Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

76Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Ιουλ 20, 2013 3:18 am

Gia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mariza_30 έγραψε:
Gia έγραψε:Καλησπερα κοριτσια!Χθες ημουν απο το κινητο και δεν μπορουσα να γραψω πολλα.Οτι θα μπω προωρα σε εμμηνοπαυση το ξερω απο τις εξετασεις μου.
Το θεμα ειναι οτι ο μονος τροπος για να μεινω εγκυος ειναι με εξωσωματικη και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να κανω πολλες.Ουτε και την πολυτελεια του χρονου για να περιμενω να βρω τα χρηματα.Το οτι εμεινα εγκυος επισης δεν σημαινει οτι θα μενω σε καθε προσπαθεια.Οσο για αυτες τις κοπελες που ενεφερα οτι δεν τα καταφεραν ποτε τελικα καποτε κι εκεινες μικρες ξεκινησαν...
Gia μου καλημέρα..Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Γνωρίζω πως τ κόστος των εξωσωματικών είναι μεγάλο όμως ποτέ δεν ξέρεις..Ισως η επόμενη φορά να είναι κ η τυχερή!
Δεν πρέπει να σκέφτεσαι πως κάποιες κοπέλες ξεκίνησαν μικρές και έφτασαν πλέον σε μεγαλύτερη ηλικία να μην έχουν κάνει παιδί..Δεν είναι όλες οι περιπ΄τώσεις ίδιες και σίγουρα δεν πρέπει να σκεφτόμαστε το κακό...Αλλη περίπτωση εσύ, άλλη περίπτωση εκείνες!
Εσύ θα παλέψεις με τον άντρα σου για το καλύτερο και να σκέφτεσαι ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!Εντάξει?
33 ειμαι αλλα γνωριζω το προβλημα απο τα 30 μου.Και τωρα βρισκομαι παλι στο 0.Μακαρι να γινει οπως τα λες γιατι γι αυτο τον χρονο ειναι η τελευταια μας φορα και ισως τον επομενο να ειναι ηδη αργα...Δυστυχως το ιδιο ελεγα οταν εμεινα εγκυος την πρωτη φορα.Αλλο αυτες που αποβαλλουν και αλλο εγω.Την δευτερη επισης αλλο αυτες που αποβαλλουν στυνεχεια και αλλο εγω.Και εμαθα με τον χειροτεριο τροπο οτι δεν υπαρχει αλλο εγω και αλλο οι αλλοι.Ολα μπορουν να τυχουν σε ολους...

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΞΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΗΜΑ..ΤΕΣΠΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΕ (ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΑ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ), ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΕΙΝΗ: ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΡΑΚ ΣΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΣΠΑΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΦΑΣΟΛΙ.ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ, Κ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΕΙΠΕ ΤΟΠΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΗΣ ΤΑ ΕΨΑΛΛΕ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΥΣΑ,ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.Α, ΕΔΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥΣ Κ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗΣ..ΤΕΣΠΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΛΠ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΚ ΤΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ, ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕΣ ΚΛΠ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΠΑΔΙΟΥ ΜΑΣ Κ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?/Ε, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ, ΠΗΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ:ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΩ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΑ, ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ??ΔΛΔ ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑ ΚΕΨΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ Σ ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΜΑΣ?Α, ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΣΩΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΙΣΩΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΤΕ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΕΙΑ,ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ..ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ,ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΝΕΝΔΟΤΗ , ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ (ΕΣΤΩ ,ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ (ΕΝΑΛΛΑΞ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ), ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΕΝΔΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΒΛ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ, ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΙΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ), ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΟΓΙΑ...

78Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Ιουλ 20, 2013 11:34 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gia έγραψε:
Mariza_30 έγραψε:
Gia έγραψε:Καλησπερα κοριτσια!Χθες ημουν απο το κινητο και δεν μπορουσα να γραψω πολλα.Οτι θα μπω προωρα σε εμμηνοπαυση το ξερω απο τις εξετασεις μου.
Το θεμα ειναι οτι ο μονος τροπος για να μεινω εγκυος ειναι με εξωσωματικη και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να κανω πολλες.Ουτε και την πολυτελεια του χρονου για να περιμενω να βρω τα χρηματα.Το οτι εμεινα εγκυος επισης δεν σημαινει οτι θα μενω σε καθε προσπαθεια.Οσο για αυτες τις κοπελες που ενεφερα οτι δεν τα καταφεραν ποτε τελικα καποτε κι εκεινες μικρες ξεκινησαν...
Gia μου καλημέρα..Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Γνωρίζω πως τ κόστος των εξωσωματικών είναι μεγάλο όμως ποτέ δεν ξέρεις..Ισως η επόμενη φορά να είναι κ η τυχερή!
Δεν πρέπει να σκέφτεσαι πως κάποιες κοπέλες ξεκίνησαν μικρές και έφτασαν πλέον σε μεγαλύτερη ηλικία να μην έχουν κάνει παιδί..Δεν είναι όλες οι περιπ΄τώσεις ίδιες και σίγουρα δεν πρέπει να σκεφτόμαστε το κακό...Αλλη περίπτωση εσύ, άλλη περίπτωση εκείνες!
Εσύ θα παλέψεις με τον άντρα σου για το καλύτερο και να σκέφτεσαι ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!Εντάξει?
33 ειμαι αλλα γνωριζω το προβλημα απο τα 30  μου.Και τωρα βρισκομαι παλι στο 0.Μακαρι να γινει οπως τα λες γιατι γι αυτο τον χρονο ειναι η τελευταια μας φορα και ισως τον επομενο να ειναι ηδη αργα...Δυστυχως το ιδιο ελεγα οταν εμεινα εγκυος την πρωτη φορα.Αλλο αυτες που αποβαλλουν και αλλο εγω.Την δευτερη επισης αλλο αυτες που αποβαλλουν στυνεχεια και αλλο εγω.Και εμαθα με τον χειροτεριο τροπο οτι δεν  υπαρχει αλλο εγω και αλλο οι αλλοι.Ολα μπορουν να τυχουν σε ολους...

Βρε Gia μου δεν εννοώ πως άλλο αυτές και άλλο εσύ υποτιμητικά για καμία..Προς Θεού.. Απλά όπως και να το κάνουμε άλλος οργανισμός εγώ, άλλος εσύ, άλλος η Μανταλένια μας κ.ο.κ. Το κακό στον καθέναν μπορεί να συμβεί, σε σένα αυτό, σε μένα μια διακοπή αναγκαστική στον 5ο μήνα αφού το μωρό ήταν άρρωστο, στην κοπέλα που είμασταν μαζί στο νοσοκομείο 37 χρονών με δίδυμα έχασε την σάλπιγγα και τα 2 βρέφη..Στενοχώριες υπάρχουν παντού, ειδικά στο κομμάτι αυτό, άλλες μικρότερες άλλες μεγαλύτερες..Υπάρχουν πολλά είτε πιο εύκολα από τα δικά μας, είτε πιο δύσκολα..
Αν κλειστούμε στον εαυτό μας, με τις φοβίες μας, ματαιόδοξοι, παραδίδοντας τα όπλα και σκεφτόμενες πως απλά σαν μάνες τελείωσαμε ή αλλιώς ξοφλήσαμε και δεν θα γίνουμε ποτέ τι άλλο μένει?Ξέρω εγώ?

79Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Ιουλ 20, 2013 11:40 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΞΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΗΜΑ..ΤΕΣΠΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΕ (ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΑ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ), ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΕΙΝΗ: ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΡΑΚ ΣΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΣΠΑΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΦΑΣΟΛΙ.ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ, Κ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΕΙΠΕ ΤΟΠΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΗΣ  ΤΑ ΕΨΑΛΛΕ Κ  ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΥΣΑ,ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.Α, ΕΔΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥΣ Κ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗΣ..ΤΕΣΠΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΛΠ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΚ ΤΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ, ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕΣ ΚΛΠ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΠΑΔΙΟΥ ΜΑΣ Κ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?/Ε, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ, ΠΗΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ  Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ:ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΩ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΑ, ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ??ΔΛΔ ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑ ΚΕΨΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ Σ ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΜΑΣ?Α, ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΣΩΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΙΣΩΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΤΕ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΕΙΑ,ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ..ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ,ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΝΕΝΔΟΤΗ , ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ (ΕΣΤΩ ,ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ (ΕΝΑΛΛΑΞ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ  ΤΟΥ), ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΕΝΔΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΒΛ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ, ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΙΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ), ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΟΓΙΑ...

Πριν σου πω την γνώμη μου θέλω να σε ρωτήσω!Αυτό που είπε η κουνιάδα σου πως θα κάνει κρακ το φασολάκι που κολλούσε??Εννοώ τι συζητούσαν πριν και γτ αυτό σχετίζεται με το μωράκι σας?

80Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Ιουλ 20, 2013 11:46 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΞΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΗΜΑ..ΤΕΣΠΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΕ (ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΑ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ), ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΕΙΝΗ: ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΡΑΚ ΣΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΣΠΑΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΦΑΣΟΛΙ.ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ, Κ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΕΙΠΕ ΤΟΠΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΗΣ  ΤΑ ΕΨΑΛΛΕ Κ  ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΥΣΑ,ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.Α, ΕΔΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥΣ Κ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗΣ..ΤΕΣΠΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΛΠ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΚ ΤΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ, ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕΣ ΚΛΠ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΠΑΔΙΟΥ ΜΑΣ Κ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?/Ε, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ, ΠΗΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ  Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ:ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΩ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΑ, ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ??ΔΛΔ ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑ ΚΕΨΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ Σ ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΜΑΣ?Α, ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΣΩΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΙΣΩΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΤΕ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΕΙΑ,ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ..ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ,ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΝΕΝΔΟΤΗ , ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ (ΕΣΤΩ ,ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ (ΕΝΑΛΛΑΞ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ  ΤΟΥ), ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΕΝΔΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΒΛ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ, ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΙΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ), ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΟΓΙΑ...


RITAKI
Εγω οταν εχασα το παιδι μου στον 8ο μηνα κυησης, το τελευταιο που με ενδιεφερε ηταν τα πεθερικα ,η κουνιαδα, ο μπατζανακης και ο κουμπαρος, καθως και το αν ειχαν πει οτιδηποτε....Τι να πω;;
ισως σου κανει καλο να ασχολεισαι με αυτους παρα να σκεφτεσαι συνεχεια την απωλεια..........................................Ειναι μια μορφη "ψυχοθεραπειας" κι αυτη...

81Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Ιουλ 20, 2013 11:51 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama@36 έγραψε:IoliAtore διάβασα την ιστορία σου και πως τώρα κυοφορείς διδυμάκια και εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν και σύντομα να γεμίσει το σπίτι σας με κλαματάκια και ζουζουνίσματα από 2 υπέροχα πλασματάκια!!!!!!!!! Πω πω! Ανατρίχιασα! Τί φοβερή εικόνα!!
Να μπαίνεις όταν μπορείς να μας γράφεις νέα σου και ότι όλα πάνε καλά! Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 893968

Σε ευχαριστώ πολύ mama36, μακάρι!!!!

Ριτάκι όπως λες εννοείται δεν υπάρχει ζήτημα να σε "γκαντέμιασε" κτλ.. απλώς από ό,τι καταλαβαίνω ήταν χοντροκομμένο. Μην δίνεις σημασία.... (εκτός και αν κάνεις αυτό που λέει η lillybell) Very Happy 

Πέρσι που έκανα τη διακοπή κυησης στη 14η εβδομάδα και ήμουν απαρηγόρητη, μπορείτε να φανταστείτε.... έγινε το εξής: η πεθερά μου έλειπε (ως τότε ήταν "από μένα ό,τι βοήθεια θέλετε" και "ό,τι θέλετε" και ήταν διακοές 500χλμ μακριά). Την ίδια εβδομάδα που διέκοψα την κύηση και ήμουν στα πατώματα παίρνει τηλ τον άντρα μου κλαίγοντας με λυγμούς και του λέει "παιδί μου κλαψ λυγμ, τι πάθαμε!!" "εντάξει μάνα" λέει ο άντρας μου, νομίζοντας ότι εννοεί που χάσαμε το παιδί "θα ξαναπροσπαθήσουμε, θα βρούμε τι φταίει, μην στενοχωριέσαι", του απαντάει αυτή "α, δεν εννοω αυτό! ο αδερφός σου!!" "ΤΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ;;;;" τρομάζει ο άντρας μου νομίζοντας ότι μήπως χτύπα ξύλο κανένα ατύχημα με το αυτοκίνητο ξερω γω. "Άφησε την κάρτα αναλήψεων και του την τράβηξε το μηχάνημα. Και τι θα κάνουμε τώρα;;;;!!!!! ΚΛΑΑΑΑΨΨ ΛΥΓΜ"

Αν δεν είναι αυτό χοντροκομμένο τότε τι είναι, δεν ξέρω. Αν δεν το έκανε για να γίνει το επίκεντρο της προσοχής, τότε τι.
Όταν μου τα είπε είχα πάθει ΣΟΚ. Γενικώς δεν έχω κακή σχέση, δείχνει ότι με "αγαπαει" (αληθεια ψέματα δεν ξέρω) και σε εμάς ισχύει από μακριά και αγαπημένες. Αλλά αυτό με είχε πειράξει πολύ.

Μετά σκέφτηκα και είπα, έχω τα δικά μου θα με πληγώνουν και τέτοια χαζά; Θα με κάνουν να τσατιστώ; Δεν θα τους κάνω τη χάρη. Εφόσον έχω τον άντρα μου με τον οποίο συνεννοούμαστε, και με υποστηρίζει σε αυτή τη δύσκολη ώρα, δεν θα ασχοληθώ με άλλες αηδίες. Και μετά το έλεγα σαν περιστατικό και απλά γελούσα.

Λοιπόν αν έχεις τη στήριξη από τον άντρα σου να μην σε ενδιαφέρει. Είναι ορισμένα άτομα που απλώς ό,τι και να γίνεται γύρω τους, αυτά θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Απλούστατα δεν τους κάνουμε τη χάρη Laughing

82Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Σαβ Ιουλ 20, 2013 1:46 pm

Gia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mariza_30 έγραψε:
Βρε Gia μου δεν εννοώ πως άλλο αυτές και άλλο εσύ υποτιμητικά για καμία..Προς Θεού.. Απλά όπως και να το κάνουμε άλλος οργανισμός εγώ, άλλος εσύ, άλλος η Μανταλένια μας κ.ο.κ. Το κακό στον καθέναν μπορεί να συμβεί, σε σένα αυτό, σε μένα μια διακοπή αναγκαστική στον 5ο μήνα αφού το μωρό ήταν άρρωστο, στην κοπέλα που είμασταν μαζί στο νοσοκομείο 37 χρονών με δίδυμα έχασε την σάλπιγγα και τα 2 βρέφη..Στενοχώριες υπάρχουν παντού, ειδικά στο κομμάτι αυτό, άλλες μικρότερες άλλες μεγαλύτερες..Υπάρχουν πολλά είτε πιο εύκολα από τα δικά μας, είτε πιο δύσκολα..
Αν κλειστούμε στον εαυτό μας, με τις φοβίες μας, ματαιόδοξοι, παραδίδοντας τα όπλα και σκεφτόμενες πως απλά σαν μάνες τελείωσαμε ή αλλιώς ξοφλήσαμε και δεν θα γίνουμε ποτέ τι άλλο μένει?Ξέρω εγώ?
Η αληθεια ειναι οτι εχω πεσει παρα πολυ τις τελευταιες μερες.Ειμαι πολυ πιεσμενη οικονομικα και μου βγαινουν ολα.Ειναι και η εξωσωματικη που θα την πληρωνουμε για κανενα χρονο περιπου και αμα τα σκεφτομαι με πιανουν οι μαυρες μου.Δεν βρισκω και τα φαρμακα της εξωσωματικης και αν δεν τα βρω θα αναβληθει και η προσπαθεια κλπ κλπ.Τελος παντων...Θα πρεπει ετσι κι αλλιως να συνελθω οσο μπορω γιατι πως θα ξεκινησω αλλιως την εξωσωματικη το φθινοπωρο;

83Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 12:00 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις ως τον Σεπτέμβριο, μην αγχώνεσαι.. Όσο για την εξωσωματική καλό θα είναι να είσαι καλά όταν την ξεκινήσεις αλλά όχι ότι δεν γίνεται και αλλιώς. Μπορεί μόνο και μόνο το γεγονός ότι κατάφερες και πάλι να κάνεις εξωσωματική, να σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα. Σε μένα έτσι λειτούργησε. Έχω το ίδιο ζήτημα με εσένα. Εμείς συν τοις άλλοις έχουμε και κάποια μεγαλύτερη πίεση χρόνου, ας πούμε. Αλλά όπως μου έλεγαν οι γιατροί μου, τι αγχώνεσαι; Ό,τι χρειάζεται να κάνεις, το κάνεις. Αν έτσι που είσαι -μου έλεγαν- με χαμηλή ΑΜΗ έλεγες εγώ θα κάνω εξωσωματική σε 4 χρόνια, θα σε βρίζαμε. Τώρα όμως το προσπαθείς, 1, 2, 3 θα σου κάτσει. Και gia σου ξαναλέω. Αν μπορείτε να κάνετε προεμφυτευτικό κάντε τον. Σε εμάς αυτή είναι η ΜΟΝΗ λύση.

84Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 9:18 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mariza_30 έγραψε:
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΞΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΗΜΑ..ΤΕΣΠΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΕ (ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΑ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ), ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΕΙΝΗ: ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΡΑΚ ΣΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΣΠΑΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΦΑΣΟΛΙ.ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ, Κ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΕΙΠΕ ΤΟΠΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΗΣ  ΤΑ ΕΨΑΛΛΕ Κ  ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΥΣΑ,ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.Α, ΕΔΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥΣ Κ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗΣ..ΤΕΣΠΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΛΠ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΚ ΤΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ, ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕΣ ΚΛΠ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΠΑΔΙΟΥ ΜΑΣ Κ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?/Ε, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ, ΠΗΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ  Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ:ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΩ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΑ, ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ??ΔΛΔ ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑ ΚΕΨΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ Σ ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΜΑΣ?Α, ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΣΩΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΙΣΩΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΤΕ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΕΙΑ,ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ..ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ,ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΝΕΝΔΟΤΗ , ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ (ΕΣΤΩ ,ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ (ΕΝΑΛΛΑΞ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ  ΤΟΥ), ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΕΝΔΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΒΛ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ, ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΙΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ), ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΟΓΙΑ...

Πριν σου πω την γνώμη μου θέλω να σε ρωτήσω!Αυτό που είπε η κουνιάδα σου πως θα κάνει κρακ το φασολάκι που κολλούσε??Εννοώ τι συζητούσαν πριν και γτ αυτό σχετίζεται με το μωράκι σας?

ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ,ΕΛΕΓΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΑΔΕ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΣΕ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ, ΕΛΕΓΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΝΑ ΣΟΥ ΞΥΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΞΕΡΕΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΙΤΣΕΣ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ..Κ ΜΕΤΑ ΠΕΤΑΕΙ ΑΥΤΟ..

85Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 9:20 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lillybell έγραψε:
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΞΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΗΜΑ..ΤΕΣΠΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΕ (ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΑ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ), ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΕΙΝΗ: ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΡΑΚ ΣΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΣΠΑΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΦΑΣΟΛΙ.ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ, Κ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΕΙΠΕ ΤΟΠΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΗΣ  ΤΑ ΕΨΑΛΛΕ Κ  ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΥΣΑ,ΑΝΩΡΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.Α, ΕΔΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥΣ Κ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗΣ..ΤΕΣΠΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΛΠ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΚ ΤΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ, ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕΣ ΚΛΠ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΠΑΔΙΟΥ ΜΑΣ Κ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?/Ε, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ, ΠΗΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ  Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ:ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΩ ΠΑΓΟΚΟΛΩΝΑ, ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ??ΔΛΔ ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑ ΚΕΨΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ Σ ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΜΑΣ?Α, ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΣΩΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΙΣΩΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΤΕ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΕΙΑ,ΒΑΣΙΚΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ..ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ,ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΝΕΝΔΟΤΗ , ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ (ΕΣΤΩ ,ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ (ΕΝΑΛΛΑΞ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ  ΤΟΥ), ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΕΝΔΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΒΛ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ, ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΙΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ), ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΟΓΙΑ...


RITAKI
Εγω οταν εχασα το παιδι μου στον 8ο μηνα κυησης, το τελευταιο που με ενδιεφερε ηταν τα πεθερικα ,η κουνιαδα, ο μπατζανακης και ο κουμπαρος, καθως και το αν ειχαν πει οτιδηποτε....Τι να πω;;
ισως σου κανει καλο να ασχολεισαι με αυτους παρα να σκεφτεσαι συνεχεια την απωλεια..........................................Ειναι μια μορφη "ψυχοθεραπειας" κι αυτη...

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΕΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΑΔΙ,ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ?ΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕΣ ΟΛΟΥΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ!ΕΩ, ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΡΕ ΣΥ..ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΠΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΟΤΑΝ ΔΕΙΞΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ..ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ..ΤΕΣΠΑ..ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΟΥ,ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ..Sad 

86Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 9:22 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IoliAtore έγραψε:
mama@36 έγραψε:IoliAtore διάβασα την ιστορία σου και πως τώρα κυοφορείς διδυμάκια και εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν και σύντομα να γεμίσει το σπίτι σας με κλαματάκια και ζουζουνίσματα από 2 υπέροχα πλασματάκια!!!!!!!!! Πω πω! Ανατρίχιασα! Τί φοβερή εικόνα!!
Να μπαίνεις όταν μπορείς να μας γράφεις νέα σου και ότι όλα πάνε καλά! Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 893968

Σε ευχαριστώ πολύ mama36, μακάρι!!!!

Ριτάκι όπως λες εννοείται δεν υπάρχει ζήτημα να σε "γκαντέμιασε" κτλ.. απλώς από ό,τι καταλαβαίνω ήταν χοντροκομμένο. Μην δίνεις σημασία.... (εκτός και αν κάνεις αυτό που λέει η lillybell) Very Happy 

Πέρσι που έκανα τη διακοπή κυησης στη 14η εβδομάδα και ήμουν απαρηγόρητη, μπορείτε να φανταστείτε.... έγινε το εξής: η πεθερά μου έλειπε (ως τότε ήταν "από μένα ό,τι βοήθεια θέλετε" και "ό,τι θέλετε" και ήταν διακοές 500χλμ μακριά). Την ίδια εβδομάδα που διέκοψα την κύηση και ήμουν στα πατώματα παίρνει τηλ τον άντρα μου κλαίγοντας με λυγμούς και του λέει "παιδί μου κλαψ λυγμ, τι πάθαμε!!" "εντάξει μάνα" λέει ο άντρας μου, νομίζοντας ότι εννοεί που χάσαμε το παιδί "θα ξαναπροσπαθήσουμε, θα βρούμε τι φταίει, μην στενοχωριέσαι", του απαντάει αυτή "α, δεν εννοω αυτό! ο αδερφός σου!!" "ΤΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ;;;;" τρομάζει ο άντρας μου νομίζοντας ότι μήπως χτύπα ξύλο κανένα ατύχημα με το αυτοκίνητο ξερω γω. "Άφησε την κάρτα αναλήψεων και του την τράβηξε το μηχάνημα. Και τι θα κάνουμε τώρα;;;;!!!!! ΚΛΑΑΑΑΨΨ ΛΥΓΜ"

Αν δεν είναι αυτό χοντροκομμένο τότε τι είναι, δεν ξέρω. Αν δεν το έκανε για να γίνει το επίκεντρο της προσοχής, τότε τι.
Όταν μου τα είπε είχα πάθει ΣΟΚ. Γενικώς δεν έχω κακή σχέση, δείχνει ότι με "αγαπαει" (αληθεια ψέματα δεν ξέρω) και σε εμάς ισχύει από μακριά και αγαπημένες. Αλλά αυτό με είχε πειράξει πολύ.

Μετά σκέφτηκα και είπα, έχω τα δικά μου θα με πληγώνουν και τέτοια χαζά; Θα με κάνουν να τσατιστώ; Δεν θα τους κάνω τη χάρη. Εφόσον έχω τον άντρα μου με τον οποίο συνεννοούμαστε, και με υποστηρίζει σε αυτή τη δύσκολη ώρα, δεν θα ασχοληθώ με άλλες αηδίες. Και μετά το έλεγα σαν περιστατικό και απλά γελούσα.

Λοιπόν αν έχεις τη στήριξη από τον άντρα σου να μην σε ενδιαφέρει. Είναι ορισμένα άτομα που απλώς ό,τι και να γίνεται γύρω τους, αυτά θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Απλούστατα δεν τους κάνουμε τη χάρη Laughing

ΤΙ ΖΩΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΠΡΑΓΑΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΛΛΟΝ..ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΑΧΤΙ ΜΟΥ,ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΡΕ ΣΥ..Sad 

87Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:20 pm

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="RITAKI30"]

Ριτάκι μη δίνεις σημασία!!! Ξέρω, πρέπει να είναι τελείως αναίσθητος κάποιος για να παριστάνει ότι δεν τον νοιάζουν κάποια πράγματα, αλλά, ας τους να λένε!
Είτε ασχολείσαι μαζί τους είτε όχι, το μωράκι σας δε γυρίζει πίσω! Ας είσαι καλά εσύ με τον άντρα σου!!! Με όλους τους άλλους, συγγενείς και μη, δεν είναι ανάγκη να ταιριάζουμε και να συμφωνούμε στα γούστα κλπ! Μπορεί απλά έτσι να το' πε! Μπορεί και όχι! Δεν έχει σημασία όμως! Πολλές φορές οι άνθρωποι λέμε κάτι χωρίς να το σκεφτούμε! Σκοπός είναι βέβαια, να παραδεχόμαστε όταν είμαστε λάθος! Αλλά, αν ο άλλος δεν το καταλαβαίνει από μόνος τους, βράστα κι άστα! Οπότε, μην ξεκόβετε! Είτε το κάνετε είτε όχι, δε θα καταλάβουν το νόημα! Στα λέω από πείρα! Smile Και η δική μου πεθερά στον κόσμο της είναι!
Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις, και σε λίγους μήνες που θα είσαι πάλι έγκυος, εστίασε στο μωράκι σας και στην όμορφη ζωή σας με αυτό!!!

88Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 9:28 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΧΤΕΣ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΕΙΠΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ?ΖΗΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ!ΕΚΕΙΝΗ ΖΗΤΗΣΕ..ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΤΕΣΠΑ,ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΛ.ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ,ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕ..ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΑΣΧΗΜΑ..Κ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ, ΟΤΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΝΙΩΘΕ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΗΨΙ ΚΛΠ ΚΛΠ..

ΟΚ,ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΔΙΟΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧ.ΑΡΡΩΣΤΟ..Twisted Evil Twisted Evil 

89Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 9:41 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΧΤΕΣ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΕΙΠΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ?ΖΗΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ!ΕΚΕΙΝΗ ΖΗΤΗΣΕ..ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΤΕΣΠΑ,ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΛ.ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ,ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕ..ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΑΣΧΗΜΑ..Κ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ, ΟΤΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΝΙΩΘΕ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΗΨΙ ΚΛΠ ΚΛΠ..

ΟΚ,ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΔΙΟΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧ.ΑΡΡΩΣΤΟ..Twisted Evil Twisted Evil 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!
Συμφωνώ απόλυτα με την Μανταλένια!Μην ασχολείσαι με κανέναν τους, με τον σύζυγο σου να είσαι καλά να δίνεις σε τίποτα τόσο ρηχό σημασία!!

Πως είστε σήμερα κορίτσια?Εγώ είμαι λίγο στα down μου, μ είχε πιάσει το ΣΚ και έκλαιγα καθώς σκεφτόμουν πως θα βρισκόμουν στον 6ο μήνα πλέον..
Αφήστε που όποτε βγαίνω έξω βλέπω συνέχεια μα συνέχεια εγκύους και λέω στον σύντροφο μου πολλές έγκυες, πάρα πολλές!Πάντα λέει υπήρχαν απλά τώρα τις παρατηρείς...

90Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 10:04 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΩ ΑΦΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΚΙΕΣ..ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕ (ΟΚ, ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ) ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛ ΔΥΣΚΟΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..No 

91Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Κυρ Ιουλ 21, 2013 10:36 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΩ ΑΦΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΚΙΕΣ..ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕ (ΟΚ, ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ) ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛ ΔΥΣΚΟΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..No 

Mην ασχολείσαι καν, δεν αξίζει να χαλιέσαι και μην μπαίνεις στο τρυπάκι αυτό!

92Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Δευ Ιουλ 22, 2013 5:15 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κορίτσια!!!
Ριτάκι, φυσικά και θα την συγχωρέσεις! Αν θες να διαφέρεις από αυτούς τους ανθρώπους, θα την συγχωρέσεις! Δυστυχώς ή ευτυχώς, τους συγγενείς δεν τους διαλέγουμε! Πόσο μάλλον τους συγγενείς του συζύγου μας! Smile Ακόμη κι αν δε μπορείς να τη συγχωρέσεις, ας είσαι τυπική απέναντί τους σαν νύφη και μη δίνεις σημασία σε ό,τι κι αν λένε! Εμένα βρε Ριτάκι, που ήμουν έναν ολόκληρο μήνα στο Νοσοκομείο πέρυσι, και ήταν και η μαμά μαζί μου, ο μπαμπάς μόνος στο σπίτι τους και ο άντρας μου να πηγαινοέρχεται κάθε μέρα σχεδόν Αθήνα και να έχει και τόσα στο κεφάλι του ο καυμενούλης μου με όσα περνούσαμε, και η μάνα του δε νοιάστηκε ούτε μια φορά για το τι τρώει εκείνο το διάστημα το παιδί της, το οποίο φυσικά παράλληλα δούλευε κι όλας! Ξέρεις τι έκανε όμως; Καθόταν και περίμενε να την πάρουμε εμείς τηλέφωνο να την ενημερώσουμε (θεωρεί υποτιμητικό να παίρνει εκείνη) για ό,τι συνέβαινε, και αν δεν το κάναμε, έπαιρνε και μου κατηγορούσε τον άντρα μου που δεν της τηλεφωνεί κι εκείνη κλαίει απ'τη στενοχώρια κλπ κλπ. Για άλλη μια φορά, σκεφτόταν τον εαυτό της! Εγώ από τότε, έχασα πάσα ιδέα για την πάρτη της! Απαράδεκτη μάνα! Απαράδεκτος άνθρωπος! Κρατάω αποστάσεις από τότε! Και μπορεί να μην της το έχω πει (που και να το πω δε θα καταλάβει), αλλά δε θέλω να περιμένει τίποτα από μένα, ούτε κι εγώ περιμένω από εκείνη! Με τις κουνιάδες μου δεν έχω πρόβλημα. Όμως και σπίτι της πηγαίνω κλπ. Μέσα μου όμως ξέρω τι γνώμη έχω για κείνη! Και φυσικά και ο άντρας μου συμφωνεί απόλυτα μαζί μου! Δεν πρέπει να έχουμε απαιτήσεις στη ζωή μας, να μας καταλαβαίνουν όλοι! Και πόσο μάλιστα άνθρωποι που έχουν μάθει λάθος κάποια πράγματα από παιδιά! Αυτό που ξέρω καλά ,είναι ότι αν δεν υπήρχε αυτή η γυναίκα, δε θα υπήρχε κι ο υπέροχος άνθρωπος που έχω παντρευτεί!!!! Να σου πω κι ένα τελευταίο; Τώρα που είχα ξαναμείνει έγκυος, πήρε τηλέφωνο και μου είπε να προσέχω για να μην έχουμε πάλι τα περυσινά... Καλό; Smile Τι να πεις.. Δεν δίνω σημασία πια! Προσπάθησε κι εσύ να μην περιμένεις πράγματα και να μην έχεις απαιτήσεις από αυτούς τους ανθρώπους, και να δεις που θα κυλάει καλύτερα το πράγμα! Γιατί όσο περιμένουμε κάτι, πάντα απογοητευόμαστε!!! Wink

Mariza μου, είναι πολύ λογικό να πέφτει η ψυχολογία σου.. Εγώ χθες θυμήθηκα τα αγοράκια μας και έκλαιγα επίσης..
Θα περάσει ο καιρός, και για πότε θα κλαίμε γιατί θα κλαίνε τα μωράκια μας και δε θα ξέρουμε τι να κάνουμε, ούτε που θα το καταλάβουμε!!! Smile Θα δεις!
Δίκιο έχει ο άντρας σου! Πάντα υπήρχαν έγκυες γύρω μας! Απλά τώρα έχουμε τον καημό μας και τις προσέχουμε πιο εύκολα!
Εγώ δεν είμαι καλά αυτές τις μέρες για άλλο λόγο.. Κρεβατώθηκα με πυρετό, πονάει πολύ και η πλάτη μου κι ακόμη δεν έχω βγάλει άκρη με τις ακτινογραφίες, έχω και τόσα πράγματα να κάνω και με πάει πίσω αυτή η αδυναμία.. Κι έχω νευράκια! Smile Από Σάββατο όμως παίρνει άδεια ο άντρας μου για ένα μήνα, κι έχουμε μπόλικες δουλίτσες να κάνουμε στο σπίτι, οπότε θα ξεχαστώ γενικότερα!
Να σκέφτεσαι θετικά κοπέλα μου! Όλα καλά θα πάνε!!!!
Καλό απόγευμα σε όλες!!!

93Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Δευ Ιουλ 22, 2013 10:59 pm

mama@36


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα και από εμέναVery Happy

Μπήκα για λίγο χθες και εν πρόλαβα ούτε καν μια καλημέρα να γράψω! Βλέπετε μπαίνω "στη ζούλα" , με την ψυχή στο στόμα που λένε!
Mariza_30 χαχαχαχχαχα και εγώ μια από τα ίδια! Σαν να γέμισε ο κόσμος ξαφνικά εγκύους γύρω μου! Και εμένα ο σύντροφός μου αυτό ακριβώς μου είπε "πάντα υπήρχαν, απλά εσύ δεν τις πρόσεχες!" χαχχαχαχα
Ritaki30 τί ήταν αυτό που διάβασα? Ήθελα να σου απαντήσω χθες αλλά δεν πρόλαβα... Εννοείται πως προσπερνάς το σχόλιο και πάμε παραπέρα. Έχε στο νου σου πως δεν αντιδρούν όλοι οι άνθρωπο με τον ίδιο τρόπο απέναντι στις καταστάσεις. Τί εννοώ? Πως δεν κάνουν όλοι τον κόπο να βουτήξουν την γλωσσίτσα τους στο μυαλουδάκι τους πρώτα πριν μιλήσουν. Ναι, κάποιοι άνθρωποι αφήνουν λόγια και σχόλια να βγουν αβίαστα στην επιφάνεια, χωρίς να σκέφτονται πως μπορεί να πληγώσουν τον συνομιλητή τους. Ή μπορεί να το κάνουν επί τούτου, για να σε πληγώσουν δηλαδή... Τα κίνητρα? Πολλά και ποικίλα αναλόγως των περιστάσεων, από απλή ζήλια έως φθόνο ή προσωπικό όφελος.
Μην δίνεις παραπάνω σημασία από όση χρειάζεται σε τέτοιες συμπεριφορές. Προχώρα παρακάτω και απλά κράτα μια "πισινή" για το συγκεκριμένο άτομο. Δεν θα το ίδιο μαζί της ξανά, οκ κατανοητό, οι σχέσεις των ανθρώπων "παγώνουν" ως αποτέλεσμα τέτοιων συμπεριφορών, αλλά μην ασχολείσαι παραπάνω. Μπορεί να είναι και προϊόν ζήλιας, επειδή δεν έχει αυτό που εσύ έχεις ήδη δημιουργήσει στην προσωπική σου ζωή – την οικογένειά σου -  παρόλο που είστε συνομήλικες.

94Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τρι Ιουλ 23, 2013 2:48 am

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!Πως είστε σήμερα??Σας τάραξε τίποτα σήμερα ή απ΄το πρωί όλα βαίνουν καλώς?Γιατί εμένα τα νεύρα μου είναι κρόσια!!!

95Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Τρι Ιουλ 23, 2013 4:28 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΧΤΕΣ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΕΙΠΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ?ΖΗΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ!ΕΚΕΙΝΗ ΖΗΤΗΣΕ..ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΤΕΣΠΑ,ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΛ.ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ,ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕ..ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΑΣΧΗΜΑ..Κ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ, ΟΤΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΝΙΩΘΕ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΗΨΙ ΚΛΠ ΚΛΠ..

ΟΚ,ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΔΙΟΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧ.ΑΡΡΩΣΤΟ..Twisted Evil Twisted Evil 
Εγώ θα κάνω την μεγάλη ανατροπή.Laughing Laughing Σας βρίσκω υπερβολικούς και την συμπεριφορά του άντρα σςου 10 φορές χειρότερη απο της αδερφής του. Ναι ήταν κοτσάνα αυτό που ειπε η αδερφή και απερισκεψία. αλλά μόνο αυτό. Δεν νομιζω να ήταν κάτι παραπάνω. Το να πεις όμως σε εναν άνθρωπο οτι είσαι υπευθυνος για τον χαμό του παιδιού μου και τα κατάφερες ,το χάσαμεShocked Shocked  ειναι πολύ άσχημο. Και μετα σας κάνει εντυπωση που δεν πήρε τηλέφωνο την ημέρα της απόξεσης. Της είπατε οτι αυτή φταιει , τι θέλατε να κάνει? Της έιπατε οτι ειναι γκαντέμω και υπεύθυνη για αυτό που πάθατε.με τι μούτρα να επερνε τηλέφωνο ή να ερχόταν όταν είχε δεχθεί τέτοια επίθεση. Αν δεν το έλεγε δηλαδή θα το είχατε το μωρό? Βλακεία απο μεριά της μεγάλη που σίγουρα θα το εννοούσε και διαφορετικά απο ότι το πήρατε αλλά η βλακεία είναι βλακεία, ομως απο την  δική σας πλευρα το θεωρώ ακόμα μεγαλύτερη. Μην σας φανεί περίεργο οταν θα μείνεις ξανα έγκυος να μην ασχοληθει καθόλου . Εκεί βέβαια μπορεί να έχετε αλλα ......γιατί δεν κάνει κωλοτούμπες. καλό είναι να μην ρίχνουμε ούτε ευθύνες ούτε τίποτα για τον πόνο που βιώνουμε. Ηταν να συμβεί και τίποτα παραπάνω.

96Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 11:45 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια!
Πώς είστε; Αισθάνεστε καλά;
Με συγχωρείτε που χάθηκα λιγάκι.. Συνέχεια κάτι κάνω! Όλημέρα τρέχω και μ'αρέσει! Smile
Ύστερα από αρκετό καιρό, νιώθω πραγματικά καλά!!! Μπορεί να έπαθα ψύξη στην πλάτη και να κόλλησα και ίωση αυτές τις μέρες Smile, αλλά γενικά είμαι καλά! Έχει ανοίξει και η δουλειά (φτιάχνω διάφορα χειροποίητα στο σπίτι) και ασχολούμαι συνεχώς με όμορφα πράγματα! Κάνω όλο και πιο σπάνια αρνητικές σκέψεις! Και όσον αφορά το γνωστό μας θέμα.. Λέω πια, θα γίνει όποτε έρθει η ώρα του!!! Μια η κολπίτιδα, τώρα μάλλον ουρολοίμωξη γιατί έχω ακόμη περίεργα συμπτώματα..Οπότε.. Τι να προγραμματίσω για να βάλουμε μπρος; Αφού δε μας πάνε οι προγραμματισμοί και τα σχέδια! Very Happy Very Happy  Το διασκεδάζω! Δε γίνεται αλλιώς!!
Εύχομαι σε όλες να είστε καλά και μόνο θετικές σκέψεις και όνειρα για το μέλλον να περιτριγυρίζουν το μυαλό σας!!!
Όνειρα γλυκά!!!

97Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 9:41 pm

mama@36


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα! sunny
Έτσι, έτσι Μανταλένια! Μου αρέσει να ακούω θετικές σκέψεις! Μπράβο σου! Είναι ο καλύτερος τρόπος να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Από μέσα μας ξεκινούν και πάλι μέσα μας καταλήγουν όλα. Έχουμε την δύναμη με την θετική μας ματιά να επηρεάσουμε τις καταστάσεις γύρω μας. Απλά διότι ότι και να συμβεί, το ποτήρι θα το βλέπεις μισογεμάτο και όχι μισοάδειο....
"Τα λέω στη νύφη να τα ακούσει η πεθερά" χαχαχαχαχαχα

Και πάλι καλημέρα σας!

ΥΓ. Αλήθεια Μανταλένια, τί είδους χειροποίητα φτιάχνεις? Κοσμήματα? Διακοσμητικά?

98Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:00 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Μανταλένια εξαφανίστηκες και ερημώσαμε χωρίς εσένα!!Επέστρεψες όμως με άκρως θετική διάθεση και αυτό μ αρέσει πάρααα πολύ!!!Μπράβο μπράβο μπράβο!!
Μαμά μια γλυκιά γλυκιά καλημέρα και σε σένα!Πώς είστε σήμερα?
Τι κάνετε τώρα, δουλίτσες?

99Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:25 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
RITAKI30 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΧΤΕΣ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΕΙΠΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ?ΖΗΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ!ΕΚΕΙΝΗ ΖΗΤΗΣΕ..ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΤΕΣΠΑ,ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΛ.ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ,ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΣ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕ..ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΑΣΧΗΜΑ..Κ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ, ΟΤΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΝΙΩΘΕ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΗΨΙ ΚΛΠ ΚΛΠ..

ΟΚ,ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΔΙΟΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧ.ΑΡΡΩΣΤΟ..Twisted Evil Twisted Evil 
Εγώ θα κάνω την μεγάλη ανατροπή.Laughing Laughing Σας βρίσκω υπερβολικούς και την συμπεριφορά του άντρα σςου 10 φορές χειρότερη απο της αδερφής του. Ναι ήταν κοτσάνα αυτό που ειπε η αδερφή και απερισκεψία. αλλά μόνο αυτό. Δεν νομιζω να ήταν κάτι παραπάνω. Το να πεις όμως σε εναν άνθρωπο οτι είσαι υπευθυνος για τον χαμό του παιδιού μου και τα κατάφερες ,το χάσαμεShocked Shocked  ειναι πολύ άσχημο. Και μετα σας κάνει εντυπωση που δεν πήρε τηλέφωνο την ημέρα της απόξεσης. Της είπατε οτι αυτή φταιει , τι θέλατε να κάνει? Της έιπατε οτι ειναι γκαντέμω και υπεύθυνη για αυτό που πάθατε.με τι μούτρα να επερνε τηλέφωνο ή να ερχόταν όταν είχε δεχθεί τέτοια επίθεση. Αν δεν το έλεγε δηλαδή θα το είχατε το μωρό? Βλακεία απο μεριά της μεγάλη που σίγουρα θα το εννοούσε και διαφορετικά απο ότι το πήρατε αλλά η βλακεία είναι βλακεία, ομως απο την  δική σας πλευρα το θεωρώ ακόμα μεγαλύτερη. Μην σας φανεί περίεργο οταν θα μείνεις ξανα έγκυος να μην ασχοληθει καθόλου . Εκεί βέβαια μπορεί να έχετε αλλα ......γιατί δεν κάνει κωλοτούμπες. καλό είναι να μην ρίχνουμε ούτε ευθύνες ούτε τίποτα για τον πόνο που βιώνουμε. Ηταν να συμβεί και τίποτα παραπάνω.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΙΚΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ,ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΕΤΣΙ..ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ Κ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΗ? ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΟΥΤΡΑ ΔΙΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΑ BALLS ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ. ΜΕΤΑ..ΤΕΣΠΑ,ΙΣΩΣ ΚΡΙΝΩ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΦΕΡΟΜΟΥΝ ΕΓΩ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΤΣΑΝΑ..Κ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ:ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ..

100Φοβία μετά από αποβολή. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φοβία μετά από αποβολή. Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:27 pm

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΝΟΙΑΣΤΕΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΗΔΗ ΛΕΕΙ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ..ΣΙΔΕΡΟ,ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΚΛΠ.. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΙ..

ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜ.ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ 1ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις