Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
130 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 130 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 34]

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσαρες μου καλησπεραααααα...οντως σοφακι οπως τα ΄λεει το τζενακι!!!! 2.5 χρονια το περιμενα κ μου εκανε την τιμη κ τρυπωσε τον μαιο!!!!! δε θα αργησει να ερθει κ σε εσας..να εχετε πιστη κοριτσια μου!!!!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια μου, τι κανετε;; Εγω ξυπνησα με νευρα απο τις 5:30:x Mad  διοτι το καμαρι μου ειναι κυνηγος κι εχει 3 κοπροσκυλα στην αυλη τα οποια για καποιο λογο σημερα γαυγιζαν ασταματητα! Αλλα ενταξει, συμμαζεψα νωρις το σπιτακι μου και τωρα ειναι ωρα για shopping therapy και καφεδακι. Εσεις;Wink 

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mακαρι κοριτσια μου να ειναι ολα ετσι οπωσ τα λετε....2,5 χρονια ματινακι.....???πω-πω πολλα μου φαινονται...εγω προσπαθω ενα χρονο κοντα και με εχει πιασει απελπισια......μακαρι να ερθει σε ολες μασ οσο πιο γρηγορα γινετε..........φιλια σε ολες σας.....

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σοφακ σε καταλαβαινω. Για εμας αυτος θα ειναι ο 15ος μηνας. Πότε είμαι αισιόδοξη πότε απελπίζομαι... Το προσπαθώ πάντως και πιστεύω οτι κάποια στιγμη θα γίνει... Μακάρι πάντως κορίτσι μου να έρθει το θαυματάκι σου όσο το δυνατόν γρηγηρότερα

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tzeni84 έγραψε:Σοφακ σε καταλαβαινω. Για εμας αυτος θα ειναι ο 15ος μηνας. Πότε είμαι αισιόδοξη πότε απελπίζομαι... Το προσπαθώ πάντως και πιστεύω οτι κάποια στιγμη θα γίνει... Μακάρι πάντως κορίτσι μου να έρθει το θαυματάκι σου όσο το δυνατόν γρηγηρότερα

Kαι για εμας τζενακι μου ειναι ο 12 μηνασ αυτος..περυσι τετοιο καιρο ειπαμε να ξεκινησουμε τις προσπαθειες αλλα δεν το περιμανα για να πω την αληθεια οτι θα αργουσαμε τοσο....και μολισ περασε ενα οχταμηνο ακαρπων προσπαθειων πηγαμε στο γιατρο..μας ειπε βεβαια στην αρχη οτι ειναι σχετικα νωρις για να κανουμε ελεγχο και οτι μετα τον ενα χρονο προσπαθειων συνηθωσ κανουν ελεγχο αλλα επειδη με ειδε ετσι ανυσηχη γενικα συμφωνησε τελικα και καναμε εξετασεις...και ολα ειναι καλα...μασ εδωσε και βιταμινες και εμενα το glucophage επειδη μου βρηκε μια ελεφρια μορφη πολυκυστικων...και κατα τα αλλα ολα καλα......αλλα προσ το παρςν τιποτα...αυτον τον μηνα εκανα και προκληση ωορρηξιας και καναμε ελεγχο με κολπικο υπερηχο,ειχαμε προγραμματισμενες επαφες,και τωρα περιμενουμε...αν δεν εχει ερθει η ακατανομαστη μεχρι τις 7 του μηνα παω για χωριακη..αντε να δουμε......

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αφου ειναι ολα καλα γιατι αγχωνεσαι; εγω αγχωνομαι γιατι προς το παρον δεν εχω κανει εξετασεις και δεν ξερω τι γινεται... Κι αν επιτρεπεται, τι εξετασεις σας ζητησε;;

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tzeni84 έγραψε:Αφου ειναι ολα καλα γιατι αγχωνεσαι; εγω αγχωνομαι γιατι προς το παρον δεν εχω κανει εξετασεις και δεν ξερω τι γινεται... Κι αν επιτρεπεται, τι εξετασεις σας ζητησε;;

Ανχωνομαι γιατι αφου ειναι ολα καλα δεν μπορουμε να πιασουμε μωρακι...!!!εμενα μου εκανε ενα πληρη ελενχο ορμονολογικο....απο ολεσ τισ εξετασεισ μεσα....3 σελιδε ητανε....τα παντα μιλαμε..,.και μου ειπε να τισ κανω 2-3 μερα του κυκλου...οπωσ και το εκανα....και ολεσ ητανε πολυ καλες...και οσον αφορα τις γυναικειες ορμονες...και οσο αφορα τα υπολοιπα...μεχρι και ζαχαρο-χοληστερινεσ-τριγλυκεριδια με εβαλε να κανω...παρα πολλες σου λεω....και του θυροειδη τισ εξετασεισ τις εκανα ολες...και στον αντρα μπο συνεστησε να πα;ει σε ενα ουρολογο να του γραψει μια καλλιεργεια σπερματος γαι τυχον μικροβια , και ενα σπερμοδιαγραμμα...ααα και ο ουρολογοσ του εκανε και υπερηχο προστατη για πιο σιγουρα...και ολα ηταν μια χαρα...και μασ εδωσε και βιταμινουλκεσ για ακομα καλυτερη κινητικοτητα σπερματος...και ομωσ τιποτα ακομα.....!!!!!!!!!!!!δεν ξερεισ ποσο με εχει στρεσαρει ολη αυτη η κατασταση...!!!κοιμαμαι και ξυπναω με αυτο...!!!!!!!αυριο αν δεν μου ερθει περιοδος θα παω για χωριακη την επομενη μερα...ετσι μου ειπε...!!!!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φιλεναδιτσες μου που ειστε;;;; τι κανετε;;;;; με τοση ζεστη δε καθομαι κ πολυ στον υπολογιστη..περιμενω να σταματησει ο αντρουλης μου απο τη δουλεια να παμε λιγες μερουλες καπου να χαλαρωσουμε...να κανω και κανενα μπανακι γτ δεν εκανα κανενα..ασχετα αν φτανουμε στο 20λεπτο στην παραλια.!!!!
στελλουλα μου στο χωριο εσυ εισαι ε;; θα περιμενουμε νεα σου..μηπωςεκει γινει το θαυματακι τελικα;;;;;;
αμαζονα τι κανεις εσυ;; η μικρουλα σου;;;
τζενακι!!!! χαθηκες και εσυ........
σοφακι μπραβο που ειναι ολες οι εξετασεις σας καλες!!! και μπραβο στον αντρουλη σου πουπηγε σε ουρολογο..γτ σε αυτα τα θεματα οι αντρες ειναι καπως..εμενα κατευθειαν για σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια πηγε..πρωτα αυτος..κ αφου βγηκαν αυτες καλες μετα εκανα κ εγω τις 3 σελ που λες και εσυ..καπου τοσες ηταν κ μενα!!!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια γεια σας! καταρχας θελω να ευχηθω σε καθεμια ξεχωριστα αλλα και σε ολες μαζι να πραγματοποιηθει συντομα το ονειρο σας και να παρετε υγιη μωρακια.
θελα να σας πω οτι εγω ανηκω στις μαμαδες μαιου 2013 οπως και στις μαμαδες 2011. περασα λιγο δυσκολα μεχρι να σαραντισω με το μωρο γιατι εχω και ενα διχρονο πανω στην τρελα. Λιγο οι ορμονες,λιγο τα ράμματα, λιγο το ξενυχτι για τον θηλασμο καταλαβαινω οτι μπορει να υπερεβαλα στα σχολια μου στην ομαδα μου.
Δεν με πειραζει καθολου να με κριτικαρουν που δεν ειμαι τελεια μαμα, στεναχωρεθηκα ομως οταν διαβασα ότι κάποιες κοπέλες είπαν "εμείς προσπαθούμε κάθε μήνα και άλλες γκρινιάζουν" θέλω να σας πω ότι η μητρότητα οταν με το καλό θα την ζήσετε, δεν είναι όλα ροζ υπάρχουν και στιγμες που λυγιζεις αλλα ευτυχώς η αγάπη σε κάνει και συνερχεσαι. Καμμία μαμά όσο και να κουράζεται δεν θα αλλάζε αυτό που ζει. Ποτέ και για κανεναν
Αυτό όμως που θέλω να ΥΠΕΡ τονίσω είναι ότι θεωρώ τον αγώνα μιας γυναίκας για παιδί ιερό . Το ότι σε μένα ήρθε παιδί δεν σημαίνει ότι δεν συμπασχω για την φίλη, αδερφη, συνάδελφο που προσπαθεί.
Εύχομαι σύντομα να μας πείτε τα ευχάριστα,να πανε όλα καλα και να αποκτήσετε και ένα και δυο και τρία και τέσσερα παιδιά.
Συγνώμη για τα πολλά και άσχετα με το θεμα
Κάλο αγωνα-καλα αποτελεσματα

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να εισαι καλα κουκλα μου, ευχαριστουμε πολυ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου... Εγω σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο στις 8 και ο θεος βοηθος...

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tzeni84 έγραψε:να εισαι καλα κουκλα μου, ευχαριστουμε πολυ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου... Εγω σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο στις 8 και ο θεος βοηθος...




τζενακι μου καλο περιμενω νεα σου!! οτι σε προβληματιζει να το πεις στο γιατρο σου..μη φυγεις με αποριες...θα πας με τον αντρουλη σου η μονη;;

vasoula1

vasoula1
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
matinaki1990 έγραψε:
Tzeni84 έγραψε:να εισαι καλα κουκλα μου, ευχαριστουμε πολυ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου... Εγω σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο στις 8 και ο θεος βοηθος...




τζενακι μου καλο περιμενω νεα σου!! οτι σε προβληματιζει να το πεις στο γιατρο σου..μη φυγεις με αποριες...θα πας με τον αντρουλη σου η μονη;;


Καλημέρα Ματινάκι!!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
matinaki1990 έγραψε:
Tzeni84 έγραψε:να εισαι καλα κουκλα μου, ευχαριστουμε πολυ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου... Εγω σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο στις 8 και ο θεος βοηθος...




τζενακι μου καλο περιμενω νεα σου!! οτι σε προβληματιζει να το πεις στο γιατρο σου..μη φυγεις με αποριες...θα πας με τον αντρουλη σου η μονη;;
Ματινακι μου προς το παρον θα παω μονη. Εκλεισα για παπ αλλα θα του πω και το θεματακι μας και απο εκει και περα το εχω συζητησει με τον αντρα μου και θα κανουμε οτι μας πει

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλησπέρα! Διάβασα λίγο το θέμα σας και είπα να σας πω την προσωπική μου εμπειρία.
Είμαστε παντρεμένοι με τον άντρα μου 1,5 χρόνο και κάτι. Λίγο μετά το γάμο είπαμε να μην παίρνουμε προφυλάξεις. Όμως δεν προσέχαμε πότε θα κάνουμε σεξάκι, δηλαδή πότε είναι γόνιμες μέρες και τέτοια. Εδώ και κάνα 10 μηνο καταλαβαίναμε ότι θέλουμε πια ένα παιδάκι. Επειδή είχα ακούσει αρκετά για το θεμα της ψυχολογίας και πόσο παίζει ρόλο, προσπαθούσα να μην αγχώνομαι. Όμως εύκολο να το λες.. Καποια στιγμή μπήκα στο τριπακι να υπολογίσω μέρες κλπ, και να προσπαθώ να κάνουμε εκείνες τις μέρες και έκανα και το λάθος και του το έλεγα. Φυσικά δεν έγινε τπτ. Μάλιστα μια φορά έκανα και τεστ όταν αργησε λίγο η περίοδος και φυσικά απογοητεύτηκα πολύ. Και πιστεύω ότι κι εκείνος απογοητευόταν. Έτσι αποφάσισα ούτε να του λέω λεπτομέρειες ποιες μέρες είναι γόνιμες και μέσα μου να αποφασίσω ότι θα αργήσει ακόμα. Ότι θα έρθει αλλά ότι θα περάσει κι άλλος καιρός γιατί νόμος πιθανοτήτων είναι αυτός οπότε δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σου "κάτσει" το ευχάριστο. Οπότε είπα ας θεωρήσουμε ότι σε μένα θα αργήσει. Εκεί χαλάρωσα αρκετά, το είχα στο μυαλό μου αλλά μέχρι εκεί. Μου είχε πει μια φίλη ότι όταν έχω πιο πολλά υγρά εκείνες οι μέρες είναι πιο γόνιμες. Οταν είδα κάτι τετοιο τον προκαλεσα και καναμε ερωτα ομως ουτε του το ειπα ουτε το σκεφτηκα πολυ, κοιταξα να ευχαριστηθω τη στιγμη οπως και οποιαδηποτε αλλη φορα θα καναμε ερωτα. Εκείνες τις μέρες καναμε λοιπον. Επισης να σας πω οτι δεν σημειωνα ποτε ερχοταν η περιοδος. Οποτε δεν θυμομουν ποτε ακριβως ποτε θα ηταν η μερα. Καποια στιγμη τον αλλο μηνα αργησε (μαλλον) και αρχισα να αναρωτιεμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα. Ομως και παλι για να μην απογοητευτω χωρις λογο ειπα στον εαυτο μου, μπορει και να αργησει, γιατι καμια φορα αργει σε αλλαγες εποχης κλπ, μου εχει ξανατυχει. Ετσι περνουσαν οι μερες κι εγω τπτ. Ο αντρας μου με ρωτουσε "ακομα να σου ερθει?" θα ερθει ελεγα εγω, δεν ειναι οι μερες ακομα. Και αφησα να περασουν αρκετες μερες. Ειχα αποφασισει οτι δεν ημουν και περιμενω την περιοδο! Μιλουσα καποια στιγμη με την κολλητη μου και της το ανεφερα μεσα στην κουβεντα και της λεω " ελα ρε αποκλειεται να ειμαι" και τελοσπαντων με ψιλοεψησε να κανω τεστ. Ε και εκανα και ημουν και τοσο πολυ το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου που δεν το πιστευα. Και πριν μεινω, οταν με ρωτουσαν αν προσπαθουμε για παιδακι ελεγα "μπα, ειναι νωρις ακομα, κλπ" και ας το ηθελα, για να μην με βαρυνει αυτο το πραγμα στην ψυχολογια.
Κοριτσια σας τα λεω αυτα σαν προσωπικη εμπειρια γιατι πιστευω οτι η ψυχολογια μας ειναι το παν. Και επιπλεον δεν ειναι ωραιο για το ζευγαρι να μπαινει σε διαδικασια καθε μηνα και να απογοητευται. Η τουλαχιστον ας μη βαζουμε και τους αντρες μας στο ιδιο αγχος, οσο γινεται δλδ. Ευχομαι σε ολες να ειναι συντομα εγκυουλες και να χαρουν τα μωρακια τους! Smile

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα! Διάβασα λίγο το θέμα σας και είπα να σας πω την προσωπική μου εμπειρία.
Είμαστε παντρεμένοι με τον άντρα μου 1,5 χρόνο και κάτι. Λίγο μετά το γάμο είπαμε να μην παίρνουμε προφυλάξεις. Όμως δεν προσέχαμε πότε θα κάνουμε σεξάκι, δηλαδή πότε είναι γόνιμες μέρες και τέτοια. Εδώ και κάνα 10 μηνο καταλαβαίναμε ότι θέλουμε πια ένα παιδάκι. Επειδή είχα ακούσει αρκετά για το θεμα της ψυχολογίας και πόσο παίζει ρόλο, προσπαθούσα να μην αγχώνομαι. Όμως εύκολο να το λες.. Καποια στιγμή μπήκα στο τριπακι να υπολογίσω μέρες κλπ, και να προσπαθώ να κάνουμε εκείνες τις μέρες και έκανα και το λάθος και του το έλεγα. Φυσικά δεν έγινε τπτ. Μάλιστα μια φορά έκανα και τεστ όταν αργησε λίγο η περίοδος και φυσικά απογοητεύτηκα πολύ. Και πιστεύω ότι κι εκείνος απογοητευόταν. Έτσι αποφάσισα ούτε να του λέω λεπτομέρειες ποιες μέρες είναι γόνιμες και μέσα μου να αποφασίσω ότι θα αργήσει ακόμα. Ότι θα έρθει αλλά ότι θα περάσει κι άλλος καιρός γιατί νόμος πιθανοτήτων είναι αυτός οπότε δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σου "κάτσει" το ευχάριστο. Οπότε είπα ας θεωρήσουμε ότι σε μένα θα αργήσει. Εκεί χαλάρωσα αρκετά, το είχα στο μυαλό μου αλλά μέχρι εκεί. Μου είχε πει μια φίλη ότι όταν έχω πιο πολλά υγρά εκείνες οι μέρες είναι πιο γόνιμες. Οταν είδα κάτι τετοιο τον προκαλεσα και καναμε ερωτα ομως ουτε του το ειπα ουτε το σκεφτηκα πολυ, κοιταξα να ευχαριστηθω τη στιγμη οπως και οποιαδηποτε αλλη φορα θα καναμε ερωτα. Εκείνες τις μέρες καναμε λοιπον. Επισης να σας πω οτι δεν σημειωνα ποτε ερχοταν η περιοδος. Οποτε δεν θυμομουν ποτε ακριβως ποτε θα ηταν η μερα. Καποια στιγμη τον αλλο μηνα αργησε (μαλλον) και αρχισα να αναρωτιεμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα. Ομως και παλι για να μην απογοητευτω χωρις λογο ειπα στον εαυτο μου, μπορει και να αργησει, γιατι καμια φορα αργει σε αλλαγες εποχης κλπ, μου εχει ξανατυχει. Ετσι περνουσαν οι μερες κι εγω τπτ. Ο αντρας μου με ρωτουσε "ακομα να σου ερθει?" θα ερθει ελεγα εγω, δεν ειναι οι μερες ακομα. Και αφησα να περασουν αρκετες μερες. Ειχα αποφασισει οτι δεν ημουν και περιμενω την περιοδο! Μιλουσα καποια στιγμη με την κολλητη μου και της το ανεφερα μεσα στην κουβεντα και της λεω " ελα ρε αποκλειεται να ειμαι" και τελοσπαντων με ψιλοεψησε να κανω τεστ. Ε και εκανα και ημουν και τοσο πολυ το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου που δεν το πιστευα. Και πριν μεινω, οταν με ρωτουσαν αν προσπαθουμε για παιδακι ελεγα "μπα, ειναι νωρις ακομα, κλπ" και ας το ηθελα, για να μην με βαρυνει αυτο το πραγμα στην ψυχολογια.
Κοριτσια σας τα λεω αυτα σαν προσωπικη εμπειρια γιατι πιστευω οτι η ψυχολογια μας ειναι το παν. Και επιπλεον δεν ειναι ωραιο για το ζευγαρι να μπαινει σε διαδικασια καθε μηνα και να απογοητευται. Η τουλαχιστον ας μη βαζουμε και τους αντρες μας στο ιδιο αγχος, οσο γινεται δλδ. Ευχομαι σε ολες να ειναι συντομα εγκυουλες και να χαρουν τα μωρακια τους! Smile




ελινακι τελικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι μονο ο Θεοσ ξερει γτ αργει σε καποιες να χαρισει ενα μωρακι..ολα γινονται για καποιο λογο!!..εμενα αργησε παρα πανω απο σενα αλλα τωρα πεταω στα συννεφα απο την χαρα μου!!!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βασουλα μου τι κανεισ κοριτσακι μου;;; η ακατανομαστη αφαντη ε;;; θα περιμενω τα χαρουμεναααααααααααααα νεα σου!! πως εισαι σημερα;;

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ματινάκι έτσι είναι.. Δεν τα ορίζουμε εμείς αυτά.. Εύχομαι να έρχονται όλα όπως τα θέλουμε και να έχουμε θετική σκέψη... Smile

vasoula1

vasoula1
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
matinaki1990 έγραψε:βασουλα μου τι κανεισ κοριτσακι μου;;; η ακατανομαστη αφαντη ε;;; θα περιμενω τα χαρουμεναααααααααααααα νεα σου!! πως εισαι σημερα;;


Καλά κοριτσάκι μου ναι 25 μέρα και άφαντη!Αν είναι να φανεί θα φανεί αύριο ή μεθαύριο

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
matinaki1990 έγραψε:
Tzeni84 έγραψε:να εισαι καλα κουκλα μου, ευχαριστουμε πολυ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου... Εγω σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο στις 8 και ο θεος βοηθος...




τζενακι μου καλο περιμενω νεα σου!! οτι σε προβληματιζει να το πεις στο γιατρο σου..μη φυγεις με αποριες...θα πας με τον αντρουλη σου η μονη;;

tzenaki moy tha perimenw ta nea soy to bradaki...tha mpw pio arga gia na dw ta nea soy...!!!

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elin1 έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα! Διάβασα λίγο το θέμα σας και είπα να σας πω την προσωπική μου εμπειρία.
Είμαστε παντρεμένοι με τον άντρα μου 1,5 χρόνο και κάτι. Λίγο μετά το γάμο είπαμε να μην παίρνουμε προφυλάξεις. Όμως δεν προσέχαμε πότε θα κάνουμε σεξάκι, δηλαδή πότε είναι γόνιμες μέρες και τέτοια. Εδώ και κάνα 10 μηνο καταλαβαίναμε ότι θέλουμε πια ένα παιδάκι. Επειδή είχα ακούσει αρκετά για το θεμα της ψυχολογίας και πόσο παίζει ρόλο, προσπαθούσα να μην αγχώνομαι. Όμως εύκολο να το λες.. Καποια στιγμή μπήκα στο τριπακι να υπολογίσω μέρες κλπ, και να προσπαθώ να κάνουμε εκείνες τις μέρες και έκανα και το λάθος και του το έλεγα. Φυσικά δεν έγινε τπτ. Μάλιστα μια φορά έκανα και τεστ όταν αργησε λίγο η περίοδος και φυσικά απογοητεύτηκα πολύ. Και πιστεύω ότι κι εκείνος απογοητευόταν. Έτσι αποφάσισα ούτε να του λέω λεπτομέρειες ποιες μέρες είναι γόνιμες και μέσα μου να αποφασίσω ότι θα αργήσει ακόμα. Ότι θα έρθει αλλά ότι θα περάσει κι άλλος καιρός γιατί νόμος πιθανοτήτων είναι αυτός οπότε δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σου "κάτσει" το ευχάριστο. Οπότε είπα ας θεωρήσουμε ότι σε μένα θα αργήσει. Εκεί χαλάρωσα αρκετά, το είχα στο μυαλό μου αλλά μέχρι εκεί. Μου είχε πει μια φίλη ότι όταν έχω πιο πολλά υγρά εκείνες οι μέρες είναι πιο γόνιμες. Οταν είδα κάτι τετοιο τον προκαλεσα και καναμε ερωτα ομως ουτε του το ειπα ουτε το σκεφτηκα πολυ, κοιταξα να ευχαριστηθω τη στιγμη οπως και οποιαδηποτε αλλη φορα θα καναμε ερωτα. Εκείνες τις μέρες καναμε λοιπον. Επισης να σας πω οτι δεν σημειωνα ποτε ερχοταν η περιοδος. Οποτε δεν θυμομουν ποτε ακριβως ποτε θα ηταν η μερα. Καποια στιγμη τον αλλο μηνα αργησε (μαλλον) και αρχισα να αναρωτιεμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα. Ομως και παλι για να μην απογοητευτω χωρις λογο ειπα στον εαυτο μου, μπορει και να αργησει, γιατι καμια φορα αργει σε αλλαγες εποχης κλπ, μου εχει ξανατυχει. Ετσι περνουσαν οι μερες κι εγω τπτ. Ο αντρας μου με ρωτουσε "ακομα να σου ερθει?" θα ερθει ελεγα εγω, δεν ειναι οι μερες ακομα. Και αφησα να περασουν αρκετες μερες. Ειχα αποφασισει οτι δεν ημουν και περιμενω την περιοδο! Μιλουσα καποια στιγμη με την κολλητη μου και της το ανεφερα μεσα στην κουβεντα και της λεω " ελα ρε αποκλειεται να ειμαι" και τελοσπαντων με ψιλοεψησε να κανω τεστ. Ε και εκανα και ημουν και τοσο πολυ το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου που δεν το πιστευα. Και πριν μεινω, οταν με ρωτουσαν αν προσπαθουμε για παιδακι ελεγα "μπα, ειναι νωρις ακομα, κλπ" και ας το ηθελα, για να μην με βαρυνει αυτο το πραγμα στην ψυχολογια.
Κοριτσια σας τα λεω αυτα σαν προσωπικη εμπειρια γιατι πιστευω οτι η ψυχολογια μας ειναι το παν. Και επιπλεον δεν ειναι ωραιο για το ζευγαρι να μπαινει σε διαδικασια καθε μηνα και να απογοητευται. Η τουλαχιστον ας μη βαζουμε και τους αντρες μας στο ιδιο αγχος, οσο γινεται δλδ. Ευχομαι σε ολες να ειναι συντομα εγκυουλες και να χαρουν τα μωρακια τους! Smile

ax elin moy.....ayti mallon einai i lisi....na to bgaloyme apo to myalo mas....alla egw den nomizw oti ta katafernw kai toso kala se ayto to themataki...!!!!se eyxaristoyme gia tis eyxes soy kai eyxomai panta na eisai poly-poly-poly eytyxismeni.......!!!!

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
matinaki1990 έγραψε:φιλεναδιτσες μου που ειστε;;;; τι κανετε;;;;; με τοση ζεστη δε καθομαι κ πολυ στον υπολογιστη..περιμενω να σταματησει ο αντρουλης μου απο τη δουλεια να παμε λιγες μερουλες καπου να χαλαρωσουμε...να κανω και κανενα μπανακι γτ δεν εκανα κανενα..ασχετα αν φτανουμε στο 20λεπτο στην παραλια.!!!!
στελλουλα μου στο χωριο εσυ εισαι ε;; θα περιμενουμε νεα σου..μηπωςεκει γινει το θαυματακι τελικα;;;;;;
αμαζονα τι κανεις εσυ;; η μικρουλα σου;;;
τζενακι!!!! χαθηκες και εσυ........
σοφακι μπραβο που ειναι ολες οι εξετασεις σας καλες!!! και μπραβο στον αντρουλη σου πουπηγε σε ουρολογο..γτ σε αυτα τα θεματα οι αντρες ειναι καπως..εμενα κατευθειαν για σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια πηγε..πρωτα αυτος..κ αφου βγηκαν αυτες καλες μετα εκανα κ εγω τις 3 σελ που λες και εσυ..καπου τοσες ηταν κ μενα!!!

matinaki moy twra mpika mono...a antras moy itan kai einai diathetimenos na kanei ta panta....gi ayto kai to ekane xwris deyteri skepsi...!!!o kalos moy.......Very Happy Very Happy Very Happy ....matinaki na soy pw kai kati allo.....ayrio prepei na paw na kanw thn xwriakh...etsi moy eipe i giatros...!!!!!opote ayrio tha kseroyme...!!!!!!!!!!!!!makari....makari naq egine kati ayton ton mina......exw toso ma toso agwnia......

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Catty έγραψε:κοριτσια γεια σας! καταρχας θελω να ευχηθω σε καθεμια ξεχωριστα αλλα και σε ολες μαζι να πραγματοποιηθει συντομα το ονειρο σας και να παρετε υγιη μωρακια.
θελα να σας πω οτι εγω ανηκω στις μαμαδες μαιου 2013 οπως και στις μαμαδες 2011. περασα λιγο δυσκολα μεχρι να σαραντισω με το μωρο γιατι εχω και ενα διχρονο πανω στην τρελα. Λιγο οι ορμονες,λιγο τα ράμματα, λιγο το ξενυχτι για τον θηλασμο καταλαβαινω οτι μπορει να υπερεβαλα στα σχολια μου στην ομαδα μου.
Δεν με πειραζει καθολου να με κριτικαρουν που δεν ειμαι τελεια μαμα, στεναχωρεθηκα ομως οταν διαβασα ότι κάποιες κοπέλες είπαν "εμείς προσπαθούμε κάθε μήνα και άλλες γκρινιάζουν" θέλω να σας πω ότι η μητρότητα οταν με το καλό θα την ζήσετε, δεν είναι όλα ροζ υπάρχουν και στιγμες που λυγιζεις αλλα ευτυχώς η αγάπη σε κάνει και συνερχεσαι. Καμμία μαμά όσο και να κουράζεται δεν θα αλλάζε αυτό που ζει. Ποτέ και για κανεναν
Αυτό όμως που θέλω να ΥΠΕΡ τονίσω είναι ότι θεωρώ τον αγώνα μιας γυναίκας για παιδί ιερό . Το ότι σε μένα ήρθε παιδί δεν σημαίνει ότι δεν συμπασχω για την φίλη, αδερφη, συνάδελφο που προσπαθεί.
Εύχομαι σύντομα να μας πείτε τα ευχάριστα,να πανε όλα καλα και να αποκτήσετε και ένα και δυο και τρία και τέσσερα παιδιά.
Συγνώμη για τα πολλά και άσχετα με το θεμα
Κάλο αγωνα-καλα αποτελεσματα

se eyxaristoyme poly catty moy...na eisia kala...kai na exeis panta ma panta mono xares....symfwnw apolyta me osa les...!!!!!alla einai tosi megali i laxtara moy gia ena mwro poy den skeftomai tipota allo...to kserw oti molis erthei tha allaksoyn ola...alla kserw omws oti tha niwthw kai toso gemati me ena mwro stin agkalia moy poy ola ta ypoloipa ksepernioyntai......se eyxaristoyme kai pali gia tis eyxes soy..!!!!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε;; Εγω πηγα χθες στον γιατρουλη μου και μαντεψτε τι μου ειπε: Άγχος! Εκανα το παπ. έλεγξε ωοθηκες, μητρα, τράχηλο τα οποία είναι μια χαρα. Μας έδωσε ορμονικες για μενα και σπερμοδιάγραμμα για τον καλό μου αλλά τις ορμονικες δεν μπορω να τις κανω ακομη, πρεπει να περιμενω την περιοδο μου. Μου ειπε βεβαια πως ειναι δυσκολο να υπάρχει δικο μου ορμονικο προβλημα γιατι δεν εχω καμια διαταραχη στον κυκλο. Οσο για τον αντρα μου δεν μπορει να ξερει αν εχει θεματακι η οχι αλλα με ρωτησε για στυση, συχνοτητα επαφων κτλ και εκ πρωτης ολα φαινονται μια χαρα! Αν αυτες οι εξετασεις λοιπον βγουν καλες, θα κανω σαλπιγγογραφια. Από εκει και περα συνεστησε στον αντρουλη μου να ελαττωσει το τσιγαρο και το αγχος γιατι επηρρεαζουν και μας ειπε να "του δινουμε να καταλαβει" απο την 14 ως την 18 μερα του κυκλου. (Για μενα η γονιμη ειναι η 16). Εσεις πως ειστε κατα τα αλλα;;

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεχασα να αναφερω πως συγκεκριμενα ειπε: "Σημερα δεν υπαρχει ζευγαρι που δεν κανει παιδι, σας δινω αυτες τις εξετασεις μονο και μονο για να δειτε οτι ειστε καλα και να σας φυγει το αγχος..."

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tzeni84 έγραψε:Ξεχασα να αναφερω πως συγκεκριμενα ειπε: "Σημερα δεν υπαρχει ζευγαρι που δεν κανει παιδι, σας δινω αυτες τις εξετασεις μονο και μονο για να δειτε οτι ειστε καλα και να σας φυγει το αγχος..."



μπραβο βρε τζενακι!! μπραβο..αντε ολα καλα θα ειναι κ με τισ ορμονιεσ...εγω τις εκανα γεναρη και απριλη ειχα τελευταια περιοδο...με βοηθησε και αυτο!!!Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 23 215994 
την δευτερη μερα του κυκλου δε θα κανεισ τις ορμονικες;;; στις εγραψε ε;; γιατι ειναι λιγο ακριβουτσικες..... εγω ειχα κανει παρα πολλες!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις