Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
23 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 23 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

101Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:31 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ritaki μου άστα όλα πίσω...Μην τα σκέφτεσαι και βασανίζεις το μυαλό σου...Ο Θεούλης μας χαρίζει τα παιδάκια και εκείνος όποτε θέλει μας τα παίρνει πίσω..
Μην κατηγορείς κανέναν, κοίτα να είσαι μόνο καλά εσύ, ο άντρας σου και όλα θα πάνε κατ ευχήν θα δεις..

102Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:43 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mariza_30 έγραψε:Ritaki μου άστα όλα πίσω...Μην τα σκέφτεσαι και βασανίζεις το μυαλό σου...Ο Θεούλης μας χαρίζει τα παιδάκια και εκείνος όποτε θέλει μας τα παίρνει πίσω..
Μην κατηγορείς κανέναν, κοίτα να είσαι μόνο καλά εσύ, ο άντρας σου και όλα θα πάνε κατ ευχήν θα δεις..

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΝΑΙ,ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ..

103Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:46 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:Ritaki μου άστα όλα πίσω...Μην τα σκέφτεσαι και βασανίζεις το μυαλό σου...Ο Θεούλης μας χαρίζει τα παιδάκια και εκείνος όποτε θέλει μας τα παίρνει πίσω..
Μην κατηγορείς κανέναν, κοίτα να είσαι μόνο καλά εσύ, ο άντρας σου και όλα θα πάνε κατ ευχήν θα δεις..

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΝΑΙ,ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ..

Πως είσαι σήμερα?Νιώθεις καθόλου καλύτερα?

104Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:52 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΥΟΜΕ ΞΑΝΑ ΜΠΡΟΣ...

105Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 11:04 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:ΝΑΙ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΥΟΜΕ ΞΑΝΑ ΜΠΡΟΣ...

Πότε με το καλό ξεκινάτε πάλι προσπάθειες?

106Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 11:13 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mariza_30 έγραψε:
RITAKI30 έγραψε:ΝΑΙ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΥΟΜΕ ΞΑΝΑ ΜΠΡΟΣ...

Πότε με το καλό ξεκινάτε πάλι προσπάθειες?

ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ (ΕΙΜΑΙ 8 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ) ΞΕΚΙΝΑΜΕ..

107Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 11:59 pm

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mama@36 έγραψε:Καλημέρα! sunny
Έτσι, έτσι Μανταλένια! Μου αρέσει να ακούω θετικές σκέψεις! Μπράβο σου! Είναι ο καλύτερος τρόπος να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Από μέσα μας ξεκινούν και πάλι μέσα μας καταλήγουν όλα. Έχουμε την δύναμη με την θετική μας ματιά να επηρεάσουμε τις καταστάσεις γύρω μας. Απλά διότι ότι και να συμβεί, το ποτήρι θα το βλέπεις μισογεμάτο και όχι μισοάδειο....
"Τα λέω στη νύφη να τα ακούσει η πεθερά" χαχαχαχαχαχα

Και πάλι καλημέρα σας!

ΥΓ. Αλήθεια Μανταλένια, τί είδους χειροποίητα φτιάχνεις? Κοσμήματα? Διακοσμητικά?

Καλημέρα σε όλες!!!
Έτσι είναι mama@36! Σωστό όσο τίποτα, το ότι από μέσα μας ξεκινάνε όλα!!! Το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια το άτιμο! Πρέπει να έχουμε τη δύναμη, τη θέληση και την επιμονή να λέμε ΟΧΙ στις σκέψεις που θα μας ρίξουν πάλι ψυχολογικά..
Από τον τρόπο που γράφεις, μου βγάζεις μια πολύ θετική ενέργεια! Smile  Εύχομαι όντως να είσαι και να νιώθεις καλά!!!
Όσον αφορά στα χειροποίητά μου.. Ξεκίνησα πριν 6 χρόνια φτιάχνοντας κοσμήματα για να γεμίσω το χρόνο μου σε μια άλλη πόλη που βρισκόμουν για δουλειά, και τώρα κάνω και ντεκουπάζ σε ξύλο, γυαλί κλπ, σαγιονάρες, λαμπάδες, γούρια και σιγά σιγά μπομπονιέρες! Smile Όταν το κυνηγάω πάει καλά! Όταν το αφήνω με αφήνει! Αφού δε βρήκα όφελος από τις σπουδές μου, κυνηγάω αυτό! Smile Smile Καλά είναι!

108Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 12:59 am

mama@36


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="ΜανταλένιαΑπό τον τρόπο που γράφεις, μου βγάζεις μια πολύ θετική ενέργεια! Smile  Εύχομαι όντως να είσαι και να νιώθεις καλά!!!
[/quote]

ΧΑΧΑ Με τα πάνω μου και τα κάτω μου είμαι μη νομίζεις... Είχα που είχα και κάποια προσωπικά θέματα, ήρθε και η παλίνδρομη και έδεσε... Οπότε τα λέω να τα ακούω και εγώ όταν ξεχνώ να τα εφαρμόζω (που συμβαίνει συχνά, πίστεψέ με!).
Πολύ ωραίο το γεγονός πως "πιάνουν" τα χέρια σου και μπορείς και ασχολείσαι με κάτι που αγαπάς.... Εγώ ούτε να ισιώσω το μαλλί μου, που λέει ο λόγος, δεν μπορώ scratch
Ποιό είναι το αντικείμενο των σπουδών σου εάν επιτρέπεις? Δεν "σου κάθισε" λόγω συνθηκών αγοράς ή δεν γούσταρες και εσύ να το κυνηγήσεις? Πάντως οφείλω να ομολογήσω πως θαυμάζω τους ανθρώπους που έχουν κάνει την "δημιουργία" "επάγγελμα" Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 587529

109Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 2:20 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="mama@36"][

ΧΑΧΑ Με τα πάνω μου και τα κάτω μου είμαι μη νομίζεις... Είχα που είχα και κάποια προσωπικά θέματα, ήρθε και η παλίνδρομη και έδεσε... Οπότε τα λέω να τα ακούω και εγώ όταν ξεχνώ να τα εφαρμόζω (που συμβαίνει συχνά, πίστεψέ με!).
Πολύ ωραίο το γεγονός πως "πιάνουν" τα χέρια σου και μπορείς και ασχολείσαι με κάτι που αγαπάς.... Εγώ ούτε να ισιώσω το μαλλί μου, που λέει ο λόγος, δεν μπορώ scratch
Ποιό είναι το αντικείμενο των σπουδών σου εάν επιτρέπεις? Δεν "σου κάθισε" λόγω συνθηκών αγοράς ή δεν γούσταρες και εσύ να το κυνηγήσεις? Πάντως οφείλω να ομολογήσω πως θαυμάζω τους ανθρώπους που έχουν κάνει την "δημιουργία" "επάγγελμα"  Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 587529

Τα πάνω και τα κάτω μας μες το παιχνίδι είναι! Δε μπορούμε να τα αποφύγουμε! Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω!!!
Μερικές φορές, αισθάνομαι τόσο κουρασμένη με όλο αυτό τον πόνο που έχω νιώσει, που λέω φτάνει!! Οφείλω σε' μένα, στον άντρα μου και σε όσους με αγαπούν, να ζήσω και να χαρώ τη ζωή μου!!! Δε μπορεί, θα'ρθει και σε μας η μητρότητα!!!!

Τα μαλλιά μου ούτε κι εγώ μπορώ να τα ισιώσω! Ούτε να βαφτώ πιάνει το χέρι μου ούτε τα νύχια μου να βάψω.. Δεν τό'χω! Το παλεύω όμως! Very Happy 
Το αντικείμενό μου(αν θες να στο γράψω σε προσωπικό μήνυμα), έχει να κάνει με τις θετικές επιστήμες. Το αγαπώ πολύ και το κυνήγησα πάαααρα πολύ για να βρω δουλειά! Αλλά, πέρα από κάτι μικροσυμβάσεις, τίποτε άλλο! Τα χειροποίητα προέκυψαν σε 'μένα όπως λένε "μάθε τέχνη κι άστηνε κι άμα πεινάσεις πιάστηνε"! Εντάξει, δεν πείνασαSmile , αλλά αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο και μου αρέσει πολύ κι αυτό, καιρός είναι να το δω σοβαρά και να κυνηγήσω μόνο αυτό! Στα 6 χρόνια που ασχολούμαι, έκανα κι άλλα σεμινάρια και πλέον φτιάχνω κι άλλα, όπως αυτά που σου ανέφερα πριν. Είναι όμορφο να δημιουργείς! Και ακόμη πιο όμορφο να βλέπεις τον πελάτη να μένει ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα!

Μεγάλη αγάπη έχω και για τη μαγειρική! Πόσο την απολαμβάνω!!! Smile Τελευταία το' ριξα και στη ζαχαροπλαστική!
Αυτές τις μέρες έχω ξεπατωθεί στις μαρμελάδες και τις σάλτσες τομάτας! Smile Να δω που θα τα βάλουμε όλα αυτά τα βαζάκια στο τέλος! Smile

110Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 2:28 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="RITAKI30"]

Ριτάκι, θα στο ξαναπώ.. Μην ασχολείσαι καλή μου μαζί τους! Άλλοι άνθρωποι εκείνοι, άλλος άνθρωπος εσύ! Εκείνοι κάνουν τη ζωή τους κι εσύ τη δική σου! Δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω! Να έχεις καλή διάθεση, να είσαι θετική και όλα καλά θα πάνε!!! Wink 

Πολύ σύντομα σας είπε ο γιατρός να ξεκινήσετε.. Εμάς μας είπε να περάσουν τρεις κύκλοι περιόδου και μετά!!!
Έχω ακούσει κι από άλλη κοπέλα για μετά την πρώτη περίοδο.. Τι να πω! Δε βγάζεις άκρη με τους γιατρούς! Smile Όποτε κι αν είναι πάντως, σου εύχομαι να έρθει εύκολα και όοοοοολα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!!

111Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 2:35 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανταλένια έγραψε:
RITAKI30 έγραψε:

Ριτάκι, θα στο ξαναπώ.. Μην ασχολείσαι καλή μου μαζί τους! Άλλοι άνθρωποι εκείνοι, άλλος άνθρωπος εσύ! Εκείνοι κάνουν τη ζωή τους κι εσύ τη δική σου! Δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω! Να έχεις καλή διάθεση, να είσαι θετική και όλα καλά θα πάνε!!! Wink 

Πολύ σύντομα σας είπε ο γιατρός να ξεκινήσετε.. Εμάς μας είπε να περάσουν τρεις κύκλοι περιόδου και μετά!!!
Έχω ακούσει κι από άλλη κοπέλα για μετά την πρώτη περίοδο.. Τι να πω! Δε βγάζεις άκρη με τους γιατρούς! SmileΌποτε κι αν είναι πάντως, σου εύχομαι να έρθει εύκολα και όοοοοολα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΟΤΙ Η ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 7ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΗΤΑΝ 5ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ,ΔΛΔ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ..? ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (Embarassed ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΩ ΚΑΙΡΟ..ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΡΩΤΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΞΕΡΩ ΓΩ..?

112Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 2:36 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mariza_30 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Μανταλένια εξαφανίστηκες και ερημώσαμε χωρίς εσένα!!Επέστρεψες όμως με άκρως θετική διάθεση και αυτό μ αρέσει πάρααα πολύ!!!Μπράβο μπράβο μπράβο!!
Μαμά μια γλυκιά γλυκιά καλημέρα και σε σένα!Πώς είστε σήμερα?
Τι κάνετε τώρα, δουλίτσες?

Γεια σου κι εσένα Μαρίζα μου! Πώς είσαι;
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Embarassed 
Εγώ έκανα μερικές δουλίτσες, μαγείρεψα, έφυγε ο άντρας μου για δουλειά, έφαγα μιας και πείνασα νωρίς σήμερα Very Happy και αφού σας γράψω, θα κάνω άλλες δουλίτσες! Very Happy 
Είναι μέρες που αισθάνομαι ότι είναι τόσο μικρή η μέρα, που δε μου φτάνει για να κάνω όσα θέλω! Smile
Πώς τα πάτε με τις ζέστες; Θα ανέβει κι άλλο λένε η θερμοκρασία!!! Γλέντια! Θα σκάσουμε! Very Happy  Και δε μπορώ να πάω και θάλασσα με τη ριμαδοψύξη που έπαθα.. Από Τετάρτη μπορώ, αλλά Τετάρτη περιμένω να αδιαθετήσω! Καλό; Smile Smile
Σας εύχομαι να έχετε όλες μια πολύ πολύ καλή μέρα και ένα ακόμη καλύτερο Σαββατοκύριακο!!!

113Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 2:44 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΟΤΙ Η ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 7ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΗΤΑΝ 5ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ,ΔΛΔ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ..? ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (Embarassed ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΩ ΚΑΙΡΟ..ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΡΩΤΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΞΕΡΩ ΓΩ..?[/quote]


Νομίζω ότι ο γιατρός σου, θέλει πάααρα πολύ να γίνεις μανούλα! Very Happy Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!
Κι εμένα όλα καλά πήγαν! Εγώ έκανα απόξεση 1 μέρα πριν την έννατη εβδομάδα, αλλά είχαν παλινδρομήσει τουλάχιστον μια βδομάδα πριν. Και στον υπέρηχο όλα πολύ καλά ήταν! Τώρα, ίσως μας καθυστερήσει η κολπίτιδα λίγο ακόμη.
Συνήθως ξέρω τους τρεις μήνες! Και κυρίως για να επανέλθει το ενδομήτριο! Γιατί με την απόξεση "μικραίνει" τεχνητά!
Για τη δική μου περίπτωση, καλύτερα οι τρεις κύκλοι, γιατί 14 μήνες έχουν περάσει από την καισαρική.. Ας στρώσει καλά η μήτρα μου! Έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά!
Καρυώτυπο κάνατε στο έμβρυο οι δικούς σας; Εμείς δεν κάναμε! Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα!

114Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 2:55 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανταλένια έγραψε:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΟΤΙ Η ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 7ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΗΤΑΝ 5ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ,ΔΛΔ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ..? ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (Embarassed ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΩ ΚΑΙΡΟ..ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΡΩΤΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΞΕΡΩ ΓΩ..?


Νομίζω ότι ο γιατρός σου, θέλει πάααρα πολύ να γίνεις μανούλα! Very Happy Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!
Κι εμένα όλα καλά πήγαν! Εγώ έκανα απόξεση 1 μέρα πριν την έννατη εβδομάδα, αλλά είχαν παλινδρομήσει τουλάχιστον μια βδομάδα πριν. Και στον υπέρηχο όλα πολύ καλά ήταν! Τώρα, ίσως μας καθυστερήσει η κολπίτιδα λίγο ακόμη.
Συνήθως ξέρω τους τρεις μήνες! Και κυρίως για να επανέλθει το ενδομήτριο! Γιατί με την απόξεση "μικραίνει" τεχνητά!
Για τη δική μου περίπτωση, καλύτερα οι τρεις κύκλοι, γιατί 14 μήνες έχουν περάσει από την καισαρική.. Ας στρώσει καλά η μήτρα μου! Έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά!
Καρυώτυπο κάνατε στο έμβρυο οι δικούς σας; Εμείς δεν κάναμε! Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα![/quote]

IΣΩΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΕΙ..ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝ.ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΑΨΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ..ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..Smile  ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΝΑΙ,ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΟΧΙ..

115Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 4:21 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανταλένια έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Μανταλένια εξαφανίστηκες και ερημώσαμε χωρίς εσένα!!Επέστρεψες όμως με άκρως θετική διάθεση και αυτό μ αρέσει πάρααα πολύ!!!Μπράβο μπράβο μπράβο!!
Μαμά μια γλυκιά γλυκιά καλημέρα και σε σένα!Πώς είστε σήμερα?
Τι κάνετε τώρα, δουλίτσες?

Μανταλένια μου μ αρέσει πάρα πολύ αυτό που μου λες!!Φροντίζεις τον άντρα σου κάνεις δουλίτσες!!Μα ρέσει πολύ να το ακούω αυτό..Ασχετα που και εγώ έτσι είμαι όταν βλέπω κορίτσια στην ηλικία μου τόσο σωστά μ αρέσει πάρα πάρα πολύ.Με ασχολίες, ενδιαφέροντα!Αλήθεια δεν σου φτάνει όλη η μέρα για τις δραστηριότητες σου ε?Πόοοοοσο σε ζηλεύω να ξερες!!Εγώ σταμάτησα την δουλειά (αναγκαστικά γτ θα με διώχνανε ούτως ή άλλως λόγω εγκυμοσύνης) και πέραν από το γυμναστήριο που παω καθημερινά μία ωρα, τις δουλειές-μαγείρεμα, τα βιβλία που διαβάζω και κάποιες βόλτες που πάμε δυστυχώς δεν έχω κάποιο άλλο ενδιαφέρον...Περιμένω πως και πως να έρθει ο Σεπτέμβριος να ξεκινήσω μαθήματα για τα νύχια!!ήταν κάτι που πάντα ήθελα να κάνω γτ πιάνω το χέρι μου αλλά λόγω εγκυμοσύνης καθυστερούσα, οποτε τώρα λέω να το εκμεταλλευτώ..Εσύ εργάζεσαι αν επιτρέπεται?

Γεια σου κι εσένα Μαρίζα μου! Πώς είσαι;
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Embarassed 
Εγώ έκανα μερικές δουλίτσες, μαγείρεψα, έφυγε ο άντρας μου για δουλειά, έφαγα μιας και πείνασα νωρίς σήμερα Very Happy και αφού σας γράψω, θα κάνω άλλες δουλίτσες! Very Happy 
Είναι μέρες που αισθάνομαι ότι είναι τόσο μικρή η μέρα, που δε μου φτάνει για να κάνω όσα θέλω! Smile
Πώς τα πάτε με τις ζέστες; Θα ανέβει κι άλλο λένε η θερμοκρασία!!! Γλέντια! Θα σκάσουμε! Very Happy  Και δε μπορώ να πάω και θάλασσα με τη ριμαδοψύξη που έπαθα.. Από Τετάρτη μπορώ, αλλά Τετάρτη περιμένω να αδιαθετήσω! Καλό; SmileSmile
Σας εύχομαι να έχετε όλες μια πολύ πολύ καλή μέρα και ένα ακόμη καλύτερο Σαββατοκύριακο!!!

116Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Παρ Ιουλ 26, 2013 7:00 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[

Μανταλένια μου μ αρέσει πάρα πολύ αυτό που μου λες!!Φροντίζεις τον άντρα σου κάνεις δουλίτσες!!Μα ρέσει πολύ να το ακούω αυτό..Ασχετα που και εγώ έτσι είμαι όταν βλέπω κορίτσια στην ηλικία μου τόσο σωστά μ αρέσει πάρα πάρα πολύ.Με ασχολίες, ενδιαφέροντα!Αλήθεια δεν σου φτάνει όλη η μέρα για τις δραστηριότητες σου ε?Πόοοοοσο σε ζηλεύω να ξερες!!Εγώ σταμάτησα την δουλειά (αναγκαστικά γτ θα με διώχνανε ούτως ή άλλως λόγω εγκυμοσύνης) και πέραν από το γυμναστήριο που παω καθημερινά μία ωρα, τις δουλειές-μαγείρεμα, τα βιβλία  που διαβάζω και κάποιες βόλτες που πάμε δυστυχώς δεν έχω κάποιο άλλο ενδιαφέρον...Περιμένω πως και πως να έρθει ο Σεπτέμβριος να ξεκινήσω μαθήματα για τα νύχια!!ήταν κάτι που πάντα ήθελα να κάνω γτ πιάνω το χέρι μου αλλά λόγω εγκυμοσύνης καθυστερούσα, οποτε τώρα λέω να το εκμεταλλευτώ..Εσύ εργάζεσαι αν επιτρέπεται?

Καλησπέρα!
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Αλίμονο αν δε φρόντιζα τον αντρούλη μου!
Smile Πόσο μάλιστα που δε δουλεύω και άρα δε λείπω από το σπίτι πολλές ώρες!
Όπως έγραψα μιλώντας με τη mama36, ασχολούμαι φτιάχνοντας διάφορα χειροποίητα και προσπαθώ να δω αυτό ως κύρια ενασχόλησή μου σιγά σιγά.
Πάντως νομίζω ότι εσύ κάνεις πολλά περισσότερα απο' μένα! Οπότε μη με ζηλεύεις! Very Happy Όταν λέω ότι όλη μέρα κάνω κάτι, δε σημαίνει ότι ασχολούμαι με κάποιο hobby! Very Happy  Θα ασχοληθώ με το σπίτι, με το να πειραματιστώ στην κουζίνα, με τις παραγγελίες που έχω, να πάω καμιά βολτίτσα, θα δούμε καμιά ταινία κλπ. Γυμναστήριο έχω να πάω από τότε που έμεινα έγκυος.. Και πρέπει να πάω! Συνήθιζα να έχω πολλές πολλές ασχολίες, αλλά τον τελευταίο ενάμισυ χρόνο, σχεδόν όλα γύριζαν με το να γίνω καλά, καί σωματικά καί ψυχικά, για να έχω καλές προυποθέσεις για την επόμενη εγκυμοσύνη.. Anyway..
Με το καλό να πας στα μαθήματα που λες! Αν πιάνει το χέρι σου και σου αρέσει κι όλας, φυσικά και θα πας!!!

117Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Δευ Ιουλ 29, 2013 10:32 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mariza_30 έγραψε:
Μανταλένια έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Μανταλένια εξαφανίστηκες και ερημώσαμε χωρίς εσένα!!Επέστρεψες όμως με άκρως θετική διάθεση και αυτό μ αρέσει πάρααα πολύ!!!Μπράβο μπράβο μπράβο!!
Μαμά μια γλυκιά γλυκιά καλημέρα και σε σένα!Πώς είστε σήμερα?
Τι κάνετε τώρα, δουλίτσες?

Μανταλένια μου μ αρέσει πάρα πολύ αυτό που μου λες!!Φροντίζεις τον άντρα σου κάνεις δουλίτσες!!Μα ρέσει πολύ να το ακούω αυτό..Ασχετα που και εγώ έτσι είμαι όταν βλέπω κορίτσια στην ηλικία μου τόσο σωστά μ αρέσει πάρα πάρα πολύ.Με ασχολίες, ενδιαφέροντα!Αλήθεια δεν σου φτάνει όλη η μέρα για τις δραστηριότητες σου ε?Πόοοοοσο σε ζηλεύω να ξερες!!Εγώ σταμάτησα την δουλειά (αναγκαστικά γτ θα με διώχνανε ούτως ή άλλως λόγω εγκυμοσύνης) και πέραν από το γυμναστήριο που παω καθημερινά μία ωρα, τις δουλειές-μαγείρεμα, τα βιβλία  που διαβάζω και κάποιες βόλτες που πάμε δυστυχώς δεν έχω κάποιο άλλο ενδιαφέρον...Περιμένω πως και πως να έρθει ο Σεπτέμβριος να ξεκινήσω μαθήματα για τα νύχια!!ήταν κάτι που πάντα ήθελα να κάνω γτ πιάνω το χέρι μου αλλά λόγω εγκυμοσύνης καθυστερούσα, οποτε τώρα λέω να το εκμεταλλευτώ..Εσύ εργάζεσαι αν επιτρέπεται?

Γεια σου κι εσένα Μαρίζα μου! Πώς είσαι;
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Embarassed 
Εγώ έκανα μερικές δουλίτσες, μαγείρεψα, έφυγε ο άντρας μου για δουλειά, έφαγα μιας και πείνασα νωρίς σήμερα Very Happy και αφού σας γράψω, θα κάνω άλλες δουλίτσες! Very Happy 
Είναι μέρες που αισθάνομαι ότι είναι τόσο μικρή η μέρα, που δε μου φτάνει για να κάνω όσα θέλω! Smile
Πώς τα πάτε με τις ζέστες; Θα ανέβει κι άλλο λένε η θερμοκρασία!!! Γλέντια! Θα σκάσουμε! Very Happy  Και δε μπορώ να πάω και θάλασσα με τη ριμαδοψύξη που έπαθα.. Από Τετάρτη μπορώ, αλλά Τετάρτη περιμένω να αδιαθετήσω! Καλό; SmileSmile
Σας εύχομαι να έχετε όλες μια πολύ πολύ καλή μέρα και ένα ακόμη καλύτερο Σαββατοκύριακο!!!

Μανταλένια μου καλημέρα!!Πως είσαι πέρασε η ψύξη?

118Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 31, 2013 12:28 pm

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Καλά είστε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;
Πολύ καλύτερα είμαι Μαρίζα! Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! Έχει μείνει μια ενόχληση σε ένα σπόνδυλο.. Πρέπει να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης σε πλάτη και αυχένα για να στρώσω.. Και δεν τα κάνω.. Πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!!!!
Έχω σκάσει με τη ζέστη!!! Δεν παλεύεται! Δεν είμαι εγώ για Καλοκαίρι! Smile Είμαι του Χειμώνα παιδί!!!
Αδιαθέτησα κι όλας και οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο!
Περιμένω και τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε τι έγινε με τα κολπικά μου!
Οι σύζυγοί σας έκαναν κάποια εξέταση μετά τις αποβολές;
Εμείς κάναμε και καλλιέργεια σπέρματος, μήπως βρεθεί κανένα μικρόβιο! Κι έτσι τα περιμένουμε όλα μαζί τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, έχει πέσει δουλίτσα τελευταία κι έχω μπόλικα στο μυαλό μου και πολλά να κάνω μέσα στη μέρα μου! Όσο για το γνωστό μας θέμα...
Το σκέφτομαι ελάχιστα! Όποτε γίνει!!!
Εύχομαι να είστε καλά και να νιώθετε ακόμη πιο καλά!
Καλό βραδάκι!!!
Θα την πέσω νωρίς! Αυτή η ζέστη με έχει διαλύσει! Sleep 

119Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 31, 2013 9:52 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανταλένια έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Καλά είστε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;
Πολύ καλύτερα είμαι Μαρίζα! Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! Έχει μείνει μια ενόχληση σε ένα σπόνδυλο.. Πρέπει να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης σε πλάτη και αυχένα για να στρώσω.. Και δεν τα κάνω.. Πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!!!!
Έχω σκάσει με τη ζέστη!!! Δεν παλεύεται! Δεν είμαι εγώ για Καλοκαίρι! SmileΕίμαι του Χειμώνα παιδί!!!
Αδιαθέτησα κι όλας και οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο!
Περιμένω και τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε τι έγινε με τα κολπικά μου!
Οι σύζυγοί σας έκαναν κάποια εξέταση μετά τις αποβολές;
Εμείς κάναμε και καλλιέργεια σπέρματος, μήπως βρεθεί κανένα μικρόβιο! Κι έτσι τα περιμένουμε όλα μαζί τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, έχει πέσει δουλίτσα τελευταία κι έχω μπόλικα στο μυαλό μου και πολλά να κάνω μέσα στη μέρα μου! Όσο για το γνωστό μας θέμα...
Το σκέφτομαι ελάχιστα! Όποτε γίνει!!!
Εύχομαι να είστε καλά και να νιώθετε ακόμη πιο καλά!
Καλό βραδάκι!!!
Θα την πέσω νωρίς! Αυτή η ζέστη με έχει διαλύσει! Sleep 

Μπράβο, με το καλό να αναρρώσεις τελείως!!!
Όχι εμένα αν με ρωτάς δεν έκανε ο σύζυγος κάποια εξέταση για μικρόβιο..Εμάς είχε πρόβλημα στην καρδούλα του-υποπλασία- και ήταν απλά θέμα τύχης.
Στενοχωρημένη είμαι πολύ. Εχω κλείσει ραντεβού σήμερα στο γιατρό να με δει από κάτω μετά την τελευταία περίοδο και ενώ εδώ και 3 μέρες είχα τελειώσει σήμερα με το που σηκώθηκα είδα καφέ υγρά πάλι.Και ανυπομονούσα αυτό το 3ημερο να κάνω τα πρωτα μου μπάνια.Αντε να του πω πως μου ξαναηρθαν καφέ και άντε να με πιστέψει....Ωχ Θεέ μου.. Μάλλον λόγω γυμναστηρίου πιέστηκα πολύ και ξανακατέβηκαν..Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ..Sad 

120Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τετ Ιουλ 31, 2013 11:08 pm

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μανταλένια έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Καλά είστε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;
Πολύ καλύτερα είμαι Μαρίζα! Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! Έχει μείνει μια ενόχληση σε ένα σπόνδυλο.. Πρέπει να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης σε πλάτη και αυχένα για να στρώσω.. Και δεν τα κάνω.. Πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!!!!
Έχω σκάσει με τη ζέστη!!! Δεν παλεύεται! Δεν είμαι εγώ για Καλοκαίρι! SmileΕίμαι του Χειμώνα παιδί!!!
Αδιαθέτησα κι όλας και οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο!
Περιμένω και τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε τι έγινε με τα κολπικά μου!
Οι σύζυγοί σας έκαναν κάποια εξέταση μετά τις αποβολές;
Εμείς κάναμε και καλλιέργεια σπέρματος, μήπως βρεθεί κανένα μικρόβιο! Κι έτσι τα περιμένουμε όλα μαζί τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, έχει πέσει δουλίτσα τελευταία κι έχω μπόλικα στο μυαλό μου και πολλά να κάνω μέσα στη μέρα μου! Όσο για το γνωστό μας θέμα...
Το σκέφτομαι ελάχιστα! Όποτε γίνει!!!
Εύχομαι να είστε καλά και να νιώθετε ακόμη πιο καλά!
Καλό βραδάκι!!!
Θα την πέσω νωρίς! Αυτή η ζέστη με έχει διαλύσει! Sleep 
Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!Very Happy 
Εμένα Μανταλενια μου(ειχαμε παλινδρομη λογω χρωμοσωματικων ανωμαλιων)μου προτεινανε περα της καλλιεργειας να κανουμε κατατμηση dna του σπερματος.Ειναι μια εξεταση που δειχνει την ικανοτητα του σπερματος να γονιμοποιει,κατι το οποιο οπως μου ειπανε δεν φαινεται ουτε σε σπερμοδιαγραμμα,ουτε πουθενα.Περαν αυτου,τη συστηνουν σε περιπτωσεις αποβολων(ακομα και οπως η δικη μου που βρεθηκε η αιτια της παλλινδρομης)καθως το σπερμα ενδεχεται να εχει βλαβη στο dna, στην πλεινοτητα του κι ετσι αυτα τα "ελαττωματικα" να δημιουργουν ανωμαλιες στα χρωμοσωματα,αυτοματες αποβολλες και γενικοτερα αρρωστα εμβρυακια....
Τελικα δεν την καναμε την εξεταση ακομα,παμε για εξωσωματικη τον Οκτωβρη,αλλα και παλι ξερω οτι καλο θα ηταν να γινει κι ετσι πιθανον Σεπτεμβρη να την κανουμε.....Ρωτησα σε ενα ειδικο κεντρο που την κανουν (δεν γινεται παντου) και μου ειπαν 80€.Αυτα....ελπιζω να βοηθησα...

121Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Αυγ 01, 2013 12:41 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
melimpa έγραψε:
Μανταλένια έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Καλά είστε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;
Πολύ καλύτερα είμαι Μαρίζα! Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! Έχει μείνει μια ενόχληση σε ένα σπόνδυλο.. Πρέπει να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης σε πλάτη και αυχένα για να στρώσω.. Και δεν τα κάνω.. Πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!!!!
Έχω σκάσει με τη ζέστη!!! Δεν παλεύεται! Δεν είμαι εγώ για Καλοκαίρι! SmileΕίμαι του Χειμώνα παιδί!!!
Αδιαθέτησα κι όλας και οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο!
Περιμένω και τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε τι έγινε με τα κολπικά μου!
Οι σύζυγοί σας έκαναν κάποια εξέταση μετά τις αποβολές;
Εμείς κάναμε και καλλιέργεια σπέρματος, μήπως βρεθεί κανένα μικρόβιο! Κι έτσι τα περιμένουμε όλα μαζί τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, έχει πέσει δουλίτσα τελευταία κι έχω μπόλικα στο μυαλό μου και πολλά να κάνω μέσα στη μέρα μου! Όσο για το γνωστό μας θέμα...
Το σκέφτομαι ελάχιστα! Όποτε γίνει!!!
Εύχομαι να είστε καλά και να νιώθετε ακόμη πιο καλά!
Καλό βραδάκι!!!
Θα την πέσω νωρίς! Αυτή η ζέστη με έχει διαλύσει! Sleep 
Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!Very Happy 
Εμένα Μανταλενια μου(ειχαμε παλινδρομη λογω χρωμοσωματικων ανωμαλιων)μου προτεινανε περα της καλλιεργειας να κανουμε κατατμηση dna του σπερματος.Ειναι μια εξεταση που δειχνει την ικανοτητα του σπερματος να γονιμοποιει,κατι το οποιο οπως μου ειπανε δεν φαινεται ουτε σε σπερμοδιαγραμμα,ουτε πουθενα.Περαν αυτου,τη συστηνουν σε περιπτωσεις αποβολων(ακομα και οπως η δικη μου που βρεθηκε η αιτια της παλλινδρομης)καθως το σπερμα ενδεχεται να εχει βλαβη στο dna, στην πλεινοτητα του κι ετσι αυτα τα "ελαττωματικα" να δημιουργουν ανωμαλιες στα χρωμοσωματα,αυτοματες αποβολλες και γενικοτερα αρρωστα εμβρυακια....
Τελικα δεν την καναμε την εξεταση ακομα,παμε για εξωσωματικη τον Οκτωβρη,αλλα και παλι ξερω οτι καλο θα ηταν να γινει κι ετσι πιθανον Σεπτεμβρη να την κανουμε.....Ρωτησα σε ενα ειδικο κεντρο που την κανουν (δεν γινεται παντου) και μου ειπαν 80€.Αυτα....ελπιζω να βοηθησα...

Καλημέρα Melimpa και από μένα!!Εύχομαι ο Οκτώβρης να είναι ο τυχερός μας μήνας!

122Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Αυγ 01, 2013 4:14 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mariza_30 έγραψε:
melimpa έγραψε:
Μανταλένια έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Καλά είστε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;
Πολύ καλύτερα είμαι Μαρίζα! Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! Έχει μείνει μια ενόχληση σε ένα σπόνδυλο.. Πρέπει να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης σε πλάτη και αυχένα για να στρώσω.. Και δεν τα κάνω.. Πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!!!!
Έχω σκάσει με τη ζέστη!!! Δεν παλεύεται! Δεν είμαι εγώ για Καλοκαίρι! SmileΕίμαι του Χειμώνα παιδί!!!
Αδιαθέτησα κι όλας και οι ορμόνες μου έχουν βαρέσει κόκκινο!
Περιμένω και τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε τι έγινε με τα κολπικά μου!
Οι σύζυγοί σας έκαναν κάποια εξέταση μετά τις αποβολές;
Εμείς κάναμε και καλλιέργεια σπέρματος, μήπως βρεθεί κανένα μικρόβιο! Κι έτσι τα περιμένουμε όλα μαζί τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, έχει πέσει δουλίτσα τελευταία κι έχω μπόλικα στο μυαλό μου και πολλά να κάνω μέσα στη μέρα μου! Όσο για το γνωστό μας θέμα...
Το σκέφτομαι ελάχιστα! Όποτε γίνει!!!
Εύχομαι να είστε καλά και να νιώθετε ακόμη πιο καλά!
Καλό βραδάκι!!!
Θα την πέσω νωρίς! Αυτή η ζέστη με έχει διαλύσει! Sleep 
Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!Very Happy 
Εμένα Μανταλενια μου(ειχαμε παλινδρομη λογω χρωμοσωματικων ανωμαλιων)μου προτεινανε περα της καλλιεργειας να κανουμε κατατμηση dna του σπερματος.Ειναι μια εξεταση που δειχνει την ικανοτητα του σπερματος να γονιμοποιει,κατι το οποιο οπως μου ειπανε δεν φαινεται ουτε σε σπερμοδιαγραμμα,ουτε πουθενα.Περαν αυτου,τη συστηνουν σε περιπτωσεις αποβολων(ακομα και οπως η δικη μου που βρεθηκε η αιτια της παλλινδρομης)καθως το σπερμα ενδεχεται να εχει βλαβη στο dna, στην πλεινοτητα του κι ετσι αυτα τα "ελαττωματικα" να δημιουργουν ανωμαλιες στα χρωμοσωματα,αυτοματες αποβολλες και γενικοτερα αρρωστα εμβρυακια....
Τελικα δεν την καναμε την εξεταση ακομα,παμε για εξωσωματικη τον Οκτωβρη,αλλα και παλι ξερω οτι καλο θα ηταν να γινει κι ετσι πιθανον Σεπτεμβρη να την κανουμε.....Ρωτησα σε ενα ειδικο κεντρο που την κανουν (δεν γινεται παντου) και μου ειπαν 80€.Αυτα....ελπιζω να βοηθησα...

Καλημέρα Melimpa και από μένα!!Εύχομαι ο Οκτώβρης να είναι ο τυχερός μας μήνας!
Γεια σου βρε Μαριζακι!Μακαρι κοπελα μου....μακαρι....Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 727892 

123Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Αυγ 01, 2013 9:28 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη!!Πήγα στο γιατρό ένα μήνα μετά την απόξεση για να με δει και μου είπε πως είμαι καλά, πεντακάθαρη αναρρώσα πολύ γρήγορα και πήγα καλύτερα από όσο περίμενε!Μετά την επόμενη περίοδο μου είπε πως μπορώ να προσπαθήσω ξανά για παιδάκι αν θέλω!Embarassed 

124Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Αυγ 01, 2013 9:34 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το καλό mariza!! μακάρι..Smile 

125Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Αυγ 01, 2013 10:15 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IoliAtore έγραψε:Με το καλό mariza!! μακάρι..Smile 

Nα σαι καλά κοπέλα μου!Εύχομαι και εσύ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατάς σε λίγους μήνες το αγγελούδι σου αγκαλιά..Να έχει υγεία πάνω από όλα!Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 5 417472 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις