Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
613 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 613 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 35]

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:Τι κάνεις βρε Γιάννα μου; Σταματάω 15 Μαϊου, αν έχω χρόνο μες το Πάσχα να σε πάρω τηλ να βρεθούμε για καφεδάκι;; Βέβαια καλά τα σκέφτομαι τώρα, αλλά δεν ξέρω τι θα πρωτοκάνω Παρασκευή με Τρίτη που κάθομαι; Εχω και ένα σωρό γιορτές..

Πάντως έλεγα να ξεκινήσω να κατεβάζω απ' την αποθήκη τα μωρουδιακά, να ξεδιαλέξω τι χρειάζομαι και να αρχίσω τα πλυντήρια δειλά δειλά.
Βασικά μ'έχει φάει η έγνοια γιατί μυρίζει η αποθήκη μούχλα και φοβάμαι πάρα πολύ μη μου έχει χαλάσει τίποτα!

Ασχετο, βρε κορίτσια, έχω σεντονάκια κούνιας με λάστιχο και με εκνευρίζουν αφάνταστα όταν τα σιδερώνω. Υπάρχει κανένα κόλπο; τα μισώ! τα μισώ πολύ!!!

οποτε μπορεις παρε με τηλ εγω σπιτι ειμαι και ειμαι ελευθερη απο χρονο χαχαχα

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια! Kallh e σε ποια βδομάδα είσαι;;; Εμένα τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά... Πήγα χθες στον γιατρό μου ειπε ότι ο τραχήλος μου έχει ένα άνοιγμα πιθανώς από βάρος έγινε και ότι μάλλον δεν προσέχω καθόλου δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος και αν συνεχίσω έτσι πάμε για πρόωρο! Μετά με έστειλε στο ιασω και με είχε στον καρδιοτοκογράφο 40 λεπτά να δει αν έχω συσπασεις ευτυχώς είχα μόνο μια και με έστειλε στο σπίτι μου με αυστηρή εντολή να μην κάνω τίποτα!!!!! Σήμερα δεν πήγα στην δουλειά (έτσι για αλλαγή!!!) αύριο όμως θα πάω δεν γίνεται αλλιώς! Πάλι καλα που είναι και τι Πάσχα και έχει κάποιες αργίες!

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenamagio έγραψε:Καλημέρα κορίτσια! Kallh e σε ποια βδομάδα είσαι;;; Εμένα τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά... Πήγα χθες στον γιατρό μου ειπε ότι ο τραχήλος μου έχει ένα άνοιγμα πιθανώς από βάρος έγινε και ότι μάλλον δεν προσέχω καθόλου δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος και αν συνεχίσω έτσι πάμε για πρόωρο! Μετά με έστειλε στο ιασω και με είχε στον καρδιοτοκογράφο 40 λεπτά να δει αν έχω συσπασεις ευτυχώς είχα μόνο μια και με έστειλε στο σπίτι μου με αυστηρή εντολή να μην κάνω τίποτα!!!!! Σήμερα δεν πήγα στην δουλειά (έτσι για αλλαγή!!!) αύριο όμως θα πάω δεν γίνεται αλλιώς! Πάλι καλα που είναι και τι Πάσχα και έχει κάποιες αργίες!


καλημερα γιατι δεν περνεις αναρρωτικη αδεια για να εισαι σπιτι; αφου σου ειπε οτι πρεπει ναπροσεχεις;


elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε Γιάννα μου...απο ποιον να πάρω αναρρωτική άδεια; Από τον εαυτό μου;;;; Συμβολαιογράφος είμαι δηλαδή ελεύθερη επαγγελματίας. Και οι εποχές είναι δύσκολες.... Αν κλείσω από τώρα θα το πληρώσω στη συνέχεια! Είναι πολλοί οι μήνες...

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα τι κανετε? Πηρα τις εξετασεις (αιματος,ουρων κλπ.αν και επεισοδιακες, χτες ξεχασα να κρατησω τα ουρα εδωσα μονο αιμα και σημερα ηταν να παω και τα ουρα..Κι ενω κρατιεμαι με το ζορι να πλυθω και να ανοιξω τον ουροσυλλεκτη μου πεφτει ο ουροσυλλεκτης μεσα στη λεκανη......Oh shit.....Και εκατσα σαν τη κοτα που κανει το αυγο να περιμενω να παει ο αντρας μου απ'το φαρμακειο να μου φερει αλλον.Τελος καλο ολα καλα)...Αιματοκριτης 34,3 και ελαχιστη αμμο στα ουρα.ολα τ'αλλα μια χαρα...Να ρωτησω αν το εχετε κι εσεις: οταν παω να αλλαξω πλευρο, στον υπνο μου,ποναω τοσο πολυ στη κοιλια,σαν να μου τραβανε ολα τα νευρα που υπαρχουν μεσα,μεχρι το μωρο να αλλαξει θεση?

Ισμηνη υπομονη με τη μικρη,μπορει να εχει φοβηθει οπως λες,προσπαθησε να εισαι χαλαρη,για να ηρεησει και αυτη,μην της μεταδιδεις και ενισχυεις το αγχος της,κανε να σαν να μη συμβαινει τιποτα...Κανε μαζι της πραγματα για να ξεχνιεται,καποιες δραστηριοτητες δηλαδη,οταν ερχεται να κατσει στην αγκαλια σου,αγκαλιασε την κι εσυ και μετα πες ελα να ζωγραφισουμε,ή παμε στη παιδικη χαρα,ή οτιδηποτε και σιγα σιγα θα επανελθει!!!

Kallh υπομονη και ξεκουραση,τωρα και με τη ζεστη ετσι κι αλλιως δεν σου κανει ορεξη να κανεις και πολλα!!!

Happy mama λιγο εμεινε,θα γλιτωσεις και τα κιλα και αφου βρηκες τον τροπο με τη σαλατουλα και το παγωτακι,μια χαρα εναλλακτικες ειναι...Τα κοριτσια ελεγαν και για το παγωτο με stevia ,δοκιμασε το...Περιμενουμε τα νεα σου απ'το γιατρο!!!
Ααα για τα σεντονακια εγω τα βαζω στην ακρη της σιδερωστρας και τα σιδερωνω σαν πουκαμισα στο σημειο που εχει λαστιχο και μετα τα διπλωνω και παταω το υπολοιπο,δεν θελουν κ πολυ,γιατι ετσι κι αλλιως τεντωνονται μονα τους απτο λαστιχο...

Elenamagio υπομονη και σε σενα και ξεκουραση,γιατι και ο τραχηλος ειναι επικυνδυνο που ειναι ανοιχτος.Δε μπορεις να δουλεψεις ισως στο σπιτι? Προσπαθησε να εισαι περισσοτερο ξαπλωμενη να μην επιβαρυνεται απ'το βαρος...

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσια.
elenamagio προσοχη με τον τραχηλο. Τουλαχιστον δεν μπορεις να αποφυγεις καθολου το να συκωνεις βαρος, αφου δεν γινεται να μη δουλευσεις?
Αννα εγω δεν μπορω καν να αλλαξω πλευρο, νωμιζω οτι ολα τα οργανα μου μετακινουνται. Με αποτελεσμα να κοιμαμαι μηνες τωρα μονο αριστερα με συνεπεια να εχω φοβερους πονους στο αριστερο μου ποδι.

kallh e


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
yianna76 έγραψε:Καλησπερα και απο μενα

HappyMama αντε να μας πεις τα νεα σου και εσυ ποτε ειπες οτι σταματας απο την δουλεια;

kallh e ποσο εβδομαδων εισαι;

ayto to sabbato mphka sthn 31 ebdomada

kallh e


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
HappyMama έγραψε:Καλησπέρα σας! έχω 3 μέρες να μπω αλλά δεν προχωρήσατε ούτε σελίδα βλέπω, οπότε τα διάβασα όλα!!
Dorto τα πας καλά δλδ με την διατροφή;; Εγώ τηρώ αυστηρά την διατροφή και είαμι εντός ορίων, είδα κι απ’ τις μετρήσεις ότι το λευκό ψωμί ή οτιδήποτε με αλεύρι λευκό ανεβάζει το ζάχαρο στα ύψη!!! Αντίθετα αν κάνω παρασπονδία μαζί με μια γερή δόση σαλάτας, πέφτει κατά μαγικό τρόπο. Και το 0% ζάχαρη παγωτάκι δεν με πειράζει!!!
Elenamagio κι εγώ βλέπω μια χαρά καμπύλη. Οι δικές μου κορίτσια ήταν στη 1 ώρα 170 και στις 2 ώρες 174!!!!!!!
Kallh νομίζω ότι έμπλεξες λίγο… φαίνεται είχες συσπάσεις. Σε έβαλε σε τοκογράφο να μετρήσει;;; Το κρεβάτι πάντως θα σε ηρεμήσει πολύ, θα δεις.
Evelin μην φοβάσαι, πολλά στάνταρτ καταρρίπτονται στην εγκυμοσύνη. Μπορεί μερικές φυσιολογικές τιμές να είναι χαμηλής σημασίας – σε κάθε περίπτωση ό, τι σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά!
Sanimas, συμφωνώ για τον γάμο, μία χαρτούρα είναι όλα αυτά κι ένα show που ονειρεύονται οι γονείς μας με πρωταγωνιστές… ΕΜΑΣ! Η αρμονική συμβίωση είναι το παν, και δεν υπάρχει τρόπος να «δέσει» κανείς κανέναν!
Ισμήνη μήπως «έπιασε» καμία κουβέντα στην οικογένεια για άλλο μωράκι και έχει καταλάβει λάθος ; Εμάς άρχισε να είναι αυτοκόλλητη με τον πατέρα της. Επιασε και αγκαλιά τον 3χρονο ανηψιό του προχτές και έγινε χαμός. Επεσε η μικρή να το φάει!! Very Happy Very Happy Very Happy
Εγώ είμαι καλά, πονάω όταν είμαι καθιστή, έχω υπογλυκαιμίες όταν είμαι πάνω από 4 ώρες νηστική, ζάχαρο όταν τρώω κατιτίς παραπάνω και αύριο έχω γιατρούς. Θα δω τη μπέμπα μου και θα μετρηθούμε!!

oxi den me ebale to mono pou mou eipe na krebato8w kai ta trofokart pou mou dinei anti gia tria ginana 6 thn hmera sun kai alla

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Evelin έγραψε:Γεια σας κοριτσια.
elenamagio προσοχη με τον τραχηλο. Τουλαχιστον δεν μπορεις να αποφυγεις καθολου το να συκωνεις βαρος, αφου δεν γινεται να μη δουλευσεις?
Αννα εγω δεν μπορω καν να αλλαξω πλευρο, νωμιζω οτι ολα τα οργανα μου μετακινουνται. Με αποτελεσμα να κοιμαμαι μηνες τωρα μονο αριστερα με συνεπεια να εχω φοβερους πονους στο αριστερο μου ποδι.

Κι εμενα ο γιατρος μονο αριστερα μου ειπε να κοιμαμαι,αλλα μια με δυο φορες γυρναω και δεξια για λιγο γιατι δεν αντεχω,και ποναει αυτη η μερια και αν δε γυρισω δε με ξαναπαιρνει ο υπνος και μετα ειμαι μες στην γκρινια αν δε κοιμηθω,οποτε το επιχειρω,περναω τη κριση του 2λεπτου μεχρι να περασει ο πονος και συνεχιζω τον υπνο μου... Very Happy

Kallh 6 trofocard? εγω με 2,ενα ασβεστιο και ενα σιδηρο και παλι τα χανω,πω πω!!! Τι να κανεις ομως υπομονη,λιγο εμεινε μεχρι να μπεις στο μηνα σου,λογικα μετα θα στα κοψει...

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elenamagio, πρέπει να ακούσεις τον γιατρό όμως. Αλήθεια είναι πολύ σημαντικό αυτό που σου είπε. Σου μιλώ ως παθούσα. Ίσως εάν άνοιγες το γραφείο σου 3 ώρες το πολύ; Δεν βοηθά η καθιστική ζωή. Τις άλλες ώρες ίσως να εργαζόσουν στο σπίτι, σε ημιξαπλωτή στάση στο κρεβάτι.

Αννα αυτό που περιγράφεις το έχω εγώ, κυρίως όταν είμαι κουρασμένη. Και πολύ περισσότερο όταν το μωρό είναι σε εγκάρσια θέση. Νιώθω ότι μου τραβάνε τα σωθικά όλα και μου τα σκίζουν. Με βοηθάει να είμαι μισοκαθισμένη για δυο λεπτά και σιγά σιγά να γέρνω προς το πλευρό που θέλω και έτσι χαλαρώνω.
Πες μου για το παγωτό με στέβια, ποιας εταιρίας είναι;;;

Εγώ όλα καλά με το ζάχαρο είπε η ενδοκρινολόγος, μου είπε και μπράβο. Και θα συνεχίσω τη δίαιτα και τις μετρήσεις, μου έγραψε κι ο γιατρός μου έναν σκασμό εξετάσεις, όλα πάνε καλά, η μπέμπα είναι 1531 γραμμάρια και ο τράχηλος κλειστός & σφικτός! Φιου! Η κοιλιά μου πάει κι έρχεται πια και φαίνεται. Με παρατηρούσε μία κυρία στο νοσοκομείο εχθές και με δαχτυλόδειχνε και γέλαγε (με την καλή έννοια!)

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια!! καλο μηνα να εχουμε!!!!
elenamagio με προσοχη ολα!!! προσπαθησε να μην κουραζεσαι!!
για τον υπνο τι να πω? κοιμαμαι σαν μοσχαρακι...χαχαχαχαχα
χθες εκανα καμπυλη σακχαρουκ τα αποτελεσματα ηταν λιγο παραξενα σε 0΄ χρονο 93, σε 60΄ 67 κ σε 120΄ ηταν 71....ο γιατρος μου με εστειλε να κλεισω ραντεβου οπωσδηποτε με ενδοκρινολογο για την αλλη εβδομαδα....ειχε συβμει σε καμια σας να εχει τοσο χαμηλες τιμες????

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και καλό μήνα! πωπωωωω! γαϊδούρι είμαι! ούτε καλημέρα δεν είπα πριν!!! Embarassed Embarassed Embarassed

Περίεργες τιμές, όντως, το 93 νηστική είναι ζάχαρο. Δηλαδή πάνω από 90 στις εγκύους. οι άλλες τιμές είναι υπογλυκαιμίας.
Κι εγώ είχα κάτι χαμηλές τιμές σε προηγούμενες εξετάσεις και μου είπε ότι λέγεται "ινσουλιναιμία" και ότι στην πορεία βγαίνει ζάχαρο. Κι είχε δίκιο.. Crying or Very sad

Αλλά σε τόσο προχωρημένο μήνα μάλλον δεν θα προλάβεις να τον εμφανίσεις, είσαι τυχερούλα, μάλλον θα σου πουν να προσέχεις λίγο για προδιάθεση. Οπως και να είναι γλυκιά μου μη φοβάσαι τίποτα, να, θα τρως όλη μέρα όπως εγώ καλή ώρα και θα αδυνατίζεις κι όλας!!!! Κι ευτυχώς που υπάρχουν και τα 0% προϊόντα και δεν θα στερηθείς ούτε παγωτάκια ούτε τίποτα!

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMamma για να δουμε...γιατι δεν ειμαι καθολου του γλυκου!!! μονο ο ενας καφες την ημερα που πινω ειναι γλυκος!!! απο καραμελες,παγωτα,γλυκα κτλ δεν το εχω με τιποτα!!!
κ το θεμα ειναι οτι το μωρακι μου στον υπερηχο δειχνει 10 μερες μεγαλυτερο απο την ημερομηνια του...κ αυτο αρχησε απο καποιο μηνα κ μετα να ανεβαινει...κ ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο το ζαχαρο!!! με αυτες τις τιμες κ μεχρι να με δει ενδοκρινολογος.......ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για πότε έκλεισες; να σου δώσω διατροφή ώστε να το διορθώσεις έτσι κι αλλιώς;
Αν έκλεισες στο μαιευτήριο, πήγαινε χωρίς ραντεβού, δέχονται έγκυους έτσι.
Και κάτι άλλο που μου είπε ο γιατρός εχθές, κι εμένα και στις δύο εγκυμοσύνες φαίνονται λίγο πιο μεγάλα τα μωρά μου και του είπα γελώντας πως "εγώ φτιάχνω θρεμένα μωρά" και μου είπε πως δεν είναι θέμα διαβήτη πάντα αλλά αν μία γυναίκα έχει μικρότερο κύκλο (εγώ έχω 25 ημέρες) και όχι 28, τότε η εγκυμοσύνη διαρκεί λιγότερο και εκεί πχ που η ΠΗΤ σου ημερολογιακά είναι 10/7 θα είναι πραγματικά πχ 3/7.

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenamagio έγραψε:Αχ βρε Γιάννα μου...απο ποιον να πάρω αναρρωτική άδεια; Από τον εαυτό μου;;;; Συμβολαιογράφος είμαι δηλαδή ελεύθερη επαγγελματίας. Και οι εποχές είναι δύσκολες.... Αν κλείσω από τώρα θα το πληρώσω στη συνέχεια! Είναι πολλοί οι μήνες...

ωχ ναι εχεις δικιο αμα ειναι δικια σου δουλεια ειναι δυσκολο

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anna_K έγραψε:Καλημερα τι κανετε? Πηρα τις εξετασεις (αιματος,ουρων κλπ.αν και επεισοδιακες, χτες ξεχασα να κρατησω τα ουρα εδωσα μονο αιμα και σημερα ηταν να παω και τα ουρα..Κι ενω κρατιεμαι με το ζορι να πλυθω και να ανοιξω τον ουροσυλλεκτη μου πεφτει ο ουροσυλλεκτης μεσα στη λεκανη......Oh shit.....Και εκατσα σαν τη κοτα που κανει το αυγο να περιμενω να παει ο αντρας μου απ'το φαρμακειο να μου φερει αλλον.Τελος καλο ολα καλα)...Αιματοκριτης 34,3 και ελαχιστη αμμο στα ουρα.ολα τ'αλλα μια χαρα...Να ρωτησω αν το εχετε κι εσεις: οταν παω να αλλαξω πλευρο, στον υπνο μου,ποναω τοσο πολυ στη κοιλια,σαν να μου τραβανε ολα τα νευρα που υπαρχουν μεσα,μεχρι το μωρο να αλλαξει θεση?

Ισμηνη υπομονη με τη μικρη,μπορει να εχει φοβηθει οπως λες,προσπαθησε να εισαι χαλαρη,για να ηρεησει και αυτη,μην της μεταδιδεις και ενισχυεις το αγχος της,κανε να σαν να μη συμβαινει τιποτα...Κανε μαζι της πραγματα για να ξεχνιεται,καποιες δραστηριοτητες δηλαδη,οταν ερχεται να κατσει στην αγκαλια σου,αγκαλιασε την κι εσυ και μετα πες ελα να ζωγραφισουμε,ή παμε στη παιδικη χαρα,ή οτιδηποτε και σιγα σιγα θα επανελθει!!!

Kallh υπομονη και ξεκουραση,τωρα και με τη ζεστη ετσι κι αλλιως δεν σου κανει ορεξη να κανεις και πολλα!!!

Happy mama λιγο εμεινε,θα γλιτωσεις και τα κιλα και αφου βρηκες τον τροπο με τη σαλατουλα και το παγωτακι,μια χαρα εναλλακτικες ειναι...Τα κοριτσια ελεγαν και για το παγωτο με stevia ,δοκιμασε το...Περιμενουμε τα νεα σου απ'το γιατρο!!!
Ααα για τα σεντονακια εγω τα βαζω στην ακρη της σιδερωστρας και τα σιδερωνω σαν πουκαμισα στο σημειο που εχει λαστιχο και μετα τα διπλωνω και παταω το υπολοιπο,δεν θελουν κ πολυ,γιατι ετσι κι αλλιως τεντωνονται μονα τους απτο λαστιχο...

Elenamagio υπομονη και σε σενα και ξεκουραση,γιατι και ο τραχηλος ειναι επικυνδυνο που ειναι ανοιχτος.Δε μπορεις να δουλεψεις ισως στο σπιτι? Προσπαθησε να εισαι περισσοτερο ξαπλωμενη να μην επιβαρυνεται απ'το βαρος...


Αννα και εγω το εχω αυτο οταν αλαζω πλευρο ποναω αφοτην κραταω τηνκοιλια μου για να αλλαξω πλευρο χαχα

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια και καλο μηνα τι κανετε;

HappyMama μια χαρα η μπεμπα με τα κιλα μπραβο Very Happy

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλησπέρα! Η αλήθεια είναι ότι δεν πηγαίνω πάνω από 4 ώρες την ημέρα στο γραφείο τον τελευταίο μήνα αλλά δυστυχώς πρέπει να οδηγήσω και 30 χλμ πηγαινε έλα για το γραφείο μου και δεν υπάρχει δυνατότητα να πάω με άλλο μέσο! Το βάρος βέβαια το έχω κόψει εντελώς γιατί έχω φοβηθεί πολύ! Το κακό είναι ότι έχω συσπασεις μέσα στην ημέρα και είμαι τρομοκρατημένη...

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yianna76 έγραψε:Καλησπερα κοριτσια και καλο μηνα τι κανετε;

HappyMama μια χαρα η μπεμπα με τα κιλα μπραβο Very Happy

Καλό μήνα να έχουμε! Κι εγώ χάρηκα με τα κιλά που μεγαλώνει το μωράκι μου αλλά είδα στα stds ότι θα'πρεπε να είναι 1600 γραμμάρια τώρα και κάπως μου'ρθε. Αλλά είπαμε.. κάθε μωρό αναπτύσσεται διαφορετικά! Εξάλλου από σποράκι τουτο εδώ ήταν πάντα πιο ψηλόλιγνο εν συγκρίσει με τους υπέρηχους της μικρής μου.

Ερώτηση: τραβάτε φωτογραφίες τις κοιλίτσες σας;;; Είναι υπέροχο να βλέπετε σε λίγα χρόνια τις φωτο αυτές! Εγώ στο πρώτο έβγαζα κάθε μήνα. Σε αυτό δυστυχώς δεν προλαβαίνω, όλο το αμελώ. Ηθελα κάποια στιγμή να φτιάξω ένα πόστερ με την φώτο κάθε μήνα και τον χαρακτηριστικό υπέρηχο δίπλα! Και στο τέλος να καταλήξω στην πρώτη φώτο του μωρού, ωραίο, ε;;;

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenamagio έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα! Η αλήθεια είναι ότι δεν πηγαίνω πάνω από 4 ώρες την ημέρα στο γραφείο τον τελευταίο μήνα αλλά δυστυχώς πρέπει να οδηγήσω και 30 χλμ πηγαινε έλα για το γραφείο μου και δεν υπάρχει δυνατότητα να πάω με άλλο μέσο! Το βάρος βέβαια το έχω κόψει εντελώς γιατί έχω φοβηθεί πολύ! Το κακό είναι ότι έχω συσπασεις μέσα στην ημέρα και είμαι τρομοκρατημένη...

Πρέπει να το πάρεις στα σοβαρά. Σκέψου λύσεις. Μέρα παρά μέρα ίσως;; Με άνοιγμα στον τράχηλο και συσπάσεις... εε... δεν παίζουν..

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Happy mama μην με μαλώνεις!!! Το έχω πάρει στα σοβαρά! Είπα ότι μετά το Πάσχα θα πηγαίνω μέρα παρά μέρα! Ετσι κι αλλιώς τώρα θα κάτσω σπίτι 5 ημέρες λόγω γιορτών! Τώρα έψαχνα στο Internet ότι οι συσπασεις σε αυτο τον μήνα είναι φυσιολογικές αρκεί να μην είναι συχνές. Τεσπα... Οσο το σκέφτομαι χειρότερα είναι γιατί αγχώνομαι και αυτό σίγουρα κάνει κακό! Σας ευχαριστώ πολύ πάντως όλες!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! elenam. συγνώμη αν σε πίεσα, είχα τα ίδια στην περασμένη μου εγκυμοσύνη, γιαυτό. Πράγματι το άγχος κάνει κακό.

Angelita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Hello κοριτσια
Εχω ΠΗΤ 4/6 και γενναω στο Ρεα.
Θα γεννησει καποια αλλη στο Ρεα εκεινες τις μερες?

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη,με το καλο να κρατησουμε αγκαλια τα μωρακια μας!!!

margie_margie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια χρονια πολλα και χριστος ανεστη!τι κανετε?εγω περασα ωραια αλλα κουραστηκα κιολας!ψωνισα ολα τα απαραιτητα επιτελους για μενα και το μωρο και τα επλυνα και ειναι να τα σιδερωσω αυριο να ετοιμασω επιτελους το βαλιτσακι!αγχωθηκα!πωπω ποσα μαζευτηκαν τελικα!φτιαξαμε και το δωματιο, βαλαμε κι αυτοκολλητα! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 26 215994 ξυπνησα σημερα με πονακια χαμηλα και στη λεκανη-ισχιο και φοβαμαι οτι απο στιγμη σε στιγμη θα γεννησω!τι φοβια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις