Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
40 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 40 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 10]

226Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 11:16 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini.pav έγραψε:.
Mε καθηλώνει το λέγειν σου. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

227Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τρι Μάης 14, 2013 11:21 pm

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
eirini.pav έγραψε:.
Mε καθηλώνει το λέγειν σου. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

228Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 12:57 am

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamatomato συμφωνω απολυτα με οσα λες. Εγω στη ζωη μου βλεπω τον χαρακτηρα του ανθρωπου και τον εκτιμω για τις αποψεις του και για την καλοσυνη της ψυχης του. Δε με ενδιαφερει αν ειναι στρειτ ή γκει, αν ειναι μαυρος, ασπρος ή κιτρινος , αν ειναι πλουσιος ή φτωχος. Ετσι και τα παιδακια αγαπουν τους σωστους γονεις που τα μεγαλωνουν ηρεμα, χωρις οικογενειακες εντασεις. ΔΕν τα ενδιαφερει με ποιον κοιμουνται οι γονεις τους αλλα πως τους φερονται. Τωρα αν πολλοι εδω θεωρουν την ομοφυλοφιλια αρρωστια, αν τους τυχει στο παιδι τους να το πανε σε ψυχιατρο για λοβοτομη (παλια πρακτικη πολυ αποτελεσματικη σε "ανωμαλους" ανθρωπους).

229Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 1:02 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγω το συγκρινα και να μην σας ενοχλει γιατι ολα μεσα στη ζωη ειναι.το χ=ζω σε καθημερινη βαση το παιδακι ειναι κομπλε μεγαλωνει αξιοπρεπεστατα απλα λεω και εφερα σκληρο παραδειγμα οτι και εμεις οι στρειτ ισως να μην ειμαστε τελιοι οσο οι ομοφυλοφιλοι που εχουν μια τελειομανια.στο 2013 ζουμε και πρεπει να ξυπνησουμε λιγακι

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

230Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 5:00 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
νατασσα έγραψε:Eγω το συγκρινα και να μην σας ενοχλει γιατι ολα μεσα στη ζωη ειναι.το χ=ζω σε καθημερινη βαση το παιδακι ειναι κομπλε μεγαλωνει αξιοπρεπεστατα απλα λεω και εφερα σκληρο παραδειγμα οτι και εμεις οι στρειτ ισως να μην ειμαστε τελιοι οσο οι ομοφυλοφιλοι που εχουν μια τελειομανια.στο 2013 ζουμε και πρεπει να ξυπνησουμε λιγακι

Σε αυτο που θα συμφωνησω, ειναι οτι ενας γκευ γονιος, με τον φοβο μην τον χαρακτηρισει η κοινωνια ως κακο γονιο, και ωντας σιγουρος οτι θα κριθει πολυ αυστηρα, πιθανοτατα να ειναι πιο σχολαστικος με το μεγαλωμα του παιδιου του. Χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι ενας γκευο γονιος ειναι καλυτερος απο εναν στρειτ. Σιγουρα ομως ενας "ελευθερος" και χωρις αποθυμενα και κομπλεξ γονιος ειναι ο καλυτερος!

231Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 6:13 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
νατασσα έγραψε:Eγω το συγκρινα και να μην σας ενοχλει γιατι ολα μεσα στη ζωη ειναι.το χ=ζω σε καθημερινη βαση το παιδακι ειναι κομπλε μεγαλωνει αξιοπρεπεστατα απλα λεω και εφερα σκληρο παραδειγμα οτι και εμεις οι στρειτ ισως να μην ειμαστε τελιοι οσο οι ομοφυλοφιλοι που εχουν μια τελειομανια.στο 2013 ζουμε και πρεπει να ξυπνησουμε λιγακι

Σε αυτο που θα συμφωνησω, ειναι οτι ενας γκευ γονιος, με τον φοβο μην τον χαρακτηρισει η κοινωνια ως κακο γονιο, και ωντας σιγουρος οτι θα κριθει πολυ αυστηρα, πιθανοτατα να ειναι πιο σχολαστικος με το μεγαλωμα του παιδιου του. Χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι ενας γκευο γονιος ειναι καλυτερος απο εναν στρειτ. Σιγουρα ομως ενας "ελευθερος" και χωρις αποθυμενα και κομπλεξ γονιος ειναι ο καλυτερος!
Αυτο εννοω και εγω και το εξεφρασες πολυ καλυτερα απο μενα,ευχαριστω

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

232Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 6:14 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
νατασσα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
νατασσα έγραψε:Eγω το συγκρινα και να μην σας ενοχλει γιατι ολα μεσα στη ζωη ειναι.το χ=ζω σε καθημερινη βαση το παιδακι ειναι κομπλε μεγαλωνει αξιοπρεπεστατα απλα λεω και εφερα σκληρο παραδειγμα οτι και εμεις οι στρειτ ισως να μην ειμαστε τελιοι οσο οι ομοφυλοφιλοι που εχουν μια τελειομανια.στο 2013 ζουμε και πρεπει να ξυπνησουμε λιγακι

Σε αυτο που θα συμφωνησω, ειναι οτι ενας γκευ γονιος, με τον φοβο μην τον χαρακτηρισει η κοινωνια ως κακο γονιο, και ωντας σιγουρος οτι θα κριθει πολυ αυστηρα, πιθανοτατα να ειναι πιο σχολαστικος με το μεγαλωμα του παιδιου του. Χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι ενας γκευο γονιος ειναι καλυτερος απο εναν στρειτ. Σιγουρα ομως ενας "ελευθερος" και χωρις αποθυμενα και κομπλεξ γονιος ειναι ο καλυτερος!
Αυτο εννοω και εγω και το εξεφρασες πολυ καλυτερα απο μενα,ευχαριστω

Τιποτα, καταλαβα απο την αρχη τι ηθελες να πεις!

233Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 6:15 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Respect
annamaria_i έγραψε:
νατασσα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
νατασσα έγραψε:Eγω το συγκρινα και να μην σας ενοχλει γιατι ολα μεσα στη ζωη ειναι.το χ=ζω σε καθημερινη βαση το παιδακι ειναι κομπλε μεγαλωνει αξιοπρεπεστατα απλα λεω και εφερα σκληρο παραδειγμα οτι και εμεις οι στρειτ ισως να μην ειμαστε τελιοι οσο οι ομοφυλοφιλοι που εχουν μια τελειομανια.στο 2013 ζουμε και πρεπει να ξυπνησουμε λιγακι

Σε αυτο που θα συμφωνησω, ειναι οτι ενας γκευ γονιος, με τον φοβο μην τον χαρακτηρισει η κοινωνια ως κακο γονιο, και ωντας σιγουρος οτι θα κριθει πολυ αυστηρα, πιθανοτατα να ειναι πιο σχολαστικος με το μεγαλωμα του παιδιου του. Χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι ενας γκευο γονιος ειναι καλυτερος απο εναν στρειτ. Σιγουρα ομως ενας "ελευθερος" και χωρις αποθυμενα και κομπλεξ γονιος ειναι ο καλυτερος!
Αυτο εννοω και εγω και το εξεφρασες πολυ καλυτερα απο μενα,ευχαριστω

Τιποτα, καταλαβα απο την αρχη τι ηθελες να πεις!

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

234Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 12:38 pm

mpougatsoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
darsel έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
darsel έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
darsel έγραψε:με λιγα λογια "αδερφες και παληκαρια γιναμε μαλλια κουβαρια".

στο κρεβατι του ο καθενας μπορει να κανει ο,τι θελει γιατι ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του και ΜΟΝΟ. Να σερνει ομως κι ενα παιδακι μαζι το οποιο δεν ρωτηθηκε για το αν θελει να μεγαλωσει με 2 μπαμπαδες ή δυο μαμαδες (την ιδια απεχθεια μου προκαλουν και οι δυο περιπτωσεις ΟΧΙ επειδη ειναι ομοφυλοφιλοι το τονιζω αυτο αλλά επειδη θελουν παιδι) αυτο ειναι απαραδεκτο και αδικο. Στο Hollywood μπορει να ειναι και συνηθισμενο και να μην τρεχει μια που ουτε αυτο το πιστευω αφου τα παιδια των περισσοτερων star ή πλακωνονται στα ναρκωτικα ή φουνταρουν απο τα κοτερα και απο ταρατσες απο την πολλη ελευθερια και την πολλη ανεση.
Στην Ελλαδα ομως οπως και σε πολλες ευρωπαικες χωρες δεν εχει τεθει καν σαν θεμα ΕΥΤΥΧΩΣ!!! ας κρατησουμε και την παραδοση σε τιποτα ρε παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Και στην Ελλαδα, και στις περισσοτερες Ευρωπαικες χωρες εχει τεθει το θεμα αυτο. Το αν θα νομιμοποιηθει, ειναι αλλο ζητημα. Αυτο ομως δεν απαγορευει ομοφυλοφιλους να προβαινουν σε διαδικασιες τεχνητης η και φυσιολογικης γονιμοποιησης και να γινονται γονεις.

Κακως πρεπει να το απαγορευει. Επισης σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχει "φυσιολογικη" γονιμοποιηση μην τρελλαθουμε κιολας. Ετσι κι αλλιως δεν προκειται για κατι φυσιολογικο και εννοειται ουτε καν αποδεκτο.
Πως ακριβως μπορεις να απαγορευσεις σε εναν ομοφυλοφιλο αντρα να εχει σεξουαλικη επαφη με μια ομοφυλοφιλη γυναικα με σκοπο να τεκνοποιησουν; (και αυτο ειναι η πιο ακραια περιπτωση) Η πως μπορεις να απαγορευσεις σε καποια ομοφυλοφιλη γυναικα να προχωρησει σε τεχνητη γονιμοποιηση ειτε με δωρητη σπερματος ειτε με το σπερμα αυτου που εχει πειλεξει να φερουν ενα παιδι στον κοσμο;; Δηλαδη ποιος ακριβως μπορει να το ελεγξει αυτο;;;;; (εαν θεωρησουμε οτι εχει δικαιωμα να το ελεγξει)

O,τι δεν το εχει προβλεψει η φυση σου λεει κατι ή αφου τα καταφερνει η επιστημη ας την χεσουμε τη φυση? Πλακα μας κανεις? Θα το θεωρησουμε και νορμαλ? Αντε γιατι θα τρελλαθουμε τελειως εδω μεσα μου φαινεται.

Επισης η φυση πολλες φορες δεν εχει προβλεψει να δωσει τη δυνατοτητα σε μερικες γυναικες και αντρες να τεκνοποιησουν φυσιολογικα. Αρα με αυτη τη λογικη η εξωσωματικη γονιμοποιηση της ΚΑΚΗΣ επιστημης ειναι ανωμαλια γιατι παει εναντια στη φυση. Αρα τα παιδια που προκυπτουν με αυτον το ν τροπο ειναι ανωμαλια της φυσης.

????????????????????

οπου μας συμφαιρει η φυση τελικα. Αν η φυση (Θεος) δεν μας δινει παιδι δεν το θεωρουμε τετελεσμενο και θελημα Θεου αλλα εγωιστικα (οπως οι περισσοτερες πιστευετε για τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια) προσπαθουμε να το αποκτησουμε.

235Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Τετ Μάης 15, 2013 1:53 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλως ήρθες μπουγάτσα.

236Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Πεμ Μάης 16, 2013 2:34 am

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια στο στομα σου mpougatsoula!!!!!!!!!!!

237Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Πεμ Μάης 16, 2013 2:56 am

halla

halla
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΩΜΑ, ΛΑΚΩΝΙΚΑ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΧΙ!

238Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Παρ Μάης 17, 2013 1:11 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Annamaria ελπίζω να με διαβάζεις, παίρνω πίσω οτι έχω πει για σένα σε προηγούμενες συζητήσεις και σου βγάζω το καπέλο με απέραντο σεβασμό. Οπως επίσης και στην mamma tomato. Αυτά.

239Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Παρ Μάης 17, 2013 1:37 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρίζα έγραψε:Annamaria ελπίζω να με διαβάζεις, παίρνω πίσω οτι έχω πει για σένα σε προηγούμενες συζητήσεις και σου βγάζω το καπέλο με απέραντο σεβασμό. Οπως επίσης και στην mamma tomato. Αυτά.

Είδες τι μου κανες βραδυάτικα; Κάθησα και διάβασα όλα τα ποστς σου για να δω τι είχες πει.

Ορισμένες φορές είμαστε λίγο αγενείς αλλά ξερεις τι πολιτισμικό σοκ είναι να ζεις σε χώρα που θεωρείται αυτονόητο ότι θα βγάλεις το παιδί έξω μιας εβδομάδας για να πας μια βόλτα, στο γιατρό, για ψώνια στο σουπερμάρκετ και μετά να διαβάζεις από επαγγελματία υγείας ότι δεν θα πάθει επιλόχιο επειδή την αγαπάει ο Θεός που κράτησε τον σαραντισμό; (το πιο πρόσφατο)

Βρήκα κι ενα ποστ για μενα που δεν το χα δει, απαντάω πάραυτα.

240Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Παρ Μάης 17, 2013 1:46 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Sorry ρε συ, η annamaria θα θυμάται σίγουρα μια αντιπαράθεση που είχαμε. Κάνεις πλάκα για αυτό με το σαραντισμό. Έχω μείνει κι εγώ κάποια χρόνια Λονδίνο αλλά before μητρότητα εποχή οπότε δεν πολυ ξέρω τι απόψεις επικρατούν. Τι να πεις, στο Ελλαδισταν πολλά θα ακούσεις, λίγα θα αιτιολογηθούν και τίποτα δεν θα τεκμηριωθεί .

241Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Παρ Μάης 17, 2013 2:05 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρίζα έγραψε:Sorry ρε συ, η annamaria θα θυμάται σίγουρα μια αντιπαράθεση που είχαμε. Κάνεις πλάκα για αυτό με το σαραντισμό. Έχω μείνει κι εγώ κάποια χρόνια Λονδίνο αλλά before μητρότητα εποχή οπότε δεν πολυ ξέρω τι απόψεις επικρατούν. Τι να πεις, στο Ελλαδισταν πολλά θα ακούσεις, λίγα θα αιτιολογηθούν και τίποτα δεν θα τεκμηριωθεί .

Δεν είμαι ενάντια στο να σαραντήσει κάποια αν το θέλει αλλά μας είπαν κακομαθημένες και ψευτομοντέρνες και δεν θυμάμαι τι άλλο. Εδώ τα πράγματα είναι λίγο πιο χαλαρά απλά σου λένε να είσαι λογικός.

Ειναι και ο γραπτός ο λόγος που είναι μεγάλη παγίδα, ο ένας τα γραφει και χαμογελάει και ο άλλος τα διαβάζει και είναι έτοιμος να φουντάρει, εγώ σε πείραξα ότι μ'εβαλες να ψάξω τα ποστς σου κι εσύ ζήτησες συγνώμη. Η Ολίβια είψε γράψει κάτι καλό για το πόσο παρερμηνεύεται ο γραπτός λόγος, ο τίτλος είχε σχέση με μπεσαμέλ.

--------

Θέλω μέρες να το γράψω, δεν είναι κακό να είναι κανείς ενάντια στην υιοθεσία από γκέι ζευγάρια, είναι ένα θέμα που διχάζει ακόμα και σε χώρες που είναι νόμιμη. Εκεί που έχω ενστασεις είναι στο να μην αναγνωρίζουμε βασικά δικαιωματα, στο να αποκαλούμε τους γκέι με υποτιμητικά ονόματα, να ανοίγουμε το στόμα μας και να ξερνάμε ότι βρισιά ξέρουμε, να παρομοιάζουμε την ομοφυλοφιλία με εγκληματική πράξη, να ξεδιπλωνουμε την άγνοια μας (ΚΑΝΕΙΣ δεν έγινε γκέι από την τηλεόραση ποτέ)και να ζητάμε και να αλλάξει η νομοθεσία σε μια ξένη χώρα επειδή δεν μας αρέσει.

Η άποψη της Χάλλε πχ είναι απολύτως σεβαστή.

Βρε Έδε, μήπως στο μέλλον τετοια θεματα να έχουν και ψηφοφορία;

242Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Παρ Μάης 17, 2013 9:51 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mamma tomato όντως ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος. Η αντιπαράθεση μου με την annamaria τότε δεν ήταν περί σαραντισμού ( το θεωρώ θρησκευτικό κατάλοιπο με ελάχιστη επιστημονική βάση αλλά ας μην το θίξουμε τώρα αυτό). Το θέμα ήταν οι αγκαλιές απο ξένους τις πρώτες μέρες ζωής του μωρού κάτι που με βρίσκει αντίθετη. Και εμάς μας είχαν χαρακτηρίσει υστερικές τότε μόνο κ μόνο επειδή είμαι επιλεκτική -τις ΠΡΩΤΕΣ μέρες τονίζω- και δεν το επιτρέπω στον κάθε άσχετο. Anyway αυτό μας βρήκε αντίθετους με την Ανναμαρια και πιο πολυ επειδή μου έβγαλε ενα στυλάκι " εγώ είμαι πολυ άνετη κι εσείς υστερικές και κάνετε κακό στα παιδιά σας"! ΟΜΩΣ σε όποιο άλλο ποστ έχω διαβάσει έχω συμφωνήσει μαζί της . Και εν προκειμένω στο θέμα της ομοφυλοφιλίας συμφωνώ κ μαζί σου και μαζί της πάρα πολυ. Τέλος, κάποιες απόψεις που ακούστηκαν αρχικά για αυτό το θέμα όπως πχ οτι θα εξηγούσαν στα παιδια τους πως αυτό είναι ΑΝΩΜΑΛΙΑ ή αναφορές ειρωνικές όπως αυτή της υιοθεσίας παιδιού απο σκύλο αν θυμάμαι καλα είναι τουλάχιστον γελιοδέστατα και σας πληροφορώ πολύ μα πολύ επικίνδυνα!!!

243Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Σαβ Μάης 18, 2013 1:32 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με βάση έρευνα μου (Αθήνα, 2012) που επιβεβαιώνει και παλαιότερες έρευνες το μεγαλύτερο ποσοστό των αντρών είναι κατά τις υιοθεσίας και από τα δύο φύλα ομοφυλοφίλων ζευγαριών, ενώ οι γυναίκες είναι πιο δεκτικές κυρίως στην περίπτωση των γυναικών που συμβιώνουν.

Η δική μου άποψη είναι υπέρ. Ειδικά σε ζευγάρια γυναικών ομοφυλοφίλων είναι κάτι που και σαν ενέργεια δε μπορεί να αποφευχθεί και θα έπρεπε να μάθουν να το αποδέχονται και άτομα που διαφωνούν καθώς συμβαίνει γύρω μας.
Στην περίπτωση των αντρών είναι σπανιότατο στις μέρες μας και θα συνεχίσει να είναι γιατί αποκλείεται να επιτραπεί η υιοθεσία από άντρες σύντομα.
Άρα αυτή η περίπτωση αναφέρεται σε άντρες που έχουν έστω και μερική επιμέλεια παιδιού από άλλο γάμο και έχουν άντρα σύντροφο.
Ψυχολογικά να πω ότι ο μεγαλύτερος αντίκτυπος για το παιδί είναι η άποψη του περίγυρου και το ότι το παιδί θα είναι δακτυλοδεικτούμενο.
Αυτό μπορεί να βλάψει την αυτοεκτίμησή του.
Αλλά αυτό που πιστεύουν πολύ ότι καταδικάζεται σε μια ομοφυλόφιλη επιλογή στο μέλλον είναι αβάσιμο, ειδικά αν οι γονείς μεριμνήσουν να συζητήσουν και να εξηγήσουν πράγματα στο παιδί.
Τα παιδιά χρειάζονται αγάπη. Μην ξεχνάτε ότι οι μονογονεικές οικογένειες είναι πάρα πολλές εκεί έξω και τα παιδιά δε στερούνται προτύπων και από τα δύο φύλα παρ' όλα αυτά.
Επομένως, δεν έχει σχέση η σεξουαλική ζωή του γονιού, αν υπάρχει αγάπη κατανόηση και υποστήριξη στο σπίτι.
Γνώμη μου με βάση τις ταπεινές αντιλήψεις και γνώσεις μου.
Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

244Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Σαβ Μάης 18, 2013 5:46 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίζα έγραψε:Annamaria ελπίζω να με διαβάζεις, παίρνω πίσω οτι έχω πει για σένα σε προηγούμενες συζητήσεις και σου βγάζω το καπέλο με απέραντο σεβασμό. Οπως επίσης και στην mamma tomato. Αυτά.

Δεν γινεται να συμφωνουμε σε ολα. Κατα την αποψη μου μια συζητηση ειναι ανουσια αν ακουγονται μονο οι ιδιες αποψεις. Το να εκτιθενται διαφορετικες αποψεις, μονο καλο μπορει να κανει, γιατι κανουν το μυαλο σου να κινηται και να μην μενει στασημο. Φυσικα θα συμφωνησω πως ο γραπτος λογος πολυ ευκολα παρεξηγειται κυριως οταν δεν γνωριζεις ποιος ειναι αυτος που συνομιλεις. Απο κει και περα, "ολα καλα" Very Happy

245Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Σαβ Μάης 18, 2013 7:48 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sorry που πετάγομαι... τι σχέση έχει ο σαραντισμός με το θέμα? Rolling Eyes παλι σε λάθος θέμα ποστάρω Razz

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

246Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Σαβ Μάης 18, 2013 9:22 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:sorry που πετάγομαι... τι σχέση έχει ο σαραντισμός με το θέμα? Rolling Eyes παλι σε λάθος θέμα ποστάρω Razz

Σορρυ Ντινάκι, η Μαρίζα είπε ότι έχει κοντραριστεί με την Άννα Μαρία και μιλήσαμε λίγο εκτός θέματος για το πολιτισμικό σοκ και το πόσο δύσκολο είναι να κρατήσεις την ψυχραιμία σου ορισμένες φορές μ'αυτά που διαβάζεις. Το θεμα σαφώς δεν είναι ο σαραντισμός, απλά η συζήτηση ξεστράτησε αλλά τελικά επανήλθε στον ίσιο δρόμο. Very Happy

247Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 10 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Σαβ Μάης 18, 2013 11:22 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κάπου έχω κράξει το σαραντισμό η καημένη.. δεν ξέρω και που να κάνω ποστ το λινκ χαχαχαχα...
είμαι αυτο που λένε επί παντός επιστητού ένα πράμα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις