Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
612 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 612 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 27 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 35]

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραίααα Smile μ αρεσει αυτο το όνομα,είχα μια φιλη παλιά που οι δικοί της την φωνάζουν Φώνη

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα μου αρεσει ολοκληρο να την φωναζω

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιο ωραίο είναι!!
Εμείς θα την βγάλουμε Μελίνα..

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσαρες!
Margie καλως ηρθες στην παρεα κ με το καλο το μωρακι σου.Βρε εσενα σου επεσαν ολα μαζι.Εμεις παντρευτηκαμε τον Αυγουστο του 2012 κ κανονιζαμε τον γαμο απο τον Αυγουστο του 2011 και παλι τον τελευταιο μηνα ετρεχα για τις τελευταιες δουλειες.Φανταζομαι θα εχεις καποια βοηθεια με το μωρο.
Happy mama εσυ ποτε θα σταματησεις απο τη δουλεια?Οσο για το ονομα που ρωτας εμεις αν καναμε κοριτσακι θα τη βγαζαμε Νεφελη-ειναι το αγαπημενο μας.Πολυ ωραιο και πιο αρχαιοελληνικο ειναι το Αρτεμης
Εμεις με το καλο θα τον βαφτισουμε Γιαννη-ειναι απο τον πεθερο που δυστυχως δεν ζει αλλα χαιρομαι παρα πολυ που θα του δωσουμε το ονομα του Smile
Λεμονακι με φωναζει ο γιατρος γιατι εχασα 4 κιλα λεει κ δεν θα επρεπε τωρα να χανω τοσα.Παρεπιμπτοντως πολυ ομορφο ονομα το Μελινα.Βγαινει απο καπου ή ετσι θα την βαφτισετε?

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολύ ωραίο όνομα και το Γιάννης μ αρέσει..
Εμάς το Μελίνα το πρότεινε η μαμά μου κ μας άρεσε..δεν είναι απο καμιά γιαγιά..η πεθερά μου είναι γερμανίδα κ το όνομα της δεν θα το έβαζα στο μωρό ,δν έχω κάτι μαζί της αλλά το όνομα της είναι πολύ παλιό ..κ το Μελίνα επειδή ακούγεται κ πολύ ελληνικό μου αρέσει περισσότερο.
Μα δεν κάνουμε κ δίατα για να φύγουν τα κιλά.. Το να πώ..όταν θα θέλουμε να τα χάσουμε μετά να δείτε ότι δεν θα φεύγουν!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yianna76 έγραψε:
καλημερα τι κανεις; πως και εισαι στην δουλεια σημερα;
τι εννοεις κατακρατηση;

Ελειπα εχθές αφού είχα τον γιατρό και γιαυτό ήρθα σήμερα. Μήπως είχες φάει πολλά αλμυρά την προηγούμενη που σε ζύγισε κι έτσι κρατήθηκαν υγρά στον οργανισμό για λίγες ημέρες ή ίσως να φορούσες και κάτι πιο βαρύ (παπούτσια κλπ);

Γεια σου dorto!! 1 εβδομάδα μετά το Πάσχα, θα πάω στον ΙΚΑ-γιατρό την άλλη Παρασκευή για τα χαρτιά μου και θα μου πει ακριβώς. Το Νεφέλη άρεσε στον άντρα μου, όπως και το Δανάη. Αλλά πηγαίνοντας στην παιδιατρο μια μέρα, είδαμε έναν τοίχο με ζωγραφιές και τα μισά ονόματα ήταν Δανάη και Νεφέλη. Κι η παιδίατρος μας το είπε. Πιο πολλά έχει μ'αυτά τα δύο ονόματα παρά πχ Ελένη, Κατερίνα.
Το Αρτεμις είναι μέσα στις επιλογές μας για το δεύτερο. Μένουμε κι όλας στην Άρτεμη! Very Happy

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!!!
εμεις γενναμε το 2ο κοριτσακι μας ως τις 17/7!!!!
ονομα το ψαχνουμε ακομα καθως θα ειναι κατι ασχετο απο τους παππουδες!!!
πολλα κοριτσια βλεπω παντως... Smile Wink
οσο για ετοιμασιες κ ψωνια δεν εχω σκοπο να ψωνισω τπτ εκτος απο τα απαραιτητα.εχω τα παντα απο την κορη μου την πρωτη κ οτι αλλο χρειαστω θα μου το δωσει η αδερφη μου που επισης γεννησε καλοκαιρι,γενικοτερα ομως δεν εχω κατσει να σκεφτω τι χρειαζομαι κ τι θελω δεν μου εχει αφησει χρονο η μικρη η οποια μονοπωλει (προς το παρον) την καθημερινοτητα μου!!!
φιλια σε ολες και με το καλο τα ζουζουνια μαας!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλως ήρθες κι εσύ!! Κι εγώ ακριβώς το ίδιο, 2ο κοριτσάκι, ίδια διαφορά ακριβώς και φυσικά τα έχουμε κι εμείς όλα απ' το πρώτο (ανάποδη εποχή κι εμείς... αλλά μου έδωσαν κι εμένα μερικά)
Πως τα βγάζεις πέρα γλυκιά μου; εγώ δύσκολα αν και έχω πολύ βοήθεια, εξαντλούμαι εντελώς και δεν βρίσκω χρόνο για τίποτα σχεδόν.
Και μιας και είμαστε τόσο πολύ κοντά, ήθελα να σου κάνω κι εσένα την ερώτηση αν και πια το'χω ζαλίσει το ζήτημα: θα πάρεις 2η κούνια; εμείς πάμε για κρεβατάκι της μικρής αυτές τις ημέρες. Ελπίζω πως δεν θα την βλέπουμε κάθε βράδι μες τα σκοτάδια να τριγυρνάει και να παίζει στο σαλόνι....

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
HappyMama έγραψε:Καλως ήρθες κι εσύ!! Κι εγώ ακριβώς το ίδιο, 2ο κοριτσάκι, ίδια διαφορά ακριβώς και φυσικά τα έχουμε κι εμείς όλα απ' το πρώτο (ανάποδη εποχή κι εμείς... αλλά μου έδωσαν κι εμένα μερικά)
Πως τα βγάζεις πέρα γλυκιά μου; εγώ δύσκολα αν και έχω πολύ βοήθεια, εξαντλούμαι εντελώς και δεν βρίσκω χρόνο για τίποτα σχεδόν.
Και μιας και είμαστε τόσο πολύ κοντά, ήθελα να σου κάνω κι εσένα την ερώτηση αν και πια το'χω ζαλίσει το ζήτημα: θα πάρεις 2η κούνια; εμείς πάμε για κρεβατάκι της μικρής αυτές τις ημέρες. Ελπίζω πως δεν θα την βλέπουμε κάθε βράδι μες τα σκοτάδια να τριγυρνάει και να παίζει στο σαλόνι....
γεια σου HAPPY MAMA,
κοιταξε για κουνια δεν θα παρω σιγουρα για αρχη θα μου δωσει ενα λικνο μια φιλη μου κ μετα μολις κλεισει τα 2 η μικρη λεω να την βαλω σε κρεβατι,θα την εβαζα κ εγω απο τωρα αν δεν υπηρχε η λυση του λικνο ή 2ης κουνιας που εχω απο την αδερφη μου αλλα δεν υπαρχει λογος να κανω αυτο το εξοδο ακομα δεν θελω να ζοριστουμε αυτη την στιγμη οικονομικα....
οσο για το πως τα καταφερνω,ειναι λιγο κουραστικο αλλα εχω τον αντρα μου που βοηθαει απιστευτα στις δουλειες του σπιτιου κ την τυχη-ατυχια να απολυθω πριν 2 μηνες οποτε ειμαι τυχερη γιατι περναω χρονο με την μικρη και ατυχη γιατι δεν εχω πια δουλεια Very Happy Sad
παντως τωρα ανακαλυπτω οτι η μικρη εχει μαθει να εξαρταται πολυ απο εμενα ακομακ οταν παιζει θελει απλα να καθομαι μαζι της να την κοιταω(ετσι εκανε η πεθερα μου που την κρατουσε )δεν με αφηνει να κανω καμια δουλεια ολες τις κανουμε μαζι σκουπισμα ξεσκονισμα πλυντηριο κ αυτο της το εχω κανει σαν παιχνιδι γιατι αλλιως απλα δεν με αφηνει...ας πουμε δεν με αφηνεινα μαγειρεψω η να πλυνω τα πιατα που δεν μπορουμε να τα κανουμε μαζι....την ζοριζω λιγο καποιες φορες θελω να γινει πιο ανεξαρτητη...
να σε ρωτησω κ εγω κατι??
εχεις σκεφτει ποσο δυσκολο κπως θα τα καταφερεις με 2 παιδια μαζι κ τοσο μικρα??θα εχεις βοηθεια απο καποιον τον πρωτο καιρο??

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλως ηρθες στην παρεα ισμηνη με το καλο Very Happy και να χαιρεσαι την μικρη σου

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα Ισμήνη καλώς ήρθες και με το καλό το κοριτσάκι σου!!! Και να χαίρεσαι και την μεγάλη σου την κορούλα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 19 417472

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ισμηνη έγραψε:
γεια σου HAPPY MAMA,
κοιταξε για κουνια δεν θα παρω σιγουρα για αρχη θα μου δωσει ενα λικνο μια φιλη μου κ μετα μολις κλεισει τα 2 η μικρη λεω να την βαλω σε κρεβατι,θα την εβαζα κ εγω απο τωρα αν δεν υπηρχε η λυση του λικνο ή 2ης κουνιας που εχω απο την αδερφη μου αλλα δεν υπαρχει λογος να κανω αυτο το εξοδο ακομα δεν θελω να ζοριστουμε αυτη την στιγμη οικονομικα....
οσο για το πως τα καταφερνω,ειναι λιγο κουραστικο αλλα εχω τον αντρα μου που βοηθαει απιστευτα στις δουλειες του σπιτιου κ την τυχη-ατυχια να απολυθω πριν 2 μηνες οποτε ειμαι τυχερη γιατι περναω χρονο με την μικρη και ατυχη γιατι δεν εχω πια δουλεια Very Happy Sad
παντως τωρα ανακαλυπτω οτι η μικρη εχει μαθει να εξαρταται πολυ απο εμενα ακομακ οταν παιζει θελει απλα να καθομαι μαζι της να την κοιταω(ετσι εκανε η πεθερα μου που την κρατουσε )δεν με αφηνει να κανω καμια δουλεια ολες τις κανουμε μαζι σκουπισμα ξεσκονισμα πλυντηριο κ αυτο της το εχω κανει σαν παιχνιδι γιατι αλλιως απλα δεν με αφηνει...ας πουμε δεν με αφηνεινα μαγειρεψω η να πλυνω τα πιατα που δεν μπορουμε να τα κανουμε μαζι....την ζοριζω λιγο καποιες φορες θελω να γινει πιο ανεξαρτητη...
να σε ρωτησω κ εγω κατι??
εχεις σκεφτει ποσο δυσκολο κπως θα τα καταφερεις με 2 παιδια μαζι κ τοσο μικρα??θα εχεις βοηθεια απο καποιον τον πρωτο καιρο??

Μάλιστα.. μια απ' τα ίδια, ο άντρας μου με βοηθάει κι εμένα πάρα πολύ. Σκούπισμα/σφουγγάρισμα/μπαλκόνια/κήπος/ξεσκονισμα τα έχω ξεχάσει. Με την μικρή επίσης, τόσο που εκείνη έχει προσκολληθεί επάνω του. Κι όταν λείπει έχει γκρίνια και κάνει πείσματα - ακριβώς όπως περιγράφεις δεν με αφήνει να κάνω τί-πο-τα. Εγώ δουλεύω και λείπω ως τις 6 το απόγευμα φαντάσου, την κρατά η μητέρα μου τώρα αλλά ανυπομονώ να σταματήσω για να την έχω εγώ.
Δεν φοβάμαι να πω την αλήθεια, ή αν θες... δεν έχω καταλάβει τι με περιμένει. Laughing Laughing Laughing
Θεωρώ ότι το δέυτερο μωρό θα είναι παιχνιδάκι για εμένα, σώθηκα στην μικρή και με το ρηλάξ/κούνια οπότε έχω ένα αβαντάζ ότι ξέρω πως θα το ηρεμώ όταν έχουμε κολικούς κλπ. Λίγο με τον θηλασμό μόνο αγχώνομαι που δεν ξέρω πως θα αντιδράσει η μικρούλα μου.
Αλλο τώρα... εγώ τα πανάκια της τα χρησιμοποιώ ακόμη, επίσης και τις πάνες αγκαλιάς και φυσικά πλένονται με αρκάδι και σιδερώνονται. Λες να τα ξεχωρίσω; και να τα ξαναπλύνω;;; πολλά απ' αυτά μπορεί να τα έχω στο συρτάρι πλυμμένα/σιδερωμένα απ΄το καλοκαιρι. Τι κάνουμε;

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι εγω θα ελεγα να τα ξαναπλυνεις κ να τα ξεχωρισεις..ετσι λεω να κανω κ εγω με καποια σελτεδακια που χρησιμοποιω που κ που κ καποιες πετσετες που της ειναι πια μικρες...κ γενικοτερα οτι εχω φυλαγμενο θα το ξαναπλυνω κ θα το σιδερωσω....
δεν ξερω παντως εγω απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυος στο 2ο σκεφτομαι πως θα ειναι το καλοκαιρι με τα 2 μικρα,ολοι μου λενε κ εχουν δικιο σ'αυτο οτι θα βρουμε ενα προγραμμα κ ρναν ρυθμο να βολευτουμε το ξερω ετσι ειναι αλλα μεχρι τοτε??
κ αυτο που λες εχει μαθει να παιζουμε ολη μερα μαζι κ να ασχολουμε μαζι της πως θα συμβιβαστει με ενα μωρο κολλημενο στο στηθος σχεδον ολη μερα??θα αντιδρασει θα ζηλεψει θα στεναχωρηθει......??????
ουφφφ αυτα σκεφτομαι τοσους μηνες κ μετα νιωθω τυψεις για το κοριτσακι μουστην κοιλια που δεν ξερει ακομα τπτ δεν εχει καταλαβει κατι κ εγω δεν την εχω χαρει στην εγκυμοσυνη οπως την πρωτη ο καιρος περναει τρομακτικα γρηγορα.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 19 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 19 534787

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεμάτη τύψεις είμαι κι εγώ για το κοριτσάκι μου στην κοιλιά μου.. και καημό ότι δεν μπορώ να αγκαλιάσω το μωρό μου που ήδη έχω και να το εξυπηρετήσω όπως θα έπρεπε. Αλλά αυτά θα χαίρονται το ένα τ' άλλο του χρόνου καλύτερα απ' το να είχαν μεγάλες διαφορές. Οπότε μην στενοχωριόμαστε, όλα καλά θα έρθουν!
Εγώ νιώθω ευλογημένη που έγινα μητέρα και μάλιστα περισσότερο που τα καταφέρνω για δέυτερη φορά. Ετσι πρέπει να τα βλέπουμε....

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια η παθολογος που έκανα εξετάσεις αίματος μου είπε να πρέπει μα παιρνω σίδηρο..ενώ εχθες ο γυναικολογος μου είπε οτι ειναι οκ..
Τι θα κανατε εσεις;

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lemonaki1 έγραψε:Κορίτσια η παθολογος που έκανα εξετάσεις αίματος μου είπε να πρέπει μα παιρνω σίδηρο..ενώ εχθες ο γυναικολογος μου είπε οτι ειναι οκ..
Τι θα κανατε εσεις;

ποσο αιματοκριτη εχεις;

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:Γεμάτη τύψεις είμαι κι εγώ για το κοριτσάκι μου στην κοιλιά μου.. και καημό ότι δεν μπορώ να αγκαλιάσω το μωρό μου που ήδη έχω και να το εξυπηρετήσω όπως θα έπρεπε. Αλλά αυτά θα χαίρονται το ένα τ' άλλο του χρόνου καλύτερα απ' το να είχαν μεγάλες διαφορές. Οπότε μην στενοχωριόμαστε, όλα καλά θα έρθουν!
Εγώ νιώθω ευλογημένη που έγινα μητέρα και μάλιστα περισσότερο που τα καταφέρνω για δέυτερη φορά. Ετσι πρέπει να τα βλέπουμε....

γνωμη μου ειναι και ετσι θα εκανα εγω αμα ειχα παιδι οταν θα θυλασετε να ειναι και το αλλο μαζι να μην το διωξετε αμα ερχετε και να του λετε οτι αυτο ειναι μωρο και πρεπει να τρωωει απο δω και εσυ που εισαι μεγαλη πινεις απο το μπιμπερο η με το ποτηρι.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yianna76 έγραψε:γνωμη μου ειναι και ετσι θα εκανα εγω αμα ειχα παιδι οταν θα θυλασετε να ειναι και το αλλο μαζι να μην το διωξετε αμα ερχετε και να του λετε οτι αυτο ειναι μωρο και πρεπει να τρωωει απο δω και εσυ που εισαι μεγαλη πινεις απο το μπιμπερο η με το ποτηρι.

Εχεις δίκιο Γιάννα μου, κι εγώ έτσι τα σκέφτομαι αλλά τα βιβλία με διαψεύδουν.. Συνεχίζω να ελπίζω όμως ότι όταν δείχνεις την αγάπη σου στα παιδιά και έχεις υπομονή, όλα έρχονται μόνα τους..

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:
yianna76 έγραψε:γνωμη μου ειναι και ετσι θα εκανα εγω αμα ειχα παιδι οταν θα θυλασετε να ειναι και το αλλο μαζι να μην το διωξετε αμα ερχετε και να του λετε οτι αυτο ειναι μωρο και πρεπει να τρωωει απο δω και εσυ που εισαι μεγαλη πινεις απο το μπιμπερο η με το ποτηρι.

Εχεις δίκιο Γιάννα μου, κι εγώ έτσι τα σκέφτομαι αλλά τα βιβλία με διαψεύδουν.. Συνεχίζω να ελπίζω όμως ότι όταν δείχνεις την αγάπη σου στα παιδιά και έχεις υπομονή, όλα έρχονται μόνα τους..

μην δινεις και πολυ σιμασια

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!! κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας!! εχει καποια απο εσας γιατρο στο ελενα που μπορει να μου προτεινει?? ειμαι 6 μηνων κ κατι... για οικονομικους λογους δυστυχως θα αλλαξω τον γιατρο μου που ειναι σε ιδιωτικο..σας παρακαλω βοηθηστε με!! εχω φρικαρει με αυτα που ακουω κ βλεπω...

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
samimas έγραψε:καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!! κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας!! εχει καποια απο εσας γιατρο στο ελενα που μπορει να μου προτεινει?? ειμαι 6 μηνων κ κατι... για οικονομικους λογους δυστυχως θα αλλαξω τον γιατρο μου που ειναι σε ιδιωτικο..σας παρακαλω βοηθηστε με!! εχω φρικαρει με αυτα που ακουω κ βλεπω...

καλησπερα με το καλο την HappyMama ρωτα που θα γεννησει εκει

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
yianna76 έγραψε:
samimas έγραψε:καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!! κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας!! εχει καποια απο εσας γιατρο στο ελενα που μπορει να μου προτεινει?? ειμαι 6 μηνων κ κατι... για οικονομικους λογους δυστυχως θα αλλαξω τον γιατρο μου που ειναι σε ιδιωτικο..σας παρακαλω βοηθηστε με!! εχω φρικαρει με αυτα που ακουω κ βλεπω...

καλησπερα με το καλο την HappyMama ρωτα που θα γεννησει εκει


σε ευχαριστω!!!!!

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιάννα 27,6 μου γράφει εδώ.. Ο γυναικολόγος το κοιτάει κάθε 2 βδομάδες αν ήταν δεν θα μου έλεγε τίποτα;

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lemonaki1 έγραψε:Γιάννα 27,6 μου γράφει εδώ.. Ο γυναικολόγος το κοιτάει κάθε 2 βδομάδες αν ήταν δεν θα μου έλεγε τίποτα;

με το καλο το μωρακι σου αρχικα!!!
εμενα με 29 αιματοκριτη,ο γυναικολογος μου εχει δωσει 2 καψουλες σιδηρου την ημερα!!!

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
samimas έγραψε:
Lemonaki1 έγραψε:Γιάννα 27,6 μου γράφει εδώ.. Ο γυναικολόγος το κοιτάει κάθε 2 βδομάδες αν ήταν δεν θα μου έλεγε τίποτα;

με το καλο το μωρακι σου αρχικα!!!
εμενα με 29 αιματοκριτη,ο γυναικολογος μου εχει δωσει 2 καψουλες σιδηρου την ημερα!!!

Ευχαριστώ πολύ Smile κ εσυ με το καλό το μωράκι σου!!
Την προηγούμενη φορά μου είχε δώσει αυτή ένα συρόπι είναι 3φορές την μέρα..κ το είπα στο γυναικολόγο μ κ μ λέει δε χρειάζεται.. Τι να κάνω μάλλον θα το πάρω τώρα μέχρει το τέλος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 27 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις