Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 10]

126Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 10:26 pm

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η ομοφυλοφιλια δεν ειναι ,για μενα τουλαχιστον, κατι το νορμαλ και ποτε δεν θα δεχτω οτι ειναι μια φυσιολογικη κατασταση οσο κι αν προσπαθουν να την εδραιωσουν ως φυσιολογικη. Δεν με ενοχλουν οι ομοφυλοφιλοι οταν δεν προκαλουν κι οταν ακολουθουν τους κανονες της κοινωνιας μας. Αν το παιδι μου ηταν ομοφυλοφιλος-η εννοειται οτι θα το στηριζα και θα το αγαπουσα, σε καμια περιπτωση ομως δεν θα δεχομουν να παντρευτει και κυριως να αποκτησει παιδια με ατομο του ιδιου φυλου.
Τελος, δεν μπορω να δεχτω οτι οι ομοφυλοφιλοι γονεις ειναι παντα, καλυτεροι γονεις απο τους ετεροφυλους (οπως ισχυριζονται καποιες κοπελες)
επειδη στα ετεροφυλα ζευγαρια υπαρχουν κρουσματα βιας σε ολες τις μορφες της. Δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινεται σ'αυτες τις οικογενειες οταν κλεινει η πορτα υου σπιτιου.
Δεν ειμαι πουριτανη, δεν ειμαι θρησκοληπτη αλλα θεωρω οτι καποιοι θεσμοι και καποιες αρχες δεν πρεπει να αλλοιωνονται γιατι χανουμε τον προσανατολισμο μας ως ανθρωποι!

127Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 12:07 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν το παιδί μου απο τη φύση του έχει ομοφυλοφιλικές τάσεις εννοείται οτι θα το αγαπάω το ίδιο και θα το στηρίξω όσο μπορώ στην επιλογή του αυτή αλλά δεν θα δεχτώ να κάνει οικογένεια. εχω γνωρίσει ομοφυλόφιλο που ούτε σου πήγαινε στο μυαλό οτί μπορεί να είναι, είχε τη σχέση του και ποτέ δεν έδινε δικαιώματα στους γύρω του. αυτόν τον άνθρωπο τον σέβομαι όπως οποιονδήποτε άλλο, αλλά όταν οι καταστάσεις ξεφεύγουν εκεί ξεφευγω κι εγώ!!

128Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 12:13 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
donna έγραψε:Η ομοφυλοφιλια δεν ειναι ,για μενα τουλαχιστον, κατι το νορμαλ και ποτε δεν θα δεχτω οτι ειναι μια φυσιολογικη κατασταση οσο κι αν προσπαθουν να την εδραιωσουν ως φυσιολογικη. Δεν με ενοχλουν οι ομοφυλοφιλοι οταν δεν προκαλουν κι οταν ακολουθουν τους κανονες της κοινωνιας μας. Αν το παιδι μου ηταν ομοφυλοφιλος-η εννοειται οτι θα το στηριζα και θα το αγαπουσα, σε καμια περιπτωση ομως δεν θα δεχομουν να παντρευτει και κυριως να αποκτησει παιδια με ατομο του ιδιου φυλου.
Τελος, δεν μπορω να δεχτω οτι οι ομοφυλοφιλοι γονεις ειναι παντα, καλυτεροι γονεις απο τους ετεροφυλους (οπως ισχυριζονται καποιες κοπελες)
επειδη στα ετεροφυλα ζευγαρια υπαρχουν κρουσματα βιας σε ολες τις μορφες της. Δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινεται σ'αυτες τις οικογενειες οταν κλεινει η πορτα υου σπιτιου.
Δεν ειμαι πουριτανη, δεν ειμαι θρησκοληπτη αλλα θεωρω οτι καποιοι θεσμοι και καποιες αρχες δεν πρεπει να αλλοιωνονται γιατι χανουμε τον προσανατολισμο μας ως ανθρωποι!

maria maroui έγραψε:αν το παιδί μου απο τη φύση του έχει ομοφυλοφιλικές τάσεις εννοείται οτι θα το αγαπάω το ίδιο και θα το στηρίξω όσο μπορώ στην επιλογή του αυτή αλλά δεν θα δεχτώ να κάνει οικογένεια. εχω γνωρίσει ομοφυλόφιλο που ούτε σου πήγαινε στο μυαλό οτί μπορεί να είναι, είχε τη σχέση του και ποτέ δεν έδινε δικαιώματα στους γύρω του. αυτόν τον άνθρωπο τον σέβομαι όπως οποιονδήποτε άλλο, αλλά όταν οι καταστάσεις ξεφεύγουν εκεί ξεφευγω κι εγώ!!

OK, βρε κορίτσια διαβάζετε τι γραφετε; "ΘΑ το αγαπούσα αλλά δε θα θελα να κάνει οικογενεια η μία" (=θα το αγαπούσα αλλα θα προτιμούσα να ναι δυστυχισμένο) και "Έχω δει άνθρωπο που δεν του φαινόταν ότι έχει δεσμό, αυτόν τον σέβομαι" ( = δεν εχω προόβλημα με τους γκέι, αρκεί να το κρύβουν καλά).Αυτό δεν είναι σεβασμός, είναι περιθωριοποίηση.

129Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 12:18 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma Tomato έγραψε:
donna έγραψε:Η ομοφυλοφιλια δεν ειναι ,για μενα τουλαχιστον, κατι το νορμαλ και ποτε δεν θα δεχτω οτι ειναι μια φυσιολογικη κατασταση οσο κι αν προσπαθουν να την εδραιωσουν ως φυσιολογικη. Δεν με ενοχλουν οι ομοφυλοφιλοι οταν δεν προκαλουν κι οταν ακολουθουν τους κανονες της κοινωνιας μας. Αν το παιδι μου ηταν ομοφυλοφιλος-η εννοειται οτι θα το στηριζα και θα το αγαπουσα, σε καμια περιπτωση ομως δεν θα δεχομουν να παντρευτει και κυριως να αποκτησει παιδια με ατομο του ιδιου φυλου.
Τελος, δεν μπορω να δεχτω οτι οι ομοφυλοφιλοι γονεις ειναι παντα, καλυτεροι γονεις απο τους ετεροφυλους (οπως ισχυριζονται καποιες κοπελες)
επειδη στα ετεροφυλα ζευγαρια υπαρχουν κρουσματα βιας σε ολες τις μορφες της. Δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινεται σ'αυτες τις οικογενειες οταν κλεινει η πορτα υου σπιτιου.
Δεν ειμαι πουριτανη, δεν ειμαι θρησκοληπτη αλλα θεωρω οτι καποιοι θεσμοι και καποιες αρχες δεν πρεπει να αλλοιωνονται γιατι χανουμε τον προσανατολισμο μας ως ανθρωποι!

maria maroui έγραψε:αν το παιδί μου απο τη φύση του έχει ομοφυλοφιλικές τάσεις εννοείται οτι θα το αγαπάω το ίδιο και θα το στηρίξω όσο μπορώ στην επιλογή του αυτή αλλά δεν θα δεχτώ να κάνει οικογένεια. εχω γνωρίσει ομοφυλόφιλο που ούτε σου πήγαινε στο μυαλό οτί μπορεί να είναι, είχε τη σχέση του και ποτέ δεν έδινε δικαιώματα στους γύρω του. αυτόν τον άνθρωπο τον σέβομαι όπως οποιονδήποτε άλλο, αλλά όταν οι καταστάσεις ξεφεύγουν εκεί ξεφευγω κι εγώ!!

OK, βρε κορίτσια διαβάζετε τι γραφετε; "ΘΑ το αγαπούσα αλλά δε θα θελα να κάνει οικογενεια η μία" (=θα το αγαπούσα αλλα θα προτιμούσα να ναι δυστυχισμένο) και "Έχω δει άνθρωπο που δεν του φαινόταν ότι έχει δεσμό, αυτόν τον σέβομαι" ( = δεν εχω προόβλημα με τους γκέι, αρκεί να το κρύβουν καλά).Αυτό δεν είναι σεβασμός, είναι περιθωριοποίηση.

ένας ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι αποδεκτός απο την κοινωνία όταν σέβεται τον εαυτό του και τους γύρω του, όχι να κρύβεται και να καταπιέζεται αλλά ούτε και να δίνει γλωσσόφιλα στη μέση του δρόμου με επιδεικτικό τρόπο. αυτή είναι η δική μου άποψη. άλλο με έκανε η φύση έτσι και προσαρμόζομαι σ'αυτό και άλλο αποφασίζω να γίνω έτσι στα 25-30 για να προκαλέσω και να πηγαίνω με τους ρυθμούς της εποχής. πραγματικά νομίζω οτι αυτό το θέμα είναι και λίγο μόδα!!

130Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 12:43 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσια μου...δεν συμβαδιζουμε με την μοδα της εποχης!!δεν ειμαστε καθολου ανοιχτομυαλες κ φιλελευθερες!!κανονικα με αυτα που λεμε θα επρεπε να μας ειχανε κρεμασει Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ακους εκει αρρωστια η ομοφυλοφυλλια κ κακο να μεγαλωνουν παιδια...τσ τσ τσ....πρεπει να ειστε μοδατες βρε!!!!!

131Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 1:12 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria maroui έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
donna έγραψε:Η ομοφυλοφιλια δεν ειναι ,για μενα τουλαχιστον, κατι το νορμαλ και ποτε δεν θα δεχτω οτι ειναι μια φυσιολογικη κατασταση οσο κι αν προσπαθουν να την εδραιωσουν ως φυσιολογικη. Δεν με ενοχλουν οι ομοφυλοφιλοι οταν δεν προκαλουν κι οταν ακολουθουν τους κανονες της κοινωνιας μας. Αν το παιδι μου ηταν ομοφυλοφιλος-η εννοειται οτι θα το στηριζα και θα το αγαπουσα, σε καμια περιπτωση ομως δεν θα δεχομουν να παντρευτει και κυριως να αποκτησει παιδια με ατομο του ιδιου φυλου.
Τελος, δεν μπορω να δεχτω οτι οι ομοφυλοφιλοι γονεις ειναι παντα, καλυτεροι γονεις απο τους ετεροφυλους (οπως ισχυριζονται καποιες κοπελες)
επειδη στα ετεροφυλα ζευγαρια υπαρχουν κρουσματα βιας σε ολες τις μορφες της. Δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινεται σ'αυτες τις οικογενειες οταν κλεινει η πορτα υου σπιτιου.
Δεν ειμαι πουριτανη, δεν ειμαι θρησκοληπτη αλλα θεωρω οτι καποιοι θεσμοι και καποιες αρχες δεν πρεπει να αλλοιωνονται γιατι χανουμε τον προσανατολισμο μας ως ανθρωποι!

maria maroui έγραψε:αν το παιδί μου απο τη φύση του έχει ομοφυλοφιλικές τάσεις εννοείται οτι θα το αγαπάω το ίδιο και θα το στηρίξω όσο μπορώ στην επιλογή του αυτή αλλά δεν θα δεχτώ να κάνει οικογένεια. εχω γνωρίσει ομοφυλόφιλο που ούτε σου πήγαινε στο μυαλό οτί μπορεί να είναι, είχε τη σχέση του και ποτέ δεν έδινε δικαιώματα στους γύρω του. αυτόν τον άνθρωπο τον σέβομαι όπως οποιονδήποτε άλλο, αλλά όταν οι καταστάσεις ξεφεύγουν εκεί ξεφευγω κι εγώ!!

OK, βρε κορίτσια διαβάζετε τι γραφετε; "ΘΑ το αγαπούσα αλλά δε θα θελα να κάνει οικογενεια η μία" (=θα το αγαπούσα αλλα θα προτιμούσα να ναι δυστυχισμένο) και "Έχω δει άνθρωπο που δεν του φαινόταν ότι έχει δεσμό, αυτόν τον σέβομαι" ( = δεν εχω προόβλημα με τους γκέι, αρκεί να το κρύβουν καλά).Αυτό δεν είναι σεβασμός, είναι περιθωριοποίηση.

ένας ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι αποδεκτός απο την κοινωνία όταν σέβεται τον εαυτό του και τους γύρω του, όχι να κρύβεται και να καταπιέζεται αλλά ούτε και να δίνει γλωσσόφιλα στη μέση του δρόμου με επιδεικτικό τρόπο. αυτή είναι η δική μου άποψη. άλλο με έκανε η φύση έτσι και προσαρμόζομαι σ'αυτό και άλλο αποφασίζω να γίνω έτσι στα 25-30 για να προκαλέσω και να πηγαίνω με τους ρυθμούς της εποχής. πραγματικά νομίζω οτι αυτό το θέμα είναι και λίγο μόδα!!


H ομοφυλοφιλία ΔΕΝ είναι επιλογή, είναι κάτι με το οποίο γεννιέσαι, όπως τα γαλανά μάτια ή μια ελιά στο μπούτι. Αν κάποιος αποφάσισει να το αποδεχτεί στα 25-30 του δεν το κάνει επειδη τον ψέκασαν με την γκεϊσκονη, το κάνει γιατί αργησε να το πάρει απόφαση ή να βρει το κουράγιο να το πει στους δικούς του. Και μ'αυτά που διαβάζω εςδώ μεσα τον αδικείς;

132Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 1:56 am

Ant_Chr88

Ant_Chr88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η γνωμη μου ειναι ναι γιατι να μην γινονται γονεις οι ομοφυλοφιλοι?δυστηχως πολλα παιδια κακοποιουνται απ τους ιδιους τους τους γονεις...τα παιδια αγαπη ζητανε μονο και αν μπορουν να την δωσουν αυτοι οι ανθρωποι γιατι να μην μπορουν ειτε να υοθετησουν ειτε να αποκτησουν δικο τους? με παρενθετη μητερα.Η αγαπη δεν διακρινει φυλο αρκει να αγαπας και να φροντιζεις αυτα τα μικρα πλασματακια οταν ερχονται στον κοσμο

133Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 1:59 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamma Tomato συμφωνω απολυτα μαζι σου. Α, και επειδη σε καποιο σχολιο διαβασα οτι θελουμε να περσουμε τους ομοφυλοφιλους γονεις για καλυτερους απο τους ετεροφυλοφιλους. Πουθενα δεν εγινε αυτο. Η προσωπικη μου αποψη, την οποια προβαλω και ειναι υπερ των ομοφυλοφιλων γονιων εχει να κανει με την ισοτητα, αρα οσο καλος μπορει να ειναι ενας στρειτ γονιος αρα τοσο μπορει να ειναι και ενας γκευ. Γενικα, οτι δεν καθοριζει η σεξουαλικοτητα του γονιου αν θα ειναι καλος και αξιος η οχι. Αρα ουτε αναγκαστικα ειναι καλυτερος, αλλα ουτε κι χειροτερος.

134Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 2:01 am

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ant_Chr88 έγραψε:Η γνωμη μου ειναι ναι γιατι να μην γινονται γονεις οι ομοφυλοφιλοι?δυστηχως πολλα παιδια κακοποιουνται απ τους ιδιους τους τους γονεις...τα παιδια αγαπη ζητανε μονο και αν μπορουν να την δωσουν αυτοι οι ανθρωποι γιατι να μην μπορουν ειτε να υοθετησουν ειτε να αποκτησουν δικο τους? με παρενθετη μητερα.Η αγαπη δεν διακρινει φυλο αρκει να αγαπας και να φροντιζεις αυτα τα μικρα πλασματακια οταν ερχονται στον κοσμο

Δηλαδη ειναι εγγυημενο οτι οι ομοφυλοφιλοι γονεις δεν κακοποιουν τα παιδια τους!!!!
Οντως τα παιδακια μονο αγαπη θελουν και φροντιδα.....χρειαζονται ομως και σωστα προτυπα!

135Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 2:25 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama tomato περιμενα καποιος να το γραψει αυτο που σκεφτομαι! δεν ειναι επιλογη ειναι περαμσενο στο dna τους!καποιεςς κοπελες απορουν σε τι κοσμο θα φερουν τα παιδια τους... δυστυχως θα τα φερουν σε ενα κοσμο που θα πρεπει να κανουν το σταυρο τους να γεννηθουν στρειτ γιατι αλλιως θα τους χαρακτηριζουν ανωμαλους οπως το κάνουν οι μανες τους για τα ομοφυλοφιλα παιδια αλλων! κριμα πραγματικα το 2013 να μην εχουμε ακομα καταφερει να χωνεψουμε πως δεν προκειται γαι επιλογη! δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορει να ζευγαρι να μεγαλωσει ενα παιδακι που υπο αλλες συνθηκες θα μεγαλωνε στα ιδρυματα ! δηλαδη ειναι καλυτερο για την ψυχικη του υγεια να μεγαλωσει σε ενα ιδρυμα που στην τελικη ακουγονται και τα μυρια οσα?? αν επισης θεωρειτε οτι δινουν το κακο παραδειγμα , τοτε με βαση τη δικη σας λογικη δεν θα επρεπε ποτε απο ενα ετεροφυλο ζευγαρι να βγαινει ομοφυλοφιλο παιδι!δεν νομιζω οτι δεν μπορεις να μεγαλωσεις ενα παιδι σαν ομοφυλοφιλος εχοντας και την σωστη καθοδηγηση απο κοινωνικο λειτουργο και ψυχολογο οπως θα επρεπε και για τους στρειτ γονεις! και καλο θα ειναι να μην χαρακτηριζουμε ανωμαλους αυτους τους ανθρωπους! ειναι πολύ αδικο και επισης δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει! γιατι συνηθως οτι κοροιδευουμε το λουζομαστε! οποτε το σταυρο σας ολοι γιατι δυστυχως αν σας χτυπησει την πορτα η κοινωνια μας θα το φαει ζωντανο το παιδι σας!

και κατι τελευταιο ! μπειτε λιγο στη θεση αυτων των ανθρωπων που πρεπει να περνανε μια ζωη που θα τους δειχνουν με το δαχτυλο και χωρις να μπορουν ποτε να φερθουν ελευθερα και φυσιολογικα στην καθημερινη τους ζωη οπως ολοι εμεις οι "φυσιολογικοι". και για καποια κοπελα που ειπε οτι ειναι εγωιστικο οι γκει να μεγαλωνουν παιδια και εγω το βρισκω εγωιστικο και αρρωστο να πλακωνεται μια γυναικα σε 25 εξωσωματικες και να παιρνει ωαρια ή σπερματοζωαρια αλλων μονο και μονο για να μεινει εγκυος οταν υπαρχουν τοσα παιδιακια σε ιδρυματα ! και μη μου πειτε για το χρονο η το χρημα που απαιτειται , γιατι τοσες εξωσωματικες δεν γινονται ουτε τζαμπα ουτε σε 1 χρονο! για μενα αυτο ειναι εγωιστικο! δεν σε νοιαζει να γινεις γονιος σε νοιαζει να εισαι εγκυος! το οτι μπορει καποιος να ειναι γκει τον κανει απαραιτητα και ανικανο να δωσει αγαπη και στοργη σε ενα παιδι? δεν νομιζω!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την eirini.pav στις Τρι Μάης 14, 2013 2:35 am, 1 φορά

136Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 2:31 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini.pav έγραψε:mama tomato περιμενα καποιος να το γραψει αυτο που σκεφτομαι! δεν ειναι επιλογη ειναι περαμσενο στο dna τους!καποιεςς κοπελες απορουν σε τι κοσμο θα φερουν τα παιδια τους... δυστυχως θα τα φερουν σε ενα κοσμο που θα πρεπει να κανουν το σταυρο τους να γεννηθουν στρειτ γιατι αλλιως θα τους χαρακτηριζουν ανωμαλους οπως το κάνουν οι μανες τους για τα ομοφυλοφιλα παιδια αλλων! κριμα πραγματικα το 2013 να μην εχουμε ακομα καταφερει να χωνεψουμε πως δεν προκειται γαι επιλογη! δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορει να ζευγαρι να μεγαλωσει ενα παιδακι που υπο αλλες συνθηκες θα μεγαλωνε στα ιδρυματα ! δηλαδη ειναι καλυτερο για την ψυχικη του υγεια να μεγαλωσει σε ενα ιδρυμα που στην τελικη ακουγονται και τα μυρια οσα?? αν επισης θεωρειτε οτι δινουν το κακο παραδειγμα , τοτε με βαση τη δικη σας λογικη δεν θα επρεπε ποτε απο ενα ετεροφυλο ζευγαρι να βγαινει ομοφυλοφιλο παιδι!δεν νομιζω οτι δεν μπορεις να μεγαλωσεις ενα παιδι σαν ομοφυλοφιλος εχοντας και την σωστη καθοδηγηση απο κοινωνικο λειτουργο και ψυχολογο οπως θα επρεπε και για τους στρειτ γονεις! και καλο θα ειναι να μην χαρακτηριζουμε ανωμαλους αυτους τους ανθρωπους! ειναι πολύ αδικο και επισης δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει! γιατι συνηθως οτι κοροιδευουμε το λουζομαστε! οποτε το σταυρο σας ολοι γιατι δυστυχως αν σας χτυπησει την πορτα η κοινωνια μας θα το φαει ζωντανο το παιδι σας!

και κατι τελευταιο ! μπειτε λιγο στη θεση αυτων των ανθρωπων που πρεπει να περνανε μια ζωη που θα τους δειχνουν με το δαχτυλο και χωρις να μπορουν ποτε να φερθουν ελευθερα και φυσιολογικα στην καθημερινη τους ζωη οπως ολοι εμεις οι "φυσιολογικοι". και για καποια κοπελα που ειπε οτι ειναι εγωιστικο οι γκει να μεγαλωνουν παιδια και εγω το βρισκω εγωιστικο και αρρωστο να πλακωνεται μια γυναικα σε 25 εξωσωματικες και να παιρνει ωαρια ή σπερματοζωαρια αλλων μονο και μονο για να μεινει εγκυος οταν υπαρχουν τοσα παιδιακια σε ιδρυματα ! και μη μου πειτε γαι το χρονο η το χρνα που απαιτειται , γιατι τοσες εξωσωματικες δεν γινονται ουτε τζαμπα ουτε σε 1 χρονο! για μενα αυτο ειναι εγωιστικο! δεν σε νοιαζει να γινεις γονιος σε νοιαζει να εισαι εγκυος! το οτι μπορει καποιος να ειναι γκει τον κανει απαραιτητα και ανικανο να δωσει αγαπη και στοργη σε ενα παιδι? δεν νομιζω!

cheers cheers cheers

137Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 2:47 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μονο dna. ειναι κυριως αυτο, αλλα ας μην ξεχναμε και τα προτυπα που προβαλλονται πλεον απο τα media. απλα μια παρατηρηση ηθελα να κανω γιατι το θεμα ξεφυγε παλι.

138Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 2:54 am

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα σχόλια απλά θα ήθελα να πω την άποψή μου που είναι απλά υπέρ.Καλύτερα σωστοί ομοφυλόφιλοι γονείς που θα μεγαλώνουν το παιδί με αγάπη παρά γονείς που θα σκοτώνουν τα παιδιά τους μέρα με τη μέρα(σαν αυτούς στην Πάτρα που κακοποιούσανε και βιάζανε τα παιδιά τους).Τα παιδιά απλά θέλουν αγάπη...

139Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:06 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
To ένα δεν αναιρεί το άλλο. ένα παιδί έχει τις ίδιες πιθανότητες να ζήσει άσχημα ή καλά είτε οι γονείς είναι ομοφυλόφιλοι είτε όχι. Μέχρι εχθές ήμουν υπέρ. Σήμερα είμαι κατά μετά απο αυτά που διάβασα ναι άλλαξα γνώμη. Η κοινωνία αυτό το παιδάκι θα το φάει ζωντανό. Οι νέοι γονείς δεν θέλουν να διδάξουν στα παιδιά τους-όχι να γίνουν γκει, όχι να επικροτούν ή να επιβραβεύουν την ομοφυλοφιλία -ότι υπάρχει και κάτι διαφορετικό. Το τραγικό και το πραγματικό ψυχικό τραύμα για αυτό το παιδί δεν έιναι το τι θα δεί μέσα στο σπίτι του, τι θα ακούσει και τι θα μάθει αλλά τι θα αντιμετωπίσει έξω απο αυτό. Κατά πλέον και έγω.
Είναι μοντερνισμός να προσπαθείς να δεχθείς την διαφορετικότητα και δεν έιναι μοντερνισμός να γεννήσεις και να ''χαρίσεις '' ένα παιδί για να μην κάνεις άμβλωση. Για να μην ''κακοκαρδίσουμε'' τον Θεό .Όταν όμως ο Χριστός είπε : πως όλοι είμαστε ίσοι και έχουμε τα ίδια δικαιώματα φοράγαμε γουόκμαν.

140Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:08 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 2 ΦΥΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ,ΔΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.

141Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:09 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:ε δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μονο dna. ειναι κυριως αυτο, αλλα ας μην ξεχναμε και τα προτυπα που προβαλλονται πλεον απο τα media. απλα μια παρατηρηση ηθελα να κανω γιατι το θεμα ξεφυγε παλι.

Τα πρότυπα που προβάλλονται δεν θα σε κάνουν γκέι αν δεν εισαι, το πολύ πολύ να σε κανουν να εκδηλωθείς.

142Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:11 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofia lara έγραψε:ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 2 ΦΥΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ,ΔΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.

Το ανθρωπινο ειδος απο δυο φυλα αποτελειται οτως η αλλως. Δεν υπαρχει τριτο φυλο.

143Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:18 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia lara έγραψε:ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 2 ΦΥΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ,ΔΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.

Εμείς θα το διαιωνίσουμε; Η ομοφυλοφιλία υπάρχει απο την αρχ'της ανθρωπότητας. Τι προτείνεις δηλαδή; Φούρνους; Όσο για το ότι μόνο μια οικογένεια με έναν μπαμπά και μία μαμά περνά σωστά πρότυπα,τι να πω, εκτός που είναι προσβολή για όλες τις μονογονεϊκες οικογένειες, τα βλέπω τα χαϊρια σας κάθε φορά που έρχομαι στην Ελλαδα, μπινελίκι Μεγάλη Παρασκευή αλλά οι σταυροί σταυροί, πατρίς θρησκεία οικογένεια αλλά η τσοντούλα τσοντούλα και το κέρατο κέρατο, να πηγαίνει σύννεφο.

144Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:19 am

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eirini.pav έγραψε:mama tomato περιμενα καποιος να το γραψει αυτο που σκεφτομαι! δεν ειναι επιλογη ειναι περαμσενο στο dna τους!καποιεςς κοπελες απορουν σε τι κοσμο θα φερουν τα παιδια τους... δυστυχως θα τα φερουν σε ενα κοσμο που θα πρεπει να κανουν το σταυρο τους να γεννηθουν στρειτ γιατι αλλιως θα τους χαρακτηριζουν ανωμαλους οπως το κάνουν οι μανες τους για τα ομοφυλοφιλα παιδια αλλων! κριμα πραγματικα το 2013 να μην εχουμε ακομα καταφερει να χωνεψουμε πως δεν προκειται γαι επιλογη! δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορει να ζευγαρι να μεγαλωσει ενα παιδακι που υπο αλλες συνθηκες θα μεγαλωνε στα ιδρυματα ! δηλαδη ειναι καλυτερο για την ψυχικη του υγεια να μεγαλωσει σε ενα ιδρυμα που στην τελικη ακουγονται και τα μυρια οσα?? αν επισης θεωρειτε οτι δινουν το κακο παραδειγμα , τοτε με βαση τη δικη σας λογικη δεν θα επρεπε ποτε απο ενα ετεροφυλο ζευγαρι να βγαινει ομοφυλοφιλο παιδι!δεν νομιζω οτι δεν μπορεις να μεγαλωσεις ενα παιδι σαν ομοφυλοφιλος εχοντας και την σωστη καθοδηγηση απο κοινωνικο λειτουργο και ψυχολογο οπως θα επρεπε και για τους στρειτ γονεις! και καλο θα ειναι να μην χαρακτηριζουμε ανωμαλους αυτους τους ανθρωπους! ειναι πολύ αδικο και επισης δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει! γιατι συνηθως οτι κοροιδευουμε το λουζομαστε! οποτε το σταυρο σας ολοι γιατι δυστυχως αν σας χτυπησει την πορτα η κοινωνια μας θα το φαει ζωντανο το παιδι σας!

και κατι τελευταιο ! μπειτε λιγο στη θεση αυτων των ανθρωπων που πρεπει να περνανε μια ζωη που θα τους δειχνουν με το δαχτυλο και χωρις να μπορουν ποτε να φερθουν ελευθερα και φυσιολογικα στην καθημερινη τους ζωη οπως ολοι εμεις οι "φυσιολογικοι". και για καποια κοπελα που ειπε οτι ειναι εγωιστικο οι γκει να μεγαλωνουν παιδια και εγω το βρισκω εγωιστικο και αρρωστο να πλακωνεται μια γυναικα σε 25 εξωσωματικες και να παιρνει ωαρια ή σπερματοζωαρια αλλων μονο και μονο για να μεινει εγκυος οταν υπαρχουν τοσα παιδιακια σε ιδρυματα ! και μη μου πειτε για το χρονο η το χρημα που απαιτειται , γιατι τοσες εξωσωματικες δεν γινονται ουτε τζαμπα ουτε σε 1 χρονο! για μενα αυτο ειναι εγωιστικο! δεν σε νοιαζει να γινεις γονιος σε νοιαζει να εισαι εγκυος! το οτι μπορει καποιος να ειναι γκει τον κανει απαραιτητα και ανικανο να δωσει αγαπη και στοργη σε ενα παιδι? δεν νομιζω!

Respect Respect γιατί δεν υπάρχει ένα κουμπί για like εδώ????λοιπόν like like like

145Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:22 am

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
H ομοφυλοφιλία ΔΕΝ είναι επιλογή, είναι κάτι με το οποίο γεννιέσαι, όπως τα γαλανά μάτια ή μια ελιά στο μπούτι. Αν κάποιος αποφάσισει να το αποδεχτεί στα 25-30 του δεν το κάνει επειδη τον ψέκασαν με την γκεϊσκονη, το κάνει γιατί αργησε να το πάρει απόφαση ή να βρει το κουράγιο να το πει στους δικούς του. Και μ'αυτά που διαβάζω εςδώ μεσα τον αδικείς;[/quote]

Respect

146Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:25 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma Tomato έγραψε:
sofia lara έγραψε:ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 2 ΦΥΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ,ΔΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.

Εμείς θα το διαιωνίσουμε; Η ομοφυλοφιλία υπάρχει απο την αρχ'της ανθρωπότητας. Τι προτείνεις δηλαδή; Φούρνους; Όσο για το ότι μόνο μια οικογένεια με έναν μπαμπά και μία μαμά περνά σωστά πρότυπα,τι να πω, εκτός που είναι προσβολή για όλες τις μονογονεϊκες οικογένειες, τα βλέπω τα χαϊρια σας κάθε φορά που έρχομαι στην Ελλαδα, μπινελίκι Μεγάλη Παρασκευή αλλά οι σταυροί σταυροί, πατρίς θρησκεία οικογένεια αλλά η τσοντούλα τσοντούλα και το κέρατο κέρατο, να πηγαίνει σύννεφο.
Laughing Laughing Laughing και ''ο έχων 2 χιτώνας δότω τον έναν'' .....για τους χιτώνες για τις louis vuiton όμως δεν λέει.

147Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:25 am

xertzoyla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mamma Tomato έγραψε:
sofia lara έγραψε:ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 2 ΦΥΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΕΝΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ,ΔΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΟΥΜΕ.ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.

Εμείς θα το διαιωνίσουμε; Η ομοφυλοφιλία υπάρχει απο την αρχ'της ανθρωπότητας. Τι προτείνεις δηλαδή; Φούρνους; Όσο για το ότι μόνο μια οικογένεια με έναν μπαμπά και μία μαμά περνά σωστά πρότυπα,τι να πω, εκτός που είναι προσβολή για όλες τις μονογονεϊκες οικογένειες, τα βλέπω τα χαϊρια σας κάθε φορά που έρχομαι στην Ελλαδα, μπινελίκι Μεγάλη Παρασκευή αλλά οι σταυροί σταυροί, πατρίς θρησκεία οικογένεια αλλά η τσοντούλα τσοντούλα και το κέρατο κέρατο, να πηγαίνει σύννεφο.


Δωωωωωσε! Respect

148Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:30 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
LiaS έγραψε:
eirini.pav έγραψε:mama tomato περιμενα καποιος να το γραψει αυτο που σκεφτομαι! δεν ειναι επιλογη ειναι περαμσενο στο dna τους!καποιεςς κοπελες απορουν σε τι κοσμο θα φερουν τα παιδια τους... δυστυχως θα τα φερουν σε ενα κοσμο που θα πρεπει να κανουν το σταυρο τους να γεννηθουν στρειτ γιατι αλλιως θα τους χαρακτηριζουν ανωμαλους οπως το κάνουν οι μανες τους για τα ομοφυλοφιλα παιδια αλλων! κριμα πραγματικα το 2013 να μην εχουμε ακομα καταφερει να χωνεψουμε πως δεν προκειται γαι επιλογη! δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορει να ζευγαρι να μεγαλωσει ενα παιδακι που υπο αλλες συνθηκες θα μεγαλωνε στα ιδρυματα ! δηλαδη ειναι καλυτερο για την ψυχικη του υγεια να μεγαλωσει σε ενα ιδρυμα που στην τελικη ακουγονται και τα μυρια οσα?? αν επισης θεωρειτε οτι δινουν το κακο παραδειγμα , τοτε με βαση τη δικη σας λογικη δεν θα επρεπε ποτε απο ενα ετεροφυλο ζευγαρι να βγαινει ομοφυλοφιλο παιδι!δεν νομιζω οτι δεν μπορεις να μεγαλωσεις ενα παιδι σαν ομοφυλοφιλος εχοντας και την σωστη καθοδηγηση απο κοινωνικο λειτουργο και ψυχολογο οπως θα επρεπε και για τους στρειτ γονεις! και καλο θα ειναι να μην χαρακτηριζουμε ανωμαλους αυτους τους ανθρωπους! ειναι πολύ αδικο και επισης δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει! γιατι συνηθως οτι κοροιδευουμε το λουζομαστε! οποτε το σταυρο σας ολοι γιατι δυστυχως αν σας χτυπησει την πορτα η κοινωνια μας θα το φαει ζωντανο το παιδι σας!

και κατι τελευταιο ! μπειτε λιγο στη θεση αυτων των ανθρωπων που πρεπει να περνανε μια ζωη που θα τους δειχνουν με το δαχτυλο και χωρις να μπορουν ποτε να φερθουν ελευθερα και φυσιολογικα στην καθημερινη τους ζωη οπως ολοι εμεις οι "φυσιολογικοι". και για καποια κοπελα που ειπε οτι ειναι εγωιστικο οι γκει να μεγαλωνουν παιδια και εγω το βρισκω εγωιστικο και αρρωστο να πλακωνεται μια γυναικα σε 25 εξωσωματικες και να παιρνει ωαρια ή σπερματοζωαρια αλλων μονο και μονο για να μεινει εγκυος οταν υπαρχουν τοσα παιδιακια σε ιδρυματα ! και μη μου πειτε για το χρονο η το χρημα που απαιτειται , γιατι τοσες εξωσωματικες δεν γινονται ουτε τζαμπα ουτε σε 1 χρονο! για μενα αυτο ειναι εγωιστικο! δεν σε νοιαζει να γινεις γονιος σε νοιαζει να εισαι εγκυος! το οτι μπορει καποιος να ειναι γκει τον κανει απαραιτητα και ανικανο να δωσει αγαπη και στοργη σε ενα παιδι? δεν νομιζω!

Respect Respect γιατί δεν υπάρχει ένα κουμπί για like εδώ????λοιπόν like like like

Καραlike!

149Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 3:54 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επιτελους! Αληθεια το λεω, εως και συγκηνιθηκα! Ειχα αρχισει να αισθανομαι τοσο παραλογη!

150Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 6 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 4:04 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annamaria_i έγραψε:Επιτελους! Αληθεια το λεω, εως και συγκηνιθηκα! Ειχα αρχισει να αισθανομαι τοσο παραλογη!

Όχι, έλεγα δε θα μιλήσω αλλά μου σηκώθηκε η τρίχα με την άγνοια. Μόνο ότι μας ψεκάζουν πουστόσκονη δεν διάβασα, όχι η τηλεόραση φταίει, όχι είναι γενετική ανωμαλία που τη διαωνίζουμε, όχι αν το γκέι ζευγάρι υιοθετήσει παιδί θα γίνει κι αυτό γκέι, λες και οι γκέι δεν βγαίνουν από στρέιτ ζευγάρια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις