Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
556 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 556 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 35]

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια.

kallh e καλως ηρθες και με το καλο ο μπεμπης.
samimas, margie_margie συγχαρητηρια για τους γαμους σας, να ζησετε!!!

Να σας πω τα νεα μου, δεν ειναι και τα καλυτερα. Εκανα doppler την Τριτη και φανηκε οτι το αμνιακο υγρο ειναι στα κατωτατα ορια. Χρειαζεται παρακολουθηση απο δω και περα γιατι μπορει να δημιουργηθουν επιπλοκες. Η αληθεια ειναι οτι εξαντληθηκα καποιες μερες, ημουν ολη μερα εξω εψαχνα για καροτσι, κουνια κτλ. και ισως αφυδατωθηκα (ειχε και ζεστη). Τωρα πινω πολυ νερο και θα δουμε...μπορει να ειναι και κατι παθολογικο.

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evelin έγραψε:Καλημερα κοριτσια.

kallh e καλως ηρθες και με το καλο ο μπεμπης.
samimas, margie_margie συγχαρητηρια για τους γαμους σας, να ζησετε!!!

Να σας πω τα νεα μου, δεν ειναι και τα καλυτερα. Εκανα doppler την Τριτη και φανηκε οτι το αμνιακο υγρο ειναι στα κατωτατα ορια. Χρειαζεται παρακολουθηση απο δω και περα γιατι μπορει να δημιουργηθουν επιπλοκες. Η αληθεια ειναι οτι εξαντληθηκα καποιες μερες, ημουν ολη μερα εξω εψαχνα για καροτσι, κουνια κτλ. και ισως αφυδατωθηκα (ειχε και ζεστη). Τωρα πινω πολυ νερο και θα δουμε...μπορει να ειναι και κατι παθολογικο.

καλημερα Evelin!!
μην βαζεις στο μυαλο σου το κακο..συνεχισε να πινεις αρκετο νερο κ ολα θα πανε κατ'ευχην!!!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια η ώρα η καλή για όσες παντρεύεστε προσεχώς!!! Να ζήσετε γεροί κι ευτυχισμένοι!!!

Elenamagio εμένα μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου. Μήπως δεν κατάλαβε καλά ο γιατρός και νόμιζε στα 120 την τιμή αυτή;;; Εκτός κι αν σου έκανε την μικρή καμπύλη, με τα 50γρ. γλυκόζης και τις δύο λήψεις. Αυτή ήταν;;;
Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η γλυκόζη, κι όσες φορές την έχω κάνει την εξέταση το’χω φχαριστηθεί!!! Αυτό που βαριέμαι είναι η αναμονή.
Γιάννα, ο γιατρός μου είχε πει 1 τριήμερο πριν την καμπύλη να έχω φάει οπωσδήποτε τουλάχιστον 150 γραμμάρια υδατάνθρακες κάθε ημέρα. Μόνο έτσι θα βγουν σωστά αποτελέσματα.

Μια χαρά είμαι κορίτσια τώρα, το πρωί τα χρειάστηκα. Πόναγα πολύ έντονα, σαν περίοδος χαμηλά και μετά από λίγο περπάτημα ηρέμησα. Ξαφνικά δηλαδή. Σαν να μην έχω τίποτα.

Evelin, σου εξήγησε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;;;

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλως ηρθατε κι απο μενα οι κανουριες κοπελες κ με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας.Φυσικα η ωρα η καλη σε εσας που παντρευεστε!
Εμεις ειμαστε πολυ καλα γιατι αρχισαμε παλι να περνουμε βαρος κ στις 33+5 μερες που πηγαμε στο γιατρο το μωρακι μου ηταν 2090γραμ Very Happy Very Happy Very Happy .
Τωρα βεβαια θα παμε παλι μετα το Πασχα οποτε μεχρι τοτε υπομονη κ ξεκουραση!
Την Δευτερα θα κανω για ακομα μια φορα την καμπυλη ζαχαρου(75 γραμ)κ ευχομαι να ειναι καλη-ηδη κανω ενα μηνα διατροφη-κ την ιδια μερα θα παρω κ τα αποτελεσματα απο μια καλλιεργεια κολπικου υγρου που εκανα για στρεπτοκοκο τυπου Β.Εχει κανει καμια σας?Κατα τ'αλλα περιμενω με αγωνια το Πασχα γιατι μπαινω στο μηνα μου (ε ενταξει περιμενω να φαω κ λιγο αρνακι !!!!!)

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες!!!
dorto99 παρα πολυ ωραια νεα μας εχεις!!! μπραωο κ σε εσενα κ το μωρο!!!
HappyMamma ετσι στα καλα καθουμενα σε επιασε??? χαζη ερωτηση ε???
για εμας επιτελουσ εφτασε η μερα που θα δουμε τον νεο μας γιατρο..δεν ειχα καθολου υπνο!! ενα πραγμα..σαν να παω πενθημερη ενιωθα...πολυ αγχος γ@μωτο......ευχομαι να ειναι ετσι οπως τον θελω!!!!

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλησπέρα! Επειδή μάλλον δεν σας τα εξήγησα σωστά τα ξανά γράφω! Έκανα την καμπύλη με 75 γραμμάρια γλυκόζης. Μου πήραν αίμα νηστική και είχα 79. Μετά μου έδωσαν τα 75 γραμμάρια γλυκόζης και μου ξανά πήραν αίμα μετά από 60 min και έδειξε 148! Μετά από 120 min από την χορήγηση γλυκόζης μου ξανά πήραν αίμα και έδειξε 90. Αυτό ήταν! 3 λήψεις αίματος η πρώτη νηστική και οι άλλες δυο μετά την γλυκόζη

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenamagio έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα! Επειδή μάλλον δεν σας τα εξήγησα σωστά τα ξανά γράφω! Έκανα την καμπύλη με 75 γραμμάρια γλυκόζης. Μου πήραν αίμα νηστική και είχα 79. Μετά μου έδωσαν τα 75 γραμμάρια γλυκόζης και μου ξανά πήραν αίμα μετά από 60 min και έδειξε 148! Μετά από 120 min από την χορήγηση γλυκόζης μου ξανά πήραν αίμα και έδειξε 90. Αυτό ήταν! 3 λήψεις αίματος η πρώτη νηστική και οι άλλες δυο μετά την γλυκόζη

Αυτες ειναι πολυ καλες τιμες κ μεσα στα ορια.Εμενα μετα απο μια ωρα ηταν 180 και μετα απο δυο ωρες ηταν 112.Συνεχιζω διατροφη κ θα ξανακανω παλι τη Δευτερα τη διωρη

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
samimas έγραψε:σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες!!!
dorto99 παρα πολυ ωραια νεα μας εχεις!!! μπραωο κ σε εσενα κ το μωρο!!!
HappyMamma ετσι στα καλα καθουμενα σε επιασε??? χαζη ερωτηση ε???
για εμας επιτελουσ εφτασε η μερα που θα δουμε τον νεο μας γιατρο..δεν ειχα καθολου υπνο!! ενα πραγμα..σαν να παω πενθημερη ενιωθα...πολυ αγχος γ@μωτο......ευχομαι να ειναι ετσι οπως τον θελω!!!!


Μακαρι να ειναι αυτος που θες κ να μεινεις ικανοποιημενη
Περιμενουμε τα νεα σας

kallh e


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera kai apo emena egw ex8es to bradh phgaina gia prowro toketo apo oti mou eipe o giatros mou kai ola auta eksaitias mias gourounas (autes pou anaboumai thn anastash kai kanoun 8orubo)kai pou lete etsi opws ka8omouna me ton antra mou kai trwgamai akoumai to mpam kai arxisanoi ponoi na me kratane gia 2 lepta na me afhnoun gia 1 lepto kai ksana gia na mhn sas kourazw mou edwse o giatros youtopar kai mou afkshse kai ta trofokart prostoparon den ponaw ka8olou kai epeiseis mou eipe ksekourash kai to sabbato 8a pame na mas dei auta apo emena

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια ευχαριστώ για τις πληροφορίες μόλις μίλησα και με τον Ενδοκρινολόγο και μου είπε όλα εντάξει! Dorto 99 ελπίζω να πάνε όλα καλά! Κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται περισσότερο! Σε ποια βδομάδα είσαι;

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ασχετο το να ξεκουράζεσαι πήγαινε στην kalh e! Σας έχω μπερδέψει!!!! Και το σε ποια βδομάδα είσαι! Στην dorto πήγαινε το ευχαριστώ πολύ! Αχταρμά τα έκανα!!!!! Smile

kallh e


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenamagio έγραψε:Ασχετο το να ξεκουράζεσαι πήγαινε στην kalh e! Σας έχω μπερδέψει!!!! Και το σε ποια βδομάδα είσαι! Στην dorto πήγαινε το ευχαριστώ πολύ! Αχταρμά τα έκανα!!!!! Smile



to sabbato kleinw ths 31 ebdomades

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ την Κυριακή κλείνω τις 30! Οπότε είσαι κι εσύ νωρίς για τοκετό... Αρα ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ! Και όλα καλάθια πάνε!

margie_margie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχες!!
evelyn μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε!εγω διψαω απιστευτα στην εγκυμοσυνη, αυξανεται ο ογκος του αιματος και χρειαζόμαστε πολυ νερο, μπορει να ναι απο αυτο

kalh ευχομαι ολα καλα

dorto κι εγω το Πασχα μπαινω στο μήνα μου!!θα μου επιτρεψω λιγο τσουρεκακι και κουλουρακια!!

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?μεγαλωνει η ομαδουλα μας!!! Εγω πηγα στο γιατρο και ευτυχως δεν εχω αποκολληση που φοβηθηκε,μαλλον ηταν φυσιολογικες προπαρασκευαστικες συσπασεις,μου εδωσε να κανω εξετασεις αιματος και ουρων να αποκλεισουμε κ το ενδεχομενο να εχω μικροβιο στα ουρα,μου εγραψε και θεραπεια για το ουρεοπλασμα που μου βρηκαν στον προγεννητικο.Θα ξαναπαω την αλλη εβδομαδα με τις εξετασεις.

Kallh καλως ηρθες, με το καλο το μωρακι...Απιστευτο τι επαθες ε? Ξεκουρασου τωρα μη κανεις τπτ και με τα φαρμακακια θα εισαι μια χαρα,μαλλον πρεπει να το σκεφτουμε σοβαρα να παμε στην Ανασταση.

Samimas και margie με το καλο ο γαμος.

My angels μη κουραζεσαι τοσο,εχεις κ 2 ζουζουνια και ζοριζεσαι περισσοτερο,να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και μην τα κανεις ολα σε μια μερα..

Στη καμπυλη ειχα ολα αυτα τα συμπτωματα και καποια στιγμη κοντεψα να λιποθυμησω καθιστη...Μπλιαχ δε θελω να το θυμαμαι.

Evelin μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα,σε εξετασε μηπως χανεις αμνιακο? Οσο το παρακολουθεις παντως δεν εχεις να φοβασαι.

Margie χαχαχα παιρνεις αδει απο τον εαυτο σου ε?? Το Πασχα επιβαλλεται να ειναι ελευθερη μερα.

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανουλες ομορφες,καλημερα!!!
Evelin, dorto99 κ Anna_K σας ευχαριστω για τις ευχες αν κ δεν θελω να παντρευτω (ειδικα ετσι οπως τα εχουν κανονισει)...
κοριτσια αν ειστε στο μηνα σας καλα θα ειναι οπωσ λεει κ η Anna_K να μεινετε σπιτι κ να μην πατε στην Ανασταση...
εγω χτες ειδα τον καινουργιο γιατρο (που παρεμπιπτοντως μου τον συστησε μια μανουλα απο δω) κ ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα!!!!!ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με τον αντρα μου...κ εχουμε να κανουμε παμπολλες εξετασεις(ενω επρεπε να τις εχω κανει στην αρχη της κυησης)
τελικα κοριτσια... το δημοσιο κ οι γιατροι του ειναι κλασης ανωτεροι απο καθε ιδιωτικο!!!

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσια και ευχαριστω για την υποστηριξη.
Ο γιατρος δεν μου εξηγησε γιατι μειωθηκε το αμνιακο υγρο , μου ειπε μονο να πινω πολυ νερο, για να μην αφυδατωθω.Τα αποτελεσματα απο το doppler του τα ειπα απο το τηλεφωνο γιατι το εκανα σε διαγνωστικο κεντρο.Δε μου ειπε να παω να με δει. Το εψαξα λιγο στο internet και βρηκα οτι μπορει να χανω αμνιακο ομως δεν με εξετασε γι αυτο. Ή να εχει προβλημα το μωρο με τα νεφρα ή διαφορες αλλες αιτιες,που δεν θελω να σκεφτομαι.
Ελπιζω μονο να φταιει οτι αυτες τις μερες ημουν ολη την ωρα εξω και δεν επινα νερο. Παντως το οτι μειωθηκε στο κατωτατο οριο (στις 10/4 ηταν φυσιολογικο) δημιουργει προβλημα στην αναπτυξη του μωρου και καποιες τιμες στον υπερηχο ηταν και αυτες στα κατωτερα ορια.

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
samimas έγραψε:μανουλες ομορφες,καλημερα!!!
Evelin, dorto99 κ Anna_K σας ευχαριστω για τις ευχες αν κ δεν θελω να παντρευτω (ειδικα ετσι οπως τα εχουν κανονισει)...
κοριτσια αν ειστε στο μηνα σας καλα θα ειναι οπωσ λεει κ η Anna_K να μεινετε σπιτι κ να μην πατε στην Ανασταση...
εγω χτες ειδα τον καινουργιο γιατρο (που παρεμπιπτοντως μου τον συστησε μια μανουλα απο δω) κ ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα!!!!!ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με τον αντρα μου...κ εχουμε να κανουμε παμπολλες εξετασεις(ενω επρεπε να τις εχω κανει στην αρχη της κυησης)
τελικα κοριτσια... το δημοσιο κ οι γιατροι του ειναι κλασης ανωτεροι απο καθε ιδιωτικο!!!

Δε θελεις να παντρευτεις?? χαχα,σκεψου το μη σε δουμε στις ειδησεις,η νυφη το σκασε και τετοια,χαχαχα..Ωραια που βρηκες γιατρο,δεν ειχες μεχρι τωρα η αλλαξες,σορυ αν το εχεις ξαναπει δε θυμαμαι!!!

Evelin μπορεις να πας στο νοσοκομειο να σου κανουν εκει τεστ για το αμνιακο,ειναι κατι ταινιες,γιατι για να τις αγορασεις ειναι πολυ ακριβες,η να ρωτησεις το γιατρο να σου πει πως θα κανεις αυτο το τεστ,αν και θαπρεπε να στο εχει πει και ο ιδιος,αφου ειδε μειωμενο αμνιακο.Δεν ειναι απαραιτητο να οφειλεται στο οτι χανεις υγρα αλλα τουλαχιστον να αποκλεισεις αυτο το ενδεχομενο.

margie_margie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Anna_K έγραψε:Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?μεγαλωνει η ομαδουλα μας!!! Εγω πηγα στο γιατρο και ευτυχως δεν εχω αποκολληση που φοβηθηκε,μαλλον ηταν φυσιολογικες προπαρασκευαστικες συσπασεις,μου εδωσε να κανω εξετασεις αιματος και ουρων να αποκλεισουμε κ το ενδεχομενο να εχω μικροβιο στα ουρα,μου εγραψε και θεραπεια για το ουρεοπλασμα που μου βρηκαν στον προγεννητικο.Θα ξαναπαω την αλλη εβδομαδα με τις εξετασεις.

Kallh καλως ηρθες, με το καλο το μωρακι...Απιστευτο τι επαθες ε? Ξεκουρασου τωρα μη κανεις τπτ και με τα φαρμακακια θα εισαι μια χαρα,μαλλον πρεπει να το σκεφτουμε σοβαρα να παμε στην Ανασταση.

Samimas και margie με το καλο ο γαμος.

My angels μη κουραζεσαι τοσο,εχεις κ 2 ζουζουνια και ζοριζεσαι περισσοτερο,να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και μην τα κανεις ολα σε μια μερα..

Στη καμπυλη ειχα ολα αυτα τα συμπτωματα και καποια στιγμη κοντεψα να λιποθυμησω καθιστη...Μπλιαχ δε θελω να το θυμαμαι.

Evelin μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα,σε εξετασε μηπως χανεις αμνιακο? Οσο το παρακολουθεις παντως δεν εχεις να φοβασαι.

Margie χαχαχα παιρνεις αδει απο τον εαυτο σου ε?? Το Πασχα επιβαλλεται να ειναι ελευθερη μερα.

ευχαριστώ για τις ευχες!χαχα, ναι άδεια μου δίνω αλλά μου δίνω πολλές όλο αυτόν τον καιρό και δε θα έπρεπε! Wink Laughing

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anna_K έγραψε:
samimas έγραψε:μανουλες ομορφες,καλημερα!!!
Evelin, dorto99 κ Anna_K σας ευχαριστω για τις ευχες αν κ δεν θελω να παντρευτω (ειδικα ετσι οπως τα εχουν κανονισει)...
κοριτσια αν ειστε στο μηνα σας καλα θα ειναι οπωσ λεει κ η Anna_K να μεινετε σπιτι κ να μην πατε στην Ανασταση...
εγω χτες ειδα τον καινουργιο γιατρο (που παρεμπιπτοντως μου τον συστησε μια μανουλα απο δω) κ ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα!!!!!ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με τον αντρα μου...κ εχουμε να κανουμε παμπολλες εξετασεις(ενω επρεπε να τις εχω κανει στην αρχη της κυησης)
τελικα κοριτσια... το δημοσιο κ οι γιατροι του ειναι κλασης ανωτεροι απο καθε ιδιωτικο!!!

Δε θελεις να παντρευτεις?? χαχα,σκεψου το μη σε δουμε στις ειδησεις,η νυφη το σκασε και τετοια,χαχαχα..Ωραια που βρηκες γιατρο,δεν ειχες μεχρι τωρα η αλλαξες,σορυ αν το εχεις ξαναπει δε θυμαμαι!!!

Evelin μπορεις να πας στο νοσοκομειο να σου κανουν εκει τεστ για το αμνιακο,ειναι κατι ταινιες,γιατι για να τις αγορασεις ειναι πολυ ακριβες,η να ρωτησεις το γιατρο να σου πει πως θα κανεις αυτο το τεστ,αν και θαπρεπε να στο εχει πει και ο ιδιος,αφου ειδε μειωμενο αμνιακο.Δεν ειναι απαραιτητο να οφειλεται στο οτι χανεις υγρα αλλα τουλαχιστον να αποκλεισεις αυτο το ενδεχομενο.

τωρα παει...τον πηρα!!!! εξαλλου ο γαμος δεν ειναι στα χαρτια!!!
ειχα γιατρο αλλα σε ιδιωτικο....κ αλλαξα λογο οικονομικων!!! κ να σου πω την αληθεια δεν το μετανιωσα!!! ισα ισα ο "νεος" ειναι πολυ καλυτερος απο τον πρωτο!!!

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!!!
δεν πολυμπαινω γιατι η μικρη μου περναει μια τρελη φαση "μαμαδισμου" Crying or Very sad
εχει περιπου μια εβδομαδα που εχει κολλησει κυριολεκτικα πανω μου..ουτε τουαλετα δεν με αφηνει να παω ουτε καν μερο να πιω η να πλυνω τα πιατα που ειναι στον ιδιο χωρο με το σαλονι,δλδ με βλεπει Sad
δεν ξερω τι εγινε κ την επιασε αυτη η στερηση...μια μερα εκανε σκληρα κακα κ φοβηθηκε κ συνεχεια απο εκεινη την ωρα θελει αγκαλια μπορει να καθετε στην αγκαλια μου μιση ωρα κ μου λεει καλο καλο δλδ οτι ειναι καλο παιδι...
δεν της εχω πει ΠΟΤΕ οτι δεν ειναι καλο παιδι πως το συνδιασε ολο αυτο δεν ξερω....εχω φρικαρει λιγο η αληθεια ειναι αυτη την εβδομαδα σε 2 μηνες που θα ερθει κ το αλλο μωρο τι θα κανω?????????

kallh e


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera kai apo emena koritsia xa8hka gia kana duo meres alla eixa trexamata loipon ta nea mou emena einai oti thn paraskeuh pernw ton giatro na tou pw oti h koilia mou einai petra me olo auto pou egine thn tetarth ton pernw thl kai tou lew auto kai mou leei ela na se dw etsi kai phga telos panton gia na mhn sas kourazw o mpemphs einai mia xara enamiso kilo mou egrapse kai kati eneseis o giatros gia ta pneumonia tou paidioy wste na anaptux8oun pio grhgora wste an kanei to mpam kai bgei na einai etoimoskai episeis mou eipe oti gia na bgaloumai toulaxiston ton mhna den 8a kanw tipota dhl 8a shkonomai mono kai mono gia toualeta auta ta dika mou

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σας! έχω 3 μέρες να μπω αλλά δεν προχωρήσατε ούτε σελίδα βλέπω, οπότε τα διάβασα όλα!!
Dorto τα πας καλά δλδ με την διατροφή;; Εγώ τηρώ αυστηρά την διατροφή και είαμι εντός ορίων, είδα κι απ’ τις μετρήσεις ότι το λευκό ψωμί ή οτιδήποτε με αλεύρι λευκό ανεβάζει το ζάχαρο στα ύψη!!! Αντίθετα αν κάνω παρασπονδία μαζί με μια γερή δόση σαλάτας, πέφτει κατά μαγικό τρόπο. Και το 0% ζάχαρη παγωτάκι δεν με πειράζει!!!
Elenamagio κι εγώ βλέπω μια χαρά καμπύλη. Οι δικές μου κορίτσια ήταν στη 1 ώρα 170 και στις 2 ώρες 174!!!!!!!
Kallh νομίζω ότι έμπλεξες λίγο… φαίνεται είχες συσπάσεις. Σε έβαλε σε τοκογράφο να μετρήσει;;; Το κρεβάτι πάντως θα σε ηρεμήσει πολύ, θα δεις.
Evelin μην φοβάσαι, πολλά στάνταρτ καταρρίπτονται στην εγκυμοσύνη. Μπορεί μερικές φυσιολογικές τιμές να είναι χαμηλής σημασίας – σε κάθε περίπτωση ό, τι σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά!
Sanimas, συμφωνώ για τον γάμο, μία χαρτούρα είναι όλα αυτά κι ένα show που ονειρεύονται οι γονείς μας με πρωταγωνιστές… ΕΜΑΣ! Η αρμονική συμβίωση είναι το παν, και δεν υπάρχει τρόπος να «δέσει» κανείς κανέναν!
Ισμήνη μήπως «έπιασε» καμία κουβέντα στην οικογένεια για άλλο μωράκι και έχει καταλάβει λάθος ; Εμάς άρχισε να είναι αυτοκόλλητη με τον πατέρα της. Επιασε και αγκαλιά τον 3χρονο ανηψιό του προχτές και έγινε χαμός. Επεσε η μικρή να το φάει!! Very Happy Very Happy Very Happy
Εγώ είμαι καλά, πονάω όταν είμαι καθιστή, έχω υπογλυκαιμίες όταν είμαι πάνω από 4 ώρες νηστική, ζάχαρο όταν τρώω κατιτίς παραπάνω και αύριο έχω γιατρούς. Θα δω τη μπέμπα μου και θα μετρηθούμε!!

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα και απο μενα

HappyMama αντε να μας πεις τα νεα σου και εσυ ποτε ειπες οτι σταματας απο την δουλεια;

kallh e ποσο εβδομαδων εισαι;

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κάνεις βρε Γιάννα μου; Σταματάω 15 Μαϊου, αν έχω χρόνο μες το Πάσχα να σε πάρω τηλ να βρεθούμε για καφεδάκι;; Βέβαια καλά τα σκέφτομαι τώρα, αλλά δεν ξέρω τι θα πρωτοκάνω Παρασκευή με Τρίτη που κάθομαι; Εχω και ένα σωρό γιορτές..

Πάντως έλεγα να ξεκινήσω να κατεβάζω απ' την αποθήκη τα μωρουδιακά, να ξεδιαλέξω τι χρειάζομαι και να αρχίσω τα πλυντήρια δειλά δειλά.
Βασικά μ'έχει φάει η έγνοια γιατί μυρίζει η αποθήκη μούχλα και φοβάμαι πάρα πολύ μη μου έχει χαλάσει τίποτα!

Ασχετο, βρε κορίτσια, έχω σεντονάκια κούνιας με λάστιχο και με εκνευρίζουν αφάνταστα όταν τα σιδερώνω. Υπάρχει κανένα κόλπο; τα μισώ! τα μισώ πολύ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις