Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

151ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 3:36 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με πηρε.. της τα πα με λεει.. λεω τι ειπες ακριβως και τι σου ειπε?? με λεει μη νοιαζεσε παντως τα πα... τωρα τι ειπε ο θεος και η ψυχη του.. και με λεει στο τελος παντως η μαμα μου σάγαπαει.. λεω ναι?? δεν φανηκε ... και οτι στεναχωρηθηκαν που δεν πηγα επειδη δεν ειδαν το μωρο.. τ μωρο να ερθουν να το δουνε εδω λεω.. εγω δεν υπαρχω για τους τυπους.. εφοσον θελουν να βλεπουν το μωρο να ερχοντε σπιτι ... αιντε γιατι η παροιμια δωσε θαρρος στο χωριατη ισχυει πολυ στη φαση μου

152ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 3:42 am

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nanakaboubou έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΧΙΧΙΧΙ ΤΑ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΝΝΟΩ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΗΠΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ


25 ειναι.. και πολυ ανωριμος με την εννοια οτι ακομα δεν εχει καταλαβει οτι η οικογενεια του ειναι εγω και το παιδι του ακομα βαζει την μανα του και οτι λεει πανω απο μενα.. ειναι ο πρωτος και κυριος λογος που μαλωνουμε... ειλικρινα ομως εχω αγανακτησει. αν ειναι ανωριμος να οριμασει αποτομα οσο αποτομα και ξαφνικα οριμασα και εγω γιατι εχουμε κανει παιδι και δεν ειναι μονο τραλαλα η φαση...  τωρα δε ξερω τι παιζι τον ειπα να με παρει τηλ οταν θα φυγει να με πει τι εγινε και δεν με εχει παρει ακομα.. αν η ρουφιανα τα γυρισει ολα εναντιον μου και ερθει εδω και σκοτοθουμε παλι μαυρο φιδι που την εφαγε τοτε δεν την σωνει τιτποα ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΠΙΞΕΙΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΣΩΣ ΠΛΙΝ ΣΑΦΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΜΕΤΡΑ ΕΝ ΟΛΟΓΕΙΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΘ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ   ΤΟΥ ΕΞΕΙΓΗΣΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΑΣ ΧΑΧΑ ΑΣΤΕΙΕΥΩΜΕΝΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΙΓΗΣΕΣ?? ΣΥΓΝΩΜΗ !ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472

153ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 3:49 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ELENI23 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΧΙΧΙΧΙ ΤΑ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΝΝΟΩ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΗΠΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ


25 ειναι.. και πολυ ανωριμος με την εννοια οτι ακομα δεν εχει καταλαβει οτι η οικογενεια του ειναι εγω και το παιδι του ακομα βαζει την μανα του και οτι λεει πανω απο μενα.. ειναι ο πρωτος και κυριος λογος που μαλωνουμε... ειλικρινα ομως εχω αγανακτησει. αν ειναι ανωριμος να οριμασει αποτομα οσο αποτομα και ξαφνικα οριμασα και εγω γιατι εχουμε κανει παιδι και δεν ειναι μονο τραλαλα η φαση...  τωρα δε ξερω τι παιζι τον ειπα να με παρει τηλ οταν θα φυγει να με πει τι εγινε και δεν με εχει παρει ακομα.. αν η ρουφιανα τα γυρισει ολα εναντιον μου και ερθει εδω και σκοτοθουμε παλι μαυρο φιδι που την εφαγε τοτε δεν την σωνει τιτποα ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΠΙΞΕΙΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΣΩΣ ΠΛΙΝ ΣΑΦΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΜΕΤΡΑ ΕΝ ΟΛΟΓΕΙΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΘ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ   ΤΟΥ ΕΞΕΙΓΗΣΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΑΣ ΧΑΧΑ ΑΣΤΕΙΕΥΩΜΕΝΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΙΓΗΣΕΣ?? ΣΥΓΝΩΜΗ !ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472


οχι αντιθετως θελω να περνω και απο ανδρες γνωμη για να ξερω ρε γαμωτο τι με γινετε και να σιγουρευομαι οτι δεν κανω μαλακιες.. αλλα πως να μην δινω και σημασια?? εχει και η υπομονη τα ορια της!!!

154ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:07 am

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nanakaboubou έγραψε:
ELENI23 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΧΙΧΙΧΙ ΤΑ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΝΝΟΩ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΗΠΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ


25 ειναι.. και πολυ ανωριμος με την εννοια οτι ακομα δεν εχει καταλαβει οτι η οικογενεια του ειναι εγω και το παιδι του ακομα βαζει την μανα του και οτι λεει πανω απο μενα.. ειναι ο πρωτος και κυριος λογος που μαλωνουμε... ειλικρινα ομως εχω αγανακτησει. αν ειναι ανωριμος να οριμασει αποτομα οσο αποτομα και ξαφνικα οριμασα και εγω γιατι εχουμε κανει παιδι και δεν ειναι μονο τραλαλα η φαση...  τωρα δε ξερω τι παιζι τον ειπα να με παρει τηλ οταν θα φυγει να με πει τι εγινε και δεν με εχει παρει ακομα.. αν η ρουφιανα τα γυρισει ολα εναντιον μου και ερθει εδω και σκοτοθουμε παλι μαυρο φιδι που την εφαγε τοτε δεν την σωνει τιτποα ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΠΙΞΕΙΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΣΩΣ ΠΛΙΝ ΣΑΦΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΜΕΤΡΑ ΕΝ ΟΛΟΓΕΙΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΘ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ   ΤΟΥ ΕΞΕΙΓΗΣΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΑΣ ΧΑΧΑ ΑΣΤΕΙΕΥΩΜΕΝΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΙΓΗΣΕΣ?? ΣΥΓΝΩΜΗ !ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472


οχι αντιθετως θελω να περνω και απο ανδρες γνωμη για να ξερω ρε γαμωτο τι με γινετε και να σιγουρευομαι οτι δεν κανω μαλακιες.. αλλα πως να μην δινω και σημασια?? εχει και η υπομονη τα ορια της!!!  ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ  ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΞΕΙΜΕΡΩΝΗ ΑΥΡΙΟ! ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΙΔΙ! Η ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΟΙΑ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ  ΠΕΤΑΞΕΙΣ  ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΒΕΝΕΙ ΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΜΑ ΠΑΝΑ ΑΠΟ ΟΛΛΑ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ!ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ  ΦΤΑΙΗ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΗΣ  ΠΕΘΕΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΧΕΙΡΑΓΩΓΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ!(ΜΙΛΗΣΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ) ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΞΕΛΕΙΞΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ  ΣΗΜΕΡΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑVery Happy:D

155ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:12 am

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nanaka μου, τίποτα δεν θα αλλάξει... Η κατάσταση θα παραμείνει ως έχει, όσο και να "τρίξεις τα δόντια". Για χάρη του παιδιού σου, κάλεσε μια συμβουλευτική γραμμή, να ακούσεις και μια γνώμη ειδικού.

156ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:13 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ELENI23 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
ELENI23 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΧΙΧΙΧΙ ΤΑ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΝΝΟΩ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΗΠΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ


25 ειναι.. και πολυ ανωριμος με την εννοια οτι ακομα δεν εχει καταλαβει οτι η οικογενεια του ειναι εγω και το παιδι του ακομα βαζει την μανα του και οτι λεει πανω απο μενα.. ειναι ο πρωτος και κυριος λογος που μαλωνουμε... ειλικρινα ομως εχω αγανακτησει. αν ειναι ανωριμος να οριμασει αποτομα οσο αποτομα και ξαφνικα οριμασα και εγω γιατι εχουμε κανει παιδι και δεν ειναι μονο τραλαλα η φαση...  τωρα δε ξερω τι παιζι τον ειπα να με παρει τηλ οταν θα φυγει να με πει τι εγινε και δεν με εχει παρει ακομα.. αν η ρουφιανα τα γυρισει ολα εναντιον μου και ερθει εδω και σκοτοθουμε παλι μαυρο φιδι που την εφαγε τοτε δεν την σωνει τιτποα ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΠΙΞΕΙΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΣΩΣ ΠΛΙΝ ΣΑΦΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΜΕΤΡΑ ΕΝ ΟΛΟΓΕΙΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΘ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ   ΤΟΥ ΕΞΕΙΓΗΣΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΑΣ ΧΑΧΑ ΑΣΤΕΙΕΥΩΜΕΝΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΙΓΗΣΕΣ?? ΣΥΓΝΩΜΗ !ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 417472


οχι αντιθετως θελω να περνω και απο ανδρες γνωμη για να ξερω ρε γαμωτο τι με γινετε και να σιγουρευομαι οτι δεν κανω μαλακιες.. αλλα πως να μην δινω και σημασια?? εχει και η υπομονη τα ορια της!!!  ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ  ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΞΕΙΜΕΡΩΝΗ ΑΥΡΙΟ! ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΙΔΙ! Η ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΟΙΑ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ  ΠΕΤΑΞΕΙΣ  ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΒΕΝΕΙ ΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΜΑ ΠΑΝΑ ΑΠΟ ΟΛΛΑ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ!ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ  ΦΤΑΙΗ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΗΣ  ΠΕΘΕΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΧΕΙΡΑΓΩΓΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ!(ΜΙΛΗΣΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ) ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΞΕΛΕΙΞΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ  ΣΗΜΕΡΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑVery Happy:D


να στε καλα παιδια!!SmileSmileSmileSmile
τα λεμε φιλακια πολλα!!

157ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:14 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
poivre έγραψε:Nanaka μου, τίποτα δεν θα αλλάξει... Η κατάσταση θα παραμείνει ως έχει, όσο και να "τρίξεις τα δόντια". Για χάρη του παιδιού σου, κάλεσε μια συμβουλευτική γραμμή, να ακούσεις και μια γνώμη ειδικού.

εχω εποικινωνησει με δικηγορο.. καλως κακως δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε να φυγω ουτε αντιθετα να τον προκαλω να μαλωνουμε.. τιποτα απολυτως,, μονο υπομονη και αν σηκωσει κανενα χερι τοτε να παω για μηνυση και ασφαλιστικα.. οτιδηποτε και να κανω ειτε τον προκαλω οτιδηποτε θα το χρησιμοποιησει εναντιον μου...

158ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:17 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπραβο νανα μου 1!!!! οπως φενετε η πεθερα καταλαβε για αυτο σε καλοπιανει και σου λεει και καλα η πεθερα σε αγαπα΄.κρινε απο την
συζητηση οταν ρθει σπιτι αν φοβηθηκε οτι δεν θα βλεπει το παιδι και αν δεις να σε καλοπιανει βαλε τους ορους σου τωρα δεν εχει πισωγυρισμα.....αν ομως τον δεις νευριασμενο προσεχε σε παρακαλω.

159ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:20 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
georgia78 έγραψε:μπραβο νανα μου 1!!!! οπως φενετε η πεθερα καταλαβε για αυτο σε καλοπιανει και σου λεει και καλα η πεθερα σε αγαπα΄.κρινε απο την
συζητηση οταν ρθει σπιτι αν φοβηθηκε οτι δεν θα βλεπει το παιδι και αν δεις να σε καλοπιανει βαλε τους ορους σου τωρα δεν εχει πισωγυρισμα.....αν ομως τον δεις νευριασμενο προσεχε σε παρακαλω

αισθανομαι πολυ δυνατη τωρα!. στο τηλ ηταν μεσ στις γλυκιες καρδουλα μου και τετοια.. τωρα ειναι η ωρα μου πρεπει να κανω παιχνιδι.. τωρα πρπει να βαλω τα ορια μου γιατι πολυ χαπατο ημουν τοσο καιρο και ολο καλουλα και γλυκουλα να μην στεναχωρηθουνε αλλα ως εδω φτανει μου γαμισανε τιε μερες!

160ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:22 am

marilia4


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μπραβο και απο μενα. καλο κουραγιο και παντα να εισαι ετσι δυνατη

161ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:33 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νανα μπραβο !!τωρα θα αρχισουν να σε σεβονται.Μην κανεις πισω τωρα που αρχισες να βαζεις ορια !Ο γαμος ειναι ενας κυκλος και μεσα σε αυτον χωρανε μονο οι συζυγοι και τα παιδια!Μονο ο,τι κι αν κανεις προσπαθησε να γυρισεις την γλωωσα σου  και μην τους βρισεις με ασχημα λογια !

162ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:34 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω πολυ κοριτσια.. παρα πολυ πηρα και απο σας παρα πολυ δυναμη!!! ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 669659ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 669659ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 883208

163ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:35 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:νανα μπραβο !!τωρα θα αρχισουν να σε σεβονται.Μην κανεις πισω τωρα που αρχισες να βαζεις ορια !Ο γαμος ειναι ενας κυκλος και μεσα σε αυτον χωρανε μονο οι συζυγοι και τα παιδια!Μονο ο,τι κι αν κανεις προσπαθησε να γυρισεις την γλωωσα σου  και μην τους βρισεις με ασχημα λογια !

εχεις δικαιο δεν πρεπει να τους πολυ κατηγορηγσω κιολας για να μην τον τσατισω πολυ και χασω την μπαλα

164ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:40 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nanaka έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε ξέρω, αλλά προσπάθησε να υιοθετήσεις την συμπεριφορά "μια κρυο, μια ζεστη". Τι θέλω να πω, τώρα είσαι στα "κρυα" με άντρα κ πεθερικά, σιγα σιγα ζεστανε με δική σου πρωτοβουλια το κλίμα, προτείνοντας ΕΣΥ στον άντρα σου να πάτε μια κυριακή στο χωριό (μια φορα το μηνα ή στις 40 μερες κανε την καρδια σου πέτρα κ πήγαινε κ παίξτο κουκουρουκου χωρίς φωνές κ αντιπαραθέσεις, τους δινεις αξια έτσι κ νιωθουν ότι μετραει ο λόγος τους). Θα δεις, στο υπογραφω, ότι ο άντρας σου θα ξαφνιαστεί ευχαριστα, εσυ θα κερδίσεις μπόνους και θα είσαι κ απο πάνω, ότι να εγω πάλι καλή κ ας λέτε εσεις τα δικά σας..  Ο αντρας σου είναι μικρός, κ δικαιολογείται η συμπεριφορα του. Μην χωρίσεις τωρα ότι κ να γινει. Εδω οι δικοι μας ειναι 40 κ δεν λενε να απογαλακτιστουνε. 
Και εσυ μικρούλα πρεπει να είσαι.
Αυτα τα θέματα λυνονται με καπατσοσυνη και όχι με φωνές. Απλά το δικιο σου χάνεις. 

Ο αντρας σου δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να δώσει αδικο στους γονείς του. Ποτε. και να το πει δεν θα το εννοεί. Το αίμα νερό δεν γίνεται. Μην τον πιέζεις να επιλέξει στρατόπεδο. Αυτο είναι το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε. 
Αλλά, κάντον να θέλει ο ίδιος να είναι στο δικό σου. Εκει είναι η επιτυχια σου.
1. Μην ξαναπροσβάλεις λεκτικά την ίδια, αν το έχεις κάνει, 
2. Μην αναφερθείς ποτε υποτιμητικά στον άντρα σου για τους γονείς του, και αι και δεν κρατιεσαι, πες το σε στυλ καλαμπούρι "πλεον γελάω μωρό μου με τα καμώματα της πεθερουλας μου, αλλά ακου τι είπε, ή τι έκανε.."
3. Δώσε βάση στη σχέση σου με τον άντρα σου. Αναθερμανε την. Χαμογέλασε του. Αγκάλιασε τον. Οι άντρες δεν κάνουν πρώτοι τετοιες τρυφερες κινησεις. Κλείσε ένα δωμάτιο έστω για ένα βράδυ κάπου κοντα το Σαββατο και πάτε οι δυο σας. Οι εγωισμοί δεν χωράνε στην ζωή μας, γιατι ακριβώς τη ζούμε μια φορά και πρέπει να την ζήσουμε όσο καλύτερα μπορούμε. Αλλά, η ζωή έχει και κανόνες και εκεί πρέπει να φανείς και δεινή παίκτρια. Κάνε ότι περνάει από το χέρι σου, για να μην σε τρώει μετα από 15-20 χρόνια το "γιατι δεν έκανα εκείνο ή το άλλο".
4. Βρες μια δραστηριοτητα, δεν ξέρω αν δουλευεις (από κοπτική ραπτική μέχρι χορό ή να κάνεις κοσμηματα που λέει ο λογος)
5. Περιποιησου τον εαυτό σου αν έχεις αφεθει (κιλά, μαλλιά, νύχια), 
6. Βρες φιλες και βγες να ξεσκάσεις, μην κάθεσαι σπίτι και αναπλάθεις στο μυαλό σου τα γεγονοτα και τα δινεις μεγαλύτερες διαστάσεις από ότι έχουν πολλές φορές (απο το 4 θα βρεις , αν δεν έχεις)

και να θυμάσαι...ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!! Σε όλα τα θέματα θέλει τρόπο, χρόνο, σχέδιο και όχι βιαστικές κινήσεις. 

Η παναγιά μαζί σου και εύχομαι να έχεις ένα αίσιο τέλος στην ιστορία σου!

165ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:46 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να εχεις υποψην σου οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν δηλ.  τα πεθερικα σου θα ειναι το ιδιο ενοχλητικα παντα και ανακατωστρες αλλα τωρα θα  ξερουν οτι θα εχουν απαντηση και το κυριοτερο ειναι να μαθεις εσυ να τους χειριζεσαι πρωτη.
Χρησιμοποιησε και λιγη διπλωματια στον αντρα σου δεν εβλαψε ποτε κανεναν πχ ρε αγαπη δεν ηθελα να στεναχωρησω τους γονεις σουTwisted Evil αλλα με πληγωσαν πολυ και δεν αντεξα   κτλ ωστε να ειναι με το μερος σου ο αντρας
(δε σου τα λεω για να σου κανω τη δασκαλα μη με παρεξηγησεις  )

166ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:49 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inka έγραψε:nanaka έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε ξέρω, αλλά προσπάθησε να υιοθετήσεις την συμπεριφορά "μια κρυο, μια ζεστη". Τι θέλω να πω, τώρα είσαι στα "κρυα" με άντρα κ πεθερικά, σιγα σιγα ζεστανε με δική σου πρωτοβουλια το κλίμα, προτείνοντας ΕΣΥ στον άντρα σου να πάτε μια κυριακή στο χωριό (μια φορα το μηνα ή στις 40 μερες κανε την καρδια σου πέτρα κ πήγαινε κ παίξτο κουκουρουκου χωρίς φωνές κ αντιπαραθέσεις, τους δινεις αξια έτσι κ νιωθουν ότι μετραει ο λόγος τους). Θα δεις, στο υπογραφω, ότι ο άντρας σου θα ξαφνιαστεί ευχαριστα, εσυ θα κερδίσεις μπόνους και θα είσαι κ απο πάνω, ότι να εγω πάλι καλή κ ας λέτε εσεις τα δικά σας..  Ο αντρας σου είναι μικρός, κ δικαιολογείται η συμπεριφορα του. Μην χωρίσεις τωρα ότι κ να γινει. Εδω οι δικοι μας ειναι 40 κ δεν λενε να απογαλακτιστουνε. 
Και εσυ μικρούλα πρεπει να είσαι.
Αυτα τα θέματα λυνονται με καπατσοσυνη και όχι με φωνές. Απλά το δικιο σου χάνεις. 

Ο αντρας σου δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να δώσει αδικο στους γονείς του. Ποτε. και να το πει δεν θα το εννοεί. Το αίμα νερό δεν γίνεται. Μην τον πιέζεις να επιλέξει στρατόπεδο. Αυτο είναι το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε. 
Αλλά, κάντον να θέλει ο ίδιος να είναι στο δικό σου. Εκει είναι η επιτυχια σου.
1. Μην ξαναπροσβάλεις λεκτικά την ίδια, αν το έχεις κάνει, 
2. Μην αναφερθείς ποτε υποτιμητικά στον άντρα σου για τους γονείς του, και αι και δεν κρατιεσαι, πες το σε στυλ καλαμπούρι "πλεον γελάω μωρό μου με τα καμώματα της πεθερουλας μου, αλλά ακου τι είπε, ή τι έκανε.."
3. Δώσε βάση στη σχέση σου με τον άντρα σου. Αναθερμανε την. Χαμογέλασε του. Αγκάλιασε τον. Οι άντρες δεν κάνουν πρώτοι τετοιες τρυφερες κινησεις. Κλείσε ένα δωμάτιο έστω για ένα βράδυ κάπου κοντα το Σαββατο και πάτε οι δυο σας. Οι εγωισμοί δεν χωράνε στην ζωή μας, γιατι ακριβώς τη ζούμε μια φορά και πρέπει να την ζήσουμε όσο καλύτερα μπορούμε. Αλλά, η ζωή έχει και κανόνες και εκεί πρέπει να φανείς και δεινή παίκτρια. Κάνε ότι περνάει από το χέρι σου, για να μην σε τρώει μετα από 15-20 χρόνια το "γιατι δεν έκανα εκείνο ή το άλλο".
4. Βρες μια δραστηριοτητα, δεν ξέρω αν δουλευεις (από κοπτική ραπτική μέχρι χορό ή να κάνεις κοσμηματα που λέει ο λογος)
5. Περιποιησου τον εαυτό σου αν έχεις αφεθει (κιλά, μαλλιά, νύχια), 
6. Βρες φιλες και βγες να ξεσκάσεις, μην κάθεσαι σπίτι και αναπλάθεις στο μυαλό σου τα γεγονοτα και τα δινεις μεγαλύτερες διαστάσεις από ότι έχουν πολλές φορές (απο το 4 θα βρεις , αν δεν έχεις)

και να θυμάσαι...ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!! Σε όλα τα θέματα θέλει τρόπο, χρόνο, σχέδιο και όχι βιαστικές κινήσεις. 

Η παναγιά μαζί σου και εύχομαι να έχεις ένα αίσιο τέλος στην ιστορία σου!


se ευχαριστω πολυ inka μου!! η αληθεια ειναι οτι οταν βγενω εκτος οριων μιλαω ασχημα και κατηγορω την μανα του.. και το καταλαβενω οτι δεν πρεπει αλλα δεν μπορω να κρατηθω οταν με λεει η μανα μου ειναι αγια και να την μοιαξω.. και αλλα πολλα!! ε δηλαδη ελεος.. οσο γι το 3ο ετσι οπως ειμαστε στη προκειμενη φαση μνο ερωτες δεν θελουμε... και το εχουμε παραμερησει πολυ γιατι εχω και πολυ καιρο πενρω και αντιβιωση και δεν κανει.. οσο μετα για το 4,5,6 του εχει βγει απιστευτη ζηλια. δν θελει να παω γυμναστηριο προχτες με λεει ποιον ρωτησες για να αρχισεις διαιτα εγινε και εκει ενα μακελιο και οσο για φιλες εδω που μενουμε τωρα δεν ξερω κανεναν εχω δοξα το θεο την κουμπαρα μου που παλι καλα ...και αυτο ειναι σε φαση που δεν ξερει τι θα γινει με την δουλεια του και πιεζεται και ξεσπαει σε μενα.. ετσι μου λεει τουλαχιστον

167ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:51 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:να εχεις υποψην σου οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν δηλ.  τα πεθερικα σου θα ειναι το ιδιο ενοχλητικα παντα και ανακατωστρες αλλα τωρα θα  ξερουν οτι θα εχουν απαντηση και το κυριοτερο ειναι να μαθεις εσυ να τους χειριζεσαι πρωτη.
Χρησιμοποιησε και λιγη διπλωματια στον αντρα σου δεν εβλαψε ποτε κανεναν πχ ρε αγαπη δεν ηθελα να στεναχωρησω τους γονεις σουTwisted Evil αλλα με πληγωσαν πολυ και δεν αντεξα   κτλ ωστε να ειναι με το μερος σου ο αντρας
(δε σου τα λεω για να σου κανω τη δασκαλα μη με παρεξηγησεις  )

οχι καθολου!! ειναι αληθεια ολοι μου το λεγανε παντα δεν εχω διπλωματια δεν εχω πονηρια οτι σκεφτομαι και οτι πιστευω σωστο το λεω ευθεως δεν το παω πλαγιως και με πονηρια για να το περασω και πρεπει να το δουλεψω λιγο αυτο αλλα απο την αλλη φοβαμαι μηπως αν το παρω με το καλο και το αγαπη μου μη με ξαναπατησει..

168ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 4:58 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατάλαβα nanaka... Όταν σου λέει να μοιάσεις στη μάνα του, απλά μην απαντας τίποτα.....αλλά έρωτας δεν είναι μόνο σεξ. είναι και δυο ποτηρια κρασι, χαμηλός φωτισμος, ρομαντική λιστα τραγουδιών στο youtube να παίζει και συζήτηση για τα καμώματα της μπέμπας σας , αν δεν αντεχετε άλλα θέματα προς συζήτηση προς το παρον. Πιάστου το χέρι και πες του ότι πιστευεις σε αυτόν και ότι θα πάνε όλα καλα και ότι τα δυο νινακια στο τέλος θα βγουν νικητες. Εχει αναγκη να το ακουσει αυτο.  Και εγω εχω περασει εντάσεις για τον ίδιο λόγο  (επαγγελματικά ασταθή του συζύγου) και όσο και αν αισθανόμουν 'ριγμένη" προσπαθούσα να κρατω ισορροπίες. Βέβαια, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη, αλλά θέλω να σου πω..

169ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 5:04 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inka έγραψε:Κατάλαβα nanaka... Όταν σου λέει να μοιάσεις στη μάνα του, απλά μην απαντας τίποτα.....αλλά έρωτας δεν είναι μόνο σεξ. είναι και δυο ποτηρια κρασι, χαμηλός φωτισμος, ρομαντική λιστα τραγουδιών στο youtube να παίζει και συζήτηση για τα καμώματα της μπέμπας σας , αν δεν αντεχετε άλλα θέματα προς συζήτηση προς το παρον. Πιάστου το χέρι και πες του ότι πιστευεις σε αυτόν και ότι θα πάνε όλα καλα και ότι τα δυο νινακια στο τέλος θα βγουν νικητες. Εχει αναγκη να το ακουσει αυτο.  Και εγω εχω περασει εντάσεις για τον ίδιο λόγο  (επαγγελματικά ασταθή του συζύγου) και όσο και αν αισθανόμουν 'ριγμένη" προσπαθούσα να κρατω ισορροπίες. Βέβαια, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη, αλλά θέλω να σου πω..

θα προσπαθησω ειδικα τωρα που ειπα οτι μην ανησυχεις ''τα πα'' αν εννοει οτι με υπερασπιστηκε σιγουρα σαν τα μωρακια θελει γλιφιτζουρι μετα.. χαχαχα θα προσπαθησω να καταλαβει οτι εκανε το καλυτερο αλλα απο την αλλη φοβαμαι μην με δει να γλυκενω και να μαλακωνω και μου ξανα αρχισει τα ιδια.. ακομα παλευω να βρω κουμπια!!

170ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 5:19 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inka έγραψε:nanaka έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε ξέρω, αλλά προσπάθησε να υιοθετήσεις την συμπεριφορά "μια κρυο, μια ζεστη". Τι θέλω να πω, τώρα είσαι στα "κρυα" με άντρα κ πεθερικά, σιγα σιγα ζεστανε με δική σου πρωτοβουλια το κλίμα, προτείνοντας ΕΣΥ στον άντρα σου να πάτε μια κυριακή στο χωριό (μια φορα το μηνα ή στις 40 μερες κανε την καρδια σου πέτρα κ πήγαινε κ παίξτο κουκουρουκου χωρίς φωνές κ αντιπαραθέσεις, τους δινεις αξια έτσι κ νιωθουν ότι μετραει ο λόγος τους). Θα δεις, στο υπογραφω, ότι ο άντρας σου θα ξαφνιαστεί ευχαριστα, εσυ θα κερδίσεις μπόνους και θα είσαι κ απο πάνω, ότι να εγω πάλι καλή κ ας λέτε εσεις τα δικά σας..  Ο αντρας σου είναι μικρός, κ δικαιολογείται η συμπεριφορα του. Μην χωρίσεις τωρα ότι κ να γινει. Εδω οι δικοι μας ειναι 40 κ δεν λενε να απογαλακτιστουνε. 
Και εσυ μικρούλα πρεπει να είσαι.
Αυτα τα θέματα λυνονται με καπατσοσυνη και όχι με φωνές. Απλά το δικιο σου χάνεις. 

Ο αντρας σου δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να δώσει αδικο στους γονείς του. Ποτε. και να το πει δεν θα το εννοεί. Το αίμα νερό δεν γίνεται. Μην τον πιέζεις να επιλέξει στρατόπεδο. Αυτο είναι το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε. 
Αλλά, κάντον να θέλει ο ίδιος να είναι στο δικό σου. Εκει είναι η επιτυχια σου.
1. Μην ξαναπροσβάλεις λεκτικά την ίδια, αν το έχεις κάνει, 
2. Μην αναφερθείς ποτε υποτιμητικά στον άντρα σου για τους γονείς του, και αι και δεν κρατιεσαι, πες το σε στυλ καλαμπούρι "πλεον γελάω μωρό μου με τα καμώματα της πεθερουλας μου, αλλά ακου τι είπε, ή τι έκανε.."
3. Δώσε βάση στη σχέση σου με τον άντρα σου. Αναθερμανε την. Χαμογέλασε του. Αγκάλιασε τον. Οι άντρες δεν κάνουν πρώτοι τετοιες τρυφερες κινησεις. Κλείσε ένα δωμάτιο έστω για ένα βράδυ κάπου κοντα το Σαββατο και πάτε οι δυο σας. Οι εγωισμοί δεν χωράνε στην ζωή μας, γιατι ακριβώς τη ζούμε μια φορά και πρέπει να την ζήσουμε όσο καλύτερα μπορούμε. Αλλά, η ζωή έχει και κανόνες και εκεί πρέπει να φανείς και δεινή παίκτρια. Κάνε ότι περνάει από το χέρι σου, για να μην σε τρώει μετα από 15-20 χρόνια το "γιατι δεν έκανα εκείνο ή το άλλο".
4. Βρες μια δραστηριοτητα, δεν ξέρω αν δουλευεις (από κοπτική ραπτική μέχρι χορό ή να κάνεις κοσμηματα που λέει ο λογος)
5. Περιποιησου τον εαυτό σου αν έχεις αφεθει (κιλά, μαλλιά, νύχια), 
6. Βρες φιλες και βγες να ξεσκάσεις, μην κάθεσαι σπίτι και αναπλάθεις στο μυαλό σου τα γεγονοτα και τα δινεις μεγαλύτερες διαστάσεις από ότι έχουν πολλές φορές (απο το 4 θα βρεις , αν δεν έχεις)

και να θυμάσαι...ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!! Σε όλα τα θέματα θέλει τρόπο, χρόνο, σχέδιο και όχι βιαστικές κινήσεις. 

Η παναγιά μαζί σου και εύχομαι να έχεις ένα αίσιο τέλος στην ιστορία σου!





inka συμφωνω απολυτα μαζι σου και εγω ακριβως υποστηριζω και τα γραφω σε αλλα ποστ 

και κατι τελευταιο νανα και πολυ σημαντικο:

επειδη εισαι μικρη και πολυ πιθανον οι φιλες σου να ειναι ανυπαντρες μπορει χωρις να το θελουν να σε φυτιλιαζουν (το εκανα και εγω παλιοτερα)

πχ α καλα εγω τα τον πετουσα εξω , θα του ελεγα αυτο για την μανα του , θα εκανα εκεινο το αλλο κτλ να συζητας με ανθρωπους που εχουν εμπειρια σε θεματα γαμου αλλωστε λενε οτι οταν θελεις να κλεψεις ρωτας εναν κλεφτη και οχι εναν αστυνομικο!!

 

171ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 5:37 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η αληθεια ρε κοριτσια ποσο ευκολα μπορεις να επιρεαστεις απο μια γνωμη τριτου?? η κουμπαρα μου ειναι αρραβωνιασμενη και παντρευετε του χρονου οποτε ειναι πιο συνηδιτοποιημενη οι αλλες που ξερουν απο εξω εξω κατευθειαν χωριστον ρε θα βρεις αλλον. ε δεν ειναι ετσι ομως δεν τα χω μαζι του και εχω μονο το τομαρι μου ειναι ο ανδρας μου και εχω το παιδι του.. πολυ ευκολα τα λογια!!

172ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 5:44 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξερεις δεν εννοω οτι καποιος το κανει με κακια ή επιτηδες αλλα εξω απο το χορο...
οι περισσοτερες απο μας πριν παντρευτουμε και αποκτησουμε πεθερικα αλλα λεγαμε και πρωτη και καλυτερη βαζω τον εαυτο μου.

τωρα αν επηρεαζομαστε απο γνωμες τριτων νομιζω πως ολοι μας επηρεαζομαστε λιγο η πολυ εστω και στιγμιαια

173ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 5:51 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iouliana έγραψε:
αλλωστε λενε οτι οταν θελεις να κλεψεις ρωτας εναν κλεφτη και οχι εναν αστυνομικο!!Σωστήηη!!χχαχααχχ έγραψε:
 

174ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 6:01 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α και κατι που θυμηθηκα που ηθελα να σου πω...

αφου πλεον με τον αντρα μου εχουμε ξεπερασει τα των πεθερικων και εχουμε βρει ισορροπια μου λεει:
ρε συ ιουλιανα  θυμασαι που μου ελεγες συνεχεια για τους γονεις μου για το ταδε θεμα??(διευκρινηση εγω ειχα αγχωθει για μια μελλοντικη συμπεριφορα που πιστευω οτι θα εχουν ως προς το παιδι μας οταν με το καλο κανουμε ,ειναι μεγαλη ιστορια) ναι του λεω δεν εχω δικιο?
μου λεει εχεισ και το τωρα που το σκεφτομαι καθαρα ουτε εμενα θα μου αρεσε αλλα με το να μου ζητας συνεχεια εξηγησεις και εγγυησεις για συμπεριφορα τριτων ανθρωπων με αγχωνει , με στεναχωρει και με γεμιζει ενταση, μη με βαζεις συνεχεια αναμεσα και μη με στελνεις να μαλωνω !
οκ του λεω απο εδω και στο εξης οτι με ενοχλει θα το λεω με ευγενεια και καθε θεμα θα ληγει πριν αρχισει


οποτε καταλαβα πως αισθανοταν τοσο καιρο που τον επρηζα και ασ ειχα δικιο

175ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ HELP Σαβ Ιουν 15, 2013 6:30 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:α και κατι που θυμηθηκα που ηθελα να σου πω...

αφου πλεον με τον αντρα μου εχουμε ξεπερασει τα των πεθερικων και εχουμε βρει ισορροπια μου λεει:
ρε συ ιουλιανα  θυμασαι που μου ελεγες συνεχεια για τους γονεις μου για το ταδε θεμα??(διευκρινηση εγω ειχα αγχωθει για μια μελλοντικη συμπεριφορα που πιστευω οτι θα εχουν ως προς το παιδι μας οταν με το καλο κανουμε ,ειναι μεγαλη ιστορια) ναι του λεω δεν εχω δικιο?
μου λεει εχεισ και το τωρα που το σκεφτομαι καθαρα ουτε εμενα θα μου αρεσε αλλα με το να μου ζητας συνεχεια εξηγησεις και εγγυησεις για συμπεριφορα τριτων ανθρωπων με αγχωνει , με στεναχωρει και με γεμιζει ενταση, μη με βαζεις συνεχεια αναμεσα και μη με στελνεις να μαλωνω !
οκ του λεω απο εδω και στο εξης οτι με ενοχλει θα το λεω με ευγενεια και καθε θεμα θα ληγει πριν αρχισει


οποτε καταλαβα πως αισθανοταν τοσο καιρο που τον επρηζα και ασ ειχα δικιο


ax  το καταλαβαινω και γω οτι τον γεμιζω περσσοτερα αλλα ρε συ το λες με κακο με καλο με πλαγιο με νευρα με γλυκα με ειρωνια ε αν ο αλλος ειναι στενομυαλος και δεν ακουει θελει ενα ταρακουνημα και μενα ετσι ειναι ο ανδρας μου θα με καταλαβει εκεινη τη στιγμη που του το λεω θα με πει πως εχω δικαιο και μετα απο 5 μερες θα με ξαναπει τα ιδια οτι εχω αδικο ... ε καπου αγανακτεις τον εχω πει τι να κανω για να καταλαβεις και να εμπεδωσεις καποια πραματα να τα ζωγραφισω στους στοιχους να τα βλεπεις καθε μερα δεν γινετε να λεμε συνεχεια το ιδιο πραμα μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε κουραζομαι και γω . στη τελικη αναρωτιεμαι ρε πουστη μου εγω ειμαι η περιεργη?? 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις