Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!
Τα νεύρα μου πρωί πρωί, αφού είπαμε στους γονείς οτι θα κάνουμε τη γαμοβάφτιση Σεπτέμβριο, άρχισε το σπάσιμο νεύρων...

Θυμίζω οτι έχουμε πει για Κυριακή απόγευμα. Απορίες μάνας μου:
 - Γιατί δεν το κάνετε Παρασκευή να είναι και πιο φθηνά?
(γιατί Παρασκευή 6 η ώρα δουλεύουν όλοι οι φίλοι μας και δε θαρθει κανείς και 8-9 θα είναι πολύ αργά για το μωρό - συν οτι ΔΕΝ είναι πιο φθηνά απο την Κυριακή).

 - Γιατί δεν το κάνετε Κυριακή μεσημέρι
(γιατί θέλω να γίνει πιο πολύ τύπου γλέντι και όχι τύπου καθιστό τραπέζι. Συν οτι επειδή είναι κι ο γάμος στη μέση θα πρέπει να αρχίσουμε προετοιμασία απ τις 7 το πρωί για να είμαστε στην εκκλησία στις 12...)

 - Το μέρος που θα βρείτε να είναι εύκολο να το βρούμε, μη βλαστημάει ο κόσμος
(δε φτάνει που θα τους τραπεζώσουμε, θα βλαστημάνε κιόλας..)

 - Την εκκλησία να είναι κοντά στο κέντρο, μη βλαστημάει ο κόσμος
(ομοίως, άμα δεν τους βολεύει ας μην έρθουν..)

 - Γιατί δεν κάνετε το γάμο αργότερα μια άλλη μέρα πιο μεταξύ μας
(γιατί όσο και πιο μεταξύ μας να είναι σημαίνει διπλά έξοδα και επίσης διπλό τρέξιμο για φόρεμα, για προσκλητήρια, για μπουμπουνιέρες, για φωτογράφο κλπ. που δεν έχω χρόνο και διάθεση να το κάνω)

Και το αποκορύφωμα όταν είπα οτι πρέπει να κοιτάξω και για το νυφικό και πώς θα προλάβω
-Τι? θα βάλεις και νυφικό, δυο χρόνια παντρεμένη και με παιδί? πάρε εκεί ένα απλό άσπρο φορεματάκι...
(no comments...)

Ένα ΟΚ, α ωραία, δεν είπε. Αντίρρηση σε όλα, για τη μέρα, για την ώρα, για το μέρος, για το νυφικό. Καλό??? Mad

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.

μαμαμελι περαστικα.καντε μαζι με την αλικη κανα ευχελαιο.
εμεις καλα φαγαμε σημερα 2 κουταλιες μηλο.αυριο παλι.τον στρατο τον εφερα πισω στο σπιτι γιατι εκανε χτες το απογευμα πυρετο.απο τοτε δεν εχει ξανακανει ουτε πυρετο ουτε εμετο αλλα τουλαχιστον τον εχω διπλα μου.ουτε γαλα δεν ζητησε ο καημενος.σημερα του εφτιαξα μια κοτοσουπα να φαει λιγακι.

κλεοπατρα μην ακους κανεναν.κανε ο,τι θελεις εσυ και ο αντρας σου.εμεις οταν παντρευτηκαμε ηταν κυριακη και το καναμε στις 2 η ωρα γιατι ειχαμε και κοσμο εκτος χωριου και μεχρι τις 9 το βραδυ ειχαν φυγει ολοι απο το τραπεζι.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε;Ουφφ δεν ξερω ποτε θα προλαβω να διαβασω τα νεα σας,μαλλον απο εβδομαδα που θα ειμαι χαλαρη.Τρεχω για τα τελευταια πραγματα τωρα.Μεθαυριο ερχονται ολοι και θα επικρατει ενα χαος.Μαζευω το σπιτι μετα απο 10 λεπτα βρισκεται στην ιδια κατασταση.Ο μικρος παλι κλαμα μεχρι σκασμου και συναχωθηκε το χρυσο μου.Αυριο το πρωι θα παμε και στον γιατρο,αντε να δουμε.Πφφ δεν αντεχω αλλο.Ποσο σας θαυμαζω εσας που εχετε και την δουλεια...
Σας αφηνω με καλει ο μικρος.Πρωτα ο θεος θα μπω απο δευτερα-τριτη τωρα...Με το καλο και οι υπολοιπες βαπτισεις!

Φιλια πολλα σε ολες και τα παιδια σας

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα ομαδούλα Very Happy
Χάθηκα λίγο κ εγώ,αλλά έχω τα τρεξιματάκια μου.Πρώτα από όλα τα περαστικά μου Μαρία συντοπίτισσα,όχι άλλες ασθένειες!Αλίκη το ίδιο,με το καλό η βάφτιση και χωρίς βροχή!Εύη επίσης τις ευχές μου να πάρει ο γιος σου με το όνομα του με υγεία κ χαρά!
Τζέμινα γερός και τυχερός ο νεοφώτιστος!
Τζένη θενκς που θυμήθηκες να μου πεις για φωτογράφο,Μαρία επίσης!
Ειρήνη όμορφη πρόσκληση Very Happy ααα σε είδα στον ύπνο μου τις προάλλες,τρώγαμε  λεεί στο σπίτι σου!
Στα δικά μας..ο αδερφός μου χειρουργήθηκε σήμερα στο γόνατο του,είχε χρόνια πρόβλημα κ επιδεινώθηκε,,πήγανε όλα καλά.
Η μικρή μου από υγεία δόξα τω θεω,μια χαρά!Κάναμε σήμερα καλοκαιρινά ψώνια,ετοιμαζόμαστε για το 4ημερο στην Χαλκιδική αρχές Ιουλίου.
Ξεκίνησα και εγλω τις προετοιμασίες της βάφτισης,εκτός από την εκκλησία διάλεξα προσκλητήρια και μπομπο από το χαμόγελο του παιδιού..Είναι τα εξής : http://www.hamogelo-eshop.gr/p.kod-PRV3063-Prosklitirio-vaptisis.353464.html
http://www.hamogelo-eshop.gr/p.kod-MPV0115-Spitaki-chartino-me-diakosmitiko.713352.html
http://www.hamogelo-eshop.gr/p.kod-MPV0048-Mpomponiera-Kouti-plexiglass.453400.html
Μου μένει ο φωτογράφος,τα γλυκά,δώρο νονού και το άφτερ κέρασμα σε νονούς κ ελάχιστους φίλους,λόγω οικονομικών δυσχερειών..ο πατέρας της μικρής δεν συμμετέχει,ούτε θα παραστεί και αυτός όπως και οι δικοί του δεν θέλουν να βάλουν δεκάρα τσακιστή..
Εμείς να είμαστε καλά και ο καθένας στο επίπεδο του..Cool
Μάκια

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μελινομαρία περαστικά, ήμουνα συγχυσμένη το πρωί και σας ξέχασα!

Γεια σου Εύη, με το καλό τα βαφτίσια σας στην εξωτική Γερμανία! Κι εσένα Αλίκη μου!!
Εγώ θα περιμένω τον άντρα μου που θα σχολάσει στις 8 να πάμε να δούμε ένα κτήμα ακόμα απόψε.

Φωτεινή πολύ όμορφα όλα, άντε να παίρνεις σειρά κι εσύ! Δε θα παραστεί στη βάφτιση του παιδιού του? ΟΚ, no comments.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Patsie έγραψε:Μελινομαρία περαστικά, ήμουνα συγχυσμένη το πρωί και σας ξέχασα!

Γεια σου Εύη, με το καλό τα βαφτίσια σας στην εξωτική Γερμανία! Κι εσένα Αλίκη μου!!
Εγώ θα περιμένω τον άντρα μου που θα σχολάσει στις 8 να πάμε να δούμε ένα κτήμα ακόμα απόψε.

Φωτεινή πολύ όμορφα όλα, άντε να παίρνεις σειρά κι εσύ! Δε θα παραστεί στη βάφτιση του παιδιού του? ΟΚ, no comments.
Thanks Patricia μου..please feel free to post any comments you like!Είναι άθεος ο άντρας μου..αυτό δεν με ενοχλούσε,διαφωνούσαμε αλλά δέχομαι την ανεξιθρησκεία..το ότι δεν θέλουν ούτε ευρώ να δώσουν?Σαν συνεισφορά για το εγγονάκι που τόσο καιρό αγνοούν?Δηλ από την μέρα που γεννήθηκε έχουν αν της κάνουν έστω ένα δωράκι..δεν είναι για το δώρο,αλλά για την σκέψη και την κίνηση..Μην γίνομαι μίζερη,άστους να μιζεριάζουν αυτοί!Είπα μια φορά να γίνω λίγο πιο οργανωτική,κ να μην τα κάνω όλα last minute,μια που ακόμη δεν δουλεύω και ούτε θέλω να πάω ακόμη!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινη πως ημουν που με ειδες στον υπνο σου?φαινεται επειδη ειμαστε κοντοχωριανες με ειδες.τι τρωγαμε?οποτε ερθεις αθηνα εισαι ευπροσδεκτη στο σπιτι μου.οχι μονο εσυ αλλα και ολες οι κοπελες της ομαδας μας.σας νιωθω σα φιλες μου.

για τον μπαμπα και τους γονεις δεν μπορω να πω κατι.αφου ειναι αθεος και δεν θελει να ερθει στα βαφτισια δεν μπορει τουλαχιστον να δωσει καποια λεφτα για τα εξοδα που θα κανεις για το παιδι του?οι δε παππουδες δεν θελουν να δουν το παιδι του παιδιου τους οσο και να μην σε θελουν.....?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερα κοριτσια,τι κανετε?Εγω απο το πρωι προσπαθω να καθαρισω το σπιτι κ ολα στη μεση ειναι...Ουφ κουραστηκα για σημερα,αυριο παλι...
Φωτεινη μου δεν πειραζει που δεν θα παραστουν στην βαφτιση,αυτοι θα εκτεθουν κ οχι εσυ κ οσο για το οτι δεν θα συνεισφερουν αστους δεν πειραζει γιατι μπορει να στο χτυπησουν αργοτερα...
Μαρια περαστικα στην Μελινα...
Αλικη μακαρι να μην βρεχει το Σαββατο κ να γινει η βαφτιση οπως την εχεις φανταστει...
Ευη με το καλο να παρετε κ εσεις το ονομα...Αχ δεν θυμαμαι τιποτα αλλο να σχολιασω....Στα δικα μας τωρα  πριν 2 μερες ειχα βρει την μικρη στα γονατα μεσα στο παρκο κ προσπαθουσε να σηκωθει ,ε σημερα την ειχα παλι μεσα κ την κοιτουσα που προσπαθουσε να πιασει τους κρικους κ σε δευτερολεπτα τους τσακωσε κ σηκωθηκε πανω κ στηριζοταν στα καγκελα του παρκου κ μουρμπουριζε κ μου γελουσε κ υφος η πονηρο κ καλα τα καταφερα μονη μου μανα...Ετσι οπως παει θα την βρω κ καμμια μερα να περπαταει πριν καλα καλα αρχισει να μπουσουλαει...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρια πολλα παιδια περπατανε χωρις καν να εχουν μπουσουλησει.ειναι βιαστικη η δικη σου.

φωτεινη ξεχασα να πω περαστικα για τον αδερφο σου.και ολα πολυ ωραια που εχεις διαλεξει για την βαφτιση.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαλλονν βιαζεται τι να πω...Αλλα το παραξενο ειναι οτι πιο πριν δεν ηθελε καν να πατησει τα ποδια της κατω  κ ελεγα οτι θα αργησουν να δυναμωσουν κ μια στιγμη την βλεπω ορθια...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι βρε Φωτεινή και για τη συνεισφορά, εννοείται. Οσο άχτι και να έχουν εσένα, παραμένει το εγγόνι τους.
Τι δηλαδή, το διέγραψαν απο εγγόνι τους? Τι να πω.. Κακό δικό τους βέβαια γιατι αν μετά τολμήσουν να θέσουν αξιώσεις, θα τους τρίψεις στα μούτρα οτι δεν έκαναν τίποτα για να έχουν και δικαιώματα.
Μην αφήνεις να σε συγχίζουν, αυτοί χάνουν, εσύ να είσαι μια χαρά ευτυχισμένη με το κοριτσάκι σου!

Αχ, θα αρχίσουν να περπατάνε και θα τα κυνηγάμε μετά, στυλάκια θα γίνουμε!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να είστε καλά κορίτσια,για τα καλά σας λόγια και την κουβεντούλα,που ακούτε ή μάλλον διαβάζετε τα παράπονα μου.. Very Happy
Ειρήνη μου θυμάμαι πως είδα να τρώμε πατάτες τηγανητές!μου έμεινε αυτό το όνειρο γιατί μου φάνηκε διαφορετικό!Φυσικά και είστε όλες ευπρόσδεκτες,άν βρεθείτε Θεσ/νικη.
Τέτοια όνειρα είχα να δώ από την εγκυμοσύνη,όπου έβλεπα χολυγουντιανές υπερπαραγωγές λόγω των ορμονων Very Happy
Δεν συγχύζομαι πλεόν με αυτά..τα συνήθισα..ναι δεν με θέλουν και την πληρώνει το παιδί.βρίσκουν αφορμή να απομακρυνθούν για να γλυτώσουν έξοδα,όλοι οικογενειακώς..με δήθεν αφορμές σχετικά πως δεν πήρα τηλ στην γιορτή της πεθεράς,δνε πήγαινα το παιδί σε αυτούς όταν το έφερνα για εμβόλιο και  διάφορες βλακείες!
Αξιώσεις και δικαιώματα σχετικά με το παίδι?Το άλλο με τον Τοτο το ξέρετε? Twisted EvilΑς θυμηθούν καμιά υποχρέωση πρώτα!
Μάρια μπράβο στην μπουμπού που πήρε φόρα όπως και η δικιά μου,βιαστικές γυναίκες!Αρχίζει το κυνηγητό πλέον κανονικά,πάνε τα κιλά!Smile
Εμείς βγάζουμε και τα πάνω δόντια και πάλι ζορίζεται η καημενούλα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να 'μαι παλι!!!
καλησπερα!

Ευχαριστω για τα περαστικα..λιγο κουφη ηταν σημερα  Μελινα αλλα κατα τάλλα καλα!Αυριο θα το εχει ξεχασει..
Αλικη σας θυμηθηκα κι εσας αλλα κυριως την ιστορια της ζωης μου με τα αυτια  (δικα μου,αδερφης μου και κορης μου)...

ΠΑιδια κι εγω ξεχναω να σχολιασω..ειδικα αν δεν μπω καμια μερα..
Φωτεινη οντως περαστικα στον αδερφο σου!Τους αλλους τους γραφεις εκει που δεν πιανει μελανι...
Ωραια αυτα που διαλεξες!
Πατριτσια κι εσυ πρεπει να ειχες γεννεθλια!Χρονια πολλα εστω και αργα!

Μαρακι μπραβο που σηκωθηκατε!  Ακου συμπτωση!Σημερα ακριβως το ιδιο και ο μπεμπης μου!
Τον αφησα καθιστο στο κρεβατακι του και τον βρηκα ορθιο στα καγκελα!!!

Ευη,Ζωη ,Αλικη και οποια αλλη εχει βαφτιση ευχομαι να πανε ολα καλα !Με το καλο τα ονοματακια σας!

Αυριο γεματη μερα..κομμωτηριο μετα θα κατεβω στο γραφειο μου και απογευμα γιορτη σχολειου!Μεσα στις συγκινησεις...

Σας φιλω ολες!
Καλο βραδυ!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα.ολες καλα?

μαμαμελι αντε να περναει το αυτι της μελινας να ειναι καλα για την βαφτιση.βιαστικος κι ο μικρος σου που σηκωθηκε κιολας.καλα να περασετε σημερα στην γιορτη του σχολειου.

φωτεινη πατατες τηγανιτες φαγαμε την τεταρτη.δεν συνοδευονταν με κατι αλλο?χαχαχαχα

με το καλο να γινουν οι βαφτισεις του σαββατοκυριακου.αλικη,ζωη,ολυμπια καλοφωτιστα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!
Ειμαι κομμωτηριο...τα λεμε αργοτερα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω μέρα...τέλος και η γιορτη του παιδικού!
Συγκινηθηκαμε αλλα όλα οκ!
Έχω το πιο μικροσωμο πεντάχρονο...το διπιστωσα άλλη μια φορα!

Πήγα και στη δουλεια..δεννκανονισαμε τίποτα..ούτε άδεια ,ούτε ωράριο για μετα...αχ δεν θέλω να ξαναγυρισω αλλα ας όψεται..

Ο μικρός σήμερα όλο αναγωγές και αρνιοταν να φάει...τι έπαθε ξαφνικά;
Θα δω και αύριο!

Χσθηκατε όλες σήμερα..τρέχουμε και δεν φτάνουμε όλες!

Φιλακια πολλα!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικη,ολυμπια, ζωουλα με το καλο  τα μωρακια σας!να ειναι παντα  τυχερα στην ζωη τους.
τι να  πρωτοθυμηθω?!
μαμαμελι που  ειναι οι φωτο στο φεις οεο????δεν τις βλεπω  καλε η ασχετη..
φωτεινη κανε  το αυτονοητο καλη μου.συνδεσε τους  με καιρο...νευριασα πρωι πρωι
τι  κανει η αναστασια μας?την ειδα στο ονειρο μου....
χαθηκα....τρεξιμο....
πως τα  βγαζουν  περα οι  μανουλες   που  δουλευουν φουλ ωραριο?!4ωρες παω  και  δεν εχω  μπει σε προγραμμα ακομα!ασε που καθεμερα  ριχνω το κουβαλημα της ζωης μου.....αντε  να δδω θατα παρουν  παιδικο-και  τα 2-να ησυχασω  λιγο?!και εχω και την αλλη να  λεει καλυτερα  να   μην  τα παρουν  να εχω  εγω....αλλα νευρα απο  εκει....πφ  θα ερθει  ο σεπτεμβριος  που θα παει  οεο?!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Αθανασία κουραγιο!

Ποιες φωτο ψάχνεις;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα μανούλες και μωράκια!Ευχαριστώ για τα περαστικά,αναρρώνει ο μπρο!Όσο για τους υπόλοιπους,πλέον ακόμη και η ελάχιστη σημασία δεν αξίζει..πονάει ώρες ώρες γιατί το μικράκι μου δεν φταίει σε κάτι,αλλά έχει πολλή αγάπη..αρκετή για όλους!
Αθανασία που και να τα διάβαζες όλα..καλό κουράγιο με την δουλειά και όλα..
σηκώματα στα κρεββάτια ακούω,πότε φτάσαμε σε αυτό ρε κορίτσια,πότε γεννήσαμε?Η δικιά μου συνέχεια όρθια θέλει να είναι,έχω και θέμα με την μέση,μιά χαρά!
Εχει καλό καιρό και μας  βλέπω για βόλτες !Φιλιά!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα μανούλες και από εμάς!
Μόλις τελειώσαμε τη φρουτόκρεμα μας και ετοιμαζόμαστε για βόλτα.
Αθανασία εγώ δουλεύω 8ωρο (αν και  με τα πηγαινελα είναι 10ωρο) και σίγουρα ακόμα προσπαθώ να μπούμε σε πρόγραμμα αλλά που θα πάει θα τα καταφέρουμε. Να σκεφτείς ότι σήμερα είχα σκοπό να κάνω το σπίτι αλλά με τέτοιο καιρό μπορώ να μην τον βγάλω βόλτα? Με βλέπω να κάνω το σπίτι αργά το βράδυ που θα κοιμάται ή θα τον έχει ο άντρας μου.
Φωτεινή αυτό με τη μέση καλύτερα να μη το συζητήσουμε. Και μένα θέλει συνέχεια όρθιος και εκτός της μέσης έχω κάνει και κάτι χέρια τι να σου πω...
Πάμε τώρα γιατί δεν κρατιέται μέσα με τίποτα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα

καλε τι κουκλες μπαλαρινες εχετε μαρια κ αθανασια;

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειναι καλα η αναστασια μας αθανασια. μιλαμε. μην ανησυχεις.αν θες να της πω κατι πες μου.ειναι δυσκολο με τη δουλεια καλο μου.εγω σερνομαι και δεν ξερω πια πως να την παλεψω.βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι.αποφασισα για τη βαφτιση τελικα να τα κανω ολα μονη μου και να μην τρεχω απο δω κι απο κει.μπομπονιερες,προσκλητηρια μονη μου.τα μπισκοτακια κεικακια θα παραγγειλω κ τελος.μαρια τα μικρα κοριτσακια ειναι κ πιο χαριτωμενα.χαχα .η τοσοδουλα ειναι πολυ ζουζουνι μιλαμε.σας στελνω πολλα φιλια.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Η τετράδα να χαίρεστε τα μωρακια σας που εγιναν 7 μηνών!
με το καλο και πάλι σε όσες βαφτίζουν αύριο!Περιμένουμε νέα!

Δήμητρα μπράβο για το δοντακι!
Τι να κάνουμε για την μικρούλα μου...DNA ειναι αυτο!
Όσο για το μόνη σου μάλλον πιο δύσκολο ειναι ...
αν δεν θες να τρεχεις πας σε ένα μαγαζι και τα κανείς όλα εκει...

Τζένη Ευχαριστ´ω για την μπαλαρίνα μας!

Σήμερα τα πήγα στην παιδικη Χαρά και έκαναν και τα δυο κούνια,αλογακι και τσουληθρα...η Μελίνα βρήκε τους φίλους της ..ο μικρός Χαρά...αύριο θα μου ζητάει κι αυτός!

Απο αύριο καύσωνας...ετοιμαστείτε να βγάλετε μπουτακια έξω και φουσκωστε πισινουλες!
σας αφήνω!

Καληνύχτα!φιλακια πολλα!


markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ τι καλα! ειχα παει με τη μεγαλη σε παρτυ, γυρισαμε και βρηκα τον μικρο να κοιμαται. μια χαρα ηταν, κοιμοταν (μας ειπε ο μπαμπας μας). και τωρα καθεται και παιζει και με κοιταζει με κατι ματαρες που φωναζουν απο μακρυα "σιγα μην κοιμηθωωωωωωω"
θα τον σφαξω τον αντρα μου!!!

τι να πρωτοπω?

λογικα η Αλικη βαφτισε το γατι σημερα ε? να την χαιρεστε Αλικη μου, γερη και τυχερη να ειναι παντα!!!
Ολυμπια, Ζωη, σημερα? αυριο? ουτε που θυμαμαι. Να χαιρεστε και σεις τα μπεμπακια σας.

Μαρακι, για να μη νομιζεις πως εισαι η μονη εχω να σου πω ατακα. δεν θυμαμαι (τι περιεργο!) τι της εκανα της Ευης, καπου κοντραριστηκαμε και μου λεει : "μαλλον θα φυγω απο το σπιτι νωριτερα απο οτι υπολογιζα" 
ρωταω και γω η μανα το 6χρονο "ποτε υπολογιζες δηλαδη?" "αμεσως αφου τελειωσω το σχολειο" μου απανταει.Shocked

Την επομενη μερα που κατι μου ζητουσε και της εφερνα αντιρρηση μου ειπε οτι θα με αφησει και θα εχει για μαμα της ή την δασκαλα της ή τη γυναικα του αδερφου μου.

Ε? Πως τα βλεπεις?
Ωρες ωρες ομως ρε παιδια με κανει να κλαιω βλεποντας ποσο καλο και γλυκο και τρυφερο παιδακι ειναι.
τελειωσε και το σχολειο, πηραμε με μεγαλη υπερηφανια το αναμνηστικο μας, δωσαμε στη δασκαλα μας το δωρακι που της φτιαξαμε, αγκαλιαστηκαμε, φιληθηκαμε, δακρυσαμε και γραφτηκαμε στο δημοτικο!!!

Σημερα βγαλαμε και το εισιτηριο της. Τελειωσαν τα ψεματα. Τριτη βραδυ πεταει για Χανια. Το κοριτσακι μου. Καθε χρονο μου ειναι και πιο δυσκολο να την αποχωριζομαι.Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 14 534787

Ο τυροπιτουλης πλεον στεκεται στο πωπυδακι του αψογα, εχει αρχισει και μπουσουλαει και κανει τις πρωτες του προσπαθειες να σηκωθει. Τρωει τα παντα πολυ ευκολα και φαινεται να του αρεσουν ολα. Αν κοιμοταν κιολας θα ηταν το καλυτερο παιδι. Κοιμαται πολυ λιγο για την ηλικια του. Με εχει εξοντωσει.

Τι αλλο να σας πω?

Αααααα η Μαιρη! Μου εστειλε μηνυμα σημερα. Ειναι καλα, κανει ανακαινιση στο φροντιστηριο και δεν προλαβαινει. Χαιρετισμους και φιλια σε ολες.

τι αλλο? τι αλλο?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δημητραααααααααααα η τοσοδουλα εβγαλε δοντακι??? μπραβο σας!!! Σου εχω στειλει ενα π.μ. πριν καιρο, ουτε θυμαμαι, το ειδες?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις