία σχέση με την αμπούλα!

Φιλάκια πολλά και περαστικά σας!!!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σε ολες σας κοριτσια!Περαστικα στα μωρακια μας.Αναστασια κ εμας ξανακυλησε με υγρο στ αυτια κ τα κλασσικα.2η φορα φετος.για κατι π ειπε μια μανουλα για το αταραξ ειναι πολυ καλο σαν νοσηλευτρια στ λεω τ διναμε κ εμεις στ νοσοκομειο π δουλευα.δν εχει τυχη ν τ δωσω στ μικρη μ ποτε περαστικα σας.Κ εγω τν ορο μ συρριγγα τν δινω κ να ξερετε οτι ο νοσοκομειακος η μπουκαλα ειναι πιο οικονομικος κ κανει την ιδια δουλεια τν παιρνω τ λιτρο 1.50ε

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα νατασσούλα μου!

Τί να πώ μωρέ κοριτσάκι μου άντε να έρθει το καλοκαίρι!
Ουφ!!!

Α! ναι για το αταραξ ξέχασα να γράψω!
Μας το είχε δώσει κι εμάς η παιδίατρος όταν είχε τσιμπήσει το μικρό μου ένα κουνούπι στο βλέφαρο και είχε πριστεί όλο το ματάκι του!

Απλώς μου είπε να του το δώσω το πολύ για τρείς ημερες!

Σας φιλώ όλες! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 417472

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσιαααα...ελειπα τριημερο αρρωστησαμε κιολας κ δεν μπηκα καθολου...εχασα οοοολο το θεμα Sad ελπιζω να βρω καποια φαση χρονο να διαβασω......ειμεις περναμε μια ιωσουλα απο διαθεση ειμαστε καλα τωρα αλλα δεν τρωει σχεδον τιποτα 4 μερες τωρα κ στεναχωριεμαι..η παιδιατρος βεβαια ειπε οτι μπορει να παρει και καμια εβδομαδα να επανελθει η ορεξη του...

https://www.facebook.com/myrodeve

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια !!πωσ ειστε εμεις σημερα λιγο καλυτερα απο τις αλλες μερες δεν εχει πυρετο η μικρη αλλα τα σπυρακια επιμενουν .οταν την κανω μπανιο ποναει η καημενουλα μου .τελικα βρηκα σημερα αταραξ και πηρε η μικρη ...και απο οτι μου ειπε η παιδιατρος αυτο φερνει και υπνιλια....κοιμηθηκε4 ωρες για μεσημερι (δεν ξερω μπορει να ετυχε κιολας) Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked αφου να φανταστειτε την ξυπνησα γιατι φοβηθηκα!εμενα με γαργαλαει λιγο ο λαιμος και εκανα και λιγα δεκατα..εμ τι αφου τοσες μερες μπες βγες σε νοσοκομεια ημασταν δεν θα τσιμπουσα και εγω κατι?????κοριτσια να φυγει ο χειμωνας ειναι πρωτη φορα που το λεω αυτο γιατι δεν μπυ αρεσςι πολυ το καλοκαιρι αλλα φετος με τισ ιωσεις ηταν το κατι αλλο......αντε και περαστικα σε ολους!!!!!!!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
HappyMama έγραψε:Elsa σ'ευχαριστώ! Ναι, δεν πρέπει να σταματάμε τον ορό στη μυτούλα, κάθε βράδι μετά το μπάνιο έχει γίνει ρουτίνα. Η σύριγγα συμφωνώ, είναι η καλύτερη μέθοδος. Αν το έχεις και καθιστό για να μην πνίγεται δεν γκρινιάζει! Εγώ σαν παιχνίδι την έχω μάθει να το κάνει μόνη της. Σε σώζει από ωτίτιδες και ιγμόρια.

Αταράξ μας είπε και αγοράσαμε απ' όταν γεννηθήκαμε, για αλλεργίες κλπ έκτακτα ειναι, το πήρατε;;; βρήκατε;
ναι το βρηκα σημερα το πρωι το σιροπι και περιμενω .....σημερα πηρε 2 φορες το θεμα ειναι οτι δεν τρωει πολυ ..ουτε φαγητο ουτε γαλα και φοβαμαι για το στομαχακι της και σε συνδιασμο με την αντιβιωση μην εχουμε αλλα.....ελπιζω να πανε ολα καλα και να ειναι η τελευταια ιωση για φετος!!!

mamamin


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και από μενα!!
Ο μικρούλης μου γεννήθηκε τον Σεπτέμβριο του '11.
Είναι μεγάλο ζιζάνιο και δεν βάζει γλώσσα μέσα του!!! Βέβαια, δεν καταλαβαίνει κανείς τι λεει, εκτός απο τις λέξεις που έχουμε αποκρυπτογραφήσει... Very Happy
Και.... ναι ήταν και ο δικός μου άρρωστος με ιωσούλα. Ευτύχως ανέβασε μόνο πύρετο για 2 μέρες και σήμερα από το πρωι είναι απύρετος... αλλά κόλλησε και εμενα(που διανύω τον 3ο μήνα εγκυμοσύνης στο 2 μπισκοτάκι μας) και τον άντρα μου.

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας κοριτσια και απο μενα!εγω εχω ενα αγορακι που γεννηθηκε δεκεμβριο του 11...απο οτι διαβασα σε ολες σας τα παιδια τρωνε μονα τους κοψατε το αλεσμενο....τι καλα ποσο σας ζηλευω.εγω εχω αρχησει και απογοητευομαι δεν θα μαθει να τρωει ποτε ο δικος μου....εμεις ειμαστε εννοειται ακομα αλεσμενο κανα μπισκοτακι που και που αν δεν του παει στραβα και κανει εμμετο...απο οτι καταλαβαινεται οτιδηποτε στερεα τροφη του δωσω μου πνιγεται και μου κανει εμμετους βαρεθηκα να μαζευω ποσο ευκολους τ ους εχει δεν μπορειται να φανταστειτε...κατα τα αλλα περπατησαμε στα γενεθλια μας λεμε μαμα μπαμπα γιαγια παππου παειειει οταν πεταει κατι κατω αντε αη τωρα τελευταια τι θελει να πει με το αη ενας θεος ξερει!και διαφορα τετοια που δεν καταλαβαινουμε κιολας τι θελει να πει ο ποιητης!πολλα ειπα και σας ζαλησα αλλα με το θεμα του φαγητου εχω αγχος!

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ..ΠΑΙΖΟΥΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ..ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ Very Happy

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και σε σενα αλεσμενο τρωει?του δινεις εσυ κατι αλλο να φαει και δεν τρωει τι κανετε?ακομα τα κλασικα κρεατοσουπα με κοτοπουλο μοσχαρι αντε και κανα ρυζακι ζυμαρικο σουπιτσα του δινω χωρις να το αλεσω του δινω και τρωει αυτη ειναι η προοδος μας

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΕΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΠΤ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΕΓΩ..ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ..
ΜΠΙΣΚΟΤΑ,ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ,ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ,ΚΡΟΥΑΣΑΝ,ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ..ΣΠΑΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ..Κ ΝΕΡΑΚΙ ΠΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ..
ΦΑΓΗΤΑ ΤΡΩΕΙ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ,ΚΟΤΟΣΟΥΠΑ,ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΡΥΖΑΚΙ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΡΑΧΑΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΑΣ Κ ΣΤΗΝ ΚΟΤΑ..ΤΡΩΕΙ ΓΙΑΧΝΙ..ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΑΚΗ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ..

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ναι και ψαροσουπα και εμεις την ξεχασα.γαριδακια σκατακια δεν του εχω δωσει ακομα κανα κιντερ σοκολατακι του εχω δωσει αλλα και με αυτο θα πνιγει καπου καπου...ασε με παω να σκασω βαρεθηκα θα φτασει το αλλο μωρο να τρωει και ο παναγιωτης ακομα αλεσμενο θα τρωει!

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ναι και ψαροσουπα και εμεις την ξεχασα.γαριδακια σκατακια δεν του εχω δωσει ακομα κανα κιντερ σοκολατακι του εχω δωσει αλλα και με αυτο θα πνιγει καπου καπου...ασε με παω να σκασω βαρεθηκα θα φτασει το αλλο μωρο να τρωει και ο παναγιωτης ακομα αλεσμενο θα τρωει!

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΒΡΕ..ΘΑ ΦΑΝΕ Κ ΜΗ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΦΑΓΗΤΑ..ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ Very Happy

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrysaki! έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ..ΠΑΙΖΟΥΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ..ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ Very Happy
xrysaki τι κανεις?????εμενα η μικρη παιζει λιγο με τα παιχνιδια της και μετα θελει παιχνιδακια μαζι μου κρυφτο να την κυνηγαω κλπ κλπ....κανατε προοδο στο περπατημα?????εμεις απο την ημερα που αρρωστησε σταματησε και να περπαταει,και ειχα χαρει ..δεν μπορεις να φανταστεις.......τωρα φτου και απο την αρχη!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 215994 κοριτσια μου τι κανετε?????ειστε ολες καλα??τα ζουζουνια???εμεις ειμαστε πολυ καλυτερα συνεχιζουμε αντιβιωση κανονικα και αταραξ και ευτυχως το χθεσινο βραδυ ηταν ησυχο!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy η χαρα μου δεν κρυβεται...μην ανησυχειτε που τα ζουζουνια σας δεν εχουν κοψει το αλεσμενο φαγητο ακομα.....ειναι θεμα χρονου σιγα σιγα μικρες μπουκιτσες και θα το σταματησουν απο μονα τους εχουν αρκετα δοντακια για να φανε μονα τους????εμεις τα εχουμε σταματησει τα αλεσμενα απο 8 μηνων αλλα ειχαμε και αρκετα δοντια!!!!δε τρωμε συγκεκριμενα πραγματα οπως φρουτα γιαουρτι και μελι ολα τα αλλα τα τσακιζουμε Wink Wink Wink γλυκα δεν τις δινω παρα μονο μπισκοτο τυπου μιραντα!!!!!μμμμμ τι αλλο????αυτα για την ωρα!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 328109 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 328109 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 3 328109

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις