Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερα!!!

Ειρηνακι μου με το καλο η βαφτιση ευχομαι ολα να ειναι υπεροχα!Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 9664 

Μαρκελλα συγχαρητηρια για το δοντακι!!!Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 612893 

Αντε και τα υπολοιπα 19 ετσι να βγουν!Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 186253

εμεις ξυπνησαμε με μπουκωματακι...
Χθες πηγαμε στο χωριο που ειναι η μικρη!

Χρονια πολλα και απο εδω στη Δαναη!Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 860530 
Αλικακι μου εγω προσωπικα δεν πιεζω κανενα να φαει..αλλα φετος βγηκε εντελως απο τις καμπυλες...και ειπα να πιασουμε τη βαση= 14 κιλα..αλλα και παλι δεν μπορω να την κυνηγαω!
σκεψου οτι της δινω μισο ποτηρι γαλα..Τελικα σε ενα μηνα το πηρε το κιλο ..ανοιξε λιγο η ορεξη αλλα μολις τελειωσουν οι διακοπες δεν ξερω τι θα μεινει!

Σας αφηνω!Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλησπερα κ απο μενα,για 2η μερα η θερμοκρασια στα υψη,ουτε το κατακαλοκαιρο δεν εκανε τετοιο καυσωνα...Σημερα πηγαμε στο τζαμπο κ ειχε πλακα η μικρη που διαλεγε τα παιχνιδια της μονη της,ηθελα εγω να της παρω 1 μινι που ελεγε τραγουδια αυτη πηγε το ματι της σε 1 βιβλιο παλι της μινι με παραμυθια κ το αρπαξε απο το ραφι κ την κουκλα δεν ηθελε να την δει,της παιρνω το βιβλιο κ το αφηνω πισω της ξαναδειχνω την κουκλα γυριζε το κεφαλι της,την παιρνω απο αυτο το ραφι να παμε να δουμε κατι αλλο κλαμματα η μικρη την ξαναγυρναω εκει κ αρπαξε παλι με λαχταρα το βιβλιο ε της το αγορασα τελικα...Παμε πιο κατω να της παρω κατι αλλο εβαλε στο ματι 1 κουδουνιστρα κ την επιασε παλι μονη της ,στο 1 χερι ειχε την κουδουνιστρα κ στο αλλο το βιβλιο...Απο εκει κ μετα οτι κ να της εδειχνα δεν την ενοιαζε τιποτα ειχε κ τα 2 χερακια της γεματα...
Αλικη μου σου ευχομαι κ απο εδω να χαιρεστε την Δαναη σας ,να ειναι γερη κ ευτυχισμενη παντα κ περιτριγυρισμενη απο πολυ πολυ αγαπη...
Μαρκελλα μεγια το καινουριο σας δοντακι κ με το καλο στα υπολοιπα χωρις γκρινιες...
Ειρηνη μου με το καλο να κανετε κ εσεις την βαφτιση σας κ οσο για την πεθερα μην σκας,καλη καρδια...
Μελινομαρια μου σε καταλαβαινω απολυτα με το θεμα των κιλων ,ξερεις οτι κ εγω τα ιδια τραβαω ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια! Τι καλησπέρα δλδ τέτοια ώρα αλλά έχουμε ξεφύγει πλέον με το πρόγραμμα. Μας έπιασε βαρύς ύπνος (τις μικρές κυρίως) το απόγευμα και αργήσαμε να κοιμηθούμε ξανά...
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Μεγάλη η συγκίνηση για τη μανούλα τα γενέθλια του παιδιού της, όσα χρόνια κι αν περάσουν... Το βραδάκι της κάναμε μίνι τουρτίτσα (οκ, ενώσαμε κάτι πάστες γιατί ποιος θα έτρωγε ολόκληρη τούρταWink οι 4 μας και μετά οι ζουζουνίτσες μου έπαιξαν μαζί για πολλή ώρα με γέλια και χαρές... Τι καλά που ήταν! Τραβήξαμε και βίντεο εννοείται αλλά είναι τεράστιο για να το ανεβάσω φέης... Την Κυριακή θα της κάνουμε το κανονικό παρτάκι με παιδάκια και... κανονική τούρτα. Και Δευτέρα ή Τρίτη θα της πάω και μια μικρούλα στον παιδικό που το έχει άχτι. Αυτά τα γενέθλια τα περίμενε μήνες πολλούς, για να φυσήξει το κεράκι στην τούρτα η καημένη. Δώρο δε μας ζήτησε καν και δεν έχουμε προλάβει ακόμα αλλά θα της πάρουμε κάτι...
Στα δικά σας...

Ειρηνάκι με το καλό και η βάφτισή σας! Όλα καλά να πάνε και να το ευχαριστηθείτε!
Μελινομαρία μου εννοείται καταλαβαίνω τι λες! Να μην ανησυχείς, είναι από τη φύση της πολύ αδύνατο κοριτσάκι. Κάτω από 14 κιλά, ε; Αλλά είδα κάτι ποδαράκια καλαμάκια! Σε λίγο θα τη φτάσει και η Δανάη που είναι στα 13,2... Καλά, η νυφούλα σου πάει για τσιλιβιθρόνι και αυτή, ούτε τα 8 δεν έχουμε πατήσει ακόμα...
Μαρκέλλα μου μπράβο για το δοντάκι! Έτσι να τα βγάλετε όλα χωρίς πόνο και γκρίνια! Εμείς... τπτ ακόμη, φαφούτα θα μας μείνει, χαχαχα! Αλλά είπαμε δεν βιάζομαι...
Μαρία μου Κρητικιά έμαθα από τα πεθερικά ότι φυσούσε λιβας στα μέρη εκεί και τους έκαψε χτες και σήμερα... Εδώ στην Αθήνα λίγο καλύτερα σήμερα και έχουν πει ότι θα δροσίσει λιγάκι (το ελπίζω!) Άντε και σε εσάς εκεί να δροσίσει λιγάκι γιατί καλή η θάλασσα αλλά και η ζέστη δεν παλεύεται...!

Αυτά, πάλι πολλά έγραψα, σας φιλώ για να την πέσω τώρα...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Πάει και ο Αύγουστος!

Δροσιάς εδω λιγάκι...κλείσαμε και πόρτες το βράδυ!

Είμαστε όλοι ψιλομπουκωμενοι..χθες βραδυνζαλιζομουν..

Εκανα εξετάσεις αίματος να δω το σίδηρο χωρίς κρέας και γαλα ..είμαι εντός οριων ευτυχώς..

Αλίκη μου ηΜελινα 30 Ιουνίου στη βάφτιση ήταν 12,8 λόγω της ωτιτιδας.Τώρα έφτασε αισίως τα 14.
Καλα θα έχει πλάκα να την κυνηγάμε στην εφηβεία να κάνει δίαιτα...
Αυτα τα μίνι οικογενειακά παρτυειναι τόσο ωραία!
Να τη χαίρεστε και πάλι!Κι εμείς κάναμε και στον παιδικο και στο σπίτι...πιάστηκε και η αδερφη μου με τις τούρτες Και τώρα γίναμε party girls!

Μαρακι το κορίτσι έχει άποψη...ήθελε εκείνα τα παιχνίδια!
Χαχα τη μαιμουδιτσα!

Πολλα φιλια σε όλες !Καλο σκ!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσακια μου
Ειρηνη με το καλο η βαπτιση (αν δεν εγινε ηδη), να τον χαιρεστε τον μικρο!
Αλικη, χρονια πολλα και ευτυχισμενα για την Δαναη!!
Σε ολα καθυστερημενη ειμαι πια με τις ευχες.

Μαρακι κρητικο η κορη σου με τρελαινει σου λεω. Πρεπει να ειναι απιστευτη πονηροφατσα!

Μαρακι σαλονικιο, κλεισατε και πορτες? Εμεις παλι με κλιματιστικο κοιμηθηκαμε. Τωρα σα να εχει λιγο δροσισει (απλα δεν ζεματαει δηλαδη) αλλα και παλι αν σκουπιζεις, σφουγγαριζεις, μαγειρευεις, ξεσκονιζεις.... γινεσαι μουσκεμα. Εμεις πριν δυο-τρεις μηνες (για την κορη μου λεω) κλεισμενα τα 6 (ετη) μολις ειχαμε πιασει τα 18 κιλα. Θα σας πω ποσο εχει φτασει οταν γυρισει μετα απο δυομιση μηνες στο χωριο. Επιστρεφει την Τεταρτη και την περιμενω πως και πως.

Τζενακι, τι σκ@@@ εγινε με το εσπα ρε γμτ? δεν τον πηραν ε? Υπαρχει περισπτωση να σκασουν και αλλες θεσεις η ειναι οριστικο?

Ο μικρος ειναι μια χαρα. Το δοντακι μας ειναι "κοφτερο". Χθες πηγαμε σε μια γιορτη και το ξενυχτησε. Φυγαμε απο κει στη 1.00 και ηταν το καλυτερο παιδι. Αυριο θα βαψουμε και το παιδικο.

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλησπέρα!! Δηλώνω απούσα λόγω τεχνικών προβλημάτων με το κ!@##ίντερνετ!!
Ειρήνη μου με το καλό η βάπτιση!!
Εμείς εδώ παλεύουμε με το μικρό που σηκώνεται κι αλωνίζει. Αφήστε δε που μέσα στα πολλά που λέει είπε και παααα-πού!!! Ε λοιπόν και μαζεύαμε τον πατέρα μου απο τα πατώματα!! Το έχει τραβήξει κ σε βίντεο... Θα το επιδεικνύει σε όλους τους συναδέλφους!!
Αχ, κοντοζυγώνει κ εμάς η βάπτιση! 21/9! Άντε να δούμε τι θα γίνει!!
Εν τω μεταξύ έχω τσαντιστεί κ με τους νονους (η ξαδέρφη του άντρα μου με τον άντρα της που δνε έχουν κάνει ακόμα παιδί) οι οποίοι επειδή αυτός κι η οικογένεια του είναι πολύ θρήσκοι μου επέβαλλαν να πάνε το παιδί μετά τη βάπτιση 3 Κυριακές για κοινωνία!! Κι εγώ πιστεύω στο Θεό αλλά ούτε η δικιά μου μάνα με πήγε κ δεν έπαθα κάτι! Εν πάση περιπτώσει, μου την έδωσε το τελεσίδικο της απόφασης χωρίς να ρωτήσουν εμένα ή τον άντρα μου! Δλδ θα τους έχω τσααααακ να μου εμφανίζονται κάθε Κυριακή για να κάνουν αυτό που ΕΚΕΙΝΟΙ θεωρούν σωστό! Και όχι δυστυχώς δεν ήξερα ότι θα μου γίνουν τόσο στενος κορσές σε τέτοια θέματα...(μου έχουν πει ακόμα να πλύνω τα λαδόπανα στη θάλασσα- Mondieu!!)

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια τι κανετε?Εμεις συνεχιζουμε να ψηνομαστε απο την ζεστη κ ουτε για αστειο να κλεισουμε τις μπαλκονοπορτες απο τωρα ... Η μικρη απο σημερα το πρωι αρχισε να στεκετε μονη της για αρκετα δευτερολεπτα χωρις να πεφτει...Το πρωι εβαζα πλυντηριο κ την ειχα στο κρεβατι της ,την ακουω κ φωναζε α α παω να δω τι κανει κ την βλεπω ορθια στην μεση του κρεβατιου...
Ιωαννα κ εμεις εδω το εχουμε το εθιμο να πηγαινουν τα παιδακια μετα την βαφτιση 3 Κυριακες στην εκκλησια,την πρωτη Κυριακη με τους νονους κ μετα μονο με τους γονεις ,οπως εχουμε κ το εθιμο να πλενουμε τα λαδοπανα στην θαλασσα κ επισης το μωρο σε μια λεκανιτσα κ μετα ριχνουμε το νερο που το ξεπλυναμε στην θαλασσα ,αλλα αυτο ειναι στην κριση κ στα πιστευω του καθε γονιου αν τα κανει η οχι...
Μαρκελλα μου με το καλο να υποδεχτεις την κορη σου στο σπιτακι σας...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα.
Οπως πάντα έχω διαβάσει τα πάντα αλλά πριν μέρες οπότε δε θυμάμαι τίποτα....
Ειχα να ασχοληθω κ λιγο με τα αποτελεσματα του εσπ. αυτες τις μερες. Δυστυχώς δεν μας πήραν ουτε με την έξτρα επιδότηση. Έχω λίγο τα νεύρα μου αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι πλέον. Πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα για να δούμε αν θα υπάρξουν και άλλες θέσεις και να δούμε που θα τον στείλω. Δε γίνεται να μην πάει σχολείο φέτος. Ηδη πήραμε καινούργια τσάντα και έχει αρχίσει να το αναφέρει. Πηρανε τον γειτονα/φίλο στον παιδικό σταθμό που πήγαιναν πέρσι και πώς θα του πω ότι εκείνος δεν θα πάει στον ίδιο; ;;
Ουφ... Καλά ήταν που δεν δούλεψα φέτος αλλά να τα αποτελέσματα χωρίς ένσημα. Τεσπα ας μην γκρινιάζω. Κατι θα γινει κ με μας. Ελπίζω μόνο να βρω κενο σε κανένα του Δήμου εδώ κοντά.
Αυτα τα νεα μας

Αααα έκανα επιτέλους γλυκό για τα δοντάκια και θα κάνω και περπατοπιτα μιας και κάνει ενα δυο βηματακια

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι σ' ευχαριστω.

Τζενη τα διαβασα τα νεα σου στο θεμα με το εσπα. Πρεπει να κανεις κατι να μπει το παιδι. Τωρα θα μου πεις τι????? και θα εχεις και δικιο.

Τι ειναι η περπατοπιτα? Κανει βηματακια μονος του εννοεις? Χωρις στηριγμα?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι καλέ. Μη φανταστείτε, 1-2 και τσουπ πέφτει ή πιάνεται από κάπου. Ετσι εκανε και ο μεγάλος όταν ήταν 10 μηνών και στα πρώτα γενέθλια έτρεχε κανονικότατα. Εν τω μεταξύ σκαλίζει πιάνει αρπάζει οοοοτι μα οοοτι βρει. Για τον μεγαλο ειχα ξοδεψει πανω απο 100 ευρω για διαφορες ασφαλειες τις οποιες ομως κατεστρεψε. Τωρα σκέφτομαι να πάρω παλι προστατευτικο για ηλ.κουζινα ή να πάρω πορτακι για την κουζίνα να μην μπαίνει καθολου; εχω και τον μεγάλο που θα την ανοίγει την πορτουλα στανταρ... αχ παλιοεσπα. Αυριο θα ξεκινουσε σχολείο αλλά τώρα στην αναμονή

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα απο άρρωστημανουλα!

Ανέβασα και πυρετο!!!
Τα νεύρα μου...

Καταρχήν Τζενακι μου μπράβο σας για τ αβηματακια!
Και εμείς έτσι κάνει ένα ή δυο και πέφτει ή πιάνεται αλλα περπατοπιτα θα κάνω όταν το πάρει απόφαση.
Μαρκελλα ειναι ένα γλυκο που φτιαχνεις όταν περπατήσει το μωρο και το βάζεις να πατήσει επάνω συμβολικά..κάτι τέτοιο!
Εγώ Στη Μελίνα ένα κεικ είχα φτιάξει όταν έντεκα μηνών έκανε 10 βήματα μαζεμένα..

Κρίμα για το ΕΣΠΑ..εμείς το γλιτώσαμε φέτος...Μακάρι να βολευτειτεκαπως..

Κι εδω το έχουν το έθιμο μετα νερα της βαφτισης αλλα δεν είμαστε πολυ φανατικοι..

Σας αφήνω γιατί είμαι χάλια..
Ειρήνη να σο ζήσει ο Αντωνης!

Φιλακια!


eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις μια χαρα.η βαφτιση πηγε καλα αν και ο αντωνακης μου εκλαψε απο την ωρα που μπηκε στην κολυμπηθρα και ηρεμησε οταν μπηκαμε στο αυτοκινητο να φυγουμε απο την εκκλησια.κι εμεις θα τον παμε 3 κυριακες για κοινωνια.την μια με τον νονο και τις υπολοιπες μονοι μας.ηδη εχω μαζεψει τα νερα απο τα ρουχα και λαδοπανα που ξεπλυνα και αυριο που θα τον κανω μπανιο θα μαζεψω και εκεινα τα νερα και θα τα παω ολα μαζι στην εκκλησια.ο καθενας ομως κανει ο,τι νομιζει.

μαμαμελι περαστικα σου.

τζενη χωρις εσπα δεν τον παιρνουν σε καποιο σταθμο του δημου?ή μονο με εσπα τον εχεις γραψει?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα

Την εκανα τη χαζομαρα μου ειρήνη και δεν τον εγραψα στου δημου φέτος. Σιχαθηκα τοση χαρτουρα τρεις την ωρα. Τους εγραψα στου εσπα και στης εργατικης εστιας οπου πηραν μονο τον μικρο και εμεινα ξεκρεμαστη με τον μεγαλο. Θελω νσ πιστεύω οτι θα μείνουν καποιες κενες θεσεις στου δημου κ θα μπορεσει να παει εκει

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λιγο δυσκολο να μεινουν κενες θεσεις στου δημου.δεν θελω να σε απογοτευσω αλλα συνηθως γινεται χαμος και εχουμε και περισσοτερα παιδια στηνταξη απ`οσα θα επρεπε κανονικα

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρες και από εμάς..Smile 
Διαβάζω όσο προλαβαίνω τα νέα σας,αλλά τρέχω λιγάκι κ όταν λέω να απαντήσω κάτι γίνεται.
Τζένη μακάρι να πάρουν τον μεγάλο σου στου δήμου.Ειρήνη να σου ζήσει,καλοφώτιστος και από εδώ.Γερός και τυχερός.
Μαρκέλλα κ ΜΑρία συντοπίτισσα,ταραξίες τα παλικαράκια σας ε?Κουράγιο να κυνηγάτε!
Μαρία Κρήτη έχει άποψη η μπέμπα στα παιχνίδια,αμ πως!
Δεν θυμάμαι πολλά αλλά βρε κορίτσια σόρρυ!
Εμείς είμαστε μια χαρά,κυνηγάω κ εγώ όπως κ εσείς!Η Άρτεμις μου υπερκινητική κ δεν σταματάει ποτέ,παρα μόνο από νύστα,μαμ κ' άλλαγμα.Κάνει βηματάκια μαζί μου κ κανα δυο μόνη της,πάει συνέχεια από έπιπλο σε έπιπλο,στα κοντά περπατόπιτα κ εγώ.
Είμαστε 78εκ κ 9600,δεν μπορώ να πω πως τρώει πολύ,μια κ βγάζουμε το 7 κ 8 δόντι,αλλά νορμάλ,μόνο στα φρούτα μου βγάζει το λάδι!
Επίσης άρχισε να μασάει κ μόνη της μπισκοτάκια,μπανάνα κτλ κ να μου ζητά όταν τρώω κάτι στο χέρι να το δοκιμάσει.Από ομιλία άλλο τίποτα,η παιδιατρος κυριολεκτικά χάζεψε ακούγοντας την!Πολύ κουκουβάγια είμαι,ε?Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 328109 
Ετοιμαζόμαστε και για την βάφτιση μας την Κυριακή που έρχεται,ελπίζω να είναι καλός ο καιρός!
Οι σχέσεις με τα πεθερικά βελτιώθηκαν,για να μην πολυλογώ,μετά από κίνηση μου δείχνουν εμπρακτο ενδιαφέρον για το παιδί κ θα έρθουν στην βάφτιση.Με τον άντρα μου επίσης κάπως καλύτερα,θα δούμε στο μέλλον..Αυτά στα γρήγορα κ όσο σύντομα γινόταν,να είστε όλες κ όλοι καλα,φιλιά!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρηνη να σας ζησει ο Αντωνης!!!! Γερος να ειναι παντα, δυνατος, καλοτυχος και ευτυχισμενος.

Τζενη, μακαρι ρε κοριτσι. Αν και μου φαινεται και μενα δυσκολο να εχουν μεινει κενες θεσεις. Το ευχομαι ολοψυχα φυσικα.

Φωτεινηηηηηηηη αλοχα, σε χασαμε. Η κορη σου θα μας βγει γλωσσοκοπανα ε? Η χαρα της μανουλας. Χαιρομαι που εξομαλυνθηκε η κατασταση με πεθερικα και συζυγο, ιδιως για το καλο του παιδιου. Αν και ειμαι σιγουρη πως με τετοια μανουλα θα ειναι ενα χαρουμενο παιδι ετσι κι αλλιως. Παρολα αυτα ειναι καλο να εχει επαφες με τον μπαμπα και τους παππουδες. Μπραβο σας και με το καλο και η δικη σας βαπτιση.

Κλεοπατρα ακουει? Ειπαμε να πας διακοπες, εσυ ξεχασες να γυρισεις. Χρονια πολλα για χθες.

Μαμαμελι περαστικα σου!!

Εμεις βαφουμε, ετοιμαζουμε το δωματιο για την αφιξη της μικρης μας πριγκηπισσας, που πλεον θα ειναι ενα "πρωτακι". Σημερα εχουμε εμβολιο και μετρησεις. Ειμαι περιεργη γιατι μου φαινεται οτι εχει βαρυνει ο τυροπιτουλης. Αυτα. Φιλια σε ολες.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια γεια σας κ απο μένα ... Με εχει πιάσει η μέση μου με την μικρη που θέλει συνέχεια να ειναι όρθια κ σκυβω για να την κρατάω ... Μπράβο στα μωράκια που άρχισαν να κάνουν βηματακια εμάς η δικια μας ακόμα δεν μπορει ... Ειρήνη να σας ζήσει το νεοφωτιστο κ πάντα να ειναι ευτυχισμένο ... Τζενη κρίμα που δεν πήραν τον μεγάλο στον παιδικό κ μακάρι κάτι να αλλάξει στο τέλος κ να βρεθεί μια θέση ... Φωτεινη με το καλο να κάνετε κ εσείς την βάφτιση σας...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mαρκέλλα μου,αλόχα, με συγκίνησες με τα καλά σου λόγια,είμαι κ ευαίσθητη λιγουλάκι μαμώτο!Με το καλό να σου έρθει η κούκλα σου!Φούσκωσε ο τυροπιτούλης ε?Αντρακλας!Ταμαμ για την νταρντάνα μου χεεχεε!Γλωσσοκοπάνα δεν λες τίποτα!
Μαρία,ευχαριστώ για τις ευχές.Κάθε παιδάκι με τους ρυθμούς του!Εγώ πχ 18 μηνών περπάτησα!Α,μετράω κ περίπου 9 κιλά μείον,πεινάω λιγάκι που κ που αλλά με το κυνήγι το ξεχνάω.
Κλεοπατρα χρόνια πολλά!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kοριτσάκια μου!!!! Τι κάνετε?

Μου λείψατε, αλλά μια οι διακοπές μια οι εντατικές προετοιμασίες της γαμοβάφτισης, δεν έχω προλάβει να γράψω!!!

Καταρχήν, καλοφώτιστα τα αγοράκια σας Μελινομαρία και Ειρήνη και Τζένη, χρόνια πολλά στις Μαρίες για το 15Αύγουστο, χρόνια πολλά στη Δανάη... Σίγουρα κάποια θάχω ξεχάσει συγχωρήστε με, αλλά το μυαλό μου έχει γίνει πουρές αυτές τις μέρες!!!

Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σας, αλλά δεν γιόρταζα χθες. 1/9 γιορτάζουν πολλά περίεργα ονόματα που δεν έχουν κάποιον άγιο να αντιστοιχούν, και κάπου γράφουν και το δικό μου. Ωστόσο, εγώ γιορτάζω κανονικά 19 Οκτωβρίου που είναι της Οσίας Κλεοπάτρας.

Φωτεινή μαζί βαφτίζουμε, άντε με το καλό!

Στα δικά μου τώρα, εγώ διακόπευα απο τις 26 Ιουλίου μέχρι τις 25 Αυγούστου, με ένα μικρό διάλειμμα που γύρισα Αθήνα και δούλεψα 12-14 Αυγούστου. Δεν μπορώ να πω, ξεκουράστηκα, πέρασα πολύ χρόνο με τον μπεμπάκο μου, απλά ήμουνα συνέχεια τριγυρισμένη απο γονείς στην αρχή και μετά απο γονείς και πεθερικά και ο άντρας μου ήταν μαζί μου μόνο μια βδομάδα... Καλά ήταν αλλά ελπίζω του χρόνου καλύτερα.

Βγάλαμε και δοντάκι(το πρώτο μας) !!!, πριν 4-5 μέρες το ανακαλύψαμε!! Γλυκό δεν έφτιαξα η μουλάρα, αγόρασε η μαμά μου απέξω μια τούρτα, θα φτιάξω όμως κάποια στιγμή.

Τρέχω για τις προετοιμασίες, είμαι σε καλό δρόμο, τα μόνα που δεν έχω καταλήξει είναι το χτένισμα (έχω πάλι δοκιμαστικό αύριο με την κομμώτρια) και τα τραγούδια για το γάμο γιατί δεν έχουμε προλάβει να τα πολυκουβεντιάσουμε με τον άντρα μου (και την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τον dj).

Μετά τη γαμοβάφτιση, μας ενέκριναν και των δυο μας απ τη δουλειά γαμο-άδεια (5 εργάσιμες!!!) και θα πάμε 5 μέρες στην Κωνσταντινούπολη οι δυο μας. Το οποίο θα είναι σούπερ, το ήθελα πολύ, αλλά απ την άλλη νιώθω τύψεις που θα αφήσω το μωρό μου μόνο του. Και κυρίως φοβάμαι μην πάθει κανένα άγχος αποχωρισμού, κανένα ψυχολογικό και τέτοια και νομίζει οτι το εγκαταλείψαμε.
Απ την άλλη, εντάξει, δε θα το αφήσω σε άσχετους, στους γονείς μου θα είναι, οι οποίοι έτσι κι αλλιώς το κρατάνε κάθε μέρα όσο είμαι στη δουλειά, οπότε είναι απόλυτα εξοικειωμένος μαζί τους και με το σπίτι τους. Η άλλη εναλλακτική θα ήταν να πάμε κάπου οι τρεις μας εδώ σε καμιά θάλασσα, αλλά αυτό το έκανα εγώ ειδικά με το μωρό έναν ολόκληρο μήνα το καλοκαίρι, ενώ το να πάμε με τον άντρα μου στο εξωτερικό δεν έχουμε εύκολα την ευκαιρία...
Αχ, με βλέπω να πηγαίνω και να με τρώνε οι τύψεις...

Είχαμε και διάφορα επεισόδια με το όνομα, τα οποία θα σας αναλύσω σε άλλο post, περάσαμε απο διάφορες φάσεις (με τελευταία φάση το να είμαστε τελείως ψυχραμένοι την προηγούμενη εβδομάδα, δυο βδομάδες πριν τη γαμο-βάφτιση) και τελικά θα τον πούμε Δημήτρη-Αχιλλέα και τώρα είμαστε ΟΚ.

Αυτά βρε κορίτσια, κάτι άλλο δε θυμάμαι τώρα!
Άμα τελειώσουμε με το καλό με τη γαμοβάφτιση, υπόσχομαι να μην έχω τόσες απουσίες, θα είμαι παρούσα σε τακτική βάση πλέον!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτεινή μου, λέω ότι σκέφτομαι και ότι πιστεύω. Λες βρε να συμπεθερέψουμε? Σούπερ!!

Κλεοπάτρα, καλώς επέστρεψες. Ειμαι σίγουρη οτι στις 19 Οκτωβρίου δεν θα το θυμηθώ. Ελπίζω να θυμηθείς εσύ τότε οτι σε θυμήθηκα αν και λανθασμένα. Razz  Έφτασε ο καιρος ε? Άντε όλα με το καλό να γίνουν. Το ταξίδάκι θα είναι τέλειο, εκτός αν σε φάνε η έννοια και οι τύψεις. Θέλω και γω να το κάνω αυτό το ταξίδι κάποια στιγμή. Μη νοιώθεις άσχημα. Δεν είναι καθόλου κακό να περάσετε λίγες μέρες μόνοι σας με τον άντρα σου. Και μην ακούω χαζομάρες για άγχη αποχωρισμού και αισθήματα εγκατάλειψης. Μια χαρά θα περάσει το μωρό με τους παππούδες. Εξάλλου όπως λες είναι συνέχεια μαζί τους. Ζει μαζί τους, γνωρίζει την παρουσία τους. Το μωρό λοιπόν θα είναι σίγουρα μια χαρά και εσύ θα προσπαθήσεις να χαλαρώσεις και να περάσεις τέλεια. Και όταν θα σμίξετε ξανά μετά από μόλις 5 μέρες σου επιτρέπω να πέσεις με τα μούτρα πάνω του. άντε, με το καλό και μη σκέφτεσαι αρνητικά.

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάρες μου καλησπέρα, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ-ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 868444 Αρχίσανε οι βροχές και η δροσιά σε μας! Να ευχηθώ στην Ειρήνη να χαίρεται τον νεοφώτιστο και να τον δει όπως το επιθυμεί, με υγεία πάνω απ'όλα!Μελινομαρία μου περαστικά και καλό κουράγιο με το 8ωρο!Μαρκέλλα με γεια το δοντάκι, να σου δώσω διεύθυνση να μας στείλεις κομμάτι από το δοντογλυκό (η και ολόκληρο,δε με χαλάει) ... pig pig pig (με τόσα γλυκά που έχω πλακώσει τελευταία θα χάσω τα δικά μου δόντια στο τέλος!) (και μια που είπαμε για γλυκό να πω δύο πράγματα...Συμπεθέρα Τζένη, φανταστικονόστιμα τα καλούδια σου και με σούπερ βοηθό!!!!Φωτεινούλα μου τελικά κατέληξες τι θα έχει στη βάφτιση?) Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 654316 Εμείς έχουμε αύριο γιατρό, έχω αγχωθεί για το βάρος λίγο γιατί τον Αύγουστο βγήκαμε εκτός προγράμματος με το φαγητό,επειδή λείπαμε και έτρωγε στήθος και επειδή μάλλον λόγω δοντιών της κόπηκε η όρεξη και δε μου έτρωγε πολύ καλά σούπες και φρούτα.Να δούμε τι θα δούμε! Ερώτηση: Ψάρια δίνετε?Εμένα η γιατρός μου είπε να αρχίσω να δίνω,πάω στον ψαρά και μου λέει ότι επειδή θηλάζω ακόμα δεν κάνει να της δώσω μην κάνει αντίδραση με το γάλα!Και με έβαλε σε σκέψεις!Επίσης από γιαουρτάκι τι δίνετε?
Στα δικά μου, να σας καυχηθώ λίγο, έκανα εργασία στο μάθημα που είμαι γραμμένη και πήρα 10/10!!!!!Δεν το περίμενα και χάρηκα πολύ και μου έδωσε την δύναμη να συνεχίσω και μάλιστα γράφτηκα σε άλλα 7 μαθήματα για τους επόμενους 2 μήνες (να δω τι θα προλάβω βέβαια) αλλά λέω,μια που δεν δουλεύω και δεν κοιμάμαι το βράδυ με τη μικρή να ξυπνάει κάθε μια-2 ώρες,ε ας εμπλουτίσω τις γνώσεις μου και την ακαδημαϊκή μου μόρφωση!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 804467 Αυτά τα ολίγα από μας,θα μπω και αύριο με το καλό γιατί τώρα κλέβω ίντερνετ από τον γείτοαν γιατί είμαι στης μαμάς μου (εδώ κοιμόμαστε τελευταία,επειδή ο άντρας μου έπιασε δουλειά δίπλα και βολεύει πιο πολύ και άντε να βγάλω την παρένθεση και ν σας το πω κι αυτό....Ο άντρας μου που λέτε επειδή αγανάκτησε με την έλλειψη δουλειάς στη μάντρα,ξεκίνησε να δουλεύει νύχτα σε μαγαζί όπου παίζουνε χαρτιά κλπ και τέλος πάντων βγάζει ένα μεροκάματο.Το θέμα είναι ότι είναι παράνομο και ότι είναι και νύχτα και εχω αγχωθεί λίγο αλλά τα έχουμε συζητήσει και τον στηρίζω. Κλείνω εδώ γιατί ξεκίνησα να γράψω λίγα και σας έπρηξα με τα δικά μου αλλά ήθελα να τα πω κάπου γιατί έχω να πάω για καφέ με φίλη κοντά ένα μήνα. Σας ευχαριστώ για την παρεούλα και σας εύχομαι μια πολύ πολύ καλη-νύχτα!!!!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 377361 Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 38 850933 

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε μα βρε Χριστίνα δυο βηματα πιο περα μενεις που λεει ο λογος και ενα τσουπ δεν εκανες στα μερη μας. Τι γλυκά τι αλμυρα τι ντικαφ απ όλα εχουμε.... μας χανεται τα πρωινα... ξεκιναμε προσαρμογη στον παιδικο μεθαυριο. Και μιλαω για το μωρο οχι για τον μεγάλο

Κλεοπατρα με το καλο η γαμοβαφτιση. Φωτεινη επισης

Μαμαμελι περαστικα σου

Μαρκελλα καλως να την δεχτείς

Αααα κ ψαρι μετα το χρονο ξερω εγω
Αυτα. Φιλακια πολλα

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χάνετε εννοουσα...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα

κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες σας.

κλεοπατρα ας μου κρατουσε κι εμενα η πεθερα μου τον μικρο για 5 μερες και θα εφευγα με τον αντρα μου και τον στρατο διακοπες.τυψεις δεν εχω.ξεκουραση την χρειαζομαστε ολοι μας και να μεινουμε λιγο με τον αντρα μας.αν η μαμα μου δεν ηταν εγχειρισμενη θα τον κρατουσε ανετα τον μικρο.τελοσπαντων.με το καλο η γαμοβαφτιση

φωτεινη με το καλο κι εσενα η βαφτιση.ευτυχως που αποκατασταθηκαν οι σχεσεις με πεθερικα και μπαμπα.

χριστινα ειναι αναλογα στην παιδιατρο.εμεις ξεκιναμε ψαρι μετα τον χρονο.αλλοι παιδιατροι ξεκινανε πριν.οπως και το αυγο.εμεις μετα το χρονο.

τζενη κριμα που δεν πηραν τον μεγαλο.τουλαχιστον θα φευγει ο ενας απο τους δυο απο το σπιτι.

εμεις μαλλον βγαζουμε το 8ο δοντακι.....

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!! Τι κάνετε μανούλες και ζουζουνάκια; Ελπίζω όλοι καλά! Εγώ ήμουν πολύ κουρασμένη τις προηγούμενες μέρες και δεν μπήκα... Είχα και ένα φοβερό πονοκέφαλο, πονάκια που θύμιζαν τα πονάκια περιόδου - λέτε να με επισκεφτεί σύντομα; κοντεύουμε τους 10 μήνες σιγά-σιγά και στη Δανάη είχε έρθει στους 10,5 μήνες - και ζαλάδες και όλα τα συναφή... πφφφ! Υποθέτω κούραση από το πάρτυ της Κυριακής - πήγε καλά και περάσαμε όμορφα (ευχαριστώ και για τις ευχές) - σε συνδυασμό με κανένα κρυωματάκι... Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα γιατί σήμερα στο τσακ ήμουν να χαπακωθώ, εγώ που ντεπόν πήρα μόνο για να γεννήσω και είχα 2 χρόνια να πάρω! Η Δανάη ξεκίνησε παιδικό με πολλή χαρά - τέτοιο ενθουσιασμό πια τι να πω! Αν και εγώ έχω τσαντιστεί λίγο με τον παιδικό, γιατί άλλαξε διεύθυνση και τώρα μάθαμε ότι ανέβασαν λίγο τις τιμές, έλεος... Τους κάναμε παράπονο γιατί είχαν υποσχεθεί ότι δε θα άλλαζε κάτι για εμάς τους παλιούς, και καλά μας κάνουν μια μικρή έκπτωση. Και πάλι όμως θα δίνουμε παραπάνω!

Ειρήνη να σου ζήσει ο μικρός, καλοφώτιστος!!! Δεν πειράζει που έκλαψε, μετά ήταν κύριος! Wink 
Φωτεινή πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Είναι σημαντικό να διατηρείτε καλές σχέσεις, έστω για χάρη του παιδιού!
Μελινομαρία μου περαστικά σου βρε κορίτσι! Πώς την έπαθες έτσι; Ελπίζω τώρα που γράφω να είσαι ήδη καλύτερα!
Μαρία μου από εδώ και πέρα, χωρίς να θέλω να σε πανικοβάλλω, αλλά θα πρέπει να δυναμώσεις τη μέση σου! Ξεκινάει μια πολύ δύσκολη περίοδος, μέχρι να μάθει να περπατάει μόνη της πολύ άνετα θα πρέπει να είστε μονίμως από πίσω της!
Τζενάκι κρίμα ρε κορίτσι να πάρουν το μικρό και να μην πάρουν το μεγάλο! Εύχομαι να γίνει το θαύμα να βρεθεί θέση και για το μεγάλο! Απορία, δεν πληρούσατε τις προϋποθέσεις ένταξης μέσω ΕΣΠΑ; Γιατί είχα διαβάσει ότι όσα παιδιά της πληρούσαν θα τα έπαιρναν όλα! Τι έγινε τελικά; Πάντως το μικρό τον στέλνεις από τώρα; Είναι ο πρώτος της ομάδας αν δεν κάνω λάθος, σωστά; Άντε και καλή προσαρμογή χωρίς πολλά κλάματα!
Μαρκέλλα δε θυμάμαι αν σου το είπα, αλλά μπράβο για το δοντάκι, με το καλό και τα υπόλοιπα! Μη μου πεις να ψάξω πίσω να βρω αν σου το έγραψα, νυστάζω! Χαχα!
Χριστινάκι κι εμείς μετά το χρόνο αβγό και ψάρι. Είμαι περίεργη να δω αν θα τα τρώει γιατί η Δανάη ούτε να τα φτύσει τότε! Αλήθεια, τι είπε ο γιατρός; Από βάρος καλά; Εγώ τη ζυγίζω στα 7,9 ακόμα πάντως...
Κλεοπάτρα μου πού είσαι βρε! Συμφωνώ να πάτε!!! Εφόσον έχεις άτομο να σου κρατήσει το μωρό είναι πολύ σημαντικό. Κι εγώ βέβαια ένα κόλλημα θα το είχα, όχι από τύψεις αλλά θα μου έλειπε και θα είχα αγωνία αν με έψαχνε γιατί είναι πολύ κολλημένη πάνω μου. Αλλά να ξέρεις ότι τέτοιες ευκαιρίες παρουσιάζονται εξαιρετικά σπάνια...

Άντε να σας καληνυχτίσω γιατί αύριο με περιμένει πρωινό ξύπνημα και σίγουρα δε θα ανοίγει το μάτι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις