Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

26Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:09 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ αν γεννηθει το παιδι με τετοιο προβλημα ανωμαλιας τοτε το εδωσε ο θεος αλλα αν καθομαστε κ λεμε στα παιδια μας οτι δεν ειναι κακο να μεγαλωνει ενα παιδι με δυο τετοιους ανθρωπους τοτε πολυ πιθανον να το κανουν αυτο κ τα παιδια μας.αχ θεε μου

27Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:09 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
Lillybell έγραψε:
ede έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:κ κατι τελευταιο.οταν λεμε ειμαι υπερ,η πληρη σημασια αυτης της φρασης ειναι οτι θα το καναμε κ οι ιδιοι αυτο.....γιατι ο καθενας μπορει να λεει ο,τι θελει απο εξω αλλα στον εαυτο του να μην το επετρεπε ποτε....γιαυτο πριν πουμε ειμαι υπερ ας μιλησουμε ειλικρινα πρωτα με τον εαυτο μας Wink
Αν ήμουν ομοφυλόφιλη και έιχα ζυγίσει τα υπερ και τα κατά σαφώς και θα το έκανα. Απο την στιγμή που με θεωρώ άξια ως ετεροφυλόφιλη να μεγαλώσω ένα παιδί τι θα άλλαζε αν δεν ήμουν?(ετεροφυλόφιλη)

Θα αλλαζε η ψυχοσυνθεση σου η ιδια ede μου... Ο τροπος που βλεπεις τη ζωη θα αλλαζε. Ο ομοφυλοφιλος, επιλεγει να ζησει ετσι οπως θελει για την δικη του απολαυση. Οπως και να το κανουμε δεν ειναι φυσιολογικο.Ε, μην τα θελει και ολα "φυσιολογικα" με το δικο του τροπο ομως....
Μα αυτο δεν ισχύει για όλους? Όσοι τώρα βλέπουν την ομοφυλοφιλία ως κάτι .....κακό αν ήταν ίδιοι δεν θα το έβλεπαν έτσι. Σωστά.
Κάτι φυσιολογικό δεν είναι. Ναι είναι κάποια ανωμαλια της Φύσης. Εγω δεν πιστεύω ότι έιναι επιλογή. Και θα σας πω γιατί. Προπεσι στο νηπειαγωγείο του ανηψιούμου υπήρχε ένα γοράκι 6 ετών. το οποίο το έβλεπες ότι κάτι δεν πάει καλά. Ήθελε να έιναι με τα κοριτσάκια, αγαπούσε πολύ να παίζει με την Μπάρμπι κλπ. Τις απόκριες λοιπόν ρώτησαν το παιδάκι τι θα ήθελε να ντυθεί. Πριγκήπισσα αλλά η μαμά λεει να ντυθλω Νιντζα. Ποιές επιλογές? Το παιδί έχει κάνει σεξουλικές επιλογές απο την ηλικία των 6 ετών? Κάτι δεν πάει καλά. Υπάρχει μια ανωμαλία. Κάτι το οπ΄΄οιο δεν έιναι φυσιολογικό. Υπάρχει όμως. και απο την στιγμή που υπάρχει δεν μπορώ να κάνω ότι δεν το βλέπω.

Ακριβως ede... Οπως ενα παιδακι με συνδρομο, δεν ειναι φυσιολογικο ( και στο λεει αυτο μια μαμα που ηταν εγκυος σε παιδακι με συνδρομο) ετσι και η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι το φυσιολογικο. Οπως δεν θα αφηνες ποτε ενα μη φυσιολογικο διανοητικα ανθρωπο να αναθρεψει παιδι, το ιδιο ισχυει κι εδω κατα την αποψη μου.

28Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:10 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
ede έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:κ κατι τελευταιο.οταν λεμε ειμαι υπερ,η πληρη σημασια αυτης της φρασης ειναι οτι θα το καναμε κ οι ιδιοι αυτο.....γιατι ο καθενας μπορει να λεει ο,τι θελει απο εξω αλλα στον εαυτο του να μην το επετρεπε ποτε....γιαυτο πριν πουμε ειμαι υπερ ας μιλησουμε ειλικρινα πρωτα με τον εαυτο μας Wink
Αν ήμουν ομοφυλόφιλη και έιχα ζυγίσει τα υπερ και τα κατά σαφώς και θα το έκανα. Απο την στιγμή που με θεωρώ άξια ως ετεροφυλόφιλη να μεγαλώσω ένα παιδί τι θα άλλαζε αν δεν ήμουν?(ετεροφυλόφιλη)

Θα αλλαζε η ψυχοσυνθεση σου η ιδια ede μου... Ο τροπος που βλεπεις τη ζωη θα αλλαζε. Ο ομοφυλοφιλος, επιλεγει να ζησει ετσι οπως θελει για την δικη του απολαυση. Οπως και να το κανουμε δεν ειναι φυσιολογικο.Ε, μην τα θελει και ολα "φυσιολογικα" με το δικο του τροπο ομως....

Να σε ρωτησω κατι, γιατι πιστευεις οτι δεν ειναι φυσιολογικο; ομοφυλοφιλια στη φυση υπαρχει σε ολα τα πλασματα του Θεου.

Και κλασσικα οπως σε ολα τα θεματα η Αννα μαρια ξεκιναει την κριτικη και την αναλυση των αποψεων των αλλων με απωτερο σκοπο τον κακο χαμο!....(Νομιζω οτι προχθες ημουν σαφεστατη μαζι σου οτι δεν θελω να ασχολεισαι και να σχολιαζεις τις δικες μου αποψεις) Δεν με αφορουν οι αποψεις ψευτικων προφιλ οπως το δικο σου, που σκοπο εχουν να δημιουργουν φασαριες σε καθε θεμα.~!!!

Αντε παλι τα ιδια!! Που την ειδες την κριτικη;;;; ερωτηση σου εκανα. Συγνωμη που δεν θυμομουν ακριβως πια εισαι, απλα εκανα μια ερωτηση και νομιζω πως ημουν καθολα ευγενικη.

29Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:12 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
ede έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:κ κατι τελευταιο.οταν λεμε ειμαι υπερ,η πληρη σημασια αυτης της φρασης ειναι οτι θα το καναμε κ οι ιδιοι αυτο.....γιατι ο καθενας μπορει να λεει ο,τι θελει απο εξω αλλα στον εαυτο του να μην το επετρεπε ποτε....γιαυτο πριν πουμε ειμαι υπερ ας μιλησουμε ειλικρινα πρωτα με τον εαυτο μας Wink
Αν ήμουν ομοφυλόφιλη και έιχα ζυγίσει τα υπερ και τα κατά σαφώς και θα το έκανα. Απο την στιγμή που με θεωρώ άξια ως ετεροφυλόφιλη να μεγαλώσω ένα παιδί τι θα άλλαζε αν δεν ήμουν?(ετεροφυλόφιλη)

Θα αλλαζε η ψυχοσυνθεση σου η ιδια ede μου... Ο τροπος που βλεπεις τη ζωη θα αλλαζε. Ο ομοφυλοφιλος, επιλεγει να ζησει ετσι οπως θελει για την δικη του απολαυση. Οπως και να το κανουμε δεν ειναι φυσιολογικο.Ε, μην τα θελει και ολα "φυσιολογικα" με το δικο του τροπο ομως....

Να σε ρωτησω κατι, γιατι πιστευεις οτι δεν ειναι φυσιολογικο; ομοφυλοφιλια στη φυση υπαρχει σε ολα τα πλασματα του Θεου.

Και κλασσικα οπως σε ολα τα θεματα η Αννα μαρια ξεκιναει την κριτικη και την αναλυση των αποψεων των αλλων με απωτερο σκοπο τον κακο χαμο!....(Νομιζω οτι προχθες ημουν σαφεστατη μαζι σου οτι δεν θελω να ασχολεισαι και να σχολιαζεις τις δικες μου αποψεις) Δεν με αφορουν οι αποψεις ψευτικων προφιλ οπως το δικο σου, που σκοπο εχουν να δημιουργουν φασαριες σε καθε θεμα.~!!!

Αντε παλι τα ιδια!! Που την ειδες την κριτικη;;;; ερωτηση σου εκανα. Συγνωμη που δεν θυμομουν ακριβως πια εισαι, απλα εκανα μια ερωτηση και νομιζω πως ημουν καθολα ευγενικη.

Να με θυμασαι ανναμαρια..... και μακρια απο εμενα τα τρολλακια!

30Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:12 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και ναι.............το ξέρω.............το νιώθω...........Το ντεμάκι παρακολουθεί και κρατιέται Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 536304 Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 536304 Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 417472 Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 417472

31Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:17 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
ede έγραψε:
Lillybell έγραψε:
ede έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:κ κατι τελευταιο.οταν λεμε ειμαι υπερ,η πληρη σημασια αυτης της φρασης ειναι οτι θα το καναμε κ οι ιδιοι αυτο.....γιατι ο καθενας μπορει να λεει ο,τι θελει απο εξω αλλα στον εαυτο του να μην το επετρεπε ποτε....γιαυτο πριν πουμε ειμαι υπερ ας μιλησουμε ειλικρινα πρωτα με τον εαυτο μας Wink
Αν ήμουν ομοφυλόφιλη και έιχα ζυγίσει τα υπερ και τα κατά σαφώς και θα το έκανα. Απο την στιγμή που με θεωρώ άξια ως ετεροφυλόφιλη να μεγαλώσω ένα παιδί τι θα άλλαζε αν δεν ήμουν?(ετεροφυλόφιλη)

Θα αλλαζε η ψυχοσυνθεση σου η ιδια ede μου... Ο τροπος που βλεπεις τη ζωη θα αλλαζε. Ο ομοφυλοφιλος, επιλεγει να ζησει ετσι οπως θελει για την δικη του απολαυση. Οπως και να το κανουμε δεν ειναι φυσιολογικο.Ε, μην τα θελει και ολα "φυσιολογικα" με το δικο του τροπο ομως....
Μα αυτο δεν ισχύει για όλους? Όσοι τώρα βλέπουν την ομοφυλοφιλία ως κάτι .....κακό αν ήταν ίδιοι δεν θα το έβλεπαν έτσι. Σωστά.
Κάτι φυσιολογικό δεν είναι. Ναι είναι κάποια ανωμαλια της Φύσης. Εγω δεν πιστεύω ότι έιναι επιλογή. Και θα σας πω γιατί. Προπεσι στο νηπειαγωγείο του ανηψιούμου υπήρχε ένα γοράκι 6 ετών. το οποίο το έβλεπες ότι κάτι δεν πάει καλά. Ήθελε να έιναι με τα κοριτσάκια, αγαπούσε πολύ να παίζει με την Μπάρμπι κλπ. Τις απόκριες λοιπόν ρώτησαν το παιδάκι τι θα ήθελε να ντυθεί. Πριγκήπισσα αλλά η μαμά λεει να ντυθλω Νιντζα. Ποιές επιλογές? Το παιδί έχει κάνει σεξουλικές επιλογές απο την ηλικία των 6 ετών? Κάτι δεν πάει καλά. Υπάρχει μια ανωμαλία. Κάτι το οπ΄΄οιο δεν έιναι φυσιολογικό. Υπάρχει όμως. και απο την στιγμή που υπάρχει δεν μπορώ να κάνω ότι δεν το βλέπω.

Ακριβως ede... Οπως ενα παιδακι με συνδρομο, δεν ειναι φυσιολογικο ( και στο λεει αυτο μια μαμα που ηταν εγκυος σε παιδακι με συνδρομο) ετσι και η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι το φυσιολογικο. Οπως δεν θα αφηνες ποτε ενα μη φυσιολογικο διανοητικα ανθρωπο να αναθρεψει παιδι, το ιδιο ισχυει κι εδω κατα την αποψη μου.
Εδώ διαφωνώ. Δεν έιναι όλοα τα ίδια. Ένα ομοφυλόφυλος πέρα των ξεξουαλικών προτιμήσεων του μπορεί να μεγαλώσει ένα παιδί με υπευθυνότητα ,αγάπη και ενδιαφέρον. Ένας διανοητικά ανάπηρος όχι. Αλλά αν κάποιος γεννιόταν χωρις χέρι ας πούμε και άυτο είναι ανωμαλία της φύσης Μια χαρά μπορεί να το μεγαλώσει όπως έχουμε δει κατα καιρούς . Και μάλιστα χωρίς καθόλου χέρια. Δεν θεωρώ την ομοφυλοφιλία απαγορεύτική στο μεγάλωμα ενος παιδιούόσο αφορά τον ιδιο τον ομοφυλόφιλο. Ίσως απο θέμα κοινωνίας.

32Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:19 am

Ορνοστάρ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
annamaria_i έγραψε:Εγω ειμαι υπερ. Δεν θεωρω οτι ενας καλιος και αξιος γονιος χαρακτηριζεται απο το φυλο του, η την σεξουαλικοτητα του. Προσωπικα εχω εμπηρεια ομοφυλοφυλου ζευγαριου αντρων, που μεγαλωνουν παιδι (ο ενας ειναι ο βιολογικος του πατερας), μαζι με τη μητερα του παιδιου που ειναι και αυτη ομοφυλοφιλη.
Το παιδακι μεγαλωνει μια χαρα και δεν υπαρχει καμια διαφορα απο τα αλλα παιδια που μεγαλωνουν με "φυσιολογικους γονεις". Οσο αφορα στο θεμα του ρατσισμου, απο το να ψαχνουμε τροπο να εξαφανισουμε αυτο που προκαλει το ρατσισμο, καλυτερο ειναι να μαθουμε να μην ειμαστε εμεις ρατσιστες με κατι το οποιο ειναι διαφορετικο απο εμας. Και το ιδιο πρεπει να κανουμε και στα παιδια μας. Και εδω θα συμφωνησω με το Demaki (!) θαυμα!! Και για τα τραυματα που μπορει να προκληθουν στο παιδι, πιο πολλα μπορει να δημιουργησει μια στενομυαλη κοινωνια, που θεωρει την σεξουαλικοτητα αμαρτια, παρα δυο γονεις του ιδιου φυλου που λατρευουν το παιδι τους και δινουν και τη ζωη τους γι αυτο.


Στα παιδιά σου εσύ κάνε ότι νομίζεις.Στα παιδιά των άλλων άσε μας να έχουμε τη δική μας άποψη.
Ρατσισμός δεν είναι να θεωρείς το ανώμαλο ως σωστό , και να μας κάνεις μάθημα αντιρατσιστικό.Ρατσιστές και ρατσισμό έχουν οι ΑΝΩΜΑΛΟΙ και τα ΚΤΗΝΗ που είναι ομοφυλόφιλοι (λεσβίες ή πούστηδες κατά το κοινό ελληνικό λεξιλόγιο) καθώς και οι παιδεραστές της Βορείου Ευρώπης που θέλουν να καλύψουν τον εαυτό τους και τους άλλους που δυστυχώς είναι πολλοί στις χώρες που εκλέγονται πολιτικοί είτε στην κεντρική διοίκηση είτε στην τοπική αυτοδιοίκηση η οποία διαφέρει διοικητικά κατά πολύ από την Ελληνική.
Ρατσιστές είναι αυτοί που θεωρούν εμάς ως μαλάκες και ανώμαλους ενώ ισχύει φυσικά το αντίθετο διότι ο Θεός ,η φύση έπλασαν το αρσενικό και το θηλυκό για να κάνουν παιδιά και να τα μεγαλώνουν μέσα σε οικογένειες.
Δεν έγινε ο άνθρωπος ομοφυλόφιλος αλλά ετεροφυλόφιλος .
Τα αντίθετα (ετερώνυμα) έλκονται και εις σάρκαν μία δημιουργούν παιδί και οικογένεια ενώ τα ομώνυμα απωθούνται.Είναι ο νόμος του σύμπαντος,της φυσικής και της καθημερινής μας ζωής.
Τα ομώνυμα αποτελούν ένα γεγονός στην καθημερινότητα μας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό και επομένως οι ρατσιστές δεν είμαστε εμείς οι "κανονικοί" αλλά αυτοί οι "ανώμαλοι" που ενώ είναι λάθος και ανώμαλοι θεωρούν τους εαυτούς τους ως κανονικούς λόγω άμυνας και παγιωμένης ψυχοπαθολογικής ασθένειας κατονομάζοντας τους "κανονικούς" ως ρατσιστές με ρατσιστικές συμπεριφορές.
Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή !
Είναι άλλο πράγμα να κάνει sex άνθρωπος του ιδίου φύλου και άλλο πράγμα να μεγαλώνουν παιδιά και να θεωρούνται ως "οικογένειες".
Για το πρώτο άντε και το ανέχομαι αλλά για το δεύτερο είμαι κάθετα απόλυτη και φυσικά αντίθετη.

Και για τα τραυματα που μπορει να προκληθουν στο παιδι, πιο πολλα μπορει να δημιουργησει μια στενομυαλη κοινωνια, που θεωρει την σεξουαλικοτητα αμαρτια, παρα δυο γονεις του ιδιου φυλου που λατρευουν το παιδι τους και δινουν και τη ζωη τους γι αυτο.

Ασφαλώς και τραύματα δημιουργούνται στα παιδιά από στενόμυαλους γονείς και επίσης ανώμαλους ετερόφυλους γονείς φυσικά ,είναι άλλο πράγμα αυτό.
Η σεξουαλικότητα ασφαλώς και δεν είναι αμαρτία αν πεις στο παιδί σου ότι το αρσενικό "πάει" με το θηλυκό αλλά να του περνάς το μήνυμα ότι το αρσενικό μπορεί να πάει με το αρσενικό και το θηλυκό με το θηλυκό και αυτό είναι ο κανόνας δηλαδή για να το πω πιο λαϊκά ό,τι το να είσαι "πισωγλέντης" ή μια "πλακομούνα" λεσβία δεν είναι λαθός και πολύ περισσότερο ότι μπορούν να μεγαλώνουν και παιδιά ,τότε είναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ και αυτό θα το περάσουν και στα παιδιά τους που επίσης θα γίνουν ομοφυλόφιλα κατά μεγάλη πιθανότητα.
Το ίδιο ακριβώς με βρίσκει και αντίθετη όχι μόνο με τους ομοφυλόφιλους αλλά και με τις μονογονεϊκές οικογένειες όταν ειδικά αυτές γίνονται ενσυνείδητα μονογονεϊκές και δεν υπεισέρχονται άλλα παράγοντες όπως ένας θάνατος ή χωρισμός.
Όσο και να θέλουμε να ισοπεδώσουμε τη κοινωνία μας αυτό δεν θα γίνει όχι γιατί το θέλουμε ή δεν το θέλουμε εμείς αλλά γιατί ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΦΥΣΗ και γι αυτό θα μας καταστρέφει πάντα με διάφορα μέσα είτε αυτό λέγεται Aids είτε οτιδήποτε άλλο στο μέλλον.
Οι κοινωνίες ξέρουν από μόνες τους να αυτοπροστατεύονται και δεν περιμένουν το κάθε σαχλοκούδουνο για να μας κάνει μαθήματα σεξουαλικής αγωγής και υγείας.
Ασφαλώς και στα παιδιά μου θα μιλήσω για το sex και θα τους πω ότι θα πρέπει να γαμιούνται (γάμος=νόμιμη σύζευξη άντρα και γυναίκα)δηλαδή να συνουσιάζονται (εξ ου και το γαμήσι που είναι το απαρέμφατο μέλλοντος του αρχαιου ρήματος γαμέω-γαμώ) λεξικό Τεγόπουλος - Φυτράκης 1997,σελίς 163.

33Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:20 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναρωτιεμαι, και θα μιλισω γενικα για να μην παρεξηγηθει και καμια, γιατι καποιος που εχει διαφορετικη αποψη απο εσας ειναι απαραιτητα και τρολ, ψευτικο προφιλ, η οπως αλλιως θελετε πειτε το!! Ζητε σε εναν κοσμο που ολοι εχουν την ιδια αποψη με εσας;; Επησεις εντυπωσιαζομαι με το ποσο δυσκολο ειναι να ακολουθησει καποιος μια πολιτισμενη συζητηση. Μαλλον ειναι παααρα πολυ. Εμενα το συγκεκριμενο θεμα με ενδιαφερει, οποτε με ενδιαφερει και να το συζητησω, σε μια συζητηση κανουμε και ερωτησεις, απανταμε, δεν λεμε μονο την θεση μας και αυτο παει τελειωσε. Τουλαχστον εγω ετσι εχω μαθει τις συζητησεις. Α, και να θυμαστε οτι επειδη καποιος εχει διαφορετικη αποψη δεν σημαινει ουτε οτι θελει να σας την επιβαλει, ουτε οτι θελει απαραιτητα να τσακωθει μαζι σας.

34Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:23 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:Αναρωτιεμαι, και θα μιλισω γενικα για να μην παρεξηγηθει και καμια, γιατι καποιος που εχει διαφορετικη αποψη απο εσας ειναι απαραιτητα και τρολ, ψευτικο προφιλ, η οπως αλλιως θελετε πειτε το!! Ζητε σε εναν κοσμο που ολοι εχουν την ιδια αποψη με εσας;; Επησεις εντυπωσιαζομαι με το ποσο δυσκολο ειναι να ακολουθησει καποιος μια πολιτισμενη συζητηση. Μαλλον ειναι παααρα πολυ. Εμενα το συγκεκριμενο θεμα με ενδιαφερει, οποτε με ενδιαφερει και να το συζητησω, σε μια συζητηση κανουμε και ερωτησεις, απανταμε, δεν λεμε μονο την θεση μας και αυτο παει τελειωσε. Τουλαχστον εγω ετσι εχω μαθει τις συζητησεις. Α, και να θυμαστε οτι επειδη καποιος εχει διαφορετικη αποψη δεν σημαινει ουτε οτι θελει να σας την επιβαλει, ουτε οτι θελει απαραιτητα να τσακωθει μαζι σας.

Εδω ομως δεν μιλαμε για τον οποιοδηποτε "καποιον" ανναμαρια μας, αλλα ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ που αποδεδειγμενα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕΣ μαλωσες με πολλα ατομα....Τιποτα τυχαιο λεμεεεεε... Laughing Laughing Laughing

35Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:26 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Αναρωτιεμαι, και θα μιλισω γενικα για να μην παρεξηγηθει και καμια, γιατι καποιος που εχει διαφορετικη αποψη απο εσας ειναι απαραιτητα και τρολ, ψευτικο προφιλ, η οπως αλλιως θελετε πειτε το!! Ζητε σε εναν κοσμο που ολοι εχουν την ιδια αποψη με εσας;; Επησεις εντυπωσιαζομαι με το ποσο δυσκολο ειναι να ακολουθησει καποιος μια πολιτισμενη συζητηση. Μαλλον ειναι παααρα πολυ. Εμενα το συγκεκριμενο θεμα με ενδιαφερει, οποτε με ενδιαφερει και να το συζητησω, σε μια συζητηση κανουμε και ερωτησεις, απανταμε, δεν λεμε μονο την θεση μας και αυτο παει τελειωσε. Τουλαχστον εγω ετσι εχω μαθει τις συζητησεις. Α, και να θυμαστε οτι επειδη καποιος εχει διαφορετικη αποψη δεν σημαινει ουτε οτι θελει να σας την επιβαλει, ουτε οτι θελει απαραιτητα να τσακωθει μαζι σας.

Εδω ομως δεν μιλαμε για τον οποιοδηποτε "καποιον" ανναμαρια μας, αλλα ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ που αποδεδειγμενα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕΣ μαλωσες με πολλα ατομα....Τιποτα τυχαιο λεμεεεεε... Laughing Laughing Laughing

Τωρα να σου απαντησω η οχι; γιατι λες να μην ασχολουμε μαζι σου, οποτε δεν θα σου απαντησω, κατσε αναρωτησου αν το προφιλ μου ειναι ψευτικο η οχι, αν εχεις τοσο ελευθερο χρονο. Very Happy

36Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:29 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ορνοστάρ έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Εγω ειμαι υπερ. Δεν θεωρω οτι ενας καλιος και αξιος γονιος χαρακτηριζεται απο το φυλο του, η την σεξουαλικοτητα του. Προσωπικα εχω εμπηρεια ομοφυλοφυλου ζευγαριου αντρων, που μεγαλωνουν παιδι (ο ενας ειναι ο βιολογικος του πατερας), μαζι με τη μητερα του παιδιου που ειναι και αυτη ομοφυλοφιλη.
Το παιδακι μεγαλωνει μια χαρα και δεν υπαρχει καμια διαφορα απο τα αλλα παιδια που μεγαλωνουν με "φυσιολογικους γονεις". Οσο αφορα στο θεμα του ρατσισμου, απο το να ψαχνουμε τροπο να εξαφανισουμε αυτο που προκαλει το ρατσισμο, καλυτερο ειναι να μαθουμε να μην ειμαστε εμεις ρατσιστες με κατι το οποιο ειναι διαφορετικο απο εμας. Και το ιδιο πρεπει να κανουμε και στα παιδια μας. Και εδω θα συμφωνησω με το Demaki (!) θαυμα!! Και για τα τραυματα που μπορει να προκληθουν στο παιδι, πιο πολλα μπορει να δημιουργησει μια στενομυαλη κοινωνια, που θεωρει την σεξουαλικοτητα αμαρτια, παρα δυο γονεις του ιδιου φυλου που λατρευουν το παιδι τους και δινουν και τη ζωη τους γι αυτο.


Στα παιδιά σου εσύ κάνε ότι νομίζεις.Στα παιδιά των άλλων άσε μας να έχουμε τη δική μας άποψη.
Ρατσισμός δεν είναι να θεωρείς το ανώμαλο ως σωστό , και να μας κάνεις μάθημα αντιρατσιστικό.Ρατσιστές και ρατσισμό έχουν οι ΑΝΩΜΑΛΟΙ και τα ΚΤΗΝΗ που είναι ομοφυλόφιλοι (λεσβίες ή πούστηδες κατά το κοινό ελληνικό λεξιλόγιο) καθώς και οι παιδεραστές της Βορείου Ευρώπης που θέλουν να καλύψουν τον εαυτό τους και τους άλλους που δυστυχώς είναι πολλοί στις χώρες που εκλέγονται πολιτικοί είτε στην κεντρική διοίκηση είτε στην τοπική αυτοδιοίκηση η οποία διαφέρει διοικητικά κατά πολύ από την Ελληνική.
Ρατσιστές είναι αυτοί που θεωρούν εμάς ως μαλάκες και ανώμαλους ενώ ισχύει φυσικά το αντίθετο διότι ο Θεός ,η φύση έπλασαν το αρσενικό και το θηλυκό για να κάνουν παιδιά και να τα μεγαλώνουν μέσα σε οικογένειες.
Δεν έγινε ο άνθρωπος ομοφυλόφιλος αλλά ετεροφυλόφιλος .
Τα αντίθετα (ετερώνυμα) έλκονται και εις σάρκαν μία δημιουργούν παιδί και οικογένεια ενώ τα ομώνυμα απωθούνται.Είναι ο νόμος του σύμπαντος,της φυσικής και της καθημερινής μας ζωής.
Τα ομώνυμα αποτελούν ένα γεγονός στην καθημερινότητα μας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό και επομένως οι ρατσιστές δεν είμαστε εμείς οι "κανονικοί" αλλά αυτοί οι "ανώμαλοι" που ενώ είναι λάθος και ανώμαλοι θεωρούν τους εαυτούς τους ως κανονικούς λόγω άμυνας και παγιωμένης ψυχοπαθολογικής ασθένειας κατονομάζοντας τους "κανονικούς" ως ρατσιστές με ρατσιστικές συμπεριφορές.
Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή !
Είναι άλλο πράγμα να κάνει sex άνθρωπος του ιδίου φύλου και άλλο πράγμα να μεγαλώνουν παιδιά και να θεωρούνται ως "οικογένειες".
Για το πρώτο άντε και το ανέχομαι αλλά για το δεύτερο είμαι κάθετα απόλυτη και φυσικά αντίθετη.

Και για τα τραυματα που μπορει να προκληθουν στο παιδι, πιο πολλα μπορει να δημιουργησει μια στενομυαλη κοινωνια, που θεωρει την σεξουαλικοτητα αμαρτια, παρα δυο γονεις του ιδιου φυλου που λατρευουν το παιδι τους και δινουν και τη ζωη τους γι αυτο.

Ασφαλώς και τραύματα δημιουργούνται στα παιδιά από στενόμυαλους γονείς και επίσης ανώμαλους ετερόφυλους γονείς φυσικά ,είναι άλλο πράγμα αυτό.
Η σεξουαλικότητα ασφαλώς και δεν είναι αμαρτία αν πεις στο παιδί σου ότι το αρσενικό "πάει" με το θηλυκό αλλά να του περνάς το μήνυμα ότι το αρσενικό μπορεί να πάει με το αρσενικό και το θηλυκό με το θηλυκό και αυτό είναι ο κανόνας δηλαδή για να το πω πιο λαϊκά ό,τι το να είσαι "πισωγλέντης" ή μια "πλακομούνα" λεσβία δεν είναι λαθός και πολύ περισσότερο ότι μπορούν να μεγαλώνουν και παιδιά ,τότε είναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ και αυτό θα το περάσουν και στα παιδιά τους που επίσης θα γίνουν ομοφυλόφιλα κατά μεγάλη πιθανότητα.
Το ίδιο ακριβώς με βρίσκει και αντίθετη όχι μόνο με τους ομοφυλόφιλους αλλά και με τις μονογονεϊκές οικογένειες όταν ειδικά αυτές γίνονται ενσυνείδητα μονογονεϊκές και δεν υπεισέρχονται άλλα παράγοντες όπως ένας θάνατος ή χωρισμός.
Όσο και να θέλουμε να ισοπεδώσουμε τη κοινωνία μας αυτό δεν θα γίνει όχι γιατί το θέλουμε ή δεν το θέλουμε εμείς αλλά γιατί ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΦΥΣΗ και γι αυτό θα μας καταστρέφει πάντα με διάφορα μέσα είτε αυτό λέγεται Aids είτε οτιδήποτε άλλο στο μέλλον.
Οι κοινωνίες ξέρουν από μόνες τους να αυτοπροστατεύονται και δεν περιμένουν το κάθε σαχλοκούδουνο για να μας κάνει μαθήματα σεξουαλικής αγωγής και υγείας.
Ασφαλώς και στα παιδιά μου θα μιλήσω για το sex και θα τους πω ότι θα πρέπει να γαμιούνται (γάμος=νόμιμη σύζευξη άντρα και γυναίκα)δηλαδή να συνουσιάζονται (εξ ου και το γαμήσι που είναι το απαρέμφατο μέλλοντος του αρχαιου ρήματος γαμέω-γαμώ) λεξικό Τεγόπουλος - Φυτράκης 1997,σελίς 163.


συμφωνω απολυτα.απλα δεν θα τα ελεγα ετσι τοσο ωμα.

37Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:30 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Αναρωτιεμαι, και θα μιλισω γενικα για να μην παρεξηγηθει και καμια, γιατι καποιος που εχει διαφορετικη αποψη απο εσας ειναι απαραιτητα και τρολ, ψευτικο προφιλ, η οπως αλλιως θελετε πειτε το!! Ζητε σε εναν κοσμο που ολοι εχουν την ιδια αποψη με εσας;; Επησεις εντυπωσιαζομαι με το ποσο δυσκολο ειναι να ακολουθησει καποιος μια πολιτισμενη συζητηση. Μαλλον ειναι παααρα πολυ. Εμενα το συγκεκριμενο θεμα με ενδιαφερει, οποτε με ενδιαφερει και να το συζητησω, σε μια συζητηση κανουμε και ερωτησεις, απανταμε, δεν λεμε μονο την θεση μας και αυτο παει τελειωσε. Τουλαχστον εγω ετσι εχω μαθει τις συζητησεις. Α, και να θυμαστε οτι επειδη καποιος εχει διαφορετικη αποψη δεν σημαινει ουτε οτι θελει να σας την επιβαλει, ουτε οτι θελει απαραιτητα να τσακωθει μαζι σας.

Εδω ομως δεν μιλαμε για τον οποιοδηποτε "καποιον" ανναμαρια μας, αλλα ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ που αποδεδειγμενα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕΣ μαλωσες με πολλα ατομα....Τιποτα τυχαιο λεμεεεεε... Laughing Laughing Laughing

Τωρα να σου απαντησω η οχι; γιατι λες να μην ασχολουμε μαζι σου, οποτε δεν θα σου απαντησω, κατσε αναρωτησου αν το προφιλ μου ειναι ψευτικο η οχι, αν εχεις τοσο ελευθερο χρονο. Very Happy

Διαταγες μονο στον αντρα σου ( ή στη γυναικα σου αναλογα)! Twisted Evil

38Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:37 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οσο φυσιολογικο δεν ειναι να πηγαινει ο αντρας μς τον αντρα και η γυναικα με την γυναικα, τοσο φυσιολογικο δεν ειναι να μεγαλωσει ενα παιδι με γονεις ομοφυλοφιλους και του ιδιου φυλου. δεν ειναι θεμα ρατσισμου, πραγματικα δεν με ενδιαφερει καθολου το τι κανουν στο κρεββατι τους, υπαρχουν κι ενα σωρο στρειτ ατομα με φοβερες ανωμαλιες, αλλα πως να το κανουμε? το φυσιολογικο ειναι ανδρας με γυναικα, ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα πια.
και ναι οπως ειπε καιμια κοπελα παραπανω, αλλαζει εντελως η ψυχοσυνθεση. μπορει να εχουν αγαπη αυτα τα παιδια, αλλα αναρωτιεμαι αν φτανει στην συγκεκριμενη περιπτωση. οπως π.χ. ενας λατινος τραγουδιστης που ομοφυλοφιλος (δεν μου ερχεται το ονομα) που εχει και διδυμα. μα ειναι δυνατον? τα παιδια αυτα δεν θελουν την μανα?

39Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:39 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα πω κάτι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι βλάπω απ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση .

40Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:45 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:οσο φυσιολογικο δεν ειναι να πηγαινει ο αντρας μς τον αντρα και η γυναικα με την γυναικα, τοσο φυσιολογικο δεν ειναι να μεγαλωσει ενα παιδι με γονεις ομοφυλοφιλους και του ιδιου φυλου. δεν ειναι θεμα ρατσισμου, πραγματικα δεν με ενδιαφερει καθολου το τι κανουν στο κρεββατι τους, υπαρχουν κι ενα σωρο στρειτ ατομα με φοβερες ανωμαλιες, αλλα πως να το κανουμε? το φυσιολογικο ειναι ανδρας με γυναικα, ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα πια.
και ναι οπως ειπε καιμια κοπελα παραπανω, αλλαζει εντελως η ψυχοσυνθεση. μπορει να εχουν αγαπη αυτα τα παιδια, αλλα αναρωτιεμαι αν φτανει στην συγκεκριμενη περιπτωση. οπως π.χ. ενας λατινος τραγουδιστης που ομοφυλοφιλος (δεν μου ερχεται το ονομα) που εχει και διδυμα. μα ειναι δυνατον? τα παιδια αυτα δεν θελουν την μανα?
Υπάρχουν και στρειτ άνδρες που μεγαλώνουν μόνοι τους παιδιά. αυτά δεν θέλουν την μάνα? Οπως και πολλές γυνάικες αναλαμβάνουν την ευθύνη να γεννήσουν ένα παιδί μόνες τους. και αυτα θέλουν τον πατέρα τους. Εκεί δεν μας ενοχλέι πολύ όμως. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

41Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:45 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Εγώ θα πω κάτι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι βλάπω απ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση .

ζουμε σε μια κοινωνια κ εδω μεσα ειναι μια κοινωνια ιντερνετικη.οταν καποια ατομα λοιπον τα ισοπεδωνουν ολα,ανοιγοντας θεματα που ειναι απολυτα παραφυσικα κ απαραδεκτα κ προσπαθουν να σε πεισουν οτι εισαι ρατσιστης που δεν δεχεσαι την ανωμαλια τοτε τι περιμενεις?να κατσει ο κοσμος βουβος?εσενα μπορει να σου καπνισει κ αυριο μεθαυριο να ανοιξεις θεμα υπερ του βιασμου.θα καθομαστε να σε διαβαζουμε τις χιλιες δυο βλακειες που γραφεις κ που προσπαθεις να περασεις στους αλλους κ δεν θα λεμε τιποτα?δηλαδη ενταξει,πολυ καλα τα ειπε το ονομα ορνοσταρ παραπανω κ ας τα ειπε κ ωμα,γιατι μερικοι ανθρωποι πραγματικα δινουν το κακο παραδειγμα κ γιαυτο εχει γινει η κοινωνια μας τρελοκομιο.αλλα οχι δεν θα περασουν μερικα πραγματα ετσι!!!!!

42Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:49 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ede"]Εγώ θαι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι απανταπ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση . [/quote


Για να είναι ειλικρινής συμφωνώ απόλυτα.δε βρίσκω τίποτα κακό στο συγκεκριμένο θέμα. Στο χέρι καθεμιάς είναι να παραθέσει την γνώμη της για μια πολιτισμένη συζήτηση χωρίς ξεκατίνιασμα...
Εμένα πχ με κρατούν παγερα αδιάφορη τα θέματα περί πεθερων κουνιαδων συνυφαδων

43Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:52 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δε βρίσκω λόγο να προσπαθήσει ο άλλος να σε μεταπείσει.είναι θέματα που έχεις την Α ή την Β γνώμη κ τέλος!!!!

44Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:52 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:
ede έγραψε:Εγώ θα πω κάτι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι βλάπω απ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση .

ζουμε σε μια κοινωνια κ εδω μεσα ειναι μια κοινωνια ιντερνετικη.οταν καποια ατομα λοιπον τα ισοπεδωνουν ολα,ανοιγοντας θεματα που ειναι απολυτα παραφυσικα κ απαραδεκτα κ προσπαθουν να σε πεισουν οτι εισαι ρατσιστης που δεν δεχεσαι την ανωμαλια τοτε τι περιμενεις?να κατσει ο κοσμος βουβος?εσενα μπορει να σου καπνισει κ αυριο μεθαυριο να ανοιξεις θεμα υπερ του βιασμου.θα καθομαστε να σε διαβαζουμε τις χιλιες δυο βλακειες που γραφεις κ που προσπαθεις να περασεις στους αλλους κ δεν θα λεμε τιποτα?δηλαδη ενταξει,πολυ καλα τα ειπε το ονομα ορνοσταρ παραπανω κ ας τα ειπε κ ωμα,γιατι μερικοι ανθρωποι πραγματικα δινουν το κακο παραδειγμα κ γιαυτο εχει γινει η κοινωνια μας τρελοκομιο.αλλα οχι δεν θα περασουν μερικα πραγματα ετσι!!!!!


κι εμενα δεν με χαλασε το συγκεκριμενο θεμα ως θεμα αναρτησης,αλλα δεν καταλαβα γιατι σε ενοχλουν τα θεματα που εχουν να κανουν με μωρα? οπως ειπες κι εσυ ποτε τα κανανε κτλ? σε φορουμ για μαμαδες ειμαστε σωστα? τι σου κανει εντυπωση λοιπον? εσυ δε εχεις παιδακια?

45Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:52 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:
ede έγραψε:Εγώ θα πω κάτι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι βλάπω απ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση .

ζουμε σε μια κοινωνια κ εδω μεσα ειναι μια κοινωνια ιντερνετικη.οταν καποια ατομα λοιπον τα ισοπεδωνουν ολα,ανοιγοντας θεματα που ειναι απολυτα παραφυσικα κ απαραδεκτα κ προσπαθουν να σε πεισουν οτι εισαι ρατσιστης που δεν δεχεσαι την ανωμαλια τοτε τι περιμενεις?να κατσει ο κοσμος βουβος?εσενα μπορει να σου καπνισει κ αυριο μεθαυριο να ανοιξεις θεμα υπερ του βιασμου.θα καθομαστε να σε διαβαζουμε τις χιλιες δυο βλακειες που γραφεις κ που προσπαθεις να περασεις στους αλλους κ δεν θα λεμε τιποτα?δηλαδη ενταξει,πολυ καλα τα ειπε το ονομα ορνοσταρ παραπανω κ ας τα ειπε κ ωμα,γιατι μερικοι ανθρωποι πραγματικα δινουν το κακο παραδειγμα κ γιαυτο εχει γινει η κοινωνια μας τρελοκομιο.αλλα οχι δεν θα περασουν μερικα πραγματα ετσι!!!!!
Δεν θεωρώ ότι ισοπέδωσα τίποτα. Είναι ένα φαινόμενο που υπάρχει είτε μας αρέσει είτε όχι. Δεν έιπα πουθενά καμία σας ρατσίστρια. Ανάρτησα ένα θέμα πολύ σοβαρό που υπάρχει μέσα στην κοινωνία που ζω-ζεις. Τίποτα άλλο.

46Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:57 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:
ede έγραψε:Εγώ θα πω κάτι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι βλάπω απ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση .

ζουμε σε μια κοινωνια κ εδω μεσα ειναι μια κοινωνια ιντερνετικη.οταν καποια ατομα λοιπον τα ισοπεδωνουν ολα,ανοιγοντας θεματα που ειναι απολυτα παραφυσικα κ απαραδεκτα κ προσπαθουν να σε πεισουν οτι εισαι ρατσιστης που δεν δεχεσαι την ανωμαλια τοτε τι περιμενεις?να κατσει ο κοσμος βουβος?εσενα μπορει να σου καπνισει κ αυριο μεθαυριο να ανοιξεις θεμα υπερ του βιασμου.θα καθομαστε να σε διαβαζουμε τις χιλιες δυο βλακειες που γραφεις κ που προσπαθεις να περασεις στους αλλους κ δεν θα λεμε τιποτα?δηλαδη ενταξει,πολυ καλα τα ειπε το ονομα ορνοσταρ παραπανω κ ας τα ειπε κ ωμα,γιατι μερικοι ανθρωποι πραγματικα δινουν το κακο παραδειγμα κ γιαυτο εχει γινει η κοινωνια μας τρελοκομιο.αλλα οχι δεν θα περασουν μερικα πραγματα ετσι!!!!!


κι εμενα δεν με χαλασε το συγκεκριμενο θεμα ως θεμα αναρτησης,αλλα δεν καταλαβα γιατι σε ενοχλουν τα θεματα που εχουν να κανουν με μωρα? οπως ειπες κι εσυ ποτε τα κανανε κτλ? σε φορουμ για μαμαδες ειμαστε σωστα? τι σου κανει εντυπωση λοιπον? εσυ δε εχεις παιδακια?
Δεν μου κάνει εντύπωση αλλά εγώ τα βαριέμαι. Κακό είναι αυτό. Δεν κατηγορώ κανένα που θέλει να διαβάζει ή να τα αναρτεί αλλά δεν είναι μόνο αυτό το ενδιαφέρον μου. Και εγώ έφερα γενικώς 2 παραδείγματα. Δεν καταλαβαίνω γιατί βλέπετε παντού προβλημα βρε κορίτσια. Όταν βγαίνετε έξω δεν συζητάτε κάτι άλλο? Και το θέμα αυτό έχει να κάνει με την γονεικότητα όπως και να είναι αυτή. γιατί το βλέπετε στραβα?

47Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 4:57 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειναι ενα σοβαρο θεμα το θεμα πεθερικα?η τα προβληματα στις οικογενειες?κ ειναι θεμα της προκοπης το αν ειναι φυσιλογικο να μεγαλωνουν παιδια ανθρωποι του ιδιου φυλλου?δηλαδη σοβαρα τωρα αναρωτιομαστε αν ειναι φυσικολογικο κ υπαρχουν κ πολλοι υποστηρικτες σε αυτο?ε λοιπον τερμα οποιος ειναι υπερ ας τα μαθει αυτα στα παιδια του κ ας τα κανει κ ο ιδιος.παρτε το χαμπαρι ΜΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ!!!!!!δηλαδη μπαινεις εδω μεσα ανοιγεις τετοια θεματα,προσπαθεις να πεισεις οτι καλως γινονται κ θες κ να συμφωνουν οι αλλοι μαζι σου?που παμε ρε παιδια?τι χρονια ειναι αυτα του διαβολου?τι πραγματα ειναι αυτα?στο τελος οι φυσιολογικοι ανθρωποι θα αναρωτιομαστε μηπως ειμαστε εμεις ανωμαλοι!!!!τι προπαγανδες ειναι αυτες?δεν θα ενοχλησω τ ζευγαρι το ομοφυλοφυλλο που μεγαλωνει παιδι αλλα δεν θα κατσω να πεισω τον κοσμο η να πιστεψω εστω για λιγο οτι ειναι σωστο αυτο που κανει!δηλαδη τι δεν καταλαβαινετε?πολυ απλα ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ!!!μην αναβετε φωτιες,οποιος θεωρει λογικο αυτο το πραγμα ας το κανει στη ζωη του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

48Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 5:02 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
trilly έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:
ede έγραψε:Εγώ θα πω κάτι άσχετο με το θέμα μιας και διάβασα άλλα θέματα. Εδώ απο ότι βλάπω απ όλα έχει ο μπαξές. Μερικούς τους ενδιαφέρουν τα θέματα ''να βάλω δυόσμο στα κεφτεδάκια όχι'' ''Χέζει το παιδί σας πάνω απο 5 φορές την ημέρα ή όχι'' και διάφορα άλλα τέτοιο. Το φόρουμ έιναι ελυθερο και ο καθένας αναρτεί ότι θέμα γουστάρει. Αν κάποιος θεωρεί τρολ το άτομο που αναρτεί ένα θέμα το οποίο θεωρεί ενδιαφέρον πολύ όμορφα δεν έιναι υποχρεωμένος να απαντήσει καν. Προσπερνάει και δεν απαντάει καθόλου. μα καθόλου όμως. Όπως ακριβώς και σε μια συζήτηση έξω. Αν δεν με ενδιαφέρει το θέμα κάνω ότι δεν ακούω ,δεν απαντώ καθόλου και αφήνω να μιλήσουν όσοι το θέμα αυτ΄΄ο το Θεωρούν ενδιαφέρον. Αν κάποια θέματα για έσας είναι ''κακά'' Δεν έιστε υποχρεωμένοι ούτε να τα διαβάσετε ούτε να απαντησετε. και να θυμάστε ένα πράγμα. Δεν κάνουν τα τρόλ μπάχαλο την κουβέντα αλλά εμείς οι ίδιες που ενώ είμαστε πολύ έξυπνες και το καταλάβαίνουμε απο το θέμα που αναρτεί ο καθένας καθόμστε και ασχολούμαστε μαζίτου. Δεν θα μπω φυσικά στην διαδικασία να πω αν είμαι τρολ ή όχι. Το θεωρώ άτοπο. Αλλά δεχθείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να συζητούν και κάτι άλλο εκτός απο το πόσες φορές τα έκανε η κόρη μου και θέλουν να ακούν και άλλα πράγματα εκτός απο ΄΄Άααααααχ τι γλυκούλι, τι χαριτωμένο ααααααααχ''
Λυπάμαι πολύ που θέματα που βρίσκονται δίπλα μας και σε εμας και στα παιδιά μας τα θεωρούμε απαγορευμένα προς συζήτηση .

ζουμε σε μια κοινωνια κ εδω μεσα ειναι μια κοινωνια ιντερνετικη.οταν καποια ατομα λοιπον τα ισοπεδωνουν ολα,ανοιγοντας θεματα που ειναι απολυτα παραφυσικα κ απαραδεκτα κ προσπαθουν να σε πεισουν οτι εισαι ρατσιστης που δεν δεχεσαι την ανωμαλια τοτε τι περιμενεις?να κατσει ο κοσμος βουβος?εσενα μπορει να σου καπνισει κ αυριο μεθαυριο να ανοιξεις θεμα υπερ του βιασμου.θα καθομαστε να σε διαβαζουμε τις χιλιες δυο βλακειες που γραφεις κ που προσπαθεις να περασεις στους αλλους κ δεν θα λεμε τιποτα?δηλαδη ενταξει,πολυ καλα τα ειπε το ονομα ορνοσταρ παραπανω κ ας τα ειπε κ ωμα,γιατι μερικοι ανθρωποι πραγματικα δινουν το κακο παραδειγμα κ γιαυτο εχει γινει η κοινωνια μας τρελοκομιο.αλλα οχι δεν θα περασουν μερικα πραγματα ετσι!!!!!


κι εμενα δεν με χαλασε το συγκεκριμενο θεμα ως θεμα αναρτησης,αλλα δεν καταλαβα γιατι σε ενοχλουν τα θεματα που εχουν να κανουν με μωρα? οπως ειπες κι εσυ ποτε τα κανανε κτλ? σε φορουμ για μαμαδες ειμαστε σωστα? τι σου κανει εντυπωση λοιπον? εσυ δε εχεις παιδακια?
Δεν μου κάνει εντύπωση αλλά εγώ τα βαριέμαι. Κακό είναι αυτό. Δεν κατηγορώ κανένα που θέλει να διαβάζει ή να τα αναρτεί αλλά δεν είναι μόνο αυτό το ενδιαφέρον μου. Και εγώ έφερα γενικώς 2 παραδείγματα. Δεν καταλαβαίνω γιατί βλέπετε παντού προβλημα βρε κορίτσια. Όταν βγαίνετε έξω δεν συζητάτε κάτι άλλο? Και το θέμα αυτό έχει να κάνει με την γονεικότητα όπως και να είναι αυτή. γιατί το βλέπετε στραβα?


εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα προβλημα πουθενα, νομιζω οτι ημουν σαφης στο προηγουμενο ποστ. απλα ειναι πιο φυσιολογικο στο συγκεκριμενο φορουμ να υπαρχουν θεματα σχετικα με μωρα παρα με γκει γονεις. αν τα βαριεσαι τοσο πολυ μαλλον εισαι σε λαθος φορουμ. με καλη διαθεση στο λεω αυτο.

49Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 5:05 am

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Alexandra23 έγραψε:δεν ειναι ενα σοβαρο θεμα το θεμα πεθερικα?η τα προβληματα στις οικογενειες?κ ειναι θεμα της προκοπης το αν ειναι φυσιλογικο να μεγαλωνουν παιδια ανθρωποι του ιδιου φυλλου?δηλαδη σοβαρα τωρα αναρωτιομαστε αν ειναι φυσικολογικο κ υπαρχουν κ πολλοι υποστηρικτες σε αυτο?ε λοιπον τερμα οποιος ειναι υπερ ας τα μαθει αυτα στα παιδια του κ ας τα κανει κ ο ιδιος.παρτε το χαμπαρι ΜΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ!!!!!!δηλαδη μπαινεις εδω μεσα ανοιγεις τετοια θεματα,προσπαθεις να πεισεις οτι καλως γινονται κ θες κ να συμφωνουν οι αλλοι μαζι σου?που παμε ρε παιδια?τι χρονια ειναι αυτα του διαβολου?τι πραγματα ειναι αυτα?στο τελος οι φυσιολογικοι ανθρωποι θα αναρωτιομαστε μηπως ειμαστε εμεις ανωμαλοι!!!!τι προπαγανδες ειναι αυτες?δεν θα ενοχλησω τ ζευγαρι το ομοφυλοφυλλο που μεγαλωνει παιδι αλλα δεν θα κατσω να πεισω τον κοσμο η να πιστεψω εστω για λιγο οτι ειναι σωστο αυτο που κανει!δηλαδη τι δεν καταλαβαινετε?πολυ απλα ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ!!!μην αναβετε φωτιες,οποιος θεωρει λογικο αυτο το πραγμα ας το κανει στη ζωη του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


egw eimai poly kata k symfwnw apolyta mazi soy se ola!k h anwmalia exei ta oria ths!ELEOS PIA!

http://nopixristos@hotmail.com

50Ομοφυλόφιλοι γονείς. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ομοφυλόφιλοι γονείς. Δευ Μάης 13, 2013 5:06 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προσπάθησα να πείσω κάποιον ότι έιναι φυσιολογικό? Shocked Προσπάθησα να τον κάνω να αλλάξει γνώμη? Shocked Εσύ όταν συζητάς έξω δεν ρωτάς όταν κάποιος λέει κάτι αντίθετο το πως και το γιατί και του καταθέτεις την δική σου άποψη. Εγώ βλέπω το αντίθετο. Εσύ προσπαθείς να αλλάξεις την δική μας άποψη. Και ναι έχεις δίκιο ο καθένας μαθαίνει στο παιδί του ότι θέλει. Δεν έισαι υποχρεωμένη φυσικά να του μάθεις αυτα που θα μάθω εγώ στο δικό μου. εννοείται. Shocked Shocked Αν το θέμα μου έιναι ακατάλληλο θα παρακαλούσα απο τις διαχειρίστριες ναμου το επισημάνουν ή ακόμα καλύτρα να κάνετε αναφορά εσείς σε αυτές.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις