Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

101ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 9:47 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και ομως ντονα δεν ξερουν τιποτα... μεχρι να μαζεψω τα κομματια μου και να ειμαι σιγουρη για οτι γινει δεν θελωνα τους στεναχωρησω με τιποτα.. σε ολους τους εξω φοραω το ψευτικο χαμογελο μου ... μονο η κουμπαρα μου ξερει τι γινετε..

102ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 9:52 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αμαν βρε νανα μου ! μας στεναχωρησες !

εχεις σκεφτει τι ειναι αυτο που του βγαζει αυτη την αναγκη να υπερασπιζεται τους γονεις με αυτον το τροπο? θελω να πω τον στηριζουν οικονομικα ? σας εδωσαν περιουσια?

103ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 9:56 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:ειχαμε να μαλωσουμε 12 ολοκληρες μερες..
μεσα μου ειλικρινα ειχα την ελπιδα οτι κατι εχει αρχισει να γινετε.. κατι εχει αρχισει και καταλαβαινει... σημερα ομως ακουσα αυτο που ποτε καμια μανα δεν εχει ακουσει ποτε πιστευω.. να μην το πολυλογω η συζυτηση μας ξεκινησε με το καλο παλι για την πεθερα μου. να παμε στο χωριο και να αφησουμε το μωρο εκει για να βγουμε.. τον λεω οτι δεν αισθανομαι ακομα ετοιμη να αφησω καπου το μωρο και να φυγω ειτε στη μανα σου ειτε στη δικια μου.. δεν θα περασω καλα και το ξερω.. ηταν η αφορμη του.. το κλικ για να ριξει οτι μαζευε τοσο καιρο... που δεν εθιξα και δεν ειπα τιποτα για την μανα του.. αρχισε λεγοντας μου οτι η μανα μου ειναι αγια, οτι το καλυτερο για μενα ειναι να την μοιασω, και να παροτρινω και την μανα μου να την μοιασει.. οτι ειναι πεντακαθαρη ενω η δικια μου επειδη εχουμε σκυλακι σπιτι ειναι βρωμιαρα.. και πολλα πολλα αλλα.. προσπαθουσα να μην χασω τον ελγχο καιχασω το παιχνιδι και να ειμαι ηρεμη.. οσπου γυρναει και μου λεει οτι ετσι οπως τα παμε δεν θα αντεξουμε πολυ. και τον λεω και καλο ειναι για το παιδι εφοσον το καταλαβες και εσυ να κανουμε κατι για αυτο ας χωρισουμε..και με λεει αν χωρισουμε ομως ξεχνα το παιδι. και τον λεω ποιος στα λεει αυτα? εχεισ ακουσει πολλες φορες να πηγενει το μωρο στο πατερα? τι ειμαι ναρκωμανης πρεζονι η π@@@να?? και μου λεει ΑΜΑ ΛΑΔΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ... Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ...  τον κοιτουσα για κανα λεπτο με μισος δεν ακουγα τι μου ελεγε.. το μονο που ηθελα ειναι να γινει κατι και να εξαφανιστει απο μπροστα μου.. λεγετε τετοιο πραμα? δηλαδη τι εχει πεχτει? τι προσπαθουν να καταφερουν? να με παρουν το παιδι? κοντευω να φουνταρω απο κεινη την ωρα εχω συνεχεια ταχυπαλμιες και η ανασα μου ειναι λες και τρεχω ωρες λαχανιασμα.. δεν  μπορω να πιστεψω οτι ο ανδρας μου εχει μεταλαχτει σε ενα τερας!! θελω να σηκωθω να φυγω ομως φοβαμαι .. θα ειναι εγκαταλειψη στεγης και αντε να με πιστεψουν οτι δεν περναγα ολα αυτα.. εχουν σχεδιο κοριτσια... απο τοτε που γεννησα κατι ελεγε μεσα μου.. οτι αυτη (πεθερα) αν μπορουσε θα μου το επερνε το παιδι.. και σημερα εσκασε η βοβμα.. δεν ειναι δυνατον ειναι αδιανοητο να σκεφτηκε μονος του ενας 24 χρονον τετοιο πραμα... δεν γινετε να συμβενουν αυτα!!
αχαχαχαχ καλόοοοοο. Το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις? Σιγά ρε μεγιστάνα.......... Λοιπόν δεν υπάρχει αυτό που λεει κοριτσάκι μου και να θες πας σε έναν φορέα που προστατεύει τις μητέρες με τα παιδιά τους και σου ένε ακριβώς τι πρέπει να κάνεις. Το παιδί δεν το χάνεις και με την καμία. Κόιτα κάτι άντρες που τα βάζουν.......Σε έχουν βρει μικρή και το παίζουν μάγκες. μην μασας καθόλου. Τρελαινομαι.......................

104ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 9:57 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μας αγορασαν τα ηλεκρτικα μας και το καροτσι του μωρου.. και σημερα εμαθα οτι τσονταραν και στα εξοδα της γεννας.... δεν ειναι ουτε αξιος να πηρωσει για την γεννα του παιδου του.. ειλικρινα κοριτσια μα το θεο δεν ειπα τιποτα δεν την ειπα τιποτα ουτε την εβρισα ουτε την εθιξα.. εχουν γινει πολλα περιστατικα αλλα ειχαμε καλμαρει ολοι.. τι εγινε ξαφνικα? τον βαζει λογια? και αυτο γιατι τι τους εχω κανει πια? τι θελουν απο τη ζωη μου?

105ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 9:59 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχαχαχαχ καλόοοοοο. Το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις? Σιγά ρε μεγιστάνα.......... Λοιπόν δεν υπάρχει αυτό που λεει κοριτσάκι μου και να θες πας σε έναν φορέα που προστατεύει τις μητέρες με τα παιδιά τους και σου ένε ακριβώς τι πρέπει να κάνεις. Το παιδί δεν το χάνεις και με την καμία. Κόιτα κάτι άντρες που τα βάζουν.......Σε έχουν βρει μικρή και το παίζουν μάγκες. μην μασας καθόλου. Τρελαινομαι.......................


αχ εντε μου τι να κανω?? εχω αγανακτησει πια? μα να λαδωσει με λεφτα μανας του για να με παρουν το παιδι μου?? το δικο μου το παιδι?? τι να την κανω? να την δειρω ? τον βαζει λογια τι???

106ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:03 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ είστε και οι δυο πολύ μικροί, μπορεί να μου πεις ότι εισαστε ώριμοι για την ηλικια σας, ότι έχετε ένα παιδί ενώ οι συνομηλικοι σας πίνουν καφέδες όλη μέρα, αλλά στην πραγματικότητα είστε μικροί και τα γεγονότα σας ξεπερνάνε.
Νομίζω πρέπει να μιλήσεις στη μαμά σου

107ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:06 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και τι να την πω? οτι ο γαμπρος μου με βριζει, δεν με σεβεται, σας λεει βρομιαριδες, οτι απειλη να με παρει το μωρο τι?? πως λεγοντε αυτα? θα τρελαθει απο την στεναχωρια της.. δεν μπορω να το κανω αυτο.. δεν θελω να στεναχωρησω την μονη γυναικα που ειναι διπλα μου σαν μανα και σαν κολλητη 22 χρονια.. δεν μπορω...

108ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:11 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω θα σε συμβουλευα να μιλησεις με τους γονεις σου επιλεγοντας τι και πως θα το πεις αρχικα δηλ τι εννοω μην τους πεις για παραδειγμα οτι ο αντρας σου τους ειπε βρωμιαρηδες. Αυτο απλα θα τους εξαγριωσει.Πεσ οτι δεν τα πατε καλα και οτι χρειαζεσαι τη βοηθεια τους .

Η αληθεια ειναι οτι συμφωνω απολυτα με την Catty για το θεμα της ηλικιας αλλα εφοσον επιλεγεις να κανεις οικογενεια εκει δεν εχει πυσωγυρισματα

109ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:14 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να μπορέσεις! Αφού αυτος ακουμπά στη μανα του, ακουμπά και εσύ στη δικιά σου. Θα της πεις "μαμά εσύ με ξέρεις καλύτερα από τιν καθενα γιαυτό και μαλλον θα εχεις καταλάβει ότι δεν περνάω καλα στο γάμο μου και αυτό με στεναχωρεί" από εκεί και πέρα η μανα σου θα σε ακουσει και θα σε συμβουλεύσει και εσύ θα ανακουφιστεις.
Δηλαδή πως θα γίνει; αφού έχετε και καλές σχέσεις θα είναι εύκολο. Αύριο μεθαύριο θα στηρίζουμε εμείς τις κόρες μας τι θα πει να μην τη στεναχωρησω;

110ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:18 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:και τι να την πω? οτι ο γαμπρος μου με βριζει, δεν με σεβεται, σας λεει βρομιαριδες, οτι απειλη να με παρει το μωρο τι?? πως λεγοντε αυτα? θα τρελαθει απο την στεναχωρια της.. δεν μπορω να το κανω αυτο.. δεν θελω να στεναχωρησω την μονη γυναικα που ειναι διπλα μου σαν μανα και σαν κολλητη 22 χρονια.. δεν μπορω...





κοπελα μου λυπαμε πολυ πολυ για αυτο που περνας.σκεφτομε τοση ωρα τι να σου πω!!!!οπως σου ειπε και η κοπελα πιο πανω μιλα με τους  γονεις σου πρεπει να εχεις βοηθεια για να νιωσεις και εσυ δυνατη και να καταλαβει και ο αντρας σου και η πεθερα οτι δεν εισαι μονη...οσο δεν γινετε κατι ετσι θα συνεχιζουν οι καυγαδες.λες οτι δεν θελεις να στενοχωρισεις τη μαμα σου σκεψου ομως αν [ποτε να μην γινει ]στη θεση σου ηταν η κορη σου? θα σου αρεσε να περνουσε ολο αυτο μονη της?

111ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:29 am

lou0410


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nanakaboubou,πολυ με στεναχωρουν αυτα που διαβαζω απο ενα κοριτσι σχεδον συνομηλικο μου(ειμαι 19 χρονων βεβαια χωρις παιδακι)..το πρωτο που εχω να σου πω ειναι οτι δεν σεβεσαι το εαυτο σου,δεν μπορεις να αφηνεις τον οποιονδηποτε να σε μειωνει και να σου φερεται κατ' αυτον τον τροπο ακομα και αν ειναι ο πατερας του παιδιου σου..δευτερον,δεν σεβεσαι τους γονεις σου που σε μεγαλωσαν,σου εδωσαν αρχες και σε συμβουλευσαν...πιστευω(και δεν ξερω αν εχει ειπωθει παραπανω) οτι η μητερα σου εχει καταλαβει τι σου συμβαινει και σιγουρα αυτο που την στεναχωρει περισσοτερο ειναι οτι δεν της μιλας..ισως θα μπορουσες να μιλησεις σε καποιον ειδικο,ειτε αυτος ειναι συμβουλος γαμου,ειτε καποιος ψυχολογος,ειτε καποιος δικηγορος η καποια γραμμη στηριξης που σου εδωσαν οι κοπελες..το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση γιατι ειναι πολυ ψυχοφθορα για εσενα αλλα και για το μωρο σου..ελπιζω να παρεις συντομα μια αποφαση η ακομα καλυτερα να αλλαξει η σχεση σου με τον αντρα σου και να γινει οπως πριν..(συγγνωμη για το μεγαλο ποστ)

112ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 10:53 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το κυριοτερο θεμα που εχετε μεταξυ σας και απο ξεκινουν  ολα (γιατι ολες διαφωνουμε με τους αντρες μας αλλα δε μιλαμε ασχημα) ειναι η ελλειψη σεβασμου του ενος για τον αλλο

ο πρωτος και απαραβατος κανονας διατηρησης ενος γαμου ειναι ο σεβασμος .
Μολις ηρεμησετε και εφοσον θελεις να προσπαθησεις για το γαμο σου θα θεσπισεις τρεις απαραβατους κανονες μεσα στη σχεση σας :
-δε μιλαμε ασχημα ποτε ο ενας στον αλλο
-δε μιλαμε προσβλητικα ποτε ο ενας για την οικογενεια του αλλου-και φυσικα δε χειρονομουμε (το αναφερω δεν ειναι παντα αυτονοητο)
και απο εκει και περα προσπαθειτε
Οταν παντρευτηκα αυτες ηταν οι συμβουλες ενος πολυ καλου οικογενειακου φιλου και μετα απο λιγο καιρο καταλαβα γιατι ητα τοσο σημαντικες.

μη με παρεξηγησεις δε σου κανω τη δασκαλα σε καμμια περιπτωση

113ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:14 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ολες δικαιο εχετε αλλα ειλικρινα ειναι ολα τοσο θολα στο μυαλο μου που δεν ξερω πως να αντιδρασω και πως να φερθω στο καθε τι.. και αυτο ποου με κανει εξαλη ειναι οτι απο την ωρα που γυρισε σπιτι ειναι αγαπουλα μου γιατι δε μου μιλας τι εκανα?? δωσε μου ενα φιλακι.. τοσο στη κοσμαρα του πια??????αυτο που σκεφτομι να κανω ειναι να παρω σε μια γραμμη υποστηριξης να δω το θα με πουνε...

114ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:21 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ ωριμη σκεψη!

μπορει το βρισιμο να ειναι συνηθισμενο σπιτι του και να μην το θεωρει σημαντικο

115ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:32 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπραβο νανα μου ετσι θα παρεις τις σωστες συμβουλες .ελπιζω να αποδωσουν

116ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:43 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ντρεπομαι ρε κοριτσια.. βλακεια το ξερω αλλα νιωθω μια ντροπη πως να τα πω.. φοβαμαι μηπως το καταλαβει κιολας! δεν παλευεται ομως αλλο αυτο που περναω... αισθανομαι ειλικρινα απελπισμενη...!! και ολο γυρναει στο μυαλο μου το γιατι...??? γιατι να σθμβαινει αυτο???

117ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:49 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπόν άκου κοριτσάκι μου. θα στα οπως τα σκέφτομαι χωρίς να σκεφτώ αν θα φανει σε κάποια αποτομο ή οχι. Πάρτο απόφαση ο γάμος σου έχει τελειώσει. Για αυτό βρες άτομα να σε στηρίξουν πριν χάσεις τα χρόνια σου και τα λογικα σου. πες τα στους γονείς σου να σε μαζέψουν στο σπίτι , απευθύνσου σε μια υπηρεσία- φορέα και πες τι γίνεται (μην φύγεις και βρεθεις με εγκατάλειψή στέγης και αρπαγή ανηλίκου) και σήκω φύγε. Ο γάμος σου δεν έχει προοπτική που να προσπαθήσεις 100 χρονια. το πολύ να σε ξαναφήσει έγκυος για να σε δέσει περισσότερο. Πάρε κανένα μέτρο αντισύλληψης πιο δραστικό. Ολοι αυτόι είναι θρασύδειλοι . Μίλησε σε άτομα που μπορούν να σε βοηθήσουν και σήκω φύγε.

118ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:53 am

penygp


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Είναι ολοφάνερο οτι η μάνα θέλει να σου πάρει το παιδί. Μίλα στους γονείς σου και σε ένα δικηγόρο άμεσα έτσι θα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Πιστεύω οτι δεν πρέπει να μείνεις με αυτόν τον άνθρωπο. Όσο περνάνε τα χρόνια θα χειροτερεύει η  κατάσταση. Αν δει ότι σε χάνει θα σε παρακαλάει αλλα καλύτερα να μην λυγίσεις. Δεν αλλάζει ο άνθρωπος.

119ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 11:57 am

penygp


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ede έγραψε:λοιπόν άκου κοριτσάκι μου. θα στα οπως τα σκέφτομαι χωρίς να σκεφτώ αν θα φανει σε κάποια αποτομο ή οχι. Πάρτο απόφαση ο γάμος σου έχει τελειώσει. Για αυτό βρες άτομα να σε στηρίξουν πριν χάσεις τα χρόνια σου και τα λογικα σου. πες τα στους γονείς σου να σε μαζέψουν στο σπίτι , απευθύνσου σε μια υπηρεσία- φορέα και πες τι γίνεται (μην φύγεις και βρεθεις με εγκατάλειψή στέγης και αρπαγή ανηλίκου) και σήκω φύγε. Ο γάμος σου δεν έχει προοπτική που να προσπαθήσεις 100 χρονια. το πολύ να σε ξαναφήσει έγκυος για να σε δέσει περισσότερο. Πάρε κανένα μέτρο αντισύλληψης πιο δραστικό. Ολοι αυτόι είναι θρασύδειλοι . Μίλησε σε άτομα που μπορούν να σε βοηθήσουν και σήκω φύγε.
Συμφωνώ. Πρόσεξε αυτό με την εγκατάλειψη. Μην κάνεις τίποτα αν δεν μιλήσεις πρώτα με δικηγόρο. Σου φαίνονται όλα τώρα βουνό αλλα με τον καιρό θα τα καταφέρεις

120ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 12:03 pm

athinaaa

athinaaa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το μονο σίγουρο ειναι οτι για αρχη πρεπει να μιλήσεις στους δικους σου να εχεις συμμάχους και να σου δωσουν δύναμη και μπορει να τον βαλουν στη θεση του...γιατι τωρα ξερει οτι δεν μιλας σε κανεναν και εχει βρει και σε παταει ο βρομιάρης...συγνωμη που βρίζω αλλα εχω θυμώσει γιατι τα εχω ζήσει δυστυχώς και απο την οικογένεια  μου...μεγάλωσα με μια μανα κακοποιημένη  μεχρι που μια μερα μας αφησε και μεχρι να ορθοποδήσει κοιμόταν σε μια παραλία για 1 χρονο και μετα απο 3 χρονια ηρθε και με πηρε με τον τσαμπουκα και το ετσι θελω κανεις δεν τόλμησε να την σταματήσει γιατι ειδαν ποση δύναμη εχει μεσα της πλέον ...και απο δικες μου καταστάσεις αργότερα απο εναν τύπο που με εριξε στη κατάθλιψη και στα φάρμακα απο τα 17 μου...τον λυπόμουν,ΦΟΒΟΜΟΥΝ...αλλα βρήκα τι δύναμη στα 21 και απλα τον πεταξα απο την ζωη μου.. με ολα τα παρατράγουδα στη πορεία αλλα τον ξεφορτώθηκα...

τώρα?? απλα τα βαζω με τον εαυτό μου γιατι ενω έζησα εναν πάτερα βίαιο προς την μάνα μου...εκανα το ιδιο λαθος και άφησα ενα τσουτσέκι να με γονατίσει!!!

Μην το επιτρέπεις σε κανεναν εισαι πολυ μικρη ακομα και εχει ενα παιδι μπορεις ανετα να φτιάξεις τη ζωη σου οπως ακριβώς την εχει ονειρευτή...άνοιξε λοιπον το στομα σου και μιλα σε οσους σαγαπουν!!!αυτο θα τον τρομάξει...πίστεψε με!!

121ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 12:43 pm

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NANA
ΓΡΑΜΜΗ SOS ΓΕΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ2103220900
ΚΕΝΤΡΟ ΙΣΟΤΗΤΑΣ2103898000
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΓΡΑΜΜΗ SOS8001137777
ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΙΟΛΑΣ

122ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 12:45 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
poivre έγραψε:NANA
ΓΡΑΜΜΗ SOS ΓΕΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ2103220900
ΚΕΝΤΡΟ ΙΣΟΤΗΤΑΣ2103898000
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΓΡΑΜΜΗ SOS8001137777
ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΙΟΛΑΣ
Μπραβο!!!Ακους νανα?

123ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Τετ Ιουν 12, 2013 1:21 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πέρασα το ίδιο πράγμα, χωρίς αυτό σχετικά με τα πεθερικά. όταν αναφέρεται ο χωρισμός είναι ισοδύναμο του δε σου αφήνω το παιδί.
εγώ έχω ισορροπήσει κάπως τις καταστάσεις και δεν μου μιλά ή φέρεται τόσο άσχημα, μετά από έναν χρόνο διάσταση και μια μετακόμιση. σε συμβουλεύω να βρεις δικηγόρο, επειδή το ζω, δύσκολα θα αλλάξετε και θα γίνετε όπως πρώτα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

124ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Πεμ Ιουν 13, 2013 2:46 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα το κανω κοριστια θα μιλησω στη μαμακα μου οταν μπορεσω και βρω ευκαιρια και φυσικα απο κοντα! πλεον αισθανομαι σαν πληρωμενη υπηρετρια ολα μεσα στο σπιτι τα κανω μηχανικα χωρις να τον απανταω σε οτι με ρωταει και γυρνοντας οταν παει να με φιλησει. ερχετε και με λεει συγνωμη αλλα δεν απαντησα αρχισε σαν κλαψομουνα να μιλαει αλλα ηταν λες και ακουγοταν βουητο στα αυτια μου.. .. ειμαι πλεον σιγουρη οτι δεν προκειτε να αλλαξει.. οντως ολα μου ακουγοντε βουνο και το πιο ψηλο μαλιστα! ευχαριστω πολυ για τα τηλεφωνα οταν θα βγει και θα βρω ευκαιρια θα παρω να ενημερωθω...  αυτο ομως που με κανει ειναι ο ευατος μου.. ειναι δυνατον να επεσα τοσο εξω? να ηταν ετι παντα και να μην το εβλεπα? η μεταλαχτηκαν ολοι ξαφνικα.. 

να σας ρωτησω κατι.. θα περνατε την μανα του να της τα χωσετε? με την εννοια ακου τι με λεει ο γιος σου? η θα γινοταν χειροτερα??

125ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 5 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Πεμ Ιουν 13, 2013 2:53 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:θα το κανω κοριστια θα μιλησω στη μαμακα μου οταν μπορεσω και βρω ευκαιρια και φυσικα απο κοντα! πλεον αισθανομαι σαν πληρωμενη υπηρετρια ολα μεσα στο σπιτι τα κανω μηχανικα χωρις να τον απανταω σε οτι με ρωταει και γυρνοντας οταν παει να με φιλησει. ερχετε και με λεει συγνωμη αλλα δεν απαντησα αρχισε σαν κλαψομουνα να μιλαει αλλα ηταν λες και ακουγοταν βουητο στα αυτια μου.. .. ειμαι πλεον σιγουρη οτι δεν προκειτε να αλλαξει.. οντως ολα μου ακουγοντε βουνο και το πιο ψηλο μαλιστα! ευχαριστω πολυ για τα τηλεφωνα οταν θα βγει και θα βρω ευκαιρια θα παρω να ενημερωθω...  αυτο ομως που με κανει ειναι ο ευατος μου.. ειναι δυνατον να επεσα τοσο εξω? να ηταν ετι παντα και να μην το εβλεπα? η μεταλαχτηκαν ολοι ξαφνικα.. 

να σας ρωτησω κατι.. θα περνατε την μανα του να της τα χωσετε? με την εννοια ακου τι με λεει ο γιος σου? η θα γινοταν χειροτερα??
Μην μπλέκεις με κατινιές. Ασε τα τι με λεει και τι με κάνει. Κοίτα να ξεμπερδέψεις γιατί δεν σε βλέπω καλά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις