Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
451 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 451 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 35]

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σίγουρα έχει φτάσει μην ανυσηχείς..κ τα αγοράκια ζυγήζουν κ πιο πολύ απο τα κοριτσάκια..
Τώρα σε 2 εβδομάδες θα ξαναπάω πάλι..σήμερα είχα σημειώσει μόνο καρδιοτοκκογράφημα αλλα τελικά με εξέτασε κιόλας..κ σε 2βδομάδες θα με πάρει αίμα για να εξετάσει για ιπαττίτιδα,το κάνουν κ στην Ελλάδα;
Γιάννα εσυ γιατί έχασες κιλά;; Το μωρό αυτο που είναι να πάρει θα το πάρει μην ανυσηχείς

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω γιατι πριν 2 εβδομαδες που πηγα ειχα παρει 3 κιλα και τωρα εχασα τα 2

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτο με την ηπατιτιδα δεν το γνωριζω αν γινεται κι εδω.Για ποιο σκοπο γινεται σ'αυτο το σημειο της εγκυμοσυνης?
Αληθεια λεμονακι πως σε λενε?
Βρε Γιαννα κι εσυ εχασες κιλα?Εγω λογω της διατροφης εχασα 4,αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι πλεον τα χρειαζεται το μωρο κ δεν πρεπει να φτασω στο αλλο ακρο-δεν ξερουν τι ζητανε κι αυτοι πια!!!

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το κάνουν για να δούν αν το έχει η έγκυος για να κάνουν στπ μωρό μετά εμβολιο;κάπως έτσι..
Αθηνά με λένε εσένα;
Αχ δε ξέρω το θα κάνουμε με τα κιλά..πρέπει να είμαστε όλη την ώρα πάνω απο ένα πιάτο μου φαίνεται

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι να πω δεν ξερω και τρωω οπως ετρωγα δεν αλλαξα τιποτα παρολλου που μου ειπε ο γιατρος την προηγουμενη φορα που πηρα τα 3κιλα να μην τρωω γλυκα και τηγανιτα ( ευτυχως που δεν τον ακουσα )αμα δεν ετρωγα θα εχανα κι'αλλα ουφ εχω ανχωθει

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα με λενε Δωρα!Ασε πολυ πονεμενη ιστορια το φαγητο.εγω ξεκινησα 55 εφτασα 72,5,με φωναξε ο γιατρος κ μου εδωσε κ διατροφη λογω αυξημενης καμπυλης κ επεσα στα 68,5(κρατιομουνα λιγο παραπανω ειναι η ακηθεια γιατι φοβηθηκα μην κανω κακο στο μωρο.Με ξαναφωναξε ο γιατρος αλλα τι να κανω που τωρα αν φαω παραπανω νιωθω τυψεις!!!!!
Αληθεια ζεις χρονια στη Γερμανια?Εδω απο που εισαι?

margie_margie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κορίτσια!!!Επιτέλους κατάφερα να μπω!Έχω διαβάσει όλες σας τις δημοσιεύσεις οπότε σας ξέρω καλά!Απλά εδέησα επιτέλους να κάνω εγγραφή και να μπω!Σας διαβάζω από την αρχή αρχή, εγώ έχω ΠΗΤ 4/6 και είναι κοριτσάκι!!Είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη ευτυχώς χωρίς προβλήματα, τώρα αρχίζουν και πρήζονται λίγο τα πόδια μου και με πονάει λίγο η πλάτη στη δουλειά αλλά θέλω να δουλέψω όσο πάει για να κάτσω μετά!Είχα κανονίσει και το γάμο μου το Σεπτέμβρη, πριν το μάθω, οπότε έχω μεγάλο άγχος με τα κιλά και πώς θα τα χάσω σε 3,5 μήνες!(έίμαι μικροκαμωμένη, ξεκίνησα κανονικά κι έχω ήδη βάλει 11!!!) Να δω πως θα οργανωθώ, επειδή παντρεύομαι Χανιά και μένω τα 2 τελεταία χρόνια Κύπρο!Ευτυχώς είναι και οι γονείς μου Κύπρο!Πριν έμενα Αθήνα, τελικά βρεθήκατε και γνωριστήκατε?Σήμερα ήρθαν η κούνια και το πολυκαρότσι του μωρού!Βαλιτσάκι δεν ετοίμασα ακόμα, μου έχουν φέρει κάποια ρουχαλάκια, πάνες, πιπίλες και είμαι στη φάση οργάνωσης του δωματίου!Επίσης χτες πήγα για πρώτη επίσκεψη στην παιδίατρο να μιλήσουμε και να μου πει κάποια πράγματα, 18/5 θα πάω σε σεμινάριο θηλασμού. Αύριο έχω γιατρό, πριν 3 βδομάδες ήταν 1640, να δούμε πόσο πήγε!Αυτά, αλλά είχα πολλά να πώ!Φιλάκια πολλά και με το καλό όλα τα μωράκια!! Very Happy Very Happy

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και μένα μου είπε να μην τρώω πολλά γλυκά.
Δώρα χάρηκα Smile στα ίδια κιλά είμαστε σχεδόν ξεκίνησα 58 μετά έχασα πήγα 56 κ τώρα είμαι 70,5.
Ο γιατρός γιατί σου φώναζε; Είναι πολλά τα κιλά;
Ναι ζώ 15χρόνια εδώ..απο ελλάδα Θεσσαλονίκη κοντά.
Margie με το καλό το μωράκι σου Smile

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
margie_margie έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!Επιτέλους κατάφερα να μπω!Έχω διαβάσει όλες σας τις δημοσιεύσεις οπότε σας ξέρω καλά!Απλά εδέησα επιτέλους να κάνω εγγραφή και να μπω!Σας διαβάζω από την αρχή αρχή, εγώ έχω ΠΗΤ 4/6 και είναι κοριτσάκι!!Είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη ευτυχώς χωρίς προβλήματα, τώρα αρχίζουν και πρήζονται λίγο τα πόδια μου και με πονάει λίγο η πλάτη στη δουλειά αλλά θέλω να δουλέψω όσο πάει για να κάτσω μετά!Είχα κανονίσει και το γάμο μου το Σεπτέμβρη, πριν το μάθω, οπότε έχω μεγάλο άγχος με τα κιλά και πώς θα τα χάσω σε 3,5 μήνες!(έίμαι μικροκαμωμένη, ξεκίνησα κανονικά κι έχω ήδη βάλει 11!!!) Να δω πως θα οργανωθώ, επειδή παντρεύομαι Χανιά και μένω τα 2 τελεταία χρόνια Κύπρο!Ευτυχώς είναι και οι γονείς μου Κύπρο!Πριν έμενα Αθήνα, τελικά βρεθήκατε και γνωριστήκατε?Σήμερα ήρθαν η κούνια και το πολυκαρότσι του μωρού!Βαλιτσάκι δεν ετοίμασα ακόμα, μου έχουν φέρει κάποια ρουχαλάκια, πάνες, πιπίλες και είμαι στη φάση οργάνωσης του δωματίου!Επίσης χτες πήγα για πρώτη επίσκεψη στην παιδίατρο να μιλήσουμε και να μου πει κάποια πράγματα, 18/5 θα πάω σε σεμινάριο θηλασμού. Αύριο έχω γιατρό, πριν 3 βδομάδες ήταν 1640, να δούμε πόσο πήγε!Αυτά, αλλά είχα πολλά να πώ!Φιλάκια πολλά και με το καλό όλα τα μωράκια!! Very Happy Very Happy

καλως ηρθες στην παρεα και μετο καλο η μπεμπα σου και τα κιλα της μια χαρα Very Happy γιατι να τα χασεις σε 3,5 μηνες; θα παντρεφτεις μετα την γεννα;
μεγια τα πραγματα

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιάννα μου εσυ έκανες ετοιμασίες;;

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσαρες εχω καιρο να μπω σημερα καταφερα να σας διαβασω.πως χανετε τα κιλα μερικες δεν το καταλαβαινω Very Happy Very Happy .πειτε μου τον τροπο.τωρα κατι συσπασεις που λετε και πονακια κ.τ.λ φυσιολογικα ειναι απο δω και περα.αντε ανηπομονω να παω στο γιατρο . Mad .δευτερα θα παω για γεν.αιματος και σαββατο θα παω να δω τη μπεμπουλα.

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ κι εγώ! Θέλω κι εγώ να μάθω πως χάνετε κιλά !!!
Εκτός αν μου πείτε ότι τρεφεστε με κοτόπουλο φιλέτο και μαρούλι!!!!

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα και απο μενα. Margie καλως ηρθες και με το καλο η μπεμπουλα σου.
Δεν εχω νεα να σας πω περα απο οτι ξυπνησα με πονο στη μεση, στη πλατη και στο αριστερο μου ποδι κλασικα...Περιμενω και εγω να παω την Τριτη για doppler να δω το μωρακι γιατι τον γιατρο μου θα τον ξαναδω μετα το πασχα.

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια
για τα κιλά δε νομίζω να είναι η κατάλληλη περίοδος για να τα χάσεις..σε μένα οφείλετε μάλλον στο ότι δεν έτρωγα πολύ αυτές τις δυό βδομάδες,έτρωγα μόνο ελαφριά κ γλυκά σχεδόν καθόλου

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια τι κανετε;σημερα πηγα και εκανα γενικες εξετασεις
για τα κιλα δεν μπορω να καταλαβω πως τα χανω και δεν ξερω αμα ειναι καλο Rolling Eyes

Για της ετοιμασιες τι εννοεις Lemonaki1;βαλιτσα;

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στο γυναικολόγο για εξετάσεις; Κι εγώ σήμερα πρέπει να πάω να πάρω τα αποτελέσματα αίματος απ την Τρίτη.
Ψώνια κ δωμάτιο Smile

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχω παρει ρουχαλακια ζιπουνακια πηρα πολλα και διαφορα αλλα που χρειαζεται το μωρο
Το δωματιο θελουμε να το βαψουμε απο βδομαδα παραγγειλαμε και την κουνια και το καροτσι αυτα Very Happy
Εσυ;

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πήρα ρουχαλάκια, αποστειρωτηρα,το καρότσι,κάθισμα για το αυτοκίνητο κ άλλα διάφορα
Με το δωμάτιο δεν κάναμε τίποτα ακόμα αλλά αρχές του μήνα πρέπει να γίνει γιατί δεν έχουμε πολύ χρόνο ακόμα..τα έπιπλα θα τα πάρουμε απ το ικέα.
Μέχρι στιγμής το δωμάτιο είναι γεμάτο χαρτόνια απ την μετακόμιση

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σιγα σιγα να το ετοιμασετε γιατι δεν εχεις και πολυ χρονο

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σκεφτήκατε όνομα για την μπουμπού σας;

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φωτεινη της πεθερας μου
μαρεσει πολυ το ονομα αυτο και θα γιορταζουμε και μαζι γιατι την αλλη μερα γιρταζω εγω Very Happy

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! Τι κάνετε; Γιάννα, χάνεις κιλά ακούω; Μήπως είχες κατακράτηση και τώρα έφυγε;;
Margie καλωσήρθες κι εσύ και με το καλό!

Εβελιν, αυτό που περιγράφεις είναι συσπάσεις. Και τα πονάκια αυτά ή σαν τσιμπιές εσωτερικά προς τον κόλπο είναι ο τράχηλος που διαστέλλεται σιγά σιγά. Φυσιολογικό μεν αλλά να τα λες στον γιατρό σου! χρειάζεσαι ξεκούραση.

Αρτεμη ξέρεις ότι είναι από την κούραση, έτσι;;; αλλά και ότι η διάρροια και γενικά οι εντερικές διαταραχές προκαλούν κι αυτές συσπάσεις; Πρόσεξε κι εσύ σε παρακαλώ κι αν τίθεται οικονομικό στη μέση δεν θα σκάσετε κι όλας, σε διαβεβαιώνω ότι ήδη νιώθω καλύτερα που πάω στο Έλενα.
Για τη διατροφή τα ξέρω βρε, αλλά να, χθες μαγείρευα ως τις 1 τη νύχτα. Έφτιαξα μπιφτέκια για εμάς και ρύζι, κιμά με τραχανούλη για τη μικρή, βραστά φασολάκια για εμένα (για να πάρω στη δουλειά μαζί με μπιφτέκια και 1 κουπα ρύζι). Αργησα γιατί η μικρή μου έκανε πείσματα εχθές, ήταν πολύ άτακτη και κατάφερα να μαγειρέψω αφού κοιμήθηκε... Ρυζογκοφρέτες έχω πάντα στο γραφείο, για τη λιγούρα, είναι οι αγαπημένες μου.

Τώρα έβγαλα την ταπεράντζα με το φαγητό επάνω στο γραφείο και τρώω. Ανοιξα και το παράθυρο να μην μυρίζει κρεμμυδομπιφτεκίλα Laughing Laughing Σαν τον Παπαμιχαήλ νιώθω στο "ξύλο που βγήκε απ' τον παράδεισο" Very Happy Very Happy

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρείτε όνομα και για εμάς! Την μεγάλη θα την λέμε Αθηνά, την μικρή δεν ξέρω, ψάχνουμε ακόμη, δεν θα βγάλουμε γιαγιαδοπαπούδες, θέλουμε κατι Ελληνικό.

Elenamagio κι εγώ έτρωγα γλυκάκια ως τώρα (χαλβά κυρίως αλλά και πολύ μέλι) αλλά χάριν του μωρού σταματάω – δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Καλύτερα να υπομείνω αυτή την αλλαγή παρά να αρχίσω ινσουλίνες που σίγουρα καλό δεν κάνουν.
Κακαο, η περιφέρεια θα άνοιγε έτσι κι αλλιώς. Ακόμη και 3 κιλά να είχες πάρει. Προετοιμάζεται το σώμα για τον τοκετό.
Dorto, οι αλλαγές αυτές είναι φυσιολογικές, τα μωρά και μέσα στην κοιλιά αλλά και μετά που θα γεννηθούν, έχουν ξαφνικά άλματα ανάπτυξης. Μην αγχώνεσαι! Τώρα για τα κιλά… τι να πω…. Με τίποτα πια δεν χαίρονται;;;;;
My angels, πολύ καλά και τα δυο μωράκια!! Μπράβο!

Τα δικά μου:
Πήγα εχθές στον ενδοκρινολόγο και μου είπε πως μάλλον θα την γλιτώσω με αυστηρή διατροφή. Επίσης δεν μου απαγόρεψε τα γλυκαντικά (στέβια κλπ) μια στο τόσο, μου έδωσε και μηχανάκι να μετριέμαι και σε 10 ημέρες θα με ξαναδεί για να αποφανθεί πως θα συνεχίσουμε. Ως 120 μετά το δίωρο απ' το φαγητό να είμαι λέει. Κι ως 95 νηστική.

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:Καλημέρα! Τι κάνετε; Γιάννα, χάνεις κιλά ακούω; Μήπως είχες κατακράτηση και τώρα έφυγε;;
Margie καλωσήρθες κι εσύ και με το καλό!

Εβελιν, αυτό που περιγράφεις είναι συσπάσεις. Και τα πονάκια αυτά ή σαν τσιμπιές εσωτερικά προς τον κόλπο είναι ο τράχηλος που διαστέλλεται σιγά σιγά. Φυσιολογικό μεν αλλά να τα λες στον γιατρό σου! χρειάζεσαι ξεκούραση.

Αρτεμη ξέρεις ότι είναι από την κούραση, έτσι;;; αλλά και ότι η διάρροια και γενικά οι εντερικές διαταραχές προκαλούν κι αυτές συσπάσεις; Πρόσεξε κι εσύ σε παρακαλώ κι αν τίθεται οικονομικό στη μέση δεν θα σκάσετε κι όλας, σε διαβεβαιώνω ότι ήδη νιώθω καλύτερα που πάω στο Έλενα.
Για τη διατροφή τα ξέρω βρε, αλλά να, χθες μαγείρευα ως τις 1 τη νύχτα. Έφτιαξα μπιφτέκια για εμάς και ρύζι, κιμά με τραχανούλη για τη μικρή, βραστά φασολάκια για εμένα (για να πάρω στη δουλειά μαζί με μπιφτέκια και 1 κουπα ρύζι). Αργησα γιατί η μικρή μου έκανε πείσματα εχθές, ήταν πολύ άτακτη και κατάφερα να μαγειρέψω αφού κοιμήθηκε... Ρυζογκοφρέτες έχω πάντα στο γραφείο, για τη λιγούρα, είναι οι αγαπημένες μου.

Τώρα έβγαλα την ταπεράντζα με το φαγητό επάνω στο γραφείο και τρώω. Ανοιξα και το παράθυρο να μην μυρίζει κρεμμυδομπιφτεκίλα Laughing Laughing Σαν τον Παπαμιχαήλ νιώθω στο "ξύλο που βγήκε απ' τον παράδεισο" Very Happy Very Happy

καλημερα τι κανεις; πως και εισαι στην δουλεια σημερα;
τι εννοεις κατακρατηση;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις